Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7701) BigDarkJoy válasza atti_2010 (#7700) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

:Y :R

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#7702) tallica


tallica
csendes tag

Próbáltam a Live Update-t, azt írta, hogy a legfrissebb bios van fent, így gyorsan megoldódott.
USB-ről nem tudtam volna megoldani, mert nem tud arról bootolni. (Legalábbis a boot lehetőségek között nem találtam.)

(#7703) atti_2010 válasza tallica (#7702) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Akkor már csak a proci kell.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#7704) vamzi


vamzi
őstag

Sziasztok!

Melyik a jobb választás?

AMD C-50
Intel Atom Z670

Előre is köszi.

(#7705) atti_2010 válasza vamzi (#7704) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Egyértelmű hogy a C-50.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#7706) CoolMan válasza vamzi (#7704) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szerintem is a C-50. [link]

(#7707) atti_2010 válasza vamzi (#7704) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Atomot már nem szabad venni mert annyira elavult hogy egy komolyabb flash-be is belerokkan, míg a C-50-et kisegíti az IGP ami gyorsítja a Flash oldalakat nem is kicsit.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#7708) vamzi


vamzi
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek, megerősítettetek!

(#7709) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Kérdésem kicsit off, mert bár van köze a cpu-hoz, de konkrétan a hűtésről lenne sz. X3 460 procit egy CM TX3 evo hűsít. Most csinálom az Aida sensor paneljét, és be kellene állítanom, hogy mennyi legyen a fordulatszám tartomány. Mekkora maximumot adjak meg? Olvastam ilyen 6000 értékekről, de ezt iszony sokank érzem. Nekem Rage alatt is csak 1500at forog. Szóval mennyit írjak be?
Köszi!

(#7710) kjani18 válasza dodopek (#7709) üzenetére


kjani18
őstag

800 - 2200

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#7711) Alastair' válasza dodopek (#7709) üzenetére


Alastair'
nagyúr

800 - 2200-ig.

Alister from Hell

(#7712) dodopek válasza kjani18 (#7710) üzenetére


dodopek
addikt

Valóban... Ennyi eszem lehetett volna.
Köszönöm mind2töknek.

(#7713) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Egy gyors kérdés, VT-x = Hyper-T ?

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#7714) CoolMan válasza A_ScHuLcZ (#7713) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nem.
VT-x = Intel® Virtualization Technology [link]

(#7715) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

A Phenom II x4 965-ös típusnál van valami különbség a 125 és a 140W-os típus között? Itt vennék használtan (15 ezer) egyet és az 140-es, ez csak a táp szempontjából érdekes? Alaplapnál Asrock Extreme 3-at vennék arra rá van írva hogy 140W tehát az akkor gondolom jó neki. Vagy ilyet már nem érdemes megvenni?

(#7716) CoolMan válasza SPeti1984 (#7715) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A 125W-os az C3 stepping ITT! a 140W-os meg C2 stepping-es Itt! kb ennyi a különbség köztük.
Az alaplap bírni fogja a C2 steppingest is.

[ Szerkesztve ]

(#7717) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Egy processzor professzortól kérnék tanácsot a következő problémához. A hétvégén lettek beüzemelve az új cuccok. Adva van egy Asrock 970 Pro 3-as alaplap, és egy Phenom II X4 945-ös proci. Nálam lényeges szempont a fogyasztás, ezért a proci 1,3000 V-ra lett alulfeszelve gyári órajelen. Eddig terhelés alatt sem volt vele gond, pl. 2-3 óra BF3 multi után is stabil volt a rendszer, illetve ha nem volt komolyabb igénybevétel, a feszültség is ennek megfelelően alakult. Folyamatosan figyeltem a CPU-Z-vel.
Most viszont egy olyan dolog történt, hogy minden előzmény nélkül a monitoron sűrű fekete-fehér csíkozás jelent meg, amin csak egy reset segített. Azóta viszont a proci a beállított 1,3 V feszen megy, még akkor is ha a net sincs bekapcsolva. Megnéztem a feladatkezelőben, hogy a háttérben nem fut-e valami, és azt látom, hogy a rendszer üresjárati folyamatánál 99% van. Az összes többi futó folyamatnál meg 0 % van. Na most kérdezném, hogy ez mi a ráktól van, és mit lehet tenni az áramzabálás ellen, és ráadásul a ventik is ennek megfelelően maxon pörögnek.
Gondoltam arra is, hogy a feladatkezelőben símán leállítom a folyamatot, csak nem szeretném ha ezzel még nagyobb gubanc lenne.
Előre is köszönök minden javaslatot.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#7718) kjani18 válasza pendre54 (#7717) üzenetére


kjani18
őstag

Először is nyugodtan állítsd le a folyamatot, nézd meg mit csinál, legrosszabb esetben resetelned kell a gépet.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#7719) pendre54 válasza kjani18 (#7718) üzenetére


pendre54
addikt

Megpróbáltam, nem megy a dolog, a leállítási kisérletre a következőket írja: "A műveletet nem sikerült végrahajtani. A művelet nem alkalmazható erre a folyamatra."
Egyébként csináltam egy rendszervisszaállítást is, de ez se vezetett eredményre.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#7720) kjani18 válasza pendre54 (#7719) üzenetére


kjani18
őstag

Vírus és spy is okozhat ilyet, van vírusírtód?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#7721) pendre54 válasza kjani18 (#7720) üzenetére


pendre54
addikt

Igen, NOD32 Antivírus 4 van fent, de telepítve van a Malwarebytes Anti-Malware, a SuperAntispyware is, ezekkel is csinálok majd egy ellenőrzést, hogy kiszürjük ezt a lehetőséget is.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#7722) P.H. válasza pendre54 (#7719) üzenetére


P.H.
senior tag

A rendszer üresjárati folyamata (= Sytem Idle Process) azt jelenti, hogy a rendszer nem csinál semmit, ekkor lépnek életbe az energiatakarékossági funkciók. Mellette a 99% azt mutatja, hogy az idő ennyi részét tölti így.
Mint egy autó alapjáraton: ha ezt meg akarod szüntetni, egy leállt autót (~kikapcsolt gépet) kapsz eredményül.

Ne zavarjon, ne bolygasd, minden Windows alapvető része. :)

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#7723) kjani18 válasza P.H. (#7722) üzenetére


kjani18
őstag

Igazad van, de akkor mi pörgeti a proccot?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#7724) CoolMan válasza kjani18 (#7723) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ez szerint semmi. "Megnéztem a feladatkezelőben, hogy a háttérben nem fut-e valami, és azt látom, hogy a rendszer üresjárati folyamatánál 99% van. Az összes többi futó folyamatnál meg 0 % van." [link]

(#7725) P.H. válasza kjani18 (#7723) üzenetére


P.H.
senior tag

Ez már jobb kérdés :)
- Ha egy resettől visszaállt a feszültség állandóra, akkor lehet, hogy visszaállt alaphelyzetre (vagy kikapcsolt állapotra) az energiatakarékosság és a venti-szabályzás is.
- Ha kórokozó, akkor kérdés, hogy a Feladatkezelő Teljesítmény-füle mit mutat.

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#7726) pendre54 válasza P.H. (#7722) üzenetére


pendre54
addikt

Rendben, de nekem a problémám az, hogy a maximális feszültséget kapja a proci, ami a jelen esetben 1,3 V, mert erre lett belőve. Azt nem értem, hogy amikor szinte semmi nem terheli a procit, akkor miért vesz fel ennyi feszültséget, mert a probléma megjelenése előtt üresjáratban mindössze olyan 0,86 V körüli feszt vett csak fel, illtve ha futott a net, meg egy két progi is akkor ezzel arányosan emelkedett a fesz is, olyan 1,0 és 1,1 V körüli értékre. Magyarán én azt az állapotot szeretném visszakapni, ami néhány órával ezelőtt volt, vagyis a felvett feszültség a terheléssel egyenes arányban álljon. Remélem sikerült valamennyire érthetően megfogalmazni a bajomat, sajnos én nem igazán értek hozzá.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#7727) trakesz


trakesz
csendes tag

Hali!

milyen proci kell minimum, egy 50Mb/s-os videó lejátszásához -hálózaton keresztül- legalább? gondolom egy egyszerű atom kevés hozzá.

köszi!

[ Szerkesztve ]

mindenki **zi aki nem táncol!

(#7728) pendre54


pendre54
addikt

Lefuttam az összes vírus és kártevő kergetőt, az eredmény negatív. Azt még hozzátenném, hogy a hétvégén, amikor össze let állítva a cucc, egy új SSD lett berakva, erre lett telepítve a Win, ami egy vadi új 64 bites Win 7 Home Premium, és a már meglévő HDD is formázva került vissza.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#7729) P.H. válasza pendre54 (#7726) üzenetére


P.H.
senior tag

Persze, én értem.
Ha leírod, hogy miben (BIOS-ban vagy egy programból) állítottad be az 1.3V-ot, akkor közelebb visz bárkit, hogy hol a hiba.
Pl. azt megnézted, hogy BIOS-ban a C'n'Q (Cool 'n' Quiet) engedélyezve van most?

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#7730) P.H. válasza pendre54 (#7726) üzenetére


P.H.
senior tag

Persze, én értem.
Ha leírod, hogy miben (BIOS-ban vagy egy programból) állítottad be az 1.3V-ot, akkor közelebb visz bárkit, hogy hol a hiba.
Pl. azt megnézted, hogy BIOS-ban a C'n'Q (Cool 'n' Quiet) engedélyezve van most? Vagy Windows-ban az energiatakarékosság?

[ Szerkesztve ]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#7731) pendre54 válasza P.H. (#7730) üzenetére


pendre54
addikt

A helyzet a következő, mivel én nem a számítástechnika világában nőttem fel, Bil Gates nálam fiatalabb, ezért nem én, hanem egy informatikus ismerős rakta össze a gépet, és üzemelte be, figyelembe vette az én óhaj-sóhajaimat, többek között ezt az alulfeszelt procit is. Sajnos most őt egy darabig nem tudom elérni, mert elutazott, így magam próbálok valahogy rendet vágni a problémák között. A proci beállítást az UEFI-ben végezte, ez biztos, és elmondása szerint általában automatikus szabályozásra állított be mindent.
A vezérlőpultban az energiaséma eddig az ajánlott kiegyensúlyozottra volt állítva, és így is működött az az energiagazdálkodás amit az előzőekben leírtam.
Kíváncsiságból most átállítottam a sémát energiatakarékosra, megnéztem a CPU-Z-t, és most a Core Voltage 0,976-on áll, vagyis elvileg most működik. Kérdés viszont számomra továbbra is az, hogy ha eddig a kiegyensúlyozott sémánál is ugyanígy működött, akkor ez most ennél a sémánál miért nem működik a képernyő csíkozós hibajelenség óta. Most visszaállítottam megint a kiegyensúlyozott sémára, és a felvett feszültség egyböl felugrott 1,296 V-ra, pedig gyakorlatilag most is csak a net megy.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#7732) endruboy1 válasza SPeti1984 (#7715) üzenetére


endruboy1
senior tag

A c2-est kevésbé fogod tduni húzni mivel a nagyobb fogyasztásánál fogva jobban melegszik és több feszt is kér. A c3-asok viszonylag lazán mennek 4GHz-en vagy akár felette is. Nekem is c2 van különben szintén apróról és én meg vagyok vele elégedve.

(#7733) napoleon2323


napoleon2323
tag

Sziasztok!

Szerintetek megérné a D925-ről az E4600-ra váltani? :)

[link]

Köszönöm előre is a válaszokat!

With every conflict I grow stronger!

(#7734) csucsbicep válasza napoleon2323 (#7733) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A C2D sokkal gyorsabb.

(#7735) napoleon2323 válasza csucsbicep (#7734) üzenetére


napoleon2323
tag

Rendben köszi, utoljára kérdeztem CPU cserével kapcsolatban. :D
Játékokban meg fog látszani (föbb fps például)?

With every conflict I grow stronger!

(#7736) csucsbicep válasza napoleon2323 (#7735) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az 5670-el mindenképpen.

(#7737) napoleon2323 válasza csucsbicep (#7736) üzenetére


napoleon2323
tag

Rendben köszi! :)

With every conflict I grow stronger!

(#7738) XEON_QUADRO


XEON_QUADRO
tag

Hali!
Van egy ilyen lapom, egy ilyen procival + egy GT520 vidkari.
A hűtőm jóféle, max 60 fokos a proc. A kérdésem az lenne, hogy ha az fsb-t leveszem mondjuk 180-ra, akkor számíthatok-e hőfokcsökkenésre, esetleg szétcsúszik-e a pci-e 100 MHz-e? Feszültség-állítási lehetőséget sajna nem találtam. Netalántán egyéb káros hatások a teljesítménycsökkenésen kívül? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7739) Totyi95


Totyi95
csendes tag

Sziasztok, vettem egy x4 920-as procit, betettem és nem kapcsol be a gép. Össze vissza pörgeti a videokártyát de nem ad képet a monitort... ://
Pls ötleteket

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Totyi95

(#7740) CoolMan válasza Totyi95 (#7739) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Milyen alaplap? BIOS frissítés? BIOS reset?
A proci lábai rendben vannak, nincs elgörbülve egy sem?

[ Szerkesztve ]

(#7741) Alastair' válasza Totyi95 (#7739) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Első ötlet: töltsd ki az adatlapodat, mert senki nem tudja megálmodni, hogy milyen alaplapod van.
Második ötlet: ha nem töltöd ki mégse az adatlapodat, akkor legalább a kérdésbe írd bele az adatlapod típusát, mert még most sem tudja senki megálmodni.
Harmadik ötlet: én sem tudom megálmodni az alaplapod pontos tipusát, de elképzelhető, hogy nem támogatja az X4 920-at.

Alister from Hell

(#7742) Totyi95 válasza CoolMan (#7740) üzenetére


Totyi95
csendes tag

Am3as nincs elgörbülve az x2-esemen 1-2 elvolt de az működik rendesen

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Totyi95

(#7743) Totyi95


Totyi95
csendes tag

GA-MA770ot-ud3

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Totyi95

(#7744) CoolMan válasza Totyi95 (#7742) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Uhh az jó. :DDD
De pontos típus kellene. (pl: Gigabyte MA790XT-UD4P) valahogy így írd le kérlek.

szerk: GA-MA770ot-ud3 ilyen lap nincsen......a "770" után mi van pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#7745) Totyi95


Totyi95
csendes tag

BIOS resetet csináltam frissítést nem tudom hogy kell:/

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Totyi95

(#7746) Totyi95


Totyi95
csendes tag

GA-MA770OT-UD3/US3

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Totyi95

(#7747) Totyi95


Totyi95
csendes tag

De az van ráírva hogy AMD Phenom II x4/x3-át támogat

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Totyi95

(#7748) endruboy1 válasza Totyi95 (#7746) üzenetére


endruboy1
senior tag

Még mindig nem sikerült pontosan leírni, de ha GA-MA770-UD3 valójában, akkor itt van a support list h milyen procikat támogat: az egyik ami hasonlít arra amit írtál:[link], a másik ami hasonló: [link]. Meg kellene nézni hogy magára a lapra mi van konrétan ráírva hogy melyik verzió. Egyiken sincs rajta a 920 (ez az egyik kivétel amit nem mindegyik AM3-as szokott támogatni) szóval nem fog vele menni valszeg. Különben nem került csak egy Google keresésbe.
Egyik opció hogy visszaviszed a procit ha újonnan vetted talán ki tudod cseréltetni egy másik X4-re, a másik lehetőség hogy elpasszolod aprón a lapodat és veszel egy olyat ami támogatja. De annak már nézd meg a támogatási listáját előtte.

[ Szerkesztve ]

(#7749) Totyi95 válasza Totyi95 (#7747) üzenetére


Totyi95
csendes tag

GA-MA770T-UD3*

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Totyi95

(#7750) Totyi95 válasza endruboy1 (#7748) üzenetére


Totyi95
csendes tag

Okés Köszönöm a segítséget, itt vettem hardveraprón, szerinted lapot vagy inkább procit vegyek másikat?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Totyi95

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.