Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7751) endruboy1 válasza Totyi95 (#7750) üzenetére


endruboy1
senior tag

Hmm, tőled függ a dolog. Kérdezd meg az eladót hogy van-e esetleg más fajta X4-e is és arra kicserélhetnéd-e esetleg az árkülönbözetet kifizetve vagy hogy vissza tudja-e csinálni az üzletet. Utóbbit nem fogja szeretni, valszeg nem fog bele menni. Lapot viszonylag könnyen fogsz találni, a msotanid nem egy olyan hű de jó darab hogy ne lehetne lecserélni. Egy ilyet 10k körül sztem simán találsz aprón. És ezt el is tudod adni.
Hozzá teszem én X4 965-öt vettem volna, azt még újonnan is lehet kapni 25-ért de szokott lenni aprón c2-es 15 körül is.
Szerk.: vagy 3. lehetőségként eladhatod amit most vettél. Szóval igazából mindegy mit csinálsz, az eladót kérdezd meg először.

[ Szerkesztve ]

(#7752) Totyi95 válasza endruboy1 (#7751) üzenetére


Totyi95
csendes tag

Okés, Köszönöm még egyszer

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Totyi95

(#7753) Totyi95


Totyi95
csendes tag

Valaki tud olyan lapot amibe belemegy az AMD Phenom II x4 920 processzor?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Totyi95

(#7754) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok! Van lehetőség valamilyen módon egy G840-es processzor órajelén emelni? Giga H61-es lapban van. köszi :)

:-)

(#7755) csucsbicep válasza marcusa (#7754) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Csak minimális BCLK emelés van, de azzal nem érdemes foglalkozni.

(#7756) moonguru válasza Totyi95 (#7753) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Szerintem csak DDR II-est lapot találhatsz olyat! :(

Monitor Guru!

(#7757) marcusa válasza csucsbicep (#7755) üzenetére


marcusa
addikt

Köszi! :)

:-)

(#7758) Totyi95 válasza moonguru (#7756) üzenetére


Totyi95
csendes tag

Akkor szerintem processzor csere lesz... Kinek kell egy AMD Phenom II x4 920 processzor? :dd

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Totyi95

(#7759) szymre


szymre
csendes tag

sziasztok

Egy gyors kérdésem lenne 4170fx a magasabb órajel miatt vagy inkább 6100fx a magok száma miatt és ha egyik vagy másik akkor miért? Játékra kellene főleg
konfig ezek már meg vannak:
hd7870 vga
táp 650w corsair
4x4gb kingston KHX1600C9D3K2
ASUS TUF Sabertooth 990FX R2.0;
adata 128gb ssd rendszer
wd 1tb green adatnak

Várom a válaszokat előre is köszi!

(#7760) Jorus válasza szymre (#7759) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tessék, itt olvashatsz két tesztet a témában: ad1, ad2.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7761) Villa7


Villa7
tag

Hali!
Olyan gondom lenne hogy eltnt a proci egyik magja és az órajel 3,2-ről 2,5-re lement! A proci intel E8500 pedig semmi érdekes nem történt a géppel egyik nap csak elkezdtek akadni a játékok és a fent említett hibára bukkantam!
ötlet?
üdv.

(#7762) wukodlak


wukodlak
aktív tag

sziasztok.neztem egy amd athlon 2 x4 651-es procit.melyik
vgaval lenne jo valsztas:radeon hd 6950 v. gtx560ti

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#7763) Alastair' válasza wukodlak (#7762) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én az AMD chipset miatt a Radeont venném bele.

szymre: az FX 6100 alapfeszen megy 4GHz-en, egyértelműen jobb választás. Egy jobb hűtővel abba az alaplapba a 4.5 is simán meglehet.

Villa7: a biost állítsd vissza alapértelmezettre. Lehet valami kis áramingadozás megbolondította.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#7764) Villa7 válasza Alastair' (#7763) üzenetére


Villa7
tag

és azt hol illetve hogy kell? köszi

(#7765) Alastair' válasza Villa7 (#7764) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Default settings a biosban.

Alister from Hell

(#7766) Villa7 válasza Alastair' (#7765) üzenetére


Villa7
tag

hát én olyat találtam az exit menüpont alatt hogy load deafault setup vagy hasonló, de az nem segített!

(#7767) Alastair' válasza Villa7 (#7766) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Igen, ez kell, de ha ez sem segít, akkor ajánlott szétszedni a gépet. Kiszedni mindent, a procit is, kitakarítani, újrapasztázni. Lehet a proci és az alaplap érintkezői között van egy kis kontakt hiba, ezt egy jó kis takarítással meg lehet szüntetni.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#7768) papasoft80


papasoft80
tag

Szeretném frissíteni a gépemet (alaplap, RAM, CPU, VGA).
Ami eddig biztosnak tűnik az a HD7870 2GB-os VGA (fHD-ben szeretnék játszani).
Eddig i5 3470 3,2GHz-es CPU-ban gondolkodtam, de eléggé drága főleg azért is, mert a GPU-ját semmire nem fogom használni. Továbbá a lapok is drágák hozzá.
AMD fronton mi a helyzet? Van olyan CPU, mely "kihajtja" a VGA-t, de nem kerül ilyen sokba? Illetve van-e olyan funkció, hogy a APU együttműködik ezzel a VGA-val a jobb teljesítményért?

Köszönöm a válaszokat!

(#7769) Alastair' válasza papasoft80 (#7768) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Egyik apu sem működik vele együtt.
AMD fronton: alaplap, proci, iszonyat olcsó, és a 965BE 4GHz környékére húzva elég jól teljesít még most is.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#7770) Villa7 válasza Alastair' (#7767) üzenetére


Villa7
tag

nah fél siker kivettem az alaplapi elemet és ugye akkor resetvan! És vissza is jött a második mag viszont az óra jel még mindig 2,5 ghz. 3,2 ghz helyett!

(#7771) csucsbicep válasza papasoft80 (#7768) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Esetleg opció használtan: 2320/2400-at már tudsz venni 30 körül és alá egy H61-es lap is fillérekből megvan.

(#7772) papasoft80 válasza Alastair' (#7769) üzenetére


papasoft80
tag

Köszönöm, legalább már ezt is tudom. :R
Azonban mások azt mondták, hogy a VGA kihajtásához nem elegendő a 2 magos i3, ezért i5 kell.
Namost a PH tesztek szerint az Phenom (II X4 980) az i3 sebességét tudja, most akkor hogy van ez? :F
Ahogy nézegettem tényleg a Phenom II volt az AMD utolsó értelmes próbálkozása, bár sajna 45nm-en.
Köszönöm a választ! :R
Gondolkodom rajta...
(kérem az esetleges félrebeszélésemet korrigálni) :D

(#7773) csucsbicep válasza papasoft80 (#7772) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ahova kell a 4 mag oda jobb a Phenom, az i3-at sem húzza ki mindenhonnan a HT. Mellesleg a a 965Be-t gyerekjáték húzni, viszont, akkor kell rá egy jobb hűtő, ha nem akarsz megsüketülni.

(#7774) papasoft80 válasza csucsbicep (#7773) üzenetére


papasoft80
tag

Hát igen ez is lényeges szempont számomra.
A kisebb gyártástechnológia kevesebb elfűtött W-ot jelent, ami kevesebb/lassabb ventilátort jelent, vagyis halkabb(volt prescott-om ~4GHz-en, tudom mi a kályha) :)
Az új SB és IB árban ugyan ott van kb., használtat meg nem szívesen veszek, mai gyártási minőség mellett.
Bocs, nehéz nekem tanácsot adni, mindent akarok (majdnem)semmiért :D

(#7775) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

775-ös szériában van SLAT képes processzor, vagy az a technológia már csak az új 1156, 1366 procikba került bele?

Nekem ilyen van, és elvileg ebben nincs. :(

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#7776) csucsbicep válasza papasoft80 (#7774) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Viszont a 965BE 23K, míg az i3 30k-től kezdődik.

(#7777) Alastair' válasza papasoft80 (#7774) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nekem a 955BE, 4GHz-en egy Freezer 13-al 59 fokos játék alatt. Messze nem kályha. Ami tény, hogy a Phenomhoz bele kell kalkulálni az árba egy minimum Freezer 13 szintű hűtőt, tehát 30 köröl jársz, de teljesítményben nagyon messze elnyomja az I3-at.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#7778) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Régi retrosabb kérdés következik.

Adva van egy régi AMD 2500+ Barton, hozzá egy asus lap és egy 9600 as ATI Radeon.
10 éves gép. Gondoltam lecserélem a hővezető pasztát a procin.
Tudtommal kétféle paszta van Szilikonos és valami ezüstös?
Emlékeim szerint egyiket nem volt ajánlott(sőőt talán tilos volt használni az AMD-s procikhoz)
De persze nem tudom melyiket.
Aztán jön a másik bajom, Hogy ma már rengeteg fajta paszta van és nem tudom melyiket vegyem. Nem kell sok. nem kell hogy ultra jó legyen, mert nem Core I7 et fogok vele tuningolni.

JA és mivel gondolom úgyis marad paszta. Ezért "használnám" Az ati radeon 9600-as Videokarimhoz. Tehát ahhoz is jó/megfelelő legyen.

A válaszokat előre is köszi.

(#7779) Alastair' válasza TAKÍÍ (#7778) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ez a minimum, amit érdemes használni.

Alister from Hell

(#7780) petrelli86


petrelli86
aktív tag

sziasztok

lehet rossz helyre írok, de azért megkérdezem:
xeon 3220 quad core cpu menne szerintetek egy mezei asrock g41-es deszkában?
csakmert a cpu support list-ben nincs benne, de ez ugyanaz mint a q6600 csak más a neve..
valakinek esetleg hasonló tapasztalat?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#7782) kjani18 válasza petrelli86 (#7780) üzenetére


kjani18
őstag

Azért nem teljesen ugyanaz, q6600 vs. x3220.
Bár attól még mehet benne, vki kipróbálhatná...

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#7783) default.


default.
őstag

bocs lenne egy hülye kérdésem.

mióta létezik 8 magos processzor, és melyik volt az első 8 magos ?

köszi! :Y

[ Szerkesztve ]

(#7784) Jorus válasza default. (#7783) üzenetére


Jorus
nagyúr

Desktop CPU-k terén tudtommal az AMD FX-8-as szériája volt az első, 2011 szeptemberében jelent meg. A szerverek piacán, illetve ipari területen nyilván már régebb óta jelen vannak.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7785) csucsbicep válasza Jorus (#7784) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Inkább maradjunk annyiban, hogy 4 modulos.

(#7786) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Elgondolkodtam a konfigom cseréjén, mivel nem fogom tudni kihasználni az új windows-ban azt, amit annyira vártam, a Hyper-V lehetőséget. A mostani procim sajnos hardveresen nem támogatja, nem tudok vele mit kezdeni, pedig egyébként elégedett vagyok vele, szívem szerint hozzá se nyúlnék a konfighoz.
A jelenlegi:
Gigabyte EP45-DQ6
Core2Duo E8400
4x2GB 800MHz (2x2 Geil Black Dragon, 2x2 Kingston)
Sapphire HD4890 1GB

Ha ezt a konfigot szeretném cserélni, akkor mit javasolnátok, kb miből milyet érdemes helyette? Ugye itt most elsősorban procira gondolok. Nem követtem az i-s generációkat, nem tudom melyikek a legjobb ár-érték arányú darabok, illetve hogy mire figyeljek, mire lehet szükségem, mire nem. Szoktam játszani is, de elsősorban nem arra van használva a gép. Sok pénzt nem tudok most hozzárakni, gondoltam már arra is, hogy a VGA maradna egyelőre, aztán később cserélem.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#7787) Alastair' válasza A_ScHuLcZ (#7786) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Egy I3 2100 tökéletesen megteszi, egy olcsó B75-ös lappal.

Alister from Hell

(#7788) A_ScHuLcZ válasza Alastair' (#7787) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Alaplapból olyan kell, amin van 6 sata port, ezt elfelejtettem írni, 5db winyó van a gépben, plusz egy SSD. Asrock sosem volt a szívem csücske, inkább Gigabyte vagy ASUS fronton néznék szét.
A proci amit írtál a leggyengébb i3, és az i3-ak tudtommal nem HT-sak, jól tudom? Én egy i5-ben gondolkodtam használtan, csak akkor az mellé illene egy normálisabb VGA-t is venni, mert a HD4890 gyenge mellé, nem?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#7789) Alastair' válasza A_ScHuLcZ (#7788) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ezek csak példák. Az igényeidet nem írtad, a rá szánt összeget sem. Ezért linkeltem példákat.
Az I3 2100 is HT-s, 4 szálon dolgozik és a 4890-hez bőven elég. A tuningolt E8400-től is jóval erősebb. A linken van I5 is elég jó áron.
Alaplapból én is a Gigabytot szoktam venni, nagyon régóta, most is azok vannak mindkét gépemben.

Alister from Hell

(#7790) csucsbicep válasza A_ScHuLcZ (#7788) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az összes i3 HT-s és, mint írtuk elveri az E8400-et az újabb játékokban, lap meg nagyon sok van alá, azt nézz az igényeidnek megfelelően. Persze legjobban egy használt i5-el járnál.

(#7791) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Adott egy G540 processzor a gyári hűtőjével, egy ASUS P8B75-M LX lapban (a legfrissebb BIOS verzió van rajta), egy CoolerMaster Elite 335 házban, egy FSP Hexa 400W táppal. A képi megjelenítést is a processzor végzi 1280x1024 felbontáson, a gépen 64 bites Windows 7 van.

A problémám a következő: a legtöbb újraindítás után a speaker 5 rövidet pittyen, és a következő üzenetet közli velem: cpu over temperature error - F1 lenyomásával továbbenged.

Az AIDA64 a következő adatokat jelzi ki most számomra - komoly terhelés nélkül: (az üzenet megírása közben folyamatosan figyelgettem)

CPU: 32°C
CPU 1. mag: 33-38°C
CPU 2. mag: 37-39°C
CPU Package: 36-43°C
CPU GT Cores: 34-43°C
CPU IA Cores: 36-43°C

Magasnak számítanak ezek a hőmérsékletek?

A gépet szombaton raktam össze. A hibajelenség ma jelentkezett, újra is raktam ma a gépet emiatt, aztán egy ideig minden rendben volt, de felfrissítettem a rendszert a Windows Updaten keresztül, és szerintem egy frissítés után jelentkezett újra a jelenség. (a gyanúm a következő frissítésre esik: Intel - Other hardware - Intel(R) Management Engine Interface)

A processzort is újrapasztáztam, már rengeteg paszta van rajta...gondolom, hogy ez nem jó dolog...Artic Cooling MX-4 CPU pasztát használtam szombaton is, és a mai napon is.

Mit tegyek? Segítsetek. :( :O Eléggé aggaszt ez a hibaüzenet, még úgy is, hogy semmilyen negatív hatást nem veszek észre.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#7792) kjani18 válasza Willie (#7791) üzenetére


kjani18
őstag

Próbálj egy bios resetet.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#7793) Willie válasza kjani18 (#7792) üzenetére


Willie
őstag

Köszi a választ. :) Már megvolt, csak kimaradt az irományomból.

(#7794) kjani18 válasza Willie (#7793) üzenetére


kjani18
őstag

Akkor nézz körül a biosban, a lapot nem ismerem, de kell legyen valami állítási lehetőség a ventinek.
Kézzel is forrónak érzed?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#7795) Villa7 válasza Willie (#7791) üzenetére


Villa7
tag

hali
nekem is hasonló problémám van csak nekem a proci óra jele is lement! ma vittem szervizbe! én is csináltam bios resetet meg mindent de semmi! elvileg holnap majd szól a Mr. Pc hogy mi van vele, mert kibaszott kiváncsi vok h ez mi az anyámtól van!

(#7796) CoolMan válasza Willie (#7791) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Pedig az 5 pitty az CPU hibát jelez. Ellenőrizd, hogy nincs-e a cpu foglalatban elgörbülve egy láb véletlenül.
A sok paszta sem jó, amúgy a hőmérséklet rendben van.

(#7795) Villa7: Kérhetném, hogy egy kicsit kulturáltabban fogalmazz!

[ Szerkesztve ]

(#7797) csucsbicep válasza Willie (#7791) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ugye a régi pasztát leszedted róla? Alapon a hőmérsékletek jók, de terhelés alatt, hogy alakulnak?

(#7798) endruboy1 válasza Willie (#7791) üzenetére


endruboy1
senior tag

A paszta mennyiségének növelésével csak melegebb lesz a proci. A lehető legkevesebb kell rá.
A hőmérsékleteket terhelés alatt is meg kellene nézni. Aidával is tudsz stressz testet, igaz az nem annyira jó de talán most megteszi.

(#7799) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Sziasztok.Mint tegnap irtam Vga vásárlás előtt vagyok.most meglett a kiszemeltami egyowerColor Radeon HD 6870 OC.na most a kérdésem az lenne hogy melyik tápot egyem hozzá:1;be quiet! System Power S6 80Plus 550W ATX 2.2
2CZ ZS Series 550W ATX 2.2
3:Sharkoon WPM600 600W ATX 2.0
4:Thermaltake Smart 630W ATX 2.3
Nagyjából egy árban vannak.A gépem:Asus A75 fm1-es,amd athlon 2 x4 651 (ez húzva van),4gb ddr3 1600 mhz,3 vinyó,1 dvd meghajtó.melyik lenne jó választás,kinek van estleg tapasztalata valamelyikkel.és szeretném még agépet bővíteni azért ezeket néztem

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#7800) kjani18 válasza wukodlak (#7799) üzenetére


kjani18
őstag

Én a Sharkoon-t választanám, de mindegyik jó.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.