Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#2601) Buszos válasza SZATA (#2600) üzenetére


Buszos
tag

Pesten merre vagy? Cuccok mind megvannak hozzá? Optibay, ssd, hdd? Ha emberi távolságban vagyunk, ingyé segítek.

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#2602) SZATA válasza Buszos (#2601) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszi a felajánlást!

Észak Pesten vagyok. Nem vásároltam még be, kivéve a HDD, az természetesen benne van most is. Ha aktuális lesz, majd megkereslek.

(#2603) Buszos válasza SZATA (#2602) üzenetére


Buszos
tag

Rendben.

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#2604) SZATA válasza Buszos (#2603) üzenetére


SZATA
senior tag

Egyelőre még nem tudom pontosan milyen cuccokat vegyek. Egy 240 GB-os SSD-ben gondolkozok, de a pontos típusát, paramétereit nem tudom azon kívül, hogy azt hiszem SATA3-as kell. Ott van még ugye a beépítő keret meg a ház az optikai meghajtónak. Jó lenne abba már egy Blu-ray írót beletenni, de abban sem vagyok még tájékozott, hogy milyenek vannak, vagy milyet érdemes.

(#2605) Csorbi válasza SZATA (#2604) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem tudlak követni. Ha a HDD menne az optikai meghajtó helyére, akkor hová is szeretnéd azt a Blu-Ray írót, hmmm? :F
SSD-ből nyugodtan vehetsz Samsungot, elég jók.

(#2606) SZATA válasza Csorbi (#2605) üzenetére


SZATA
senior tag

... " a ház az optikai meghajtónak."
Külső házba gondoltam, amit ilyen optibay kitben lehet kapni. Végül is az a legkevesebb, az ráér, miután megvan a csere.
Samsungból is elég sokféle van.

(#2607) Csorbi válasza SZATA (#2606) üzenetére


Csorbi
addikt

SSD-ből 840 EVO, a legolcsóbb. A többi felesleges sallangért fölösleges fizetni, amiket a drágább modellhez adnak. Esetleg ha valahol már kapható az új, 850 EVO, akkor azt.
Blu-Rayen sem taktikáznék sokáig: [link] (de van fehér is) Fölösleges az optibayes kitekkel bohóckodni :)

[ Szerkesztve ]

(#2608) Buszos válasza Csorbi (#2607) üzenetére


Buszos
tag

Nekem a Kingston V300 120GB is bejött.

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#2609) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

SAMSUNG R528 NP-R528-DA08HU tulaj vagyok és memóriát szeretnék cserélni benne (A 2Giga egy kicsit kevés a Win7-nek). Azt megtaláltam, hogy valószínűleg DDR3-as kell bele, csak a frekvenciáját nem tudom.
Valaki meg tudná mondani, hogy 800-as vagy 1333-asok kellenek e bele, vagy hogy van e valami oldal ahol ez részletezve van? Mert a Samsung website-ján már rég nincs róla infó!

A válaszokat köszi!

(#2610) SZATA válasza Csorbi (#2607) üzenetére


SZATA
senior tag

Ilyen optikai egység jó is lenne.
Valamilyen keretet akkor is kell vennem, amit betolok a DVD helyére, és amibe belemegy a HDD. Olyat tudnál linkelni?

Köszönöm!

(#2611) DeltaPower válasza SunMount3r (#2609) üzenetére


DeltaPower
őstag

DDR3-ból én még nem láttam 800-ast, 1333-tól kezdődnek. A 800-as az még DDR2.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2612) lsc válasza DeltaPower (#2611) üzenetére


lsc
nagyúr

Attól hogy Te nem láttál attól az még létezik [link].

Mod nlpK: Nézd meg milyen ram van benne, elméletileg egy fedelet kell levenni, az a legbiztosabb. valami típusszám csak van rajta.

Az élet kegyetlen .

(#2613) Csorbi válasza SZATA (#2610) üzenetére


Csorbi
addikt

Első körben szerintem érdeklődd meg a Samsungnál (telefonon, emailen, stb.), hogy típusfüggő kell-e bele, vagy valami "univerzális". És kérdezd is meg őket a beszerzésről. A másik tippem ez lenne: [link] nem tudom milyen típusod van, de ha nincs is a listában, az is megér náluk egy érdeklődést.

(#2614) DeltaPower válasza lsc (#2612) üzenetére


DeltaPower
őstag

Azta, ez se valami gyakori cucc lehet, ráadásul még ecc-s is.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2615) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Samsung töltőhöz DC táp dugót nem tudjátok hol lehet kapni, esetleg aki már vett?

Asszonyka gépjének a töltője megadta magát. szétkaptam, kimértem és a legvégén a csatlakozóban szétolvadt a forrasztás...viszont mivel öntött műanyag...javíthatatlan.

Esetleg valakinek eladó töltő?Az is érdekelhet.

(#2616) SZATA válasza Csorbi (#2613) üzenetére


SZATA
senior tag

Nem hiszem, hogy a Samsung ezt elárulná, vagy az igazat mondaná. Neki nem érdeke, hogy vegyek egy univerzális cuccot, és egy független szakinál beszereltessem. Azt szeretné, hogy vigyem be a szervizébe és ott csináltassam mag fizetősen.
Itt is van univerzális, azon gondolkozom, hogy itt megcsináltatom.

(#2617) ruzsass válasza brickm (#2615) üzenetére


ruzsass
tag

Az eredeti Samsung bemélyedéses fajtát sajnos sehol, az utángyártott kínaiak pedig sajnos egy idő után kinyírják az alaplapi csatlakozó rugóját és egy idő után nem fog érintkezni és lötyögni kezd benne a csatlakozó és jöhet az alaplapcsere. Ezért nem árt vele nagyon vigyázni még az univerzális tápok csatlakozóival is.

(#2618) Csorbi válasza SZATA (#2616) üzenetére


Csorbi
addikt

Egy picit paranoiás vagy ;]
Mmég meg sem kérdezted őket, de már borítékoltad a szerinted valószínű választ. :U

Amikor a Samsung mosógépem bedöglött, tudtam mi a hiba, csak egy panelre volt szükségem, cserélni kellett. Felhívtam a központjukat, hogy van-e ilyen alkatrészük, és számomra hozzáférhető-e, vagy csak szervizesnek. Megadták egy saját szerelőjük telefonszámát, hogy beszéljem meg vele, ő tud segíteni. Felhívtam, és segített, tudott adni alkatrészt fél áron a listaárukhoz képest :C Ennyit erről.

A linkelt cég is jó, és egész jó áraik vannak. Nem éri meg sokat gondolkozni rajta, sokkal jobbat/olcsóbbat nem találsz.

(#2619) SZATA válasza Csorbi (#2618) üzenetére


SZATA
senior tag

Jó tudni, hogy működik, nekem volt már velük rossz tapasztalatom más témában.

(#2620) SunMount3r válasza lsc (#2612) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

1066-es az Aida szerint. Kérdés hogy mivel újonnan nem találok, érdemes e használtan venni...

Ezt pl. : [link]

Sok mozgásterem nincs sajnos, mindenképp debreceni forrás kell...

(#2621) lsc válasza SunMount3r (#2620) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha ki tudod próbálni akkor nem lehet gond, ha megy akkor azok később is jók, noti ramot nem szoktak agyongyilkolni. A tied meg eladod.
Ja, ha találsz újan olcsóbban 1333-asat /nem hiszem/ akkor az is jó, 1066-on azoknak is menniük kell.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#2622) SunMount3r válasza lsc (#2621) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt találtam: [link]

Mondjuk erről a CSX nevű gyártóról sem hallottam soha. Gondolkozom.... :F

Vagy esetleg egy picit drágábban: [link]

Ez még beleférne, mert akkor inkább újonnan venném, ha azt mondod ezek biztos mennek 1066-on.

Bármi hátulütője lenne a dolognak, hogy ezek 1333-asok és 1066-ban kéne futniuk?

[ Szerkesztve ]

(#2623) lsc válasza SunMount3r (#2622) üzenetére


lsc
nagyúr

Veheted a csx-et is, azzal a gyártóval sincs semmi gond, a gari 3 év ott is. Hátulütő nem nagyon, alacsonyabb órajelen ráadásul szűkebb időzítést fog neki a lap beállítani. Az enyémben is 2 db 1600-as modul van amik 1333-on mennek, semmi gond nincs.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#2624) Buszos válasza SunMount3r (#2622) üzenetére


Buszos
tag

Szervusz!

A CSX egy átmatricázós gyártó, jelenleg az egyik (ha nem A) legolcsóbb a nagykerekben, sajnos én több darabot küldtem már vissza nulla percesen. Minimum Kingmaxot vennék.

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#2625) Leonardo91


Leonardo91
senior tag

Sziasztok
Adott egy SAMSUNG Ativ Book 2 NP270E5V-K02HU laptop amire sehogy sem tudok netet varázsolni
Sem a gyári cd-n sem a gyártó honlapján nincsenek fent a driverek
Honnan tudnék letölteni hozzá?

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#2626) Csorbi válasza Leonardo91 (#2625) üzenetére


Csorbi
addikt

Pedig de még mennyire fennvannak... [link]

(#2627) Bociszemü94


Bociszemü94
újonc

Sziasztok!

Samsung ativ book 4 np450r5e x04hu tulaj vagyok. Processzort szeretnék benne cserélni. lehetséges? Jelenlegi processzorom: Intel core i3-2365m 1,4Ghz 2 magos. Ennél nagyobbra cserélném, minimum 2 Ghz-t szeretnék. :)

[ Szerkesztve ]

(#2628) tendetiti


tendetiti
tag

Sziasztok!

Adott egy NP540 U4E-K01 noti. A SW update folyamatosan dobálja, hogy telepítsem a Bluetooth driver frissítést. Elindítom majd a végén leáll a telepítés "The existed ProductVersion is higher than your ProductVersion. Installation quit." üzenettel. Próbáltam már letölteni a drivert és úgy telepíteni, ugyanezt dobta.
Valakinek, valami ötlet a megoldásra?
Köszi

(#2629) Csorbi válasza tendetiti (#2628) üzenetére


Csorbi
addikt

Eltávolítod a bluetooth szoftvert, és felrakatod az SW update-tel. Az a baja, hogy ami most fennvan, újabb, mint amit az SW update fel akar tenni. Kicsit paradoxon, de néha van ilyen.

(#2630) yxxy


yxxy
újonc

Helló!Van egy kis gondom.Van egy samsung rv509 laptopom.A töltésvisszajelző zöld-sárgán villog csak amikor töltőn van akár bevan kapcsolva akár nem (kb.3hete).Akkuról nem is megy semmit se.Vettem másik akkut ami töltéskor már csak sárgán világított ahogy kell.Kikapcsolva hagytam hagy töltse fel,de kb. 1 óra töltés után megint elkezdett villogni és nem megy róla a gép.Valami ötlet.mi lehet vele?Köszi

(#2631) tendetiti válasza Csorbi (#2629) üzenetére


tendetiti
tag

Szia!
Köszi a választ, de sajnos nem működik.
A win eszközkezelő szerint az illesztőprogram 8.0.1.242 ver. az SW pedig 8.0.1.306-ot ajánlgat, tehát annak frissebbnek kellene lennie, de kipróbáltam amit írtál, ha törlöm a driver az eszközkezelőben akkor eltűnik a SW updateból is.

[ Szerkesztve ]

(#2632) Csorbi válasza tendetiti (#2631) üzenetére


Csorbi
addikt

Szoftver nincs a bluetooth-hoz, csak driver? Ha van, akkor azt is el kellene távolítani.

(#2633) tendetiti válasza Csorbi (#2632) üzenetére


tendetiti
tag

Volt szoftver is (nem is gondoltam) leszedtem, így működött a frissítés az SW-ből.
Igazad volt, a szoftver verziója .314 volt!
Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#2634) Csorbi válasza tendetiti (#2633) üzenetére


Csorbi
addikt

;)

(#2635) Adam8199


Adam8199
tag

Samsung np300e5c-a02hu tipusu laptopot hogyan lehet újratelepíteni?

Audi A4 B5

(#2636) Csorbi válasza Adam8199 (#2635) üzenetére


Csorbi
addikt

A "hagyományos" móddal mi a baj? :D

(#2637) Mikisys válasza yxxy (#2630) üzenetére


Mikisys
őstag

Valószínűleg a töltő-tápegység áramkörében van hiba.
Érdemes szervizbe vinni, vagy olyan szakemberhez, aki meg is tudja javítani.
Házilag nem tudsz vele semmit tenni.

Üdv!

(#2638) Mikisys


Mikisys
őstag

Jelentem, az Én gépem harmadik éves, nem frissítettem semmit, nem telepítettem semmi újat rá.
Prímán működik, akkuról is kb. 2-3 órát bír.
Továbbra is elégedett vagyok vele.

Üdv!

(#2639) yxxy válasza Mikisys (#2638) üzenetére


yxxy
újonc

Köszi.Tudsz (vagy valaki) ilyen szerelőt pesten?

(#2640) Cateyes válasza yxxy (#2639) üzenetére


Cateyes
csendes tag

Sziasztok!

Np350v5c típusú laptopom billentyűje sokszor beragad illetve némelyik betu mellé ír másikat. Az érdekelne hol lehet hozzá rendelni illetve csak a gombsort vagy egyben az egészet lehet cserélni? Továbbá házilag meg lehet oldani az átszerelést??

(#2641) Mikisys válasza yxxy (#2639) üzenetére


Mikisys
őstag

Sajnos nem, vidéken lakom.
-
Cateyes:
Szervizbe kell vinni, nagyon macerás a billentyűzet otthoni szerelése és rendkívül könnyű más hibát is okozni a hibás szereléssel.

Üdv!

(#2642) SunMount3r válasza lsc (#2623) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát jól befürödtem ezekkel a RAM-okkal. Ma jött meg, beleraktam mind a 2X2GB-ot és most a Windows7 bebootolása után vibrál/ugrál a képernyő. A BIOS-ban meg a Windows boot képernyőjén még nem, de a bejelentkező képernyőn már iszonyat vibrálásba kezd. Ha visszateszem a régi RAM-okat újra jó a kép.

Azért vettem újonnan 1333-okat, mert itt azt ajánlottad hogy ezzel sincs semmi gond, menni fognak 1066-ban, ezzel szemben előállt a fenti helyzet. Kipróbáltam a RAM-okat egyenként is, de u.a. a vibrálás.

Reménykedem hogy jön egy hasznos tanács és meg lehet valami beállítással oldani, de -mint sejtem- ezt már fújhatom és kidobtam potom 14e FT-ot az ablakon... :(

(#2643) lsc válasza SunMount3r (#2642) üzenetére


lsc
nagyúr

Állítsd alapra a bioszt, ha nagyon rossz lenne el sem indulna. Ha visszaolvasol egyébként mintha olyat is írtam volna hogy az a legtutibb hogy előbb ki tudd próbálni és csak akkor vedd meg ha jó. Sem jós sem a jóisten nem én vagyok. Ja igen mint írtam nálam az 1600-as ramok mennek 1333-on minden gond nélkül, ugyanezt tudnia kellene minden ramnak, szabványos órajelekről beszélünk.

Az élet kegyetlen .

(#2644) SunMount3r válasza lsc (#2643) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

BIOS default-ra visszálítva, ez sem segített.

AIDA-val megnéztem (már amennyit láttam belőle) és az új RAM-okat 1333-asnak írta az "SPD" alatt amíg benne voltak. :F

Most a Chipset alatt azt írja: supported memory types: DDR2 667, DDR3 667 :F

Ha nincs új ötlet (jöhet ha van), akkor megpróbálom kicseréltetni. Nem hiszem hogy egyszerre mindkét modul lehet hibás, ami valószínűbb inkább: 1. ez a Kingston modul nem kompatibilis a notebook-ommal, 2. a neotebook nem tud 1333-os modulokat kihajtani. Vagy nem tudom mi nem stimmel...

(#2645) Mikisys válasza SunMount3r (#2644) üzenetére


Mikisys
őstag

Cseréltesd ki Samsungra.
Miért nem azt vetted eleve bele, annyival nem lehet drágább?!
Ezért érdemes elvinni a boltba, vagy szervizbe, tegyék bele Ők a memóriabővítést, mert bármilyen gond esetén kötelesek visszaállítani legalább az előző állapotot.

Üdv!

(#2646) SunMount3r válasza Mikisys (#2645) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azért nem vettem bele Samsung-ot, mert nem lehet kapni. A lehetőségeim bekorlátozottak: [link]-ez nagyjából ami nekem elérhető, ha a garancia érvényesítési szempontokat is figyelembe vesszük. (Más netes boltból nem rendelek, köszi...)

Az előző állapot: az van... elő is állt... Egyszerűen vissza helyeztem a régi memóriát és bár a vibrálás megszűnt, továbbra is csiga lassú a Win7. Erre gondoltál? :) Mert én nem éppen ezzel a szándékkal rendeltem 14e-ért új RAM-okat bele.... Ehhez nem kell szerviz. Azonban: hogy valaki megmagyarázza, hogy azok az 1333-as memória modulok amiknek elméletileg minden további nélkül futniuk kellene alacsonyabb 1066-os órajelen, most mégis miért nem működnek, ahhoz lehet elkel egy szakember. Ha másért nem is -már ha ő se tudja- akkor legalább valami hihetőt hazudjon (amúgy nem).

-De bízom benne hogy jó fejek lesznek a MMT-ben (sok cuccot vettem már náluk) és konszenzusra jutunk:
1. csere egy másik típusra
2. lehet tényleg a memóriák rosszak (bár hogy mind a kettő egyszerre az kicsit "nemigen"...)
3. végső eset: memóriák vissza, az árát pedig levásárolhatom (ennek örülnék a legkevésbé)

A lényeg: ezt benéztem, 100X meggondolom még a jövőben, hogy ilyen fórumokról kérjek mérvadó véleményt komolyabb vásárlás előtt, legfeljebb csak tapogatózási célból fog előfordulni.

Mindig tanul az ember...

Peace!

[ Szerkesztve ]

(#2647) DeltaPower válasza SunMount3r (#2646) üzenetére


DeltaPower
őstag

Mielőtt még visszacseréled, ha a biosban van rá lehetőség, akkor próbáld kézzel beállítani 1066-ra vagy még kisebb órajelre. Esetleg nézd meg pl. Aidával a régi modul órajelét és időzítéseit, és pont úgy állítsd be az újakat.

A te eseted a fórumok megbízhatósága szempontjából nem mérvadó, attól hogy te belefutottál egy ritka és szokatlan kompatibilitási(?) problémába, a fórumon adott tanácsok még hasznosak és jók.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2648) SunMount3r válasza DeltaPower (#2647) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hali!

A BIOS-ban nem lehet se időzítést, de frekvenciát állítani a memóriáknak. (Gondolhatod, hogy kb. 4X átnéztem), ez nem egy "olyan" laptop...

Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#2649) Zsírkréta


Zsírkréta
csendes tag

szép estét.adott egy samsung np3005ez tipusu noti, nemtudok sem a bioszba belépni sem a boot menübe.és inditáskor semmilyen irás vagy kép nem ugrik elő,hanem egyből indul a windows. ezálltal az ujratelepités sem lehetséges :( valaki tud valami orvoslást erre,hogy tudnám a boot menüt ill.és vagy a bios-t előcsalogatni?

(#2650) Csorbi válasza Zsírkréta (#2649) üzenetére


Csorbi
addikt

Bekapcsolás után AZONNAL (bekapcsolással egyidőben is már akár) F2 bősz nyomogatása...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.