Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) e72pali


e72pali
csendes tag

Üdvözletem Mindenkinek!
Telefon váltásban gondolkodok erősen mert van egy A71 készülékem ami nagon jó...lenne csak mai napig térerő problémával küszködök.Volt egy sim cserém azt hittem végleg orvosolja a hibát ami egy ideig tette is a dolgát :DDD de most egyre rosszabb a helyzet mert kb.2-3. hívásra után hangot is hallok addig néma minden csak beszélek magammal a hívó fél is csak pislog a néma vonal másik oldalán mint a gipsz nyúl....Biztos nem jó a lefedettség sem a lakásban de a feleségem A51-es telefonja meg jó?! :Y Tehát szerintem kizárásos alapon rossz a telefon térereje szerintem :W
Kérdésem az lenne hogy az A54 5G hogy működik akinek esetleg régi telefonjával hasonló térerős baja volt?Ilyen Jedys dolgok nem érdekelnek most mert ott is van zavar van térben...csak az enyém más.
Előre is köszönöm az építőjellegű segítségeket! :R
Az erő legyen veletek! :DD

(#702) Arnold83 válasza Jack Oneill (#695) üzenetére


Arnold83
csendes tag

Olyankor kicsit szürkít a háttérképen, így nem lesz olyan "fényes". Világosabb háttérképpel próbáld ki, ha ki és bekapcsolod, az előnézeti képen jól látszik a különbség.

(#703) cs.zs. válasza e72pali (#701) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nincs 2 egyforma helyszín, település, lakás, lefedettség, stb.
Én Telekomtől vettem a készüléket március végén, Netfone kártya ment bele, ami Vodafone hálózatot használ, és ahol mi lakunk és mozgunk, ott ez jól működik, nincs panaszunk...
Ennyi... :R

...

(#704) Jack Oneill válasza e72pali (#701) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nekem is jo a terero, Telekomos vagyok.

(#705) FattyDove válasza Morph33 (#694) üzenetére


FattyDove
őstag

De most minek írnának többet? Szerinted 1000 emberből mégis hányat érdekelnek a technikai részletek? 0,1-et?

(#706) e72pali válasza Jack Oneill (#704) üzenetére


e72pali
csendes tag

Én is Telekomos vagyok,adótorony nincs messze légvonalban 5-600m de itt egy malom működolik a háztól balra annak is átjátszó antennák lógnak a tornyain ezért sem értem az okát + az ablaktól is 3 méterre vagyok rálátok szinte 2 átjátszó toronyra is az egyik lehet vodás.De minden családtag és a lakóházban élő szomszédoknak semmi gond a térerővel ezért gondoltam készülék cserén. :)) Kíváncsi voltam hogy szuperál az A 54 mert a teszten mellékelt képeken ott is 1 csíkot mutat a térerő .Köszönöm a válaszod ! :)

(#707) kreg


kreg
tag

Na megy a teló a jövő héten a szervizbe. Feladtam a szoftverfrissitéssel kapcsolatos probálkozásokat. Olyan nincs hogy május közepén február 1. legyen a biztonsági javítás szintje és nincs rá újabb (van). Gyári alaphelyzetbe állítás sem használt,ennél okosabbat a Samsung ügyfélszolgálat se tudott,ők is a szervizt javasolták.
Rohadtul bosszant,mert egyébként maximálisan elégedett vagyok a készülékkel (oké,tölthetne gyorsabban de ez még nem a világ vége).

(#708) szellemmaszk


szellemmaszk
csendes tag

Sok külföldi fórumon panaszkodnak az akksijara, különösen az éjjeli 15-20%-os merulesekre. Varjak a javítást Samuektol. Senkinel, semmi akku probléma?

(#709) kreg válasza szellemmaszk (#708) üzenetére


kreg
tag

Semmi ilyesmi. Éjjel kb 1-2 max 3%-ot merül.

(#710) cs.zs. válasza szellemmaszk (#708) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem létezik olyan műszaki cikk, amiből 100 % hibátlan. Lehet szó a legdrágább iPhone-ról, vagy Sony TV-ről, mindenből vannak/lesznek olyan darabok, amik szervizbe kell menjenek.
A tiédhez hasonló érthetetlen merülés, még ha más daraboknál is előfordul, nem kell hogy törvényszerű legyen. De erre van kitalálva a szerviz.

Meg a nem frissülő telefonra. Na engem azzal hajtottak el a manóba, mert nem volt samu garijegyem, csak számlám, amin az volt, hogy 24 hó bolti garancia. Vigyem a boltba.
Aztán megérezte a telefon hogy bajban van, és egyszercsak befrissült a kis rohadék. :DDD
kreg, türelem! :))

...

(#711) kreg válasza cs.zs. (#710) üzenetére


kreg
tag

Hát az én türelmem elfogyott. A Vodánál vettem,előfizuval,viszem is vissza hozzájuk. Oldják meg a problémát, ennyi pénzért. (Amugy én semmilyen papírt nem kaptam hozzá...)

[ Szerkesztve ]

(#712) kreg válasza kreg (#711) üzenetére


kreg
tag

Na ami a papírokat illeti,egy "jótállási jegy"-et találtam a dobozban.

(#713) Black_Raven válasza kreg (#711) üzenetére


Black_Raven
veterán

Most olvastam hogy van frissités hozzá, rányomtam és azonnal dobta is a májusit. Vidd vissza a Vodának, csinálják csak meg.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#714) kreg válasza Black_Raven (#713) üzenetére


kreg
tag

Az következik,hétfőn meló után viszem be rögtön (kb 5 percre van szerencsére)

(#715) Mike3090 válasza cs.zs. (#660) üzenetére


Mike3090
csendes tag

A tényleges töltési időt sikerült lemérni a PD töltővel? Engem nagyon érdekelne. Most A52 5G-men 1 óra 15 p, vagy egy kicsivel több, 1%-ról, 25w-os Samsung töltővel. Az 5000 mah-s akksival gondolom másfél óra vagy több?

(#716) cs.zs. válasza Mike3090 (#715) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
az a töltő nincs itthon folyamatosan, egyetemista gyermeknél van, azzal jár suliba, jön-megy mindenhova. Koliban az asztalánál van a laptop nagy kocka töltője, meg a telefonja (Redmi Note 10 Pro) 33 wattos töltője is, ez az LDNIO meg mindig a hátizsákjában van. Kicsi, könnyű, multicélú, hordozni ideális.
Most épp itthon volt ő is, így vele együtt ez a töltő is.
A "teszt" idején az A54 épp nem volt teljesen lemerülve sem, és nem vártuk meg azt sem, hogy tele legyen. Valahol az 1-2 óra között van a valóság, ahogy Te is írod.
Annyiból mindenképp jó volt, hogy kiderült, Powerdelivery töltővel 25-26 watt körüli töltésfelvétel látszott, ami 50% töltöttség felett már 21-22 wattra csökkent, eközben pedig QuickCharge töltővel végig 15 wattot vett volna fel. Sajna a rövid idő alatt nem derült ki, hogy 80-90% felett hová esik vissza a töltés, mert azt észrevettük a "saját" töltőjével is, hogy ott lelassul. "Saját töltő" = egy korábbi telefonunk 10-18 wattos QuickCharge töltője lett a mindennapi társa [kép] (jobb oldali), ezzel is kb 2 óra alatt / 2 órán belül maxon van.
Nehéz megmondani, mert estig nem feltétlenül merül nullára, meg amikor ránézünk egyszercsak tele van, ki tudja mióta :DDD

Most is azt mondom, a jó akkuidő fontosabb, mint a bármilyen gyorstöltés, mert ha a napot kibírja, reggelig a leghitványabb 5 wattos töltővel is tele lesz.

Ez az LDNIO töltő meg olcsó, és tök jó.

...

(#717) Jack Oneill válasza szellemmaszk (#708) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Semmi. 2 nap utan meg 30%van benne atlag 8-9 ora kijelzo idovel. Ejszaka a maximum 1% merules fordul elo.

(#718) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Kepzeljetek! A legutobbi frissites ota tokeletesen mukodik a tv-re tukrozes.

(#719) Bjørgersson válasza kreg (#714) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jobban jársz, ha egyenesen a Samsung márkaszervizbe viszed, mivel a Vodafone nem szerviz, ők is csak ide továbbítanák és feleslegesen sokszorozódna az ügyintézés ideje.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#720) Ledi


Ledi
aktív tag

Sziasztok!

Akinek már van ilyen telója az milyen vezetékes headsetet használ hozzá?

A leírás szerint nem minden headset/füles használható hozzá. Jelenleg egy jack csatlakozós fülesem van, de ugye az USB-C miatt ez már nem játszik. :U

(#721) vicces válasza Ledi (#720) üzenetére


vicces
addikt

Évek óta Bluetooth-füleseket használok :K

:)

(#722) cs.zs. válasza Ledi (#720) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
egy ilyen kis kiegészítő megteszi?

...

(#723) kreg válasza Bjørgersson (#719) üzenetére


kreg
tag

Ez így van,de Samsung márkaszerviz nincs a környéken,Vodafone (ahol vettem) viszont van...😝

[ Szerkesztve ]

(#724) kutga válasza Ledi (#720) üzenetére


kutga
nagyúr

USB c jack adapterrel bármit. :)

Let the Zone take me if I am.

(#725) Teagol


Teagol
aktív tag

Off topic, de hátha tudtok segíteni benne. Samu active tab 3, Android 13. Szoftveresen mi blokkolhatja az elforgatást?
Nem tudom aktivvá tenni :W
Biztonsági módban ok, boot alatt ok, ahogy feláll a rendszer behal. Ha van ötlet rá, jöhet privátban.
Köszönöm!

(#726) kutga válasza Teagol (#725) üzenetére


kutga
nagyúr

Inkább valamelyik azonnal topikban tedd fel a kérdést.

Let the Zone take me if I am.

(#727) Arnold83 válasza cs.zs. (#722) üzenetére


Arnold83
csendes tag

Csak gyári Samsung USB-C Jack átalakító jó hozzá, mással ne is próbálkozz:
Tulajdonságoknál írja is hogy: "(nem működik Samsung, Sony, HTC, Google, Ulefone készülékekkel)".

Én is vettem először egy utángyártottat figyelmetlenségből, ki is írta, hogy nem kompatibilis eszköz. Se az A53 se az A54 nem mőködött vele.

[ Szerkesztve ]

(#728) cs.zs. válasza Arnold83 (#727) üzenetére


cs.zs.
addikt

Remek...

...

(#729) hundai válasza Arnold83 (#727) üzenetére


hundai
aktív tag

Nekem a 700ft os essager átalakítóval remekül megy.

-Wake up Neo!

(#730) janeszgol válasza kreg (#723) üzenetére


janeszgol
félisten

Gondolom független a telefon. (Ma már annak kell lennie mindnek.)
Nem tudsz valakitől kérni egy Telekomos kártyát? Próbáld meg avval a frissítés keresést.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#731) Arnold83 válasza hundai (#729) üzenetére


Arnold83
csendes tag

Köszi az infót! Nekem már lényegtelen, de másnak még hasznos lehet, ha belinkeled a pontos terméket. ;) Az első kudarc után már nem volt kedvem kísérletezni az utángyártott átalakítókkal.

(#732) Ledi válasza Arnold83 (#727) üzenetére


Ledi
aktív tag

Én is ettől tartok, hogy nem mindennel megy.

Mindenkinek köszönöm! :R

(#733) kreg válasza janeszgol (#730) üzenetére


kreg
tag

Á,eluntam a kísérletezést. Holnap megy a szervizbe.

(#734) Rossz.Ogre válasza Arnold83 (#731) üzenetére


Rossz.Ogre
csendes tag

Nálam ez a két fajta USB C / 3.5 jack átalakító (Baseus /Essager) tutira működik az A54-el. Semmilyen hibaüzenetet sem adnak.

https://www.aliexpress.com/item/4000906738026.html

https://www.aliexpress.com/item/1005004657234057.html

Hol? Ott a nyúlon túl?

(#735) hundai válasza Rossz.Ogre (#734) üzenetére


hundai
aktív tag

A 2. linken lévő Essager van nekem is.

-Wake up Neo!

(#736) Arnold83


Arnold83
csendes tag

Pár napi használat után ami én észrevettem, hogy valóban jobban merül a telefon, mint az A70 vagy az A72 merült. Bízom benne, hogy ezt majd egy-két frissítéssel orvosolják. Nem drasztikus a különbség, de ugyan olyan használat mellett az A72 nap végén 50%-on volt, az A54 pedig inkább 35-40% között. Az AOD meríti amúgy, az 6-10% között van nap végére az akkumulátor használati listában.
Mindig be van kapcsolva, nem szeretem a fekete kijelzőt mert akkor vagy nincs értesítés vagy lemerült a telefon, a fene se tudja, jobb ha megy az AOD... Amúgy az A72-nél is az elején hasonló volt a helyzet, aztán megoldódott és valamelyik frissítés után már nem szívta az akkut, annak ellenére, hogy folyamatosan be volt kapcsolva.
Más is tapasztalta ezt esetleg?

(#737) kutga válasza Arnold83 (#736) üzenetére


kutga
nagyúr

Esetleg próbáld ki az aod-t csak értesítések idejére.

Let the Zone take me if I am.

(#738) Jack Oneill válasza Arnold83 (#736) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ez minden telefonnal igy van az elso par toltesig. Majd beall magatol. Hozzateszem, nalam inkabb pozitiv iranyba mutat az akksi. 2 napot lazan hoz 8-9 ora feletti kijelzoidovel. Viszont amit tudni kell, hogy en nem hasznalom az AOD reszet es nem hasznalom 120hz-en, es nem megy a kikapcsolt kijelzonel az ujlenyomatolvaso, csak ha megnyomom oldalt a gombot. Ezek apro dolgok, de szamitanak, mar kiprobaltam.
Meg aztan erdemes par napot kiprobalni, hogy egyes appoknak manualisan korlatozzuk az akksi elereset. Ezt ki kell probalni, kinek, mi jon be.

[ Szerkesztve ]

(#739) szellemmaszk válasza Arnold83 (#736) üzenetére


szellemmaszk
csendes tag

Én sem vagyok elégedett az akksival, most lesz egy hónapos a héten a készülék. Kb. minden kivan rajta kapcsolva, le van róla törölve, mélyen alszik...ha nem érek hozzá, elmegy 2 napot igen, (ìgy kb. dísznek van, viszont annak tökéletes!) :) 😆🤦
Erősen gondolkodom h éljek az eMAG 30 napos elállási jogával, vagy hogy eladom inkàbb. Meglehet ezért kövezni, dehát ízlések és pofonok. :U

(#740) kreg


kreg
tag

Na már a szervizben van a cucc. Az az érdekes hogy hazajöttem melóból,elővettem ,bekapcsoltam, még egyszer utoljára ellenőriztem ,sehol semmi,úgyhogy kikapcs. Akksi 79%-on. 10 perc múlva vodánál a srác be akarta kapcsolni,már be sem kapcsolt...lemerülve nem lehetett ennyi idő alatt,szóval lazán beadta a kulcsot. Bosszantó hogy pont egy ilyet fogtam ki,de mindegy,majd megcsinálják.

[ Szerkesztve ]

(#741) kreg válasza szellemmaszk (#739) üzenetére


kreg
tag

Nálam normál használat,mobilnettel,sok internet,némi játék, Instagram,facebook,meg minden is szinkronizálva elment simán másfél-két napot. 6-7 óra kijelzőidövel (volt az olykor 8 is...)

(#742) Jack Oneill válasza kreg (#740) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Basszus, ott valami nagyon nagy gond van. Jo, hogy beadtad szervizbe. En nagyon sokat hasznalom. Allando wifi, neha mobilnet. Sajnos a Facebook a legnagyobb fogyaszto nalam, altalaban 2-3 orat tuti hasznalom egyeb okok miatt. A masik a Firefox (csak ezt hasznalom ublock origin miatt) szinten tobb ora. Most 39%on vagyok 8 ora kijelzoidot atlepve, 2.nap vege fele. Nekem ez tokeletes.

[ Szerkesztve ]

(#743) szellemmaszk válasza Jack Oneill (#742) üzenetére


szellemmaszk
csendes tag

A Facebook lite kis meretu és keveset fogyaszt, próbáld ki :)
Adok neki még egy kis időt, aztán döntök... De tényleg elég sokan panaszkodnak rá, lehet túl hamar vettem meg.
De nektek örülök, hogy jó. :R

(#744) Arnold83


Arnold83
csendes tag

Köszönöm mindenkienk a javaslatát, segítségét, tanácsát. Ki fogok próbálni pár módosítást, aztán meglátjuk, hogy a módosítások, vagy az idő oldja meg ezt a merülés dolgot. :)

(#745) hundai válasza szellemmaszk (#739) üzenetére


hundai
aktív tag

Kikapcsolt kijelzővel 5 óra 52perc alatt merült nálam 10,3%-ot részben bekapcsolt GPS, végig AOD, NFC, 5G mobilnet. Nálad valami nem kerek a készülékben.

-Wake up Neo!

(#746) szellemmaszk


szellemmaszk
csendes tag

Ja, és még azt szerettem volna megkérdezni, hogy bekapcsolasnal/újraindításánal hosszú percek, mire feláll a rendszer és betölt mindent :F . Ez norma? Előtte emui/miuim volt, ott gyorsan mentek a dolgok. Koszi :R

[ Szerkesztve ]

(#747) Jack Oneill válasza szellemmaszk (#746) üzenetére


Jack Oneill
veterán

A facebook lite nekem anno targytalan volt, mert nem tudott hd felbontasban kepet feltölteni. Ez azota valtozott?
Nalam hamar bekapcsol a telefon, ugyanaz, mint a huawei volt.

(#748) szellemmaszk válasza Jack Oneill (#747) üzenetére


szellemmaszk
csendes tag

Azt nem tudom, h azota milyen :F nekem az volt a lényeg, h keveset foglaljon és ne merüljön nagyon már évek óta.
Hat nekem cirka 2 perc míg magához tér. :Y

[ Szerkesztve ]

(#749) satee76 válasza hundai (#745) üzenetére


satee76
aktív tag

Próbáld ki kérlek a kövit. Este lődd ki a futó programokat, Eszközkarbantartó- Memória- Tisztítás, NFC és mobilnet kikapcs, wifi maradhat. Nekem az éjszakai 10% így lett éjszakai (kb 8 óra) 3 %
Íme

2 nap és 7 órája lett feltöltve, egy nyugis vasárnap és egy munkás hétfő, kedd reggel még volt benne 4 órányi készenlét. Az éjszakai fogyasztás látványosan szinte semmi.
Van AOD, ujjlenyomatolvasó, dupla koppos ébresztés, 10+ óra bekapcsolt kijelzó, 120 Hz

[ Szerkesztve ]

(#750) satee76 válasza satee76 (#749) üzenetére


satee76
aktív tag

Előző hsz. szellemmaszk-nak szólt, bocs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.