Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) cs.zs. válasza knltuning (#843) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nézd meg azt, hogy mi a helyzet Messenger videóhívásnál!
Ha ugyanaz, akkor telefonbeállítás, ha a messenger rendben, akkor viber-beállítás...

...

(#852) cs.zs. válasza FattyDove (#845) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ezen is felesleges vitáznotok, tökre telefonfüggő. Bármiből ki lehet fogni egy fost. Egy jó nagy adag híg fost.

Mi az abszolút prémium Honor 8-cal voltunk így. Másfél évesen már döglött volt az akkuja, gariban cserélték. Az is megdöglött másfél évesen...
Itt van a fiókban. Csillivilli, majdnem karcmentes, gyönyörű jó telefon, és az akkuja egy szar.
Hasonlóan gyenge üzemideje van/volt a tömegcikk Huawei P8 Lite-nak. Itt van a fiókban az is. Karcmentes új állapot, szar akku.
2/2.
Mi pl Huawei-t, Honort soha többé.

...

(#853) mcs válasza vicces (#848) üzenetére


mcs
veterán

Az A72-t én is majdnem napi szinten töltöttem a gyári 25 wattos töltővel, mégse éreztem így 21 hónap után, hogy jelentős mértékben csökkent volna az akkuidő. Amúgyis a jótállásig kell bírnia szusszal, aztán előbb vagy utóbb célszerű a váltás. :)

Amúgy az LDAC fejes óta a fülest is próbáltam, és az is tökéletesen teszi a dolgát szakadozás nélkül. :R

[ Szerkesztve ]

(#854) vicces válasza mcs (#853) üzenetére


vicces
addikt

A jövőben erre majd úgyis fényderül. Remélem így lesz ahogy írjátok és nem az én tapasztalatom fog bejönni :U

:)

(#855) cs.zs. válasza cs.zs. (#780) üzenetére


cs.zs.
addikt

[kép]

Töltés a bal oldalival, ami a Redmi 9T gyári töltője. A Redmi 9T-ben 6000 mAh akku van, az a telefon 18 watt töltést tud felvenni, ez a gyári töltőfeje, max 22,5 wattos.

Samu A54 most 4 (négy) százalékra merítve.
26 perc után van 30%-on, azaz percenként itt 1% megy bele
37 percnél 40%, 38 percnél 41%
58 percnél 60%
70 perc = 70%-os töltöttség, azaz 70 perc alatt 66% ment bele
94 percnél lett 90%, és itt nagyon lelassul,
110 perc alatt 95%, azaz 16 perc alatt 5% (!!) :F és itt még 16 perc hátralévőt írt, de
3 perccel később, 113 percnél készen lett, 100%. Utolsó 10% = 19 perc.

Így a végeredmény semmivel nem lett jobb, mint a Honor8 10-18 wattos töltőfejjel, ami 7%-ról 112 perc alatt végzett.
Gyári 25 wattossal végignézte már valaki?

...

(#856) mcs válasza cs.zs. (#855) üzenetére


mcs
veterán

A gyári töltőjével kevesebb, mint másfél óra alatt megvan a töltés néhány százalékról, ha alig fut rajta valami és készenlétben van.

(#857) kutga válasza rosta11 (#849) üzenetére


kutga
nagyúr

Nyilván nem, de ebben a helyzetben mindenki annyit emel amennyit nem szégyell, így is megveszik.

Let the Zone take me if I am.

(#858) cs.zs. válasza mcs (#856) üzenetére


cs.zs.
addikt

18 éves érettségiző gyermeknél nincs ilyen, hogy "alig fut rajta valami".
Folyamatosan pittyegnek az üzenetek, snapchat, messenger, közben ment rajta a stopper, stb stb

(és neki így is biztonságosan kibír egy napot)
(Telekomos vásárlás, de Netfone kártya van benne, Voda hálózaton ketyeg)

...

(#859) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok,pár kérdésem lenne.
1.Milyen a face id?
2. Milyen az ujjlenyomat olvasó?
3. Mennyire melegszik?
4. Milyen jó az aksi idő?
5. Milyen a kijelző szerintetek?
6. Mit tartasz a hibájának?
+1 -aki streamelt már vele,mennyire forrósodik fel közben? :R

(#860) cs.zs. válasza Csápájev (#859) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
1, nemtom, ujjlenyomattal oldja a gyermek,
2, 100%-os
3, egyáltalán nem , de nem játszik rajta, inkább laptopon játszik, a telefon nála csak, Yt, média, kapcsolatok, de ezek orrba-szájba
4, totál jó (ilyen használattal)
5, teljesen jó az 1000 nit, de még van hová fejlődni
6, még nem nyafogott a gyermek
+1 ezt is nemtom
;)

...

(#861) Jack Oneill válasza Csápájev (#859) üzenetére


Jack Oneill
veterán

1. Perfekt.
2. Perfekt.
3. Nem veszes, amikor belaktam a telot, akkor egy picit.
4. Nalam allando nettel, 8-10 ora kijelzoido 2 nap haaznalat, masodik nap meg 30% korul van. Allandoan hasznalom a messengert, facebookot, firefoxot.
5. Gyonyoru.
6. A virtualis kozlesegerzekelot, de egyutt lehet elni vele.

(#862) kutga válasza Jack Oneill (#861) üzenetére


kutga
nagyúr

Faceid perfekt? :) Szerintem messze van attól, lassú, pontatlan, így inkább én is ujjlenyomatot használok, az valóban perfekt. A többivel egyetértek, a közelségérzékelővel nekem nem volt gondom.

Let the Zone take me if I am.

(#863) mcs válasza cs.zs. (#858) üzenetére


mcs
veterán

Úgy se sokkal lassabb a töltés, viszont a bekapcsolt zseblámpával kapásból 15-20 perccel többet saccol.
Megfelelően ki-be kapcsolva a háttérben futó szolgáltatásokat jól bírja szusszal az akksi, nálam legalábbis hasonló kijelzőidőt produkál, mint az A72.

(#864) rosta11 válasza kutga (#857) üzenetére


rosta11
tag

Mintha a külföldi kommentekben is panaszkodnának a magas árak miatt.
A gsmarena kommenteket olvasgattam, de most nem dolgozik az oldalon a google fordító...

(#865) Jack Oneill válasza kutga (#862) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Semmi bajom vele. Meg sotetben is azonnal old. Mire kimondom, hogy bakkfitty, mar fel is old.
Igaz, par napja csak ujjlenyomatot hasznalok en is.

[ Szerkesztve ]

(#866) kutga válasza Jack Oneill (#865) üzenetére


kutga
nagyúr

Nálam inkább olyan hit&miss. Van amikor perfekt, van amikor sehogy sem megy. Lehet újra fel kellene vinni az arcom és adni neki még egy próbát. :)

Let the Zone take me if I am.

(#867) mcs


mcs
veterán

Egyetlen furcsaságba futottam bele a képfrissítés kapcsán.
Néha gondol egyet a készülék, és az ujjal való görgetés erejéig lerakja magát 60 Hz-re, amit az adaptív mód ki-be kapcsolása orvosol határozatlan időre. Ez talán egy később orvosolandó bug lehet?

[ Szerkesztve ]

(#868) Jack Oneill válasza mcs (#867) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Valaki itt irta, hogy adaptivon 60on van, csak gorgeteskor nyomja 120ra.

(#869) mcs válasza Jack Oneill (#868) üzenetére


mcs
veterán

Késő délután többet nem jött elő ez az anomália, miután teljesen bezártam a Spotify-t. Úgy kell ezt elképzelni, hogy miközben az ujjammal folyamatosan scrolloztam le vagy fel az oldalakat, addig beesett 60-ra, és érzetre is pont ugyanúgy akadozva ment. Ahogy ki és be kapcsoltam ezek után az adaptívot, visszállt 120ra huzigáláskor is, de csak 3-5 percig maradt így, utána pedig újra szaggatni kezdett a scrollozás.

[ Szerkesztve ]

(#870) Egon válasza kutga (#862) üzenetére


Egon
nagyúr

Az ujjlenyomat olvasó edzett üveg fólia felrakása után is rendben van?
Anno Az S20-asomnak nem igazán ízlett az üveg, így inkább face ID-val használtam, ami elég szenvedős volt (ellenben a mostani mobilommal).
Btw tokot milyet érdemes rá venni? Gyereknek vettük szülinapjára...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#871) Jack Oneill válasza Egon (#870) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nekem Spigen liquid air tok van rajta, es valami flexibilis uveg. Tökéletesen megy az ujjlenyomat nalam.

[ Szerkesztve ]

(#872) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Beléptem én is a klubba, Xiaomi Note 10 Pro-ról váltottam. Telekomnál van előfizetésem, az előző telefonommal tudtam használni a voLTE funkciót, ennél viszont hiányzik a menüből (elméletileg itt kellene lennie, az ÜF szerint is). Mi lehet a hiba? :F

(#873) knltuning válasza szjoci (#872) üzenetére


knltuning
tag

voLTE nekem sincs a menüben de a hálozat mellett ott a jel. Gondolom megy is mert nagyon tiszta a hang meg kiírja, hogy HD hívás vagy mi ami eddig nem volt S9plusnál.

(#874) mcs válasza szjoci (#872) üzenetére


mcs
veterán

Szia!

Nekem Vodás feltöltőkártyával automatikusan aktiválódik, de a menüből ugyanúgy hiányzik az opció.

(#875) Ledi


Ledi
aktív tag

Ugye jól gondolom, hogyha az esimre beállítom a vodás kártyát akkor a fizikai Telekomos sim mellé még betehetek 1 SD kártyát is? Vagy ez már így túl sok? :U

(#876) szjoci válasza mcs (#874) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Honnan tudhatom hogy aktív? Felső állapotjelző sorban kiír valamit, ha működik?

[ Szerkesztve ]

(#877) mcs válasza szjoci (#876) üzenetére


mcs
veterán

A térerő mellett megjelenik egy VoLTE szimbólum.

(#878) mcs válasza Ledi (#875) üzenetére


mcs
veterán

Kezelnie kell mindhármat egyszerre gond nélkül.

(#879) Jack Oneill válasza szjoci (#876) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nekem sem jelez semmit, a terero mellett sem. Ameddig nem irtad, nem is foglalkoztam vele 😆

(#880) kutga válasza Egon (#870) üzenetére


kutga
nagyúr

Azt nem tudom mert én nem használok fóliát. De optikai, szóval elvileg nem kellene gondot okoznia.

Let the Zone take me if I am.

(#881) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Bocsi, hogy ide irok, de szerintem tudtok segiteni.
Felesegemnek A52s5g teloja van. A messages az alapertelmezett alkalmazas, de csak akkor kuldi el az uzenetet, ha mobilnet van. Nekem A54-ben gond nelkul at lehetett kapcsolni. Neki viszont csak adott beszelgetesben es nem jegyzi meg kesobb. Mit lehet tenni, hogy ne internethez kapcsolodjon a mukodese?

(#882) Egon válasza kutga (#880) üzenetére


Egon
nagyúr

Thx, majd kipróbáljuk.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#883) kutga válasza Jack Oneill (#881) üzenetére


kutga
nagyúr

A csevegés funkciót kell kikapcsolni asszem. Mondjuk én inkább a Samsung féle üzenetek alkalmazást használom.

Let the Zone take me if I am.

(#884) Jack Oneill válasza kutga (#883) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Köszönöm 🙂
Es ezt a cseveges funkciot hol talalom? Pedig emlekszem, az enyemen megtalaltam.
Rakerestem. Erdekes nem be van kapcsolva a netes uzenet, megsem nettel kuldi. Nem ertem.

[ Szerkesztve ]

(#885) Jack Oneill válasza kutga (#883) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Megvaaan vegre. Koszonom. RCS nalam is be volt kapcsolva, pedig korabban kikapcsoltam

(#886) kutga válasza Jack Oneill (#885) üzenetére


kutga
nagyúr

;)

Let the Zone take me if I am.

(#887) mcs


mcs
veterán

Létezhet olyan, hogy az adaptív képfrissítés SoC és/vagy környezeti hőmérséklet függvényében is változtatja a Herzet?
Ahogy észrevettem, melegben hajlamosabb lekapcsolni 60ra 5-10 perc erejéig, utána pedig magától visszaáll.

(#888) mcs


mcs
veterán

,,These situations are mostly related to the battery, as expected: The Galaxy S20, S20+, and S20 Ultra will switch to 60 Hz refresh rate whenever the battery temperature goes above 42°C and when the battery level drops down to 5% or lower."

Na meg is találtam az okát. :D

(#889) Ledi válasza mcs (#878) üzenetére


Ledi
aktív tag

:R

(#890) mcs válasza Ledi (#889) üzenetére


mcs
veterán

Az eSim + dual sim lenne problémás felállás, mert kizárólag két simet kezel egyidejűleg a telefon. :)

(#891) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Csak jelzem, teljesen atszoktam a gesztus vezerlesre(samsung fele gesztus) 😆😆😆
Pedig mennyire ockodtam eloszor. De tenyleg jobb igy, hogy a lathato kijelzo nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#892) knltuning


knltuning
tag

Eddig ez a legjobb telom akku ügyben eszméletlen, már második napja nyomkodom, volt még beszéd is benne meg telepítgetés, kamerázás csak az nem látszik. Az idei samu telokat nagyon jóra sikerült megcsinálni. 🙂

(#893) Jack Oneill válasza knltuning (#892) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Na vegre mas is dicseri az akksit. En is csak jokat tudok mondani. Regen rossz velemennyel voltam a samsung akksikrol, de most ez kellemes csalodas.
Nyilvan ki lehet fogni rossz pedanyokat, ez sajnos mas termekeknel is elofordul. Ilyeneket sajnos par forumtars ki is fogott. Bar azerintem ott egy hard reset kellett volna eloszor, mielott szidjak a telefont.
Örülök, hogy te is jo peldanyt fogtal ki.

Talan annyi tanacs neked, hogy en Firefoxot hasznalok kozel ennyi aktiv hasznalattal, de 3. helyen van 10-12% fogyasztassal.

[ Szerkesztve ]

(#894) mcs válasza Jack Oneill (#893) üzenetére


mcs
veterán

Nálam az A50, A70 és A72 is teljesen jó akksikkal rendelkezett.
Normálisan be kell tudni állítani, és nem futtatni feleslegesen minden szolgáltatást a háttérben egyszerre, ennyi a titka. :)

(#895) Jack Oneill válasza mcs (#894) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Igen. En is par dolgot kikapcsoltam, amik a hatterben akartak futni. Amit lehetett, kikapcsoltam, masokat korlatoztam, de van, amit az automatikara biztam. Persze mindent nem szabad tiltogatni, mert lehet, hasznalja valami, amihez kell.
Te miket korlatoztal es milyen modon?

(#896) Zoli.37 válasza Jack Oneill (#895) üzenetére


Zoli.37
kezdő

Hali. Vivaldi böngészőből át lehet vinni a könyvjelzőket és a jelszavakat Firefoxba? Kipróbálnám milyen manapság a Firefox, évek óta nem néztem.

(#897) Jack Oneill válasza Zoli.37 (#896) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Szerintem mobilos verzioba csak ugy tudod atvinni, ha asztali verzioba veszed fel oket eloszor majd Firefox fiokkal szinkronizalod a ket eszkozt. Legalabbis mobilon importalast nem lattam.

(#898) mcs válasza Jack Oneill (#895) üzenetére


mcs
veterán

A Google menün belül szinte az összes vészjelző és egyéb kiegészítő szolgáltatást kikapcsoltam, illetve az alkalmazás értesítések közül csak azokét hagytam aktívan, amiket a legsűrűbben használok. Ha nem netezek, a wifit és mobilnetet kapásból kikapcsolom, de a bluetooth, és gps sem mennek addig, amíg nem muszáj. Az NFC végképp ne legyen feleslegesen aktív, mert talán az szívja legerősebben a szuszt.
Az olyan kevésbé optimalizált appokat, mint a Messenger és Spotify, néhány nap után alkalmazáskezelőben is leállítom, mert a háttérben azok is feleslegesen tudják kajálni a ramot.
Sötét helyeken a kijelző fényerejét is alacsonyra vagy akár teljesen leveszem.

[ Szerkesztve ]

(#899) Jack Oneill válasza mcs (#898) üzenetére


Jack Oneill
veterán

90%-ban nalam is igy vannak 🙂
En az uzenetkuldo appokat nem korlatozom, kell a realtime ertesites. A Facebookot miota korlatozom, sokkal jobban birja az akku.

(#900) mcs válasza Jack Oneill (#899) üzenetére


mcs
veterán

Én a Facebookot böngészőben nyitom meg, az alkalmazást pedig tüstént törlöm. :DDD
Korábbi verziós Androidoknál kikapcsolást követően is volt annyira pofátlan, hogy elindult a háttérben, de szerencsére most már van lehetőség törölni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.