Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) cs.zs. válasza CarTom (#599) üzenetére


cs.zs.
addikt

Aqua.hu-n meg múlt héten 6500 Ft volt az LDNIO A4808Q, amivel 4-et tölthetsz egyszerre, és laptophoz is jó...

...

(#602) Jack Oneill válasza CarTom (#599) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Udv nalunk 🙂
En eddig nagyon szeretem a telot, minden elvarasomnak megfelel. Vegre lottem szep nappali kepeket is, es nem csalodtam a Mate 20 utan. Szuperek.

(#603) Mike3090 válasza cs.zs. (#600) üzenetére


Mike3090
csendes tag

Lehet rosszul fogalmaztam. Pont hogy a 8gb ramos kellene nem a 6. Elvileg a 128gb tárhelyesben is 8 kéne hogy legyen. Ugye Telekomnál és a BestByte-ban is ezek voltak, de 6gb rammal, de arról is szó volt valamelyik videóban talán, hogy a 6-ost be se hozzák. Remélem csak a kiállított darabok vannak 6 giga rammal. De persze ha ősz felé is jó áron lesz a 256gb tárhelyes lehet bevállalom azt akkor.

(#604) Black_Raven válasza Mike3090 (#603) üzenetére


Black_Raven
veterán

Igen, én is azt olvastam hogy MO-on, a 8/128 és 8/256gb forgalmazzák hivatalosan. Nekem is 8/128gb van, ráadásul megkérdeztem és a válasz az volt hogy csak 8gb-s van.(Yettel)Persze ez nem zárja ki hogy különböző boltok hozzanak 6gb verziót is.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#605) cs.zs. válasza Mike3090 (#603) üzenetére


cs.zs.
addikt

Eu-ban nincs 6GB-os A54. Távoli piacokon van (India, Ausztrália).
Lehet hogy az A34-gyel keverik.
A34-ből van 6/128 és 8/256.
(legalábbis pár hete még így volt)

...

(#606) FattyDove válasza CarTom (#599) üzenetére


FattyDove
őstag

Dehogy okoz garancia vesztest. Azzal toltod amivel akarod, amig nem hibas a tolto

(#607) Nekton válasza CarTom (#599) üzenetére


Nekton
aktív tag

Ekkora marhaságot! :W

Ennyi erővel csak Samsung notebookra lehetne kötni. :DD

A vonaton is töltheted az ottani USB, csatiról, meg a köztéri okospadon is. ;) szóval bármivel.

Használd örömmel a telót! 👍 🙂

[ Szerkesztve ]

(#608) Satus


Satus
tag

.

(#609) cs.zs. válasza CarTom (#599) üzenetére


cs.zs.
addikt

Annyit még mondanék, társulva az előttem szólókhoz, hogy a gyártók részéről ez (kis mértékben) környezettudatosság is, hiszen valóban mindenkinek van már otthon a fiókban 5-10 db töltője, és bármelyik korábbit rádughatod te is, töltődni fog. Legfeljebb lassabban. Na és? Na és akkor nem terheljük újabb elektronikai hulladékkal Föld bolygócskát, van rajta már így is elég. Kábelt kapsz a telefonhoz, az meg PC-hez, Laptophoz is dugható, onnan is fel fog töltődni, azaz semmilyen töltőre nincs szükség.

(kis mértékben ez van, de persze nagy mértékben meg ott van a profitéhség, hiszen az 1 dolláros kis szart árulhatjuk külön 20 dollárért, és jó sokat megvesznek majd, és annak még külön csomagolása is van, és akkor kicsit nyakon is vágtuk azt a fene nagy környezettudatosságot...)

...

(#610) fattila92


fattila92
csendes tag

Sziasztok! Ti nem tapasztaltok olyat, hogy túl érzékeny a kijelző? Facebook görgetés közben sok dolgot megnyitok akaratlanul. üvegfólia van rajta, az extra érzékenység nincs beállítva hozzá. Mit tudnék beállítani?

(#611) Jack Oneill válasza fattila92 (#610) üzenetére


Jack Oneill
veterán

En nem tapasztaltam ilyet. Amikor nem volt rajta a folia, hasznaltad esetleg? Akkor is érzékeny volt?

(#612) Morph33


Morph33
tag

Írtam az emag ügyfélszolgálatnak, hogy küldjék el a telóhoz a Samsung gyári garanciajegyét. Most írtak vissza, hogy persze semmi gond, küldik postán. Ez így jól esett, bár mondjuk korábban is csak jó tapasztaltom volt velük, amikor valamit megreklamáltam.

(#613) janeszgol válasza Mike3090 (#603) üzenetére


janeszgol
félisten

Ne foglalkozz vele, rendeld meg nyugodtan a szolgáltatónál. Ha nem onnan akarod megvenni, akkor csak és kizárólag megbízható helyről vedd! Akkor kizárt, hogy olyat kapnál, amit itt hivatalosan nem forgalmaznak.

(#614) Morph33 válasza fattila92 (#610) üzenetére


Morph33
tag

De, nálam is ez van, pl. Telex appban jobbról suhintva beugrik az appmenü majd visszalép az előző oldalra, vagy ha vmelyik appba a haza gesztus közelében van valami menü, akkor kilép, de előtte még látom, hogy az ott lévő menübe is bemegy. Az előző telóm, a OP 7T Pro ilyet nem csinált. Nálam is ki van kapcsolva az extra érintésérzékenység.

(#615) Jack Oneill válasza Morph33 (#614) üzenetére


Jack Oneill
veterán

En nem tudom megszokni a gesztust. Maradi vagyok, a gombokat hasznalom. Kiprobaltam a masik fajta gesztust, amikor alul harom kis jel van a gesztusnak, na az meg tetszett, de szamomra a gombok gyorsabbak.

(#616) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Ha valaki még nem vette meg, hezitál,
Yettelnél azonos áron kapható a 128-as és a 256 gigás verzió, a színválaszték elég sovány.



Telekomnál hasonló ár, a 8/128 mind a 4 színben elérhető,
a 8/256 további 5 ezerrel drágább, de csakis feketében,




Árukeresőn lényegesen olcsóbban is találni, én pl már vásároltam CoolMobile.hu webshopból, kellemes meglepi volt, és semmiképp sem nevezném kis garázs-gsm-nek az aqua.hu-t, és náluk pl fehér színű 8/256 is rendelhető...

...

(#617) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Csináltam egy próbát pár napig ezzel az app altatással. Azt vettem észre, hogy ha a facebook-ot korlátozom az akksi használatban, amikor háttérben van, akkor bizony tovább bírja a teló. Eddig optimalizált beállításon volt, de át raktam korlátozottra.

(#618) TeeJay válasza Jack Oneill (#617) üzenetére


TeeJay
félisten

Én kb mindent korlátozok ami nem küld üzenetet. Csak a messenger és Viber futhat a többi alszik így a legjobb az akku idő :R :O

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#619) Jack Oneill válasza TeeJay (#618) üzenetére


Jack Oneill
veterán

De igazából a többi nem is eszi az akksit, nem is engedi a háttérben menni őket. Nyilván a rendszer, az UI megy folyamatosan a háttérben, de 0-1% akksi használatot ír. Én most azokat korlátozom, amikről látom, hogy sokat eszik.

(#620) Black_Raven válasza Morph33 (#614) üzenetére


Black_Raven
veterán

Esetleg állithatnál a kijelző szélein az érzékenységen a beállitásokban. Kijelző>Navisáv>Ujjhúzásos mozdulatok>Egyéb opciók>itt legörgetsz az aljára>Mozgásfunkció érzékenysége. [kép] [kép]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#621) Morph33 válasza Black_Raven (#620) üzenetére


Morph33
tag

köszi a tippet! Kipróbáltam, nem jobb, sztem nem az érzékenység miatt van, de annyira nem zavar.

(#622) Jack Oneill válasza Morph33 (#621) üzenetére


Jack Oneill
veterán

A masik fajta gesztust nem akarod kiprobalni? Amikor nem oldalrol suhintas kell, hanem alul van 3 db kis jel (nem pedig 1 db, ahogy alapbol) a 3 kis jelet csak suhintani kell, attol fuggoen, hogy a vissza, kilep, vagy alkalmazasvaltast akarod.

(#623) tylerddd


tylerddd
veterán

Tegnap taperoltam MM-ban. Brutális tégla a cucc, de pont emiatt nagyon masszív hatást kelt. Én olyan 170-180-at adnék a 256GB-os verzióért, persze "rendes" helyről. A szoftvere olyan, mint bármelyik Samsungé, nekem nagyon bejött sok évnyi iOS után Note 9-en. Elsőre pozitív érzésekkel tettem le. Ugyanakkor ahogy fentebb írják, kb. egy árban van az S21 FE-vel, ami prociban ráver és így a használhatóságot kitolja időben és az mégis közelebb áll egy csúcskészülékhez, még ha herélve van is bizonyos szempontból. Emellett most ide érkezve olvastam a közelségérzékelős dolgot, ami tényleg kapufa, nem is értem. Talán Xiaomi Note 12-nél olvastam, hogy "végre tettek bele rendes közelségérzékelőt"... ez tényleg ekkora fícsör 2023-ban?! El is kezdtem nézegetni az A54 vs S21 FE összehasonlításokat Youtube-on, elég sok van.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#624) Jack Oneill válasza tylerddd (#623) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Emlékszem, mennyit dillemaztam, mennyit nyomkodtam en is 🤣 Nejezen tudtam donteni. Az S21FE is tetszett, de jobban megfogott a hosszabb tamogatas itt, nem kellett nekem olyan eros hardware, vegig gondoltam, mit csinalok egy telefonon stb. Meg jobban is tetszett az A54 egyebkent.

(#625) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#624) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ja meg az S21FE nem kapta meg azt az ejszakai modot, amit az A54. Ezt a samsungba az elado is mondta.

[ Szerkesztve ]

(#626) cs.zs. válasza tylerddd (#623) üzenetére


cs.zs.
addikt

Az árak, amiket említesz,
itt vannak a 616-os hozzászólásban
:K ;)

...

(#627) oszy78 válasza cs.zs. (#626) üzenetére


oszy78
tag

Ha valakinek 128-as kellene "rendes" helyről, jó áron, abban tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#628) cs.zs. válasza oszy78 (#627) üzenetére


cs.zs.
addikt

Én már márc.28-án megvettem, 128-ast, Telekomtól, fehéret, meglévő kis céges előfizetésemre 2 év hűséggel 22x7900.-Ft.
Nekünk elég, mert a jelenlegi telefonban már benne volt egy 128 gigás Samsung Evo microSD, és az is átugrott, így van tárhely bőven.
1 hónapig eldugva lapult a fiók mélyén, hétvégén megkapta a ballagó diák.
Le sem teszi... :K

...

(#629) tylerddd válasza cs.zs. (#626) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszönöm, nem néztem! Durva, hogy listaáron ennyi náluk. Ezeken Telekomos szoftver van vagy elengedték ezt a belepiszkálást?

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#630) cs.zs. válasza tylerddd (#629) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ezt nem tudom, én 0 percet használtam, csak a töltésidőket nézegettük a gyermekkel közösen.
Szerintem szűz rendszer. Nem láttam rajta Telekomos ikonokat.

...

(#631) vicces


vicces
addikt

Na nekem meg is van a következő problémám..
A szemkímélő - azaz a kékfeny szabalyzás - nem működik önállóan.
Adaptivra van állítva, napkeltetől napnyugtáig. Viszont csak akkor kapcsol át a megfelelő napszakba ha kézzel ki-be kapcsolom a funkciót.
Már mindenhogy állítottam de csak így váltja át a kijelzőt. :O

:)

(#632) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Samsung push services erdemes telepiteni, frissiteni, vagy felesleges?

(#633) Morph33 válasza Jack Oneill (#622) üzenetére


Morph33
tag

Anno még az S8+-omon kipróbáltam, mert még nem volt a másik hivatalos google féle gesztusvezérlés, és nem teszett. Viszont közben a 7T Pro-n annyira rászoktam a gesztusvezérlésre, hogy már nem tudnék a gombokra visszaszokni. Annyira nem zavar amúgy.

(#634) Jack Oneill válasza Morph33 (#633) üzenetére


Jack Oneill
veterán

En a 2 fajta gesztusvezerlesbol az also verziosat meg meg tudnam szokni, ha nagyon akarnám, mert ugye nagyobb a lathato kijelző, eltunnek a szoftveres gombok, nem oldalrol kell suhintani, hanem alulrol, de valahogy mindig visszakapcsolom a gombokat 🤣

(#635) Morph33 válasza Jack Oneill (#634) üzenetére


Morph33
tag

🤣 megértem

(#636) Jack Oneill válasza Morph33 (#635) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Varjal, rekordot dontok 🤣 Fel napja gesztuson vagyok 🤣

(#637) szellemmaszk


szellemmaszk
csendes tag

Nálam holnap lesz két hete a telefon. Nem hibátlan, de szerintem jó lesz egy ideig. :) Masfél, két nap megvan vele.
Hol tudom azt beállítani, h amikor egy képet megszerkesztek, megtartsa az eredetit is, ne csak az újat? :F

(#638) Jack Oneill válasza szellemmaszk (#637) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Szerkesztesnel, jobb felul lenyit a menu, mentes masolatkent.

(#639) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#638) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Bocsi, jobb also resz.

(#640) szellemmaszk válasza Jack Oneill (#639) üzenetére


szellemmaszk
csendes tag

Köszi :)

(#641) Jack Oneill válasza Morph33 (#635) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Rekord, 2. nap 🤣

(#642) Morph33 válasza Jack Oneill (#641) üzenetére


Morph33
tag

😂 És milyen?

(#643) Jack Oneill válasza Morph33 (#642) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Megmondom oszinten , nem rossz. Nagyobb a lathato kijelzo, ez nagyon tetszik, talan ez a leg lenyegesebb. Az az igazsag, mintha megszoktam volna, hogy nem gombot nyomkodok, hanem lentrol felfele suhintok. Az elejen meg idegen volt. Egy-ket helyzet van csak, amikor necces, hogy belenyulok egy masik funcioba, ami az adott kepernyon van eppen, de oda lehet figyelni. Te is gesztust hasznalsz ugye?

(#644) simico


simico
aktív tag

Hosszas vacillálás után (A34 vs A53 vs A54 vs S21 FE) végül ezt a telefont vettem. Első saját Samsung telefon, anno csak céges telefonként volt szerencsém még Touchwiz-es Galaxy Minihez (az borzalmas volt), még szoknom kell a Samsung-os dolgokat de guglival sikerült nagyjából mindenre megoldást találni. Eddig elégedett vagyok a telefonnal, az üzemidő remek, a teljesítmény nekem bőven elég - passziánsz meg szókereső az egyetlen játék unaloműzőnek ha valahol sokat kell várnom, böngészés, bankolás, emailek és egyéb digitális aszisztens funkciókra meg nem kell több kraft. Két dolog viszont zavar.

Csak az én telefonom k.va hangos vagy tényleg halláskárosult bányászoknak készült ez a modell? A csengőhang és értesítés hangerejét 30%-ra levéve is úgy üvölt, hogy zeng tőle az egész ház, az ébresztőre majdnem beszartuk reggel az asszonnyal. Minimum hangerőn olyan hangos mint minden más eddigi telefonunk kb 70%-on. Próbaképp kilencven százalékos hangerőnél a tőlem egy méterre levő telefontól is szinte megsüketülni, elviselhetetlenül hangos. Van valami rejtett beállítás ami alapból így felnyomja a hangerőt? Vagy kénytelen leszek a csengő- és értestési hangokat hangszerkesztő programban lecsendesíteni?

A másik a módok és rutinok (modes and routines, nem tudom, hogy magyarul pontosan mire fordították). Örültem, hogy ezen a telefonon már nem kell külső progit használni, van ilyen beépített funkció amivel az adott körülményeknek megfelelően (vezetés, munkahely, meeting, éjszakai alvás, stb) tudom részben automatikusan állítani a telefon különböző dolgait (hangerő, ne zavarjanak, stb). Aztán éjjel és hajnalban háromszor is felkeltett minket a telefon a(z üvöltő) értesítési hanggal :((( Nézem, hogy mi a tököm küldött értesítést bekapcsolt ne zavarjanak és néma módban, de sehol semmi értesítés, nem látni mi a fenéért csilingelt. Aztán a hajnali ötkori mókánál leesett, hogy pont arra az időpontra állítottam be az "éjjeli alvás" mód végét. Tehát részben pont az az "éjjeli alvás" ébresztett fel kétszer is (bekapcsoláskor és a végén), ami a ne zavarjanak és a némítás bekapcsolásával a háborítatlan, nyugodt éjjeli alvásom biztosítaná :W Milyen kretén gondolta a Samsungnál ezt jó ötletnek? Ráadásul semmi sincs az értesítési sávon, hogy ez a nyomorult játszotta le az értesítési hangot. Némára állítottam a Modes and Routines app értesítéseit, remélem, hogy így már kussolni fog. Ha nem, akkor csak kénytelen leszek felrakni erre a telefonra is külső progit erre a célra.

(#645) tylerddd válasza simico (#644) üzenetére


tylerddd
veterán

A fejlesztői beállításokban érdemes levenni az animációk sebességét 0,5-re, azzal is "gyorsul" a készülék, szerintem felesleges nézegetni őket hosszasan.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#646) Morph33 válasza Jack Oneill (#643) üzenetére


Morph33
tag

Igen, de a google félét,, nem a 3 alulról söprős samsung félét.

(#647) kutga válasza Morph33 (#646) üzenetére


kutga
nagyúr

Azt hogy lehet?

Let the Zone take me if I am.

(#648) Jack Oneill válasza kutga (#647) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Kijelzo, navigacio, es a gesztusnal van egy egyéb opcio. Ott 2 fajta gesztust lehet valasztani. Google, ami alulrol egy suhintas, de oldalrol a vissza, es a masik a samsung fele, ami 3 alulrol suhintas, tulajdonkeppen a 3 szoftveres gomb suhintas megfeleloje.

[ Szerkesztve ]

(#649) kutga válasza Jack Oneill (#648) üzenetére


kutga
nagyúr

Ja látom. Nem is tudtam, hogy eddig a Google-félét használtam. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#650) Jack Oneill válasza kutga (#649) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nekem a samu-fele jobban bejon, a masikkal sokat hibaztam, pedig maxon volt az erzekeles. Mondom ezt ugy, hogy korabban ellene voltam a gesztus vezerlesenek 🤣

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.