Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17051) mQWeXgsf válasza mokus1 (#17049) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

itt most i5 6400 és i5 4460-ról van szó, én belinkeltem konkrét teszteket amiben egyértelműen gyorsabb 8-15%-al az előbbi cpu. Csak egyetlen egy játéktesztet mutassatok amiben gyorsabb az i5 4460-as rendszer, vagy linkeljetek olyan leírást ami igazolja, hogy nem képes huzamosabb ideig több fps-t hozni az i5 6400. Köszönöm.

Lámafans

Szerinted játék közben a linkelt tesztekben, minden egyes pillanatban turbó órajelen megy szerencsétlen i5 6400?

[ Szerkesztve ]

(#17052) mokus1 válasza mQWeXgsf (#17051) üzenetére


mokus1
addikt

Tudom, itt csak az órajel változik. Így egyszerű behelyezni a két procit hová esik. Megjegyeznem hogy a Skylakenek ott van 100mhz előnye mégis 1,5% csak a teljesítménybeli előnye.

Lámafans: A turbo a proci része szóval számít, ne lovagolj ezen hogy turbo nélkül gyengébb tök felesleges.
Egyébként meg jó eséllyel dedikált vga van a proci mellett ha már játékoknál vagyunk így a turbo is többet tud menni mert az integrált gpu gyakorlatilag nem fogyaszt.

(#17053) Lámafans válasza mQWeXgsf (#17051) üzenetére


Lámafans
aktív tag

Intel® Turbo Boost Technology 2.01 accelerates processor and graphics performance for peak loads, automatically allowing processor cores to run faster than the rated operating frequency if they’re operating below power, current, and temperature specification limits. Whether the processor enters into Intel® Turbo Boost Technology 2.0 and the amount of time the processor spends in that state depends on the workload and operating environment.

Maximum turbo frequency indicates the highest possible frequency achievable when conditions allow the processor to enter turbo mode. Intel® Turbo Boost Technology frequency varies depending on workload, hardware, software, and overall system configuration.

Due to varying power characteristics, some parts with Intel® Turbo Boost Technology 2.0 may not achieve maximum turbo frequencies when running heavy workloads and using multiple cores concurrently.

Availability and frequency upside of Intel® Turbo Boost Technology 2.0 state depends upon a number of factors including, but not limited to, the following:

Type of workload
Number of active cores
Estimated current consumption
Estimated power consumption
Processor temperature
When the processor is operating below these limits and the user's workload demands additional performance, the processor frequency will dynamically increase until the upper limit of frequency is reached. Intel® Turbo Boost Technology 2.0 has multiple algorithms operating in parallel to manage current, power, and temperature to maximize frequency and energy efficiency. Note: Intel® Turbo Boost Technology 2.0 allows the processor to operate at a power level that is higher than its TDP configuration and data sheet specified power for short durations to maximize performance.

Find more information on Intel® products with Intel® Turbo Boost Technology >

Processors with the same model number running under the same operating conditions may see some frequency or power variance. This is a natural characteristic of silicon driven by variances in voltages, power and leakage during the production process. Contact your local Intel sales office or your distributor to obtain the latest specifications.
Forrás:) Hiteles nem?

Emelett 4mag aktívítás esetén a turbo boost csökken. Ennek következtében, a jövőben még kevesebbet fogunk kapni tőle, mikor már 4mag fog pörögni a gamek alatt.

mokus1
Én meglérdőjelezem, hogy képes lenne turbon pörögni egy 3órát a proci :) De még azt is, hogy 3óra alatt, 50%-vagy többet vagyunk turbo órajelen :) Ez nem erre lett kitalálva.
Ja igen és nem gyári hűtő alatt fogez nekünk turbon pörögni akármennyit is, mivel lekorlátoz, egy bizonyos hőfok után.Így adott, hgy a gyári hűtőt is cserélni kéne ahoz, hogy tovább legyünk turbo órajelen.

[ Szerkesztve ]

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#17054) mQWeXgsf válasza Lámafans (#17053) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Szerinted ez azt igazolja, hogy az i5 6400 lassabb egy idő után mint i5 4460? Jesszus, én léptem.

(#17055) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

Sziasztok.
Egy olyan hülye kérdéssel fordulok hozzátok, hogy találtam egy eladó i5 2500k-t és szeretném megvenni, de egy füstös alaplapban van a drága...
Külföldön találtam, meg is tudnám oldani a hazaszállítást, csak az lenne a kérdés, hogy szerintetek mennyi az esély arra, hogy az ilyet megúszhatta a proci? :U

Procitól "észak-nyugati" irányban található a kisebb jellegű probléma :DDD

[ Szerkesztve ]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#17056) MK VII válasza Sh4rKy (#17055) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Ha gombokért van akkor talán megérheti, de elég gyanús, hogy ott elszállt a proci is.

(#17057) Killer01 válasza Sh4rKy (#17055) üzenetére


Killer01
őstag

Ez elég közel van a proci tápellátásához, én nem adnék érte sokat :DDD De miért a felrobbant lappal együtt árulja az akárki?

(#17058) MK VII válasza Killer01 (#17057) üzenetére


MK VII
veterán

Valószínűleg keresi a legyet aki rárepül a kiló szarra.. ;]

(#17059) Sh4rKy válasza MK VII (#17058) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

Ilyen nagyjából 10-15 fontot szánnék erre a próbacseresznye dologra :DDD :DDD
Vajon ha kérek képet a proci aljáról, arról többet lehet megállapítani? :U

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#17060) MK VII válasza Sh4rKy (#17059) üzenetére


MK VII
veterán

Hááát.. 10-15font az úgy 4-6 ezer forint környéke..
Ha annyiért meg tudod venni még, ha rossz is a proci akkor is el tudod adni az aprón a lapot és a procit is kb ugyan annyiért mint amennyiért vetted..
Ha az aljáról kérsz képet, arról sem mondja meg senki biztosra, hogy jó-e !

[ Szerkesztve ]

(#17061) 04ahgy válasza Tim82 (#17014) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mindkettőt javasolt alulfeszelni a lap jövőjének biztosítása érdekében, de inkább az FX-et vedd, újabb. A BIOS frissítésre figyelj, ezt még a régi CPU-val tedd, alapbeállításokkal.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17062) Tim82 válasza 04ahgy (#17061) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm!

BIOS frissítést elvégeztem egy-két hónapja az akkor fellelhető legfrissebbre (nem néztem, hogy van-e újabb, de az is 2014-es volt).

A jelenlegi CPU hűtésem Arctic Alpine 64 Plus, egy alulfeszelt FX6100/6300-nak ez mennyire elég? (Tudom, hogy topflow hűtők lennének az ideálisak, de nem szívesen költenék erre is.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17063) 04ahgy válasza Tim82 (#17062) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A hűtés a CPU tekintetében önmagában elég, de a VRM hűtéséről egyéb úton jó, ha gondoskodsz Én egy kisebb ventit szoktam odatámasztani, hogy konkrétan a FET-eket, tekercseket fújja, akár oldalról.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17064) Tim82 válasza 04ahgy (#17063) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha jól emlékszem, erről olvastam is a hozzászólásaidat a Socket AM3+ topikban. Még egyszer köszönöm a segítséget. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17065) Gábor101


Gábor101
újonc

Sziasztok! Sajnos megfogott egy nagyon egyszerű(nek tűnő) dolog. BIOSban átállítottam a boot sorrendet Ubuntu telepítés miatt. Telepítés után visszaállítottam, de állandóan ATAPI incompatible fogad.

A többi:
Pri Master IDE HDD
Pri Slave Atapi CD-Rom
USB mass storage devices found and configured.

Sendary master drive - Atapi incompatible
CPU fan error!
Press F1 to resume.

Fél éve volt cserélve a táp, plusz kapott új ATA kábelt, ezért nem hiszem, hogy a csatlakozásokkal lenne a hiba.

Ami a procihűtőt ileti, cseréltem ventillátort a régi 3 eres helyére egy kétvezetékes ventit tettem. De pörög rendesen, és kb 20 fokos a proci. A harmadik vezeték nem csak a led miatt van?

(#17066) imbez


imbez
csendes tag

Sziasztok!
Ma szedtem szét a konfigomat, egy g1610 es processzort vettem ki és a processzor "lábain" sötét foltokat látok. Mitől lehet ez. Egyébként nem volt panasz a konfigra, néha lefagyás illetve bootoláskor kikapcsolás, újraindulás volt.

(#17067) 3800+ válasza SworD! (#1) üzenetére


3800+
őstag

Üdv!

Játszik valaki Athlon II X4 640-nel? Far Cry 4-ben milyen fps-t lehet elérni vele egy GTX950 mellett?

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#17068) johnny101


johnny101
csendes tag

Sziasztok!

Most rakok össze először gépet teljesen a nulláról.
Egy [ilyen] hűtőt szeretnék rakni az i5-4560-as procira. A rajta lévő hőátadó paszta elég (minőség, mennyiség) vagy vegyek hozzá valami minőségi pasztát? És ha veszek akkor azt hogyan, mivel oszlassam el mennyit rakjak?

Köszi a segítséget.

(#17069) olimant


olimant
csendes tag

Üdv, van egy Pentium Dual-Core E5700 3.00GHz-es processzorom, ami le van butítva 2,1 GHz-re. Nem én raktam össze a gépet és érdeklődnék, hogy mi okból lehet lejjebb véve, illetve, hogy feljebb állíthatom-e?

(#17070) mokus1 válasza johnny101 (#17068) üzenetére


mokus1
addikt

Szia!
Hőt választásba nem szólnék bele de jónak tűnik.

ÚJ cpu-n biztos nem lesz paszta. Igen vegyél egyet, nem kell a legdrágább de ne is a legolcsóbbat.

Tisztára törlőd a cpu-t ha koszos lenne, és nyomsz rá egy jo borsónyi adagot a cpura( nagyjából középre), ezek után rárakod a hűtőt az alatt szétoszlik. Az fontos hogy ne féloldalasan tedd fel hanem nagyjából vízszintesen kezdd el illeszteni hogy egyenletes legyen a cucc. El is lehet kenni ha van hozzá kedved de nem fontos.

Megjegyzés: Itt a több nem feltétlen jobb, szóval ne nyomj rá egy tubussal de a kevés sem jó.

(#17071) mokus1 válasza olimant (#17069) üzenetére


mokus1
addikt

Szia!
Jó lenne tudni milyen ram, alaplap, táp van körülötte.
Így megmondani miért vette le nem tudom, de visszarakhatod.

(#17072) Bocizozz83 válasza olimant (#17069) üzenetére


Bocizozz83
tag

Próbáld meg default-ra tenni a bios-t és nézd meg , hogy át áll-e.Ha nem akkor nem lett beállítva azért van úgy, és akkor nyugodtan beállíthatod manuálisan.Ha beáll akkor nincs ötletem miért volt úgy.

[ Szerkesztve ]

Komplett gép szabadulna nem komplett gazdájától!

(#17073) kriszbon válasza olimant (#17069) üzenetére


kriszbon
őstag

Hol mivel nézted ahol mutatja hogy le van butítva?
Ha terheled akkor is csak annyin megy?
Nem lehet hogy csak visszaveszi a szorzót mikor nincs terhelve a proci?
Mod.
Azt meg valóban jó lenne tudni, hogy milyen alaplapban van, és hányas/milyen bios van rajta?

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#17074) zoo8800 válasza kriszbon (#17073) üzenetére


zoo8800
veterán

Tudtommal 6-ra veszi vissza a szorzót, ha nincs terhelve :)
Nekem BIOS reset után csak 9-es szorzót állított be az alaplap, kézzel kellett feljebb állítani.

rip and tear, until it is done

(#17075) kriszbon válasza zoo8800 (#17074) üzenetére


kriszbon
őstag

Na ja, valahogy úgy van(a mostanim meg 8-ra), csak valahogy összekavarhattam a dolgokat a 2,1-el, mert nekem annyi körül szokott lenni ha visszavette, persze a húzott órajelből. :D
Lehet csak előtte és utána nem csináltak default beállítást biosban, és azért van összezavarodva a bios, vagy frissíteni kellene mert alapból nem jól ismeri.
Persze ahhoz kellene tudni pár dolgot, hogy lehessen mondani, mit hogyan és merre. :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#17076) Simi37


Simi37
őstag

Sziasztok!

Tesóm laptopjába kicsit erősebb proci kéne de mivel nem túl jó a hűtés egy 35Wos procit nem vállalnék be...egy Dell Latitude E6400a van. 3 proci közül gondoltam valamelyiket... P8800, P9600 és P9700 (nyilván a legerősebb lenne a legjobb a 28W még belefér) A kérdés, hogy ténylegesen mennyit érnek?
Mert (ez ugyan nem volt listában) P8700 van 3k-ért, de P8800 az már 6k-ért...P9600 nincs HA-n, P9700 meg 15k-ért ment el...a jobbak miért kerülnek ennyivel többe? Ennyire ritkaságnak számítanak?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#17077) Gézengúz


Gézengúz
addikt

E7500- E8500 közt milyen sebességbeli különbségek vannak? Órajeleket, cache-t vágom, de érzetre érdekelne!

(#17078) Gézengúz válasza Gézengúz (#17077) üzenetére


Gézengúz
addikt

Közben rátaláltam erre nem vészes, marad valószínű a 7500!

(#17079) jookomak válasza Simi37 (#17076) üzenetére


jookomak
őstag

Inkább egy ssd-t vegyél bele proci helyett, érzetre sokkal jobban megdobja a gépet.

(#17080) mokus1 válasza Simi37 (#17076) üzenetére


mokus1
addikt

Most mi van benne?
Én 15öt biztos nem adnék érte 5 alatt keresgelnék + SSD amit írt a fórumtárs is.
Egyébként mi a pontos konfig?

(#17081) Simi37 válasza mokus1 (#17080) üzenetére


Simi37
őstag

Tudom, hogy nem ér 15öt :( :((( de valami upgrade kéne gondoltam 400-500mhz segítene... hát mit írjak
cpu p8400
gpu nv quadro 160m
4 gb ddr2 800mhz
250gb hdd
15,4" 1280x800

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#17082) mokus1 válasza Simi37 (#17081) üzenetére


mokus1
addikt

Hát így szerintem teljesen felesleges, sajnos nagy különbséget nem éreznél.
Két dolgot lehet megpróbálni.
1. a legértelmesebb ssd amit már ajánlatottak.
2. 8 giga ram és a virtuális memóriát likvidálni.

(#17083) Simi37 válasza mokus1 (#17082) üzenetére


Simi37
őstag

Hát rendben azért köszi :)

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#17084) korn válasza Simi37 (#17083) üzenetére


korn
aktív tag

3000-ért egy p8700-as nem egy nagy összeg, legalább a tudat megvan, hogy gyorsabb :)
Rmclock-kal alulfeszelni, aztán meg sem moccan a ventillátor, olyan hűvös lesz. Ennyit megérdemel még az a laptop.

(#17085) Dinomano


Dinomano
senior tag

Sziasztok!

Egy kollégám kért meg, hardverfejlesztés ügyében...

CPU-t, és videokártyát szeretne cserélni, legolcsóbban (esetleg RAM vétel még...). Alaplap, minden marad, csak 3 alkatrészt cserél (max.)

Alaplap: ASUS H61M-E
Jelenleg 2 magos Pentium G2030 (3 ghz) van gépben, 4 gb DDR3 ram, 1 gb-s ATI RADEON HD 5450 VGA )
400 w-os táp...

Mit tudtok ajánlani, amit elbír alaplap/táp?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#17086) mokus1 válasza Dinomano (#17085) üzenetére


mokus1
addikt

Szia!
CPU lista én valamilyen i5-öst javaslok.
+4GB is dobna rajta.
VGA-ból milyen árban gondolkodik?

(#17087) Dinomano válasza mokus1 (#17086) üzenetére


Dinomano
senior tag

Mindenből legolcsóbb, VGA kb. 10-15e ft...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#17088) mokus1 válasza Dinomano (#17087) üzenetére


mokus1
addikt

Innen válogatnék. GTS450. GTX460 vagy 550Ti ajánlanék.
Én a stabliabb driverek miatt jobban szeretem az Nv-t.
i3as is jó ugrás lenne egyébként.

(#17089) Dinomano válasza mokus1 (#17088) üzenetére


Dinomano
senior tag

Rendben, köszönöm az infókat! :-P VGA-s hirdetéseket nézem éppen! :-P

/(^_^)____7=--- - - >|

(#17090) Criminal017


Criminal017
őstag

Hali!

Van egy AMD Athlon II X2 240, 2800 MHz DualCore processzorom. Körülbelül mennyiért tudnám eladni?
Hibátlanul működik, csak a gépemet számolnám fel, ezért kerülne eladásra.

Köszi előre is!

(#17091) solfilo válasza Criminal017 (#17090) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Van az ilyen kérdéseknek saját topikja, olvasd el az összefoglalót: ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ BEÁRAZÁS

Kis keresgéléssel meg lehet tudni, hogy 4-10k körül mennek hardveraprón az Athlon II X2 procik, sebességtől függően. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#17092) Simi37 válasza korn (#17084) üzenetére


Simi37
őstag

5400ért megéri a P8800?

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#17093) korn válasza Simi37 (#17092) üzenetére


korn
aktív tag

Ezt már neked kell eldönteni, te is látod hogy olyan hatalmas sebességnövekedés nem lesz, de az az 5x00ft sem olyan nagy összeg.

(#17094) Gaben1987 válasza zetsupoet (#16857) üzenetére


Gaben1987
tag

Első kép:
North bridge clock: 798 mhz
Ott lesz a gond!

(#17095) 3800+


3800+
őstag

Udv!

Cool n quiet-et miert nem tudom mukodesre birni?

Phenom II 955 C2 stepping
GA-MA770-UD3 rev2.0
Windows 10

Tudna valaki segiteni?
BIOS-ban auto-ra allitottam, olyan h enabled olyan nincs is.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#17096) solfilo válasza 3800+ (#17095) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Win energiagazdálkodás hogy van beállítva? Kiegyensúlyozott, teljesítménycentrikus? Proci minimum órajelénél mi van a spec. beállításoknál? Kérdezd meg a proci topikjában is, hátha van tipp.

solfilo

(#17097) 3800+ válasza solfilo (#17096) üzenetére


3800+
őstag

Kiegyensulyozotton van probaltam attenni energiatakarekosra de nem tortent semmi.

Nincs ilyen minimum orajel lehetoseg a BIOS-ban de mindjart atnezem megegyszer.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#17098) 3800+


3800+
őstag

Sőt, 710-nek látja a rendzer, még az Aida is. Illetve Aida-ban ott van minden adat jól, de CPU kihasználtságnál 3 magot ír.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#17099) Simi37 válasza korn (#17093) üzenetére


Simi37
őstag

Hát kb ez az az összeg amire még azt mondom, hogy najó legyen szóval szerintem beszerzem.

Mindenkinek köszi a segítséget :)

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#17100) solfilo válasza 3800+ (#17097) üzenetére


solfilo
veterán

Más ötletem nincsen sajnos. :(
(A proc minimum órajelet a kiegyensúlyozott profilon belül gondoltam a Win energiagazdálkodásnál, de mivel átraktad energiatakarékosra is, passz)

solfilo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.