Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16701) MK VII válasza easy...rider (#16700) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Amkiet felsoroltál azokhoz tökéletesen megfelelő. Lessz mellé dVGA? Ha nem akkor egy G41-es lap kell alá az integrált miatt. Ami azokban van már elég a fullHD-s youtube-hoz. Illetve 4gb ddr3 jól jön mellé.

(#16702) LiPi006


LiPi006
tag

Sziasztok!
2500k után i3-4160 szeretnék venni!
Érezhető lesz különbség játék HD film nél?

Arany életünk van! Minden aranyárban van.

(#16703) easy...rider válasza MK VII (#16701) üzenetére


easy...rider
őstag

Ez egy teljes konfig amit néztem, 4GB RAM meg integrált lesz a VGA is szerintem.

Köszönöm az infókat :)

[ Szerkesztve ]

(#16704) MK VII válasza LiPi006 (#16702) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Igazából visszalépés...
Én nem váltanék a helyedben.
Előrelépés Haswell téren az i5 4690K lenne!

(#16703) easy...rider
Szívesen :)

(#16705) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!
Véleményt kérnék tőletek a Pentium G3258-as prociról, hogy a mostani procimhoz képest mennyivel lenne előrelépés, már ha lenne egyáltalán, akár húzva is(keret most csak ezt engedné).
Mert ugye mindenhol azt olvasom, hogy a 2 magosat el kell felejteni, ez meg ugye csak 2 magos akárhogy is nézzük, még ha újabb technológia akkor is.
Nézegetem a teszteket már egy idő óta, de nekem nem igazán meggyőző az előnye a mostanihoz képest.
Játszani ritkán játszom, akkor is csak Single néha, melóra egyáltalán nem használom a gépet, csak netezés, youtube meg hasonlók.
Egyáltalán "kihajcsa nem hajcsa" a kártyámat maxra, ha esetleg újabb játékkal szeretnék játszogatni, tudom ez játékfüggő is, de úgy általában?
Egyáltalán megérné lecserélnem most, ha jobb procit mostanában nem hiszem hogy tudok venni, mert nekem az i5 elég sok(annyiból gépet rakok össze :D )?
De az is eszembe jutott, hogy most még talán jó áron el tudnám adni a lapomat, meg a Xeon procit(többi marad), mert később már lehet csak filléreket kapnék érte.
A lapom újszerű, mert a réginél nemrég Zeus gondoskodott delejezésről, így újra cserélték, a Xeon ára meg ugye nagyjából adott.
Megköszönném a segítséget a döntésben. :R

MK VII esetleg neked véleményed a dologról?
Ja igen, majd elfelejtettem, valószínű egy GA-Z97P-D3 lappal már rendelkezem(még nem ért ide). :D

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#16706) D1Rect válasza kriszbon (#16705) üzenetére


D1Rect
félisten

Tuningolva jó lesz az, nem kell izgulni. ;)

(#16707) MK VII válasza kriszbon (#16705) üzenetére


MK VII
veterán

Nyugodj meg... A dVGA-dat szépen ki fogja hajtani a G3258 és a jelenlegi procidra is köröket ráver egyszálas teljesítményben..
Összességében észre fogod venni a különbséget biztos vagyok benne. Nekem egy HD6950/70-et hajt ki csodálatosan.. Az új címek is szépen mennek vele. Fallout4 45-60fps-el szépen szalad 4,5ghz-re húzott procival meg ezzel a VGA-val.
Az a lap amit írtál jó alá. Már csak egy tuningosabb kockát kell kifognod! ;)

(#16708) RazoR


RazoR
veterán

Játékra elég a 4670K tuningolva, vagy az elvileg jobb pasztázás miatt inkább egy 4690K? Egy Noctua NH-D14 hűtőm van. Lenne értelme egy 4790K-nak ha tényleg főként csak játszok?

[ Szerkesztve ]

(#16709) LiPi006 válasza MK VII (#16704) üzenetére


LiPi006
tag

hát ebben igazadvan!
túl jó ez a 2500k:)
2-3évig még elleszek vele egy frankó garis lapal! :R

Arany életünk van! Minden aranyárban van.

(#16710) D1Rect válasza RazoR (#16708) üzenetére


D1Rect
félisten

Elég.
Az a hűtő már az a kategória, hogy nem igazán tudsz jobbat venni.
Nem lenne értelme.

(#16711) kriszbon válasza MK VII (#16707) üzenetére


kriszbon
őstag

Szia!
Köszönöm a válaszod, és neked is D1Rect . :R
Tudod elég "tamáskodva" vágok bele ebbe a dologba, mert a 4 mag azért 4 mag, és mint már észrevehetted, néha betonfejű vagyok, legyen az lebeszélés valamiről (lásd ramok) vagy akár a rábeszélés most a procira. :D
De azért most megfogadom a tanácsot, és benevezek egy G3258-ra, és úgy látszik milyen jól tettem hogy ram ügyben viszont nem hallgattam rád, így az már van. :DDD

De ha nem lesz jó, akkor jobb ha futtok a szélrózsa minden irányába. ;]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#16712) D1Rect válasza kriszbon (#16711) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha nem lesz jó megveszem. :P

(#16713) Sky85


Sky85
tag

Sziasztok!

Intel Core i3-4170 - 34k

vs.

Intel Core i5-4460 - 53k

Tényleg ekkora lenne a teljesítmény különbség?
És ha ieg, akkor miben mutatkozik meg?

CPUBOSS nem ír ekkora különbséget, sőt...

(#16714) Gasszi


Gasszi
csendes tag

Sziasztok!

Melyik processzort éri megvenni? AM3+ vagy FM2+?

(#16715) MK VII válasza kriszbon (#16711) üzenetére


MK VII
veterán

Futtasd le ezt a programot a gépeden aztán tedd ide az eredmény képét. Kíváncsi vagyok rá.. Aztán megmutatom, hogy a G3258 mit tud ugyan abban a programban. Hmmm?
Aztán meglátod a különbséget. Vagy beégek mint a sz@r. :)

(#16714) Gasszi

Ha mindenképp AMD akkor FX csak ott figyelj oda az alaplapra.. 8+1 fázis meglegyen.. Asrockot kerüld.
Minimum egy ilyen, de inkább egy ilyen elkél alá.

(#16713) Sky85
Igen akkora.. Játékokban pl nagyon megmutatkozik a különbség..

[ Szerkesztve ]

(#16716) Gasszi válasza MK VII (#16715) üzenetére


Gasszi
csendes tag

Köszönöm, alaplapból MSI-t szoktam venni. :)

(#16717) kriszbon válasza MK VII (#16715) üzenetére


kriszbon
őstag

Na jó, de ez csak az egyik tesztet végzi el. :F

/dl/upc/2015-11/19/191453_soixcreghuqt3uol_bh_4.jpg

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#16718) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Sziasztok!

Szerintetek az edigital hány százalékkal csökkenthet le egy ilyen jelenlegi árban mozgó procit?
[link]

Hajnal körül indulhat meg az ED Black Friday akciója, és akár jóval olcsóbban megoldhatnám a már régebben is felmerült proci és lapka cserét.
A prockó mellé meg ilyet képzelnék el: [link]
Túl sok alternatívát nem leltem a lapkáknál, eleve két x16-os pci sínnel rendelkező lap kell a Xonar DG illetve VGA miatt.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#16719) MK VII válasza kriszbon (#16717) üzenetére


MK VII
veterán

Húh..
Nem tudom miért nem csinálja meg mind a hármat.. Fura, de mintha valaki már belefutott volna ilyenbe, ha emlékeim nem csalnak.
De közben utána néztem.. Összességében kb. ugyan azt a szintet hozza a G3258 4,5ghz-en mint a Q9550 alapon viszont amiről beszéltem egyszálas teljesítményben valóban jobb a Haswell..

Ha jól el tudod most adni a jelenlegit akkor szerintem megéri váltanod, mert lesz egy sokkal frissebb rendszered amit még ~2-3 év múlva is tudsz fejleszteni.. A jelenlegi meg annyi amennyi.

(#16718) LyonnaisFan1
Az a lap amit linkeltél az nem 2 db x16 PCI-os
Ez már inkább..

Nem tudom mennyire csökkenhet le, de, ha eléri azt a lélektani határt amit már megfizetsz érte akkor úgyis megveszed. :)

(#16720) Pickit3 válasza MK VII (#16719) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Akkor a q9550-es procim húzva veri még a gyíötöt is? Tudtam! :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#16721) szinesz.bob válasza Pickit3 (#16720) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Sajnos azt még nem..... Talán ha 6Ghz-en megy a q9550-ed.

(#16722) Zsooo


Zsooo
csendes tag

Sziasztok!
A gépem: Asus A88x-plus alaplap.
A10 5800k proci.
Kingston 2400mhz 2x4gb
Win10pro
Szeretném a segítségeteket kérni.
A procim 100w ot fogyaszt./már a specifikáció szerint/
A gépemet filmnézés, internetezés, yutube, zenehalgatás, stratégiai játékra használom.
Valahogyan szeretném a fogyasztását csökkenteni.
Mit kéne állítanom és milyen értékekre?
Ha valaki tudna kérem adjon tanácsot.
Köszönettel:zsooo65

(#16723) MK VII válasza Zsooo (#16722) üzenetére


MK VII
veterán

Szia..
Térj be ide.
Alul kell feszelned a processzorod.. Ott tudnak segíteni ebben. ;)

(#16724) Zsooo válasza MK VII (#16723) üzenetére


Zsooo
csendes tag

Köszi a választ megpróbálom.

(#16725) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, egy régebbi Core 2 duo E6550 L2 4MB Cache 2,33Ghz-es proci cseréje esetén egy i3-4370 3,80Ghz 4MB L3 Cache Haswell refresh proci előrelépés lenne vagy inkább i5? Alapdolgokhoz, netezés, Office, egyszerre több program és több ablak megnyitása a böngészőben, 1080p videók lejátszása, semmi játék. Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#16726) zoo8800 válasza junior11 (#16725) üzenetére


zoo8800
veterán

Persze, hogy előrelépés lenne, de erre egy Pentium is bőven elég.

rip and tear, until it is done

(#16727) pzolika9512 válasza kriszbon (#16717) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

látom müködik meg a kártya :DD :R

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#16728) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

De pocsék ez az edigitalos black friday. CPU és alaplap egy darab sincs, a szerverek ismét pocsék állapotban, vásárolni nem lehet.
Pedig a kecske szimulátorra úgy lecsapnék :D :D :D
Legalább volt 30 ezerért 4 gigás xbox 360 alapgép :C , amit gonodlom percek alatt vittek is, mert már nincs. Na vajon kik ...

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#16729) junior11 válasza zoo8800 (#16726) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, szóval előrelépés lenne, i5 gondoltam, hogy felesleges, páron már mondták szintén, hogy a Pentium (pl. G3450) is elég, de inkább i3 felé hajlok, sosem tudni, mit hoz a jövő.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#16730) MK VII válasza junior11 (#16729) üzenetére


MK VII
veterán

+1 az i3-ra! :K
Jótékony hatással van a játékokra a plusz 2 szál..

(#16731) kriszbon válasza pzolika9512 (#16727) üzenetére


kriszbon
őstag

Naná hogy működik, elég szépen teszi a dolgát. :D
Köszönet érte. :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#16732) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!
A fene vinné el, már megint sikerült egy csomó pénzt elvernem ma, most "bánom" hogy pár év kihagyás után ismét elkezdtem járni ide a Ph-ra. :O ;]
Berendeltem azt a franckarika G3258-at, meg egy kicsit értelmesebb hűtőt is mindjárt hozzá, már kezd elegem lenni belőle.
Múltkorában a VGA, utána memóriák, aztán alaplap(igaz olcsó volt csak azért vettem meg), most meg ugye ahhoz kell proci is, de ha húzni akarom akkor már jobb hűtő hozzá. :U
Huhh majd kihagytam, most meg nincs rendes házam az ATX laphoz, hát ez valóban anyagi csőd. :O :DDD

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#16733) MK VII válasza kriszbon (#16732) üzenetére


MK VII
veterán

Nem tudom eldönteni, hogy most milyen hangvételű a hozzászólásod.. :)
Mérges is vagy meg nem is? Vagy mi? :)
Hűtőt milyet vettél rá? Nekem egy Hyper T4 4,7ghz-ig elbírja. Persze nem nyáron. :)
Már kíváncsi lennék egy kéttornyos komolyabb hűtő alatt mit lehetne kihozni belőle.. De ez már marad így... 4,5-ön is tökéletesen megfelel mindenre nekem.

Ez ilyen ez a gépváltás.. Bele kell fektetni picit aztán használni. Vigasztaljon az, hogy váltottál az őskövületről.
Haswell alapra elég komoly konfigot össze lehet hozni.. Mondjuk az megint pénz kérdése. :)

[ Szerkesztve ]

(#16734) kriszbon válasza MK VII (#16733) üzenetére


kriszbon
őstag

Nos hogy is mondjam, a hangvétele olyan tréfásan kicsit bosszús is, mivel éreztem én hogy nem kellene belemásznom mindenféle fejlesztés dologba megint, de csak beleültem ismét a körhintába. :DDD
Azért ha meglesz a ház pár ventivel együtt, akkor egy időre leállítom magam addig, amíg össze nem tudok kapargatni egy i5 K-s procira valót, és akkor valóban abbahagyom,( ja igen a szenvedélybetegek is ezt mondják). :DDD

Mod. Hopp a hűtő kimaradt, én ez mellett döntöttem, biztos vannak jobbak, de a határt itt már meghúztam anyagiakban.
[link]

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#16735) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. UEFI biosban melyik az a beállítás, amelyik meggátolja, hogy magától feljebb vegye a processzor voltage-et a gép? 4500-on használom már jó 2 éve az i7 2600K-mat, nincs is vele baj, de mostanában elkezdtem kicsit finomhangolni a rendszert, és mennék lefelé volt ügyileg. Eddig 1.34-en használtam, most hiába veszem le akár 1.3-ra, linx futás alatt ha nézem az aida-ban, akkor 1,344... wtf

(#16736) junior11 válasza junior11 (#16729) üzenetére


junior11
veterán

Visszatérve még a mai Pentiumokra, tulajdonképpen mire elég a teljesítményük? Gondolom egy fullHD videó nem okoz azért gondot nekik.. Több ablak a böngészőben és több program egyszerre megnyitva megizzasztja egy i3-mal szemben vagy nem? Vagy akkor úgy kérdem, hol venni észre különbséget egy i3-mal (pl. i3-4360/4370) szemben? Gyengébbek ezek a régi Core 2 duo E6550 2,33Ghz-es procimmal szemben? Ami kevesebbnek nekik, a cache 3MB, nekem 4MB - ezt észrevenném? Azért érdeklődöm, mert tegnap este beszéltem az egyik ismerősömmel, aki azt mondta, ő i3 alá ma már nem adná... :F

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#16737) MK VII válasza junior11 (#16736) üzenetére


MK VII
veterán

Semmi gond nincs a Pentiumokkal általános felhasználásnál. Netezés, filmezés, egy két kisebb vagy akár újabb játék is szépen elmegy rajtuk. Ami a hátránya az i3-al szemben az a HT hiánya.
Egyszálas teljesítményben ugyan azt hozza mint az i3-i5-i7 csak amikor mondjuk ahova több szál kellott ( újabb játékok, tömötrítés, képszerkesztők) alul marad.. Ennyi.. Semmi különösebb dolog nincs ami a Pentium számlájára róható lenne..
Én G3258-al játszok a mai címekkel.. Minden megy raja szépen. Jelenleg a Fallout4-el játszok HD6950-es VGA-val és 35-45 FPS megvan.. Egy két nagyobb városban esik le 28-30-ra, de az általános minden konfignál.. A játék miatt... Egy R9 280-as videó kártyát is szépen meghajkurászik, természetesen oda már feljebb kell tornászni a frekvenciáját.
Ettől függetlenül mint már itt is az i3 mellé teszem le a voksom.. Mármint a Te helyzetedben.. Én, ha újból processzort vásárolnék és olcsóbb kategóriát akkor is a G3258-at választanám az i3-al szemben.. :)

[ Szerkesztve ]

(#16738) junior11 válasza MK VII (#16737) üzenetére


junior11
veterán

Köszi. Csakhogy én nem játszom, úgyhogy akkor az i3 felesleges is lenne, jól értem? Megteszi a Pentium is ezek szerint... Csupán azért félek (de ezek szerint nincs rá okom), hogy nem lesz-e visszalépés teljesítményben a régi Core 2 Duo E6550es procimhoz képest.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#16739) junior11 válasza junior11 (#16738) üzenetére


junior11
veterán

Kifutottam a szerkesztésből... A Pentiumok integrált grafikája mennyivel gyengébb az i3-hoz képest (pl. Intel 4600HD)? FullHD filmekhez elégséges (belső tárhelyről, YouTube-ról stb.)?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#16740) MK VII válasza junior11 (#16738) üzenetére


MK VII
veterán

Visszalépés? Dehogy... Nagy előre lépés lesz inkább..
IGP tekintetében valóban jobb az i3 viszont a fullHD filmeket, youtube simán viszi a Pentium is.

(#16741) junior11 válasza MK VII (#16740) üzenetére


junior11
veterán

Mégegyszer köszi!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#16742) Nightdragon


Nightdragon
tag

Sziasztok. Mi történik ha egy olyan procit rakok egy alaplapba amit (még) nem támogat a BIOS?

Éppen építek egy kongfigot és a következőbe ütköztem: bekapcsolom a gépet, nincs kép, kb 3 mp múlva kikapcsol majd kb 3 mp múlva bekapcsol és ez ismétlődik folyamatosan.

A konfig:
MSI P67A-GD65 B3
i5-3470S
Kingston HyperX Beast 2x4Gb 1600Mhz
MSI 550GTX 1GB
Gigabyte ODIN GT 550W

A GPU és a táp tuti hogy hibátlan, a többit nem tudtam még tesztelni.

Felismered a fent leírt jelenséget?
A lapra lehet hogy ráfér egy BIOS frissítés a CPU támogatásához, de biztos ez a bibi? Köszi ;)

Még szerencse hogy utálom az uborkát, mert ha szerteném akkor megenném, pedig utálom!

(#16743) CirrMee válasza Nightdragon (#16742) üzenetére


CirrMee
addikt

Vagy működik, vagy nem.

Talán azzal kellene kezdeni, a lapon található BIOS (verzió) támogatja e a lapba került procit. Honlapon csekk...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16744) Nightdragon válasza CirrMee (#16743) üzenetére


Nightdragon
tag

Mindez megtörtént már és tudom hogy ha nincs a legrissebb BIOS-on akkor nem támogatja a lap ezt a procit. Viszont ezen a ponton nem tudom megállapítani, hogy milyen BIOS van fent és (kompatibilis proci híján) frissíteni sem tudom azt. Ezért érdeklődök hátha valaki felismeri a jelenséget, hogy a megfelelő következő lépést tegyem.

Még szerencse hogy utálom az uborkát, mert ha szerteném akkor megenném, pedig utálom!

(#16745) zolee3000


zolee3000
tag

Sziasztok!

Azt meg tudná nekem magyarázni valaki, hogy miért kerül ugyanabból a processzorból (i5-4460) 17k-val többe az OEM változat, mint a BOX? :F

(#16746) jookomak válasza zolee3000 (#16745) üzenetére


jookomak
őstag

Ipon, nagyker, régi, beragadt ár, oem procik alapból ritkák manapság a kiskerekben, boxot kell venni.

(#16747) zolee3000 válasza jookomak (#16746) üzenetére


zolee3000
tag

Köszi a gyors választ. Így valahogy én is a dobozosra szavaztam volna, még ha nincs is szükségem gyári hűtőre. :)

[ Szerkesztve ]

(#16748) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Üdv!

I3 Sandy Bridge és I3 Ivy Bridge között játékban mennyi különbség van? Egy 7850 mellé menne.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#16749) jookomak válasza Sanyi19 (#16748) üzenetére


jookomak
őstag

Semmi. Vagy észrevehetetlen. i3-i5 közt már jobban kijönne.

[ Szerkesztve ]

(#16750) zoo8800 válasza Sanyi19 (#16748) üzenetére


zoo8800
veterán

Azonos órajelen úgy 10-20%, amit igazából csak proci limit mellett veszel észre. De mivel a gamer társadalom irtózik a proci limittől, és messzire elkerüli, ezért semennyire nem észrevehető.

rip and tear, until it is done

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.