Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7851) endruboy1 válasza konradl (#7850) üzenetére


endruboy1
senior tag

Nézd meg BIOS-ban hogy mekkora feszt kap.

(#7852) Alastair' válasza konradl (#7850) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Szedd ki, takarítsd meg a kupakot a régi pasztától, porold ki a hűtőt. Rakj rá valami normális pasztát, pl. MX2-őt és nézd meg a biosban, hogy nincs-e valami elállítva.

Alister from Hell

(#7853) Smile8822


Smile8822
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem van egy Intel Sandy G620 as cpu-m és az lenne a kérdés hogy ez a cpu milyen core 2 kategóriába sorolható ?
Köszönöm :R

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#7854) Jorus válasza Smile8822 (#7853) üzenetére


Jorus
nagyúr

Milyen ismérvek alapján? Az Intel szerint Desktop Mainstream 2 magos Pentium.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7855) Smile8822 válasza Jorus (#7854) üzenetére


Smile8822
senior tag

Csak kíváncsiságból kérdeztem hogy melyik erősebb Pl:értem a sandy g620 ra és pl:Core E8400 vagy hasonló típusa!

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#7856) Jorus válasza Smile8822 (#7855) üzenetére


Jorus
nagyúr

Itt találsz egy vonatkozó tesztet.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7857) Smile8822 válasza Jorus (#7856) üzenetére


Smile8822
senior tag

:R

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#7858) kjani18 válasza konradl (#7850) üzenetére


kjani18
őstag

Lehet lekvár kell neki?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#7859) konradl válasza Alastair' (#7852) üzenetére


konradl
tag

Zsír új a hűtő még a gyári pasztával raktam rá.
A bios-t meg nulláztam tehát az alapbeállítások mennek rajta.

Így valami ötlet?

endruboy1: Milyen befolyással van a feszültség a hűtőre?

[ Szerkesztve ]

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#7860) Alastair' válasza konradl (#7859) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha a proci több feszt kap a kelleténél, akkor jobban is melegszik. Mióta van ez a gond? Hűtőcsere óta?

Alister from Hell

(#7861) konradl válasza Alastair' (#7860) üzenetére


konradl
tag

A gyárinál is ezt produkálta így próbáltam 1el erősebb hűtőt, de nem éreztem javulást.
próbáljam meg visszább venni a feszültséget? Ez milyen szintű teljesítmény romlást okoz majd?

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#7862) Seth1


Seth1
tag

Sziasztok. A következő két gép közül melyiket érdemesebb megvenni? Ugyanannyiba kerülnek.
Asrock h55-le
I3 530 2.93ghz
2gb 1333 MHzKingston
Samsung 500 GB
Spire coolbox ház 420 w noname táp

Gigabyte h61m-s1
G530 2.4ghz
2x2 gb hiperx 1600mhz
500 GB Wd
Codegen ház+táp
Gagyi tápok, majd cserélve lesz.

(#7863) KraX


KraX
őstag

Hello! Ide is feldobom a kerdesem, hatha tud valaki epkezlab adatokkal, infoval segiteni.
Lenne meg egy kerdesem, amivel nem sokan foglalkoztak eddig. Vannak AM3+ lapokba teheto 3xxx egyutas opteron processzorok. En egy 3280-on gondolkodtam el, de nem talalok sehol semmilyen epkezlab tesztet, benchmarkot errol, pedig biztos, hogy azert volt aki megnezte mit tud a normal desktop processzorok kozott es ahogy neztem az ara sem veszes. Ami meg nagyon szimpatikus az a TDPje. A legnagyobbnak a 3-as sorozatbol 65W, a ket kisebb negymagosnak 45W. A lapom elvileg tudja fogadni ezeket a procikat es szivesen beinvesztalnek egyre ha jo es osszemerheto a teljesitmenye az FX szeriaval pl.
Esetleg aki nalam jobban ertesult es tud osszehasonlito linket, benchmarkot, tesztet a 3xxx opteronokrol, szivesen fogadnam a

For the God Emperor!

(#7864) csucsbicep válasza Seth1 (#7862) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az első konfigban a proci erősebb, képes 4 szálon dolgozni, de már halott platform, szinte csak használtan találsz hozzá alkatrészeket, ha esetleg valami elromlik. Illetve a 2GB ram is nagyon kevés.
A G530 gyengébb, mint a Clarkdale i3, csak 2 szálat kezel, mivel itt nincs HT, de kevesebbet is eszik. Viszont sokkal jobban fejleszthető az 1155-ös platform, mint a fenti 1156-os.

Mire használnád a gépet?

(#7865) Seth1 válasza csucsbicep (#7864) üzenetére


Seth1
tag

Én is ugyanígy látom ezt a dolgot, ahogy te.
Nem nekem kell a gép, egy ismerősnek (nekem ennél komolyabb van).
Alap dolgokra: netezés, filmnézés, semmi extra. (nem játszani kell)
Elég a sandyben levő Intel® HD Graphics full hd filmekre?

[ Szerkesztve ]

(#7866) attiati


attiati
veterán

1. Láttatok fogyasztási teszteket g520 - 850 + hd6670-el?
2. Ezek a pentiumok hajlandóak elindulni 1866 DDR3-al? Mi a teteje, amivel még kompatibilis (még ha nem is hajtja ki)
3. lga 1155-ös foglalatnál tudnátok linkelni egy írást, hogy mi ez a rengetegféle alaplap (b75, z77, z68, p67, h61, h67...) :R

(#7867) csucsbicep válasza Seth1 (#7865) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Szerintem arra elég, de nem próbáltam.

(#7868) kjani18 válasza KraX (#7863) üzenetére


kjani18
őstag

Sajnos sokat nem tudok, de a 3280-at szívesen kipróbálnám!

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#7869) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Windows 8-on szerettem volna feltenni a hyperv-t, de kiderült, hogy a procim nem támogatja a virtualizációt. Kinéztem a Q9300 procit, utánanéztem, a VT-t támogatja, viszont az EPT-t (SLAT) nem :( Annak mennyire van köze ehhez a virtualizációhoz? Anélkül fel tudom tenni a Hyperv-t, és tudok virtuális gépeket futtatni?

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#7870) endruboy1 válasza konradl (#7861) üzenetére


endruboy1
senior tag

Ha nem elég neki a fesz akkor kifagy/újraindul vegy el.se indul. Megpróbálhatod kis lépésekben csökkenteni és utánna mindig tesztelni akár Aidával de inkább mondjuk vmi komolyabb játékkal. Teljesítményben nem lesz visszaesés vagy működik vagy nem.
Ezen felül ellenőrizd a ház szellőzését is.

(#7871) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Adott egy Asus F5RL Notebook (Asus 5000RL) 206-s bios-al. Jelenleg egy T2330-as van benne. Ezt a procit szeretné a vevő kicserélni az általam hirdetett T7100-ra. Kompatibilis vele?

Köszönöm!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#7872) kjani18 válasza dewil666 (#7871) üzenetére


kjani18
őstag

A T7100 800-as FSB-vel megy, a T2330 pedig 533-al.
A konkrét notit nem ismerem, de ha tudja a 800-as fsb-t, elképzelhető hogy menne vele.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#7873) Peter1234


Peter1234
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni.

Van egy Asus F5RL Notebook-m (Asus 5RL-AP203) 206-s bios-al. Jelenleg egy T2330-as van benne.
Szeretnék bele egy T7100/T7250/T7300/T7400 vagy T7500 CPU-t tenni.

Véleményetek szerint a fentiek közül passzol bele valamelyik? (elvileg az everest szerint a lap támogatja a 800 FSB-t.
Asus honlapján semmit sem találok róla: sem a biosok támogatottságáról, sem a lapról... :F

Köszönettel,
Péter

(#7874) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hali!

Az Intel i3-380M mobil prociban lévő GPU kb. milyen belépő diszkrét VGA-val lenne pariban?

<< Heimdal >>

(#7875) attiati


attiati
veterán

egy pentium G850 maximum milyen vga-t tud kihajtani?
1866-os memóriával működne, de max 1333-on menne?

(#7876) Alastair' válasza attiati (#7875) üzenetére


Alastair'
nagyúr

HD7770
Igen

Alister from Hell

(#7877) csucsbicep válasza attiati (#7875) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Elvileg 1333-as ramot támogat, de azt ugyanúgy feljebb tudod tolni a gyári 1866-ra.

(#7878) attiati válasza Alastair' (#7876) üzenetére


attiati
veterán

HD 6870-et is?

Bár az (elvileg) erősebb a 7770-nél.

[ Szerkesztve ]

(#7879) Alastair' válasza attiati (#7878) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A proci ahhoz már nem lesz elég. Komolyabb játékokban cpu limites leszel

Alister from Hell

(#7880) csucsbicep válasza attiati (#7878) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Attól függ milyen játékban. Ahova kevés a 2 mag, mint pl. F1 vagy multizni, ott még egy 7770-nél gyengébb kártyával is rossz lesz, de ott az AVP, ami tesz magasról a procira, abban kihajtaná a 6870-et is.

(#7881) Rémus


Rémus
csendes tag

Üdv!

FX8120-hoz egy Cooler Master Hyper TX3 EVO elég lenne 4GHz-es OC-hez?
A ház rendkívűl jól hűtött.

Előre is köszi!

(#7882) csucsbicep válasza Rémus (#7881) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Itt tedd fel a kérdésed: [link] vagy a Bulldozer topikban.

(#7883) Alastair' válasza Rémus (#7881) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem, minimum egy Freezer 13 kell rá.

Alister from Hell

(#7884) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Ne szedjétek le a fejemet, nem követtem annyira az i óta a fejlesztéseket, csak annyi érdekelne, hogy mire jó az integrált GPU, ha az ember tesz a gépbe VGA-t? Az én elméletem az, hogy semmire, azoknak találták ki, akik nem akarnak külön VGA-ra költeni, de HD-t mondjuk néznének szívesen, jól gondolom?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#7885) solfilo válasza A_ScHuLcZ (#7884) üzenetére


solfilo
veterán

Nagyjából igen. Inteles igp-ken régebbi játékokkal azért el lehet játszogatni, erős kompromisszumokkal. Még annyi, hogy a procikba építettek azért köröket vernek a régi alaplapokra integráltakra.

solfilo

(#7886) A_ScHuLcZ válasza solfilo (#7885) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Értem, de akkor ez engem nem érint, mivel én pakolnék rendes VGA-t a proci mellé, ergo számomra teljesen mindegy milyen IGP van benne. (Ez esetben i3-ból nekem elég egy 3220, igaz?)

Procit vadászok most, olvastam a tesztet az új i3-as Ivy-kről, vagy olyanba fektetnék, vagy egy használt i5-be, szeretném kihasználni a win8 nyújtotta hyper-v lehetőségét virtuális gépeknél, és erre sajnos a mostani jól bejáratott E8400-am nem képes, pedig szeretem nagyon.. :(

Apropó, i3 Ivy mellé milyen VGA-t javasoltok, mit hajt ki? Jelenleg egy gigás 4890 van az E8400 mellé, lehet egyelőre marad ez, és csak kicsit később fektetek új VGA-ba.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#7887) zsoleer


zsoleer
senior tag

Sziasztok

Lenne egy kérdésem egy uj ( Fm2) Amd A10 5800K mennyivel gyorsabb egy Dual-core E2220-nál? kb?

(#7888) barisj


barisj
aktív tag

Helló! Egy Amd Athlon 64 4000+ 2,4ghz-t szeretnék 3ghz-ra tuningolni. egy fasza sapphire crossfire alaplapom van,ami elvileg nagyon jól tuningolható. és az lenne a kérdésem,hogy ha 200ról 250re emelem az fsb-t,akkor mennyi + feszt kell adni? vagy nem is kell még? mert elvileg ez meg se kottyan,de én ink megkérdezem:D köszi előre is a válaszokat! :R

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#7889) Hunork válasza zsoleer (#7887) üzenetére


Hunork
veterán

Hát kőkeményen q@rvara sokkal! :D [link] Pontosat nem mondanék, de 50% tuti.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#7890) powergoku


powergoku
tag

Lenne egy kis problémám a procimmal.(C2D e6750)HA nem nyulok a géphez 20 másopercen belül 100%-on megy a proci.Elkezdem használni pl.megmozgatom az egeret egyből visszaáll.
Mi lehet a hiba?Előre is köszi a segitséget.

Egy hazug eladót akartam negatívval értékelni és én is azt kaptam mint vevő.Ez jár 13 év reg és több száz pozitív értékelés után.Köszönöm.

(#7891) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Alacsony FPS számom van a BF3-ban. A processzorom AMD Athlon X3 450,de kioldottam a 4.magot,így Phenom X4 B50. A VGA-m 7770(Sapphire). Ha magasabb órajelre húznám a Procimat lenne javulás? Még sose csináltam ilyet,ezt hol/hogy kell? Alap proci hűtőm van.

(#7892) CoolMan válasza barisj (#7888) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ez lesz a te topicod: Tuning, kezdőknek, szájbarágósan

(#7891) AkosAkos: Szerintem te is a tuningos topicban kérdezd meg.

(#7893) barisj válasza CoolMan (#7892) üzenetére


barisj
aktív tag

ott is megkérdeztem. csak még hajnalban gyorsan kellett volna a válasz.. de már mind1. most már ráér.

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#7894) Totyi95 válasza barisj (#7893) üzenetére


Totyi95
csendes tag

Sziasztok!
Nincs valakinek 20 ezer alatt egy AMD X4-es legalább 3Ghz-es Procija?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Totyi95

(#7895) CoolMan válasza Totyi95 (#7894) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ajánlom a hardverapró-t.

(#7896) barisj válasza CoolMan (#7895) üzenetére


barisj
aktív tag

:D :D :K

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#7897) AkosAkos válasza CoolMan (#7892) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Nem jött válasz.

(#7898) solfilo válasza Totyi95 (#7894) üzenetére


solfilo
veterán

Tessék, zsír új, garanciás: 651K, vagy veszel egy 631-et 15k-ért és megrántod. Persze ha nem zavar az FM1. :)

(#7886) A_ScHuLcZ: Igen, elég egy i3-3220 is. De jobban jársz hardverapróról egy i5-tel. Előbbi mellé betehetsz mondjuk egy 6870-est, i5 mellé szinte bármit.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#7899) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. A laposokba szerelt i3, i5, i7-esek sokkal gyengébbek az asztaliba szerelt társaiknál? A számok ok, azokat meg tudom nézni az Intel honlapján. Igazából a gyakorlat érdekel.
Előre is köszi a segítséget.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#7900) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Segítenétek? Köszönöm! :)
Kellene egy program ami játékon belül mutatja a CPU hőmérsékletet,kihasználtságot,stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.