Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17651) MK VII válasza holozis_HUN (#17649) üzenetére


MK VII
veterán

A Gyári hűtőjével 4,3ghz-ig szépen lehetett húzni 70-73 fok mellett..
Igaz már megskalpoltam a procit és játékok alatt 4,5ghz-en is max 50-55 fok T4 alatt. :)

Parancsolj IBT High vagy Very High-on futtass 10 kört.. Memória mennyiségtől függően. Ha 4GB-od van akkor High mehet, ha 8GB akkor Very High... Aztán hwinfo64-gyel közben figyeld a hőfokokat..
Kíváncsi vagyok rá meddig engedi fel az alu gyári.. Ne lepődj majd meg, de olyan hangja lesz mint egy felszálló apacs helikopternek. :)

[ Szerkesztve ]

(#17652) holozis_HUN válasza MK VII (#17651) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Devas: Látom emlékszel rám :B (Csak elég lesz neki egy I5 a Pentium után :DDD )

Még a Pentium van bent, a gép tisztítása és procicsere, illetve Windows felrakás egy egész napot igénybe vesz, ha szépen lassan, pontosan, mindent beállítva fel akarok rakni :)

De ezen is nyomhattok tesztet :DDD

10 perc alatt még a Pentium nem ment 53°C fölé, szépen tartsa is ezt a hőmérsékletet :D Viszont alatta volt valami 70°C is. Azt kell nézni? Mert volt több érték, abból a nagy része az 53 °C körülit mutatta. Illetve az MSI Afterburner játékok alatt is 53 °C körül mutat.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#17653) Devas válasza holozis_HUN (#17652) üzenetére


Devas
őstag

Azt a CPU-t meg nem talaltak fel ami eleg neki. De a te stresszturo kepessegedet remekul tesztelheted vele. :DD

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#17654) holozis_HUN válasza Devas (#17653) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Pentiummal eljátszok vele, egyik mag 100% másik meg 50, Blizzard optimalizálás pls :DDD Pár fps csak bejön :B Na de ne offoljuk a topikot! :)

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#17655) elfelejtette válasza MK VII (#17648) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én is jobbat akartam a magas alapfeszű magfeloldós Athlonomra, mint az előző CM Hyper TX3, ezért használtan apróról 4k-ért szereztem egy Scythe Ninja-t.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#17656) customer114 válasza holozis_HUN (#17649) üzenetére


customer114
senior tag

Kíváncsiságból foglalkoztam vele 1 percet: itt egy rendes CM TX3 eladó 4e-ért, ami elég jó ár érte, ha hibátlan. Én is ezt használom. Alapjáraton nagyon csendes, a vinyó hangosabban zúg nála, játék alatt pedig úgy is füles van rajtam, de akkor se vészes a hangja. Én ajánlom a típust.

szerk.: 3 csöves, direkt kontaktos cucc, jóféle. :K

[ Szerkesztve ]

(#17657) holozis_HUN válasza customer114 (#17656) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Ezt ugye bárhogy fel lehet rakni? Mert a Micro atx miatt félek, hogy a romok nem félnek el a venti miatt. Szóval a venti része pl állhat a gépház teteje felé?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#17658) customer114 válasza holozis_HUN (#17657) üzenetére


customer114
senior tag

Igen, de ez esetben okosan meg kell oldanod a ház szellőzését.

(illetve nézz utána a magasságának, hogy befér-e a házba!)

[ Szerkesztve ]

(#17659) elfelejtette válasza holozis_HUN (#17657) üzenetére


elfelejtette
veterán

Bármelyik irányba forgatható.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#17660) jobbab


jobbab
tag

Sziasztok!

Adott egy Gigabyte GA-B85M-D3H (rev. x.x <--- ezt, hogy tudom kideríteni? ), egy Pentium G3220 proci és 4GB memória. VGA nélkül, hogy tudom "előcsalni" a processzorban lévő GPU-t? Ugyanis alaplapi hdmin/d-subon, újra telepítés (win 10 pro) után nem ad képet a monitor!?
Remélem érthetően fogalmaztam! :B
Előre is köszi!

(#17661) MK VII válasza jobbab (#17660) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.. Elvileg rá van írva az alaplapra a rev szám.

Ha nincs rá írva akkor rev. 1.0-ás.

Csinálj egy BIOS resetet... CLR_CMOS pineket összeérinted mikor bekapcsolod a gépet vagy az elemet kiveszed az alaplapból olyan 5-10 percre.
Ha ezek után sem ad képet az alaplapi kimenetről akkor szerezned kell egy dVGA-t addig amíg bekapcsolod az IGP-t a BIOS-ban...

(#17662) jobbab válasza MK VII (#17661) üzenetére


jobbab
tag

Köszönöm a segítséget! :R
IGP-t BIOS-ban hogyan kapcsolom be? :B

(#17663) holozis_HUN válasza MK VII (#17661) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Az jó, ha az elemet kikapcsolt számítógépnél veszem ki? A bios, amit frissítettem nem fog eltűnni a gyárira? A procicsere miatt kellene a biost resetelni. Biztos ami biztos :B

Szóval kiveszem a procit, mielőtt berakom az újat resetelem az elemmel a biost?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#17664) customer114 válasza holozis_HUN (#17663) üzenetére


customer114
senior tag

Szerintem a te esetedben felesleges a bios reset. Elég, ha csere előtt bioson belül alapra állítasz mindent.

[ Szerkesztve ]

(#17665) MK VII válasza jobbab (#17662) üzenetére


MK VII
veterán

Ezt kell bekapcsolni.

Itt meg azt tudod állítani, hogy melyik kimenetet használja alapértelmezettnek.

Itt beállíthatod a PCIe 1 Slot-ot is.. Nincs jelentősége, mert ,ha nincs benne dVGA akkor alapból az alaplapi kimenetre küldi a képet.

(#17663) holozis_HUN
Ahhogy felettem írta a kolléga, nálad nem kell BIOS reset... Mielőtt kiveszed a jelenlegi procit előtte mindent defaultra állítasz a BIOS-ban és működnie kell..
Esetleg, ha van újabb BIOS akkor proci csere előtt frissíts..

[ Szerkesztve ]

(#17666) holozis_HUN válasza customer114 (#17664) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Úgy tudom procicsere esetén kell BIOS reset. A legfrissebb bios van nekem. Sajna csak a régi ronda biost tudom elérni, UEFI-t nem találom :( pedig elvileg támogatja a lap. Ha mégis resetelem a biost, akkor a frissítés eltűnik?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#17667) customer114 válasza holozis_HUN (#17666) üzenetére


customer114
senior tag

Valahol kell lennie beállításnak az uefi-re. Nem, nem tűnik el "frissítés", ahogy te nevezed. Reset / set default után megmarad a verzió szám.. jól is néznénk ki, ha eltűnne. Visszatérve amit javasoltunk - hogy állítsd alaphelyzetbe bioson belül - ezt nyugodtan fogd fel egy bios resetnek, ahol nem kell elem cserebere vagy manuális nyúkapiszka.

(#17668) holozis_HUN válasza customer114 (#17667) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Rendben, köszönöm :B

Aztán keresek vmi youtube videót, ahol erre a procira beállítsák a biost :B Ha már 30k-t elvertem procira, menjen is rendesen, ne korlátozza semmi.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#17669) customer114 válasza holozis_HUN (#17668) üzenetére


customer114
senior tag

Furcsa azt látni, hogy úgy kezeled, mintha valami nagyon scientific cucc lenne. :P ;]
Beleteszed a procit, megy? megy, pár progival teszteled, megy? megy. Akkor ok.

(#17670) holozis_HUN válasza customer114 (#17669) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Szeretek mindent alaposan csinálni. Pl teló romcsere: minden pici frissítéshez újrahúzom a rendszert, ne legyen bug. Ezért akarom ezt is alaposan :D

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#17671) Armagedown


Armagedown
őstag

A Skylake alapú Pentium G4400at visszafogná-e az egycsatornás memória?Vagy mindenképpen dual channel (2133 mhzes ddr4)kitet vegyek?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#17672) MK VII válasza Armagedown (#17671) üzenetére


MK VII
veterán

Lesz dVGA? Ha nem akkor mindenképp dual-chanel. IGP-nek kell a jó ramsebesség.

(#17673) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Egy hibás cpu-nak mi a tünete? Volt most egy random fagyásom játék alatt, de nem tudom mi lehetett. Az érdekes, hogy a CPU pont nem is volt terhelve, GPU intenzív játék volt Singleben. :F

(#17674) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Bent van az új proci, új, tiszta WIn 10-zel :DDD Pentium után megváltás játékok alatt. Eddig az Ac Unity szét laggolt totál alacsony grafikán (15 fps) most úgy közepes beállításon megy lagg nélkül :DDD

Egyedül valamiért az MSI Afterburner monitoring beállításában nem tudom beállítani az FPS mutatását, ez pedig ment korábban.

Féltem, hogy nem is a proci a limites, de kiderült, hogy igen :D

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#17675) Devas válasza holozis_HUN (#17674) üzenetére


Devas
őstag

Framerate-et kell bekapcsolni OSDre.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#17676) holozis_HUN válasza Devas (#17675) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Nem engedi, hogy bekapcsoljam, ez a baj. Szürke maga a felirat is.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#17677) MK VII válasza holozis_HUN (#17676) üzenetére


MK VII
veterán

Előtte van egy pipa.. Arra kattints! ;)

(#17678) holozis_HUN válasza MK VII (#17677) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Megvan, köszönöm :DD

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#17679) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Adott egy konfig amit erősebbé kéne varázsolni! Egy havernak most egy Asus P5B Deluxe alaplapba egy C2D 6600 -as 2x2,4 -es proci van 4gb rammal,meg egy GTX 8800GT! Ha kicserélném neki a procit egy Q6600-ra,sokat nyerne vele? Későbbiekben esetleg VGA csere is lesz,de nem tudom,hogy melyik passzolna ehhez a procihoz? Max,egy 750Ti-re gondoltam,de szerintem azt már nem tudná kihajtani! Előre is köszi! :R

(#17680) SP4C3 válasza Pehi (#17679) üzenetére


SP4C3
veterán

A sima P5B egy undok lap, memóriákból válogat. :/ Ilyen még nem volt a kezem alatt.
Hamár C2Q-ra váltana, akkor mindenképp a 9ezres szériából keresgess.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#17681) Pehi válasza SP4C3 (#17680) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszi! :R

(#17682) SP4C3 válasza Pehi (#17681) üzenetére


SP4C3
veterán

Mondjuk egy Core2Quad Q9550 (2.83 GHz/12MB/1333Mhz)

Ehhez pedig plafon egy HD 7750

Vagy GTX 650

+ 8GB RAM :C

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#17683) szinesz.bob válasza Pehi (#17679) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

A lényeg hogy menjen 3GHZ felett a 4 mag! (3,6GHz lenne a legjobb,de oda sok dolog kell)
A xeonok olcsóbbak de van velük macera.
A Q9550 jó, csak drágán adják még mindig.

(#17684) SP4C3 válasza szinesz.bob (#17683) üzenetére


SP4C3
veterán

Ja igen, azt elfelejtettem mondani, hogy nálunk 65€ körül vannak. :D

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#17685) vmaxter


vmaxter
tag

Sziasztok!

Elég nagy kakiban vagyok. Hétvégén cseréltem volna hűtőt a procin, de sajnos nagyon nehezen jött le a hűtő. Járattam a gépet előtte, de sajnos így sem akart lejönni. Miután kicsit nagyobb erővel nekiestem, foglalatból is kijött. Annak ellenére, hogy le volt szorítva. A lábak elhajlottak, a kupak pedig az egyik sarkon kicsit elemelkedet a lapkától. Nagy meló árán visszaegyenesítettem a lábakat és visszatudtam tenni a foglalatba, de nem indult el a gépem. Tudom, hogy val’szeg procit kell vennem, de nem akarok feleslegesen bevásárolni amíg meg nem győződök róla, hogy csak a proci rossz.

Az lenne a kérdésem elsősorban, hogy sérülhetett-e a lapon a foglalat? Arra gondoltam, hogy keresnék valakit akinek van AM3-as lapja és segítene megnézni. Végsősoron elvinném egy szervízbe is ahol bevizsgálják. Ha tudtok ilyet Bp. környékén azt megköszönném.

Köszönöm

(#17686) customer114 válasza vmaxter (#17685) üzenetére


customer114
senior tag

(#17687) vmaxter válasza customer114 (#17686) üzenetére


vmaxter
tag

Bakker most jöttem vissza a szervízből (Aqua) ahol bevizsgálják. Lábak nincsenek sérülve, hajlottak, de nem törtek. Ebben az esetben is lehet olyan sérülés amit tudsz javítani?

Mindenesetre köszi.

(#17688) MK VII válasza vmaxter (#17687) üzenetére


MK VII
veterán

Nem ő javítja, ha tudja, hanem Cink_Elek... Aprón találod a hirdetését.. Ott a link. Vedd fel vele a kapcsolatot..

(#17689) vmaxter válasza MK VII (#17688) üzenetére


vmaxter
tag

Ja. Látom, köszönöm!

(#17690) Pehi


Pehi
senior tag

Mindenkinek köszi a segítséget! :R

(#17691) mk86


mk86
tag

Sziasztok!
Lenne egy fx8150 proci egy m5a99 lappal, nemrég lett összeszerelve, noctua nhu12s hűtővel.
BF3 alatt simán megy a játék, de rainbow six siege alatt hajlamos leállni a gép. Mikor éppen működik az említett játék alatt, 87 fokos a proci.
Kérdés: A hűtő rossz felszerelése miatt lehet ez, vagy...vagy miért? :D Elméletben tökéletesen lett feltéve.
Illetőleg az a másik kérdésem, hogy normális a 87 fok? Tudom, AMD, de nekem akkor is soknak tűnik. A proci alapórajelen megy.
Köszi a választ!!! :R

NZXT Phantom 410, Corsair 550 W , Asus Maximus VIII-Gene, i7 6700K, Corsair H80i, MSI GTX 1080ti , 16 GB HyperX Blue DDR4 1600 mHz, 480 Gb Kingston SSD, 240 Gb Corsair SSD, 1.5 Tb WD HDD,

(#17692) elfelejtette válasza mk86 (#17691) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én itt azt látom, hogy "Maximum operating temperature 61°C" :U
A hűtőbordán érzik, hogy meleg? Lehet, hogy csak nem tökéletesen lett felrakva...

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#17693) mk86 válasza elfelejtette (#17692) üzenetére


mk86
tag

A ház tetején érezni, hogy tűzforró néha, ebből gyanítom, hogy valami gebasz van.

NZXT Phantom 410, Corsair 550 W , Asus Maximus VIII-Gene, i7 6700K, Corsair H80i, MSI GTX 1080ti , 16 GB HyperX Blue DDR4 1600 mHz, 480 Gb Kingston SSD, 240 Gb Corsair SSD, 1.5 Tb WD HDD,

(#17694) MK VII válasza mk86 (#17691) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Térj be ide. Ők érdemben tudnak segíteni. Valszeg a feszültségekkel kell majd játszanod a BIOS-ban.

(#17695) mk86 válasza MK VII (#17694) üzenetére


mk86
tag

:R :R

NZXT Phantom 410, Corsair 550 W , Asus Maximus VIII-Gene, i7 6700K, Corsair H80i, MSI GTX 1080ti , 16 GB HyperX Blue DDR4 1600 mHz, 480 Gb Kingston SSD, 240 Gb Corsair SSD, 1.5 Tb WD HDD,

(#17696) tevike


tevike
senior tag

Sziasztok!

Segitenetek fejben helyre rakni az alabbi processzornak a piaci erosseget JATEK/munka szempontjabol, hogy erdemes-e hasznalni egy asztaliban vagy nem?

A10-7850k - regen volt fx-6300as procim, de neztem intel i5 2500k-s procikat is.

Valahogy ugy lattam hogy az a10 van az utolso helyen hiaba "uj" :)

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#17697) MK VII válasza tevike (#17696) üzenetére


MK VII
veterán

Az A10 az APU.. Nem processzorerőben erős..
i5 és az FX-ek is sokkal jobb választás, ha van dVGA a gépben.

(#17698) tevike válasza MK VII (#17697) üzenetére


tevike
senior tag

Ertem. Egy 760 oc lenne mellette,azert kerdeztem. Akkor kuka az a proci?

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#17699) MK VII válasza tevike (#17698) üzenetére


MK VII
veterán

Ha most vennéd a procit a 760 mellé akkor szerintem ne vedd..
Nem dVGA mellé való processzor.. Legalábbis nem olyan erős dVGA mellé...
Inkább egy FX 8320 vagy egy i5...

(#17700) tevike válasza MK VII (#17699) üzenetére


tevike
senior tag

Koszonom!

Egy meglevo konfigban van benne 760 melle amit kineztem, de ugy fest hogy akkor nem az igazi :R

- NO PAIN ~ NO GAIN -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.