Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) szellemmaszk válasza satee76 (#750) üzenetére


szellemmaszk
csendes tag

Oké. Nekem éjjel kivan lőve minden, meg a wifi is. Úgy 2-3%ot merül, napközben van gáz.
Én sosem merìtem le teljesen a mobiljaimat...Bemasolom az akku használatot. Ha az ember nyomogatja, és nézi a százalék jelet, nyilván jobban feltunik a merüles....úgyis azt kapom majd válaszként, hogy "túltolom" ezt a dolgot, ezek jó adatok....
A 3 éves Xiaom Note 8 Pro-m, 4500as akkuval, valahogy mégis jobban bìrja, abban IPS kijelző van, meg más proci...

[ Szerkesztve ]

(#752) Jack Oneill válasza szellemmaszk (#751) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Facebook lite mellett hasznalod a messengert is látom? Ketto egyutt mehet? Ha csak a lite lenne chatelesre, akkor is meg kellene nezni a fogyasztast.

[ Szerkesztve ]

(#753) szellemmaszk válasza Jack Oneill (#752) üzenetére


szellemmaszk
csendes tag

Persze. Az egy butitott program, abban elég szarul lehet chatelni folyamatosan. Meg tényleg nehogy már offoljak róla mindent, lassan jatektelefon lesz 170 ert :Y :DD
(Fél óra alatt már 3at merült is, és csak ide irkalok :DD . Mindegy, elenegedem én ezt a dolgot szerintem. Vissza a jól bevált Xiaomihoz.)

[ Szerkesztve ]

(#754) csaba1203 válasza szellemmaszk (#753) üzenetére


csaba1203
addikt

Szerintem tudat alatt nem is akartál Samsung-ot venni.....

(#755) szellemmaszk válasza csaba1203 (#754) üzenetére


szellemmaszk
csendes tag

De, kiakartam próbálni vmi újat, volt előtte alma is. Hat, az is az akksin csúszott el...de mondjuk az iOS zárt rendszerét is nehéz volt megszokni. Ha azt a tényt elfogadnàm (feltételes mód), h 2023-ban az akksi a legnagyobb kihívása az okosmobiloknak, mivel túl vannak "okositva" mindenben, ehhez pedig kell kraft, akkor valszeg elnezobb lennék. Vagy, ha nem lenne ilyen nagy drágulás.... Szerencsétlen Xiaomi 75 ezer volt, mégis eddig az szuperalt a legjobban. Más, meg attól kap agyvérzést. :U ez van. Nem rontom tovább a levegőt a csoportban ;] Akinek minden oké vele, használja egészséggel.
Köszi és sziasztok :)

[ Szerkesztve ]

(#756) cs.zs. válasza szellemmaszk (#753) üzenetére


cs.zs.
addikt

30 perc nyomkodás = 3% merülés, és az szerinted nem jó??
300 perc 30%...?

...

(#757) szellemmaszk válasza cs.zs. (#756) üzenetére


szellemmaszk
csendes tag

Most épp ilyet produkált. Ez így kevés adat amúgy is.
De tényleg hagyjuk, nem ér ennyit az egész. Nem nyerte el a tetszésemet, nekem ez nem ér 170 ezret ìgy sem. Szívem joga. ;)
Peace. :R

(#758) cs.zs. válasza szellemmaszk (#757) üzenetére


cs.zs.
addikt

Hidd el, én abszolút békében vagyok 😉
:R

Nem én használom a telefont, hanem a 18 éves érettségiző gyermekem (ballagásra kapta)
Ő azt mondja hogy jó telefon, pár dologban pozitívan csalódott. (ez egy telekomos 128 gigás példány)
Ha szar lenne, szólna, de szereti.

("Apa, ez egy fos", ezt hallottam már párszor, más dolgokra)

...

(#759) csaba1203 válasza szellemmaszk (#755) üzenetére


csaba1203
addikt

Nem vagyunk egyformák hála a nagy kaporszakállúnak.....
Személy szerint az a típus vagyok, aki be tudja áldozni az akkuidőt a felhasználói élményért és rendszeres frissítésekért cserébe és az elmúlt 6 év alatt csak Samsung készülékeim voltak vannak és abszolút nem érdekel másik márka még csak egy próba erejéig sem. :R

(#760) cs.zs. válasza csaba1203 (#759) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ennyire azért nem szabad elhatárolódni.
Van a családunkban iPhone 14 Pro, keresztbe lenyeli reggelire az egyéb telefonokat.
Nyilván nem 1 kategória, de ha nem ismered meg, fogalmad sincs, hová lehet még fejlődni, mi az amiből jelenleg még kimaradsz.

...

(#761) csaba1203 válasza cs.zs. (#760) üzenetére


csaba1203
addikt

Van iPhone-om is jelenleg egy 12 mini, ami egy 7-est váltott úgyhogy nem maradok le semmiről sem... :D :DD

(#762) fattila92


fattila92
csendes tag

Akksi témához hozzászólva, én általában 85%-ig töltöm, és azt sem éjszaka, hanem délután vagy este, éjjel meg pihen az asztalon. Ma éjjel 14%-ot merült reggelre a semmitől, előtte való alkalommal reggel is ugyanúgy 85%-on volt, ahogy levettem a töltőről előző este. :))

(#763) net91 válasza csaba1203 (#761) üzenetére


net91
senior tag

#759:
"az elmúlt 6 év alatt csak Samsung készülékeim voltak vannak és abszolút nem érdekel másik márka.."

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#764) cs.zs. válasza fattila92 (#762) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ez egy full felesleges aggodalom a részedről.
Az égvilágon semmiben sem fog különbözni az elhasználódottsága, ha állandóan 100-ra töltöd. Az akkuk a sokszáz/1000 ciklustól mennek tönkre. Ha pl 100%-ról meríted 40-re, azaz 60%-ot használsz el a következő töltésig, az pontosan ugyanúgy 0,6 ciklus, mint amikor 85%-ról meríted 25-re.
400 nap alatt mindkét esetben 240 ciklus megy bele, és ugyanakkora lesz az elhasználódás.
Nincs különbség.

...

(#765) kutga válasza cs.zs. (#760) üzenetére


kutga
nagyúr

Miben? :)

Let the Zone take me if I am.

(#766) csaba1203 válasza net91 (#763) üzenetére


csaba1203
addikt

Jogos a cégesről megfeledkeztem...
Androidból viszont csak Samsung van, volt, lesz.

(#767) cs.zs. válasza kutga (#765) üzenetére


cs.zs.
addikt

Rendszeroptimalizálás, frissesség, adatbiztonság, kijelző, fényképező, ...
Mi kell még?

...

(#768) kutga válasza cs.zs. (#767) üzenetére


kutga
nagyúr

Mi kellene? :) Az értesítések normális kezelése, használható billentyűzet, vissza gomb, multitasking, ujjlenyomat olvasó, usb-c, csak, hogy pár apróságot említsek. Biztos van, amiben köröket ver más telefonokra, de általánosságban kijelenteni szerintem merész.

Let the Zone take me if I am.

(#769) cs.zs. válasza kutga (#768) üzenetére


cs.zs.
addikt

Hagyjuk ezt, ez egy A54 topik.
Itt ennek az erősségeiről kell értekezni.
Gyengeségeiről nem tudunk, mert nincsenek olyanjai.

😉

...

(#770) kutga válasza cs.zs. (#769) üzenetére


kutga
nagyúr

Jaja emiatt nem fogunk összeveszni. Én most A34-et nyúzok, előtte Iphone 11 volt, mindkettővel elvoltam. :)

Let the Zone take me if I am.

(#771) net91


net91
senior tag

Tudja valaki, hogy a modellkód utolsó karaktere mit jelent? Az "E" illetve az "X".
SM-A546BZWCEUE és SM-A546BZWCEUX.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#772) kutga válasza net91 (#771) üzenetére


kutga
nagyúr

Az első kapható nálunk, a másodikról nem találtam semmit.

Let the Zone take me if I am.

(#773) net91 válasza kutga (#772) üzenetére


net91
senior tag

Az én itthon vásárolt telefonom "X"-re végződik.

Mivel a hirdetésekben én is "E"-re végződőket találok, ezért voltam kíváncsi, hogy honnan szerezhette be ezt a készüléket az árusító bolt és később származhat-e ebből belőle problémám? Például nem Európába szánt termék, vagy nem fog frissítés érkezni rá........stb.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#774) Jack Oneill válasza net91 (#771) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nekem EUX Telekomos. A szolgaltatoi szoftververzional irja.

[ Szerkesztve ]

(#775) kutga válasza net91 (#773) üzenetére


kutga
nagyúr

Megnéztem, nekem is. Akkor végképp nem tudom.

Let the Zone take me if I am.

(#776) Morph33 válasza net91 (#773) üzenetére


Morph33
tag

Itt az A546 utáni karakter a lényeg, a B az európai verziót jelenti, az EUX a végén az EU-tag európai országok régió kódja, tehát minden OK. Az enyém is EUX-es, az emag-tól rendeltem, most küldték meg hozzá postán a hivatalos samsung garanciajegyet is, mivel külön kértem.

(#777) net91 válasza Morph33 (#776) üzenetére


net91
senior tag

:R

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#778) Ledi válasza Morph33 (#776) üzenetére


Ledi
aktív tag

Ez érdekes, mert az emag oldalán a fehér modell végén ott van az "E" betű.

(#779) Morph33 válasza Ledi (#778) üzenetére


Morph33
tag

Én másfél hónapja vettem, ki tudja mi volt akkor ott a kód, akár elírás is lehet, elég gyakran előfordul náluk. Mindenesetre nálam a szoftveradat eux-et mutat. Amúgy az eue-vel mi a baj? Rágugliztam pár napja, akár még stimmelhet is, mert más egyéb ország mellett a magyar piacos személyre szabást jelöli, ha jól emlékszem.

(#780) cs.zs. válasza Mike3090 (#715) üzenetére


cs.zs.
addikt

[kép]

Mérés ma, a jobb oldali 10-18 wattos Huawei töltővel (Honor 8 gyári töltője)
7%-ra merítve, töltőre téve, telefonon stopper indul, kijelző néha felnyitva, stoppert megnézni, stb. Ez minimálisan beleszólhatott a töltésbe, de nem valószínű hogy lényegesen megváltoztatta volna a folyamatot.
Tehát:
22 perc alatt +20%, ekkor 27%-os
47 percnél érte el az 50%-ot (a töltő épp csak langyos, melegnek nem nevezhető)
61 perc 61% (14 perc alatt 10%)
71 perc 70%
82 perc 80% - itt 34 perc hátralévő időt ír ki (4 percet tévedett)
97 perc 90%
112 perc 100%

(50% felett már kapcsolgat a lassabb és gyorsabb töltés között, de én ezt nem nevezném gyorstöltésnek, akkor sem ha 5000mAh-ról van szó)

Holnap-holnapután lemérjük a képen bal oldali töltővel is
(Redmi 9T 6000 mAh gyári 22,5 wattos töltője)

[ Szerkesztve ]

...

(#781) ujvendeg válasza *RLaci* (#49) üzenetére


ujvendeg
tag

Egy volt mérnök - halk kérdése a végére, de előbb a tények: egy mobil fő mérőszámai - amikor nem a "vallás", a telefon köré lehelt legenda dönt, hanem a nyers számadatok.
És én, egy föntebb szólóval ellentétben még indoklást sem kérek, mert tisztelem a másik véleményét. De ne tessék 6 millió mobilszakértő országává tenni e hazát. Tehát:
A52s - a már mítoszi legendává tett telefon mérvadó adatai:
160 mm magas
800 nit
405 ppi
virtuális közelségérzékelő
4500 mAh akku - névleges értéken
-27,5 LUFS (mint a t. kolléga is tudja, az érték annál jobb minőséget jelez, minél kisebb a számadat)
113 óra készenléti idő

-----------
A54
158,2 mm magas
1000 nit
403 ppi
virtuális közelségérzékelő
5000 mAh akku - névleges értéken
-26,6 LUFS
119 óra készenléti idő
------
A kérdés költői, azaz nem kíván választ: tessék már elárulni, mitől és mennyiben jobb az A kategória Szent Gráljává ütött A52s nevű tepsi-telefon? A jack aljzattal, ami még véletlenül sem fülhallgató-csatlakozó. Annál jóval többféle dologra használható. S hogy kerül ide az S21 FE - léptékekkel különb telefon két 52s+két 54-es képest is: sosem használta, aki azt állítja, hogy vadul melegszik, volt a tulajdonomban kettő is, kicsikét érteni kell hozzá, s persze kinőttem abból a korból, hogy fél napig mókás animált rajz-harcosokkal lövöldözős micsodát játszak. Ezt leszámít, mivel erről nincs tapasztalatom, az S21 FE egészen más kategória. De adjuk meg a választást annak, aki a telefont fizeti.

A52s, A54 - Két abszolút tucat-telefon, hogy hirtelen egyetlen példát mondjak, ha már az Iphone is Kínában termeltet, a Motorola Edge 40, a kijelzővédőt kivéve teljesen harcra készen az áráért, rekord töltési sebességgel, 67 w-os gyorstöltővel, jóval könnyebb telefonként, csaknem tiszta Android 13-al, de számos, jellegzetesen Motorola trükkel, a kezelést megkönnyítő kézmozdulattal, kecsesebb formában, kb. az A54 kategóriatársaként jóval tetszetősebb és műszakilag sikerültebb telefon. (A tesztben az A54-et a Xiaomi 12X-el egy platformra hozni elég meredek, nem beszélve az Iphone-ról, persze a ribizke és vadkörte is gyümölcs, de ezen kívül semmi közük egymáshoz. )

(#782) macikos


macikos
addikt

Végre egy "olcsó" Samsung telefon üveg hátlappal. Ma megfogdostam. Tetszik.

Camera 2 API-val mi a helyzet?

(#783) kreg válasza ujvendeg (#781) üzenetére


kreg
tag

Mi a fax az a "ribizke"?

(#784) csaba1203 válasza kreg (#783) üzenetére


csaba1203
addikt

Gondolom ribizli akart lenni.... :D

(#785) cs.zs. válasza csaba1203 (#784) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szabolcsban mindkét variáns ismerős ;)

...

(#786) vicces


vicces
addikt

gyerekek ez az akkuteljesítmény nagyon karcsú. nálam nem bír ki 24 órát :O
a 80%-ra degradálódott 5000-res xiaomi telóm akkuja szerintem többet bírt mint az a54.
még szerencse, hogy kb minidg van nálam töltő. gondolom ezt a gyártó is így gondolta..
jah és a régi telefonommal soha nem mentem 20% akkutöltöttség alá, ezzel szinte mindig 10% alatt indítom a töltést.

:)

(#787) Jack Oneill válasza vicces (#786) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Esku, nem ertem ezeket az akku problemakat nehany embernel. 2 napot lazan megy nalam allando wifivel, 8-10 ora kijelzoidovel. A 2. nap este rakom toltore ugy, hogy meg van benne 20-30%.
Probaltatok mar nem 120Hz-en hasznalni? (Csak egy otlet). Nalam a Huawei Mate 20 nem birta ilyen jol, pedig az jo volt akksiban.
Esetleg az szamit, hogy nincs 5g elofizetesem, csak 4g, ezert a halozat is 4g-re van allitva?

[ Szerkesztve ]

(#788) cs.zs. válasza vicces (#786) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ki-mire használja a telefont.
A Redmi 9T 6000mAh akkuval, és egy relatív gyenge belsővel nálam stabil 2 nap (2 db simmel), gyermekemnél ugyanez 1 db simmel estére kapufa.
Most erről váltott a gyermek A54-re, és ha ő azt mondja, hogy utóbbi egy sokkal jobb telefon, elhiszem neki...
És kibírja nála estig.

...

(#789) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#787) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Raadasul hozzateszem, felve valtottam Samsungra, mert csak rosszakat hallottam az akksirol egy Huaweihez kepest pl. Ehhez kepest nagyon kellemeset csalodtam.

(#790) vicces válasza Jack Oneill (#787) üzenetére


vicces
addikt

ezek tények sajnos.
ugyanúgy használom, mint a másik telefont és ezt is 120hz-en.
ami különbség lehet, hogy a xiaomi fényereje talán gyengébb volt, de nem vagyok benne biztos. szépen tanulta a beállított szintet. a samsungnál is le szoktam csavarni, de lehet ezután még inkább majd figyelek erre.
a kijelzőidőt hol találom?

:)

(#791) Jack Oneill válasza vicces (#790) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Beallitasok, akku-eszkozkarbantarto, akku, reszletek.

[ Szerkesztve ]

(#792) vicces válasza Jack Oneill (#791) üzenetére


vicces
addikt

egyik nap 5ó10, egy másik 5ó34, 6ó01, 4ó21, 5ó09, 4ó56.
na most lecsavarom a fényerőt, de ugye magától felcsavarja ha sok a külső fény. viszont remélem relatíve állítgatja majd és így is alacsonyabb marad a fényerő az eddigiekhez képest.

:)

(#793) Jack Oneill válasza vicces (#792) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Probald kulteren automatan, belteren manualisan. Nekem tobbsegeben manualis a fenyereo az osszes telefonomon.

[ Szerkesztve ]

(#794) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

A72 tulajként van lehetőségem eléggé kedvezményes áron hozzájutni A54hez. Megéri váltanom rá? :)
Előzetes tesztelésem alapjám találtam nyomós erényeket az A54 mellett, de nem tudom, hogy van-e valami kiugró hibája.

[ Szerkesztve ]

(#795) cs.zs. válasza mcs (#794) üzenetére


cs.zs.
addikt

Az az igazság hogy eléggé elszálltak az árak,
és ezért a pénzért úgy általánosan megy a fejvakarás.

Egy kicsivel jobbnak tűnő Xiaomit, rövidebb támogatással?
Egy kicsivel olcsóbb A34-et, kisebb kamerákkal?
2x ennyiért iPhone 13?
Szóval ez totál a középkategória közepe, van jobb, meg rosszabb ajánlat is,
de hibátlan telefon nincs...

...

(#796) e72pali válasza mcs (#794) üzenetére


e72pali
csendes tag

Nekem A71 van de nem hiszem hogy megérné leváltani,nekem térerő bajom van az akksi még 1.5 napot tud igaz nem vízálló más alternatívât még nem találtam helyette mert minden telefon mellett szól jó is rossz is azért is hezitálok....talán nyárra jön valami elfogadható árban szolgáltatós addig várok! :))

(#797) mcs válasza e72pali (#796) üzenetére


mcs
veterán

Én összehasonlítgattam élőben a két telefont, és akad pár különbség az 54 javára, csak az a nem mindegy, hogy most is több tízezer forintos gigakedvezménnyel váltok ugyanúgy, mint a 72 esetében is közel 2 éve. :DD
A 72 jótállása hamarosan lejár, és jó áron el is tudom majd adni makulátlan állapotban. :)

(#798) cs.zs. válasza mcs (#797) üzenetére


cs.zs.
addikt

Figyelj, ez tök egyszerű.
Tetszik, az ajánlat is jó, és a pénzed is megvan rá? Meg kell venni.
Azért dolgozunk, hogy megvegyük azt ami tetszik, nem?
:K

...

(#799) vicces válasza cs.zs. (#798) üzenetére


vicces
addikt

Én is valahogy így gondolkoztam.
:C

Minden klappol akkor váltani kell.

...

Közbe nekem meg tanulgat a szoftver, hogy mennyi kijelzőfényerő elég nekem. Néha el is találja miután feloldom.

:)

(#800) szellemmaszk válasza Jack Oneill (#787) üzenetére


szellemmaszk
csendes tag

Nekem nem volt 120 hz-en, 5G-n sem és mégis merült rendesen. Meg kb. minden ki volt rajta kapcsolva. A tiéd megvan tàltosodva akkor, jó példányt fogtàl ki :C :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.