Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16801) zoo8800 válasza ctrlaltdel13 (#16791) üzenetére


zoo8800
veterán

G3220, 3240, 3250. Az IGP azonos ezekben.
IGP terén erősebb az AMD, de 2D-re tökmindegy.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#16802) szinesz.bob válasza demmer123 (#16799) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Melyik kér I7-et?

(#16803) demmer123 válasza szinesz.bob (#16802) üzenetére


demmer123
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16804) szinesz.bob válasza demmer123 (#16803) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

De az csak ajánlott....

(#16805) Scholes9 válasza demmer123 (#16803) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Marketing bullshit. 4690k szépen megcibalva egy 980ti-vel kizárt hogy ne legyen elég maxon normális fps-sel.

Igazából nálam ott veszett el s fonal úgymond h nincs értelmes játék ami miatt sok sok pénzt költenek a gépemre. Ok ez én vagyok és erősen szubjektív vélemény de így érzem. Tipikusan jó példa erre ez az év. Szerintem katasztrófa...

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#16806) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok.
Van egy régebbi asus f5slap141-es laptopom.
Ami még ma is működik ezért úgy tervezem hogy fel akarom gyorsítani.
3 gb ramom van így procit akarok cserélni és egy ssd-t berakni rendszervinyónak.
Találtam egy listát ezt.Amiben szerepelnek a géppel kompatibilis procik.
Abban szeretném a segítségeteket kérni hogy melyik kompatibilis a win 8-al vagy 10-el.
A mostani procim sajnos nem kompatibilis.

A válaszotokat előre is köszönöm.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#16807) jookomak válasza mirci18 (#16806) üzenetére


jookomak
őstag

Először szerintem legyen meg a ram, és ssd, aztán tegyél fel egy win 7-et rá inkább. Kevésbé fog izzadni alatta a gép. Nincs nagy piaca a használt laptop prociknak (már ha cserélhető), meg igazából alig éri meg. Ahova kevés a jelenlegi, egy gyorsabb sem lenne sokkal jobb.

(#16808) mirci18 válasza jookomak (#16807) üzenetére


mirci18
addikt

A ramom megvan.
Win 7 van évek óta.
Csak én már a win 8-ra vágyok csempés rendszerre.
Én mindenképp a cserén vagyok mert most 1.86 ghz-es a procim de belerakhatnék akár 2.8 ghz-eset is.

A win 8-hoz erősebb gép kell?
Azért kérdem mert a konfiguráció ami kell hozzá az ugyanakkora mint a win 7-nél.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#16809) TheCompass


TheCompass
csendes újonc

Nemrég feltettem egy kérdést s ahogy észrevettem senkit sem érdekelt, de kurvára. A lényeg, hogy megoldottam a problémát egy CMOS visszaállítással. Ha most állítok a szorzón, akkor alkalmazva lesz az a beállítás, viszont egyáltalán nem stabil semmilyen órajelen, semmilyen feszültsége a rendszer, a gyárit leszámítva. Ez az "új" lap hibája lenne?

(#16810) halas94


halas94
újonc

Szevasztok

Van egy régebbi ASUS x59sr laptopom. És processzort szeretnék benne cserélni, jelenleg intel t4200 as van benne ([link]) láttam a neten hogy ugyan ezt a sorozatot intel p8400 is szerelték ([link] ) . Találtam is egyet a neten 20 euróért .
Szerintetek kicserélhetem probléma nélük őket vagy attól még hogy ugyan az a socket jük lehet probléma?
Ha igen lesz valami javulás? (ami megér 20 eurót )
esetleg tudtok-e valami jobb processzort ami még bele megy.

(#16811) edda80


edda80
tag

Engem valaki világosítson már fel proci ügyben! :D

Szóval ugye gameknek szokott lenni gépigényük, eddig világos. Na most ne a minimumot vegyük hanem az ajánlottat. Vegyük pl a Witcher 3-at: Neki az ajánlott proci az: Intel CPU Core i7 3770 3.4 GHz. Na jó de lehet látni olyan videókat, ahol i3 (!!!)-al max beállításokkal 30-40-50FPS-eket kap. GTA 5nél ugyan ez. És VGA-ból is GTX 750TI-al vagy GTX 960-al tolják. Szóval gyakorlatilag egy I7-es proci tiszta felesleges? Mármint csak akkor fontos és kéne egy I7-es ha pl 4VGA-t kéne hajtania? Szóval egy I5-ös proci is (pl egy 3,30GHz-s) bőven elég lenne egy Falout 4-hez is hiába ír I7-est? :D

Pár videó:
Witcher 3
GTA 5
Fallout 4

[ Szerkesztve ]

(#16812) jookomak válasza edda80 (#16811) üzenetére


jookomak
őstag

Jól látod. Itt a ph-n is megnézed a prociteszteket, meg bármilyen oldalon, ahol top vga-val csinálják a játékteszteket, abban is az látszik, hogy i5-i7 között 3 fps különbség van kb. Az i7 procik munkára valók.

Azért a jutúbos i3-mal van 250 fps-em 4k felbontásban a crysis 4 alatt dolgokat nem kell elhinni.

(#16813) Scholes9 válasza edda80 (#16811) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Néhány hsz-szel korábban már leírtam h azért adnak meg nagyobb gepigényt h az emberek bekajálják és megvegyék a drága procikat meg VGA-t. Ha egy része bedől neki és márpedig bedől akkor Megérte úgymond. Így megy ez.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#16814) zetsupoet


zetsupoet
tag

S.O.S. KÉRDÉS! - senki nem tudja eddig a választ. Más fórumokon nem találtam választ, külföldin illetve magyart egyáltalán nem

Elnézést ha nem ide való kérdés, de már fogalmam sincs mi lehet a baj, sehol sem találtam választ. :W

Tudni kell hogy alaplapot, processzort cseréltem [FX 6300] minden más maradt. :U

Vadonatúj az alaplap is meg a processzor is, többi alkatrész max egy éves.

BIOSt nem kell frissíteni, csak egy F4 lehetőség van.

Akármit csinálok, mikrolaggol rendszerhasználat alatt, játékok terén Fallout 4-et [LOW 50 FPS]próbáltam meg CS:Go-t ([LOW max 40 FPS]

A konfig:
MBO GIGABYTE B85-HD3
- CPU INTEL Core i5-4460 3,2Ghz 6MB
FSP 500W Hexa+
Gigabyte Gtx750 Ti 2GB DDR5
8 GB DDR3 ram

FALLOUT 4

Cs:GO-ban fedeztem fel a problémát!

Beállítások:

Nvidia kontrollpanelen is off a függőleges szinkronizáció.

Na meg megnéztem ezeket is:

Csak a rendszer ment:

windows 7-8.1-10-en is ugyanúgy baj van.

nem alaplapi vga-t használja:

Régebbi vga drivert, a cd-s drivert és a legújabbat is próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#16815) szinesz.bob válasza zetsupoet (#16814) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

És FX6300-al jó volt?
Próbálj meg kölcsönkérni 1 másik jobb videokártyát és tesztelni azzal.

(#16816) zetsupoet válasza szinesz.bob (#16815) üzenetére


zetsupoet
tag

Azzal tökéletes volt a rendszer! :(

(#16817) edda80


edda80
tag

Értem. :) Köszi Scholes9 és jookomak! :) Akkor I5 nekem bőven elég lesz! :)

Am amit mondtál jookomak, hogy nem kell bedőlni ilyen-olyan youtube-s teszteknek, ezzel egyetértek. Eleve olykor tök gyenge VGA-val full beállításokkal kapják a 40-50FPS-t. Na de nem akarok nagyon offolni, de ennyit még akartam reagálni rá. :D

(#16818) TheCompass válasza zetsupoet (#16816) üzenetére


TheCompass
csendes újonc

Erre két ötletem van:
1. Vedd ki a videókártyát, ramokat és a csatlakozókat radírozd meg, mert ha hozzáértél az érintkezőhöz, az korrodálódhat. Valami alap fehér radírral radírozd meg, fújd le róla a maradékot és rakd vissza.
2. Próbáld meg Afterburnerben felemelni a power limitet, hátha az megoldja a problémát.
Esetleg BIOS, és minden driver frissítése.

[ Szerkesztve ]

(#16819) zetsupoet válasza TheCompass (#16818) üzenetére


zetsupoet
tag

1. ezeket a részeket mondod?

2. megnézem hátha.
3. bios legfrissebb ami a lapra van. drive-okból is próbáltam

(#16820) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy speccy azt mutatja a procim x4-860k 65-100fokos folyamatosan változva, netezés közben. Nem a gyári, hanem egy arctic hűtő van rajta valamilyen egyszerűbb fajta.
Kell aggódnom, ha játszani fogok?
Előre is köszi.

ui: rendszerindításnál a proci hűtő felpörög, egy pillanatra leáll és utána indul be újra, ez gond?

[ Szerkesztve ]

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#16821) hitvanyalak válasza hitvanyalak (#16820) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Nem tudtam már szerkeszteni. Nem arctic hanem alpine a hűtő és menet közben is néha belassul. A biosban a rendszer és a cpu venti fordulatot maxra vettem, máshoz nem mertem nyúlni. Azt olvastam hogy lehet nem elég szorosan van a hűtő a procin? Amd over valami is 60 fölöttieket mutat :U

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#16822) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok !
Megéri szerintetek megvenni 32000 -ért, használtan egy i5 4570t -t?

Köszi !

(#16823) Killer01 válasza aftercooler (#16822) üzenetére


Killer01
őstag

Attól függ mire kell és milyen konfigba megy. Nagyon jók a T-s procik energiagazdálkodásra, de az általad említett fizikailag csak 2 magos és HT-s. Volt nálam egy, kb én is ennyiért adtam el 1 hónap garival. i3-4130-nál erősebb valamennyivel, 3.6 giga turbóval 35w-os tdp-vel.

(#16824) aftercooler válasza Killer01 (#16823) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Ok, köszönöm.

(#16825) solfilo válasza hitvanyalak (#16821) üzenetére


solfilo
veterán

Ha belépsz az UEFI Biosba, ott hány fokos? Szoftverek nem mindig jól olvassák a Kaveri hőmérsékletét.

solfilo

(#16826) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Szervusztok, egy i5 4460-hoz érdemes venni valami komolyabb procihűtőt? (RAIJINTEK Themis-ben gondolkodom)

(#16827) solfilo válasza Mr. Erikszon (#16826) üzenetére


solfilo
veterán

Ha hangos a gyári, akkor vegyél hozzá, egyébként nem kell szerintem.

solfilo

(#16828) D1Rect válasza Mr. Erikszon (#16826) üzenetére


D1Rect
félisten

Ahogy előttem is írták, a gyári hűtő elégséges a hibátlan működéshez.
Csak akkor érdemes hűtőt venni, ha a zaj zavar.

(#16829) Mr. Erikszon válasza D1Rect (#16828) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Köszönöm a válaszokat, nem veszek hűtőt, mivel nem tuningolom és a zaj sem zavar, ezért úgy gondolom jó lesz a gyári is. :R

[ Szerkesztve ]

(#16830) Valdez


Valdez
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy milyen pasztát érdemes most venni, melyiknek van a legjobb ár/érték aránya?
Köszönöm a válaszokat!

(#16831) D1Rect válasza Valdez (#16830) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem az MX2 bevállt.

(#16832) Killer01 válasza Valdez (#16830) üzenetére


Killer01
őstag

MX2 vagy MX4. nem horror egyik ára sem, nekem MX4 jobban bejött az állaga miatt.

(#16833) Valdez


Valdez
őstag

Köszönöm a válaszokat :R

(#16834) Bicskás


Bicskás
tag

Szépjóestét kedves topiklakók ! :)

Segítséget szeretnék kérni, mert le szeretném cseréltetni a processzor hűtőborda ventilátorát, de nem tudom milyen típusúra van szükségem, illetőleg az is érdekelne, hogy erre a munkára Kaposváron kit ajánlanátok ?

Információk a számítógépemről:

MSI P35 Neo2 alaplap

Intel Core Quad CPU Q6600 processzor

1+1 Gb Kingston DDR 2 Ram

2+2 Geil Black Dragon DDR 2 Ram

Sapphire Radeon HD 6670 1 Gb GDDR 5

Windows 7 Ultimate 64 bit

Lemez olvasó nincs benne

Floppy olvasó nincs benne

Egy USB kártya van benne mert az alaplapiak föladták a harcot

A táp nem tudom milyen bocs

A ház Codegen 6049

A válaszokat, segítséget előre is köszönöm.

Üdvözlettel: Oreyus

(#16835) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

hello az

Intel Pentium N3700 mire elég a valóságban?

köszi

(#16836) TheCompass válasza Don't Panic (#16835) üzenetére


TheCompass
csendes újonc

Nekem van egy notebook-om, ami ilyen processzoron alapul. Átlagos irodai munkára, videónézésre, böngészésre egész használható, viszont nem kell tőle túl sokat várni. Multitasking kicsit döcögősen megy 7-10 weblapnál meg 2-3 Wordnél, de szerintem használható és energiatakarékos kis cucc.

#Oreyus
Bármelyik DeepCool terméket tudom ajánlani, egész jó ár-érték arányban vannak és van lga775-ös lefogatásuk. Főleg ezt.

(#16837) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Hali!

i7-4770K-nál a gyári oldalán ezt mit jelent pontosan? "Max Turbo Frequency 3.9 GHz" Ez egy biztonságos tuning fesz emelés nélkül? Ha igen akkor valaki elmondaná hogy kell feltolni erre a GHz-re,UEFI Biosom van Asrock B85 lappal.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#16838) CirrMee válasza }{3@Đ$}{0ot (#16837) üzenetére


CirrMee
addikt

Inkább csak idézek:
Az aktív mag órajelét a rendszer dinamikusan megemeli, a futtatott folyamat igényeinek megfelelően addig, amíg a processzor el nem éri a meghatározott maximális órajelet vagy a TDP fogyasztási keretet.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16839) Don't Panic válasza TheCompass (#16836) üzenetére


Don't Panic
senior tag

köszi

(#16840) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Észrevettem ezt a NON-Z OC részt a Bios-ban,és találtam róla videót meg leírást is PH!-n.
Kérdésem lenne hogy hosszú távra érdemes használni vagy hagyjam inkább a biztonság kedvéért?
Most jelenleg 4.00GHz-re állítottam be a CPU-t, (i7-4770K) terheléssel (CPU-Z Stress Test) olyan 60C fokra megy fel,gondolom az is még rendben van úgy?!

[ Szerkesztve ]

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#16841) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Kingston HyperX 1600MHz-es ramjaim vannak,azt írja hogy a ramok elvileg 1333MHz-en (DRAM Frequency) mennek,de második képnék meg "XMP 1.2 Profile 1: DDR3-1600 9-9-9-27 1.65V" most akkor 1333 vagy 1600MHz-en megy?
Bios 1--------Bios 2-------CPU-Z és Feladatkezelő

[ Szerkesztve ]

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#16842) CirrMee válasza }{3@Đ$}{0ot (#16841) üzenetére


CirrMee
addikt

Jelenleg 1333.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#16843) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Megjött az új konfigom, az a kérdésem hogy az i5 4460-nak jó a gyári pasztája vagy tegyek rá valami ütősebbet?

(#16844) Killer01 válasza Mr. Erikszon (#16843) üzenetére


Killer01
őstag

A jó az enyhe túlzás...szerintem az egész hűtő egy vicc, de szükség esetén -ha nem zavar a hangja- elfogadható. Ha van otthon normális pasztád inkább használd azt, kb 3-4 fok idle és 7-8 fok terhelés nyerhető még gyári hűtővel is.

(#16845) Mr. Erikszon válasza Killer01 (#16844) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Köszönöm a válazt.
Mondták már, hogy nem jó a gyári hűtő de mivel nem tuningolom a procit ezért nem tervezek rá venni hűtőt.
Több videó is van a youtube-on ahol szétverik a gyári hűtőt. :)) :DDD

(#16846) smarci2000


smarci2000
tag

Sziasztok!
http://www.aliexpress.com/item/Intel-Xeon-E5440-2-83GHz-12M-1333-Processor-close-to-Core-2-Quad-Q9550-CPU-works/2041513908.html
Ez a processzor váltana le egy Pentium Dual core E6300-at. Az eladó a processzoron a pineket összeforrasztva, az oldalán megfelelő kivágásokkal küldi. Azt szeretném kérdezni, hogy kompatibilis lesz-e a gépemmel. Az alaplapon a legfrissebb BIOS van.
Alaplap: ASRock G41C-VS
RAM: 2x2 gb Kingmax DDR3-1333
Videókártya: Sapphire Radeon HD6670 1gb GDDR5
A válaszokat előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#16847) Whaazzup


Whaazzup
senior tag

Sziasztok.Okos és ésszerű választ szeretnék kapni milyen 4 magos FM2/+s Cpu-t ajánlotok 95w-ban.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#16848) kriszbon válasza smarci2000 (#16846) üzenetére


kriszbon
őstag

Szia!
Elméletileg igen, mert kezeli a lapod a Q9550-et, de a gyakorlatban egyáltalán nem biztos hogy minden utasításkészlet meglesz a prociban, na meg a hőfokot sem biztos hogy jól kezeli a lap.
Lehet bele kell írni a proci mikrokódját a legújabb biosba, majd azt frissíteni.
Persze ki kell próbálni, hogy alap biossal kezeli vagy sem rendesen.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#16849) smarci2000 válasza kriszbon (#16848) üzenetére


smarci2000
tag

Köszönöm a gyors választ! Egy kérdésem lenne még; overclock nélkül megteszi az alap intel hűtő?

(#16850) kriszbon válasza smarci2000 (#16849) üzenetére


kriszbon
őstag

Szívesen, nincs mit.
Nos az intel alaphűtő az elég sokféle lehet, de ha a magasított rézmagosra gondolsz, akkor igen, de lehet néha kicsit hangosabb lenne a kelleténél(már ha valakit ez zavar).
Valami hasonlóra gondolok, mint amit a netről szedtem hirtelenjében.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.