Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16301) Balathruin válasza Kaci84 (#16299) üzenetére


Balathruin
veterán

Még nem igazán, szóval inkább legyen Skylake.

(#16302) bul07


bul07
nagyúr

Egy másfél hónapon belül el akarom adni a jelenlegi processzoromat, mert cserélem egy i5-4690K-ra vagy i5-6600K-ra.

Kérdésem az lenne hogy milyen teszteket futtassak le a jelenlegi processzorom amivel tudom bizonyítani hogy semmi baja?

Az aprós hirdetésbe tenném majd ki.

Mert ha meglesz az új csak akkor lesz eladó a régi és persze akkor már nem tudok teszteket futtatni.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#16303) majmos


majmos
újonc

Sziasztok!

Azzal fordulnék hozzátok, hogy van nekem egy AMD FX 6300 processzorom. Ez eddig szép és jó, de ha valamit , amit eszi egy kicsit is a gépet , akkor felmegy a hőfok 90 fok fölé, és akármit csinálok vele, nem akar lentebb menni, és egészen addig megy a dolog , amíg ki nem kapcsol a gép.
A proci rendelkezik egy Artic Freezer 13-as hűtéssel, de emellett is jelentkezik a probléma, emellett a gépházban található még 2 másik ventillátor is, amik rendesen, jó irányba fújják a levegőt, szobában egy kicsit meleg van, de ez nem adhat okot arra hogy ennyire túlfűtse a dolgokat.
Ami még fontos lehet:

- Alaplap ASROCK 980DE3/U3S3
-Táp M-TECH 950W Value PSU(MS-N950-VAL)

A szervízből elküldtek . hogy nem tudnak vele mit kezdeni, oldjam meg magam, pedig garanciális minden alkatrészem. A gép kb. fél éves.

Remélem itt találok valamit segítséget.

Előre is köszönöm.

(#16304) solfilo válasza majmos (#16303) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

A melegedésre nem nagyon tudom mi lehet a gond, valamiért nem tudja leadni a proci a hőt, egy újrapasztázás lehet segítene rajta. Azt a tápot viszont érdemes lenne cserélni, M-Tech tápok veszélyesek tudtommal. Gondolom a boltban ajánlották. Ha a gépet is ők rakták össze, akkor lehet verném náluk az asztalt, hogy pasztázzák újra. De várj más véleményére is. :)

solfilo

(#16305) Balathruin válasza majmos (#16303) üzenetére


Balathruin
veterán

Kezdjük azzal, hogy az alaplap és a táp hulladék.
Hűtő jól van felrakva?

(#16306) CirrMee válasza majmos (#16303) üzenetére


CirrMee
addikt

Lehetőségek:
-kipróbálni gépházból kiszerelve (gépgáz szellőzését kizárva)
-pasztázást ellenőrizni (bár a F13 gyárilag rendelkezik pasztával, bőven elég az, ha nem cseszik el felrakásnál, és szednek le miatta)
-másik hűtővel kipróbálni, kizárandó a jelenlegi hűtő sérült állapotát (pl hőcső repedés).

Továbbá: M-Tech tápot azonnal a kuka irányába dobni, lehetőleg addig, amíg a gép még működik...

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16307) Tim82 válasza CirrMee (#16306) üzenetére


Tim82
nagyúr

Továbbá: M-Tech tápot azonnal a kuka irányába dobni, lehetőleg addig, amíg a gép még működik...

Én azért előbb kikapcsolnám a gépet és csak utána tépném ki belőle a tápot. :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16308) majmos válasza Tim82 (#16307) üzenetére


majmos
újonc

A pasztázással nincs gond, jól van megcsinálva, a hiba jelentkezik akkor is, ha a dolgok nincsenek benne a gépházban. Az egy dolog hogy a táp hulladék, de ez lehet az oka annak hogy melegszik ? A hűtő is új, minden alkatrész ki volt cserélve, gyártó szerint minden hibátlan, csak együtt nem adják a kívánt teljesítményt.
Ha a táp a gond, akkor mit tudtok ajánlani ami, nem olyan felső árkategóriás, és normálisan működik?

Valami más hőfokmérő programot tudtok ajánlani ? Speedfannal mértem eddig.

[ Szerkesztve ]

(#16309) pzolika9512 válasza bul07 (#16302) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

minek teszt ? egy cpu-z képet feldobsz, amin látszik az idő (windows tálcán) aztán kész :R

procinál nincs olyan, hogy csak félig ment tönkre...ezt mások is tudják (talán)...itt vagy totál meghal (ritka eset) vagy nincs semmi baja! :R

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#16310) pzolika9512 válasza majmos (#16308) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

ha csak egy vga-d van (feltételezem hogy az van) akkor:

chieftec ctg-500-80p, fsp hexa+ 500 vagy 400, superflower 450, thermaltake hamburg 530w

ezek olyan 10-17 ezer között kaphatók! és ajánlott tápok!

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#16311) Balathruin válasza pzolika9512 (#16309) üzenetére


Balathruin
veterán

procinál nincs olyan, hogy csak félig ment tönkre
De van. Pl. FX-ben meg tud halni a memória vezérlő, de attól még működni fog.

(#16312) bul07 válasza pzolika9512 (#16309) üzenetére


bul07
nagyúr

Gondoltam egy Prime95 , Aida64 Stabilitástesztet, és BurnIn Testet csak le fogok futtatni
Meg amit említettél cpu-z képet is lövök

Kszi a válaszodat(egyedüli)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#16313) pzolika9512 válasza Balathruin (#16311) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

na jó, ezt nem tudtam :R de ez ritka (gondolom)

[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#16314) Csacse


Csacse
tag

Sziasztok!

Csak annyit szeretnék kérdezni hogy a 2011 v3-as tokozás kompatibilis visszafelé?

Pl Intel Xeon e5-xxxx v2 processzor vagy xeon e5 xxxx - cpu-val is működik?

(#16315) Balathruin válasza Csacse (#16314) üzenetére


Balathruin
veterán

Tudtommal nem.

(#16316) demmer123


demmer123
őstag

Érdemes 1151-re váltani?
Jelenlegi 4690k,ddr3 1600 mhz 8gb,asrock z97 extreme4.

1151
I5 6600k,ddr4 2400mhz 16gb ram,asrock z170 extreme4.
Sok javulás lenne gyorsaság,több fps játékok téren?

[ Szerkesztve ]

(#16317) solfilo válasza demmer123 (#16316) üzenetére


solfilo
veterán

Én szerintem várnék még egy generációt, alig előzi az i5-4670K-t (+2%). Mire nem elég a 4690K?


innen

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#16318) Balathruin válasza demmer123 (#16316) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha nem tudod mire költeni a pénzed akkor igen, de még 2500K/2600K-ról SEM éri meg váltani.

(#16319) MiklosSaS válasza solfilo (#16317) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Miert nem olvasod vegig?

" Mivel az Indigo és az Apache abnormális eredményei minden bizonnyal valamiféle kezdetleges BIOS vagy mikrokód problémára vezethetőek vissza, így két összesítést is készítettünk, ahol is a másodikból kihagytuk a problémás teszteket. "

" Utóbbi verziót alapul véve az i7-4790K-nál nagyjából 6-7%-kal gyorsabb az i7-6700K, míg az i5-4670K-tól körülbelül 8%-kal húz el az i5-6600K. Két évvel ezelőtt nagyjából ennyit hozott a Haswell is az Ivy Bridge processzorokon, ergo az Intel nagyjából tartotta magát a korábbi tendenciához."

PH! teszt!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#16320) #35434496 válasza MiklosSaS (#16319) üzenetére


#35434496
törölt tag

Igy nézve baromi jó lett a 6700k. :K Komolyan mondom ha nem X99 rendszerem lenne már règ ilyen proci ketyegne egy pl: EVGA vagy Gigabyte lapban. :C

(#16321) solfilo válasza MiklosSaS (#16319) üzenetére


solfilo
veterán

Sorry, figyelmetlen voltam, jogos. :B

A #16317-ben írt (+2%) helyett (+8%) a helyes, a többit fenntartom. A 4690K-t meg gondolom még kisebb előnnyel előzi az i5-6600K.

solfilo

(#16322) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem,hogy egy E8400-as prockót cserélnék egy Q9550-re. Csak simán berakom a másik helyett,vagy valamire kell figyelnem? Esetleg nagyobb táp,vagy valami? Konkrétan ebbe kellene.

Köszi.

(#16323) Tim82 válasza sputyi70 (#16322) üzenetére


Tim82
nagyúr

[Eszerint] nem kellene problémának lennie. BIOS frissítés persze nem árthat.

Xeon-okkal már lennének gondjai a Q45-ös chipsetnek, egészen pontosan az L/E/X5*** szériás procikat nem szereti.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16324) sputyi70 válasza Tim82 (#16323) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Ok. Köszi az infót. :R

(#16325) mmdms


mmdms
addikt

Hali!

Valaki tudna felvilágosítást adni, hogy milyen feltételek mellett emeli egy x4 750k az órajelét Pb0-ba? Ez csak egy modul esetén él? Semmilyen programmal se tudtam még kicsikarni belőle.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#16326) Wayne


Wayne
aktív tag

Szerintetek mi lehet az oka, hogy a jó pár éves i7 920-t már nem tudom húzni egyáltalán? Fénykorában stabil 3.8-4ghz-n ment. Közben persze cserélődtek az alkatrészek (vga, hdd, ram) Arra gondoltam, hogy újra pasztázom. Van ilyen, hogy a paszta az idő előrehaldtával veszít a hőveztő képességéből? Ha igen milyen pasztát ajánlanátok? Esetleg a táp lenne kévés Seasonic M12II 620w modoláris, fél éves táp, adataimnál látható a configom.

(#16327) Balathruin válasza Wayne (#16326) üzenetére


Balathruin
veterán

Pasztától függően 2-3 év alatt kiszárad.

(#16328) Wayne válasza Balathruin (#16327) üzenetére


Wayne
aktív tag

Akkor tuti az a baj! Mert már vagy 5 éves config :) Milyen pasztát ajánlanátok? Mondjuk ebay.de-ről ;)

(#16329) Balathruin válasza Wayne (#16328) üzenetére


Balathruin
veterán

MX2 vagy MX4.

(#16330) stawros válasza Balathruin (#16329) üzenetére


stawros
tag

Sziasztok!
Adott 1 régi lap mely korábban fagyogatott.Ram hiba volt, de 1 láb törött a socketben.Nincs fagyás, tudtam telepíteni op.rendszert is, drivereket is de a CPU-z-ban nincs CPU Voltage jelzés.Ez azért lehet mert hiányzik azaz 1 láb és esetleg használná a proci?Jelenleg Celeron 440 megy benne, nem mertem erősebbet/másmilyet beletenni a lapba.Ötlet?Írjatok, köszi :)

Ha nem érsz el telón hagyj privit, mindenképp válaszolok, ahogy időm engedi.Ha privátra nem válaszolok az azért van mert nem vagyok gép előtt, jelenleg.

(#16331) Balathruin válasza stawros (#16330) üzenetére


Balathruin
veterán

Vidd el javítani valakihez. Ha nem akar lehúzni akkor párazáz forintért visszaforrasztja a hiányzó lábat.

(#16332) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok. Az aláírásomban lévő konfigot szeretném minnél kissebb energia igénnyel hajtani. Értsd ezalatt, hogy idle jelenleg 60-70w körül eszik. Minden energia takarékosdolgot bekapcsoltam. Turbo-t letiltottam, windows--ban beállítottam az energia gazdálkodást, de nem bírom 60w alá nyomni :W. Mit kéne még beállítanom?

Olyan 30w-ra lenne jó levinni az idle fogyasztást!!!

[ Szerkesztve ]

(#16333) Balathruin válasza XuChi (#16332) üzenetére


Balathruin
veterán

Kérdés: Minek?
Vedd ki a videokártyát. Szerintem máshogy nem fog menni.

(#16334) XuChi válasza Balathruin (#16333) üzenetére


XuChi
addikt

Mert éjjel nappal kell majd járnia, mert media server, letöltő szerver, és hálózati adattár lesz belőle távoli eléréssel.

Természetesen a vga-t nem akarom kivenni, mert ha olyanom van, akkor játszani is szeretnék!!! :R

(#16335) XuChi


XuChi
addikt

Azt nem tudja valaki, hogy egy AMD A6 7400K procit mennyire lehet downclock-olni ? Azt tudom hogy be lehet állítani az A88X chipset-es lapokon, hogy max 45w TDP-t engedjen neki, de mivel K-s CPU, így azt gondolom, hogy még ennél is lejjebb lehet menni vele!!

(egy mini gép építésén gondolkodom, ahhoz kellene, NAS, Média Szerver, Adat Szerver lenne 0-24-ben)

[ Szerkesztve ]

(#16336) Balathruin válasza XuChi (#16335) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha jól emlékszem kb. 1GHz-ig le lehet lassítani, de ha kis fogyasztás kell akkor lehet rálesnék az AM1-re is.

(#16337) XuChi válasza Balathruin (#16336) üzenetére


XuChi
addikt

Az am1 meg már nagyon harmatos teljesítményben :(

(#16338) solfilo válasza XuChi (#16337) üzenetére


solfilo
veterán

Az Athlon 5350 4 magos és ugye 2.05 GHz-es.

c2c így teljesít Kaverihez képest:

innen

Gyors számolás után kiderül, hogy az Athon 5350 megfelel kb egy 4 magos, 1,67 GHz-es Kaverinek. Nem olyan rossz azért. Esetleg kérdezz be ide, hogy a kinézett feladatokra elég lenne e: AM1 topik

solfilo

(#16339) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Megérné lecserélni egy AMDX4 760K-s procit egy X4 860K-ra 5000ft ellenében? Előre is köszi! :F

(#16340) csendesjani


csendesjani
csendes tag

Sziasztok!

Az AMD FX-6300 procit szeretném meghúzni az Asrock 990FX Extreme3 lapban mit kell átállítani a biosban,
hogy nagyon meglehessen húzni? Még nem nagyon tuningoltan.
Cpu voltot max. meddig és miket kell kikapcsolnom hogy ne vegye le autón a voltot és az órajelet?
AMD Caralyst autó tuning 4,5GHz-nél többet nem enged, ekkor 49C'-os a proci (víz van rajt, szerintem többet is bírna).
A biosban minden alapon van, a cpu 1,2V-on van és Aida szerint terhelésnél most 1,3V.
Ime a bios..(hát nem a legjobb képek)


[ Szerkesztve ]

(#16341) solfilo válasza csendesjani (#16340) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Próbáld a procid topikjában: AMD FX

solfilo

(#16342) csendesjani válasza solfilo (#16341) üzenetére


csendesjani
csendes tag

ok. köszi.

(#16343) Csacse


Csacse
tag

Sziasztok!

Egy Intel Quad 9650 elég egy GTX 980 mellé? :F

(#16344) Balathruin válasza Csacse (#16343) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha a procit akarod kihajtani akkor igen, fordítva nem fog menni.

(#16345) Csacse válasza Balathruin (#16344) üzenetére


Csacse
tag

Szerinted mi lenne a max ami még szinkronba lenne a q9650 el?

(#16346) Chapel


Chapel
addikt

Mivel elszállt a lapom és normális 1155-ös z77-es lap ma ritka mint a fehér holló, így haswellre váltanék. i7 3770 helyett i5 4690k lenne, így i7 4770-el szemben lenne tunning potenciálom. A jó hűtő adott, így mehetne a tunnig, a játékok sem bánnák.
Fotós lévén viszont fontos a ps, lr és egyéb képfeldolgozó programok, így kérdésem az, hogy nem fogok e észrevehető hátrányt szenvedni e téren a 6mb cache-el, a 8-al szemben?

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#16347) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Jó napot kívánok!

Honnan tudhatnám meg, hogy a laptopomba milyen processzorok kompatibilisek, ha mondjuk le szeretném cserélni a benne lévőt?

Aquila non captat muscas.

(#16348) Csacse válasza Hegyirabló (#16347) üzenetére


Csacse
tag

Szia! Ha cserélhető. Szerintem a gyártó honlapján fent van. Mi a pontos tipusa a laptopodnak?

(#16349) Hegyirabló válasza Csacse (#16348) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Sony SV-E1512E6EW.

Én sajnos semmit nem találok róla.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#16350) Hegyirabló válasza Hegyirabló (#16349) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Még is csak találtam valamit csak honnan derül ki innen, hogy cserélhető-e?

[link]

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.