Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37048) KSparrow válasza kovy79 (#37046) üzenetére


KSparrow
senior tag

Szerintem ez elég relatív. Nyilván van a típusoknak és telefonoknak egy adott, elvonatkoztatott értéke, ezt befolyásolja többek között: ritkaság, beszerezhetőség, állapot,tudás. És ezekre persze az eladás helyszíne is befolyással van.

Egy sima Nokia 6300 nem nagyon ér többet 6-7000 ft-nál, hiszen nem okos, ugyanakkor fém házas. Viszont van belőle rengeteg.
A ritka, gold 6300 hiába nem tud többet, ha szép állapotú, duplaennyit is megérhet. Itt nem a telefon tudása, vag ritkasága dobja meg, hanem az előlap.

A Nokia 301-et rengetegen cserélték a Pannonnál, aztán volt is a jófogáson egy csomó eladó. Most kezd leesni az ára 6-7000 ft-ra. Újabb, műanyag, fene tudja, megéi-e az említett 6300-hoz képest. Gyűjteménybe nem vennék annyiért, sok van belőle, nem ritka, és nem is tud semmi spécit.

A Nokia 6600 2-4000 ft körül kéne, hogy érjen, de mostanában nem láttam semerre, vagy ha igen, akkor mind 6000 Ft fölött. hogy mi indokolta z árbeli ugrást, rejtély.

A Nokia 7900 se ér 30.000 ft-okat, amiért fent van. Régen volt belőlük, de eltűntek. Holott nem sokkal több, mint egy 6500c. De azoknak is rendes ára van még.

Talán a legérdekesebb a 2110-esek esete. Nemrég volt annyi, mint a fene, 500-1000 ft-ért lehetett kapni. Aztán egyszer csak megugrott 8000-re, majd most talán visszaesett megint. Mindig egyes modellek ára megugrik, majd visszaesik.

Egy, amit viszont megfigyeltem: 1-2 éve még voltak 2110-esek a piacon, most már csak ritkán látni. És egyre kevesebb a 7650, N70 is. 6170-et meg már nem is tudom, mikor láttam utoljára. Kopnak ki folyamatosan.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.