Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Black_Raven válasza Jack Oneill (#300) üzenetére


Black_Raven
veterán

Nehogy használd 60hz-en, vagy félórát ha számít. Én a 60hz-et bele sem tenném, csak 120hz-en tartanám a gyártó helyében. :D Amúgy nem kell kipróbálnod, alapból adaptívon van, és maradjon is azon.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#302) Jack Oneill válasza Black_Raven (#301) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Na kivancsi leszek.
Egyebkent megjott 🙂 De sajnos en meg dolgozom, a Felesegem vette at otthon 😆

(#303) Black_Raven válasza Jack Oneill (#302) üzenetére


Black_Raven
veterán

Nyugi jó lesz. Régen én is Huaweies voltam, 3 éve váltottam OnePlusra, most Honor50 volt 7 hónapig. Minden oké ezzel, csak a sok fölösleges Samu/Google cuccot törölni/tiltani kell. Használd egészséggel. :)Meg szokni kell, minden máshol van mint Emui/Harmony-n.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#304) Jack Oneill válasza Black_Raven (#303) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Köszönöm, egyebkent regen samus voltam.

(#305) Morph33


Morph33
tag

Megjött a corporate benefites Samsung webshopból a Clear Case. Bátran ajánlom, nem az a puha össze-vissza deformálódó szilikon, hanem a hátlap és az oldalak is kemények, de nem olyan polikarbonátosan merev, hanem pont jó.

Nem tudom otthon lehet-e kapni, de itt egy példa: [link]

(#306) szupi92


szupi92
tag

Sziasztok,
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Látom, hogy a hardveraprón új készüléket árulnak jóval a bolti ár alatt. Ez hogyan lehetséges? És miért éri meg nekik eladni? Miért nem viszik csak vissza, ha bontatlan a készülék?
210 helyett 140-150-ért árulják.
Annyiért gondolkodok rajta.
Emellett én is szemezek a telefonnal, és erdekelne a véleményetek.

Köszönöm.
Üdv, Bence

(#307) janeszgol válasza szupi92 (#306) üzenetére


janeszgol
félisten

Szolgáltatótól vásárolt. Magánszemély (megveszi nullára havidíjjal, eladja, szóval rögtön lesz pénze), illetve céges beszerzések ezek.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#308) cs.zs. válasza szupi92 (#306) üzenetére


cs.zs.
addikt

Mert ha valakinek van egy legnagyobb havidíjas előfizetése, amire marha nagy kedvezményt kap, és tök olcsón kihozhat egy telefont - de nincs szüksége telefonra, akkor megéri neki 120-ért kihozni, 150-ért eladni.
Az előfizetése meg ketyeg ahogy van.

Simán megveheted. Kérd el a számláját, meg a garijegyét, és ne akadj fenn azon, hogy 30ezerrel kevesebbről szól a számla, mint ahogy te átveszed.

Én 22x 7900-ért hoztam ki Telekomtól. Van aki szerint ezt nekem tökre megéri 150-160-ért eladni, aztán becsorgatnom a 173-at...

[ Szerkesztve ]

...

(#309) kreg válasza Black_Raven (#274) üzenetére


kreg
tag

Ez milyen szolgáltató verziója? Az enyém vodás arra még semmilyen frissítés nem volt. Ezen áll most: A546BXXU1AWB2.

(#310) szupi92 válasza cs.zs. (#308) üzenetére


szupi92
tag

Köszönöm az infókat.
És ami fordítva van.
210-ről van a számla és 140-ért árulja. Olyankor mi a helyzet?

(#311) Black_Raven válasza kreg (#309) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ez a full független Samsung verzió, ha jól tudom. Áprilisi bizt.csomagos. De ez már a második amit kaptam. Vki kijavit ha nem így van. Pls

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#312) cs.zs. válasza szupi92 (#310) üzenetére


cs.zs.
addikt

Az elég fura.
Cégre szól? (van a számlán adószám?) Akkor még érthető is.
Kivettünk a kasszából 210-et (költség), visszaigényeljük az áfát is, és eladjuk valamennyiért, na az a nettó, adózás nélküli pénzkivét.
Ha magánszemély a vásárló akkor már meredekebb.

Megéri neki az, hogy 20-22-24 hónap alatt becsorgat 210-et, most meg eladja 140-ért?
Ennyire kell a pénz?? szegényke...

...

(#313) Sgr_A válasza szupi92 (#310) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az hülye vagy valami nagy kamu van a dologban

(#314) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ez érdekes. Én a vodától hoztam ki anno az A53 at. És azt mondták, hogy csak akkor kapok róla számlát bármit, amikor a törlesztés letelt... A Voda amúgy sajnos csúszik le a lejtőn de durván...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#315) cs.zs. válasza Lalikiraly (#314) üzenetére


cs.zs.
addikt

Telekom a szerződéskötés pillanatában azonnal adja, tölti fel az online fiókba.

...

(#316) szupi92 válasza cs.zs. (#312) üzenetére


szupi92
tag

Magánszemélyként vásárolta.
Nem tudja visszavinni és ő maga is mondta,hogy neki sem jó üzlet...
De nagyon jó értékelése van az eladónak és mindenki dicséri.

(#317) cs.zs. válasza szupi92 (#316) üzenetére


cs.zs.
addikt

Akkor kell a pénz és kész.
Nem kell ezt ragozni.
Számla és garijegy legyen.
:K

(hol bírta ennyiért megvenni??
Telekomnál 178 a listaár, te is megveheted annyiért)

[ Szerkesztve ]

...

(#318) kreg válasza Black_Raven (#311) üzenetére


kreg
tag

A szolgáltatói szoftververzió ugyanez nálam,csak az EUX után 13 0027 következik.

(#319) szupi92 válasza cs.zs. (#317) üzenetére


szupi92
tag

Euronics-ban.
Az mind van hozzá.

(#320) szupi92


szupi92
tag

Aki használja már egy ideje a telefont tudna véleményt mondani róla?
Köszönöm

(#321) cs.zs. válasza szupi92 (#319) üzenetére


cs.zs.
addikt

Akkor hajrá!

Szerinted lesz itt olyan, aki azt fogja mondani, hogy elégedetlen, mert rossz és ronda az új telefonja?

;)

...

(#322) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Na belaktam a kicsikét :D Húú, elfáradtam, de Ő is, mert éppen eszik (energiát).
Így elsőre pár tapasztalat:
Az amoled sokkal, de sokkal szebb, mint a Mate 20 IPS kijelzője. Már sokkal fakóbbnak tűnik a Samsung után.
A telefon nagyon minőségi, szép, számomra egyáltalán nem a középkategória érzetét adja, hanem kicsit a felsőt.
A hang... aztaaa...hát ég és föld, van basszus, erőteljes, stb.
Kamera. Elsőre csak lakásban, rossz fénynél lőttem párat, gépen megnézve bizony jobb, mint a Mate 20. De majd nappal, szabadban kiderül.
Méret. Jó, meg fogom szokni :D, nekem picit kisebb, mint a mate 20, de ez a káva miatt van csak, nem vészes.
Egyelőre ennyi.
Edge panelt ki lehet kapcsolni, azt tudom, de láthatalanná nem lehet tenni? Azért kérdezem, mert a képernyő mentés miatt jó lenne, ha ott használnám a parancsikont erre a célra és nem az oldalsó fizikai gombokat.


Ja a virtuális közelség érzékelő. Szerintem jól működik, de azért nem olyan biztos, mint egy fizikai. Ha nem emeled el az arcodtól, akkor nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#323) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#322) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ja még annyi, hogy az állandó aktív ujjlenyomatolvasó működést kikapcsoltam, tehát, csak akkor érzékel, ha koppintással felvillan a képernyő. Másik topikból szakértő kollégától tudom, hogy ha állandóra van állítva, akkor mindig szkennel, azért érzékeli az ujjadat, amikor odateszed, viszont ez elég sok energia. Érdemes olyanra állítani, hogy éledjen fel a kijlező, aztán az ujjlenyomat.

(#324) Black_Raven válasza Jack Oneill (#323) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ujjlenyomatolvasó nálam aktív, megnéztem 1% akksit evett meg 1 nap alatt. Viszont sokkal gyorsabb ha az ujjlenyomat animációt kikapcsolod.Az oldalsó edge panel kikapcs után nem jön elő tőbbet, az értesitési függönyre meg kirakható a screenshot, ott van a listában, de simitásra is csinál képet.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#325) Jack Oneill válasza Black_Raven (#324) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Oh köszi az ötleteket :) Akkor azt fogom használni.

(#326) Jack Oneill válasza Black_Raven (#324) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Na ez a képernyőkep keszites igy szuper, koszonom.
Tetszik ez a telo. Az akksira nagyon kivancsi leszek es a kamerara szep idoben.
Valami egyeb otlet, javaslat a telot illetoen, barmi infó van meg? Gondolok szuksegszeru beallitasra, ami pl akkuidot befolyásol stb. Energiatakarékos modot erdemes bekapcsolni, vagy baromsag, ilyenekre gondolok.

(#327) FireFox1996 válasza Jack Oneill (#326) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Szerintem az energiatakarékos módot fejeltsd el, nem egy gyors cpu van benne, így hadd dolgozzon!
Inkább aksi beállításánál állítsd be a mély alvós appokat!

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#328) janeszgol válasza Black_Raven (#301) üzenetére


janeszgol
félisten

Ehhez képest a Rog Phone tesztben a 60 Hz és 144 Hz között 8 óra különbséget mértek. (13 óra vs 21 óra.)

Szóval a szerinted, meg a talán az nem érvelés. Jobb lenne, ha letesztelnéd és utána írnál ide. Én sem használom a 120 Hz-et, mert hülyeségnek tartom. Itt nyígtok az akkuidő miatt, aztán meg nyomjátok a 120 Hz-et a böngészőben. Szóval nálam a 60 Hz a nyerő.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#329) Jack Oneill válasza janeszgol (#328) üzenetére


Jack Oneill
veterán

En tuti, kiprobalom a normal 60at is.

Firefox1966
A melyalvast magatol csinalja egy ido utan nem? Megtanulja, miket hasznalok es altatja a nem hasznalt appokat. Vagy ez mas?

[ Szerkesztve ]

(#330) FireFox1996 válasza Jack Oneill (#329) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Is-nem is, S10+, Android12-ben, van külön erre beállítás a menüjében:

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#331) Morph33


Morph33
tag

Tegnap este átköltöztem a telóba az OP 7T Pro-mról, elég simán ment, csak elment jó pár óra, mire mindenbe bejelentkeztem és belaktam a cuccost.

Egyelőre minden OK.

Amiről szinte egy teszt sem emlékezik meg, a vibramotor, óriási előrelépés a korábbiakhoz képest, nagyon prémium érzés, a céges telóm 1 A52s, úgyhogy van közvetlen összehasonlítási alapom.

A hangszórója szebben szól, mint a 7T Pro-mé, a kijelzője is jobb, hiába "csak" fullHD+.

Kit mi érdekel? Kérdezzetek.

(#332) FireFox1996 válasza Morph33 (#331) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

pár teszt fotót feltehetnél automata módban,
- esti fényben,
- szobai fényben nappal,
- szabadban nappal, főleg most a tavasz, sok a virág,
- táj kép

Super lassú videó milyen?

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#333) Morph33 válasza FireFox1996 (#332) üzenetére


Morph33
tag

Még nem fotóztam, mert szar idő van itt ls home officeba vagyok. De majd rakok fel később.

(#334) Jack Oneill válasza FireFox1996 (#332) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Par fotot keszitettem

[link]

(#335) EngineerBoy


EngineerBoy
kezdő

Alkalmazás váltás közben tapasztaltatok laggot, animáció lassulást, röccenést?
Érdekesek ezek a képek amit feltettél Jack Oneill, akkor valószínűleg az auchanban viccelt meg a teszt készülék, mert ott olyan fakónak tűntek a képek

(#336) Black_Raven válasza janeszgol (#328) üzenetére


Black_Raven
veterán

Lehet nálad a 60hz a nyerő, használd egészséggel. Az akksi miatt engem te nem hallasz sirni, mert ha kell tölteném egy nap 4szer is, azért van. Amúgy én SOT-ra írtam a fél órát.De ha 1 óra minusz lenne akkor is maradok a 120hz-n. :)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#337) Jack Oneill válasza EngineerBoy (#335) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nem tapasztaltam roccenest.
A kepeken nem javitottam semmit, gyari kep.

(#338) Morph33 válasza EngineerBoy (#335) üzenetére


Morph33
tag

Én se tapasztaltam röccenést eddig, pedig a háttérbe még biztos megy az optimalizáció ezerrel.

(#339) FireFox1996 válasza Jack Oneill (#334) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nem rosszak a képek. Bár kicsit zajosaknak tűnnek.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#340) EngineerBoy


EngineerBoy
kezdő

Nekem kevésbé tűnik zajosnak mint az s10+

(#341) Jack Oneill válasza FireFox1996 (#339) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Szep idoben, nappaili kepekre leszek kíváncsi. Ennel eletlenebb es zajosabb volt a Mate 20. Nem jo fenyviszonyok kozott keszult, a szobában sokkal sotetebb volt, de az A54 kivilagositotta.

(#342) doooo válasza FireFox1996 (#339) üzenetére


doooo
veterán

Ront a minőségen a GDrive. Eleve jellemzőbb a szériára a kicsit zajosabb képvilág, pláne rosszabb fényben, de a tömörítés sokat ront rajta, abnormálisan felerősíti a zajt.

(#343) Black_Raven válasza doooo (#342) üzenetére


Black_Raven
veterán

Itt a tesztben ezt írja a fényviszonyokról:
"A fotóguruk észrevehetik a Samsung-féle zajszűrést és a telítettség megemelését, este viszont pont jó a visszafogottabb szűrés, amivel a csúcskategória bajuszát húzogató részletességet kapunk jó dinamikaátfogással és elfogadható színekkel. Az éjjeli módra a városban nincs szükség, csak koromsötétben, és nem is rossz az ilyenkor mentett kép, csak egy lépés hátrányban az S23 Ultra csúcsminősége mögött."

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#344) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Megjott a spigen liquid air tok is. Tetszik. Jobb a tapadasa a telefonnak, vastagsag elfogadhato.

(#345) FireFox1996 válasza Black_Raven (#343) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ha ezt build.prop-pal lehet korrigálni, mint ahogy szokott, akkor simán megoldható, hog ne tömörítsen annyit! :K

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#346) doooo válasza Black_Raven (#343) üzenetére


doooo
veterán

Igen, nem is mondtam semmit, ami ez ellen szólt volna. A zajjal ha óvatosan bánnak, sokszor jól jön, pláne rossz fényben. :K A lényeg, hogy itt a tömörítés ront rajta, ennyi.

(#347) Jack Oneill válasza doooo (#346) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Szerintem kar ezen barmilyen vitat inditani. Ez egy kozepfelso kategorias telefon, amitol nem varhatunk el csucsminoseget, viszont amit kapunk, szerintem tobb, mint eleg es nagyon jo. Remek kamerat kapott véleményem szerint, jo alternativa azoknak, akiknek nincs tobb 100 ezruk telefonra, de nem akarnak gagyit. Szamomra nagy megelepetes a tudasa.

[ Szerkesztve ]

(#348) doooo válasza Jack Oneill (#347) üzenetére


doooo
veterán

Valóban kár. Nem is vitázunk. :P
Ez a mobil nagyon jó ajánlat (minőségben mindenképp), rosszul senki sem járhat vele.

(#349) Jack Oneill válasza doooo (#348) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Igy igaz 😉

(#350) Black_Raven válasza doooo (#348) üzenetére


Black_Raven
veterán

Én sem vitázni idéztem, hanem meglepődtem hogy az S23 Ultrához viszonyitják, ami alapból nem semmi. Normális esetben a közelében sem lehetne az Ultrának. Ami nekünk jóó, mármint hogy a kamera nem egy f*s. :K

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.