Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#2801) DeltaPower válasza Bibi67 (#2800) üzenetére


DeltaPower
őstag

Ebay-ről 23 ezer körül megkapod postaköltséggel együtt.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2802) Legendd


Legendd
senior tag

Hello.
Páromnak kellene felraknom a Windows 7-et a Samsung NP550P5C gépére...na most ugye a Secure Bootot kikapcsolom, és innentől kezdve a fényerő a maximum és a minimum között ugrál...
Ezt hogy lehet megoldani? A Windows 8.1 támogatja a pendrive-os indítást? Ha valaki ezt olvassa, kérem segítsen és írjon privát üzenetet, mert páromnak délben megy a repülőgépe és meg kellene csinálnom valahogy :(

Alea iacta est!

(#2803) Bibi67 válasza DeltaPower (#2801) üzenetére


Bibi67
tag

Köszi,megnézem. :R

BenQ GW2320 ips full hd monitor, Asus P8B75-M,i5-3470,2x4GB DDR3 1600Mhz,FSP 350-60hhn/85/,750GB Samsung HDD

(#2804) Indyke


Indyke
csendes tag

Sziasztok!

Kis útmutatást szeretnék a samumhoz (np355v5c-s01hu).
Reinstall lenne, de nem jó vmi.
A jelenség az, hogy win7 feltelepül, reboot és samu logo után csak feketeség.
Másik hdd-vel megy, tehát a gond ott van vhol, de fogalmam sincs mit kezdjek vele. Sentinel szerint nincs baja az eredeti hdd-nek.

előre is köszönöm a tippeket

(#2805) ruzsass válasza Indyke (#2804) üzenetére


ruzsass
tag

Amikor bekapcsol a gép a reboot után nyomd egyből az F10-et és manuálisan válaszd ki, hogy melyik eszközről(az új winchestredet) bootoljon és el fog indulni a Windows.

[ Szerkesztve ]

(#2806) Indyke válasza ruzsass (#2805) üzenetére


Indyke
csendes tag

Köszi de idáig én is eljutottam, viszont normális működést szeretnék elérni.
ötlet?

(#2807) Indyke


Indyke
csendes tag

A windows reboot loop-os javítást végigcsináltam de nem oldotta meg a problémát.

(#2808) ruzsass válasza Indyke (#2807) üzenetére


ruzsass
tag

UEFI: ki, OS mode: CSM, Secure boot: disabled beállításokkal telepítetted fel a Win 7-et?

(#2809) Indyke válasza ruzsass (#2808) üzenetére


Indyke
csendes tag

Igen, nem első install, de most nem jó vmi...

(#2810) Indyke


Indyke
csendes tag

Ott tartunk, hogy a gyári hdd-ről csak akkor bootol be ha manuálisan kiválasztom f10 után a bootmenüből. Biosban 1. a dvd-t is kikapcsoltam már.
Új hdd-vel meg simán megy... nem értem

(#2811) ruzsass válasza Indyke (#2810) üzenetére


ruzsass
tag

Anno én napokig tököltem vele SSD-t tettem gépbe a winyó mellé, bár nálam alaplapcsere volt(DC csatlakozó miatt) és után jött ki ez a hiba a szervízesek természetesen felajánlották, hogy 6000-ért rámásolják a a gyári image-t az SSD-re és akkor menne szerintük. Naívan anno azt gondoltam simán megoldom de azóta se volt se kedvem se időm tökölni vele maradt minden reggel az F10 nyomogatása.

(#2812) Indyke válasza ruzsass (#2811) üzenetére


Indyke
csendes tag

Kicseréltem a hdd-t, az megoldotta a problémát és az idegeim is megnyugszanak lassan. :)
Samsung online helpdesk meg nagyon ratyi....csak a szakszervízes bevizsgálást eröltetik...

(#2813) seger


seger
addikt

Vettem egy samsung np530u nitit. Van benne egy 24GB SSD és 500GB HDD. Hogyan lehet az SSD-t gyorsítóként használni?
Hogy oldottátok meg?
Köszi ha valaki segít!

(#2814) tendetiti válasza seger (#2813) üzenetére


tendetiti
tag

Hali!
Bár nekem 540 van, de a settings progiban rendszerindítás kezelése/ExpressCashe-ben.

[ Szerkesztve ]

(#2815) seger


seger
addikt

Nekem a setting-ben nincs ilyen opcio

(#2816) bkadar1 válasza PHenis (#2794) üzenetére


bkadar1
tag

Hello, ezzel én is így vagyok, nem egy erőmű, de nagyon szerethető kis gép. Ami nekem gond, és szeretném kérdezni, hogy az SSD megoldotta-e az, hogy amikor már úgy egy hete nincs újraindítva a gép csak sleepelve, akkor egyre lassabban "tér magához". Ilyenkor a rendszer elindulása és egy új program megnyitása vagy akár az addig nyitva lévő ablakok közötti váltás van hogy 20-30mp ig is eltart. Kb. 2-3 perc után helyreáll a dolog és minden kellően begyorsul, de addig eléggé fárasztó. SSD-vel produkál ilyen jelenséget? Köszi a választ :R

(#2817) Mikisys válasza bkadar1 (#2816) üzenetére


Mikisys
őstag

Sok altatót adtál neki. :)
Az altatás nem lehet ilyen hosszú(1hét!), mert a leírt jelenség léphet fel és még elfelejthet a gép dolgokat, beállításokat, tehát mellőzni kell. Időbe telik neki, mire végignézi a futó alkalmazásokat és hogy mi, hol tartott éppen, meg a rendszert is újraindítja, meg ellenőrzést is végez.
Az altatás kb. 2-6 óra időtartamnál ne legyen hosszabb, mert amit írsz, az lesz belőle.
Ha hosszab ideig nem kell a gép, ki kell lépni a programmokból és kikapcsolni.

Üdv!

(#2818) PHenis válasza bkadar1 (#2816) üzenetére


PHenis
senior tag

Nem, sajnos nem oldotta meg. Bár én eddig azt hittem, hogy comodo miatt csinálja...

(#2819) Feralheart


Feralheart
tag

Miért van az, ha újratelepítem a Samsung laptopomat, akkor nem megy se a net (se wifiről, se kábelről), se a kártyaolvasó, se az USB portok?

(#2820) seger válasza Feralheart (#2819) üzenetére


seger
addikt

Minden driver telepítve van?

(#2821) Feralheart válasza seger (#2820) üzenetére


Feralheart
tag

Telepítettem azóta a drivereket, de minden újratelepítésnél fennáll a probléma.

(#2822) seger válasza Feralheart (#2821) üzenetére


seger
addikt

Ameddig a driverek nincsennek feltelepítve, addig így lesz...
Minden újratelepítéskor a drivereket is újra kell telepíteni..

(#2823) fffeco


fffeco
tag

Sziasztok!
Nagyobbra cseréltem a ramot egy kis netbook-ba és nem indul.
A bios se tölt be. Nc110 netbook DDR3-as ramját cseréltem 1-ről 2GB-ra. Az újal nem indul a régivel igen. BIOS resetelést próbáltam már. Másik gépben működik az új RAM(Kingston).
Nem tudjátok mi a trükkje?

[ Szerkesztve ]

(#2824) seger válasza fffeco (#2823) üzenetére


seger
addikt

Melyik milyen sebességű? Szerintem ott lesz a baj. Az új gyorsabb és a gép nem kezeli.

(#2825) n42


n42
tag

Sziasztok, van egy Samsung NP530U3C notim, egy új, windows 8-at szeretnék rátelepíteni, megszabadulva az eredeti, gyári verziótól, melyik Windows 8-at kell letöltenem, illettve hogyan tudom a pendrive-omat uefi-kompatibilissé tenni?
Microsoft.Windows.8.64bit.Hun.MSDN

Ez a windows jó lesz hozzá, vagy az N-es változat kell?

(#2826) PHenis válasza n42 (#2825) üzenetére


PHenis
senior tag

Mi a baj a gyári win-el amit kifizettél a notival együtt?

(#2827) n42 válasza PHenis (#2826) üzenetére


n42
tag

Csak a baj van vele, állandóan összeomlik, jelenleg az a heppje, hogy a windows8 -egyik frissítését nem hajlandó felrakni, totál befagy a frissítésnél. pontosabban ezt már min. harmadik frissítéssel játssza el, muszáj letiltanom a frissítést, hogy ne legyen belőle gond.
Használtam már ezer gépet, de ami ez a Samsung noti művel, az kabaré, egy éve szopok vele, meguntam. A gyári helyreállítást nem is tudom kérni, azt írja, h nincs xy fájl meg...

(#2828) seger válasza n42 (#2825) üzenetére


seger
addikt

Rufus-al tudsz ufi boot pent csinálni

(#2829) n42 válasza seger (#2828) üzenetére


n42
tag

nem sikerült, sehogy nem akar bottolni a pendrive, viszont, ha kikapcsolom ezt a uife-izét, akkor már sikerül egy hagyományos módon felrakott telepítőt elindítanom... ebből lehet baj? kiolvastam a win8-ból az eredeti serialt, el fogja fogadni, vagy így csak tört win-t tudok majd használni?

jelentem, én már most utálom ezt a csoda uife-izét...

(#2830) bodoraudio


bodoraudio
aktív tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném.
Van egy samsung np 530u3c-a03hu series5 ultra book gépem, amit egy vírus begyüjtése után fullra leformáztam.
Újra telepítésnél már nem látja az 500 gigás merevlemezt csak a 26gb ssd meghajtót.
Már mindent kipróbáltam amit találtam a neten de semmi eredmény.
Sajnos nincs recovery cédém.
Valaki tudna nekem feltölteni egy helyreállító lemezt?

Köszönöm. :R

(#2831) seger válasza bodoraudio (#2830) üzenetére


seger
addikt

A windows telepítés közben nem látszik?
Nézd meg bios-ba látja-e..

(#2832) PHenis válasza bkadar1 (#2816) üzenetére


PHenis
senior tag

Na, meg volt az SSD upgrade?

(#2833) Mikisys válasza fffeco (#2823) üzenetére


Mikisys
őstag

Olyan RAM-ot kell beletenni, mint amilyen az eredeti gyártóé, a Kingstone sajnos nem mindegyikkel kompatibilis. Érdemes ezt a szervizzel csináltatni, ugyanis akkor Ők garanciát is adnak a RAM mellé.

Üdv!

(#2834) Mikisys válasza n42 (#2829) üzenetére


Mikisys
őstag

A frissítés előtt jól működött a gép?
Ha igen, akkor minek frissíteni?!
Azt az uife-izét minek állítottad be, kell valamire?
Sajnos sok frissítés csak adott hardver esetén lesz használható, egyébként, mint ahogy írod, lefagyás, állandó és más egyéb időszakos problémák forrása is lehet egy frissítés.

Üdv!

(#2835) Mikisys válasza bodoraudio (#2830) üzenetére


Mikisys
őstag

Az SSD-tárat vedd ki és anélkül ismertesd fel és utána telepítsd a rendszert.
Majd, ha már él a rendszer, akkor lehet hozzáadni az SSD-tárat, ha az nem vírusos és nem hibás. Ha hibás, vagy vírusos, megint le fog állni a gép, változatos hibákkal.
Ebből tudni fogod, hogy mit csinálj utána.

Üdv!

(#2836) seger válasza Mikisys (#2835) üzenetére


seger
addikt

Gondolom az ssd-re tenné a rendszert....
Ha kiveszi akkor hova telepít??

(#2837) Mikisys válasza seger (#2836) üzenetére


Mikisys
őstag

Mindenképpen a HDD-ra kell az előzetes telepítést csinálni, majd ha már minden rendben működik, akkor jöhet az SSD-tár és a teljes rendszert át lehet tükrözni.
Mindez persze, akkor lesz jó, ha nincs inkompatibilitási gond a meghajtók, valamint a rendszer és a hardver között. Ezt nehéz elérni, de nem lehetetlen.

Üdv!

(#2838) lsc válasza Mikisys (#2837) üzenetére


lsc
nagyúr

Mindenképpen a HDD-ra kell az előzetes telepítést csinálni,

Ugyan miért, nálam és szerintem sokan másnál is elsődlegesen ssd-re van telepítve a rendszer /nincs is benne a vinyó/, semmi gondom nincs, nem kellett küzdeni a tükrözéssel sem.

Az élet kegyetlen .

(#2839) seger válasza Mikisys (#2837) üzenetére


seger
addikt

Ezt nem is értem miért kell így csinálni...

(#2840) Mikisys válasza seger (#2839) üzenetére


Mikisys
őstag

Isc-nek is:

Azért írtam, hogy esetleg inkompatibilitás lépett fel a hardver és a meghajtó között, ha, mint írjátok, simán működnie kellene az SSD-ről a rendszertelepítésnek és a gépnek.
Biztos jó az az SSD dolog, de Én egészen biztosan nem vennék és nem piszkálnám bele a gépembe semmiért sem.

Üdv!

(#2841) seger válasza Mikisys (#2840) üzenetére


seger
addikt

Miért nem? Kíváncsi lennék...
Szerinted jobb egy hdd mint egy ssd?

(#2842) lsc válasza Mikisys (#2840) üzenetére


lsc
nagyúr

Milyen inkompatibilitás? Ha ennyire nem megy a dolog akkor tanácsot se adj, rosszat meg főleg nem.

Az élet kegyetlen .

(#2843) Mikisys válasza seger (#2841) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem, valószínűleg nem jobb a HDD, de engem egyszerűen nem érdekel az SSD.
Másoknak meg gondjuk van vele, ha nem mint hardverrel, akkor a szoftveres oldalon ütköznek nehézségekbe.
Ha tudtok, Te és Isc is megoldást, akkor talán válaszoljatok, segítsetek az érdeklődőknek.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#2844) n42 válasza Mikisys (#2843) üzenetére


n42
tag

Kevésbé tájékozott fórumtársaknak én is azt ajánlom, hogy ezt a véleményt ignorálják. Aki gyorsítani szeretné a számítógépét, annak az első lépés egy SSD beszerzése, s egy átlagfelhasználónak (nekem már egy lassan tíz éves rendszerben is volt SSD, soha nem volt se szoftveres, se hardveres gondom) semmilyen gond nem lehet, mert HDD helyett SSD-t használ!

(#2845) n42 válasza bodoraudio (#2830) üzenetére


n42
tag

megszoptad!:)

ugyanilyen gépem van, nem is szenvedés volt rávarázsolni egy friss telepítést. :)

mediacreationtoollal csinálj egy windows 8.1-es pendrive-t,s azzal elvileg működni fog a telepítés. ha nem, írj privit.

de szólok, h jó nagyot fogsz szívni, mire felkelted a rendszert. :)

(#2846) seger válasza n42 (#2845) üzenetére


seger
addikt

Nekem is ilyen van és tök egyszerűen telepíthető. Pen rufus-al készítve!

(#2847) n42 válasza seger (#2846) üzenetére


n42
tag

a srácnak vszeg elszállt a vinyója, tehát az "előtelepített" samsung partíció is, anélkül viszont nem is tudom, hogy lehet e működésre bírni a gépet (nyilván lehet, de úgy, hogy csak sima telepítőlemezről).

nekem olyan hiba volt (ufie és legecy telepítésnél is), h nem akart bootolni a telepített vinyó, csak akkor, ha előtte volt a boottáblánál, pl a windows 8 telepítő pendrive, ha nem indítottam el a telepítést, akkor simán bootolt.

(#2848) spezyal_


spezyal_
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám van, hogy linux telepítés után vissza akartam váltani win-re, de valamiért nem tudok belépni a biosba, mintha a linux telepítéssel megszűnt volna ez az opció.
Delete vagy F2 esetén csak egy fekete képernyő jön be a bios helyett, ha az ESCet nyomogatom bejön a szokásos boot menü, de nem lát egy eszközt sem, és az enter setup fül is üres.

Illetve ezzel egyidejűleg nem is hajlandó bootolni a gép. csak ha nyomkodom az F9 + F12-t bekapcsoláskor (ez azthiszem kikapcsolja a secure boot opciót egy indításra).
Ilyenkor be bírok bootolni egy win telepítő pendriveról. :)

Ahogy olvasgattam ez valami samsung hiba lesz...
Találkozott valaki ilyesmivel?
Samsung Chronos 7 gépről van szó.
köszi&üdv!
d.

18 éve a hardveraprón!

(#2849) kislaszlo83


kislaszlo83
tag

Sziasztok.
Olyan segítséget szeretnék, hogy a nagyimnak vettünk tavaly használtan egy ilyen kis samsung n150 csodát, azt a picikét :D , de most behalt a bekapcsoló gombja, és nem lehet elindítani. Nincs rá valami alternatív bekapcsolási mód? Nem vagyok túl nagy szaki, ígynem szedném szét. Válaszokat előre is köszi. :R

(#2850) seger válasza kislaszlo83 (#2849) üzenetére


seger
addikt

Biztos hogy bekapcsológomb a baja? Néha bekapcsol?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.