Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7101) Alastair' válasza Kvelstadt (#7100) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A sima jumperes resettől nem állítódik el az idő, csak akkor ha kiszeded az elemet és a tápkábelt is egyszerre.
Ha ezt megtette, akkor valóban lehetséges ilyen hiba. :K

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#7102) Thrawn válasza Alastair' (#7101) üzenetére


Thrawn
félisten

A jumperes resettől is lenullázódik minden. Az idő is.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#7103) KaakukK16


KaakukK16
aktív tag

Sziasztok! Most vettem egy 3570K-t és kevés a hőpasztám...elegendő egy vékony rétegnyi? vagy esetleg mivel tudnám helyettesíteni??

Köszi a válaszokat!

(#7104) ZetorGumi válasza KaakukK16 (#7103) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Lekvárral. :DDD

Amugy nem kell sok alá, elég 2-3 gombostűfejnyi.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#7105) Gaben2022


Gaben2022
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy vettem egy ASRock G41M-VS3 R2.0/M/ASR Intel G41 LGA775 mATX alaplap (G41M-VS3 R2.0/M/ASR) alaplapot ami x4500-as integrált videó kártyás , egy Intel Celeron 420-as 1.6Ghz-es procit, és Kingston 2x1 Gb ddr3 KIT-es 1066mhz-es Rammot!
Nos, akinek van ilyen konfiguráció, és mennyire tudta felhúzni a procit az szóljon, és persze mennyit lehet ebből az egész konfigból kihozni a legjobbat. :))
Előre is köszönöm a válaszokat! :))
Gaben

(#7106) csucsbicep válasza KaakukK16 (#7103) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ha rézmagos hűtőd van, akkor csak nagyon kevés kell rá.

(#7107) Gaben2022


Gaben2022
csendes tag

Igen, rézmagos hűtő van hozzá, de ezt lehet tuningolni?, pl a procit felhúzni 2,4-re?

[ Szerkesztve ]

(#7108) KaakukK16 válasza csucsbicep (#7106) üzenetére


KaakukK16
aktív tag

fain..a baj az hogy a Hyper 212+ om nem jö a 1155-s foglalatra..:D

(#7109) csucsbicep válasza KaakukK16 (#7108) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nem jó 1155/1156-ra?

(#7110) Plazmacucci válasza Gaben2022 (#7107) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A 300-as fsb sem lehetetlen azzal a procival. Nagyon jó cucc. Persze kell egy fasza hűtő, nem a gyári.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7111) Alastair' válasza Gaben2022 (#7105) üzenetére


Alastair'
nagyúr

G41-es lapokba szinte semmit nem lehet tuningolni. Szerintem 250 se fog összejönni. A cel 420 P35-ben alapfeszen megy 400x8-at: klikk

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#7112) Kvelstadt válasza Alastair' (#7101) üzenetére


Kvelstadt
veterán

én pontosan így csináltam mert nem tudtam a jumper-est hogy meg mint kell csinálni. sose reseteltem még bios-t.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#7113) KaakukK16 válasza csucsbicep (#7109) üzenetére


KaakukK16
aktív tag

csak 775,1156,1356..az ivy-re ez még nem készült fel..

(#7114) csucsbicep válasza KaakukK16 (#7113) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ne nevettess már, az 1155-nek és az 1156-nak ugyanaz a furattávolsága.

(#7115) sanyek2 válasza Kvelstadt (#7100) üzenetére


sanyek2
senior tag

De igen, elszállt, én is belőttem, sőt próbáltam netre frissíteni az órát, de nem tudott felcsatlakozni az sem.
Valószínűleg azért okozott komolyabb fennakadást nálam a procicsere, mert nagyon gyengus volt az előző, és talán nagy volt a technológiai eltérés. E2200-as szégyellte magát eddig a lapban.

[ Szerkesztve ]

(#7116) sanyek2


sanyek2
senior tag

Hogyan érhetem el, vagy hogyan közelíthetem meg a DRAM: FSB 1:1-es arányát?
Konifg a következő:

GA-EP35C-DS3R
Q6600
2x2GB Corsair Dominator CM2X2048-8500C5D
2x1GB Kingmax KLED48F-A8KI5

[ Szerkesztve ]

(#7117) Alastair' válasza sanyek2 (#7116) üzenetére


Alastair'
nagyúr

FSB: 400
Ram: 800

Alister from Hell

(#7118) KaakukK16 válasza csucsbicep (#7114) üzenetére


KaakukK16
aktív tag

De nem értek el a csavarok a furatig..i dont know why!...ugyhogy veszek egy új hűtőt..

(#7119) awertuskov


awertuskov
csendes tag

A következő probléma miatt kérem a segítségeteket.Laggol a youtube.Hogy mi az oka azt sejtem, ugyanis ha elindítok egy videót ablakban akkor a feladatkezelőben az látszik hogy a processzor használat 60-80% (felbontástól függően). Ha kirakom teljes képernyőre felmegy 100%-ra.A hardwer gyorsítás kikapcsolása sem segít a dolgon.A háttérből semmi sem terheli a processzort (Legalább is számottevően nem.) Mit lehet tenni azon kívül hogy kicserélem a processzort egy nagyobb teljesítményűre? Egyáltalán a videólejátszáshoz miért van szükség ekkora erőforrásra? Régebben fele ekkora konfiggal vígan youtuboztunk. A gép adatai: Intel celeron 2,8 GHz, 512 MB DDR memória, ATI Radeon 128 MB VGA, Internet: LAN 2.0 Mbit/s 26 ms (speedtest.net) Adobe flash ver:11.3.31.225 OS:Win XP Sp3

(#7120) Plazmacucci válasza awertuskov (#7119) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Semmit.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7121) solfilo válasza awertuskov (#7119) üzenetére


solfilo
veterán

Gyenge hozzá a proci és kevés a RAM. A hardveres gyorsítást hiába kapcsolod be, az a vga nem tud besegíteni. A flash eléggé optimalizálatlan, ezért eszik ilyen sokat. Az meg, hogy régebben nem szaggatott ennyire, lehet attól is, hogy pár éve gyengébb minőségűek voltak a videók, alacsonyabb felbontással dolgoztak. (de ezt te is tudod állítani: 240p, 360p, 480p, 720p, 1080p, ha lejjebb veszed, lehet megoldódik a gond)

mod: komplett gépcsere lenne igazából a megoldás.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#7122) Plazmacucci válasza solfilo (#7121) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azért egy minimum 3GHz Pentium 4 HT képesseggel még megoldás lehet. 3-4 rugóért kapni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7123) solfilo


solfilo
veterán

Sziasztok!

Egy notebookkal akadt kis gondom, Dell Latitude D620-as, T5500-as Core 2 Duo Mobile van benne. Bekapcsoláskor penge, de minimális terhelés hatására is elkezd nagyon lelassulni.

Felraktam a CPU-Z-t és a Core Temp-et. Az első furcsaság, hogy más értékeket mutatnak.
CoreTemp 1 GHZ-et mutat aktuális órajelként, CPU-Z pedig 250 MHz-et. Bekapcsoláskor CoreTemp még 1600-at jelzett, aztán hirtelen leugrott 1000-re és ott is ragadt, terheléskor is ugyanennyi, nem megy vissza 1600-ra. Lehet, hogy a hűtő a ludas és a hővédelem visszafogja a procit? Vagy alaplap hiba is lehet?
BIOS-ban nincs semmi elállítva, energiagazdálkodás is rendben van, max cpu performance 100%.
Valaki valami ötlet?

solfilo

(#7124) Plazmacucci válasza solfilo (#7123) üzenetére


Plazmacucci
félisten

process explorerrel nézz körül. Az órajelválltozás normális dolog. Egyébként a takarítás és az újrapasztázás sem árt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7125) solfilo válasza Plazmacucci (#7124) üzenetére


solfilo
veterán

Megnézem ezzel a process explorerrel. Tudom, hogy az órajelváltozás normális dolog, csakhogy amint lemegy 1600 MHz-ről 1000 Mhz-re (Core Temp szerint), többet nem mozdul semmilyen irányba. Idle kéne ennyi legyen, BIOS-ban ez a minimum beállítás, viszont ha 100%-on teker, akkor sem megy feljebb. A gép most lett újrahúzva, a tulaj meg elszaladt vele egy takarításra, sajnos itt nincs egy csavarhúzó sem. :)

Köszönöm! :R

solfilo

(#7126) awertuskov


awertuskov
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a válaszát.

(#7127) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

sziasztok.

érdekelne az hogy honnan lehet megtudni hogy honnan tudhatom meg hogy egy adott proci milyen erős kártyát tud kihajtani. már azon kívül hogy ti itt megmondjátok nekem.

de azzal is beérem most ha az enyémre válaszoltok.
egy Dual core E6800-as procim van és hozzá egy gigabity GT220-as kártyám.
nem tudom a procim milyen erősnek számít de szerintem erősebb kártyát is kihajtana. de majd ti megmondjátok.

köszi.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#7128) Troll56 válasza Kvelstadt (#7127) üzenetére


Troll56
tag

egy 5770 vagy egy 450 megérdemelne ;)

Troll56 felhasználónak 2 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#7129) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, van egy asrock 330 ion gepem, 1,6ghz duplamagos atom procival.

Elvileg a bios alapbol fel van keszitve a huzasra (ez overclock), es max 2,1ghz-ig huzhato.

A szellozes eleg szegenyes, ket kis venti belul, de alap beallitasok mellett eleg.

Az lenne a kerdesem,hogy ha beallitom 2,1ghz-re, akkor kell-e mast is allitani a biosban?
Eleg lesz a jelenlegi szellozes?
Erdemes a gpu-t is felhuzni?

Nem igazan csinaltam meg ilyet soha, foleg netezesre van hasznalva a gep (anyu gepe).

Itt lathato a biosa.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7130) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali
nem akarok hülyeséget kérdezni de azért emgkérdezem :D
hogy kell érteni a procit pl az Intel 2600k-t asszem 3600 on megy 4 magos ugye és akkor az magonként 3600, vagy a 3600/4 tehát 4*900 Mhz es?

Xbox One: bandymnc

(#7131) Troll56 válasza bandi0000 (#7130) üzenetére


Troll56
tag

Magonként annyi . Az az 3.6ghz x4 ;)
I7 900 Mhz :DD

[ Szerkesztve ]

Troll56 felhasználónak 2 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#7132) bandi0000 válasza Troll56 (#7131) üzenetére


bandi0000
nagyúr

én is úgy értettem ahogy mondtad csak nem tudtam megfogalmazni :D pont egy vita közepette voltam csak szükségem volt megerősítésre :D

Xbox One: bandymnc

(#7133) Hunter2


Hunter2
addikt

van arra lehetőség hogy az i5-760-as processzorom összes magját turbo (25x szorzó) frekvencián hajtsam? Egy P7P55D deluxe lapban használom jelenleg.

(#7134) csucsbicep válasza Hunter2 (#7133) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Olyat nem lehet csinálni.

(#7135) Kvelstadt válasza Troll56 (#7128) üzenetére


Kvelstadt
veterán

450-es alatt pl gainward gts450-re gondolsz mert ha cserélném a kártyát akkor arra. ati nem játszik.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#7136) Taktoj


Taktoj
aktív tag

hello. Egy hozzáértő szakértő segítene eldönteni, hogy melyik procit válasszam s esetleg egy miért is jo volna /egy árban vannak s csak e kettő közül választhatok/.
Core duo T2500 vs Core 2 duo T5450?

ui: ha valaki csak rávágja hogy a második, mert dupla tranzisztor van benne akkor az nem segít.

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#7137) kjani18 válasza Taktoj (#7136) üzenetére


kjani18
őstag

milyen foglalatba megy?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#7138) CoolMan válasza Taktoj (#7136) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

T5450 és T2500 CPU-k adatai, hasonlítsad össze szerintem te és dönts.

(#7137) kjani18 : Socket M vagy PPGA478 socket

[ Szerkesztve ]

(#7139) vmcsaba


vmcsaba
csendes tag

Sziasztok,

Mi a különbség az Intel Core i3-2310M (2.1GHz, 3MB Cache, 64-bit, 32nm, 35W)

és egy

Pentium B960 (2200)

Processzor között mi a különbség? mivel jobb vagy másabb az egyik a másiktól? tervező munkákban.

2D-s tervezésekre melyiket tudnátok ajánlani?

(#7140) Plazmacucci válasza vmcsaba (#7139) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az i3 nyer a cache méretben, az i3 két mag/négy szálon dolgozik, az i3-ban jobb a videóvezérlő, de szerintem ez itt nem számít. i3 legyen szerintem mindenképp.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7141) Ayg0


Ayg0
senior tag

Sziasztok!

Erre valakinek ötlet? Win7 HP alatt kivitelezhető valamilyen alkalmazással vagy bilibe lóg a kezem?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#7142) Plazmacucci válasza Ayg0 (#7141) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A feladatkezelőben affinitásnál állítod a procimagokat. Automatikus megoldást nem tudok.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7143) Ayg0 válasza Plazmacucci (#7142) üzenetére


Ayg0
senior tag

Hálás köszönet! :R

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#7144) Plazmacucci válasza Ayg0 (#7143) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nincs mit :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7145) BigDarkJoy


BigDarkJoy
aktív tag

Sziasztok!

Egy lehet hogy idióta kérdéssel fordulok hozzátok, de sajnos nemtaláltam még választ rá.

Azt szeretném megtudni hogy 1 Amd athlon x2 7750 Black Edition CPU-n lehet e magfeloldás?

Alapon tudtommal 2X2.7Ghz, és ( állitólag nem hozzáértő forrásbol ) 4X2,7Ghz, vagy 3X2,7Ghz képes.

Vagyis ennyi érdekelne hogy ez valós e. 2 magos x2 7750 képes e 4 -vagy 3 magra?

Válaszotokat előre is köszönöm szépen! :R

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#7146) Plazmacucci válasza BigDarkJoy (#7145) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem tudok róla, hogy a Kuma magos lapkákat gyártották e letiltott magokkal. Nem hiszem. Egyébként alaplap is kell ám hozzá, ha tudja a lap, meg lehet próbálni.
Ha a lapod tud magfeloldást, de még nincs ilyen procid, akkor sem érdemes ezt venni.
Ha ilyen procid van, de a lapod nem tudja a feloldást, akkor sem érdemes új lapra költeni.
Ha a lapod is tudja és van ilyen a procid akkor próbáld ki.

(Egy használt Athlon II x4 alázza ezt oda vissza.)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7147) CoolMan válasza BigDarkJoy (#7145) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Azt a procit nem lehet "feloldani". Ezeket lehet: ITT és ITT.
Amúgy milyen alaplapod van?

(#7148) BigDarkJoy válasza CoolMan (#7147) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

GA-M68M-S2P- lenne.

Intel configom szeretnék cserélni velem a fenti athlon procira + Ggigabyt lapra.

Nekem most MSI G41M-P26 lapom és E5200 cpum van

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#7149) CoolMan válasza BigDarkJoy (#7148) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Tehát abban a prociban nem lehet magot feloldani!
Átnéztem gigabyte GA-M68M-S2P alaplap manual-ban a BIOST-t de nem találtam olyan opciót, hogy ezzel a lappal lehetne magot feloldani.

(#7150) BigDarkJoy válasza CoolMan (#7149) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

:(... áttakartak akkor verni . :)

Éredemes egyáltalán akkor elcserélnem az MSI lapom+E5200 (2X3,5Ghz hajtom ) a Giga lap +AMD procira? :F

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.