Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7051) Plazmacucci válasza Smile8822 (#7050) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tudsz játszani azon 6-7 éves játékokkal, amennyiben nem lép fel grafikai bug a szar intel driverek miatt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7052) skydragon válasza Smile8822 (#7039) üzenetére


skydragon
tag

régebbi játékok mint például Vice City és a korabeli játékok főleg,ha veszel egy normális vga-t már tudsz vele rendesen játszani azért.

Intergált vga még 2012-ben se való játékra csak képet add és alap dolgokra elég (film,net stb..azért ez cink picit de sebaj :D)

(#7053) #65675776 válasza skydragon (#7052) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor esetleg nézz meg egy Llano tesztet, és rájössz mire képes egy normális IGP. Ezen a fronton az intel bizony csúnyán le van maradva.

(#7054) ssolitude


ssolitude
őstag

Milyen AMD processzorra lenne célszerű cserélni egy C2D E8500-at? Leginkább játékra kellene.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#7055) Smile8822 válasza skydragon (#7052) üzenetére


Smile8822
senior tag

Köszönöm! :R

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#7056) csucsbicep válasza ssolitude (#7054) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Már egy Phenom II X4-re is érdemes lecserélni, főleg multiban képes nagyon sokat hozni és pár játékban, ami kívánja a 4 szálat.

(#7057) DrJános


DrJános
aktív tag

Sziasztok.

A profilomban lévő gép bedöglött, a szerelők szerint villámkár okozta halálát ami nagyon valószínű mert aznap pont vihar volt erre. Mivel 775-ös platformból hasonlót már nem lehet építeni mint az enyém volt. Ezért 1155-re egy 2. generációs i3-as rendszert dobtak össze. Így elvileg a biztosító fizetni is fogja a kárt (hát majd kiderül).

Azért fordulok hozzátok mert emlékszem, hogy ezeknek a prociknak az ipg-je bizonyos esetekben teleszemeteli az L3-mas gyorsító tárat ami lassulást okoz, amit én szeretnék elkerülni. Szóval az érdekelne, hogy hogy lehet letiltani a gyorsító tárba való írást. De mondjuk nekem az is jó lenne (illetve nem okozna gondot) ha magát az IPG-t lehetne ki/le kapcsolni, persze csak akkor ha lehetséges.

Kicsit félek attól, hogy az a vacak IPG be fog keverni a VGA-nak és olyankor akar majd erősködni amikor a diszkrét VGA sokkal jobb és előnyösebb lenne. Ezért inkább lemondanék arról az "előnyről" amit normális működés közben képes összehozni.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#7058) #65675776 válasza DrJános (#7057) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha raksz egy dVGA-t a gépbe, akkor az IGP automatikusan inaktiválódik. Problem solved.

(#7059) skydragon


skydragon
tag

pontosan ahogy az alaplapi vga-knál is itt is kikapcsol az igp ha észlel külső vga-t elméletben.

(#7060) DrJános válasza #65675776 (#7058) üzenetére


DrJános
aktív tag

Köszönöm a választ. :R

Nem gondoltam volna, hogy ilyen egyszerű a megoldás. :D

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#7061) skydragon


skydragon
tag

persze pl.amd lapoknál van hybrid crossfire amikor ha a külső kari is amd(ati) akkor mind2 vga-t lehet használni.

(#7062) #65675776 válasza skydragon (#7061) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ahhoz még csak a CF-et sem kell aktiválni, anélkül is mehet akármennyi VGA a gépben az IGP mellett. A Surround View-t kell engedélyezni hozzá.

(#7063) Ice&Lime válasza _csocso_ (#7033) üzenetére


Ice&Lime
veterán

nem, nem. hőpaszta van rajta. a hőpaszta a magon van magán és az érintkezik a hővezető talppal. magán a procin, nem a magon, hanem a mag körül van a fekete fólia. na az mi csoda, és minek van rajta?

(#7064) _csocso_ válasza Ice&Lime (#7063) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szerintem nincs akkor funkciója, akár le is veheted róla. ( inkább hagyd rajta.. :U )

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#7065) ssolitude válasza csucsbicep (#7056) üzenetére


ssolitude
őstag

i5 2300-ra gondoltam. Érdemes? 6870 van mellette. Meg mondjuk tennék be egy 8G RAM-ot.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#7066) csucsbicep válasza ssolitude (#7065) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Mindenképpen megéri, ezzel el leszel egy ideig.

(#7067) ssolitude válasza csucsbicep (#7066) üzenetére


ssolitude
őstag

Ok. Köszönöm :R

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#7068) schulc99


schulc99
tag

Sziasztok.
Lenne egy problémám az AMD Athlon 64 X2 5200+ procival.
Nincs tuning, buhera, gyári hűtővel szerelt, a BIOS érintetlen. Sima alap ház. Tavaly volt újra pasztázva.
4 éves gép.
Tehát:
- a hőmérséklete igen magas 45-50 fokon jár alapjáraton, ha több alkalmazás fut akkor gyakran felbúg a ventilátor és felszökik a hőmérséklet 65-70-re.
Gondoltam csinálok egy AIDA stabilitás tesztet, magára hagytam a gépet és 25 perc után láttam hogy 97-110 fokon van a CPU. Később ismét futtattam egy tesztet, de már figyeltem és alig 5 perc alatt elérte a 95 fokot.
Mi lehet a baj? Proci hiba? Meleg van? Behalt a ventilátor? Eddig semmi baj nem volt vele és tavaly is nagyon meleg volt. Remélem nem lett baja a 110 foktól? Nem kellett volna lekapcsolnia a gépnek a magas hőfok miatt?
Adjatok valami tanácsot !!!
Nézzek lassan új gép után?
előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#7069) Alastair' válasza schulc99 (#7068) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Így semmiképp ne maradjon. Le kell venni a procihűtőt, kitakarítani, és újrapasztázni.
Le azért nem kapcsolt, mert nincs beállítva a biosban.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#7070) schulc99 válasza Alastair' (#7069) üzenetére


schulc99
tag

Oké.
Megpróbálom hátha lesz javulás.
Eddig hibátlanul ment a gép. Lehet hogy kifutotta az idejét?
Ha nem lesz változás van valami más ötleted?
A BIOS-ban mit keresek a CPU védelem beállításához (Gigabyte GA-MA74GM-S2H v2.0)

[ Szerkesztve ]

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#7071) Alastair' válasza schulc99 (#7070) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A feszültségek és a hűtő ventije az aida monitor szerint rendben van. Ha még a gyári paszta van a procin, az már lehet olyan kemény, hogy emiatt van ekkora hőfok. Szedtem már szét pár gépet, ami hasonló cipőben járt mint a tied. Volt amelyikről nem is tudtam leszedni a hűtőt, kitépte még a procit is a tokból. :D De a nagytakarítás és a pasztázás után mind jó lett. Alapon 40 fok, terhelten max 70 fok a normális ezeknél.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#7072) schulc99 válasza Alastair' (#7071) üzenetére


schulc99
tag

Oké.
Köszi a segítséget.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#7073) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Vettem pár hete egy laptopot, (amd a4 apu) amikor helyben leteszteltem futtattam rajta egy aidat és azután szépen vissza tudta hűteni magát ahonnan indult az alapjáratból 36 fokra.
Ez a helyzet azóta teljesen megváltozott. Vettem bele ssd-t, ezért egy friss windows 7 ment rá (gyári licensel). A hp honlapjáról feltettem a drivereket, amik kellenek és fent vannak. Na most én nem tudom, hogy mi történt, mert azóta már többször újratettem a wint, újra is pasztáztam,(minden szépen illeszkedik, szorosan), de ugyan úgy csak 42 fokra megy vissza alapjáratba.
6-7fok az rengetek.
Mi a baj, mi változott meg vagy romlott el, mit csináljak még?

(#7074) Alastair' válasza Ice&Lime (#7073) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nézd meg a vezérlőpulton az energia gazdálkodás mire van beállítva. Ha 220-ról megy, akkor kiegyensúlyozottan legyen.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#7075) tookie


tookie
tag

Melyik a jobb processzor a Sempron vagy az Athlon?

(#7076) Plazmacucci válasza tookie (#7075) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Atholn. Athlonnál meg a Phenom.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7077) tookie válasza Plazmacucci (#7076) üzenetére


tookie
tag

Az Athlonnak az x2-e 2 magos, igaz?

(#7078) CoolMan válasza tookie (#7077) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen az két magos. [link]

(#7079) endruboy1 válasza Ice&Lime (#7073) üzenetére


endruboy1
senior tag

Én azt is el tudom képzelni hogy mivel az SSD jóval gyorsabb mint a HDD volt, a processzornak nem kell várnia az IO műveletekre annyit, így egyszerre több feladatot kap, azaz jobban terhelődik - ami nem baj gondolom érezhető a sebességén is. Ezért a kis mértékű melegedés is. De ezt csak tippelem.

(#7080) Smyth


Smyth
tag

Hello!

Egy c2d E8400 gyári hütője megfelel egy Q8200-nek?

Üdv,
S.

(#7081) Ice&Lime válasza endruboy1 (#7079) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Lehet benne valami, amit mondasz, de tényleg, elgondolkodtató.

(#7082) flash-


flash-
veterán

sziasztok

engem az érdekelne hogy az interneteten fellelhető cpu benchmarkokat mivel mérik?
például program indulását,videó kodolását,winrar tömöritési időt mivel mérik?és hogy csinálják meg a táblázatot?van erre progi ami kompletten tudja mikor kell kezdeni a mérést mikor van vége és még táblázatot is megcsinálja?

mert én nem hiszem hogy stopperrel mérik.vagy igen??

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7083) Alastair' válasza Smyth (#7080) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Igen.

Alister from Hell

(#7084) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!

Procik terén nem nagyon vagyok otthon, eddig csak egyszer cseréltem a gépben, de eljött a második ideje.
Konkrétan egy Q6600-as kerül a gépbe, és érdekelne, hogy chipset drivert hagyjam, hogy a Win 7 update-je frissítse, vagy töltsem le az intel oldaláról? Már nekiálltam keresgélni a drivert, de valamit rosszul csinálok:
Intel Downolad Center -> Processors -> Desktop-> Intel® Core™2 Quad Processor
Kidob 17 találatot.
Szűkítem a találatot: Windows 7 (64-bit)* rendszerre-> 1 találat, majd IDE navigál ha rákattintok.
Kérdés a következő: Ez a pidenu31.msi fájl az én driverem? Ha nem, akkor hol tölthetem le?

(#7085) _csocso_ válasza sanyek2 (#7084) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Megoldja majd a win7 magától. Nálam alaplapcserével is működött újratelepítés nélkül is.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#7086) sanyek2 válasza _csocso_ (#7085) üzenetére


sanyek2
senior tag

Ez lenne a következő kérdésem...
Proci csere után win újratelepítés?
Ha a régi chipset fent van, töröljem-e azt, vagy szimplán felülírja az új?
Eszközkezelőben kell-e eltávolítás, vagy hasonló rendszeri beavatkozás?

(#7087) flash- válasza sanyek2 (#7086) üzenetére


flash-
veterán

ha a win újratelepítés+programok felrakása,stb megvan pár óra alatt,én a helyedben nem haboznék

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7088) Alastair' válasza sanyek2 (#7086) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Semmit sem kell tenni, se cserélni, se telepíteni. A procinak nem kell új driver.

Alister from Hell

(#7089) sanyek2 válasza Alastair' (#7088) üzenetére


sanyek2
senior tag

Köszönöm!

(#7090) pirate29


pirate29
tag

Sziasztok, Ti hátha tudtok segíteni.Lenne egy olyan problémám, hogy van egy asus hd 6850 dc vga-m és szikrázott egyet a ventilátor táp csatija és nem pörög fel a venti csak amikor nincs bedugva a pci-e-be.
Amúgy most cseréltem az x6-os amd procimat egy fx 8120-ra és azóta nem adott képet egy asrock 890fx deluxe 4 alaplapba tettem, és képet azóta nem adott. majd egy kis idő után szikrázott a vga-nál a ventilátor táp :( Ha valaki tud megoldást az jó lenne! az alaplapon a legújabb bios van rajta (1.70) ami támogatja az FX-es processzorokat!! Sajnos nem tudom más processzorral sem lappal, sem vga-val kipróbálni. Gondolom akkor a szervíz lesz belőle.

Laci

(#7091) CoolMan válasza pirate29 (#7090) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!
Így van vidd szervizbe, mivel nincs csere alkatrészed, amivel tesztelni lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#7092) pirate29 válasza CoolMan (#7091) üzenetére


pirate29
tag

Köszönöm!:R

Laci

(#7093) Ice&Lime válasza _csocso_ (#7064) üzenetére


Ice&Lime
veterán

levettem róla, de azért megtartom. :)

(#7094) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Valaki megtudja mondani, hogy mik ezek a kis vackok a mag körül?

egyébként ezeken a kis vackokon van a fekete fólia a procimon a laptopomban, mire jó?

(#7095) Thrawn válasza Ice&Lime (#7094) üzenetére


Thrawn
félisten

SMD alkatrészek.
Leragasztva azért vannak, hogy véletlenül se lehessenek zárlatosak.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#7096) Ice&Lime válasza Thrawn (#7095) üzenetére


Ice&Lime
veterán

köszönöm a választ.

(#7097) sanyek2 válasza Alastair' (#7088) üzenetére


sanyek2
senior tag

Sajnos nem nyert a tipp.
Az első probléma amibe belebotlottam, hogy a progik újra kérték a serialt.
Második, hogy a chrome csakis webhelytanúsítvánnyal rendelkező (Intel, CIB bank) oldalakat nyitotta meg, semmi mást. Próbáltam IE-ben is...ugyan ez...
Update meghalt.
Itt betelt a pohár. Javítások kísérlete után feladtam, újratelepítés....

(#7098) Kvelstadt válasza sanyek2 (#7097) üzenetére


Kvelstadt
veterán

lehet az én esetem másabb a procim miatt vagy nemtom deanno mikor én az E5700-asom lecseréltem E6800-asra minden működött rendesen. nekem fogalmam sem volt róla hogy előfordulhat ilyen hogy újra kéne telepíteni a gépet vagy drivert újrarakni vagy bármi. csak kivettem egyik procit beraktam másikat.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#7099) Alastair' válasza sanyek2 (#7097) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Cseréltem már pár procit, de sosem találkoztam ilyennel.

Alister from Hell

(#7100) Kvelstadt válasza sanyek2 (#7097) üzenetére


Kvelstadt
veterán

lehet nem sígítek de elmondom én hogy jártam. valamelyik nap jártam hasonló képen (én is chrome-ot használok) de én bios reset után. az időt azt ugye lefrissítette magának netről és tovább nem is foglalkoztam vele. ezután észrevettem hogy néhány oldal nem jön be és kiírt valami webhelytanusítvány-os hibát nekem is de végig se olvastam. lényeg hogy nálam az okozta a problémát hogy a bos reset után a dátum is visszaállt 2010.01.10-re. átlőttem a dátumot utána jó lett minden.
szóval esetleg nem szállt el neked is a dátum?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.