Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) AS


AS
félisten

Hu most nálunk a mm ben 50 Rugo a D900i!

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#502) Rolly válasza AMD Power (#500) üzenetére


Rolly
veterán

nekem fekete kell :B (puha fekete)

(melyik mmben?)

[ Szerkesztve ]

(#503) Lalee


Lalee
aktív tag

Én ma vettem az Őrs Vezér-téri MM-ben. Fekete, van hozzá egy 512 MB-os kártya adapterrel és tényleg rajta van egy Kylie Minogue album.

(#504) legiaap válasza Lalee (#503) üzenetére


legiaap
nagyúr

Memória karit is adnak hozzá?
Ez igen...
:R

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#505) total90


total90
veterán

Lehet valogy kicserélni másik színre a narncssárga választócsíkot?Láttam egy tesztet
itt és a tesztelő valahogy nagyította az sms szöveget olvasás közben...Azt hogyan lehet?
Nektek hogy van beállítva a videó?Nekem nagyon szaggat :((( Van egy 6630-as Nokiám és azzal sokkal jobb a videó mód,csak persze kissebb felbontásban.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#506) legiaap válasza total90 (#505) üzenetére


legiaap
nagyúr

Milyen választócsíkra gondolsz,mert itt a sok kép közül nem tudom melyikre is gondoltál

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#507) nemma válasza legiaap (#506) üzenetére


nemma
addikt

Gondolom a "narancssárga választócsík" az a sáv, ami jelöli, hogy éppen melyik opción állsz a menüben.

Ez témával cserélhető, illetve csak színséma váltással ;]

(#508) legiaap válasza nemma (#507) üzenetére


legiaap
nagyúr

Témát és színsémát se lehet cserélni,csak új firmware-vel

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#509) nemma válasza legiaap (#508) üzenetére


nemma
addikt

Mii? :Y
Ez D900i fícsör?

(#510) legiaap válasza nemma (#509) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ez miért olyan meglepő?
A D900-ba se lehetett színsémát váltani,csak a gyári fekete és fehér volt benne,mint ahogy ebbe is

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#511) Viktor0610 válasza nemma (#509) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Black UI első verzióival ellátott készülékek voltak ilyenek. ;)

Azt hiszem, a G600-ban már lehet ezeket módosítani.

Samsung Galaxy A54

(#512) total90 válasza legiaap (#508) üzenetére


total90
veterán

...és az a firmware új szoftvert akar jelenteni?A mobilos üzlet ahol vettem a telót szerinted csinál olyat?Garnacia maradna?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#513) simii


simii
tag

Kedves D900 tulajok, rossz tapasztalatot kell közölnöm...
Az alig több mint egy éves megkímélt D900-as telefonom a héten szó szerint egyik napról a másikra megadta magát. Tegnapelőtt elszállt a piros gomb, semmi reakció, ami nem lenne hatalmas probléma, mert ott a "vissza" vagy a "c", de kikapcsolni és ergo ha lemerül a tel bekapcsolni sem lehet, ami már húzós lett volna...
Aztán tegnap hirtelen a kijelző is elszállt, mikor feltoltam a slide-ot, csikozodva elment a kép, mikor visszatoltam, visszajött, de ezzel hello sms-írás, míg végül ma reggel a kijelző már semmire nem reagált.... (A telefon működik, csak a kijelző nem).
Elvittem szervizbe (gari már nem élt) ahol közölték, h ez vagy fólia, vagy kijelző+fólia probléma, ami első esetben 13000 huf, másodikban kb 25000 Ft. Szoval így telt az eddigi hetem, nem volt szép, inkább szomorú, hogy egy ugymond tökéletes konstrukciónak hitt telefon, amire tényleg egy rossz szavam nem volt egy év alatt, ugy megadja magát, hogy még én is meglepődtem... Anno az Ericsson T10-esem tovább bírta...

ui: vettem egy E950-et, nagyon szép és jol kigondolt újításokkal van megdobva az új samsung black menu

Life is short. Play more.

(#514) legiaap válasza total90 (#512) üzenetére


legiaap
nagyúr

A firmware teljesen átformálja a telódad belülről...kijavítja a kisebb hibákat,új lesz a menüd stb.
Ilyet a mobilos üzlet tuti nem művel,csak egy két kolega itt a fórumon,akiket nem érdekli,hogy így elvész a garancia.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#515) Rolly


Rolly
veterán

reggel elsőként léptem be a médiába, s vettem fekete d900i-t :D úgyhogy tutaj vagyok

(#516) legiaap válasza Rolly (#515) üzenetére


legiaap
nagyúr

És sokan tolongtak?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#517) AMD Power válasza Rolly (#515) üzenetére


AMD Power
titán

Melyikben vetted meg?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#518) Rolly válasza AMD Power (#517) üzenetére


Rolly
veterán

Szegediben.

#516: nem volt tolongás én értem elsőnek oda, de az emberkék inkáb a ps3-nál xboxnál és a wiinél tolongtak

(#519) total90 válasza legiaap (#514) üzenetére


total90
veterán

Ez olyan nagy cucc lenne?De ezt a firmwaret a telefongyártók adják ki vagy saját fejlesztések eredménye?Mi van ha elrontanak valamit a firmware feltétele közben(pl. elmegy egy pillanatra az áram...)?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#520) legiaap válasza total90 (#519) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ezek ilyen saját fejlesztésű dolgok
Ha elmegy az áram?Nem tudom erre a választ,mert a frissítést én nem próbáltam
Ezért célszerű teljesen feltöltött notiról nyomni és akkor nem lesz gond,vagy valakit ráültetsz egy szoba cangára és az lesz az áramfejlesztő
:DDD

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#521) Arbalya


Arbalya
csendes tag

Sziasztok! Pistabaaa ötlete alapján kipróbáltam az Ultra Mobile 3GP Video Converter-t.
Tesztfilmként a Die Hard 4 -et vállasztottam. A filmről elözetesben annyit írnék hogy még annó valamelyik torrent oldalról töltöttem le 2cd-s formában. Mind két cd 700MB körül van.
Több féle beállítást próbáltam, egyértelmüen az alacsony értékek a képminőség rovására mentek. Most csak a számomra legkedvezőbb beállítási értékeket közölném:

Video Quality: High
Video Codek: mpeg4
Resolution: 320x240 VGA
Framerate: 23,976 fps
Aspect Ratio: Auto

Audio Quality: 128kbps
Audio Codec: mpeg4acc
Channels: 2 stereo
Sample Rate: 48000Hz

Természetesen a filmet lejátszó készülék: SGH-D900i :)
A fent ismertetett beállítások számomra meglepően pozitív végeredményt hoztak. A kép és a hang az egész film alatt tökéletes szinkronban volt! A képminőség szinte tökéletes. ( leszámítva hogy a színészek mögötti háttér néha enyhén kockás volt, de ennek ellenére nézhető és élvezhető volt minden filmbéli jelenet ) Nem vagyok nagy szakértője a dolgoknak de a kockásodást én kodek hibára fognám. Úgy tudom hogy a "tökéletes"mozgóképhez 25 képkocka kell másodpercenként, ezért is állítottam ezt az értéket a program által kínált legnagyobb értékre.Probáltam 20fps-t is, nem volt rossz az sem, de azért picit érezhető volt, hogy nem teljesen folytonos a kép. Viszont 20fps legnagyobb előnye memória hely spórolás, mivel ennél az értéknél a 2 cd külön-külön közel 50 megával foglalt kevesebb helyet a memóriakártyán. A fenti értékeknek megfelelő beállítás mellett mind 2 cd külön-külön 185MB lett konvertállás után természetesen.
Akkor most térjünk rá a hangra. Mint már említettem tökéletes szinkronba volt a képpel, ezzel nem is lett volna baj,csak a minőségétől nem voltam elragadtatva. Ezalatt azt értem ,hogy amíg normális dialógusok zajlottak minden szépen szólt (szinte ugyanazt az élményt adta mint eredetiben) de amint megszólaltak a fegyverek vagy épp kocsik törtek darabokra ,ami ugye a Die Hard 4-ben nem számít ritka dolognak, a hang erősen eltorzult, recsegett ( még fülhallgatókonkeresztül is)
Minden negatívumot leszámítva kellemes kis mozidélutánt szereztem magamnak :DD
Tökéletesen eltudom képzelni a pillanatot amikor végre hazafelé tartok, a nagy Angliából és az úton kedvenc mobiltelefonom kijelzőjén megnézek egy filmet. Az Ultra Mobile 3GP Video Convertor-nak köszönhetően ez meg is valósulhat. Igen ám csak még adott egy probléma, ami nem más mint az akumulátor nem éppen hosszúnak mondható élettartalma :((

Volt még egy film amit teszteltem, a címe pedig A Híd Therabitia Földjére. Ez egy 1cd-s avi.
Konvertálás után a mérete a Die Hard 4-el megegyező beállítások mellett 320MB. Ez magába foglal másfél órás műsor időt, viszont a végeredmény teljes kudarc, mivel a NEM TÁMOGATOTT FILE TÍPUS hiba üzenetbe botlottam :(( Még nem néztem utána a dolgoknak hogy a miért képtelen a filmet lejátszani a telefon. Hirtelen 2 dolog jut az ezembe. Az egyik hogy a 320MB-os file méret talán túl nagy a D900i-nek a másik dolog pedig talán kodek hiba. A Samsung PC Studio médialejátszója minden probléma nélkül lejátsza a filmet.
Hát egyenlőre ennyi, ha valakinek vannak még hasonló tapasztalatai az legyen szíves ossza meg velünk. Bár csodát szerintem nem várhatunk a telefon mint "médiacenter"-től.,mivel a D900i is első sorban CSAK telefon.

[ Szerkesztve ]

(#522) Rolly válasza Arbalya (#521) üzenetére


Rolly
veterán

én imtoo mp4 converterrel próbálkoztam, s ott nekem valamiért elcsúszott a kép és a hang :O

(#523) Rolly


Rolly
veterán

a java uploader-t illetve a ppp stick vagy mit honnan lehet letölteni.

(#524) total90 válasza Arbalya (#521) üzenetére


total90
veterán

Nekem nem jó :(( Már vagy 20 konvertert próbáltam és ez sem jó.Mit csinálhatok rosszul nem tudom...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#525) Arbalya válasza total90 (#524) üzenetére


Arbalya
csendes tag

Szerintem nem csinálsz semmit sem rosszul, mivel nem is lehet nagyon mit rosszul csinálni. A kép és hang csúszásra nincsen beállítás. A hiba szerintem csak a kodekekben kereshető.
Nem minden avi végződésű file egyforma, velem gyakran előfordul hogy az egyik avit lejátsza a gépem a másikat pedig nem és a lejátszó hiányzó kodekre panaszkodik. Szerintem ebből kifolyólag ha nem a legmegfeleklőbb kodekeket használja a konverter program akkor bizony könnyen előfordul képhiba vagy pedig hangcsúszás.

(#526) cettlee válasza simii (#513) üzenetére


cettlee
őstag

hali nekem a 3 éves d500am pont ugyanigy halt meg 1 hete

(#527) legiaap válasza Arbalya (#525) üzenetére


legiaap
nagyúr

Hát igen sajnos ez nem egy filmnézős teló
arra ott az F500

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#528) total90 válasza Arbalya (#525) üzenetére


total90
veterán

Sikerült :C :C :C :DD :DD :DD Megvan a megfelelő beállítás és már vagy 20 klippet és egy filmet és ráraktam.Mindegyik jó,egyikkel sincs semmi baj és tök tiszta a kép is.Majd csinálok egy trailert,hogy én milyen beállításokat használok....és feldobom ide a linket.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#529) Rolly válasza total90 (#528) üzenetére


Rolly
veterán

csak a program neve, és a beállítások érdekelnének :B

(#530) cettlee


cettlee
őstag

hát én most akarok d900i-t venni de elég gáznak tünik az aksija. ugyhogy inkább valami wókmenes sonyerikszont nézek lehet D:

(#531) legiaap válasza cettlee (#530) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nekem a D900-am erőteljes használat mellett 1,5-2 napot bírt
csekély használat esetén ennek a dupláját
szerintem ez nem olyan rossz,teljesítmény

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#532) AMD Power válasza cettlee (#530) üzenetére


AMD Power
titán

Az se rossz de a D900i most nagyon jó árban van.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#533) cettlee válasza AMD Power (#532) üzenetére


cettlee
őstag

na majd holnap délelöttig elkéne döntenem. 37000ér tudok d900i-t szerezni magamnak:D
használnám rádiozásra meg mp3 halgatásra de a sonyk jobbnak tünnek erre

(#534) total90 válasza Rolly (#529) üzenetére


total90
veterán

(#521) Arbalya hsz.-ben ott van minden,csak arra figyelj,hogy a Profilsban majd MP4-MPEG Video format (*.mp4) -ot használj,mert a többi nem lesz jó.Illetve van még egy ami jó lesz(3gp-s)de annak kaki a minősége

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#535) total90 válasza cettlee (#530) üzenetére


total90
veterán

Én szombaton vettem és azóta egyszer töltöttem...meg majd ma :DD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#536) cettlee


cettlee
őstag

a vaku hogy müködik ennél? pl ha csak világittásra akarom használni, akkor bekell lépni a kamcsiba? d500am van abba csak ugy lehet

(#537) Pistabaaa válasza cettlee (#536) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Hali!

Igen, gyári szofttal csak így lehet.
D900-ban és D600-ban talán van olyan, hogy a hangerőgomb hosszú nyomvatartásával lehet zseblámpa funkciót kapcsolni, de itt nincs sajna.

(#538) Lalee


Lalee
aktív tag

Helló! Ezen a telkón nincs olyan, hogy mikor sötét a kijelző megnyomom a hangerő gombot és mutatja az időt és a nem fogadott hívásokat, smseket?

(#539) Pistabaaa válasza Arbalya (#521) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Helló!

Nos én is megosztanék akkor egy friss tapasztalatot: ma hazafelé jövet a majd 2 órás vonatúton teszteltem le először hosszab videó megnézését (mivel múlt héten meglepetésként ért, amikor a BT fülessel próbáltam meg ezt megkísérelni, hogy sajnos bizony a videó hangját nem tudja átadni a fülesnek, így maradt a vezetékes a nagy utazásra, hétköznapokra meg ott a jó kis BT füles). A "megnézés alanya" 2 epizód a Szökés című sorozat második évadjából, szinkronos DVD-Rip, ~390mb-os AVI formátumból lett konvertálva a következő programmal és beállításokkal:

Ultra Mobile 3GP Video Converter
Video Quality: High*
Video Codec: mpeg4
Resolution: 32x240 VGA
Framrate: 23,976 fps
Aspect Ratio: Auto
Add Letterbox to Keep Aspect Ratio: pipa**

Audio Quality: 96kbps
Audio Codec: mpeg4aac
Channels: 2 Channels Stereo
Sample Rate: 44100 Hz
Volume: 100%

*erre most nem mernék megesküdni, mert nincs az itthoni gépen a progi, de ha jól emlékszem, akkor a legjobbat választottam

**ezt azért, mert a DVD is széles verzió. Próbáltam az Aspect Ratio-nál a 16:9-et, de a filmé azt hiszem 16:10 vagy valami más volt, így volt mindig egy kis torzítás. Így viszont jó, igaz két nagy fekete csík tölti ki a megmaradt helyet: tiszta mozi feeling. :P

Ezekkel a beállításokkal ~105mb lett egy rész, jó minőség, képnél is, az Arbalya által említett kockázódás van, ez ha nem is a kodek, hanem inkább az alacsony bitsűrűség hibája szerintem (kb. 400kbps minőségűre tömörít VBR-rel a progi ahogy néztem), folyamatos is a videó (20 fps vs. 24 fps - bár tényleg szép a 20 is, a 24 a teljesen okés, ott valóban nincs szaggatás. Mondjuk logikus, ennyitől látja az emberi szem folyamatosnak a történéseket.), hang nem csúszik, a 96kbps is megfelelő a sorozathoz fülessel (pedig én is szeretem, ha jó minőségű, de ez most tényleg okés így is - bár más jellegű filmnél lehet, hogy kevés már).

Arbalya: esetleg a Volume csúszkát nem állítottad? Mert most arra tudok gondolni, hogy azért torzíthat esetleg, hogy ott feljebb lett húzva a hangerő, bár gondolom ezzel számoltak a tervezők és nem lenne szabad ettől torzítania. A 48kHz-es mintavételezés nem befolyásolhatja szerintem, másra most tényleg nem tudok gondolni, ami okozhatná.

Akkumulátorról annyit, hogy 3-mas töltöttségi szint (indulás előtt még kb. 30-45 percig töltöttem), ezután telefonáltam kb. 2 percet, meghallgattam egy 6 perces számot és utána kezdtem el nézni a videókat, a második résznél kb. 12 percig bírta még és jött az "Akku lemerült!" üzi, onnantól nem nagyon engedte befejezni a részt. Lehet, hogy nem volt fullon az akksi, de 3 csíkon volt, az tuti. Majd még próbálgatom ezt is, egyértelműen az LCD megvilágítása szívja le az akksit szerintem, viszont nem találtam manuális fényerő állítási lehetőséget, csak annyit, hogy mennyi idő után kapcsoljon le, ami persze videózás közben nem sok vizet zavar. De ha saját kézzel lejjebb lehetne állítani egy kicsit a fényerőt, akkor talán az +10-20-30 percet is jelenthetne az akksinak. Vagy a B verzió a szoftmod, ugyanis tapasztalatok szerint az "Akku lemerült!" jelzés után még 2-3 óráig is bírja standby-ban, gondolom használat mellett is 1-1,5 órát azért bírna. Bár így legalább takarékoskodik, hogy egy vészhelyzet esetén lehessen még csörögni a telóval. De mondjuk ha ki lehetne kapcsolni ezt a funkciót, akkor néha az is megtenné, de gyárilag erre nincs lehetőség.

Mindent összevetve szépen teljesít a D900i, hosszabb utakra nagyon jó kis időtöltés tud lenni megnézni egy-egy filmet, sorozatot. :C

(#540) Pistabaaa válasza Lalee (#538) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Sajnos az i verzióból kimaradt a hangerőgomb megnyomására ennek a funkciónak az előhívása, a sima D900-ban nem tudom egyébként, hogy miként jelent ez meg, de itt a piros gomb (I/O, híváselutasítás, "telefonletevő" :P) gomb megnyomására éled fel a kijelző egy kis időre, megjelenik az óra és az elmulaszott események (de nem külön erre a célre készített képen, hanem végülis a standby képernyő jelenik meg billentyűzárral egy kis időre alacsonyabb megvilágítással).

(#541) Viktor0610 válasza Lalee (#538) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A D900 FAQ-ban olvastam, h. a hangerő-gombokkal v. a piros gombbal lehet ezt előcsalni.

Samsung Galaxy A54

(#542) cettlee


cettlee
őstag

basszus. most olvasom hogy csak olyan mp3makat jáccik le amik a telo memoriáján van.ami ugye csak 60 mega vagy mennyi. és ha vmi mixet akarok felrakni??? ami 100 megás vagy 90? nem fogom tudni meghallgatni?a mostani d500asomnak 100 megás memoriája van, igaz hogy nincs bővitési lehetöség, de meg tudom oldani hogy legalább 1 mix felférjen rá és meghalgassam

[ Szerkesztve ]

(#543) Viktor0610 válasza cettlee (#542) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem hiszem, h. ez így volna. Csengőhangot valóban csak a telefon memóriájából állíthatsz be, de ez sz.tem nem olyan nagy gáz... ;)

Samsung Galaxy A54

(#544) cettlee


cettlee
őstag

akkor jovan félreértettem :D és olya is olvastam hogy a memoriakártyán lévö zenék nem tudnak háttérbe menni. ez igaz?

(#545) Viktor0610 válasza cettlee (#544) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Annyira nem ismerem a telefont, de nem hiszem, h. ilyen "korlátozás" volna benne.
(A topikban sem emlékszem ilyen beírásra, pedig -ha így lenne-, biztos, többen is megjegyezték volna. ;) )

Samsung Galaxy A54

(#546) cettlee


cettlee
őstag

[link]

erre gondoltam

(#547) Pistabaaa válasza cettlee (#546) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Helló!

Tehát: a belső memória 60mb, ez tény. Természetesen bővíthető, microSD kártyával, 1GB-os kártyát gond nélkül kezel (ajánlott SanDisk típusút venni). Az mp3 lejátszás: egyrészt vagy úgy játszod le, hogy belépsz a "fájlkezelővel" a mappába és lejátszod. Ekkor is kapsz egy kezelőfelületet, tekergetheted, stb. Vagy van egy ún. "Médialejátszó", amivel listákat is tudsz lejátszani, van többféle beállítási lehetőséged, stb. és ez az, ami fut a háttérben! Tökmindegy, hogy honnan van a listán a zene (teló vagy memkari), megy mindegyikkel szépen.

Amit legiaap írt a memóriába másolásról: az akkor szükséges, ha valamilyen jelzőhangnak akarsz beállítani mp3-mat vagy hasonlót. Tehát amit csengőhangnak, stb. akarsz használni, annak a telefon memóriájába kell kerülnie.

(#548) Rolly válasza Pistabaaa (#547) üzenetére


Rolly
veterán

logikus, hogy a csengőhangok csak a belső memórián lehetnek, mert pl a p990-esemen ha a csengőhangot a memóriakártyáról választom akkor ha kiveszem a memkarit akkor visszaáll default hangra. és ilyenkor szoktam szidni, hogy ez meg mért így csörög :D

(#549) cettlee


cettlee
őstag

na megvan a d900i :Y

(#550) cettlee


cettlee
őstag

most vettem t mobilnál. bekapcsolásra nem reagál semmit. rádugtam töltöre, most elkezdett felvillanni hogy samsung d900i meg mittomén és utána mutatja a töltés jelet, aztán kialszika kijelzö és megint elölröl, igy villog. ez normális?:D

ja oké elfelejtettem berakni az aksit:D:D:D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.