Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16451) stefa1987 válasza MK VII (#16450) üzenetére


stefa1987
csendes tag

Nagyon köszönöm :R :R :R

(#16452) MK VII válasza stefa1987 (#16451) üzenetére


MK VII
veterán

Lelje benne Édesapád örömét! Ha már nem 32 hanem csak 28 szál haja hullik ki naponta a gép lassúságától, már megérte! :D

(#16453) kriszbon válasza MK VII (#16452) üzenetére


kriszbon
őstag

Nem annyira gáz az, ismerőseim között is van aki 3 GHz-es HT-s procival +2 GB rammal +IGP nyomatja a netet.
A gyerkőcök még játszanak is rajta, mert a Steam cuccok fel voltak nyomva rá, mikor legutóbb buheráltam nekik a gépet. :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#16454) MK VII válasza kriszbon (#16453) üzenetére


MK VII
veterán

Én régóta nem használok már P4-et, de bátyám gépébe még sokáig az volt..HT ide vagy oda, 3ghz ide vagy oda 2mb L2 ide vagy oda.... Már nagyon gyöszös volt használni a gépet..
Most Bátyám gépébe egy E8300-at Apuéba meg egy E7600-at raktam.. Azokkal még úgy ahogy tűrhető a netezés..

(#16455) Tabort


Tabort
csendes tag

Sziasztok!

Ilyen procim van: [link]
Kérdés: BIOS-ban intel adaptive thermal monitor enabled legyen-e?
Másik, hogy problémásan ment nálam a Dying Light, akadt keményen fordulásnál, ilyesmi. Azt tanácsolták, hogy a SpeedStep-et kapcsoljam ki, mert hogy azzal folyton változik a proci sebessége és így várni kell rá... Nem úgy működik ez, mint a videokártyánál, hogy ha fut egy játék, akkor folyamatosan a nagyobb sebességen hajtja? Vagy videokártyánál is ki kéne kapcsolni ezt valahogy?
Vagy egyiket se kéne kikapcsolni, mert ne hajtsa a procit se maxon, mikor nem is használom ki? Számít-e ilyen akadásoknál a SpeedStep?

GIGABYTE B450M DS3H, AMD Ryzen 5 1600X, ARCTIC COOLING Freezer 33, HyperX 4x4GB Predator DDR4 3200MHz CL16 KIT HX432C16PB3K2/8, EVGA GeForce GTX 980 4GB FTW GAMING ACX 2.0, be quiet! System Power 9 600W, ViewSonic VG2236wm-LED, Logitech G502 Proteus Spectrum, Win 10

(#16456) simsoner


simsoner
tag

Üdv!

x4 750k processzort érdemes lecserélni egy A10-7700K processzorra? Nagy különbség van köztük?

(#16457) solfilo válasza simsoner (#16456) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Nem érdemes, prociban nem sok előre lépés. Ha különálló VGA-val használnád, akkor meg semmiképpen, az A10 egyetlen előnye, hogy van benne egy egész használható IGP. :)

solfilo

(#16458) simsoner válasza solfilo (#16457) üzenetére


simsoner
tag

Rendben, köszönöm, fm2+ban mi a legerősebb proci amit vehetnék? HD5850-em van mellé.

(#16459) mmdms válasza MK VII (#16450) üzenetére


mmdms
addikt

Affene, pedig vevő lettem volna egy kis órajelhajhászásra. :) Ezek a cedar millek nagyon mennek.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#16460) solfilo válasza simsoner (#16458) üzenetére


solfilo
veterán

Kb ugyan úgy teljesítenek az FM2 és FM2+ csúcsprocik. IGP-sek: A10-6800K, A10-7850K, A10-7870K, A10-7890K, IGP nélküliek: Athlon X4 760K, 860K 870K.
Szerintem csere helyett inkább tuningold meg kicsit a 750K-t, elvileg hoznia kell az erősebb procikat. 5850 mellé elégnek kéne lennie. Kérdezz be a 750K topikjába, vagy az FM2+ procikéba (Kaveri, Godavari).

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#16461) MK VII válasza mmdms (#16459) üzenetére


MK VII
veterán

Igen... Anno rángattam őket és is.. Csak hát turbinákat kellett szerelni a gép mellé a procira fordítva, hogy ne süljön meg a gép.. :D

(#16462) Tabort válasza Tabort (#16455) üzenetére


Tabort
csendes tag

Erre valaki valamit plox? :F

GIGABYTE B450M DS3H, AMD Ryzen 5 1600X, ARCTIC COOLING Freezer 33, HyperX 4x4GB Predator DDR4 3200MHz CL16 KIT HX432C16PB3K2/8, EVGA GeForce GTX 980 4GB FTW GAMING ACX 2.0, be quiet! System Power 9 600W, ViewSonic VG2236wm-LED, Logitech G502 Proteus Spectrum, Win 10

(#16463) Tabort válasza Tabort (#16462) üzenetére


Tabort
csendes tag

Nameg az Intel Virtualization Technology, ha nem használok virtuális gépet mindegy, hogy engedélyezve van-e nem?
Annyi félét olvasok, hogy nem tudom, kinek higgyek. Amúgy nem OC-zek és a procin gyári hűtő van. Turbo mode megint olyan dolog, hogy azt csak jobb hűtővel lenne érdemes gondolom, mert ha lehűti egy menet után magát 1.6GHz-en, akkor aztán tényleg belassul, igaz? Thermal Monitort ha meg kikapcsolom, akkor meg túlmelegszik.
A SpeedStep-re meg van, aki azt írja, hogy ha enabled, az 5% FPS csökkenéssel jár. Mások meg mást mondanak... :F

GIGABYTE B450M DS3H, AMD Ryzen 5 1600X, ARCTIC COOLING Freezer 33, HyperX 4x4GB Predator DDR4 3200MHz CL16 KIT HX432C16PB3K2/8, EVGA GeForce GTX 980 4GB FTW GAMING ACX 2.0, be quiet! System Power 9 600W, ViewSonic VG2236wm-LED, Logitech G502 Proteus Spectrum, Win 10

(#16464) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Sziasztok!

Adva van két itx gép. Intel Celeron 847- Intel graphics-val és Intel 2550D - Nvidia 610 Gt vel.
Melyiket ? Tudom,hogy a 847 picit erősebb és csak 30 e Ft a másik 40 e Ft.
Terhelést a fullhd lejátszás youtube-ról adná max.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#16465) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Segítséget szeretnék kérni! Ismerősöm megkért,hogy dobjunk össze neki egy gépet! Nem nagy játékos,inkább pörögjön a net,de azért néha játszogat is,persze nem a GTA V-tel! Melyik procival járna jobban a közeljövőbe? I3 4160 vagy AMD A10 X4 5800K? Az AMD jelenleg majd egy 10-el olcsóbb! i5 anyagi okok miatt nem jött szóba! Ha ez számít,8 gb ram,GTX 750Ti,lenne még a többi,és természetesen valami minőségi táp!Előre is köszi! :R

(#16466) solfilo válasza Pehi (#16465) üzenetére


solfilo
veterán

Ha 750Ti is lesz a gépben, akkor egy Athlon X4 860K-t (=IGP nélküli A10-7850K) mondanék az A10-5800K helyett. Ha szimpibb az i3, lehet azt is venni, erősebb alapból valamivel.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#16467) Pehi válasza solfilo (#16466) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszi szépen! Csak azért gondoltam az IGP-s változatot,ha behalna a VGA,legyen kép,és csak 3000ft-al drágább!

[ Szerkesztve ]

(#16468) solfilo válasza Pehi (#16467) üzenetére


solfilo
veterán

Jogos, akkor mehet az A10 is, most tényleg elég jó áron mennek. :K
Ha az A10-5800K lesz a nyertes, akkor a topikját errefelé találod.

solfilo

(#16469) Pehi válasza solfilo (#16468) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszi a tanácsot! :)

(#16470) Söri0127


Söri0127
tag

Sziasztok!

Egy integrált VGA-s Intel Celeron G550-es processzor esetében lehet valahogyan állítani, hogy a grafika mennyit használjon a memóriából?

Köszönöm! :)

Oneplus Nord3 5G <-- Oneplus 6 <-- ASUS Zenfone 2

(#16471) Balathruin válasza Söri0127 (#16470) üzenetére


Balathruin
veterán

BIOS-ban keresd, ott lehet állítgatni.

(#16472) copass


copass
veterán

sziasztok!
következő a problémám:
van egy 2007-es vásárlású AMD Phenom X4 9650-om és most elkezdett egy olyat csinálni hogy lefagy, képernyő marad, van amikor újraindul magától, kékhalál nem volt. proci nem melegszik terhelten se megy 55fok fölé cm hypertx van rajta 12cm ventivel. 8 gb kingston ram van van, 3 passt lement egybe hibátlanul memtest86-al. prime95-el viszont percek alatt szétfagyott. bios-hoz nincs piszkálva minden alapon van, ahogy volt eddig is évekig.
több napig ment hibátlanul, mintha elérne egy memória határt akkor fagyna szét. több program cad,renderelés. de ligthroomnál nem fagyott, pedig az is eszi a ramot.
szóval rejtély.
ramokat egyessével még tesztelem majd. proci/ram tweakelésbe nem vagyok már otthon nagyon rég, szóval lehet azt kellene?
előre is köszönöm a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#16473) CirrMee válasza copass (#16472) üzenetére


CirrMee
addikt

Tápegységed...?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16474) Söri0127 válasza Balathruin (#16471) üzenetére


Söri0127
tag

Köszönöm, nézegettem már ott, de biztosan elbújt. :) Majd mélyebbre ások.

Oneplus Nord3 5G <-- Oneplus 6 <-- ASUS Zenfone 2

(#16475) copass válasza CirrMee (#16473) üzenetére


copass
veterán

chieftec 500 asszem. táp lenne?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#16476) CirrMee válasza copass (#16475) üzenetére


CirrMee
addikt

Rákérdeztem, mert arról nem tudtunk. :)
De nem hinném, hogy azzal lesz a gond. Mondjuk a memóriákat kizárhatod, ha egyesével megpróbálod.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16477) copass válasza CirrMee (#16476) üzenetére


copass
veterán

tisztasör!:D
egy ~5 éves win7 volt rajta (ugyanannyi idős vinyóval kb. 8000 órás)és elég rendszeresen dobta a fagyokat, ezért raktam újra egy új rendszert zsír új vinyóval és azzal ment majdnem egy hétig ment stabilan, de nem rendereltem, azt csak tegnap este volt.
lehet akkor azért fagyott a régi rendszeren, mert telenyomta a ramot szeméttel és gyorsabban elért a hibás részig. a külön teszten majd kiderül.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#16478) Osi222


Osi222
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Jelenlegi vasamat szeretném lecserélni egy újabbra, amin virtuális tesztkörnyezetek futtatása lenne az elsődleges szempont: Exchange/Lync és ehhez társuló szerverszintű dolgokat szertnék párhuzamosan futtatni. Ehhez keresem a megfelelő procit egy 60e ft-os ársávig. Nem az IOPS-ok és CPU Cycle-ök fürkészése a célpont, hanem egy stabil és megbízhatóan minimum 6 szerver egyidőben futtatása lenne az elvárás. Ehhez 32GB rammal és SSD-vel támogatnám meg a procit.
Sokan fújnak a régi AM3+ procikra, viszont ezek már 8 fizikai maggal rendelkeznek, ami Virtual Box-al prárosítva kecsegtetően hanngzik. Mégis a kisebb fogyasztás, és jobb teljesítmény miatt Intel is képben van.

A következő listából mit lenne értelmes választani?
AMD FX-8320
i7 3770
i5-4590

Vagy a fent említett ársáv közelében lenne valami jobb megoldás is?

Válaszokat előre is köszi!

(#16479) Alpachino


Alpachino
veterán

Van egy AMD Athlon 64 X2 4000+ - ADO4000IAA5DD procim, de sajna ennél a platformnál nem vagyok képben....ugyanis tönkre ment a lap, de nem tudok többet róla ( mivel az egyik ismerősömé)

Szóval a lap amiben volt, arra 940 volt írva, de ez tulajdonképen az AM2-es ? tehát bármilyen AM2-es lap jó alá ?

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#16480) krivics válasza Alpachino (#16479) üzenetére


krivics
csendes tag

Igen, az a tönkrement alaplap a processzorból itélve AM2-volt, szóval egy olyant keress helyette. (vagy AM2+ alaplapot) A lábszám a 940.
(hasonlóan az AMD szerverprocesszorok alaplapjához, de az "socket 940", és fizikailag nem megy bele a linkelt processzor)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16481) Alpachino válasza krivics (#16480) üzenetére


Alpachino
veterán

Köszi, tehát akkor AM2( vagy AM2+) lapot keressek hozzá, mint ahogyan azt linkelted is :R

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#16482) Moric


Moric
aktív tag

Van egy I7 2820qm procim. Tudtok helyet Budapesten ahol le lehetne tesztelni?
Nekem nincs PGA988B foglalatos rendszerem.

(#16483) pellesmartin


pellesmartin
tag

Hello. Az lehetseges,hogy rossz hűtéssel egy 4magos xeon processzor annyira felmelegszik,hogy 10mp után le is áll a gép? A biosig tudok eljutni kb.

(#16484) Balathruin válasza pellesmartin (#16483) üzenetére


Balathruin
veterán

Igen. Attól függ mennyire rossz a hűtés.

(#16485) pellesmartin


pellesmartin
tag

Gyári intel volt paszta nélkül. Most vettem pasztát. De sikerült a lábakat elhajlitani,vehetek egy uj alaplapot :W

(#16486) Balathruin válasza pellesmartin (#16485) üzenetére


Balathruin
veterán

Lehet javítani.

(#16487) pellesmartin


pellesmartin
tag

Pesten találtam javítást,de Miskolc környékén nem

(#16488) nomad138


nomad138
tag

Sziasztok! i5 4690 8Gb ram Win10 64bit.

3-4 napja használok egy 4Gb-os Gigabyte G1 Gaming Gtx 960-at. Sajnos azt tapasztalom, hogy a GTA 5 mikro laggol mintha ha valami ősrégi ATI kártyával tolnám a játékot. Dx10-en DX10.1 meg DX11-en sem változik ez a dolog. A minőségbeni beállításoktól sem változik lehet az LOW-NORMAL-HIGH_Very stb. Ramból csak 6,95Gb elérhető amit nem értek sajnos. Monitoroztam mindent képek vannak de a laggolás alatt is 99% a GPU használtsága stabil órajellel. A processzor viszont nem nagyon izzad játék alatt. MEgnéztek pár képet a proci aktivitásról? Lehet kissé OFF a téma.

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#16489) MK VII válasza pellesmartin (#16485) üzenetére


MK VII
veterán

Miért vetted ki a procit a foglalatból? :F :U
Ejj ejj... :(

(#16490) pellesmartin válasza MK VII (#16489) üzenetére


pellesmartin
tag

Vettem egy újat,cserélni akartam kapkodtam,letört 2láb, ha bekapcsolom a gépet képet se ad semmi,de előtte mikor még nem törtek le a lábak akkor jó volt, csak 15mp mulva kikapcsolt a gep,forró volt a processzor
Érdekes, a régi processzorommal a biosba 10perc alatt max 30-40fokra ment fel, ezzel a 4magossal már túl is melegszik 15mp alatt..

[ Szerkesztve ]

(#16491) MK VII válasza pellesmartin (#16490) üzenetére


MK VII
veterán

Ja, hogy le is tört két láb?
Akkor nincs mese.. Új (használt) lapot kell venned..
Cink_Elek meg tudja csinálni, de szerintem többe kerülne a leves mint a hús.. :(
Pontosan milyen lapod van/volt? Processzor és hűtő milyen?

[ Szerkesztve ]

(#16492) pellesmartin válasza MK VII (#16491) üzenetére


pellesmartin
tag

P5G41T-M LX3 lap
A régi proci E5700 (2*3ghz) az új Xeon E5430 (4*2.66ghz)
A hűtő pedig a régi processzorom gyári hűtése

(#16493) MK VII válasza pellesmartin (#16492) üzenetére


MK VII
veterán

Egy új lapot és mindenképp egy új hűtést is nézz.. 80W az mégis csak 80w.. Én a gyári alu hűtést nem tenném már rá a Xeon-ra. A Xeon gondolom rendesen át van alakítva..

[ Szerkesztve ]

(#16494) pellesmartin válasza MK VII (#16493) üzenetére


pellesmartin
tag

Alaplap mindenféleképp kell új,de most egyeztetek cink_elek-el a javításról. Igen rendesen átalakított,elvileg tesztelte is az eladó,aki egyébként nagyon korrekt,bízok benne. Nem tudom mire képesek egy 4-5ezer forintos hűtők,hogy elég lesz-e vagy még több pénzem megy rá.

(#16495) Shamli86


Shamli86
tag

Üdv. Segitséget szeretnék kérni, hogy van egy I5 3570k procim egy Asus P8z77-v deluxe lapom és corsair vengeance pro 1866-os 2x4gb memóriám. Meddig lehet felhúzni a procit és miket állítsak be? Tudom, hogy a procinál a vcore-val kell majd játszanom, hogy addig levenni amíg le nem fagy a gép.

(#16496) MK VII válasza Shamli86 (#16495) üzenetére


MK VII
veterán

Szerintem a kérdéseddel gyere át ide.

(#16497) DrJános


DrJános
aktív tag

Sziasztok. Szüleimnek szeretnék egy főleg netezős / fim nézős gépet, későbbi 4k-s videók lejátszásának lehetőségével. Full HD monitor lesz hozzá.

Erre a feladatra Intel I3 4130 processzort ajánlottak nekem. Ami lehet, hogy jó is lesz.

De most jutott eszembe, hogy régebben voltak problémák Intel IGP-kkel videó lejátszás terén, széteső képek akadások stb. Arra nem emlékszem, hogy W7 alatt voltak-e Aero problémák, de ha igen akkor az gáz mert W7 rendszer fog futni a gépen.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy ezeket a hibákat azóta orvosolták-e mert ha nem akkor vagy eleve kell vennem egy VGA-t vagy akkor AMD X4 A? központi egység kell.

Kérdésem remélem jó helyre írtam, ha nem akkor légy szíves mondjátok meg, hogy hova forduljak vele. Segítségeteket előre is köszönöm. :C :R

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#16498) solfilo válasza DrJános (#16497) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Tudtommal sokat fejlődött az intel, úgyhogy akár veheted azt is, de lehet jobb hosszabb távra egy okosabb IGP-vel szerelt AMD. A helyedben bekérdeznék ide, itt biztos tudják, mi kell 4K-ra és hasonlóakra. :)

solfilo

(#16499) DrJános válasza solfilo (#16498) üzenetére


DrJános
aktív tag

Köszönöm a segítséget. :C :R Megyek és érdeklődöm ott. ;)

Bár az intel IGP + W7 aero még mindig érdekelne, mert arra nem hiszem, hogy ott tudnak majd válaszolni. :D
Akinek van ilyen rendszere / tapasztalata ezzel kapcsolatban írását szívesen olvasnám. :DD

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#16500) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Üdv urak!
Egy kis retro:
Van két proci, és kíváncsi lennék mennyivel erősebb a pentium kb.
Intel® Pentium® 4 Processor 521 supporting HT Technology
(1M Cache, 2.80 GHz, 800 MHz FSB)
mint a
Intel® Celeron® D Processor 336
(256K Cache, 2.80 GHz, 533 MHz FSB).

Win7et elbírná a pentium?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.