Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#2551) czklk


czklk
csendes tag

Sziasztok! Egy NP350U2B tipusú gépem van, létezik olyan program amivel tudom a ventilátort szabályozni? :)

(#2552) logitech25 válasza erahurka (#2548) üzenetére


logitech25
tag

exe próbáltam és igen ott van az az opció, így indítom a játékot és minden változatlan.
Minimumon játszom és élvezhetetlen :s
nem tudom mi lehet, simán mennie kéne akár magas beállításokkal is!

"Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag."

(#2553) Norberto666


Norberto666
tag

Üdvözlök mindenkit!

Nemrég vásároltam egy np300e5a-s01uk laptop-ot,és az lenne a kérdésem hogy az hogyan tudom vagy be lehet e állítani egyáltalán, amikor a kijelzö kikapcsol és ujra bekapcsol akkor jelszot kérjen?

Elöre is köszönöm a segítséget!

(#2554) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

Ezt [link] a laptopot cserélném a következőre : [link]
Kb 30 ezer ráfizetésem lenne, az új lapos garanciás és jogtiszta Os-el lenne. Szerintetek cseréljek? Megéri?
Segítséget előre is köszönöm! :R

You can walk straight through hell with a smile

(#2555) lsc válasza csiben1 (#2554) üzenetére


lsc
nagyúr

Szerintem meg, a több memória, erősebb videokártya, garancia azért nem rossz. Proci kicsit gyengébb, de nem vészes, illetve azzal nincsenek driverfrissítési gondok sem mint az intel-amd párosnál.

Az élet kegyetlen .

(#2556) csiben1 válasza lsc (#2555) üzenetére


csiben1
tag

Értem, köszi. Nem igazán tudom eldönteni cseréljem e a gépemet. A jelenlegivel meg vagyok elégedve minden tekintetben, de ez azért fiatalabb, garanciális lenne. A jogtiszta os se hátrány. Meg a procit leszámítva minden erősebb lenne. Nah meg még AMD-s proci/videókarim se volt még :DDD

You can walk straight through hell with a smile

(#2557) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok

NP300e5x - a01

Erre létezik BIOS frissités?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#2558) Csorbi válasza Elar (#2557) üzenetére


Csorbi
addikt

Szia,

[link] Ha van, akkor itt fogod megtalálni, ha nincs, akkor nincs. Bármely gépre felrakható, nem kell az adott gépen lennie, bármely modellhez letölthető vele minden, ami csak létezik hozzá szoftverileg.

(#2559) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Egy Samsung Series 7 700Z5C laptop-nál megoldható hogy a dvd író helyére ssd-t tegyek?
Ha igen tudnátok egy hozzá való beépítő keretet linkelni? :)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#2560) MAGUS7


MAGUS7
tag

Sziasztok van 1 Samsung 350V5C-A04 Laptopom úgynézki meghalt a dvd olvasó,pedig alig volt használva, be rakok egy eredeti filmet elindul a film aztán elkezd berregni a dvd olvasó és megszakad a film, tavaly februárban vettem 2 év garival T-mobile--tól így a T-mobileba kell be vinnem gariztatni ? az esetleg baj lehet hogy nem a gyári rendszer van fent ? muszáj HDD-vel együtt beadni gariztatni ? Win8-al vettem de nem jött be és most Win7 van rajt,ja és nagyon melegszik 50-fokos a vinyó átlaghőmérséklete.

[ Szerkesztve ]

iPhone4>Lumia 920>Lumia 930>Note7>S7Edge>HTC U11

(#2561) csasaKKP válasza Pöttön (#2559) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Szia!

Igen, bátran tehetsz a helyére SSD-t, 5000 HUF körül vannak már beépítő keretek. Itt is egy: [link]

MAGUS7
Szia!
Igen a Telekomhoz kell bevinned a notebookod, ott majd intézkednek. Bátran vidd be HDD-stül, nem igazán szeretik, ha kiveszik belőle tapasztalatom szerint. Ha rendes srácot/hölgyet/eladót fogsz ki nem köt bele, hogy más OS van rajta, de ha nem muszáj, ne említsd. :D Egyébként van egy rejtett partíció a merevlemezen, ami tartalmazza a gyári Windows 8-at, ha nem törölted azt a partíciót, akkor visszarakhatod. Így ezzel is ellenőrizheted az ODD-t.
Ajánlott hűtőpad alá!

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2562) MAGUS7 válasza csasaKKP (#2561) üzenetére


MAGUS7
tag

Szia Köszi a segítséget :-) összesen 464,6 amit elérek a HDD-ből akkor a többin lehet a Win8 ? ha úgy adom be a Laptopot hogy lezárom jelszóval akkor elvileg nem férnek hozzá az adataimhoz nem ?

iPhone4>Lumia 920>Lumia 930>Note7>S7Edge>HTC U11

(#2563) White1974


White1974
újonc

sziasztok!
egy kérdésem lenne hozzátok,
újrahúztam a gépet ( samnp355v5c ) felraktam egy win7-et
természetesen előtte lepucoltam mindent, a biztonság kedvéért...
letöltöttem az összes drivert, de a touchpad valahogy nem akar összejönni....
jelen állás szerint, egy egeret dugtam fel neki azzal, minden ok,
hogyan tudom bebikázni a padot,

segitségeteket előre is köszönöm

üdv: white

(#2564) Mikisys válasza White1974 (#2563) üzenetére


Mikisys
őstag

Annak alapból, az egérrel párhuzamosan is működnie kell, nekem legalábbis így működik, hibátlanul.
Valami hiba lehet a gépben, vagy a T-pad csatlakozója érintkezési hibás, vagy egyéb baj van.
Ha nem javul meg, irány a szerviz.

Üdv!

(#2565) csasaKKP válasza MAGUS7 (#2562) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Szia! Gondolom 500-as HDD, akkor necces, hogy nincs meg, de a legkönnyebb, ha elindítod a Töredezettségmentesítőt (jobb klikk a Helyi lemezre -> Tulajdonságok -> Eszközök -> Optimalizálás) és akkor ott a rendszerpartíció mellett kell lenni még más(ok)nak is (nekem SAMSUNG_REC a neve). Csinálj egy Screenshot-ot, ha gondolod, és megmondom.
Nem baj, ha lejelszavazod.

White1974
Szia!
Abban a gépben elvileg (!) egy Synaptics touchpad van (egyébként minőségi cucc). Egyáltalán nem működik (kellene, mert a Windowsnak van egy saját, nagyon alap drivere hozzá), vagy csak a gesztusok nem működnek? Nekem ez van fent gyárilag hozzá, ezzel működnek a gesztusvezérlések (pl. kétujjas zoom, stb.): "Synaptics Gesture Suite
SGS-verzió: SGS 12.4
Illesztőprogram ver.: 16.2.14.2 16Oct12
OS: Win 8.1"

De lőtte nézd meg a Windows Eszközkezelőt, keresd ki a touchpad-et, és nézd meg mit ír, felismeri-e, vagy csinálj Screenshotot.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2566) White1974


White1974
újonc

sziasztok,

köszönöm a segítségeteket, de minden faca volt, kivéve a biosban, ugyanis ott néztem meg most,
és mit látnak szemeim a touchpad disable, a farnc gyorsan engedélyeztem, izgatottan mentés, restart
és a touchpad működik, :C
úgyhogy most örül meg minden, köszi mégegyszer a segítségeteket hsz-ket

szép napot nektek, ennek örömére megmártózom ma a Balcsiba!!!!! :P

sziasztok!!

(#2567) Mikisys válasza White1974 (#2566) üzenetére


Mikisys
őstag

"Balcsiban"

Üdv!

(#2568) White1974


White1974
újonc

úgy is lehet mondani, nyelvtanilag természetesen ban, ben, jártam suliba és keveset hiányoztam :)
de hajnal 3 után kiégett szemekkel örülök, hogy így is sikerült leírnom, megköszönnöm a segítségeket.

(#2569) White1974


White1974
újonc

sziasztok!

na a következő problémába ütköztem, mit kell tennem, hogy az internet ne csak wifin legyen elérhető,
hiába csatlakoztatom a vezetéket a portba, nem lát semmit, kell valami plusz szoftver hozzá, vagy valami egyéb okosság?

köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#2570) csasaKKP válasza White1974 (#2569) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Szia!
Keresd meg az Eszközkezelőben a hálókártyát (valami gigabites Realtek lesz) és nézd meg mit ír. Extra szoftver nélkül is működnie kell, a Windows saját driverével. Illetve nézd meg megint a BIOS-t (UEFI), nincs-e az is letiltva.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2571) White1974


White1974
újonc

szia,

ezt látja :(

Hálózati kártyák

-Atheros AR9485WB-EG Wireless Network Adapter
-Bluetooth-eszköz (RFCOMM protokoll TDI)
-Bluetooth-eszköz (személyes hálózat)
-Microsoft Virtual Wifi Miniport Adapter #2

vezetékesnek semmi nyoma a Realtekes motyó telepítése végén ez a hibabalak:

The Realtek Network Controller was not found.
If Deep Sleep Mode is enabled Please Plug the Cable.

nem látja a cuccokat, de hogy miért passz!!! :W

(#2572) White1974


White1974
újonc

szia,

ha felrakom így ezzel a hibával, akkor a wifi nem csatlakozik,
látja hogy van jel, csak nem csatlakozik rá!

tiszta ideg vagyok!! :((( :((( :O :O

(#2573) Csorbi válasza White1974 (#2572) üzenetére


Csorbi
addikt

Eszközkezelőben kérdőjelesként sem látszik egy eszköz sem?
BIOS-ban NINCS LETILTVA?
A megfelelő drivert raktad fel hozzá? Tedd fel a Samsung SW Update-t, az megtalálja amire szükség van, feltéve ha nincs letiltva BIOS-ban.

(#2574) White1974


White1974
újonc

szia,

talált 18 szoftvert amit telepítsek fel, 2 telepítettem, de nem fogom mindet

biosban nem láttam letiltva, vagy nem jól kerestem :)

[ Szerkesztve ]

(#2575) Csorbi válasza White1974 (#2574) üzenetére


Csorbi
addikt

Akkor keresgéld még a BIOS-ban, mert itt nem látok telepítendő LAN drivert, magyarán nem is észlelte a SW Update sem. Annak nézz még utána, hogy BIZTOS van-e benne LAN vezérlő, mert a kézikönyv [link] (56. oldal) OPCIONÁLIS-t ír a LAN-hoz, tehát elképzelhető, hogy nincs benne, csak a fizikális kivezetés!

Win7 SP1-et mindenképp rakd fel, illetve az ÖSSZES létező frissítést, a kötelezőeket és az ajánlottakat is a Windows Update használatával!

(#2576) djdawed


djdawed
csendes tag

Sziasztok. Egy Samsung NP370R5V-S01HU típusú laptopom van és windows 8.1 alatt nem tudok fényerõt állítani, ami mégidegesítõbb, hogy ha töltõnélkül indítom el akkor minimumon marad és csak akkor áll vissza, ha bedugom a töltõt és újra indítom. Másnak is van ilyen problémája, esetleg valaki tud valami megoldást?

(#2577) Csorbi válasza djdawed (#2576) üzenetére


Csorbi
addikt

NP370R5E-nél ugyanez a gond, de nem tudok megoldást...

(#2578) BlessedElroy


BlessedElroy
senior tag

Hahó Urak!

Az a problémám, hogy nem tudok videót lejátszani a gépemen( Samsung R 580). Lemezről nincs probléma, de ha interneten szeretnék valamit megnézni, akkor egyszerűen nem játszik le semmit. Néha csak fekete képernyő van, néha pedig a kezdőképernyőt látom, de nem indul el.
Valakinek van ötlete?

[ Szerkesztve ]

Origin: BlessedElroy

(#2579) White1974


White1974
újonc

sziasztok!
minden működik frankón még aznap sikerült megoldanom,csak nem voltam gépközelben :)

(#2580) Csorbi válasza White1974 (#2579) üzenetére


Csorbi
addikt

És mi volt a gond? :U

(#2581) Ratman válasza Csorbi (#2577) üzenetére


Ratman
tag

Sziasztok!

Az igaz, ami korábban a hírekben olvasható volt, hogy a Samsung kivonul a magyar piacról notebook téren? Ha igen, akkor ezek szerint ez a probléma sosem lesz megoldva?
Nekünk is NP370R5E van, egyszer áttértünk 8.1-re utána jöttek a problémák, visszaálltunk 8-asra, és azóta várjuk, hogy mikor lesz hivatalos hír, hogy jól működik a notebook 8.1 alatt. :F

(#2582) erahurka válasza Ratman (#2581) üzenetére


erahurka
félisten

Én úgy tudom igaz, de a gépekhez készülő javítások nemzetköziek így szerintem ha kijavítják elérhető lesz itthon is.

(#2583) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok

Találkoztatok már azzal a jelenséggel, ami főleg Samsung gépeken figyelhető meg, de utóbbi időben már az Acer gépeken is jelentkezik az, hogy tökéletesen üzemel, aztán kikapcs, majd következő indításkor nincs hang. Win8 és 8.1 alatt a leggyakoribb a hiba, de találkoztam már vele win7 esetén is.
Hiba sehol nincs, minden olyan mint ha rendben lenne, de még sincs hang.
Újraindítás és újra van.
Van erre valami megoldás?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2584) ruzsass válasza Shkiz0 (#2583) üzenetére


ruzsass
tag

Szia,

nekem és a kolléganőm céges Samsung laptopján is ugyanez a hiba jön elő. Egy némítás után már nincs többet hang és csak az újraindítás segít rajta és semmi hibát vagy rossz beállítást nem találok rajtuk.

(#2585) Shkiz0 válasza Csorbi (#2577) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ma nekem is jelentkezett a szervízbe egy NP300-on, most ezt találtam.
Reggel kipróbálom. [link]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2586) eddieke666


eddieke666
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.Van 1 Samsung np270e5v-x01hu tipusú notebook-om.Szeretnék rá Win8-at telepíteni,de be sem bootol az OS.A lemez jó,mert Lenovon rendben elindul a telepítés,csak a Samsungon nem.
A gép indítása után megjelenik a Samsung logó,majd pár másodperc múlva kiírja,hogy:
ll boot options are tried. Press <F4> key to recover with factory image using Recovery or any other keys for next boot loop iteration?
A boot sorrend be van állítva.Van esetleg valami más beállítás még,ami miatt nem indul el a boot-olás?

Üdv E.

(#2587) Akos07


Akos07
csendes tag

Sziasztok, Samsung RV-509 es laptopom van és ehhez kérnék segítséget 1 hozzáértőtől. A problémám az lenne, hogy az fn (funkció gomb) kombinációk elállítódtak például alap esetben fn jobb-bal nyíl a hangerő növelése csökkentése lenne most a számológépet és a chromot nyitja meg és ehhez hasonlók lényeg hogy 1 kombináció se úgy működik ahogy kellene. Kérdésem ezt hogyan lehetne visszaállítani az alapértelmezett beállításokra.

Válaszokat köszönöm.

(#2588) Buszos


Buszos
tag

Szervusztok!

Vettem ma egy sráctól egy Samsung NP300E5C-A02HU típusú gépet, a Hardverapro-n. Gyorsétteremben találkoztunk, átnéztem, Sentinel 100/100. Win 8 volt rajta. Itthon fullra letöröltem mindent a hdd-ről, és itt indult a most is tartó őrület...
Bekapcsolom, Samsung logo megjelenik, majd kikapcsol. Biosba nem lép be, boot menü nincs. Bekapcsol, Samsung logo, ránéz a hdd-re, majd kikapcsol. Hiába nyomok F2-őt vagy F10-et, hiába rakok be egy telepítő lemezt vagy pendrive-ot, mindenhogy ez a reakció. Képtelen vagyok újratelepíteni, Bios-t meg nem találok hozzá, pedig azt keresheti a DVD-n.
Garlevele nincs meg, pedig 2012.10. havi gép, ha 24hó a gari, még él. Van biankó Samsung garjegyem, de vajon elfogadják-e, vagy bedőlök vele? Jó kis vétel volt...

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#2589) Buszos


Buszos
tag

Bekapcsol, Samsung logo, ránéz a hdd-re, majd kikapcsol.

HELYESEN: Ránéz a DVD-re...

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#2590) metaldog


metaldog
aktív tag

Hali
Az lene a kérdésem hogy np350-es laptopom van és a samsung logot akarnám kikapcsolni bootolásnál és ezt meg lehet oldani valahogy?

(#2591) csasaKKP válasza Buszos (#2589) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Szia! Mivel formáztad a merevlemezt? Jó lenne egy másik HDD-vel kipróbálni a gépet, ha van rá lehetőség.

metaldog: Nem, nem lehet, (hacsak... De miért is akarod kikapcsolni?).

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2592) Buszos válasza csasaKKP (#2591) üzenetére


Buszos
tag

Szervusz!

Másik gépben legyaláztam az összes partíciót, majd egyben hagyva formáztam. Próbáltam üres 120-as ssd-vel is, ugyanezt csinálja.

Kell lennie valaminek a hdd-n, amit ha nem talál, kikapcsol majd be? Van valakinek ugyanilyen gépe próbára? Leghostolnám a hdd-t.

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#2593) Csorbi válasza Buszos (#2588) üzenetére


Csorbi
addikt

Azért próbáld csak azt az F2-t bőszen nyomogatni, mert valószínűleg a BIOS-ban be van lőve a Secure UEFI Boot, azért nem jutsz tovább...

A kézikönyve szerint: Kapcsolja be a számítógépet.
Azonnal nyomja le többször az F2 billentyűt. :C

[ Szerkesztve ]

(#2594) Buszos válasza Csorbi (#2593) üzenetére


Buszos
tag

Szervusz!

Sikerült egy win8-at telepítenem dvd-ről. Sajnos nem tudom, hogy milyen verzió volt a gépen, gondolom win8 hun. SW Updater megflashelte a BIOS-t, azóta van biosom is.

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#2595) Buszos


Buszos
tag

Tehát a megoldás:

Nem volt semmi egyéb felirat, csak egy Samsung logo, nem is reagált az F2-re, pár másodperc után kikapcs-bekapcs, és ez a végtelenségig.
Beraktam egy win8 lemezt, ezt sikerült installálnom.
SW Update megfrissítette a Biost.
Restart után simán belépett az F2-vel Biosba, beállítottam, most tökéletes.
120-as Kingston ssd, még szerzek egy i3-2310-et, és megtartom :)

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#2596) SZATA


SZATA
senior tag

Hali!

Nem tudtok véletlenül egy megbízható Samsungos szerelőt? Olyanra gondolok például, aki főállásban Samsung szervizben dolgozik, de vállal magánban is melókat.

Lejárt a meghosszabbított (24+2 hó) garancia a notira, és szeretném bővíteni SSD-vel, úgy hogy a vinyó menjen a DVD helyére. Az SSD-re szűz Win8-at tennék, hogy megmaradjon mellette az eredeti Win7.

(#2597) 18Roli18


18Roli18
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy Samsung Np370R5E S02HU típusú laptop. Korábban is volt vele problémám win 7 telepítésnél. Most is felmerült egy kis probléma. Elkezdi szépen feltelepíteni a win7 et. El is jutok addig hogy először indítaná újra a gépet telepítés közben. Mivel nincs a gépben optikai meghajtó pendrive ról telepítek. És itt jön az első bibi. Mivel be van állítva hogy a pendrivot bootolja ezért a telepítő újra indítani akarja a telepítést. Ezt ki tudom küszöbölni azzal hogy kiveszem a pendrive-ot. Ebben az esetben a telepítő folytatja a dolgát ott ahol abbahagyta. És itt jön a következő probléma. Ez pedig a kékhalál. Miután befejezné a dolgát beadja a kékhalál ablakot. Újraindítja magát és megint kékhalál. A win7 jó mert anyósom gépére gond nélkül felment ugyanarról a pendrive ról kb 3 nappal ezelőtt. A gép tökéletesen működött ugyh szerintem azzal se lehet baj.

Mit lehetne tennem? Segítségeteket előre is köszönöm. Sziasztok

(#2598) Csorbi válasza SZATA (#2596) üzenetére


Csorbi
addikt

Ehhez nem feltétlenül kell Samsungos szerelő, bárki jó, aki ennek a videónak az alapján képes megcsinálni.
Pofonegyszerű, 10 perc.

(#2599) Buszos válasza SZATA (#2596) üzenetére


Buszos
tag

Hali!

Én pl. így használom, és magamnak csináltam. Nem mellesleg márkafüggetlen szervizes vagyok :) Ehhez egyébként tényleg nem kell mágusnak lenned.

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#2600) SZATA válasza Csorbi (#2598) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszi a videót, jól be van mutatva a művelet, de nekem még annyival egészül ki, hogy a gyári HDD-t ki kell szedni és SSD-re cserélni.

Bárki meg tudná csinálni a szerelést, akár én is, csak nem vagyok sem vállalkozó szellemű, sem gyakorlott a műszerész dolgokban. Szívesebben adnám egy tényleg hozzáértő kezébe.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.