Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16201) sandor75


sandor75
csendes tag

Tuning szakikhoz egy gyors kérdés: húzott rendszernél a böngésző / bármelyikkel nézem / indítás pillanatában leáll, akárhányszor indítom. Minden más részében stabil a rendszer, Stresz teszten, 3dmark- ban, játékban. Van valami ötlet, mitől lehet? Biztos vagyok benne, hogy a túlhajtás, mert ha visszább veszem, jó. A kérdés csupán arra irányul, miért egyedül a böngészők omlanak össze? Köszönettel.

Hiszek a sárkányokban , a jó emberekben,és egyébb fantázia szülte lényekben...

(#16202) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!
Mobil cpu esetén hogy lehet kikapcsolni a turbo boost-ot?

(#16203) R̲e̲m̲ válasza magyar1997 (#16200) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

vagy tedd 9re, vagy auto-ra ha van ilyen opció.
auto-n megmarad az energiatakarákos opció is, míg fix szorzóval szerintem mindig a beállított értéken marad, és nem veszi vissza, ha nincs terhelés.

(#16204) Probmx


Probmx
csendes tag

Sziasztok! Életemben először használtam a 3dmark egyik újabb verzióját, nemrég elcseréltem itt ph-n egy gépet és tesztelgetem mostanság. Mikor ezt megláttam 101°C, eléggé megijedtem:

Elég meleg szokott lenni hátul a gép teteje illetve a videókártya is.
Alaplap: Asrock FM2A75 Pro4+
Proci: AMD A8 5600k Black Edition 3900Mhz ( Hűtés: ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev. 2)
Ház: Cooler Master Elite Knight 350
Videókártya: XFX HD6950 2GB

3 Venti van a gépbe, egy elöl (szívja be a levegőt), egy hátul (szívja ki a meleg levegőt), illetve egy volt alul ami szívta ki a levegőt, de kb. a hideget szívta ki, mert alul nem volt meleg a gép, ezért áttettem felülre hogy szívja ki a meleget felül. Illetve a procihűtő felfele néz ezért raktam át az alsó ventit felülre, hogy onnan húzza ki a meleg levegőt. (Tudom a proci hűtés a gép hátulja fele kéne legyen, de így volt összeszerelve és most nincs pasztám, hogy megfordítsam. Lehetséges, hogy a 3dmark nem valós hőfokokat ír ki vagy pedig azt angol hőfokban jelzi ki? A videókártyára is 80-90°C-ot írt. Illetve a fejhallgatómon keresztül áram zajok jönnek ki, kikapcsoltam valami C6 dolgot biosban (Youtube-on találtam, hogy lehet segít), de csak halkabb lett, nem szűnt meg. Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#16205) Probmx válasza Probmx (#16204) üzenetére


Probmx
csendes tag

Azt ki hagytam, hogy az UEFI biosban a ventik Standard-ra vannak állítva, mikor cseréltem a gépet Silent-en voltak, de egyel feljebb tettem őket. A standard gondolom a normális beállítás, amennyit bírnak a ventik. Csak, mert a srác mondta hogy túl is lehet őket hajtani, de nem ajánlott és nem is szeretném. A proci most SpeedFan-al nézve Stress CPU (CPU-Z)-vel, 65°C-os maximum, de egy kis tűz ikonnal jelzi, a többi hőmérsékletnél pedig zöld pipa van. (A GPU-t is tűz ikonnal szokta jelezni, ha valami játékkal játszom.)

[ Szerkesztve ]

(#16206) CirrMee válasza sandor75 (#16201) üzenetére


CirrMee
addikt

Teszt alatt mit értesz? IBT/LinX/prime95, minimum 15/30perc megvolt...?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16207) CirrMee válasza Probmx (#16204) üzenetére


CirrMee
addikt

Elöl/bal oldalon/alul friss levegő betáp. Hátul és fent meleg levegő kifúj.

A celsius fok angolul, magyarul, és szuahéli nyelven is celsius fok.

Tuning van a gépen? Ha nincs, és normálisan van pasztázva, lehet meg kellene próbálni az alulfeszelést.

Alaplapi hangkártya vs összeszedi a zajt - ezért szeretjük az alaplapi zörejboardot. Ócska, de legalább "ingyen" lehet szidni... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16208) Probmx válasza CirrMee (#16207) üzenetére


Probmx
csendes tag

Köszi, szóval komolyabb hangkártyával megszűnik a zaj gondolom. Tuning +300Mhz van, ezt gyárilag be lehetett kapcsolni, azért ezt raktam be mert van a manuális mód és van ez az automatikus proci tuning. Gondoltam inkább legyen automatikus, mert a gép jobban érti magát mint én őt. (Még sosem volt UEFI-s alaplapom.) :DD A proci feszültsége 1.352-1.360V-on ugrál (1x 1.352V aztán 1.360V), CPU-Z szerint.

[ Szerkesztve ]

(#16209) Probmx válasza Probmx (#16208) üzenetére


Probmx
csendes tag

Annyit lehagytam, hogy gondolom akkor a mikrofonba való beszédkor keletkező zaj is az alaplapi hangkártyának tudható be?

(#16210) medium84


medium84
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Lenovo 3000 N200 notebook, T5750 procival, KINGSTON SV300S37A120G SSD-vel, egészen jól használható.
Egy bajom van csak vele, AVC-HD (jellemzően házi) videókat nem tud akadás mentesen lejátszani.
A kérdés pedig:
1: cserélhető a processzor?
2: ha igen, mi a legjobb, amit bele tehetek (pl.: X7900)?

Üdv és köszi!

(#16211) CirrMee válasza Probmx (#16208) üzenetére


CirrMee
addikt

Alaplapok általában auto módban szeretnek túlzásokba esni, amikor a feszültséget állítják be. Ha az ideálisnál jóval nagyobb feszültség van rátolva, jobban fog melegedni.

Hang+miki visszahallatszik: vezérlőben hangnál (az aktív kimeneten) lejátszás/jelszintek fülön nézz rá, le van e tiltva a mikrofon. Ha nincs, akkor "visszajátssza" (a kimenetre) az éppen érzékelt hangot.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16212) sandor75 válasza CirrMee (#16206) üzenetére


sandor75
csendes tag

2 órát is mehet bármilyen teszt. Elég régóta foglalkozom a témával, de ilyen jellegű hibával még nem találkoztam, ezért a kérdés. 3dmark loopolva mehet fék napig is, semmi hiba, csak a böngészők omlanak össze azonnal, ahogy elindítom valamelyiket.

Hiszek a sárkányokban , a jó emberekben,és egyébb fantázia szülte lényekben...

(#16213) CirrMee válasza sandor75 (#16212) üzenetére


CirrMee
addikt

Épeszű ember nem tesztel CPU túlhúzást háromdémárkkal, stabteszt gyanánt.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16214) sandor75 válasza CirrMee (#16213) üzenetére


sandor75
csendes tag

Arcodból vegyél vissza kiskomám...Nem a cpu húzást teszteltem vele, hanem a rendszert,és teljesen épeszű vagyok, javaslom a szövegértelmezést gyakorolni.. Ha nem tudsz tisztelettudóan hozzászólni, akkor fogd be a szádat. Az ilyen tudálékos kis majmokat nem bírom, különösen ha baromságokat írogatnak....te kis épeszű.... Köszöntem.

Hiszek a sárkányokban , a jó emberekben,és egyébb fantázia szülte lényekben...

(#16215) CirrMee válasza sandor75 (#16214) üzenetére


CirrMee
addikt

>>Tuning szakikhoz egy gyors kérdés: húzott rendszernél a böngésző
>Nem a cpu húzást teszteltem vele, hanem a rendszert,és teljesen épeszű vagyok, javaslom a szövegértelmezést gyakorolni..

Ennyit a szövegértelmezésről...
Processzoros topicban épeszű ember nem feltételezi, hogy stabilitási problémára hivatkozva VGA irányában vársz válaszokat. Ha VGA stabilitási problémád van, akkor meg mások kioktatása helyett térj át a (típusnak) megfelelő topicba.

Ha meg processzoros, akkor meg ne okoskodj, ha kérdőre vonnak a háromdémárkos bölcsességed miatt. CPU -t (téged leszámítva) nem stabtesztelünk háromdémárkkal, ha tetszik, ha nem.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16216) sandor75 válasza CirrMee (#16215) üzenetére


sandor75
csendes tag

Mert a húzás terméseztessen csak a cpu ra vonatkozik okoska ugye? Nem az egész rendszerre...istenem annyira utálom személyeskedő barmokat, épeszű...Remélem több hozzáfűzni valód nem lesz, mert érdemben megint csak nem tudtál hozzászólni. Tedd meg,hogy erre már nem is reagálsz, mert jobban nem tudod lehúzni magad úgysem, a tudatlanságod meg nem érdekel.

Hiszek a sárkányokban , a jó emberekben,és egyébb fantázia szülte lényekben...

(#16217) CirrMee válasza sandor75 (#16216) üzenetére


CirrMee
addikt

15 éve utazom elektronikában (ebből 12 -t az iparban), veled ellentétben magam oldom meg a felmerülő problémákat. Konkrétan lesz*rom, mekkora faszagyereknek érzed most magad, mert ugye most ilyen szépeket írtál, meg hát most tényleg jól megaszontad' nekem...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16218) kaszas19 válasza sandor75 (#16212) üzenetére


kaszas19
senior tag

Még mielőtt kirobbana itt a 3. Világháború,én szerintem azért omlik össze neked a böngésző húzàs utàn mert nem stabil a rendszered. Nekem annak idején mikor a 8120-as Amd procimat húztam azt tanácsolták hogy hiába a stabilitás teszt ha a böngészőben egy flash alapú játék vagy bármi miatt össze omlik a böngészőm akkor nem elég a stabil a gép.
Esetleg próbàltàl már pici feszt rádobni a procira? Esetleg a memóriák nincsennek nagyon megrángatva?

(#16219) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Van egy E8400 CPU-m, es sajnos egyre kevesbe tudja ellatni a mindennapi feladatokat. Internetezesnel jon ki a legjobban a CPU lassusaga: youtube HTML5-ben mar 60-80% kozott megy a CPU. Mellette mar barmi mas feladat nehezkesen megy.
Az lenne a kerdesem, hogy szerintetek mivel jarnek jobban? Venni hasznaltan kb 10k-ert Core 2 Quad procit, vagy ez annyira nem hozna nagy tobbletteljesitmenyt? Inkabb egy teljes platformcserevel jarnek jobban?
Koszi a valaszt!

(#16220) R̲e̲m̲ válasza pete_21 (#16219) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

ha foltozgatni akarod, (és megeszi a lapod) teszel bele egy xeont, vagy platformot cserélsz..
bár nálam ilyen téren nem volt, gond, én a fogyasztás miatt cseréltem le.
(x5470 volt 8giga rammal)

(#16221) pete_21 válasza R̲e̲m̲ (#16220) üzenetére


pete_21
addikt

Sajnos en is ugy gondolom, hogy ez csak foltozgatas lenne. Csak azt nem tudom, hogy az altalanos hasznalat soran (pl youtube videok) mennyit segitene a processzor gondon.
Errol mi a velemenyed?
Koszi a valaszt!

(#16222) kaszas19 válasza pete_21 (#16221) üzenetére


kaszas19
senior tag

Minél több mag és nagyobb órajel segít a youtube videó felkonvertálásában valós időben.
Szerintem ha ilyen célokra használod a gépet akkor még megéri egy xeon cpu-ra bővítés.

(#16223) R̲e̲m̲ válasza kaszas19 (#16222) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

a youtube az h264, a gpu dolga egy normális rendszernél
egy 1,86ghz-es x60on is megy nálam 720p-ben

[ Szerkesztve ]

(#16224) medium84


medium84
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy Lenovo 3000 N200 notebook, T5750 procival, KINGSTON SV300S37A120G SSD-vel, egészen jól használható.
Egy bajom van csak vele, AVC-HD (jellemzően házi) videókat nem tud akadás mentesen lejátszani.
A kérdés pedig:
1: cserélhető a processzor?
2: ha igen, mi a legjobb, amit bele tehetek (pl.: X7900)?
Üdv és köszi!

(#16225) kaszas19 válasza R̲e̲m̲ (#16223) üzenetére


kaszas19
senior tag

De nálam is integrált van ezért csak a procira hagyatkozik.

(#16226) pete_21 válasza kaszas19 (#16222) üzenetére


pete_21
addikt

Koszi a valaszt!
Akkor ezt meg atgondolom, ha jo aron ki tudok fogni. Mondjuk egy 4 magos 2,6 GHz-es proci mennyivel lenne erosebb, mint a mostani 2 magos 3 GHz-es? :)

(#16223) Tsiga001: HD 6850 GPU-m van, nem olyan gyenge ez, mint egy iGPU. Firefoxot hasznalok, be van kapcsolva a hardveres gyorsitas. Azt mondjatok, hogy nem kene ennyire porognie a CPU-nak? Kisebb terheltseggel kene mennie a youtubenak?

(#16227) pzolika9512 válasza pete_21 (#16221) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

youtubra nézd meg ezt a cikket :R

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#16228) darkfalcon92


darkfalcon92
újonc

Sziasztok!

Nem biztos, hogy ez a legmegfelelőbb topic a problémámhoz, de nem találtam jobbat.

Másfél hete vettem egy gépet:
Intel Core i5 4460
HyperX Savage 1600Mhz CL9
Asus R9 270X-DC2T
Gigabyte GA-B85M-D3H Rev2

Lefuttattam egy pár tesztet, amik alapján hozza azt a teljesítményt, amit kell neki. 3DMark-ban, PassMark-ban, SuperPI-ben stb. annyi pontot hoz, mint mások által végzett tesztekben.
Viszont a problémám az az, hogy az ismerősömnek egy hasonló felszereltségű gépe van, kivéve a processzort és az alaplapot (videokártya és memória ugyanaz, win10 mindkettő), és neki játékokban átlagban 10-30%-al több FPS-e van, mint nekem.

A processzorja az egy Intel Core i5 4570, a lap szintén mATX-es Gigabyte, még valamivel kevesebbet is tud, mint az enyém (pl. kevesebb ram), viszont az övé egy régebbi revision-ös lap, és azon még 4 db VRM van, míg az enyémen csak 3. Erre csak akkor jöttem rá, amikor kézhez kaptam a lapot, mert az oldalon nem volt feltüntetve, hogy az Rev2-es, illetve a kint lévő képek is a korábbi revíziójú alaplapot ábrázolták.

Észrevettünk még egy olyat, hogy Battlefield 4-ben nála nem hoz csak egy 5-10% a Mantle, viszont nálam már 20-30%-ot is. Tehát mintha a proci lenne a szűk keresztmetszet, de a benchmark-ok alapján csak kb 6-8%-al jobb a 4570-es.

A kérdésem az az lenne, hogy okozhat-e ez a két eltérés ekkora mértékű különbséget? Mert ha egy ~5-10% lenne, még arra azt mondanám, hogy oké, de valahol ennél jóval nagyobb a különbség. A lap pedig nem tudom mennyit tud belezavarni.

Előre is köszi válaszokat.

(#16229) solfilo válasza darkfalcon92 (#16228) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Két proci között alig van különbség, az a +200 MHz turbó nem kéne ennyit számítson. Biztos, hogy neki is 270X VGA-ja van?

solfilo

(#16230) darkfalcon92 válasza solfilo (#16229) üzenetére


darkfalcon92
újonc

Teljesen ugyanaz minden, mint ahogy írtam is, csak a proci, meg a lap más. Azért zavar engem is ennyire, mert nem gondolnám, hogy ennek ekkora különbséget kellene eredményeznie.

(#16231) varillo


varillo
csendes tag

Valaki vásárolt már az apróról a Lec nevű felhasználótól Mert most szeretnék majd tőle venni procit, 490 pozitivja van, negativ egy se. MEgbizható?

(#16232) pzolika9512 válasza varillo (#16231) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

hogyne lenne az! nagyon régóta a piacon van a srác :R

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#16233) Ciccuka válasza varillo (#16231) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igen az. ;)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#16234) MiklosSaS válasza darkfalcon92 (#16228) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sima ugy :

- csereljetek meg a processzorokat, rakd be az ovet a te gepedbe es meglatod hogy mi lesz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#16235) foxboro


foxboro
tag

Sziasztok!
Jelenleg Intel i5-760 procim van, 3660Mhz -en járatva. Nemrégiben beruháztam egy R9 380 4GB vga -ba. A kérdésem, hogy cpu limit jelentkezik -e ennél a kombónál, játékok esetében?
Tudom, hogy ez a proci régi, de úgy gondolom még egy darabig ez lesz....
Üdv,
Foxboro

[ Szerkesztve ]

(#16236) MiklosSaS válasza foxboro (#16235) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem egy pici limited lesz, de azert meg hasznalhato.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#16237) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

HWInfo64 mennyire mutat megbízható adatokat processzor TDP-jével kapcsolatban?

Adott egy Phenom II x2 555 BE, aminek fel lett oldva a harmadik magja, illetve szorzóállítással 3,2-ről 3,6 GHz-re lett emelve az órajele, mindezt feszültségemelés nélkül. Ezek után a HWInfo64 - ami Phenom II x4 B55-nek ismeri fel a magfeloldott CPU-t, persze csak három maggal - 160 W-os TDP-t mutat.

Valós fogyasztási adatokat nem mértem, gondolom, Oliverda cikke alapján annak olyan 96 W körül kellene lennie 100% körüli terhelés esetén.

Nem mintha nagy dolog lenne, csak kíváncsivá tett. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16238) MiklosSaS válasza Tim82 (#16237) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem hamis...az a 160W az rengeteg....de az is lehet hogy olyan hatalmas maz aram szivargas es azert kapcsoltak le a harmadik magot.
Kerj kolcson ha tudsz egy fogyasztas merot es teszteld le azzal.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#16239) Tim82 válasza MiklosSaS (#16238) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm, beszerzek egy fogyasztásmérőt. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16240) MiklosSaS válasza Tim82 (#16239) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szivesen...az a legtisztabb megoldas.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#16241) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Sziasztok!

Adott egy régi gép következő processzorral: AMD Athlon 64 3800+ 2.40GHz. Most lett hozzá véve egy HDD, faternak lett összerakva netezni. A kérdésem az lenne, hogy milyen op. rendszert tehetek rá? 32 vagy 64 bit? Van 4 GB RAM-om. Ehhez ugye kellene a 64 bit, de a kérdés, hogy a processzornak jó-e az, vagy csak a 32 bites?

(#16242) pzolika9512 válasza Gabesz1019 (#16241) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

64 bitet nyugodtan rárakhatod :R

amúgy is 64 bites a proci

bár win8.1-et szerintem ne próbáld, (nem tudom mit akarsz rárakni) mert szerintem az az op.rendszer nem támogatja a procidat, így nem is fog müködni, max a win7, és gondolom hogy win7, mert xp-ben nincs magyar nyelvű 64bites rendszer :R

[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#16243) Gabesz1019 válasza pzolika9512 (#16242) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Köszi. Win 10-et szerettem volna, de gondolom akkor az is felejtős.

(#16244) pzolika9512 válasza Gabesz1019 (#16243) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

próba cseresznye, lehet működik :R

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#16245) Tim82 válasza Gabesz1019 (#16241) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha AM2-es x2 3800+-ról van szó, akkor nyugodtan tehetsz rá akár 64 bites Windows 8.1-et, akár 64 bites Windows 10-et.

Ha Socket 939-esről, akkor felejtős a 64 bit (hiányzik egy utasításkészlet, amit igényel a 8.1 és valószínűleg a 10 is - CMPXCHG16b, amit az AM2-es procik már megkaptak). 32 bitessel elvileg itt is működhet, mert az nem igényli ezt az utasításkészletet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16246) Gabesz1019 válasza Tim82 (#16245) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Nem tudom, hogy milyen, de az alaplapra Socket 940 van írva.

(#16247) Tim82 válasza Gabesz1019 (#16246) üzenetére


Tim82
nagyúr

DDR1 vagy DDR2 RAM-ot fogad az alaplap?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16248) Gabesz1019 válasza Tim82 (#16247) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

DDR2

(#16249) Tim82 válasza Gabesz1019 (#16248) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem AM2 alaplapod és processzorod van.

(Van Socket 940 is, de azt szerver- és munkaállomás frontra szánta az AMD, az DDR1-et fogad. Technikailag az AM2 CPU-knak szintén 940 "lábuk" van, ezért lesz ez ráírva az alaplapra.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16250) Falcon C.


Falcon C.
aktív tag

Sziasztok! Érdemes-e váltani, s ha igen mire, egy 750K-ról FM2+ alaplap esetén, ha az új processzorba sem akarok integrált VGA-t (R9 270 van a gépben)? De ha van benne, nem baj, de nem igénylem. Melyik AMD-s APU-nak felel meg a 750K? Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.