Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16101) pzolika9512


pzolika9512
aktív tag

na szóval :U már korábban írtam ide, hogy van egy athlon x4 860k procim egy asus a88xm-a lapban,
ez mind szép és jó, de a proci nem hajlandó 4GHz-en futni, csak 3.89GHz-en! pedig 4GHz a turbo órajele, alap pedig 3.7 GHz

mi lehet a probléma, legfrissebb bios van fent! biosban nem állítottam semmit el! vagy lehet hogy kéne ? :F

egyébként így is stabil a gép, de szeretném kihasználni a teljesítményét

[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#16102) solfilo válasza pzolika9512 (#16101) üzenetére


solfilo
veterán

Azt hiszem a 4 GHz-et csal akkor éri el, ha csak 1 mag terhelődik. De nem tudom biztosan. Esetleg erre is érdemes lehet bekérdezni: Kaveri topic (860K is ide tartozik)
Egyébként meg ha minden igaz, a turbót érdemes kikapcsolni ennél a procinál is (túl sok feszt kap gyárilag) és picit megrángatni a procit, 4 GHz fölé. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#16103) pzolika9512 válasza solfilo (#16102) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

Köszönöm a választ :R feltettem oda is a kérdést :) de akkor csak egy nagy átverés hogy turbo core 4GHz? mert sehol nem írta mikor megvettem hogy csak akkor ha 1 mag terhelődik :F amúgy nem tudom hol kell kikapcsolni :B

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#16104) solfilo válasza pzolika9512 (#16103) üzenetére


solfilo
veterán

Ezért jó, hogy K-s a procid, simán fel tudod húzni a turbó órajel fölé. A marketing meg nem hazudik, hiszen van olyan szituáció, ahol 4 GHz-re kapcsol a proci. De majd a másik topikban segítenek. :)
Kikapcsolni valahol a biosban lehet, lapja válogatja.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#16105) pzolika9512 válasza solfilo (#16104) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

hát nekem nagyon új az uefi bios :B :U

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#16106) turbo25


turbo25
újonc

segitségre lene szükségem volt egy lapom amiböl kiszedtem a proceszort : phenom íí x 2 560 ott minden jol müködöt, és átt tetem egy másik lap ba, de ott már egy funkcio le felezödöt, a ht link 2000MHz helyet csak 1000MHz let a másik lap ban, ez normális hogy lefelezödöt, hanem hogy lehewt álitani mert ha jol tudom ugyan azon a megaherzen kel menie az NB linkel. segitsen valaki,mert már 2 napja nem jötem rá mi is lehet a gond ha van gond

[ Szerkesztve ]

(#16107) Balathruin válasza turbo25 (#16106) üzenetére


Balathruin
veterán

Milyen másik lapba tetted át?

(#16108) smokiii1


smokiii1
aktív tag

Sziasztok!
Nem is igazán processzoros kérdés inkább a hűtővel kapcsolatban lenne egy kérdésem, remélem nem nagyon off.
Szóval utóbbi napokban elkezdett enyhén kerregni, ciceregni terhelés alatt a proci hűtő (artcic cooling freezer pro rev2). Ez ugye nem olyan nagy baj? Nem jelent semmit? Annyira nem zavaró meg nem is hangos csak feltűnt mert eddig abszolút semmi hangja nem volt. Kb 2 éves a hűtő ha ez jelent valamit.

(#16109) spanglee001 válasza smokiii1 (#16108) üzenetére


spanglee001
addikt

hogy csapágyas lesz, majd dobsz rá egy ventit és megy tovább, ha leáll úgyis észreveszed majd. de lehet zsirozni/tisztitani és megérni akár

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#16110) smokiii1 válasza spanglee001 (#16109) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Értem. Köszi a választ. Azért jó hogy írtad hogy lehet venni rá másik ventit és így tudom, hogy nem kell az egész hűtőt kidobni. Megszerettem már. :)

(#16111) spanglee001 válasza smokiii1 (#16110) üzenetére


spanglee001
addikt

konkrétan nem volt ilyen hűtőm, de amint látom kis fülekkel kapaszkodik a bordára, tehát levehető. max másmilyen ventit raksz rá, ha nincs ugyanolyan, vékony dróttal, vagy kábelkötegelővel megfogatod és jobb mint az új.
de biztos, hogy az cicereg? és nem mellette a kondik, vagy vga is tud ám ciceregni :K

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#16112) smokiii1 válasza spanglee001 (#16111) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Én is inkább vga-ra gondoltam először, de szerintem inkább a proci hűtőről jön.

(#16113) spanglee001 válasza smokiii1 (#16112) üzenetére


spanglee001
addikt

a procinál is vannak kondik amik cicereghetnek, de ez egyszerű húzd le a venticsatit, és meglátod pár percig semmi baja nem lesz ha paszívan megy, és kiderül minden. :K

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#16114) mekker


mekker
őstag

Üdv!
Egy i5 530-at hajtok gyári órajelen, 0,96V-on. Leteszteltem, stabil teljesen, a gép is így megy már hónapok óta.
Azt szeretném kérdezni, hogy a túlzott feszcsökkentés okozhat teljesítménybeli romlást? Leteszteltem anno IBT-ve, és most is a Youtube-bal, elvileg hibahatáron belül ugyanúgy teljesítenek.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#16115) mekker válasza smokiii1 (#16108) üzenetére


mekker
őstag

Nekem akkor cicergett nagyon a gép, amikor a négymagos procim belepróbáltam a H55-ös lapba, és nem bírta a tápellátás. Egy leárazott fali lámpám is van, ami cicereg. Ott a tekercs adja a hangot. Le lett ragasztva, bár még így sem ment el teljesen a hangja.
Tehát valamelyik kondi, vagy tekercs csinálja. Ha a hűtő a ludas, akkor az könnyen orvosolható szerencsére.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#16116) LeNoob


LeNoob
csendes tag

Sziasztok!
fejlesztettem a gépemben az alaplapot és a procit a régi cuccokat meg szeretném eladni aprón ezért szeretném szétszedni, de a prociról nem jön le a hűtő .. 4 éves a konfig és azóta nem volt újrapasztázva .. lehetséges az hogy így rákössön az anyag?? :O nem merem nagyon feszegetni mert látom hogy a foglalatban kicsit billeg maga a proci

(#16117) CirrMee válasza LeNoob (#16116) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha van (még) rá lehetőség, próbáld meg beüzemelni, majd még kihűlés előtt újra szétkapni. Leszereléskor próbálj meg "csavarni" a hűtőn, amennyire a keret lehetővé teszi.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16118) LeNoob válasza CirrMee (#16117) üzenetére


LeNoob
csendes tag

köszi a választ :)
akkor erre rápacsáltam, mert már nemtudom visszarakni

(#16119) zsola0518


zsola0518
tag

Sziasztok!

A mostani A8-5500 proci+lapot szeretném lecserélni i5-2300+lapra.
Van ez az oldal itt szoktam összehasonlítani a cpu-kat:
A8-5500
i5-2300
Kérdésem az lenne, hogy az oldal szerint van cca 1300 pont különbség ebből lehet valamit levonni? Úgy értem, hogy lesz értékelhető különbség a két konfig között?

[ Szerkesztve ]

FSP HEXA 400W, Asrock FM2A75M-DGS, AMD A8-5500, Kingmax 2x2Gb 1600, Sapphire 7770

(#16120) RollingPotat válasza zsola0518 (#16119) üzenetére


RollingPotat
csendes tag

Az i5 2300 erősebb jóval, de az IGP-je sokkal gyengébb, mint az A8 5500-é.

Érezni fogod a teljesítmény növekedést.

Az "o" betű meg lemaradt a nickemről. Falánk jószág ez a PH fórum.

(#16121) zsola0518 válasza RollingPotat (#16120) üzenetére


zsola0518
tag

Akkor jó ez a lényeg. Úgyis VGA-val használom majd. Köszi az infót :R

FSP HEXA 400W, Asrock FM2A75M-DGS, AMD A8-5500, Kingmax 2x2Gb 1600, Sapphire 7770

(#16122) smokiii1 válasza mekker (#16115) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Később meglátjuk majd mert azóta nem hallottam, bár nem is igazán terheltem sokáig max 1 órát játszottam egyhuzamban. Tápellátást meg nem gondolnám hogy probléma forrása lehet mert ez csak egy i5 4460 aminek a fogyasztása nem igazán pörgeti fel a villanyórát. Na de mind1 remélem nem lesz baj belőle majd később kiderül.

(#16123) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!
A Phenom II X4 965BE és az Athlon II X4 860K között van számottevő különbség?

(#16124) pzolika9512 válasza IMIIKE1998 (#16123) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

van, a phenom talán egy hangyányit erősebb!
de az athlon egy újabb proci! takarékosabb is, meg jó az ár/érték indexe

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#16125) SigmaW


SigmaW
tag

Sziasztok, van 2 konfig nálam a kérdésem az lenne, melyik maradjon nálam?

lap: giga h77-d3h vs. asrock 970 extreme 3
proci: intel 2500k vs. amd fx-6300
vga: hd7850 dual-x 1gb vs. gtx 660 oc 2gb

Rendszergizda :)

(#16126) solfilo válasza SigmaW (#16125) üzenetére


solfilo
veterán

Az inteles maradjon.

solfilo

(#16127) MiklosSaS válasza SigmaW (#16125) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

2500K!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#16128) regener


regener
veterán

105*38 = 3990Mhz elméletben, de valamiért mégis feljebb mennek a magok :F

CPU-Z szerint 3990Mhz a max, akkor bugos a program?
IntelBurnTest alatt a HWInfo is csak 3990Mhz-et ír, de játékok alatt kúszik feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#16129) MiklosSaS válasza regener (#16128) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem is inkabb a program bug-os.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#16130) 77citro


77citro
csendes tag

Sziasztok lenne egy kérdésem el szeretném adni AMD Athlon II X4 630 AM3 procimat mennyit lehetne érte kérni?

(#16131) MiklosSaS válasza 77citro (#16130) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem 10-12K korul, de keres ra a bearazos topicra. Ott megmondjak a frankot.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#16132) GibsonSG


GibsonSG
tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:

- Skylake mobil fronton mennyit fejlődhet a Broadwellhez képest IGP-ben nagyságrendileg? 20-30-40% kb egy 5500ashoz képest meglehet?

- November-december környékére a Skylake U sorozatú i5-ös laposok le mehetnek a nagyjából a mostani Broadwell U i5-ösök árszintjére?

(#16133) powerray


powerray
tag

Sziastok!
Remélem jó helyre írok.
Tudtok mondani CPU tesztelő/terhelő progit? A prime95-ről azt hallottam, hogy gép gyilkos.
i5-4460-hoz kellene.
Köszönöm!

(#16134) MiklosSaS válasza powerray (#16133) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

IBT

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#16135) gaben1993


gaben1993
tag

Sziasztok.
Most raknék be a gépbe egy i5 3470et, de az érintkező felületre került az előző tulajnál egy kis paszta. Mit tegyek? Összerakjam így, vagy valami csodaszerrel óvatosan mossam le? Tényleg minimális de nem szeretnék kockáztatni.

(#16136) pzolika9512 válasza gaben1993 (#16135) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

ha kicsit megvan száradva, akkor egy tűvel óvatosan leszedheted szerintem :R

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#16137) gaben1993


gaben1993
tag

Az a baj hogy viszonylag nagy felületen van, de nagyon vékonyan, valahogy rákenődött.

(#16138) MiklosSaS válasza gaben1993 (#16137) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Menj el vele egy szakihoz. Inkabb adj neki egy par ezrest minthogy kuka legyen majd az alaplap.

Most a processzor vagy az alaplapon van paszta? Mert ha a processzorok akkor azt siman letorolheted, semmi baja nem lesz ha nem karcolod ossze.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#16139) Devas válasza gaben1993 (#16135) üzenetére


Devas
őstag

En az osszehajtott papirzsebkendo elevel/sarkaval szoktam addig dorzsolgetni, amig a papir rongyosra nem szakad. Ha a proci chipjen van azt alkoholos zsebkendovel tavolitom el.

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#16140) gaben1993 válasza Devas (#16139) üzenetére


gaben1993
tag

Procin volt, igen. Végül ezzel a módszerrel sikerült megoldani. Annyira nem is volt bonyolult, mint amennyire elsőnek tűnt. :) Köszi a segítséget mindenkinek. :R

(#16141) Devas válasza gaben1993 (#16140) üzenetére


Devas
őstag

De ugye ujrapasztaztad mielott osszeszerelted volna? A paszta kell, hogy a hot atadja a processor a hutobordazatnak. Onnan meg majd a propeller fujja el a hot hidegebb eghajlatra...

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#16142) pzolika9512 válasza Devas (#16141) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

van kivétel (ami jelen esetben nem valószínű), ha a procit és a hűtőt nagyon f*szán felpolírozod, akkor nem szükséges a paszta, bár ártani nem árt ;] :R

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#16143) Devas válasza pzolika9512 (#16142) üzenetére


Devas
őstag

Procit polirozni az nagyon bator cselekedet volna (meg az amugy is tukorsima). A hutoborda erintkezo feluletet en is felpoliroztam, mert elegge erdes feluletet hagyott a cnc-maro. Persze a pasztat ugyanugy rakentem, mivel a polirozas utan se tokeletes. (Mondjuk en a VGAnal csinaltam meg, nem a CPUnal).

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#16144) MiklosSaS válasza pzolika9512 (#16142) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A paszta az kell, sohasem lehet ugy felrakni hogy 100%-ban erintkezen. Ezen javit a paszta.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#16145) pzolika9512 válasza Devas (#16143) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

pedig én olvastam anno olyan cikket ahol a procit is simán felpolírozta, és paszta nélkül használta a gépet, különösebb melegedés nélkül :K

nem magam találtam ki ezt :N másrészt én is híve vagyok a paszta dolognak :R

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#16146) Devas válasza pzolika9512 (#16145) üzenetére


Devas
őstag

Vegulis... Lepolirozza a procit, majd ujragravirozza a tipusat es akkor bocskodhet a haverjanak, hogy mifele draga procira tett szert... :)

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#16147) MiklosSaS válasza Devas (#16146) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Celeron-bol csinalhat 4790KX2-ot is :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#16148) pzolika9512 válasza Devas (#16146) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

jah hát kicsit pepecs meló lenne ;]

[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#16149) gaben1993


gaben1993
tag

Persze hogy kapott új pasztát, meg egyébként hűtőt is. :)

(#16150) MiklosSaS válasza gaben1993 (#16149) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A processzeszort hajto SzentFustre ugyelni kell, ki ne szalljon belole :D

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.