Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) mcs válasza cs.zs. (#798) üzenetére


mcs
veterán

Legkésőbb fél év múlva ígyis-úgyis nyugdíjaztam volna a 72-t, szóval a kedvezményes váltás most pont kapóra jött, és futja is rá. Holnap be is zsákolok meló előtt egy 8/128as ,,nagyszerű grafitot". :D
Lilát vettem kézbe, és kicsikét el is merültem benne. Ami nagyon durva különbség, az a sztereó megszólalás testessége, amihez viszonyítva a 72 jócskán visítósabb.
Kamerában az élesség hasonló, csak a színek feltűnően kontrasztosabbak, nem annyira természetesek, mint a 72nek, minden másban észrevehetően jobban teljesít.
Fura módon ez már nem vietnámi, hanem indiai gyártású. :DDD

(#802) cs.zs. válasza mcs (#801) üzenetére


cs.zs.
addikt

:DDD

...

(#803) mcs


mcs
veterán

Ahogy a mostani Adidas cipőm is mianmari első alkalommal, ugyanúgy az A54-em is indiai. :D
4 helyről érkeznek a Samsung telefonok: Kínából, Vietnámból, Indiából és a csúcsszéria Kóreából. :)

(#804) Jack Oneill válasza mcs (#801) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nekem is India.

(#805) csaba1203 válasza szellemmaszk (#800) üzenetére


csaba1203
addikt

Azt írtad fentebb nem rontod tovább a levegőt a csoportban.... :U

(#806) szellemmaszk válasza csaba1203 (#805) üzenetére


szellemmaszk
csendes tag

Hù, de megkaptam most a magamét :D Már vártam az értelmes hozzászólást igazi magyar ember mòdjàra ;]
Sajnállak, h ennyi örömöd van az életben :)
Egy igazsàg létezhet csak, nyilván: Szopkodjuk ezt a telefont, mert hibátlan. Aki nem ért vele egyet, az meg szégyellje el magàt gyorsan🤣
Én meg jót röhögök rajtatok, h nektek ez a szint kielégítő...
Jöhet a tiltàs :DD

[ Szerkesztve ]

(#807) Jack Oneill válasza szellemmaszk (#806) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Hekas! Azert, mert valaki beszólt neked, a tobbiekre nem kellene razuditani a haragodat. Ez nem fer.
Es miert baj, ha masoknak ,,ez a szint" igenis kielegito? Sot...tobb, mint kielegito? Ez baj?
Általában csucsteloim voltak korabban. Elegem lett az irrealis arakbol, foleg mar megkozelitoleg a kozepfelso kategória is mindent is tud mar.

[ Szerkesztve ]

(#808) vicces válasza Jack Oneill (#807) üzenetére


vicces
addikt

Mától nálam be van kapcsolva az adaptív energiaspórolás+extra dimming a lehúzós menüben a kijelzőre. Ha nem javul a helyzet érzékeny búcsút veszek én is a terméktől...
Mert ez eddig időutazás vissza a múltba..

:)

(#809) mcs válasza vicces (#808) üzenetére


mcs
veterán

A Samsungok kb egy héten keresztül tanulmányozzák a felhasználói szokásokat, és többszöri töltés után megcombosodik az akksijuk. Nekem A50től felfele az összes Samsung gyorsabban merült az első 1 hétig.

[ Szerkesztve ]

(#810) Jack Oneill válasza vicces (#808) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Az adaptiv energia sporolas nem csinal mast, csak bekapcsolja egy bizonyos szazalek alatt az energiatakarekos modot.

Probalta barki is az ilyen panaszok miatt a hard resetet? Korabban galaxy s7edge ugyanez volt par embernek. Hard reset es nem a gyari visszaallitasra gondolok, megoldotta.

[ Szerkesztve ]

(#811) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#810) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Jobban megnezve az adaptiv modot, lehet, hogy megsek egy bizonyos szazaleknal kapcsolgatja, hanem tenyleg a hasznalati szokas alapjan. Meg nem probaltam.

(#812) vicces válasza Jack Oneill (#811) üzenetére


vicces
addikt

Így olvastam én is, ezért gondoltam hátha segít valamennyit.
Végülis a miui-rendszeren is volt egy kikapcsolhatatlan energiagazdálkodás, ami eleinte a halálba idegesített aztán finomhangolás után összeszoktunk.

:)

(#813) Jack Oneill válasza vicces (#812) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Eleg az adaptiv beallitast bekapcsolni, vagy kulon meg be kell kapcsolni magat az energiatakarekos funkciot is?
Targytalan, kozben meg is lett a valasz. Magatol kikapcsol az adaptiv, ha bekapcsolom a masikat.

[ Szerkesztve ]

(#814) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#813) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ja mar ertem. Eloszor be kell kapcsolni az energiatakarekos modot, majd utana az adaptivot.

(#815) csaba1203 válasza szellemmaszk (#806) üzenetére


csaba1203
addikt

Soha nem venne rá az ingerencia, hogy bármelyik Xiaomi fórumban trollkodjak pedig nagyon jól menne nekem ez a dolog elhiheted... :D :DD
Amúgy nincs hibátlan telefon de az ismétlődő megjegyzéseidre itt senki sem vevő.
Megértettük az első perctől, hogy neked nem jött be a Samsung, mint márka.
Ha huszadjára is közlöd ezt csak más formában ez már szerintem szánalmas de lelked rajta.

(#816) Jack Oneill válasza vicces (#812) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Na ki is kapcsoltam. Kesnek az uzenetek, viber, messenger stb. Igy nem kell.

(#817) szellemmaszk válasza csaba1203 (#815) üzenetére


szellemmaszk
csendes tag

:C A te intelligencia szintedet mutatja, h aki VÉLEMÉNYT ír egy termékről, ( ami eltér a Tiedtől) az szerinted trollkodik :C Szegény emberek körülötted... nehéz lehet nekik...Én legalàbb kipróbáltam valami mást is, nem jött be, felvállaltam, nem vagyok begyepesedett. :)) Ennyi a lényeg.... Senki nem szólt hozzàd, màsnak is van azòta tapasztalata, minek ugatsz bele?!
Ha majd más is mer ìrni a fórumban később "rossz" véleményt a telefonról, azt is oktasd majd ki légyszi. Màs úgysem megy, gondolom :DD
Ja és igazad van tényleg. Szánalmas vagyok, h reagálok a te sutyerak kommentedre, lesullyedtem idáig... :) Sebaj, ma jò napom volt, megnevettettel. Már ezért érdemes volt megvenni ezt a "telefont".
Sok sikert! :DD

(#818) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Egy gyors kérdés:
Közelségérzékelővel nincsen gond?

(#819) Jack Oneill válasza Jabby (#818) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Sajnos virtualis. De ha rendesen az arcodon van hivas kozben, akkor nincs gond. Ha nem tartod ott, akkor fel tud eledni a kijelzo.

(#820) csaba1203 válasza szellemmaszk (#817) üzenetére


csaba1203
addikt

Rossz véleményt elég egyszer leírni én szerintem mindenki megértette velem együtt....
Vitatkozni viszont nem akarok tovább, mert ez meddő és inkább rombolja ezt a fórumot.
Az építő jellegű hozzászólásaid pedig majd szerintem a kedvenc Xiaomi fórumaidban élheted majd ki remélhetőleg.
Részemről zárva.
Egy elégedett Samsung felhasználó vagyok és leszek a jövőt illetően is. :R

(#821) FattyDove válasza Jabby (#818) üzenetére


FattyDove
őstag

Eddig nekem nem volt vele gondom, ellenben mondjuk az S20 FE-nél

(#822) Cobretti13


Cobretti13
tag

Sziasztok. Lassan 5 éves Huawei nova 5t-met szeretném lecserélni egy ilyen készülékre. Mit gondoltok megéri váltani? Itt németben most 155 000 forintnak megfelelo euróért tudnám a médiában megvenni.

S3 / MSI GX 620 / Miskolc

(#823) csaba1203 válasza Cobretti13 (#822) üzenetére


csaba1203
addikt

Igen mindenben előrelépés lesz a régi telefonodhoz képest....
Melyik változat kerül ennyibe 8/128 vagy 8/256?

(#824) simico válasza Jabby (#818) üzenetére


simico
aktív tag

Nekem eddig semmi gondom nincs vele, pedig ettől az egy dologtól tartottam vásárlás előtt. De egyelőre nálam ugyanolyan jól működik, mint a korábbi telefonjaimon a fizikai érzékelő.

Más.
Akkuval én elégedett vagyok, de ez iszonyúan felhasználás- és körülményfüggő (egy vs két SIM kártya, térerő, mennyi energiazabáló programot használ valaki, folyamatos használat vs húszpercenként pár perc nyomogatás, sötét mód is sokat számít, stb). Korábbi telefonról mentéssel áthozott dolgok is okozhatnak gyorsabb merülési problémát. Néha meg csak simán beakad valami. Például nálam hétvégén úgy merült le félig a telefon, hogy egész nap az asztalon volt amíg a kertben dolgoztunk - valószínűleg valami beakadhatott a háttérben. Pedig előtte pár nappal 4 óra folyamatos Waze navigáció, 40 perc böngészés, fél óra egyéb (üzenetek, stb) és 11 óra készenlét alatt merült le 34%-ra két SIM kártyával, többnyire rosszul lefedett részeken járva.

[ Szerkesztve ]

(#825) mcs


mcs
veterán

Elkezdtem beállítgatni, finomhangolni az 54et, már csak edzett üveg kell neki és tok, amit délután intézek.
Azért most visszavéve a 72-t kézbe, nem sokkal lassabb ám a képfrissítést leszámítva, innen is látszik, hogy a One UI mennyire szépen van optimalizálva. :)

(#826) Jack Oneill válasza mcs (#825) üzenetére


Jack Oneill
veterán

En nagyon kellemeset csalodtam az egesz samsungban (rendszer, telo, stb). Utoljara S7 edge volt nekem, aztan ugye egy huawei. Eg es fold a regi samuhoz kepest a mostani One UI felulet. Sokkal jobban tetszik, mint regen.

(#827) mcs válasza Jack Oneill (#826) üzenetére


mcs
veterán

Az LDAC kodek kezelésére leszek még nagyon kíváncsi maximalis bitrátán, mert vannak azt használó Technics bluetooth fej és fülhallgatóim. Az A72 egy bizonyos frissítés után már gond nélkül kezelte akadás nélkül, viszont most Snapdragon helyett Exynos hajtja a vasat. :)
Amúgy a mostani frissítés elmeletileg javított a kamerán is, csak kérdés, hogy milyen irányba.

[ Szerkesztve ]

(#828) Morph33 válasza mcs (#827) üzenetére


Morph33
tag

Nekem a Soundcore Liberty 3 Pro-mal LDAC módban és anélkül is megröccen a zene, amikor a lejátszót előtérben hagyva kikapcsolom a kijelzőt és újra feloldom az ujjlenyomatolvasóval, illetve hallottam már szám közben is 1x medöccenni, ha ilyesmire gondoltál. A OnePlus 7T Pro-m az SD855+ procival ilyet nem produkált, vagy csak nem vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#829) mcs válasza Morph33 (#828) üzenetére


mcs
veterán

Amíg az A72 nem kapott meg egy adott frissítést, addig egyfolytába megakadt a hang LDACot használva optimális hangminőség módban, amit a fejlesztőiben lehet aktiválni. Most majd kiderül, hogyan viselkedik a Technicsekkel. :D

(#830) jag222 válasza simico (#824) üzenetére


jag222
csendes tag

Az aksival nekem is hasonlóak a tapasztalataim: egy darabig frankón megy, utána meg veszettül elkezd merülni. A menüjében azt írja ki, hogy minden rendben, nincs semmi ami extrémül merítené. De mégis... Ilyenkor ki-be kapcsolás és egy darabig megint jó, majd újra kezdi a merülést.
A telepítését előző telefon "átmásolásával" csináltam, szóval még abban bízok, hogy egy új, tiszta telepítés megoldja majd ezt. Ha lesz időm egy hétvégén...

(#831) mcs válasza jag222 (#830) üzenetére


mcs
veterán

Sosem érdemes másolgatni, ha van elég idő a nulláról visszaállítgatni és telepíteni a dolgokat, nálam legalábbis mindig bevált ez a formula. :)

(#832) Jack Oneill válasza mcs (#831) üzenetére


Jack Oneill
veterán

En sem masolgatok semmit soha. Sem beallitast, sem programokat, semmit. Mindent a nulláról kezdek, es szépen beallitom, telepitem. Hard resetnel szinten. Ezzel a modszerre eddig nem volt gond, ellenben ismeroseimnel a masikkal szinte mindig.

[ Szerkesztve ]

(#833) csaba1203 válasza mcs (#831) üzenetére


csaba1203
addikt

Minden telefoncserekor újként állítok be mindent....
Ez a másolgatóa történet a lusta emberek játéka és mint a példa is mutatja nincs sok értelme.

(#834) satee76 válasza csaba1203 (#833) üzenetére


satee76
aktív tag

"Ez a másolgatóa történet a lusta emberek játéka"

Az ilyen meg ehhez hasonlatós általánosításokat olyan jó lenne eltakarítani a szakmai fórumokról. Azt se tudod ki mit miért csinál, és nem véletlenül épül milliós iparág a backup megoldásokra.Példának okáért az én értékrendemben a másolgatós megoldással megtakarított órákat inkább gyerekeimre fordítom, mint egy kütyü nyomogatására. Ettől lennék lusta? Aha...
És amúgy meg de, van értelme , működik, tudni kell használni

[ Szerkesztve ]

(#835) Jack Oneill válasza satee76 (#834) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Sok millio iparag epul az edesseg gyartasra is, megsem egeszseges. Ezzel azt akartam mondani, hogy azert, mert valamit technikat kitalalnak, nem bitztos, hogy az jo is. Rengeteg galiba adodik egy ilyen backup tortenetbol. En nem itelem el, ha masnak ez jo megoldas, de tapasztalataim szerint tobb a baj, mint a kenyelem.

(#836) csaba1203 válasza satee76 (#834) üzenetére


csaba1203
addikt

Szíved joga másolgatni de a kollégáknak sincs jó tapasztalata velem együtt erről...
Nem szoktam évente telefont cserélni. Mire eltelik 3 év a hw-ek is rengeteget fejlődnek.
Nem biztos, hogy egy régebbi program ugyanúgy fog futni vagy fordítva szóval benne a hiba lehetősége. Nekünk van időnk, türelmünk neked nincs de nincs is ezzel baj, hisz nem vagyunk egyformák. :R

(#837) mcs


mcs
veterán

Nálam eddig 73%ról 14% merüléssel jött össze másfél órás kijelzőidő. Akinek akksigondja van, előfordulhat az is, hogy túl sok Google szolgáltatás van bekapcsolva a saját menüjén belül, mert ott rettenetesen sok, alapértelmezetten bekapcsolt sallang található.
Tokból ,,egye fene egyszer élünk" alapon választottam a túlárazott gyári smart flipet. :)

[ Szerkesztve ]

(#838) kutga válasza csaba1203 (#836) üzenetére


kutga
nagyúr

Én szoktam használni költözéskor a másolást, az alkalmazások beállításain kívül kb mindent átvisz.

Let the Zone take me if I am.

(#839) mcs


mcs
veterán

Eddig a hangszórók megszólalása a legviccesebb. Milyen testes közepet meg egy kis basszust sikerült már kihozni ebből a méretből. :Y

(#840) mcs


mcs
veterán

Na ki lett próbálva a Technics EAH-A800 bluetooth fejes, és lakáson belül egyelőre nem akadozik a hang maximális LDAC bitrátán. :)

(#841) vicces


vicces
addikt

közben elanekdótáztam, hogy ha fél - 1 naponta kell majd tölcsikézni az akkut, akkor a hajunkra kenhetjük ezt a nagyszerű szoftvertámogatást - aminek az ára ugye be van építve az árba -, ha kb 2-3 éves kora között meghal az akku.. :(( mondjuk ebben az esetben indolt lehet ez a lassú töltéssebesség, mert elvileg jobb az akkunak.
nézegetem a többi gyártót is, de lövésem sincs mi más alternatíva lenne.. hasonló 5 órás kijelzőidőket olvasok.
ma átkapcsoltam a kijelzőt 60hz-re, de kb 5 perc múlva vissza is állítottam a 120hz-re. ne már, hogy azt a recegős megjelenítést bámuljam.

:)

(#842) FattyDove válasza vicces (#841) üzenetére


FattyDove
őstag

Azt a hulyeseget, hogy 2-3 ev mulva meghal az akku honnan vetted?

(#843) knltuning


knltuning
tag

Üdv ma csatlakoztam az a54 klubbhoz. S9plus tönkrement és ez lett helyette. Egy kérdés hátha tud valaki válaszolni. Viber videó hívásnál fekete a hívott fél képe ha ő hív. Ha én hívom akkor neki nem mutatja az én képemet. Kamerák amúgy jók, eddig ilyennel még nem találkoztam. Mind a kettő a54. :F

(#844) vicces válasza FattyDove (#842) üzenetére


vicces
addikt

Eddig naponta vagy másfél naponta töltöttem a telefonakkut. Igy 2 év után 80÷-ra degradalodott az állapota.
Most ez bement 1 nap alá, de volt már hogy 12 óra múlva kellett megint tölteni az a54-et. Innentől logikus, hogy hamarabb lesz elhasznalódva..

:)

(#845) FattyDove válasza vicces (#844) üzenetére


FattyDove
őstag

Napi atlag 2x toltottem gyorstolton (soha semmi mason nem volt) az A52-t 2 even at. Semmi baja az aksinak. Na akkor hogyis van a logikad?

[ Szerkesztve ]

(#846) vicces válasza FattyDove (#845) üzenetére


vicces
addikt

El kéne olvasni amit írtam..
Szerinted az akkumulátor végtelenszer újratölthető vagy mi? :F

:)

(#847) FattyDove válasza vicces (#846) üzenetére


FattyDove
őstag

Ertelmezni kellene amit irtam. Koszi

(#848) vicces válasza FattyDove (#847) üzenetére


vicces
addikt

Én meg napi 1x vagy ritkábban töltöttem normal töltővel és degradalodott rendesen az akku.
Leirtam neked megegyszer, köszi...
Te biztos valami csodatelefont kaptál.

:)

(#849) rosta11 válasza K0vasz (#47) üzenetére


rosta11
tag

A forint árfolyama 2021 januárjában az euróhoz viszonyítva 358-360 között volt. [link]
Ez év április eleje óta a forint 378 alatt van. [link]
Azért ez nem indokolná ezeket a brutális árakat...

(#850) FattyDove válasza vicces (#848) üzenetére


FattyDove
őstag

Oke elengedlek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.