Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16601) Krisinto válasza regener (#16600) üzenetére


Krisinto
őstag

Csak azért, mert akadt a gép mikor új rendszert húztam rá..
nyomatom már két napja furmarkal, meg prime 95-el..de most meg semmi baja..

(#16602) Ruszli66


Ruszli66
csendes tag

Sziasztok!

Talán proccesszor problémám lenne, de nem vagyok benne biztos. Írtam a "Nem indul és mi a baja a gépemnek.." topikba, de gondoltam itt talán tudna valaki segíteni. Win 8.1-et használok.

Ezt írtam:
"Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
PCX-nél garancián volt az alaplapom és a ramjaim, melyből a PCX leszűrte, hogy a ramok nem voltak kompatibilisek a rammal, így levásároltam őket. Visszaérkezett 2 hét után a lap és az új ramok, így gyorsan össze is szereltem a gépet, de mindjárt az első indításnál kiírta, hogy az utóbbi időben a BIOS-ban változás történt, gondoltam megnézem. Mindjárt szembevágott az a látvány, hogy az i5-6600 processzor a 3,3Ghz helyett 0,8Ghz-n megy. Gondoltam biztos csak problémázik a lap, mert a tesztnél valószínűleg kisebb processzort használtak. Az alaplap papírjának a segítségével reseteltem az egész lapot, a probléma még mindig megoldatlan maradt. Ezek után gondoltam frissítek a c.2-es nevezetű BIOS-ra, hátha ez okossa a problémát, de nem! Jelenleg tudatlanul ülök a gép előtt és nem tudok mit tenni.
Annó a gép megérkezése után körül-belül 4 órát használtam a gépet, mire a dual chanel memória hibás lett, emiatt küldtem garanciáztatni a lapot és a ramokat. 2 héten át az eredeti dobozában gondosan őrizve a polcomon volt minden alkatrész amit vásároltam, így ebből adódóan a processzornak sem eshetett semmi baja. PCX-től azt a választ kaptam először, hogy aida64-et futtassak, az majd felpörgeti. Sajnos nem pörgette fel + elmagyaráztam a fickónak, hogy alapra 0,8Ghz-t ismer fel a prociból, nem az a baj, hogy csak ennyit eszik ha kell. Majd mondta, hogy ők a laphoz hozzá nem nyúltak beállítás ügyileg, így inkább az lenne a legjobb, ha a lapot, a procit és a ramokat újra gariztatnám. Na, nekem itt most elegem lett! 2 hetet szívtam azzal, hogy várjam mikor ér vissza a lapom+a ramok, erre beüzemelésnél máris hiba van. Tudna valaki tippet adni, hogy miért lehet az, hogy fixen 0,800Ghz-t ír a BIOS a procira? Név-ügyileg felismeri, hogy ez egy i5-6600 3,3 ghz-s proci, de nem fut annyival. Vásárlás után minden rendben volt, mindent normálisan felismert.
Nem igazán szeretnék garanciáztatni megint, újabb 1-1,5 hetembe telne és így is nehéz volt emgoldani a fősulira való készülést.
Köszönettel,
Peti"

(#16603) fuxal


fuxal
csendes tag

Sziasztok! a kérdésem a következő! alaplap Acer rs780dv a cpu AMD Phenom X4 Black Edition 9600 4 mag! de nekem az aida csak 2 magot lát! És sztem annyin is megy! Ez Miért van?

(#16604) hattrickuser


hattrickuser
tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm vásárolt egy laptopot. A CPU egy Intel® Celeron® Processor N2815, tehát ez:[link]
Az lenne a kérdésem, hogy ennél a foglalatnál FCBGA1170 cserélhető-e a CPU, vagy forrasztott BGA-ról van-e szó. Neten gyors utánajárást követően nem találtam biztos választ, illetve a laptop Németországban van, nem tudok ránézni sem sajnos.

Választ előre is köszönöm!

(#16605) martin.p


martin.p
tag

Egy nem teljesen ide illő kérdésem lenne, de valószínűleg itt kaphatom rá a legjobb választ.
Van egy gyári AMD hőcsöves 8cm hűtőm, nagy bordával, sűrű bordázattal.(Egy x2 6000+ procit hűtött)
Vettem egy AMD Phenom x4 9650-et.(2.3Ghz) Viszont annak a gyári hűtője egy ritkább bordázatú, szintén 8cm ventilátorral ellátott hűtő.

Régi:http://prohardver.hu/dl/cnt/2009-02/2821/picz/cool1.jpg
Új: http://picload.org/image/plidllc/12205039_901058169929782_19132.jpg

Szerintetek is érdemesebb lenne a régit használni, vagy nem lesz különbség?

(#16606) CirrMee válasza martin.p (#16605) üzenetére


CirrMee
addikt

Elviekben a csöves hatékonyabb.
De a puding próbája az evés, az evésé meg a hasmenés... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16607) krivics válasza hattrickuser (#16604) üzenetére


krivics
csendes tag

Már a nevéből adódóan is forrasztott tokozás, nem cserélhető a processzor. :(

(#16608) fuxal


fuxal
csendes tag

Sziasztok! a kérdésem a következő! alaplap Acer rs780dv a cpu AMD Phenom X4 Black Edition 9600 4 mag! de nekem az aida csak 2 magot lát! És sztem annyin is megy! Ez Miért van?

(#16609) CirrMee válasza fuxal (#16608) üzenetére


CirrMee
addikt

Msconfig/Rendszerindítás/Speciális beállítások, megnézed, hogy nincs e itt lekorlátozva a magok száma.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16610) fuxal válasza CirrMee (#16609) üzenetére


fuxal
csendes tag

Ott is 2 cpu irt! nincs lekorlátozva!

(#16611) krivics válasza fuxal (#16608) üzenetére


krivics
csendes tag

A bios ACC funkciójával van tiltva 2 mag... :F Valahogy így (ez egy Asus lap ACC-menüje):

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16612) regener válasza fuxal (#16610) üzenetére


regener
veterán

Ha ott is 2-t ír ahol a kolléga mondja akkor írd át 4-re vagy vedd ki előle a pipát.

(#16613) fuxal válasza krivics (#16611) üzenetére


fuxal
csendes tag

Köszönöm a választ! csak sajna ennél a lapnál nem lehet átálitani sajna :W

(#16614) krivics válasza fuxal (#16613) üzenetére


krivics
csendes tag

Tipikus brand húzás. Azt a konfigot x2-ként dobta piacra, függetlenül a hardver valós kiépítésétől. (ilyent eddig csak vinyónál láttam, AT-parancsal 4.3 GB-re korlátozott 40GB vinyók, Compaq barand gépekben...: :(( )

(#16615) fuxal válasza krivics (#16614) üzenetére


fuxal
csendes tag

Igen volt 1 sejtésem nekem is! sajna

(#16616) Vaszil76


Vaszil76
tag

Sziasztok! Tudnátok segíteni? A processzorom nem jól szuperál, lehet valami bios beállítás kellene! 4 mag 4 szálon üzemel jelenleg! Mi lehet az oka?

(#16617) martin.p válasza Doomgiver (#49) üzenetére


martin.p
tag

Nekem, ha Teljesítménycentrikusra van állítva a Windows 7-ben az üzemmód, akkor automatikusan a legnagyobb órajelen megy, sosem veszi lejjebb. Bár nem sok értelme van, ha igényli az erőforrást, akkor sosem fog lejjebb ugrani. Videókártyám néha 240Mhz-re leveszi az órajelét, akár gyengébb 3D-s alkalmazás futtatása közben is. Nem veszek észre semmilyen különbséget, egyszerűen csak ott próbál energiát spórolni a rendszer, ahol tud, és szerintem ez így van jól. Ráadásul mikor engeded neki, hogy lejjebb vegye az órajelet, akkor sokkal alacsonyabb hőfokokkal képes dolgozni.

(#16618) martin.p válasza Vaszil76 (#16616) üzenetére


martin.p
tag

Nekem nincs Intel processzorom, de talán ez megoldja:
http://m.youtube.com/watch?v=7rscmqrFWac

(#16619) regener válasza Vaszil76 (#16616) üzenetére


regener
veterán

Hyper Threading-ot kapcsold be a BIOS-ban (UEFI-ben).

(#16620) Vaszil76


Vaszil76
tag

Köszönöm sikerült! :R

(#16621) Robert85


Robert85
csendes tag

Hello

Lenne pár kérdésem nem tudom tuttok e segíteni.
Elösször is egy Gigabayte h81m-h3d lapon van egy G3258 as processzor. Ennek az órajelét szeretném feljeb huzni 3.2 ről 4-4.2 re. De valamiért nem tudom a szorzót feljeb állítani. Autómatikus-ról átt lehet állítani i7 es re 4.7 ghzre de az nem megoldás. Valaki tudna ebben segíteni?

(#16622) MK VII válasza Robert85 (#16621) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Az a lap nem szorzózár mentes procik alá való. Abban nem lehet tuningolni.
Z-a lapot kell alá tenned.. Esetleg egy B85i Gaming-et, de abban meg a memóriákat nem tudod állítani és az árából egy Z-s lap is kitelik.
Egy szónak is száz a vége.. Tuningolni Z-s lapban tudsz!

[ Szerkesztve ]

(#16623) Robert85 válasza MK VII (#16622) üzenetére


Robert85
csendes tag

Köszönöm szépen az infókat

(#16624) Robert85 válasza Robert85 (#16623) üzenetére


Robert85
csendes tag

gondolom bármit is csinálok ez az alplap nem lesz alkalmas ilyen fajta használatra.

(#16625) MK VII válasza Robert85 (#16624) üzenetére


MK VII
veterán

Sajnos nem..
Ezeknek a lapoknak ki van "herélve" a BIOS-a és nem enged semmilyen állítási lehetőséget..
Bizonyos H81-es lapokban régebben ment a tuning, de frissebb BIOS-ból kiszedték ezeket a lehetőségeket is, mert alapvetően nem tuningra való deszkák..

(#16626) Nokia735


Nokia735
csendes tag

Sziasztok
Kérdésem lenne CPU-val kapcsolatban hátha tudtok segíteni.
Szerintetek mitől van az hogy az egerem néha kihagy Windows illetve játék alatt?Mintha 1 pillanatra kihúznám és visszadugnám (optikai usb-s egér) Cseréltem a gépbe CPU-t (E8400 at 4 magos Xeon-ra) és mintha azóta csinálná,windowst nem tettem újra még.Lehet valami ötletetek?
Esetleg hibás lehet az új CPU vagy csak Windows csere kellene?

(#16627) MK VII válasza Nokia735 (#16626) üzenetére


MK VII
veterán

Először is szerintem vizsgáld meg a foglalatban a lábakat, mert lehet, hogy elhajlott az egyik a cserénél illetve egy windows újrahúzást is próbálj ki..

(#16628) Robert85 válasza MK VII (#16625) üzenetére


Robert85
csendes tag

Milyen lapot vegyek akkor helyette?
GIGABYTE GA-H97M-HD3
GIGABYTE GA-B85M-D3H
ASRock H97 PRO4
ASRock Z97 PRO3
ASUS Z87-PLUS
ASUS Z87-K
ASUS Z87-C
Ezekre van lehetőségem.

(#16629) Nokia735 válasza MK VII (#16627) üzenetére


Nokia735
csendes tag

Windows 10 frissítés épp most jön lefele.Mondjuk ma reggel 6 óra óta megy a gép és még nem csinálta a hibát.Arra is gondoltam,hogy nem-e melegszik a CPU terhelés alatt nagyon.Hűtőt még nem vettem nagyobbat hozzá,gyári core 2 duo Intel hűtő van rajta de abból is az alacsonyabb típus.
GTA 5 alatt 80 fok fele van.

[ Szerkesztve ]

(#16630) MK VII válasza Robert85 (#16628) üzenetére


MK VII
veterán

Hogyhogy ezekre van lehetőséged? Nincs más a boltban vagy mi?
A felsorolt Z-s lapok közül akármelyiket veheted. Ami a pénztárcádnak és a szimpátiádnak megfelelő.
Nem tudom, hogy hol veszed, de én már egy Z97-et tennék a proci alá..

(#16629) Nokia735
Hűtőt mindenképp vegyél nagyobb teljesítményűt..
Én windows 10-et nem tenném fel arra a régi 775-ös konfigra.. Szerintem sok driver problémába bele fogsz futni. Főleg, ha a dVGA-d is régebbi..

(#16631) Nokia735 válasza MK VII (#16630) üzenetére


Nokia735
csendes tag

Volt már fent Windows 10 az előző CPU-val,minden driver megfrissült hibátlanul.Szerinted a CPU 100%-osan hibátlan lehet?Ha hibás lenne akkor gondolom nem is menne terhelés alatt.Nagyobb igényű játékok is szépen mennek amúgy FullHD-ban. :R

(#16632) zoo8800 válasza Robert85 (#16628) üzenetére


zoo8800
veterán

Szerintem jobban járnál, ha nem a lapot, hanem a procit passzolnád, és vennél helyette egy i3-at. Vagy hagyd, ahogy van, a 3,2 GHz se olyan kevés.

rip and tear, until it is done

(#16633) MK VII válasza zoo8800 (#16632) üzenetére


MK VII
veterán

Ez sem rossz ötlet.. Ha nem annyira fogékony a tuningal kapcsolatban akkor jobban megérné lecserélnie egy i3-ra a HT miatt..
Viszont egy kétmagosnál az a 3,2ghz nem olyan "hűde" jó.. Szerintem..
Konkrétan nekem is G3258-am van és 4,5ghz-re húzva ég és föld a különbség az alap 3,2ghz-hez képest.
Processzor igényesebb játékoknál elég nagy előnyre tesz szert a magas mhz miatt..
Való igaz, hogy ez a processzor olyanoknak való aki szeret pepecselni az órajelekkel és érdekli a tuning.

Alap netezős nem nagyigényű játékos gépbe egy i3 tökéletesen megteszi..

(#16634) ScrapUnit válasza CséZé (#200) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Sziasztok!

Melyik a legnagyobb vga (AMD, Nvidia), amit egy A6 3650 ki tud hajtani rendesen?

Bocs, ha ezt a vga topikban kellett volna megkérdeznem, nem tudtam eldönteni :)

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#16635) Robert85 válasza MK VII (#16633) üzenetére


Robert85
csendes tag

Most kezdem ezt a tuningolgatós dolgot ezért kérdezek.

(#16636) Dzsozi56


Dzsozi56
tag

Sziasztok!

Okozhat-e váratlan gépleállást az a Pentium 4 630 Prescott 3GHz-es processzor, amelyiket 4 hónapja túlmelegedés (100+ Celsius) miatt szervízben újra pasztáztak és azóta stabilan működött egy internetezős, mellette csak Solitaire kártya játékokra használt régi gépben. Akkor jól érzékelhető volt (hőmérséklet kijelző és AIDA 64) a 100 fok feletti melegedés, most azonban maximum 51-54 fokra emelkedik, de tartósan inkább az 50 alatti hőmérsékletek a jellemzők.

Lehet-e esetleg más gond is, például alaplapi alkatrész, stb.? A leállások mellett a web lapok betöltése és a letöltési sebesség is számottevően lassult a pár hónappal korábbiakhoz viszonyítva. A jelenség először víruskereső futtatása mellett jelentkezett, de azóta is többször előfordult az említett használat mellett is.

Köszönöm, ha tudtok valamilyen segítő választ adni a fentiekre?

Dzsozi56

Gép:

Asus P5GD1-VM alaplap, fenti processzor, nVidia MSI GT 240 Frozr 1 GB VGA, Seasonic SS350-ET táp, Thermaltake Silent Tower CL-P0025 CPU hűtő x 2db Coolink Swif2-92 ventilátorral, Kingston HyperX Fury 120 GB SSD, Gigabites hálózati kártya.

[ Szerkesztve ]

(#16637) solfilo válasza ScrapUnit (#16634) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Biztosra nem tudom, de egy HD7770-nél vagy R7 250X-nél erősebbet nem nagyon raknék mellé. Nagyon max egy HD7790-et, vagy R7 360-at. (R7 260X kerülendő típus)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#16638) ScrapUnit válasza solfilo (#16637) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

7870 már megfogja?

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#16639) CirrMee válasza ScrapUnit (#16638) üzenetére


CirrMee
addikt

Fordítva, kihajtani nem fogja azt...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16640) solfilo válasza ScrapUnit (#16638) üzenetére


solfilo
veterán

Menni fog vele, de tuti hagy a kártyában az A6-3650, 2,6 Gz-es csak és régebbi architektúra már. Esetleg kérdezz be a saját topikjába, hogy mivel használja, aki VGA-t rak mellé.

solfilo

(#16641) ScrapUnit válasza solfilo (#16640) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Utánajárok még, köszi az infót mindenkinek! :R

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#16642) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Üdv. Most váltottam 1440p-re és jól sejtem, h már egyes 2k-s Youtube videókhoz kevés a kis 2 magos Pentium? 100% a proci kihasználtsága és nem éppen folyamatos a kép. Bár érdekes, mert mondjuk nem játékból felvett videóknál nincs gond. Egy 4 magos i5 jó eséllyel megoldaná a gondot ugye? :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#16643) zoo8800 válasza Scholes9 (#16642) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem i3 van, az bírja a 1440p-s jutubot.

rip and tear, until it is done

(#16644) Nokia735 válasza MK VII (#16630) üzenetére


Nokia735
csendes tag

Szia

Windows telepítés nem oldotta meg. :U

(#16645) MK VII válasza Nokia735 (#16644) üzenetére


MK VII
veterán

Sűrített levegővel pucold át az USB foglalatokat illetve nézd meg nagyítóval nincs-e véletlen az alaplapon megrepedve a forrasztás.. Esetleg egér kábel csatlakozó hiba.
Nekem is volt ilyesmi gondom amúgy.. Egy usb hosszabbító kábel játszotta ugyan azt mint neked.. Picit megmozdult a kábel és már szét is csatlakoztatta a win..
Esetleg még amit írtam előzőleg, hogy talán egy láb elferdült a foglalatban mikor cserélted a procit...
Ha ezek sem akkor X..

[ Szerkesztve ]

(#16646) dokee78


dokee78
félisten

Anyámnak van egy PC-je.
böngészésre használja.
Pentium Dual Core E2180 2.0GHz
1 GB DDR2 RAM
8600GT 256 MB GDDR3

Valami gyorsulást észre venne,ha a procit kicserélném neki egy E8200 2.66GHz-re?
Tudom,hogy erősebb,de észre venné-e a különbséget?

(#16647) MK VII válasza dokee78 (#16646) üzenetére


MK VII
veterán

Észre venné a program indításokkor talán, de ott az az 1GB ram édeskevés még böngészni is.
Ha dobnál az új proci mellé még 1, de inkább 2gb ramot akkor határozottan észrevenné a sebesség növekedést..

(#16648) dokee78 válasza MK VII (#16647) üzenetére


dokee78
félisten

Azt tudom,hogy RAM esetén észre venné.
Így sincs panasza,viszont vacilálok,hogy eladjam az olcsó E8200-at vagy tegyem bele.

(#16649) MK VII válasza dokee78 (#16648) üzenetére


MK VII
veterán

2500ft egy E8200-as proci.. Szerintem tedd bele anyunak a gépébe.. :)

(#16650) dokee78 válasza MK VII (#16649) üzenetére


dokee78
félisten

Jaja az lesz :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.