Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16651) Nokia735 válasza MK VII (#16645) üzenetére


Nokia735
csendes tag

Még annyi,hogy nézem a magok hőmérsékletét és mind különböző. Coretemp-el mérem.

[ Szerkesztve ]

(#16652) dokee78


dokee78
félisten

Alpine 11 vagy Alpine 11 GT a hűtőm.

Kinek mennyi a magok hőfoka?
Alap és terhelve?

(#16653) Mikika


Mikika
aktív tag

Sziasztok
Amd am2 tokozású proci megy am3+ foglalatos alaplapban?
Köszi

Forever Apple

(#16654) Gus-T.


Gus-T.
tag

üdv mindenki.

Remélem tudtok segíteni, vagy elmagyarázni mi van/lehet a baj a procimmal...

A gépem az aláírásban....

A helyzet hogy a egy ideje (2 hónapja) minden egyes indításnál a köv üzenet kapom:

Megnéztem, nincs is windows alatt Chipset folder.. ???

Aztán észrevettem hogy nem megy 2 mag a 4-ből.... pont renderelésnél (C4D) ott ugyanis mindig írja hány magot használ...
Aztán lecsekkoltam Cinebanch r15-tel... szintén csak 2 magot lát ill. tud használni..
jött a feladatkezelő.. hogy mi a fas... erre ezt látom:

cpu 1 és cpu 3 LEÁLLÍTVA ????

msconfigban nincs lock-olva:

Bios- újraraktam... simán felment a legfrissebb, válozás semmi..:(

Chipset-drivereket újra... simán felment , változás semmi.. :(

Biosbeállításokban sem találtam semmi furán beállított dolgot, de megpróbáltam azt is hogy default mode, de változás semmi...

MI a búbánat lehet?? mit nézzek meg ? van esetleg valami progi ami megmutatná hogy hol lehet a hiba??? vagy mivel??

A non plusz ultra, hogy a hipertrading is be van kapcsolva... és látjátok a fel.kezelőben.. nem csinál szart se...

(#16655) nindzsavagyo


nindzsavagyo
tag

Hali

Cpu cserénél újra kel telepíteni az operációs rendszert? Láttam unboxing videókban meg ismerősöknél is hogy nem vacakolnak a telepítéssel..
Ha belerakom az új cpu-t akkor bekapcsolom bejelentkezés után felismeri gond nélkül?
G 3420-at cserélek i3 4170-re (bolti nem használt)
BIOS típus AMI EFI
BIOS verzió F3
Rendszer BIOS dátuma 08/14/2013

Gigabyte GA-H81M-S1

(#16656) MK VII válasza nindzsavagyo (#16655) üzenetére


MK VII
veterán

Nem kell újratelepíteni a rendszert.. Semmi szükség rá!

(#16657) zsuka666


zsuka666
újonc

hali

Van egy ilyen gépem (nem mai csirke), és szeretném a processzort kicserélni benne.
Egy ilyenre: Core 2 Duo E8400 SLB9J 3.0GHz 6MB 1333MHz Socket 775

A kérdés: ki cserélhetem?

[IMG]

[ Szerkesztve ]

(#16658) nindzsavagyo válasza MK VII (#16656) üzenetére


nindzsavagyo
tag

Köszi :R

(#16659) MK VII válasza zsuka666 (#16657) üzenetére


MK VII
veterán

Nem támogatja az E8400-as procit.
1066-os fsb-s a lap a proci pedig 1333-as..
Még BIOS frissítéssel sem..
A legerősebb proci amit bele tudsz tenni az a Conroe X6800..
Ennyit tudtam kikukázni abból a kevés infóból ami a neten van róla.

(#16660) zsuka666 válasza MK VII (#16659) üzenetére


zsuka666
újonc

:R
Köszönöm

(#16661) fradi81


fradi81
veterán

Hello

MSI afterburner-rel játék közben kiíratom a CPU terhelést is, itt hány %-tól van cpu limit? Mert beeseik az fps, VGA és a RAM most lett fejlesztve így azok kilőve. Átlag 70% cpu terhelés okozhat ilyet? A játék:WOT

moto g72, Ninebot d28e

(#16662) dokee78


dokee78
félisten

Mely VGA-kat hajtja ki maximum ez a 3 CPU?
Core2Duo E8200 2.66GHz 6MB L2
Core2Quad Q6600 2.4Ghz 8MB L2
Xeon E5440 2.83GHz 12Mb L2

Természetesen alap órajelen.

[ Szerkesztve ]

(#16663) nindzsavagyo


nindzsavagyo
tag

Üdv ismét.
Korábban irtam ide cpu cserével kapcsolatban..
Vettem egy i3 4170et,bolti nem használt.
Szóval a G 3420-at cseréltem ki az i3 4170-re.
Mikor bekapcsoltam felpörgött minden ventillátor hallani ahogy a hdd elindul stb,de képet nem kapok és sípoló hiba üzenetet sem.Próbáltam csak simán az igp-vel ugy sem kapok eredményt,biosz reset is volt eredmény nélkül..Mi lehet a gond?

BIOS típus AMI EFI
BIOS verzió F3
Rendszer BIOS dátuma 08/14/2013

Gigabyte GA-H81M-S1
Van csere garancia de a dolog eléggé kellemetlen,mert mivan ha az alaplap a ludas vagy a táp..

(#16664) MK VII válasza nindzsavagyo (#16663) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv..
Rádugtad az alaplapra a 8 pines csatit a proci mellé?
Velem fordult már elő, hogy proci cserénél elfelejtettem rádugni aztán fél napig vakartam a fejem, hogy mi a büdös .... kva.... any...ja.... :D
Csak egy ötlet...
Illetve egy BIOS reset sem ártana, mert lehet, hogy az előző proci beállításaim akarja indítani az újat és nem tettszik neki.

(#16665) nindzsavagyo válasza MK VII (#16664) üzenetére


nindzsavagyo
tag

Persze rádugtam ,nekem am 4pines csatlakozó van a cpu mellet.Többször is ellenőriztem a kábeleket és a csatlakozókat.És volt már bios reset is.
Garanciát már kezdeményeztem..de akkor is.
Minden tanácsot szívesen meghalgatok ezzel a gonddal kapcsolatban.

(#16666) MK VII válasza nindzsavagyo (#16665) üzenetére


MK VII
veterán

Régi proci megvan még? Azzal indul a lap? F3-as Bios az viszonylag régi.... Ha jól emlékszem már van sokkal frissebb... F7-es a legfrissebb.. Szerintem tedd fel rá, ha megvan még a régi proci..

(#16667) nindzsavagyo válasza MK VII (#16666) üzenetére


nindzsavagyo
tag

Erre megfordult az én fejemben is de másik proci már nincs meg..elvileg az F3al is indulnia kellene,a leírások szerint.

Most jövök a cpu-upgrade oldaláról na ott meg az F5 van feltűntetve..
Ezzel kapcsolatban meg az a kérdésem hogyha elavult neki a bios akkor el sem indul uhy mint nekem?

[ Szerkesztve ]

(#16668) CirrMee válasza nindzsavagyo (#16667) üzenetére


CirrMee
addikt

Hát ha rev1.0 a vas, akkor F5.
Régi proci bepakol, F5 feltol, új proci próba.

Ezzel kapcsolatban meg az a kérdésem hogyha elavult neki a bios akkor el sem indul uhy mint nekem?

Jó esély van rá.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16669) nindzsavagyo válasza CirrMee (#16668) üzenetére


nindzsavagyo
tag

Igen frissíteném csak már a régi cpu-t eladtam.Így most abban bízom hogy a helyi falusi informatikai szaküzlet csinál nekem bios frissítést.
Máskor alaposabb leszek.. :W :W

(#16670) MK VII válasza nindzsavagyo (#16669) üzenetére


MK VII
veterán

Ha jól emlékszem akkor proci nélkül is lehet BIOS-t frissíteni USB-ről? :F
Mintha a Gigabyte topikban valaki említette volna.
Térj be ide és kérdezz rá. ;)

(#16671) Yodafon


Yodafon
senior tag

Ez most egy hülye kérdés lesz de:
Ha van egy 390 GFlops-os gpu
És egy 510 GFLops-os CPU
az azt jelenti hogy heterogén programozásban végülis van egy 900 GFLOPS-os APU-m? :V :F

I'm gangsta!

(#16672) nindzsavagyo válasza MK VII (#16670) üzenetére


nindzsavagyo
tag

Szaki oldotta meg a problémát,és olyan jó fekvésű településen lakom hogy csak 75km kellet utaznom érte egy irányba.. :DDD
Még egyszer köszönöm a tanácsokat. :R

(#16673) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Volna egy problémám mely a Dell GX280-as gépből fakad. A processzora a 2.8Ghz helyett állandóan csak 1866-on megy azaz 133-as fsbn. A biosban nem találtam olyan beállítást, amivel megszüntethető lenne. Process explorer-rel megnézve nem találtam idegen programot/szolgáltatást. A processzort újrapasztáztuk a hűtő ezáltal halkabb lett de sajnos a sebesség marad u.a.
Memória most 1,5Gb van benne amik szépen teszik a dolgukat.

Tudnátok tanácsot, tippet adni mit nézzek még meg, ami ezen jelenség forrásához vezet?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#16674) MK VII válasza anonymus89 (#16673) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Először is szerintem kezdj egy BIOS resettel..

(#16675) anonymus89 válasza MK VII (#16674) üzenetére


anonymus89
addikt

Megvolt ugyanis valamiért előfordult 1x olyan is, hogy beindul a ventilátor mint egy traktor sosem merem megvárni a végét.
Ilyenkor kép sincs a memóriák cserélgetésével beindul aztán bios reset és beállítom azt a pár dolgot majd műxik.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#16676) MK VII válasza anonymus89 (#16675) üzenetére


MK VII
veterán

Milyen pár dolgot állítasz be?
Lehet, hogy csinálnod kéne pár fotót a BIOS-ról a processzor részről, hogy mik az állítási lehetőségek..
Tedd fel ide a képet aztán többet tudunk..

(#16677) anonymus89 válasza MK VII (#16676) üzenetére


anonymus89
addikt

Letiltom az usb-s floppy-t, fast boot-ot bekapcsolom és a boot sequence-t sorrendbe rakom.
Inkább belinkelem a kezelési könyvet, gyorsabb.... 30. oldaltól

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#16678) MK VII válasza anonymus89 (#16677) üzenetére


MK VII
veterán

A kezelési könyvből semmit nem fogok megtudni a BIOS-ról, hogy miket lehet állítani és miket nem...

(#16679) Big M


Big M
tag

Sziasztok!
Asztali gépem megérett a cserére, amin anno ámultak a koliban, azt lassan egy telefon leelőzi.
Pár év alatt alaposan lemaradtam, bele is ástam magam a dolgokba, azonban rögtön adódott egy pár kérdés, legfőképp proci ügyben.
Tudnátok ajánlani olyan cikket, ami összefoglalja a foglalatok (és a processzorok) közti különbséget?
Köszönöm!

(#16680) anonymus89 válasza MK VII (#16678) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi!
Hálás volnék ha megnyitnád a feltöltött kezelési könyv 30. oldalát.

Másnak esetleg van ötlete?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#16681) MK VII válasza anonymus89 (#16680) üzenetére


MK VII
veterán

Már rég csinálhattál volna képet a BIOS, processzor beállítási részéről és túl is lehetnénk rajta..
Így nehéz lesz segíteni, ha nem vagy hajlandó segíteni Te saját magadon..

(#16682) CirrMee válasza Big M (#16679) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha procikról érdeklődsz, a C2D-i5/7 vonalról nemrég írt egy jó cikket Oliverda.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16683) RazoR


RazoR
veterán

Üdv Urak! Adott egy AMD konfig, ASUS ROG Crosshair V Formula lap, FX8320 cpu. Érdemes lecserélni egy AsRock Z87 Extreme 3 lap, core i5 4870K kombóra (a seggszikla lap cserés lesz valószínüleg, tudtok ajánlani valami jó lapot?)?

(#16684) ingalls


ingalls
senior tag

Sziasztok!

Amatőr kérdés, de igp-vel lehet 2 monitort hajtani? Nyilván irodai felhasználásra.
Köszönöm! :R

(#16685) solfilo válasza ingalls (#16684) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Igen, lehet. :)

solfilo

(#16686) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok.

Most fogok venni egy i5-6500-as processzort. Erre szeretnék valami igazán halk hűtést. Az számít, hogy mikor netezek, filmezek ne halljon, hogy búg. Játéknál nem annyira zavar.

Ezeket néztem:

Arctic Freezer i11
Scythe Katana 4

Ki mire szavaz? Egyéb ötletet is meghallgatok szívesen.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#16687) MK VII válasza Sanyi19 (#16686) üzenetére


MK VII
veterán

Ha halkabbat szeretnél akkor ( amúgy egyébként is ) inkább egy kategóriával feljebbi hűtőt nézz.
A 12cm-es ventivel szerelt példányok inkább halkabbak és minimum 4 hőcsöves hűtés.
Minimum egy CM 212 EVO, de inkább 612s vagy Scythe Mugen 4. Tudom jóval drágábbak, de arra a procira szerintem kell is. Főleg, ha játék is tervben van és meg lesz hajtva. Hidd el kifizetődő!

[ Szerkesztve ]

(#16688) Sanyi19 válasza MK VII (#16687) üzenetére


Sanyi19
őstag

Ennél a procinál ugyebár nincs oc, max turbo-t tudom fixálni. Így is érdemes egy erősebb hűtő?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#16689) MK VII válasza Sanyi19 (#16688) üzenetére


MK VII
veterán

Igen annál nincs OC viszont, ha maxon járatod azért szépen melegszik az is és egy 9cm-es ventivel ellátott hűtés elég szépen tud hangoskodni, hogy hűtse..
Alapból egy 12cm-es ventivel szerelt komolyabb hűtő sokkal halkabb tud lenni főleg, ha alulfeszeled a procit. Mert ugye egy non K procit kötelező alulfeszelni.. Akkor még talán passzívan is elviszi egyszerű netezés vagy filmezés közben.. 800mhz-en járó Haswell pl alig eszik valamit.. Skylake sem lehet különb..
Igaz nem egy kategória, de az én procim jelenleg passzívan megy 3,6ghz-re felhúzva alulfeszelve. 0,666 voltot igényel 800mhz-hez, de, ha fel is pörög néha 3600-ra akkor is 0,940 voltot kap csak. Ez bőven elég ahhoz, hogy egy Hyper T4 passzívan elviszi és max 45-48 fok.. Természetesen nem akkor amikor játszom ( szinte már nem is játszom :) ) tehát netezés filmezés közben..
Van itt PH!-n nem egy tag aki az i5 Haswell prociját alulfeszelve passzívan üzemelteti.. Szóval nem lehetetlen csak egy normálisabb hűtés kell rá..

Valójában az az Arctic hűtő amit kinéztél az kb tücsökpöcse arra a procira ráadásul egyedi ventije van szóval, ha cserés lesz a venti akkor sem tudsz rá akármilyent tenni csak ami rávaló.

Csak ötletet adtam, hogy, ha tényleg halk gépet akarsz akkor hogy érheted el..
Gondold át és nyugodtan kérdez meg másokat is ez ügyben.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16690) anonymus89 válasza Sanyi19 (#16686) üzenetére


anonymus89
addikt

Szia!

Milyen házba lesz, illetve be fog férni egy 16cm-es hűtő?
Szerintem bőven elég lenne egy Deepcool GAMMAXX 300 az ára nagyon kedvező, 12cm-es ventivel szerelt és halk nem beszélve arról, hogy max 130W TDP-s procikhoz van tervezve.
A Milyen asztali gépet vegyek topikban is ezt ajánlják sok konfighoz.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#16691) MK VII válasza anonymus89 (#16690) üzenetére


MK VII
veterán

"Szerintem bőven elég lenne"
Azért ez erős túlzás, hogy bőven elég lenne..
Egy Celeronra vagy Pentiumra biztos.
3 hőcsöves hűtést elfelejteném i5-re..

(#16692) D1Rect válasza Sanyi19 (#16688) üzenetére


D1Rect
félisten

65W TDP, háztól - és annak az elhelyezésétől - függően lehet egy rézmagos gyári kávédarálót se hallanál ki.
Annyi a lényeg, hogy lehetőség szerint PWM-es legyen a venti a hűtőn, ha nem, az se baj, csak akkor alaplaptól függően lehet, hogy macerásabb beállítani.

tldr: semmit nem fogyasztanak már ezek a procik, pláne idle-ben, szinte bármi elviszi hangtalanul.

(#16693) Robert85


Robert85
csendes tag

Sziasztok most vásároltam ez Asrock Z97 anniversary alaplapot a G3258 as procihoz milyen hűtőre cseréljem a gyárit ami nem túl drága de azárt tudok vele tuningolgatni kicsit.

(#16694) MK VII válasza Robert85 (#16693) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv..
Nézd meg az adatlapom.. Ott a válasz.. ;)

(#16695) Sanyi19 válasza MK VII (#16689) üzenetére


Sanyi19
őstag

Igazából csak a táp meg a proci hűtő megy, a házban van 4 db venti, úgy vannak beállatva, hogy bizonyos hőfok felett kapcsolnak fel. Nem lenne rossz ha passzív, de akkor még a táp továbbra is hallik.

anonymus89: Antec Three Hundred U3, nem szeretnék túl nehezet, jelenleg van egy Triglav még megmaradt az előző rendszeremből de 0,7 kg, nem akarom, hogy egy ilyen nehéz hűtő húzza a lapot... A deepcool-nak utána nézek.

D1Rect : Jelenleg egy G4400 van gyári hűtővel, ami simán kihallik. Ez jelenleg a leghangosabb a gépben. Gondolom az I5-höz is ilyen gyári lesz. 1000 RPM-től indul, nem lehet lentebb venni.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#16696) MK VII válasza Sanyi19 (#16695) üzenetére


MK VII
veterán

Miért félsz a 70 dekás hűtőtől?
Másfél kilósat is rátehetsz a procira semmi baja nem lesz a lapnak.. Olyan tartó rész van azokhoz már, hogy eloszlik a súly.. Nem kell tőle félni.

(#16697) Sanyi19 válasza MK VII (#16696) üzenetére


Sanyi19
őstag

Járt már nálam olyan alaplap ami meg volt hajolva. Nem tudom mitől, de úgy nézett ki mintha a procihűtő húzta volna le.

Szerinted az Alpenföhn Triglav jó lenne hozzá? Mondjuk egy próbát megér, max ha nem hűti eléggé eladom.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#16698) D1Rect válasza Sanyi19 (#16695) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért mondom, hogy háztól és elhelyezéstől függ.
Ha van otthon egy Triglav, akkor tedd fel azt és kalapkabát!

(#16699) MK VII válasza Sanyi19 (#16697) üzenetére


MK VII
veterán

Csatlakozom az előttem szólóhoz.. Triglav elég jó hűtő!
Dobd rá fel! :K

(#16700) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Manapság mennyire elég egy core 2 duo e8400? Netezés, videózás még elmegy rajta? Szüleimnek lenne, csak netezgetni szeretnének kb, néha youtube, meg 1-2 film időnként (max 720p x264)

Köszönöm a tanácsokat! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.