Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16051) MiklosSaS válasza Fichtner (#16049) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha tudsz akkor igen.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#16052) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok!
Szerintetek hűtés nélkül lehet egy CPU amíg a Biosba megnézik, kb 2 percig? karcos, igaz? :-)

(#16053) jookomak válasza Kaci84 (#16052) üzenetére


jookomak
őstag

Annyi időt sem fog bírni. Hacsak nem egy 386-os.

(#16054) Immy válasza Kaci84 (#16052) üzenetére


Immy
őstag

Legalább egy bordát fogass rá.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#16055) L3X


L3X
csendes tag

Sziasztok!

Most vennék új gépet az volna kérdésem hogy 1vga gtx980ti pcie16x , plusz 2 db sataiii bővítőkártya 2x pcie4x , és egy asus xonar hangkártya pcie1x , ezeket képes kiszolgálni az i7 4790k(16pcie 3.0-s sávval vagy vehetek 5820k 28 sávval vagy 5930k 40sával.

(#16056) tzimash


tzimash
őstag

Üdv!

Nem elég hosszú a 4pines cpu tápkábele az új tápomnak (fsp 350W), ezért hosszabbítóznom kell, viszont sehol nem kapok 4 to 4 pineset csak molexről 4pinre átalakítót. Ez is jó, nem lesz baja a procinak?

(#16057) Balathruin válasza tzimash (#16056) üzenetére


Balathruin
veterán

Átalakító is jó.

(#16058) tzimash válasza Balathruin (#16057) üzenetére


tzimash
őstag

Oks, köszi.

(#16059) konikan


konikan
aktív tag

Üdv!
Beszereztem egy Dell Optiplex 380-as gépet E7500-as cpuval, kérdésem az lenne, hogy ezt a későbbiekben van mód bővíteni más s775-ös cpuval, pl.Q9550-el?

Plusz ez a lap képes 8Gb RAM fogadására?

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#16060) kaszas19 válasza konikan (#16059) üzenetére


kaszas19
senior tag

Szia.
pdf
Ebben minden megtalálsz.

(#16061) konikan válasza kaszas19 (#16060) üzenetére


konikan
aktív tag

"Intel® Core™ 2 Quad Q9550/2.83GHz, 12M, 1333FSB "

Köszönöm.

Ezek szerint ha 64 bites a dolog akkor 8Gb Ramot is elbír

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#16062) kaszas19 válasza konikan (#16061) üzenetére


kaszas19
senior tag

Szívesen.
De én nem találtam benne sehol olyat hogy 8GB ramot tudna-e kezelni.
Azt írja Max 4GB ram ahhoz is 64 bites op rendszerkel hogy tudja kezelni.

(#16063) Tim82 válasza konikan (#16059) üzenetére


Tim82
nagyúr

A chipset biztosan alkalmas 2 x 4 GB RAM fogadására (hasonló G41 chipsetes alaplapos gép van itthon, barátnőm ennyi RAM-mal is használja, valamint mi egy Xeon L5420-at tettünk bele - gyakorlatilag egy Core 2 Quad Q9*** 2,5 GHz-es órajelen, jóval kisebb fogyasztással).

Valószínűleg annyi, hogy amikor a gép kijött, még nem volt 4 GB-os DDR3 RAM modul a piacon és utólag nem frissítették Dell-ék a specifikáció ezen részét.

BIOS frissítés ajánlott. Itt írnak különféle Kingston Value modulokkal való inkompatibilitási problémákról, szóval lehet, hogy erre figyelni kell.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16064) mcload21


mcload21
tag

Sziasztok. A Windows Me problémázik a HT-s Northwood procikkal, vagy nem? Most építek egy P4-est és 3ghz-es, 800 fsb, ht-s proci lenne benne. Régebbi játékok miatt, amik már xp alatt sem mennek kell a win Me, és lesz rajta még win XP.
800-as fsb azért kellene, hogy a ramok 400-on tudjanak duálban menni.
De a win Me-nek is hibátlanul kellene menni a gépen...

A sebességet vissza lehet venni kb 2,4 ghz-re - az is bőven elég, még sok is, és a fogyasztás is számít.

[ Szerkesztve ]

(#16065) CirrMee válasza mcload21 (#16064) üzenetére


CirrMee
addikt

Elvileg működni fog.
Ha jól rémlik, HT az viszont nem fog működni (+ pár SIMD cucc), illetve lehet, hogy a RAM korlátot is max fél gigára lenne célszerű belőni, úgy rémlik annyi a max amit kezelni tud. Ha nem a saját korában is kotla cuccokból épül fel a gép, nem lesz azzal gond (WinME az ócska hardverekre volt érzékeny).

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16066) mirotonat


mirotonat
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok olyan tesztprogramot, ami az elindítása után az AIDA64-ben lévő "Rendszer stabilitásteszt"-hez hasonló méréseket csinál, de nem tesztben, hanem játékokban valamint a mindennapi használat során, és elmenthetően? Ha lehet akkor a többi hardverről is.

Köszönöm. :R

(#16067) Uniden


Uniden
csendes tag

Sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni a következő témában:
Nem rég raktam össze egy új gépet, amiben egy i5-4690K processzor van. A tegnapi nap folyamán utána olvasgattam, hogy milyen hőmérsékleten kellene működnie. Azt olvastam, hogy idle: 40-50 fok körül a normális, terhelés alatt 70 környéke (pl. játék), de stressz teszt alatt is 85 fok alatt a jó. Gyári hűtőt használok jelenleg (nem terveztem OC-t a közeljövőben és arra gondoltam, hogy majd veszek rá komolyabb hűtőt később). Az idle hőmérséklet beleesik a normálisba. Amikor prime95 teszt fut, egy pár perc alatt eléri a 100 fokot a core temp. Órajel 3900-on pörög amíg eléri a 100-t, utána pedig 3500-3900 között mozog, a hőmérséklet pedig 98-100 között. Gondolom ez a Turbo boost miatt van, viszont aggaszt a 100 fokos hőmérséklet, hogy hosszú távon nem tesz jót a CPUnak. Kérdéseim a következők lennének: Mennyire probléma az ilyen működés? Mi lehet az oka? Le lehet venni a hőmérséklet érteket ami elérésekor elkezd vissza venni az órajelből, vagy ez minden esetben 100 fok? Érdemes lenne kikapcsolni a Turbo Boostot, ha nincs a plusz órajelre szükségem?

Előre is köszönöm a válaszotokat! :R

(#16068) jookomak válasza Uniden (#16067) üzenetére


jookomak
őstag

Milyen házban van, milyen a szellőzése és hány fok van a szobádban? Konkrétan 1-1 eleme az előző mondatnak olyan 5-5 fokot dobhat rá a dolgokra. Vedd le, pasztázd újra a hűtőt, ilyen melegnek nem kéne lennie még a gyári coolerrel sem. Az a 100 már sok, főleg prime alatt. Linx meg még annál is jobban terheli.
Gyárilag be van állítva, hogy mikor vegyen vissza a teljesítményből, megsülni nem tud, előbb kikapcsol a gép.
Cpu-z -vel nézd meg, milyen feszültséget kap, és hasonlítsd össze a proci topikjában látható értékekkel. Lehet a lap valamiért túlfeszeli automatán. Esetleg egy undervoltage-al is érdemes lehet próbálkozni.

(#16069) Uniden válasza jookomak (#16068) üzenetére


Uniden
csendes tag

CoolerMaster K350 a ház típusa. Jelenleg csak egy ventilátor van benne az elején, ami gyárilag benne volt. A szobában 30-32 fok körül lehetett. Köszönöm a tippeket, ha haza értem újra pasztázom/megnézem a voltot. Alaplap típusom Gigabyte GA-Z97-HD3 (rev. 1.0) Bios: F8, ha esetleg ez számít valamilyen szempontból.

(#16070) jookomak válasza Uniden (#16069) üzenetére


jookomak
őstag

Akkor megvan a hiba forrása. Úgy érzem felesleges szétszedni. Jobb szellőzés kell, meg másik procihűtő.

(#16071) Uniden válasza jookomak (#16070) üzenetére


Uniden
csendes tag

A házba lehet rakni további 3 ventilátorral, a héten terveztem beszerezni. Tudsz esetleg valami jó processzor hűtőt ajánlani ami befér a házba (148.5mm) ? EVO 212-t olvastam, hogy dicsérik de sajnos az túl nagy.

(#16072) jbauer05


jbauer05
tag

Üdv

Volna egy kálváriám. Segítséget szeretnék kérni. Történetem ott indult, hogy felküldtem gariztatásra a a szg. házamban a procimat és az alaplapomat a pcxnek. Mert valamelyik rossz volt, csak nem tudtam kizárni, hogy melyik. Az alaplap volt az. Egy hónap után újat kaptam. És vissza leküldték nekem. Leküldés előtt mondták, hogy minden leteszteltek, tökéletesen működik minden. Csak mire leért, a processzorral valami baj történt. Visszapakoltam mindent a gépembe, de induláskor nem adott képet. Mindent kipróbáltam, de semmi nem hatott. Aztán átraktam másik gépbe a procit az nem indult, de másik gép procijával az enyém igen. Szóltam nekik, jött a futár és elvitte. Erre ma írják, hogy másodjára sikerült működésre bírniuk. Viszont mikor becsomagoltam észrevettem, hogy valami kis folt van a csatlakozóján. Lehetséges, hogy emiatt nem indult be ? Hozzányúlni nem mertem, inkább felküldtem nekik. Egy i3 4330 prociról lenne szó.

(#16073) Uniden válasza Uniden (#16071) üzenetére


Uniden
csendes tag

Leszedtem a hűtést róla és újra pasztáztam. Kikapcsoltam a Turbo Boost-ot, illetve raktam bele még egy 120mm-es ventilátort a hátuljába. Most jelenleg így néz ki:

Ez még mindig nem tűnik számomra ideálisnak, vagy ez már tűrhető? További két ventilátor beszerzése a házba, illetve egy CPU hűtő csere drasztikusan javíthat ezen, vagy valami gond van vele? Esetleg a ház nem jó?

Előre is köszi:)

(#16074) CirrMee válasza Uniden (#16067) üzenetére


CirrMee
addikt

Amikor prime95 teszt fut, egy pár perc alatt eléri a 100 fokot a core temp.

Szvsz ha hirtelen ér el magas hőmérsékletet, ott nem a ház szellőzése lesz az elsődleges probléma. Belejátszhat persze az is. Oldallap levesz, gép a földön oldalra dönt, és ha jól szellőző helyen így is ugyanolyan gyorsan bemelegszik, akkor lehet más okot keresni.

Órajel 3900-on pörög amíg eléri a 100-t, utána pedig 3500-3900 között mozog, a hőmérséklet pedig 98-100 között. Gondolom ez a Turbo boost miatt van

Elvileg a turbo akkor üzemel, ha nincs az összes mag terhelve.

viszont aggaszt a 100 fokos hőmérséklet, hogy hosszú távon nem tesz jót a CPUnak
Mennyire probléma az ilyen működés?

Van a procinak erre védelme. A TT miatt kvázi annyira fékezi vissza magát, hogy megpróbáljon TT határ alá kerülni - viszont ezzel teljesítményvesztés lesz a jutalmad, amíg a határ felett tartózkodik. Rövid távon biztos nem fog károsodni, de hosszabb távon nem célszerű így használni.

Mi lehet az oka?

Túlmelegedés.
Gépház rossz szellőzése, gyári hűtő használata, vagy az alaplap túl nagy feszt ad auto módban.
Gépház szerintem tuning nélkül el kellene hogy bírja azt a procit, ha olyan helyen áll, ahol kap friss levegőt (illetve a kifújtat nem forgatja vissza, pl gépház szűk helyre bepréselése miatt), ventik jól vannak forgatva (elöl/oldalt szív, hátul/felül fúj kifelé), illetve a kábelek nincsenek a légmozgás útjában.
A gyári hűtő egy rakás sz*r i5/i7 procikhoz, ez tudvalévő dolog.
Amennyiben mégis a gyári hűtőt kell még használnod, érdemes lenne belenyúlni a "BIOS" -ba, manuálisan kikísérletezni, mi a legalacsonyabb CPU fesz, amivel még stabil. Lehet az is elég lesz (és ezt is javaslom első lépésként), de az érem másik oldala az, hogy nem ok nélkül dobálják le a legtöbben az i5/i7 gyári hűtőjét...

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16075) xNAGOYAx


xNAGOYAx
tag

Sziasztok érdekelne, hogy egy i5 4590 vagy 4690 kitudna-e e hajtani teljesen egy gtx 980 -as vgat 1080p vagy 1440p-n ?

(#16076) demmer123


demmer123
őstag

Skylake cpuk mikor lesznek kaphatóak illetve van valami teszt róluk ?

Érdemes lesz lecserélni az i5 4690k procit i5 6600k-ra?

(#16077) jookomak válasza xNAGOYAx (#16075) üzenetére


jookomak
őstag

Teljesen.
demmer123: Év vége felé, nincs, nem.
Egyszerűsített hozzászólást olvastak.

(#16078) xNAGOYAx válasza jookomak (#16077) üzenetére


xNAGOYAx
tag

Köszönöm szépen :)

(#16079) Petike168


Petike168
aktív tag

Sziasztok!

LGA775-ös foglalthoz van valamilyen rajz, hogy melyik tüske mi célt szolgál?

(#16080) Petike168 válasza Petike168 (#16079) üzenetére


Petike168
aktív tag

Közben megtaláltam :))

(#16081) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Olyan kérdésem lenne hogy G860as procit érdemes-e ilyen olcsóbb (régebbi) i3as procira cserélni, mint pl a 2100 vagy nem jelentene annyit pluszban hogy megérje pénzt adni érte? Azt tudom hogy a konfigom messze leggyengébb része a proci és esetleg némi pénzmagot hajlandó lennék fordítani a PC-re....már ha van értelme.

Konfigom az adataimnál. :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#16082) CirrMee válasza Sirandrish (#16081) üzenetére


CirrMee
addikt

Szerintem pénzt beleölni akkor van értelme, ha időtállóbbá teszed az egészet.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16083) jookomak válasza Sirandrish (#16081) üzenetére


jookomak
őstag

Attól függ. Játékhoz inkább vga, általános felhasználásra meg ssd. Prociból inkább használt legkisebb i5, hogy értelmes előrelépés is legyen.

(#16084) csabaspecial


csabaspecial
tag

Sziasztok! Dell Optiplex 745ös gépben cseréltem e6400as procit d945re és az a bajom hogy a d945 semmilyen képet nem ad. mi lehet a baj? e6400zal megy a gép jól.

(#16085) pzolika9512


pzolika9512
aktív tag

Kérdés: ez egy 860k proci! alapjáraton 3.7 GHz, turbon 4.0GHz-nek kéne lennie! mi lehet a baj ?

alaplap ASUS A88XM-A

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#16086) ryori


ryori
senior tag

pzolika9512: AIDA nem éppen a legjobb stress test.
-
intel pentium dual core E5300
Dell optiplex 380

Egy olyan bazinagy hűtőborda, és nagy teljesítményű hűtés van a gépben, hogy bírja a processzor upgrade-t akár a quad core-ig. így most elég hűvös a gép, teljes terhelés alatt sem megy 55-60 fok fölé.

Szóval a kérdésem, hogy tudnám felhúzni kb 2.9-3.0 Ghz-re az órajelét?

A hűtés bírja! ugye biosos állítási lehetőség nincs, dell bácsi nem engedi a biosban állítást.
Ezek úgy vannak kitalálva, ha nagyobb teljesítmény kell, vegyél új procit. :(
De van e valami megoldás a tuningra? emlékszem még régi dell laptopom órajelét is sikerült húzni.
Csak már nem tudom mivel.

[ Szerkesztve ]

(#16087) pzolika9512 válasza ryori (#16086) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

mással is próbáltam már :R

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#16088) CirrMee válasza pzolika9512 (#16087) üzenetére


CirrMee
addikt

BIOS bug?
Ahogy elnézem, annak a lapnak elég tekintélyes BIOS listája van, több javítással a 860k számára... :)

U.i.: csak a CPU-z ír hibás adatot?

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16089) pzolika9512 válasza CirrMee (#16088) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

legfrissebb bios van fent! cpu-z, és asus suite vagy mi is ezt írja

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#16090) CirrMee válasza pzolika9512 (#16089) üzenetére


CirrMee
addikt

Proci nincs feljebb tekerve overdrive -ban?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16091) pzolika9512 válasza CirrMee (#16090) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

nem tudom, én nem állítottam semmit a biosban, és sehol :R

szerk.:

ezt mutatja :F

[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#16092) PofaJenö válasza pzolika9512 (#16091) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Pedig mintha a CPU-Z-nél látszik hogy a Turbó be van kapcsolva 1.4 v.-n megy .
Itt mi van belőve neked ?

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#16093) Balathruin válasza pzolika9512 (#16091) üzenetére


Balathruin
veterán

Lehet a lap automatán állított rajta egy kicsit, de a turbo-t ajánlott kilőni, lekapcsolja a magokat amivel csak ront a teljesítményen. Inkább állíts be fix sebességet.

(#16094) CirrMee válasza Balathruin (#16093) üzenetére


CirrMee
addikt

Nem rémlik, hogy a turbo kapcsolná le a magokat...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16095) napoleon2323


napoleon2323
tag

Sziasztok!

A következő helyzetben vagyok:

Jelenleg egy LGA 775-ös konfig áll a rendelkezésemre a következő processzorral: [link] .
Viszont most olcsóbban találtam egy [link] CPU-t.

Leginkább játékra (természetesen nem ultra-n szeretném futtatni a legújabb game-ket), illetve ritkán programozásra és netezésre van használva a gép.

Érdemes lenne szerintetek beszerezni az "újat", ha egyelőre nem szeretnék teljesen új konfigot összerakni?

Köszönöm előre is a segítségeteket!

With every conflict I grow stronger!

(#16096) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

A T-s procik csak kevesebb maggal és/vagy órajellel üzemelnek ennyi a különbség a nem T-s típusokhoz képest?

(#16097) Balathruin válasza napoleon2323 (#16095) üzenetére


Balathruin
veterán

Inkább egy 4 magos Xeon-t vegyél, azt már lehet kapni pár ezer forintból. C2D és a C2Q legtöbbször nem éri meg.

(#16098) napoleon2323 válasza Balathruin (#16097) üzenetére


napoleon2323
tag

Nagyon köszönöm a válaszod. :)

Szerinted minimális teljesítménynövekedést el lehetne érni a CPU cserével?

With every conflict I grow stronger!

(#16099) Balathruin válasza napoleon2323 (#16098) üzenetére


Balathruin
veterán

Igen, mert elég sok játéknak kell már 4 mag/szál.

(#16100) napoleon2323 válasza Balathruin (#16099) üzenetére


napoleon2323
tag

Nagyon köszönöm a segítséged.

El is kezdem nézegetni a hirdetéseket. :)

With every conflict I grow stronger!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.