Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) thboxx válasza hundai (#4995) üzenetére


thboxx
aktív tag

Ne a kockára bökj, hanem a kockán belül az ikonra. Akkor csak kapcsolja a wifit. Ha a szövegmezőre böksz, akkor ugrik fel a kisablak.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#5002) Luck Dragon válasza GoodSpeed (#5000) üzenetére

QI töltést én is szeretem , de ha egyik napról a másikra megszűnne azért hiányozna mint funkció és lehetőség .
Bár idejét nem tudom mikor használtam utoljára , elmúlt időszakban csak kábeles megoldást használtam mint a két készüléknél . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5003) GoodSpeed válasza Luck Dragon (#5002) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

A port fizikai tehermentesítése szempontjából fontos.

Apropó, ma lemerült a Sony SBH20-asom elővettem az eredeti Samsung DAC-os USB-C Jack adaptert és újfent előjött, hogy nem mindig érintkezik. Ha a telefon gondja lenne, akkor garanciális lenne a történet. Kicsit igazgatni kell az USB porton finoman, és onnantól stabilan szól. De 90+ %-ra biztos vagyok benne, hogy az eredeti adapter a dacoskodó... Úgy néz ki, hogy csak vennem kell egy Samsung TWS-t, mert ez így nem igazán oké, hogy a kettő együtt nem tesz ki egyet :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5004) cs.zs. válasza GoodSpeed (#4976) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ezt letesztelendő, hogy mennyire gyors egyik vagy másik, mi látható ebből a hétköznapi való életben, tegnap este csináltunk egy gyors vizsgálatot.
Lenovo Legion laptop tetszőleges, de épp a bal oldali C csatijából másolás a telefonokra, saját belső tárhelyre, DCIM/camera mappába.
1 db 520 MB-os videó, Samu A54 gyári C-C kábel.
Első tesztalany: A54. 16mp.
Második tesztalany: Redmi 9T. 17,5 mp
3. Próba: Redmi Note 12S. 17 mp

Utolsóval mégegy próba, hátsó SuperSpeed csatlakozóból, eredmény ugyanaz.

Elég lassúnak tartom (mindet), de ez van.
Nem tűnik úgy, hogy az A54 lassabb mint az átlag, igaz mindkét Redmi feleannyiba kerül, árban ketten együtt hozzák össze az A54 árát.

Másik kábellel, másik laptoppal is megnézem ha kell.

...

(#5005) Luck Dragon válasza GoodSpeed (#5003) üzenetére

Hétköznap ,napi rendszerességgel kell töltenem, mivel nem egy masszív csatlakozó C-port így azért vannak fenttartásaim ,hogy 3 év múlva lehet papírzsepivel kell kitámasztani. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5006) osonte válasza GoodSpeed (#5003) üzenetére


osonte
senior tag

Nem a telefon a hibás, szinte mindenkinek eltörik a kábel, lötyög a csatlakozó új korától, ha megnézed az értékeléseket a gyári Samsung DAC-os USB-C Jack adapternél. Valakinek 2 hét után ment tönkre, nem értem miért gyártanak ennyire gyenge minőségű adaptert.

Xiaomi 14

(#5007) Jabby válasza Viktor0610 (#4999) üzenetére


Jabby
őstag

+ #4993GoodSpeed

Igen, a vas gyengeségére gondoltam.
A 2018-ban megjelent Mi8-as is hasonló sebességekkel rendelkezett.
Elnézve a mai középkategória új telefonjainak paramétereit, biztos vagyok benne, hogy a Google is azokra fogja optimalizálni az Android rendszerét. Az is biztos, hogy mire elérünk az Android 16-17-hez, ott is minden a MI-ról fog szólni, ahhoz fognak idomulni az új procik is.

Persze én is éppen a 4 főverziós frissítés miatt választottam az A54-et az F5 ellenében ;)

(#5008) Luck Dragon válasza Jabby (#5007) üzenetére

Úgy is akkor derül ki minden ha majd odaérünk. Addig senki meg nem mondja milyen jellegű fejlesztéseket operál a Google és mennyire lesz hozzá gyenge a soc.
Jelenleg fluid minden és ennek kell örülni, majd ráérünk azon agyalni mikor oda ér az idő.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5009) TeeJay válasza GoodSpeed (#5003) üzenetére


TeeJay
félisten

Portot tehermentesíteni? Redmi Note9s telefonom 3,5 éves most már a gyerek használja de semmi gond a portnak és naponta tölti :D Hamarabb cserélsz telefont minthogy a type-c tönkre menjen

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5010) pitiless válasza TeeJay (#5009) üzenetére


pitiless
senior tag

Nokia 7 Plusnak volt híresen sz@r USB-C portja.

(#5011) GoodSpeed válasza osonte (#5006) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Helló, köszi, aminek örülük, hogy:
1. Nem a telefon hibája
2. Nem én fogtam ki átalakítóból egy vacakot.

Ami felháborít:
1. Nem mellékeli a gyártó, de méregdrágán, hologrammos eredetiségi igazolással megvásárolható, és rosszabb a minősége mint egy gagyinak, csak ugye még a DAC is meg van követelve
2. Ha tudom, ugyanúgy nem vásárolom mint a sajátmárkás fóliájukat, az sem ért egy petákot sem.

Már annak örülök, hogy legalább a töltő jó! :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5012) osonte válasza GoodSpeed (#5011) üzenetére


osonte
senior tag

Az a szomorú, hogy pl.: a Xiaomi megoldja hibátlanul, ugyanannyi pénzből, kettő is van belőle. Nem lötyög, működik, pedig az egyik hamisítvány (még az is jó). Viszont ott nincs DAC az átalakítóban, hanem az a telefonba van és az usb-c érintkezője van kivezetve, mint jack csatlakozó.

Amúgy tizenpárezertől lehet Kínából akár jobb fajta DAC-okat rendelni, amik szépen és stabilan szólnak, itthon szerintem drágábbak. Német Amazonon van már 36 ezer Ft körül FiiO Q3 saját akkuval, tehát nem meríti a telefont és nem csak DAC, hanem saját erősítője is van, még egy komolyabb fejhallgatót is meghajt (bizonyos határokon belül).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14

(#5013) GoodSpeed válasza osonte (#5012) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Ja igen, azt meg kihagytam imént, hogy talán az A25-nél már megint lesz jack csatlakozó. A54-nél, hogy nincs, értelmetlen, és kiszúrás, mert így nem lehet egyszerre tölteni, és hallgatni. Valahogy mintha azt sugallnák, hogy a Jack az ilyen szegény ember csatlakozója, vagy nem tudom, mi a céljuk, de alsóbb kategóriákban tűnik fel leginkább, ha egyáltalán...

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5014) cs.zs. válasza GoodSpeed (#5013) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem lehet hogy a Jack hiányának a vízhatlansághoz van köze?
Létezhet vízhatlan telefon "nyitott" Jack aljzattal?

...

(#5015) osonte válasza cs.zs. (#5014) üzenetére


osonte
senior tag

Sony Xperia 1 V, van Jack rajta és IP68. Inkább azt hiszik mindenki BT fülest használ és olcsóbb is.

Xiaomi 14

(#5016) fogselyem


fogselyem
tag

Ha valakinek eddig nem esett volna akkor elmondom az én meglátásom a 3.5 mmes csatlakozó ügyben.
Egyszerű pénz spórolásról van szó amit a gyártók innováció címszóval nyomnak le a vásárlók torkán.
Ha már a gyártó minden készüléken megfog mondjuk 1 dollárt az a sok kicsi sokra megy alapon már elég nagy tétel.
Majd a nyomorult megveszi az eredeti "egy pálcás" minőségű drága átalakítót ami "pillanatok alatt" széthullik, veheti a következőt.
Megint cseng a kassza.

Houhi-Gassen (放屁合戦) harcos.

(#5017) GoodSpeed válasza cs.zs. (#5014) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Erre eddig nem gondoltam, de akkor talán lehetne egy kupakot tenni rá mint ahogyan a Sony tette az USB-re, vagy a kompakt fényképezőgépre:
viszont tegnap arra már gondoltam, hogy milyen jó lenne ha teljesen eltűnnének a SIM kártyák, mert feleslegesek fizikai mivoltukban, csak ugye a microSD kártyákat magam is fontosnak tartom, akkor meg megint kell egy tálca, vagyis ugyanaz a tálca...

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5018) fogselyem válasza GoodSpeed (#5017) üzenetére


fogselyem
tag

Jó ez a kamera aláírás, bár szerintem nem annyira információ közlő.
Igazán rakhatnál bele még pár sort.

[ Szerkesztve ]

Houhi-Gassen (放屁合戦) harcos.

(#5019) GoodSpeed válasza fogselyem (#5018) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Angel átírta S23 Ultrára! :D Ezzel szemben én csak szerényen bekapcsoltam a gyári kijelzését, és hasznos funkció, mert pl Facebook kiszed minden adatot, amiből azonosítani lehetne, hogy milyen telefonnal lőttem a képet, így ha 10 + év múlva emlékként feldobja filózhatok, hogy akkor melyik telefonom volt :D.
Most is pl 2019-es képeknél egyből látom, hogy A50-nel lőttem. Olyankor azért néha előjönnek a készülékhez kapcsolódó emlékek.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5020) Jack Oneill válasza fogselyem (#5018) üzenetére


Jack Oneill
veterán

:DD :DD :DD

(#5021) thboxx válasza cs.zs. (#5014) üzenetére


thboxx
aktív tag

Pl S10 széria még Jack-es és ott is megvan az IP68. Szerintem inkább azért hagyják el, mert elavult és/vagy értelmetlen. Szerinem aki lossless-t hallgat, az nem telefonon fogja a buszon... Az egyéb zenehallgatásra, alkalmi filmnézésre meg véleményem szerint a ma már többségében kapható BT fülesek/fejesek teljesen kielégítőek. Megfitethető kategóriában is akár. Mellé még kényelmesebbek a kábel hiánya miatt. Dehát kinek mi... Azt is megértem, hogy aki a 10 éve 20kért vett fülesétől sajnál megválni és újba fektetni. De sokan lecserélik a 14 éves autójukat is egy újabbra, holott az is elvitte őket oda ahova kell... Haladni kell a korral... ez van...

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#5022) GoodSpeed válasza thboxx (#5021) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Ezzel csak az a baj, ha a Bluetooth-os - oké TWS-nél nincs erre mód - füles lemerül, akkor mint a képen látható, , szabványos jack-kel kapcsoplódik pl a Sony SBH20, leválasztod, és bedugod, vagyis dugnád, de nincs hova a telefonon :( :D . Nálam jelenleg ezért van kettő, az egyik a Sony, a másik az AKG H300.
Na meg ugye A5x-nél is, A50-esen még volt, aztán valahol elhagyták, A52S 5G-nél is van még Jack, ráadásul minden szaklap, ha nincs Jack, azt nem pozitívumként, hanem negatívumként rója fel!

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5023) Morph33 válasza thboxx (#5021) üzenetére


Morph33
tag

Sztem meg mint mindennek, ennek is üzleti okai voltak. Ebben az esetben az, hogy vegyék az emberek a bluetooth füleseket, ezáltal egy újabb termékkategória jött létre, amivel újabb pénzt lehet lehúzni az emberekről.

(#5024) GoodSpeed válasza Morph33 (#5023) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Ja, csak ha nem Samsungot veszel, akkor abból sok haszna nincs... :D Bár jó a logika, mert Samsunghoz utólag Samsungot célszerű vásárolni, pl a funkcionalitás miatt is, mint A54-esen Widgeten látható a töltöttsége stb...

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5025) thboxx válasza Morph33 (#5023) üzenetére


thboxx
aktív tag

Szerintem amúgyis volt igény erre a termékkategóriára. Amúgy ha lenne egy kimutatás, szerintem több bt eszköz fogy újonnan, mint vezetékes. Márpedig ha így van, akkor bizony a kereslet tereli ebbe az irányba a gyártókat. Vannak ellendrukkerek... de kevesen. Nekem egy nem túl márkás Bluedio Bt fejhallgatóm van. Napi 1-2 órát (mikor hogy jön ki) nézek vele sorozatot. Kb 2 hetente kell tölteni. Semmi pénzért nem vennék vezetékest, bár ebben megvan a lehetőség a vezetékes csatlakozásra is. Minősége az adott felhasználásra kellően kielégítő. Nem drága, de nem is a legolcsóbb.

@GoodSpeed:
Az, hogy a szakoldalak miként említik ezt, hiányosság vagy pozitívum az megint a régi berögződés miatt van. Véleményem szerint van még választék a piacon, lehet olyan telefont venni amin van az adott csatlakozó. Ha valakinek tényleg ennyire fontos. De szerintem ez olyan, mint a hibrid/villany autózás. Néhányan nem akarják, mert a szívóbenzin megbízhatóbb de ez a jövő. Még ha ebbe néha nehéz is beletörődni.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#5026) GoodSpeed válasza thboxx (#5025) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Az A54-nél is terjedt az, hogy azért nincs, mert az ok: helyhiány. Amúgy meg amely gyártóknál még felkerül a jack csatlakozó, ott sem felülre hanem alulra :D Holott nekem pl felül lennem ideális, mert ingzsebben ott jönne ki jól! :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5027) thboxx válasza GoodSpeed (#5026) üzenetére


thboxx
aktív tag

Jó az az alján, mert ha kiveszed egyből jól áll a kezedben... :DDD

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#5028) GoodSpeed válasza thboxx (#5027) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Egyébként ezért lehet mindig az aljára pozícionálva, mert kézben tartva, álló helyzetben meg ott van jobb helye... csak én pl sokszor hallgatok rádiót úton, amikor nem streamet nézek :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5029) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Otthoni szereles engedelyezett nehany tipusnal.
[link]

(#5030) Morph33 válasza thboxx (#5025) üzenetére


Morph33
tag

Ez egy örökös "melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás" kérdés. Nekem is van egy bluetooth fülesem, egy Soundcore Liberty 3 Pro személyében, amit imádok, mert gyönyörűen szól és a telefonhívásokhoz is nagyon jók a mikrofonjai. Ez már a 4. bluetooth fülesem, amióta felpörögtek.

Hogy vettem-e volna akkor is, ha nem kezdik elhagyni a jack portot? Nem tudom, de az biztos, hogy az össze-vissza gabalyodó vezeték nem hiányzik, amikor úton vagyok.

Úgyhogy azt mondanám, hogy az egyik, de nem az egyetlen oka ez volt, az Applenél biztos, hogy magasan volt a listán, amikor eldöntötték, hogy jack port cső.

(#5031) Manimaci


Manimaci
tag

Sziasztok!
Nemrég lettem A54 tulaj. Eddig minden rendben, lejött rá a OneUi 6 frissités is. Egy olyan, számomra zavaró dolog van, hogy teljes képernyős videózásnál, amennyiben van oldalt fekete sáv, azt a teló megpróbálja úgy színezni, amilyen a videó árnyala épp. Amolyan ambilight-féleség. De szőrnyű, lassú, zavaró. Esetleg tudja valaki, hogy miként lehet ezt kikapcsolni? :F

[ Szerkesztve ]

(#5032) Jack Oneill válasza Manimaci (#5031) üzenetére


Jack Oneill
veterán

El nem tudom kepzelni, ez mi. Nem allitottal semmit, csak alap beallitas?

[ Szerkesztve ]

(#5033) unravel válasza Manimaci (#5031) üzenetére


unravel
őstag

ezt melyik alkalmazás csinálja? :)

¯\_(ツ)_/¯

(#5034) Luck Dragon válasza Manimaci (#5031) üzenetére

Ambilight jelenség ? Nem tudom miről lehet szó én se . :N

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5035) unravel válasza Luck Dragon (#5034) üzenetére


unravel
őstag

Youtube tud ilyesmit....

¯\_(ツ)_/¯

(#5036) Luck Dragon válasza unravel (#5035) üzenetére

Igen ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5037) Jabby válasza thboxx (#5025) üzenetére


Jabby
őstag

"Semmi pénzért nem vennék vezetékest..."

Dettó...
Nekem megváltás volt mikor megjelentek az első BT fülesek. Előtte havi szinten vásároltam a vezetékes fülhallgatókat, mert főzés, járkálás közben biztosan beakadt a vezeték a fiók-, vagy ajtó fogantyúkba, vagy bármilyen rögzített tárgyba, s ilyenkor vagy a vezeték sérült, vagy a telefont repült ki a zsebemből.

(#5038) Manimaci válasza Jack Oneill (#5032) üzenetére


Manimaci
tag

Gyárilag ilyen, nem állítottam semmit. És igen, youtube-nál van. De pár napja még nem láttam ilyet a másik telómon, ami Xiaomi volt.

(#5039) Morph33 válasza Luck Dragon (#5036) üzenetére


Morph33
tag

Nálam csak a youtube csinálja ezt, semmi köze a oneui-hoz, hanem a youtube egy csodás újítása. A videó lejátszás közben fogaskerékre nyomsz --> további beállítások-->mozifilmes világítás kikapcs és voilá, már nem is csinálja.

(#5040) Manimaci válasza Morph33 (#5039) üzenetére


Manimaci
tag

Óóó... Köszönöm! :R És ugye nem kell minden videónál minden alkalommal kikapcsolni?

(#5041) Morph33 válasza Manimaci (#5040) üzenetére


Morph33
tag

Nem kell, megjegyzi a beállítást.

(#5042) Luck Dragon válasza Morph33 (#5039) üzenetére

Ma is tanultam valami újat :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5043) Luck Dragon

Samsung Galaxy S23 FE: Snapdragon és Exynos összehasonlítása

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5044) thboxx válasza Luck Dragon (#5043) üzenetére


thboxx
aktív tag

Hát ez sajnos bebizonyítja, hogy összességében jobb a snapdragon... Még a hardveres erőt és egyéb kis különbségeket csak-csak lenyelné az ember... de ami nagyon égető, az az üzemidő. Emiatt fog bukni vele a samsung. Értem én a házon belüli SOC miértjét... de miért nem fekszenek rá komolyabban a fogyasztásra...? :U

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#5045) GoodSpeed válasza thboxx (#5044) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Nem feltétlenül bukik vele, mert ha nagyon elszánt, akkor mondhatja is, hogy mondjuk az S25 már csak Exynos-szal jön. S osztály alatt már nincs is Snapdarongja:

A14: MediaTek Helio G80, 12 nm (az a csíkszélesség kemény azért 2023-ban, az A50-esem 10 nmes volt 2019-ben :D)
A14 5G:Exynos 1330 (5nm) - SM-A146B illetve Mediatek Dimensity 700 (7 nm) - SM-A146P
A24 4G Mediatek Helio G99 (6nm)
A34:Mediatek Dimensity 1080 (6 nm)
A54: Exynos 1380

Látható, hogy már egyáltalán nincs Snapdragon, a Qualcommtól nagyon szabadulni akar, mert bár ez a legjobb, a gyártó is tudja, hogy ő a legjobb, és megkéri az árát kíméletlenül, ami vagy azzal jár, hogy a Samsungnak árat kell emelnie, hogy tartsa a profit szintjét valamennyire, vagy a profitból áldoz fel, vagy kihagyja a Qualcommot.

Mediatekre egyébként támaszkodik, és annak is vannak csúcs SoC-jai. Tehát még az is elképzelhető lenne, hogy az lesz Exynos mellett az S osztályban is.

Amúgy a Snapdragon mellett az üzemidő ami jelentős eltérést mutat, és azt a Snapdragon javára.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5046) fogselyem válasza Luck Dragon (#5043) üzenetére


fogselyem
tag

JÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚJ, JAAAAAAAAAAAAAAJ, LYAAAAAAAAAAAAAAAALY!!!!4!!!!!!!!4444444!4!!!!44!!!
MIND MEGHALUNK!
VILÁGVÉGE!

Egy óra tizenhét perccel kevesebbet bír az Exynosos S23FE!

Szerinted a kockákon kívül ez kit érdekel?

Átlag József bemegy a szolgáltatóhoz vagy az akármilyen himi-humi GSM webshopba és kihozza részletre, megveszi a telefont.

Pörög a Tiktok? Pörög!
Megy a facsé? Megy!
Megy az insta? Megy!

Kérdés?

Ilyen felesleged dolgokon pörögni, olyan mint amikor nyervognak, hogy hideg van, meleg van, ónos eső esik.
Sokkal nagyobb erők munkálkodnak, hogy azon a nyervogással bármit is változtatni lehetne.

Ha nem tetszik nem veszed meg.

Houhi-Gassen (放屁合戦) harcos.

(#5047) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#5045) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Ami még kimaradt, hogy ez az Exynos figyelgetés inkább az A osztályra jellemző, mert az A osztály az, ahol mennél lentebb megyünk, annál jobban számít, hogy a relatíve lassú CPU melyik gyártóé, ahol tényleg van jelentősége a kicsi előnynek vagy hátránynak is.
Pl A34 vs A54 vagy A52S 5G vs A54.

S osztályt általában státuszszimbólumnak vásárolnak az üzletemberek. Az Ultra és a sima S23 ami külsőre elsőre látható, hogy nem A osztálybeliek.

Kis szürreális:
Ilona, Mihály és Győző managerek: Mihály meglátja Győző új Samsung telefonját, majd így szól Ilonához... Te nem tudom, de valami gyanús Győző új telefonjával... valami nem stimmel, S23+-nak néz ki, de olyan vastag alul a kávája... Ilona: csak nem legagyásodott, és A54-essel tolta be magát a meetingre?! :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5048) unravel


unravel
őstag

A53on már megvan a decemberi security patch.

¯\_(ツ)_/¯

(#5049) Jabby válasza GoodSpeed (#5045) üzenetére


Jabby
őstag

"...a gyártó is tudja, hogy ő a legjobb, és megkéri az árát kíméletlenül, ami vagy azzal jár, hogy a Samsungnak árat kell emelnie, hogy tartsa a profit szintjét valamennyire, vagy a profitból áldoz fel, vagy kihagyja a Qualcommot."

Nekem ez így nem kerek...
A kínaiaknak nem drága a Qualcom?
Mert 20-30 százalékkal olcsóbban árulják középkategórián belül a dupla erős telefonjaikat, mint a Samsung.

[ Szerkesztve ]

(#5050) GoodSpeed válasza Jabby (#5049) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

A Xiaominak volt régebben egy egyedi üzletpolitikája, miszerint minden egyes okostelefonon csak 5% hasznuk volt! Nem tudom, ezt tartják e, de megmagyarázhatja a jelenséget, mert a Samsung nem 5%-os haszonréssel dolgozik, ez borítékolható.
A Huaweinek is saját CPU-i voltak (Kirin) néven. A Xiaominak például nincs, így náluk a Snapdragon, vagy Dimensity CPU-k jönnek csak szóba.

A saját CPU fejlesztés megindítása, rengeteg pénzbe és szellemi tőke bele invesztálásába kerül, de ha sikerül talpon maradni a kezdeti időszakban, akkor már piacon marad, és nincs kiszolgáltatva, meg nem kell alkudozni, hogy mennyi az annyi...

Egyértelmű, hogy a Samsung az Exynos vonalat nem fogja feladni. Nem is lenne értelme, öntökön lövés lenne. Azért az látszik, hogy az Exynos tartja a lépést a Snapdragonnal, egyre inkább felzárkózik.

Lehengerlő a Dimensity 9300, megelőzi a Snapdragon 8 Gen 3-at - iPon - hardver és szoftver hírek, tesztek, webshop, fórum

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.