Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) kutga válasza Jack Oneill (#150) üzenetére


kutga
nagyúr

Mert bizonyos helyzetekben megbízhatatlan. :) Nálam pl nyáron az autóban a zsebemben folyamatosan felébredt a telefon kijelzője és kb használhatatlan volt. De persze, van amikor jól működik.

Let the Zone take me if I am.

(#152) Jack Oneill válasza kutga (#151) üzenetére


Jack Oneill
veterán

De hogy ébredhet fel, amikor a feloldás csak ujjlenoymat, vagy arc, vagy akármi, amit beállítok, pl két kopp a képernyőn, stb. Tényleg nem értem, azért kérdezem, ne kövezzetek meg. A közelség érzékelő egy fizikailag lezárt képernyőt fel tud ébreszteni?

(#153) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én ma tudtam élőben megnyomkodni. Elég erősen hajaz az iPhone 14 re. Lilában baromi jól néz ki. Szép fényes hátul. A kijelző brutális fényerővel bír, pláne egy PLS akármi panelhez képest el sem tudom mondani. A kamerát meglestem, 30 fps nél nekem eléggé röcög a kép. A szuperstabil csak full HD 30 fps ben engedi. Szerintem azért ezen alakíthatnának bőven. Az S21FE már a 8K 24 et is engedi amúgy. Ez még leragadt a 4K30 nál. Ez ma már szerintem kevés.

Na de ne csak ezt nézzük, a rendszer gyorsnak tűnt, de annyira nem teszteltem le, nyilván örültem hogy fel volt oldva egyáltalán.

Árat tekint a 210 az mindenképpen borzalmasan sok érte.
Viszont a Vodánál 180-190 ért is lazán megkapnám, de valami érthetetlen okból ott meg csak fekete meg fehér van. A két sláger szín a zöld és lila nincs. Nem is értem őket. Szerintem buták nagyon.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#154) Jack Oneill válasza Lalikiraly (#153) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Én 168 ezerért tudnám kihozni Telekomtól, ami nagyon jó ár, de ,,csak" 128 GB verziót láttam.

(#155) cs.zs. válasza Lalikiraly (#153) üzenetére


cs.zs.
addikt

Telekomnál 178.640.- a listaár, és ehhez rablánc sem kell, vagy azt bevállalva mégolcsóbb.
Tegnap voltam WestEnd-ben.
Színeket nem kérdeztem, csak azt, hogy fehér van-e. Volt. Nyert.
[kép] [kép]

...

(#156) Lalikiraly válasza cs.zs. (#155) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Gratulálok hozzá, használd sok egészséggel. Dobozon kívül is lefotóznád, hogy milyen fehérben?

Atya ég, az óriási különbség. Én lilát szeretnék, de a Vodánál drágább és nincs is... Hát igen, most hogy felvásárolták és megbüntették, most be kell hozni az árakon...

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#157) cs.zs. válasza Lalikiraly (#156) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nincs beüzemelve, mert ajándék lesz.
Kibontottam ugyan, mert feltöltöttem maxra (52% gyárilag), de ez még abszolút 0 km-es, és pár hétig még az is lesz.

Leginkább azt próbáltam lefényképezni, hogy a pereme körben EZÜST, nem fehér, de ember legyen a talpán aki ezt ilyen fényviszonyok között ezzel a céges géppel megoldja (fullbrutál A10)

Mint köztudott, töltőfej nincs a dobozban,
csak némi papír, és egy C-C kábel.

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]


...

(#158) Lalikiraly válasza cs.zs. (#157) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szép ajándék lesz :D

Jó is az az ezüst keret. A hátlapi feliratok viszont szerintem nagyon erősen láthatóak. De ez van.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#159) Black_Raven válasza Lalikiraly (#158) üzenetére


Black_Raven
veterán

A hátlapi feliratok a valóságban tök halványak, de lehet a matricára gondolsz, ami leszedhető. ;] viszont a keret túl vastag sztem ronda. A kijelzőnél a keret túllógása viszont nagyon zavaró a gesztusvezérlésben. Remélem egy üvegfólia majd megoldja..

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#160) szürke


szürke
tag

Ez a Telekomos dolog számomra új, segítsen ki valaki pár infóval!
Besétálok, kifizetem és ennyi? Semmi hűség, semmi szerződés, se semmi?
Ha igen, az így vásárolt készülékek függetlenek?
Telekom benne van a mobilcsere programban is, tudom ezt ott érvényesíteni is?

OFF OFF-ja
Találtam egy ilyet az oldalukon.
Elírás lehet vagy tényleg kizáró ok ha más szolgáltató hálózatán használt régi mobilt viszel be?

(#161) cs.zs. válasza szürke (#160) üzenetére


cs.zs.
addikt

A Telekom évek óta független készülékeket árul, de kb a többiek is, mert ez a törvény. Telenortól 2019 novemberben vettem LG Q60-at, az is független, dual-sim.
A listaártól talán még az is olcsóbb, ha dominó feltöltőssel veszed, és lesz egy tartalék kártyád, a telefont meg azzal használod amivel akarod.

Telefoncsere program náluk is van, a mellettem lévő pultnál egy nénivel épp ezen birkóztak, szegényke fel sem fogta a neki feltett technikai kérdéseket, a feltételeket nem vágom.

...

(#162) Sgr_A válasza cs.zs. (#161) üzenetére


Sgr_A
addikt

Egy kivétel van a voda az iphone-okat függőként árulja
a törvény meg szerintem úgy szól, hogy a hűség lejárta után ingyen kell függetleníteni a telót

(#163) Jack Oneill válasza Sgr_A (#162) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nem. Ingyen kell fuggetleniteni a regi fuggo telokat , de az ujakat fuggetlenkent kotelezo arulni. Azt nem tudom, miert fuggo a te peldadban emlitett telo.

[ Szerkesztve ]

(#164) sefan67


sefan67
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni, hogy ennél a telefonnál hol, és milyen néven találom az "Adathasználat engedélyezése minden SIM-nél híváskor" funkciót?

Fontos lenne, hogy hívás közben is legyen internet az alkalmazásoknak. :)
Egy normál és egy E-sim (adat multisim) van a telefonban.

[ Szerkesztve ]

(#165) cs.zs. válasza sefan67 (#164) üzenetére


cs.zs.
addikt

(úgy tűnik hogy kevés aktív felhasználó van, legtöbben még csak tervezgetnek)

...

(#166) atosan válasza sefan67 (#164) üzenetére


atosan
addikt

Beállítások/kapcsolatok/sim kezelő/internet átkapcs. és tartalék hívás
Erre gondolsz?

Maine coon

(#167) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Na sikerult megtapogatni a telot, nyomkodni, stb. Mindenben tetszik, egyet leszamitva, amiert viszont nem is veszem meg, pedig nagyon jo ajanlat lett volna, mert a Samsung 40 ezerert ott helyszinen beszamitotta volna a Mate 20-at. A problemam, ami nagyon zavart, a merete. Kisebb, mint a Mate 20. En ezt szoktam meg, kisebb kijelzore keptelen vagyok visszavaltani. Lehet, hogy megszoknam, de a ,,lehet" nalam nem opcio egy vasarlasra. Amugy jo kis telo.

(#168) kutga válasza Jack Oneill (#167) üzenetére


kutga
nagyúr

Egyedi vélemény, a legtöbben inkább arra panaszkodnak, hogy nem elég kicsi. :)

Let the Zone take me if I am.

(#169) cs.zs. válasza cs.zs. (#155) üzenetére


cs.zs.
addikt

Március 23-tól érvényes Yettel árlista:

...

(#170) Lalikiraly válasza cs.zs. (#169) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Most hasonlítom, a Vodánál pofátlanul drágább bizonyos esetekben!!! Rohadjon meg a voda ott ahol van...
És arról nem is beszélve, hogy a vodánál csak fekete meg fehér van. Se lila se zöld...

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#171) cs.zs. válasza Lalikiraly (#170) üzenetére


cs.zs.
addikt

Bemégy a Telekomba, és megveszed. Független, dual-sim. Igaz, csak hibrid tálcás, tehát vagy 2 db nano-sim, vagy 1 nano + 1 microSD.
(+ e-sim !!)

T-nél 8/128 GB mind a 4 színben elérhető, és
(rohadjanak meg, ezt 1 hete nem mondták hogy)
8/256 GB fekete is elérhető, kemény 5.000.- Ft-tal drágábban.
Akárhogy nézem, 5000 Ft-ot k.rvára megér további 128 GB.
Nagy dilemme lett volna, mert kifejezetten fehérért indultam.
:))

...

(#172) Lalikiraly válasza cs.zs. (#171) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Na most mondom, hogy kinyalhat a Voda. Méfegyszer onnan semmit kb.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#173) fattila92


fattila92
csendes tag

Én eközött és az S20 FE között vacilálok. Az S20 még jó kis Snapdragon procis lenne, de hajlandó lennék megbarátkozni az Exynos-szal a nagyobb akksiért cserébe, úgysem játszok. Szerencsére a hozzászólásaitok elég hasznosak voltak, bár a közelségérzékelőről még írhatnátok. Megnyomkodni mégcsak a hétvégén fogom valamelyik üzletben, nyilván az S20-at már sehol nem fogom tudni kipróbálni, úgyhogy félig látatlan döntés lesz.

(#174) Fuentes


Fuentes
csendes tag

Sziasztok! Én egy hete használom a telefont, 161-ért tudtam elhozni a yetteltől, egyelőre szerencsére semmi gondom nincs vele. A közelségérzékelővel nekem semmi probléma nem adódott eddig, az akksi kihúzza simán másfél napig, de a két nap is kihozható belőle. A kamera szerintem teljesen korrekt minőséget hoz, átlagos mindennapi használatra nekem teljesen megfelel. Játszani nem igazán szoktam rajta, amennyit én eddig használtam nekem nem röccent meg, tök gördülékeny minden. Ennyi pénzt szerintem simán megér, teljes áron már nem hinném hogy érdemes megvenni

(#175) Black_Raven válasza fattila92 (#173) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia! Nekem eddig észrevehetetlen. Tökéletesen műxik híváskor, nem kapcsolgat, nem dolgozik a fülem. Ha nem olvastam volna róla, nem is gondolnám hogy ez másfajta. A többit Fuentes kolléga leirta, bár az enyém egy harmincassal olcsóbb volt. Engem egy dolog zavar, a kiálló keret, de majd egy fólia ezt megoldja. :)

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#176) cs.zs. válasza Fuentes (#174) üzenetére


cs.zs.
addikt

178-181.000.- Ft a teljes ára, olyan nagy különbség azért nincs.
169-171. hozzászólásokban ott vannak a Yettel, meg a Telekom árak.
Ennyi pénzért egy telefonnak már illik jónak lennie, nem? :DDD

...

(#177) kreg válasza fattila92 (#173) üzenetére


kreg
tag

Szia,S20 FE-em volt,igaz még az exynos procis verzióban, annál ez a gép jobb.Nem kicsit,nagyon.

(#178) sanyi001


sanyi001
csendes tag

Sziasztok

Digi vowifi, volte működik az a54-el?

(#179) kreg


kreg
tag

Na helló mindenkinek! Szerda délután hoztam ki ezt a telót a Vodától,előfizúval nem volt annyira rossz biznisz. Ami egyértelműen negatívum hogy csak fekete vagy fehérben van. Feketêt választottam,kicsit meglepett hogy mekkora,vastag,nehéz,de jól kezelhető és megszokható. Az elmúlt bő 3 napban kétszer töltöttem fel a gépet,mindkétszer 7+ óra képernyőidö után. Telepitgetés,beállitás,etc. Ha ezt hétköznapi használatban is hozzá,akkor nagyon jó, tényleg. A kamerát nem sokat használtam, pocsék idő van,erről inkább később.
Ami a lényeges,egy Galaxy S20 FE-vel tudom összehasonlitani ezt a gépet,nos az sose tudott ilyen kijelzőidőt,illetve az elmúlt egy évben egy Xiaomi Mi 11i-im volt,nos az sem.
Konklúzió:kiváló telefon,megéri az árát.😬
Negativumok: a keret elég gagyi még ebben a fekete (szerintem dögös verzióban is)
És amiben egyértelműen elhasal ez a gép,az a töltés. Egy Galaxy a71-hez adott töltővel próbálkoztam,ez az a54 szerint "szupergyorstöltő" csatlakoztatva",kb 15 %-ról 100-ra kb 1 óra 20 perc volt. Ez szánalmas,sőt felháborító tudva hogy semmilyen töltőt nem ad a Samsung.
Minden másban jó a cucc,és szívesen olvasnám mások véleményét is,a "mé szar és mér nem nem veszem meg" jellegüeket meg hagyjuk már.

(#180) cs.zs. válasza kreg (#179) üzenetére


cs.zs.
addikt

Az az A71 töltő hány wattos?

(a szupergyors töltés csak azoknak prioritás, akik szuperhevi júzerek, és délre lemerítik, pl játékkal.
Nem fontos azoknak, akiknek kibírja estig)

[ Szerkesztve ]

...

(#181) kutga válasza cs.zs. (#180) üzenetére


kutga
nagyúr

25 wattos töltő járt az A71-hez.

Let the Zone take me if I am.

(#182) cs.zs. válasza kutga (#181) üzenetére


cs.zs.
addikt

Akkor erre kell készülni:
0-ról 100-ra kb másfél óra
?

...

(#183) kutga válasza cs.zs. (#182) üzenetére


kutga
nagyúr

Kb. Egyébként nem tudom kinek nem elég ez, én általában lassabban töltöm ennél.

Let the Zone take me if I am.

(#184) cs.zs. válasza kutga (#183) üzenetére


cs.zs.
addikt

100 emberből 80-90
estére nem meríti le 0-ra a telefonját,
és éjszaka tölti fel. 5 wattos töltővel is tele lesz reggelre.

Van azonban egy vékonyabb réteg, és ide tartozik az én gyermekem is. Ő most Redmi 9T-t használ 6000mAh akkuval, és épphogy kibírja estig (15-25% marad benne). Ő fogja kapni (hamarosan) a már megvásárolt, de még eldugott A54-et.
Kicsit izgulok...
:DDD

...

(#185) kreg válasza kutga (#183) üzenetére


kreg
tag

Nekem speciel nem biztos hogy elég. Hajnal 4.20-kor kelek,ha akkor rádugom nem mindegy mennyit nyom rá gyorsan,kb negyed hatig amíg elindulok dolgozni...de jogos,az se hogy mennyiről indul. A szutyok xiaomi ezt jól megoldotta,remélem itt sem lesz ez gond.

(#186) cs.zs. válasza kreg (#185) üzenetére


cs.zs.
addikt

Miért nem dugod rá este?
???

...

(#187) kreg válasza cs.zs. (#186) üzenetére


kreg
tag

Egyetlen okból. Mi van ha elfelejtem? Minden más esetben jó minden más megoldás.

(#188) cs.zs. válasza kreg (#187) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ezt nem értem.
Mit felejtesz el?

...

(#189) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nekem kinézetre baromira tetszik az A54 de a vodánál nincs lila belőle. Ami szánalmas, erről külön írtam is... Nem értem őket , a leg-felkapottabb szín és nincs...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#190) cs.zs. válasza Lalikiraly (#189) üzenetére


cs.zs.
addikt

Amúgymeg el kell menni valahová (Mediamarkt, ilyesmik), és meg kell fogdosni, mert ez egy marha nagy telefon. Nekem kis kezem van, nekem ez a telefon már kényelmetlenül nagy, szigorúan kétkezes.
Így vagyok az épp megörökölt Z-Flip 3-mal is. Kinyitva óriási. Nem jön be, hiába menő.

...

(#191) Lalikiraly válasza cs.zs. (#190) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Az A54 nagy? Ne viccelj már, nekem pont hogy még kicsi is szinte. Bár ezt imádom egy nagyon kényelmes méret. Mind1 max ősszel tudom megvenni kb. Ha csak a notim előbb meg nem veszik.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#192) cs.zs. válasza Lalikiraly (#191) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ősszel???!!
Addigra az A56 is piacon lesz, dehogy fogsz te akkor 54-et venni!!
:D

...

(#193) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Én pár hete A53-at kaptam cégesnek.
Most plàne jó aron van.
Tökéletesen elegedett vagyok vele az A51 utan,pörgős,laggokat nem tapasztaltam.
Az A54 gondolom meg jobb lehet!
Viszont a céges,különféle Samsung telefonoknal par hete azt taoasztaljuk,hogy par naponta maguktól ujraindulnak.
Az A53 fórumon is irta valaki,hogy nala is volt ujraindulas.
Ti meg nem tapasztaltátok?

(#194) cs.zs. válasza GEPESZ66 (#193) üzenetére


cs.zs.
addikt

a szekrény mélyén van elrejtve, kikapcsolva, így nem észleltem...
:))

...

(#195) Lalikiraly válasza cs.zs. (#192) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

ÁÁÁ lassabban halad az... bár sosem lehet tudni. Hát ez van :(

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#196) kutga válasza cs.zs. (#192) üzenetére


kutga
nagyúr

Idén már nem lesz új széria csak jövőre.

Let the Zone take me if I am.

(#197) TeeJay válasza GEPESZ66 (#193) üzenetére


TeeJay
félisten

Azt olvastad hogy az A34 sebességben jobb mint az A54?
Dimensity veri az Exynost :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#198) GEPESZ66 válasza TeeJay (#197) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Olvastam erről az Exynos öszehasonlításokról.
Én nem jatszom.
Az A51-is erre tökéletesen eleg volt.
Szerintem ezek az Exynos-ok mindennapi àtlagos használatra elegendőek.

(#199) Lalikiraly válasza TeeJay (#197) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Az optimalizáltsága jobb a Dimensity nek... mármint szoftveresen. Amúgy igen vicces, hogy az simábban működik...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#200) GEPESZ66 válasza Lalikiraly (#199) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Amikor a Exynos 1280 megjelent,s pl. az A53,akkor panaszkodtak rá.
De 1 ev alatt több szoftverfrissítest kiadtak rá, optimalizaltak.
A külföldi fórumokon is olvasom,ill. tapasztalom,hogy most már eleg jó lett így.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.