Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17201) CirrMee válasza A_ScHuLcZ (#17200) üzenetére


CirrMee
addikt

Noname táphoz nem igazítunk semmit, hanem azt igazítjuk a szeméttelephez. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#17202) A_ScHuLcZ válasza CirrMee (#17201) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Tudom, engem nem kell meggyőznöd, de vannak elvetemültek.. :D

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#17203) solfilo válasza A_ScHuLcZ (#17200) üzenetére


solfilo
veterán

Nem is a TDP itt a kulcs. Mindenképp az Athlon II szériát nézzétek, ha támogatja a lap, újabb architektúra, érezhetően gyorsabb. +20-30W fogyasztások nem nagyon számítanak szerintem. Szóval nem feltétlen kell e-s procit nézni. Viszont ha noname a táp, akkor javasolt azt is cserélni, mielőtt magával rántja a gépet.

solfilo

(#17204) Hialin válasza customer114 (#17195) üzenetére


Hialin
tag

Szia.

Lehetséges , hogy az említett 1,150v kevés lesz a 3,6-hoz, ha az alap értéket gpu-z-vel nézted, így a lehetséges droppal számolod kell. 9x400 FSB-t még vígan elviszi a legtöbb lap bios babrálás nélkül, ha autó feszen hagyod, ellenőrizd, ne adjon túlfeszt neki. Kb 1,275-1,280 körül indulható, gpu-zvel kb 1,180-1,200 lesz a mutató, ha stabil, veheted kisebbre. PCI freki fix 100.
BIOS-ra visszatérve, ha gyengélkedne:

- CPU Enhanced Halt (C1E) - Disable
- CPU Thermal Monitor - Disable
- CPU EIST Function - Disable

A többi ahogy isten megteremtette.

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#17205) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Sziasztok!

Az lehet hogy 5-10 perces terhelés alatt 70 fokra hevült Phenom II X4 965BE leszabályoz, és emiatt akadásra kényszerít mindent?

Ennyi idő után a Photoshop RAW feldolgozása, vagy játékok közben elkezd szaggatni, akadni minden. Körülbelül egy-két hete kezdte el, addig semmi baja nem volt. Porosnak nem poros, és valószínű a VGA sem lehet a ludas, mert az csak 58 fokra melegedik. Bár igaz, körülbelül 3 éve volt pasztázva utoljára :B :)

Köszönöm! :)

(#17206) Hialin válasza sszemtelen (#17205) üzenetére


Hialin
tag

Nem kizárt a kifáradt paszta hozzá segíti a túlfűtéshez, mind a proci, chip, és a vga esetében is.
Újrapasztázás után kizárható ez. Utána lehet tovább kutatni ha fennáll még a jelenség.

[ Szerkesztve ]

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#17207) sszemtelen válasza Hialin (#17206) üzenetére


sszemtelen
őstag

Köszönöm! :)

Hétfőn veszek pasztát, és újranyomom az egészet.. Mondjuk a VGA-t lehet nem kellene a garancia időn belül szerelni, még csak 4 hónapja van nálam. :)

(#17208) MK VII válasza sszemtelen (#17205) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Szerintem sürgősen cseréld le az alaplapot alatta, mert az nem bírja a strapát.
Nagyon kevés az X4 965BE alá.
A VGA-hoz szerintem ne nyúlj főleg, mert garanciális, másrészről meg, ennyi idő alatt azon tuti nem száradt be a paszta..

[ Szerkesztve ]

(#17209) sszemtelen válasza MK VII (#17208) üzenetére


sszemtelen
őstag

Hmm, 4 éve vannak együtt, eddig jól megvoltak :D
Mondjuk a VGA már kétszer lett cserélve garanciába.. Lehet tényleg újítani kellene.. :F

(#17210) heavygrip


heavygrip
aktív tag

Sziasztok
Én csak annyit kérdeznék, hogy most nemrég vettem egy gépet (AMD a10 7870k, gigabyte F2A88XM-HD3, 8gb ddr3 1866mhz ram) és amikor megnézem a CPU-Z programon a cpu illetve az igp órajelét,kevesebbet mutat, mint aminek lennie kell, 3,9 ghz a proci, 866 mhz az igpelvileg
Nekem 1700 mhz a proci, 366 az igp. Ez üresjáraton ennyi és majd ha játszok akkor növekszik meg?

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#17211) solfilo válasza heavygrip (#17210) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, a proci és az IGP órajele a terhelés függvényében ugrál le és fel, több lépcsőben. Ha nincs dolga, vagy nem sok melója akad, alacsonyabb frekvencián marad, hogy spóroljon az árammal. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#17212) DragoX válasza Tim82 (#16245) üzenetére


DragoX
tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy melyikek azok a 939-es procik, amik már képesek rendesen lejátszani egy normál FHD-s tartalmat. Youtube nem lényeg, inkább MKV és társai.

Köszi előre is!

(bocs Tim82, új üzenet)

[ Szerkesztve ]

(#17213) heavygrip válasza solfilo (#17211) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Köszikeee :D
Esetleg abba tudnál nekem segíteni, hogy 8gb ramból nekem 1et fogyaszt az IGP,elvileg max 2 lehet,ezt hogy lehet állítani,illetve miként hat a procira ? Jobban fog melegedni vagy instabíl lesz?

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#17214) solfilo válasza heavygrip (#17213) üzenetére


solfilo
veterán

Felesleges 2 GB-ot adni az IGP-nek, nem nagyon tudná kihasználni. Proci melegedést, instabilitást nem okozna, ha 2 GB-ra növelnéd a lefoglalt memóriát. Szóval pont jó úgy, ahogy van most. :K

A memória az milyen? 1*8GB vagy 2*4GB? Milyen órajelen jár(nak) a modul(ok)? Csak mert az IGP meghálálja, ha két egyforma modul van alá téve, 2133MHz-en.

(#17212) DragoX: itt találsz egy kis leírást, hogy mi kell a fullHD lejátszáshoz.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#17215) heavygrip válasza solfilo (#17214) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Értem, azt hittem gyorsabb lessz dupla annyi memóriával, köszike.
Egy 8 gb-os modúl van benne 1866 mhz-es.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#17216) solfilo válasza heavygrip (#17215) üzenetére


solfilo
veterán

Ha vennél bele még egy ilyen modult, az gyorsítana rajta elég sokat. A gyengébb A10-5800K-nál is érezhetően gyorsít, ha dualban mennek a RAM-ok.


Elsőként egy klasszikus Trinity APU volt a főszereplő, és ahogy vártuk is, pocsék eredményeket mutat egycsatornás üzemmódban. Az átlag még nem is volna vészes, de a minimum fps-ek igen alacsonyak, bizony, akadozik a játék. Amint a párját áttettük egy memóriafoglalattal arrébb, egyből jelentősen javult a helyzet. A memóriamennyiség maradt, de kétcsatornás üzemmódra kapcsolt a processzor IMC-je, a szükséges sávszélességgel etetve a GPU-t. 2400 MHz-re növelve a memóriafrekvenciát a minimum kicsit emelkedett, de a végeredmény átlagban lassabb lett. Erre nem tudunk más lehetséges magyarázatot, mint azt, hogy a 2400 MHz már a névleges RAM frekvencia maximuma fölé nyúlik, és hibajavításra kényszerült a vezérlő, instabil volt a kapcsolata a memóriamodulokkal. Természetesen ez az üzemmód tuningnak minősül, így nincs is garancia a stabilitásra.
innen

Szóval volna értelme venni idővel még egy olyan 8 GB-os modult, mint ami most van a gépedben. :K

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#17217) Alpi. válasza DragoX (#17212) üzenetére


Alpi.
addikt

Bitrátától függ nyílván. :)
Próbálj meg mindenképp egy 2 magost szerezni. Tudom, beteg áruk van, de hátha olcsóbban kifogsz egy alacsonyabb órajelűt. Számolási teljesítményben előrébb vagy egy pár száz mhz-el alacsonyabb órajlű 2 magossal, mint egy magas egy magossal. Nem beszélve, hogy 2600 - 2800 mhz-ig könnyedén húzható mindegyik kb.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#17218) Alpi. válasza solfilo (#17216) üzenetére


Alpi.
addikt

Naja. Igp a rendszer memóriát használja (mi mást. :DDD ) Arra meg általában erősen ráfér a tuning. Ha megnézitek a vga-k ram sávszélességét, akkor nyílvánvaló, hogy óriási a különbség.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#17219) jookomak válasza DragoX (#17212) üzenetére


jookomak
őstag

Milyen vga-d van? Lehet normális szoftverrel menne a dxva és elbírná a filmeket.
Nem gondolkoztál, hogy veszel inkább egy külső médialejátszót?

(#17220) sszemtelen válasza Hialin (#17206) üzenetére


sszemtelen
őstag

Sajnos újrapasztázás után is felkúszik 69 fokra a CPU.. Lehet még talán érzékelő hiba is..:/

(#17221) Hialin válasza sszemtelen (#17220) üzenetére


Hialin
tag

Feszültségek rendben ? Esetleg egy cserepróba hűtő ?
Mivel méred a hőmérsékletet ?
Nem kizárt,hogy egy lassan elhaló kondi zavar be.

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#17222) sszemtelen válasza Hialin (#17221) üzenetére


sszemtelen
őstag

Feszültségek rendben, csere hűtő sajna nincs :/
A hőmérsékletet az open hardware monitor-ral mértem.

Talán lehet még a táp is, néha rakoncátlankodik egy ideje..

(#17223) Alpi. válasza sszemtelen (#17220) üzenetére


Alpi.
addikt

Ne legyen igazam, de esélyes, hogy a vrm haldoklik ! Mérd ki multiméterrel a feszeket, kár lenne ezzel degradálni azt a procit. Halkan jegyzem meg, hogy egy kissebb csoda, hogy eddig működött azzal a tápellátással. :U
Phenom X4 nem egy könnyű darab a vrm-ekre nézve. Sokan nem gondolják, mert egész alacsony hőfokon üzemel (egy darabig :DDD), de bőven nehézsúlyú !

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#17224) sszemtelen válasza Alpi. (#17223) üzenetére


sszemtelen
őstag

Akkor talán érik már egy új alaplap+táp is..:D

(#17225) Hialin


Hialin
tag

Sajnos futottam bele még a sötét AMD-s korszakomban hasonló jelenségel, az eredmény összeéget +12v tápcsati, elszíneződött foglalat. A kondi hibájára ez után derült fény. Közel két évet mentek együtt, nekem ez jutott :) Talán még megvan a lap valahol, Asus M2N-Sli Deluxe, + Athlon64x2 6400BE + egy Chiftec 500-as táp kombó.

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#17226) tLK^


tLK^
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy jutányos áron hozzájuthatnék egy frankóbb vidkarihoz.

Type:GIGABYTE GV-R938WF2-4GD R9 380 4GB GDDR5 PCIE

A problémám az lenne hogy nem egy mai csirke a Procim. Elbírná ezt a karit egy ideig amíg nem tudom azt is fejleszteni? Illetve mekkora Tápot javasoltok ehhez?

A Proci: AMD Phenom II X4 955 3.2GHz.
Tápom valami 500W-os noname.

Jelenleg egy AMD Radeaon HD 6970-el használom.

Előre is köszi a segítséget.

(#17227) solfilo válasza tLK^ (#17226) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Proci kevés a kártyához. Laptól függően kéne oda egy FX-6300 minimum, vagy egy új Intel, minimum i3, de inkább i5.
A tápot meg mindenképp cseréld, mielőtt kinyír valamit a gépben.
Tápos topik

solfilo

(#17228) tLK^ válasza solfilo (#17227) üzenetére


tLK^
csendes tag

Köszike.

AKkor lehet csak megveszem azt berakom a szekrény aljábba.

Köszi a gyors választ.

(#17229) solfilo válasza tLK^ (#17228) üzenetére


solfilo
veterán

Bele rakhatod a gépbe, csak cserélj előtte tápot. Kérdezz be a linkelt topikba. Valamennyi gyorsulás így is lesz. :)

Nincs mit! :)

mod: ahogy nézem, az R9 380-nak kisebb a TDP-je, mint a HD6970-nek. Ettől függetlenül nem merném betenni a gépbe, ha noname a táp, mert ezeknél bármikor lehet baj, kár volna az új alkatrészért.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#17230) heavygrip válasza solfilo (#17216) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Az igen, még elég sokat tolt rajta.. :D
Gondoltam én erre ,ezért vettem ezt a gépet,mert szinte ez még "pucér" gép,ezt még lehet fejleszteni szerintem olyan szintre ami már elegendő lessz jó pár évig.
Nincs videó kártya sem, amivel lehetne valamit is kezdeni, idővel ramot is veszek bele. 16 ot felismer a win7 ultimate ugye gond nélkül?:)
Ja igen,a videó kártya,kb nem tudom mikor fogok bele venni, még eddig úgysem látom értelmét nagyon, de majd ha nagyon muszáj lesz, akkor amd ati r7 250 crossfire üzemmód,vagy egy izmosabb,teszem azt r7 380 ast vegyek bele?

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#17231) solfilo válasza heavygrip (#17230) üzenetére


solfilo
veterán

16 GB-ot fel kell ismerjen a Win7 Ultimate.
R7 250 dual graphics-ot jobb elfelejteni, sok játékban nem működik, bugos, stb. Én mindenképpen valami erősebbet néznék majd, ha aktuális lesz. Azonban nem a jelen szériából, hanem az idén érkező új kártyák közül választanék majd. Valamikor év közepén jönnek az első kártyák talán. R9 380 amúgy valószínűleg kicsit sok lenne már az A10-7870K-nak. Szóval valami olyasmi kártyát keresnék majd, ami a mostani R7 370 és az R9 380 közé fog érkezni teljesítményben.

Win7 W10-re frissítésén meg gondolkozz majd el, DX12-hez utóbbi kell majd.

solfilo

(#17232) heavygrip válasza solfilo (#17231) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Értem,akkor felesleg a dual grapics... köszike az infót
Ja igen ,elírtam, r7 370-est akartam volna.
Remélem elfogadható áron lesznek és valamelyik feküdni fog a procinak.
Visszatérve a memóriára,ha veszek bele még egy 8gb -ot, nem kell semmit állítani amikor beletettem,felismeri a ramot egyből,semmi bios,semmi setup, igaz?
Egyébként csak két memória slot van a lapon,de afelől dual chanel támogatású?

[ Szerkesztve ]

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#17233) solfilo válasza heavygrip (#17232) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, elvileg csak beteszed a másik slotba az ugyan olyan RAM-ot, s elvileg dualban kell menjenek onnantól. CPU-Z-vel meg tudod nézni, hogy dualban mennek e, kiírja.
Órajelet lehet neked kell belőni XMP profillal, ha jól tudom, alapból tán 1333 Mz-en járatja őket.

Ha valamivel elakadnál, vagy volna még kérdés, itt van a procid fórumtémája, több szem többet lát: AMD A10, A8, A6, A4 7xx0 "Kaveri" & "Godavari" APU

solfilo

(#17234) heavygrip válasza solfilo (#17233) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Okéska,értem,köszi. Egyébként most 1866 mhz-en járatja,legalábbis a cpu-z azt írja ki:
NB frequency: 1822 mhz
DRAM frequency: 934 mhz

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#17235) solfilo válasza heavygrip (#17234) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, akkor 1866 MHz-en mennek. :K

solfilo

(#17236) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

Aprón nézek új serias Inteleket,csökkentett áron. I5 túl jó ár,kezdhetek gyanakodni?

XBOX ID: GoTReX #4839

(#17237) MK VII válasza GoTReX (#17236) üzenetére


MK VII
veterán

Szerintem nem kell gyanakodnod.. Semmi gond nem lesz azzal a procival..
Ha megnézed az eladó értékeléseit szerintem nem olyan ember aki eladna egy megsütött procit.. ;)
Egyszerűen csak el akarja adni..
Anno én is adtam el HD5850-et 3 ezerrel olcsóban mint az akkori legolcsóbb darab aprón. El akartam adni hamar.. Ennyi..

[ Szerkesztve ]

(#17238) GoTReX válasza MK VII (#17237) üzenetére


GoTReX
őstag

Hmmm jó ezt hallani! :) Mennyire fontos a gari,szokott ezekkel gond lenni? ( 8+ éves amd X2-ről írok ) Tápból/házból igyekeztem jó minőséget venni alá,állítólag élettartamba sokat beszámít. (Zalman z3 +FSP Hexa 400W)

XBOX ID: GoTReX #4839

(#17239) Shaza


Shaza
senior tag

Sziasztok!
Ez nem konkrétan a topic témája ,de hátha tud valaki segíteni.
Az lenne a kérdésem hogy a Far Cry 3 Fx 8350-es procival 60 fok feletti hőmérsékletet produkál míg a többi játéknál max 55-56 fokig megy föl ,ez normális?(cooler master hyper 212 evo )
Akinek esetleg ilyen procija van az legyen szíves írja le a tapasztalatait
Köszönöm!

(#17240) Vogel


Vogel
csendes tag

Hali!

E6600 + GA-P31-DS3L. Valamiért csak 1.6 GHz-en üzemel a proci a 2.4 GHz helyett. Ez nem a EIST és C1E probléma. Nos CMOS reset után is az alapértelmezett a BIOS-ban a 6x266 a 9x266 helyett. Hiába állítom át manual és mentem le, mindig visszaáll. Mást ha piszkálok, akkor megtartja azokat a beállításokat.
Továbblépve windowsba Prime95-el izzasztva CPU-Z is csak 6x266, azaz 1,6 GHz-t mutat. Próbáltam már minden C1E és társait kiapcsolni, de fix 1.6 GHz, nem reagál rá, természetesen mindig visszaállítja magát a szorzó fix 6x-ra, mintha írásvédett lenne :) Mit csinálok rosszul?

(#17241) Balathruin válasza Vogel (#17240) üzenetére


Balathruin
veterán

A BIOS nem ismeri a procit (szerintnem). Ha van újabb a lapra akkor frissítsd.

(#17242) Vogel válasza Balathruin (#17241) üzenetére


Vogel
csendes tag

Legújabb F10a BIOS van fenn.

(#17243) Vogel válasza Vogel (#17242) üzenetére


Vogel
csendes tag

Sőt, E6300-assal is csak 6x szorzót enged. Szorzó záras alaplap? :)

(#17244) kriszbon válasza Vogel (#17243) üzenetére


kriszbon
őstag

Esetleg nézd át a foglalatban az érintkezőket, hogy nem szennyezettek, vagy görbültek meg.
Még talán attól is lehet, de vigyázz vele nagyon, ha tisztítani kell esetleg. :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#17245) fcsabika1


fcsabika1
tag

Sziasztok.

A következő konfigom van:
Proci: AMD Athlon II X4 860K
Alaplap: Asus A88XM-Plus
Ram: HyperX Fury 1866Mhz 2x4Gb DDR3
Vga: Asus R7 265 2Gb
Ssd: HyperX Fury 120Gb
Hdd: WD Red 1Tb
Táp: Be Quiet Pure Power L8 350W
Ház: Zalman T2 Plus
Hűtők: LC-Power LC-CC95 procira, Coolink Swif2 92P és 120P házra

Ez az első saját összeállítású gépem, tegnap raktam össze, és sajnos a procival kapcsolatban lenne egy problémám.
Eddig néhány órát ment a gép, nem vettem észre semmi problémát, csak annyi volt furcsa hogy túl hangos volt a proci ventije, mintha túl magas fordulatszámon menne.
Néhány óra használat után (böngészés, driverek) megnéztem a hőmérsékleteket először, és a procié szerintem nagyon magas, valami nincs rendben.
Alapállapotban, amikor nem dolgozik, max meg van nyitva a böngészőben egy lap, leginkább 75-85 celsius között mozog a szám.
Bármit kezdenék csinálni ami csak néhány % procit használna, azonnal még fentebb akar menni, 90 fokot is láttam, de nem nagyon próbálgattam.
Ezeket a fokokat a Speccy nevű progiban néztem, de utána olvastam hogy AMD prociknál inkább az AMD Overdrive-t ajánlott használni, és ott a thermal margint nézni, mert az pontosabb.
Nem tudom mi baja az AMD Overdrive-nak de telepítettem, és aztán ahogy indítom, leokézom a figyelmeztetést, azonnal újraindul a gép. Többször is próbáltam, több verzióval is, de mindig ugyanaz történt.
Nem értem ez mért van, de nem annyira nagy baj, mert amit a Speccy ír, az is elég arra, hogy tudjam hogy valamit változtatni kell.
Arra gyanakodok, hogy a hűtőn lévő hővezető pasztával lehet baj. Amikor a hűtőt telepítettem, akkor a két beakasztós oldalán nem volt eléggé ellazítva a csavar, így amikor egyik felét beakasztottam, utána a másikat nem tudtam kicsit erőltetve sem, ezért csúszkált a hűtő a procin rajta a pasztával. Emiatt végül amikor sikerült feltenni, nem lett egyenletes a paszta eloszlása, és olyan helyre is jutott a procin jócskán, ahol nem érinti a hűtő.
Szóval emiatt esetleg előfordulhat a fenti probléma? Én másra nem tudok gondolni. Vagy szerintetek mitől lehet?
Előre is köszi a segítséget.

(#17246) Hialin válasza fcsabika1 (#17245) üzenetére


Hialin
tag

Szia.
Lényegében nagy gondod nem okozhat, biztos hogy paszta maradt megfelelő mennyiségben a proci és hűtő közt, de ha leveszed , ellenőrizheted. A feszültségeket ellenőrizd biosban, asusnál előfordulhat, hogy autó túl feszel dolgokat, így elképzelhető a melegedés.

Esnek az IPhone árak, de legalább a csórók is megtudják venni.

(#17247) CirrMee válasza fcsabika1 (#17245) üzenetére


CirrMee
addikt

Tippek:
-paszta probléma
-szerelési hiba
-gyárilag kuka a hőcső/hűtő.

Hialin:

Közel 20 év pc barkácsolás során sem találkoztam még olyan elb*szott BIOS -al, ami ilyetén orbitálisan megkínálná a procit, pedig láttam azért vicces példányokat. Nem mellesleg: mivel nem egyedi példány ez az alaplaptípus, másnak is feltűnt volna azért, hogy duplázza a hőfokokat. Az megint más kérdés, hogy szándékosan/kézzel beállítva megvalósítható ez, de nem erről volt szó.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#17248) SP4C3


SP4C3
veterán

Üdv.

Akad itt olyan, aki használ Athlon 64 x2 XXXX+ procit? Mennyire lehet manapság ezekkel boldogulni?

ASUS M2N68-AM SE2 Alaplapba készülök procit venni, mert perpillanat egy AM3-as Sempron 2.7Ghz-en csinál benne valamit ami nem túl bíztató.

AM2+os a lap így nem tudom eldönteni, hogy AM2-es cpu kerüljön-e bele és mekkora változást jelentene egy dual-core am3-as cpu?

:R

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#17249) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok,

Erre van ötletetek?

Köszi.

(#17250) solfilo válasza SP4C3 (#17248) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Mivel a lap fogad AM3-as procikat, mindenképp olyat vennék bele. Sokkal jobban sikerültek az Athlon II X2-esek, mint a sima Athlon X2 procik. Sőt, én már inkább egy Athlon II X3 vagy X4-ben gondolkodnék, 10k körül/alatt mennek ezek is hardveraprón. De persze lehet az Athlon II X2 is, ha szorít a keret. :K

A lapon lehet kell majd biost frissíteni. Sőt, lehet ez a gond a mostani Sempronnal is.

[ Szerkesztve ]

solfilo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.