Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) qge válasza lócitrom (#11498) üzenetére


qge
aktív tag

Srácok, most az elmúlt 1.5 hétben a friss ROM miatt kicsit savanyúbb lett ez a topic. De lássuk be, az első tízezer hozzászólásban sokszor sokan dicsérték a telefont. Szerintem ennyi pénzért nagyon jó vásár, ha a gyári rendszer nem is hiba nélküli...de szerencsére van alternatíva. Uff.

(#11502) Nkboy válasza qge (#11501) üzenetére


Nkboy
senior tag

Van olyan "gyári" rendszer ami hibátlan? :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#11503) candle-light


candle-light
csendes tag

Jajj, nem akartam "jó vagy rossz ez a telefon" vitát generálni, csak én ilyen alapos vagyok, szeretem jól körüljárni a dolgokat, mielőtt költeném a pénzt ezerrel, és gondoltam megkérdezlek titeket, akik nyakig benne vagytok :))

(#11504) albiosz válasza Nimda (#11500) üzenetére


albiosz
őstag

Velágos. Totál gyári rendszeren lesz állítható valaha?

(#11505) qge válasza candle-light (#11503) üzenetére


qge
aktív tag

No para, erről szól a fórum, hogy kérdezünk, válaszolunk, véleményt mondunk, tanácsot kérünk és adunk, sápitozunk, kesergünk. Én nem bántam meg ezt a telefont, csak azt hogy nem tokot rendeltem előbb és aztán a telefont. 😉

(#11506) qge válasza Nkboy (#11502) üzenetére


qge
aktív tag

A windóz...ja, nem. 😃

(#11507) RAZR_v3


RAZR_v3
tag

MIUI 9 Global Stable ROM tapasztalatokat olvasva eléggé elbizonytalanodtam a frissítéssel kapcsolatban, jelenleg Global Stable 8.5.2.0 verzión vagyok még mindig.
Ha Xiaomi.eu custom ROM-ra váltok, azon belül jelenleg melyikre érdemesebb váltani, a stabilra, vagy a bétára? Főleg a saját pozitív (illetve negatív) tapasztalataitokra vagyok kíváncsi. Mert voltak nagyon pozitív tapasztalataim Xiaomi.eu béta rommal is, csak az nem Redmi 4X készülékre volt. :D Régi már a júliusi Android biztonsági csomag, szóval valamire biztosan váltanom kellene. :K

(#11508) candle-light válasza qge (#11505) üzenetére


candle-light
csendes tag

:R

(#11509) Trialbiker


Trialbiker
tag

Sziasztok van ennél a telefonnál valami típushiba vagy valami bosszantó a telefonban? Most szeretnék venni egyet ha netán holnap leakcióznák black friday alkalmából addig viszont nem fogom tudni elolvasni az egész fórumot ezért elnézést ha valaki már feletette a kérdést.

Samsung Galaxy A72

(#11510) Ájvé válasza malgab01 (#11491) üzenetére


Ájvé
veterán

SoC nem lenne visszalépés, GPU jobb is benne (ha játszanál, HD-n a GPU ugyan azt hozza mint S625 FHD-n). Processzor gyengébb, de nem olyan vészes. Nem lesz ugyan előre lépés, de visszalépés sem, ha B20 fontos és ez miatt megéri neked akkor jó választás.
Redmi 5 még nincs hivatalosan bejelentve, idén szerintem ne nagyon számolj vele (ha meg is jelenik, mire hozzánk eljut az sok idő). Ha tudsz várni néhány hónapot akkor opció lehet, mert S625/630 FHD kijelző előre lépést jelentene (többit nem ismerjük, 3680-as akksit rebesgetnek, de ezzel nem lenne gyengébb az üzemideje, mint a Redmi 4X-nek, mivel a SoC jóval takarékosabb).

[ Szerkesztve ]

(#11511) qge


qge
aktív tag

MIUIHU fanokat kérdezem: a friss verzió mennyire jó? Nekem még a 7.10.12 van és teljesen jó, ezért eddig nem engedtem rá a frissítést. Az arcfelismerés érdekelne, de ha a most jól működő funkciók vesznek el, annyit nem ér az egész. Köszi.

(#11512) Dwatti


Dwatti
addikt

Sziasztok felraktam az Xpro üvegfóliát így néz ki :

Igaz nem ér ki a széléig de nem levegős és szerintem tűrhető kategória (P9-re sem nagyon van jobb )

(#11513) malgab01 válasza Ájvé (#11510) üzenetére


malgab01
csendes tag

Köszönöm, és ez az utód kb március április magassága lenne? A note4 sosem volt a kezemben sok a méret beli különbség? (Kisebb kezem van)

(#11514) forten


forten
tag

Hello.

Szóval van egy redmi4-m,ha kiröhögsz,ha nem...a legnagyobb bajom az , hogy mikor gépelek, bizonyos szavakat átírá,ez a sz@r.Valaki árulja el legyen szíves,hol lehet kikapcsolni ezt a funkciót?

[ Szerkesztve ]

"Hol volt,hol nem volt..."

(#11515) vince válasza qge (#11511) üzenetére


vince
őstag

Azt nézd meg légyszi, hogy az sms beállítások között ott van-e a GSM ábécé? A 7.11.16-ból hiányzik.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11516) vargalex válasza candle-light (#11497) üzenetére


vargalex
félisten

Ha jól látom, akkor jön elő a bug, ha ki akarod kapcsolni a másodlagos kártyát. De ránézésre csak kijelzési bugnak tűnik, mert az értesítési sávban a No service jelenik meg, azaz kikapcsolja a kártyát. De őszintén, a 2 kártyát használók hány százaléka kapcsolja ki direkt valamelyiket???

Alex

(#11517) vince válasza Dwatti (#11512) üzenetére


vince
őstag

Ha ez a tűrhető, akkor mire mondod, hogy elfogadhatatlan? :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11518) vince válasza vargalex (#11516) üzenetére


vince
őstag

Ha kikapcsolod, akkor teljesen eltűnik az értesítési sávból is, mintha nem is lenne benne második sim (és valaki írta korábban, hogy hívni tudta az elvileg kikapcsolt kártyát).
Én hétvégékre mindig kikapcsolom a cégest.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11519) Dwatti válasza forten (#11514) üzenetére


Dwatti
addikt

Speciális beállítások > nyelv és bevitel > (Switkey > szövegbevitel > automatikus javítás ki )
vagy haladó beállítások > helyesírás ellenőrzés és javítás

(#11520) Dwatti válasza vince (#11517) üzenetére


Dwatti
addikt

Ha levegős is lenne :) Tokkban már nem ennyire vészes. :D

(#11521) forten válasza Dwatti (#11519) üzenetére


forten
tag

További beállítások=> helyesírás ellenőrző=> kikapcsolás
Jó lett,Te nagy mókus,apám! :) Köszönöm!!

[ Szerkesztve ]

"Hol volt,hol nem volt..."

(#11522) Dwatti válasza forten (#11521) üzenetére


Dwatti
addikt

Amúgy sorry mert én Huawei-n néztem :D A lényeg hogy megtaláltad.

[ Szerkesztve ]

(#11523) forten válasza Dwatti (#11522) üzenetére


forten
tag

Te ez még mindig nem jó,annyi változott,h nem tölti be az adott szót.Viszont átírja még mindig.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#11524) forten


forten
tag

Virtuális billentyűzet=> Switkey billentyűzet=> kikapcsolás
Most úgy tűnik jó.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#11525) Dwatti válasza forten (#11523) üzenetére


Dwatti
addikt

A használt billentyűzet típus alatt is nézd meg a beállításokat ! 4 X most nincs nálam...

[ Szerkesztve ]

(#11526) nyityu


nyityu
csendes tag

A V9.1.1.0.NAMMIEI (MIUI9) felhasználóktól kérdezném,hogy a 4g probléma(nem csöng ki a telefon vagy eldobja a hálózatot) itt is meg van?
Köszi!

(#11527) starr válasza qge (#11511) üzenetére


starr
őstag

Nekem fent van a legújabb miuihu: 7.11.16.
Abszolút elégedett vagyok vele. Akkuidő, funkciók mint a miui8.
A gyári global stabilnál biztos jobb.
Az arcfelismerés nálam kiválóan működik, pedig este lámpafénynél adtam be a képemet, de a metrón és sapkában is megismert. Néha kicsit mogatni kell jobbra-balra.
Hogy jobb-e, mint az előző miuihu nem tudom, ez az első, amit kipróbáltam, de eddig ez a legjobb rom a telefonomon.

(#11528) bunnyhu válasza RAZR_v3 (#11507) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Ahogy már meg lett jegyezve, a 9-esről csak az ír akinek nyűgje van, a többi kb 99% elégedetten használja csak nem írkáljuk be, hogy minden fa**a mert az nem hír. Nekem speciel semmi bajom vele, csak hogy személyes vélemény legyen amit kértél.

https://divecenter.hu

(#11529) Sprinti83


Sprinti83
tag

No ....Hát Az elmúlt 1 órában lefogytam bruttó 5Kg-ot és megjelent +3 őszhajszálam.
Voltam olyan bátor és visszaállítottam Global Miui 9-ről(9.1.1.0Nammie) 8-ra(8.5.4.0 Nammied) a telómat.
Egy külföldi fórumon olvastam,hogy simán az gyári frissítő progival megy a downgrade zárt bootloaderrel.Úgy csináltam ahogy ő írta.
Leszedtem innen a gyári romot: http://en.miui.com/download-323.html
Átneveztem update.zip -re és bemásoltam a telefon gyökérkönyvtárába.
Betallóztam a frissítőből és ráengedtem.
Izzadtam a zuhany alatt félórát majd ránéztem.
Miui 8 kezdő beállítás képernyő fogadott.Végignyomkodtam majd a kezdő képernyőn egyből problémázott a jegyzet alkalmazás ,hogy leállt.
Ezután nyomtam egy gyári beállítás visszaállítást.Végzett.Megint újraindítottam és a biztonság kedvéért recoveryből is nyomtam egy wipe all-t.
ÉÉÉÉÉSSSS Fent van újra a 8.5.4.0. :C :C :C :))
MINDENKI CSAK SAJÁT FELELŐSÉGRE CSINÁLJA!!!!! :K
(Ha valami nem úgy sikerül ne az én anyukámat tessék szidni!!)

(#11530) #73029888


#73029888
törölt tag

Melyik a jobb a MIUIHU béták vagy a Xiaomi.eu stabil/béta rom.

Írja le valaki a kettő ROM között a különbséget. Köszi!

Ill mag138 lesz mindkét ROM esetében a telefon ismét? (Gyári global miui 9.1.1.0 alatt átírja mai132 ami tudjuk mit jelent.)

[ Szerkesztve ]

(#11531) #73029888 válasza Sprinti83 (#11529) üzenetére


#73029888
törölt tag

Megnéznéd hogy a kamera ha kilepsz belole ill talcara rakod akkor a fenyero megvaltozik? Ill hogy a telefon ellenorzes menupontban mag138 ír-e ki?

(#11532) Sprinti83 válasza #73029888 (#11531) üzenetére


Sprinti83
tag

Nem változik a fényerő.(mondjuk nálam a 9-esen sem volt ilyesmi).Telefon ellenőrzés menüpontot nem találom.Egyszer már néztem ezt de most nem tudom hol van.

(#11533) Kuter válasza #73029888 (#11530) üzenetére


Kuter
senior tag

"Ill mag138 "
Bármilyen romot teszel fel mindig az marad , bár mit is ír ki.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#11534) pomy


pomy
csendes tag

Azt valaki tudja, hogy a 4X-nek smart cover üzemmódja van? Mert a menüben sehol sem találom a beállítási lehetőséget. Nem rég frissítettem a szoftvert, bár szerintem a régiben sem láttam smart cover beállítást.
Vagy, hogy lássam a menüben smart cover toknak kell lennie a telefonon?

(#11535) Neerpelt


Neerpelt
tag

Miben különbözik egyébként a gyáritól az eu meg a miuihu rom? Mármint funkcionalitásában?

[ Szerkesztve ]

(#11536) Lordus


Lordus
senior tag

miuihura vagy eu multira van xposed keretrendszer? es a regi jo wsm toolshoz hasonlo progi?

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#11537) vince válasza #73029888 (#11530) üzenetére


vince
őstag

Bármit is írjon ki, nem felejti el a b20-at :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11538) qge válasza vince (#11515) üzenetére


qge
aktív tag

Megnézem...amint megtalálom az SMS beállításokat.

(#11539) sxxorp válasza qge (#11538) üzenetére


sxxorp
őstag

Pl. hosszan nyomod az alkalmazásváltót?

(#11540) qge válasza sxxorp (#11539) üzenetére


qge
aktív tag

Köszi.

@Vince, jelentem, nincs GSM ABC. De látszólag csak a hosszú magánhangzók kerülnek sokba, pl. ő, ű. Ugyanezek röviden (ö, ü) már egy karakternek számítanak.

(#11541) vince válasza qge (#11540) üzenetére


vince
őstag

Köszi. Sajnos szeretek sms-ben is helyesen írni. :D Jeleztem a fejlesztőknek, remélem visszarakják, emiatt nem szívesen váltanék vissza eu romra.
A legtöbb magyar nyelvben használt ékezetes karakter (á, í, ó, ő, ú és ű) kódolást vált (tehát csak az é, ö és ü nem) és rövid sms-t tesz csak lehetővé :(

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11542) qge válasza vince (#11541) üzenetére


qge
aktív tag

Igen, jó lenne, ha visszakerülne.

Kevesen vagyunk szerintem, akik ragaszkodnak a helyesíráshoz, sokan elengedték ezt a dolgot.

(#11543) Sprinti83


Sprinti83
tag

Valaki megirná nekem a miui gyári tèmájinak a nevèt?! 3 vagy 4 db.köszönöm :R

(#11544) snyper990 válasza qge (#11542) üzenetére


snyper990
őstag

Nem mindegy, hogy te nem írsz hosszú ékezeteket, vagy a telefon egy funkciója cseréli ki őket küldés előtt? A végeredmény ugyanaz, nem?

(#11545) Sprinti83 válasza Sprinti83 (#11543) üzenetére


Sprinti83
tag

Már nem èrdekes :)

(#11546) Juleshu


Juleshu
tag

edigitaltól vagy xiaomishop.hu-ból legyen a telefon?
A xiaomishop-nál olvastam olyat, hogy több hét is lehet a szállítás. Tapasztalat?

(Huawei G7) --> Honor 8

(#11547) sajby válasza Juleshu (#11546) üzenetére


sajby
senior tag

Ár különbség? Ha nem nagy szerintem az edigital bőven gyorsabb ha raktáron van.

(#11548) vince válasza snyper990 (#11544) üzenetére


vince
őstag

A végeredmény ugyanaz, de egyrészt nekem jobb érzés, hogy helyesen írok, másrészt a helyesírásellenőr úgyis javítja.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11549) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Üvegfólia van most jó áron magyar boltból?
Kellene, mert kezd nagyon felválni a mostani, Kína meg messze van :D

[ Szerkesztve ]

(#11550) Ájvé válasza Juleshu (#11546) üzenetére


Ájvé
veterán

Xiaomishopot inkább hagyd ki. Nem túl jókat hallani róla.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.