Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) TaylorPro válasza juve600 (#1300) üzenetére


TaylorPro
addikt

Semmi gond vele, vegyed nyugodtan. Ennyiért nincs jobb.

Pixel 8 Hazel

(#1302) juve600 válasza TaylorPro (#1301) üzenetére


juve600
nagyúr

:R

(#1303) batai15


batai15
félisten

Igen olvasom a2 lite esetén hogy megint nem lett tökéletes. Nehezen tudom elhinni hogy ennyire nem veszik észre a hibákat annak ellenére hogy havonta van egy pullback.

(#1304) Bagoly01 válasza batai15 (#1298) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Nálam sincs semmi. Úgy látszik a az Eu verziót leszarják.

(#1305) macssessz válasza juve600 (#1300) üzenetére


macssessz
tag

és a 2x2 cm-es SMS író ablakocskát a nagy képernyőben meg tudod szokni? Meg a naptárban az üres képernyő tetején a 2 vékonyka sávban megjelenített teendőket, ami alatt elrejti a többit? A kényelmi funkciókat ne is említsem.
Én meg visszasírom a miuit.

(#1306) batai15 válasza macssessz (#1305) üzenetére


batai15
félisten

Ez a saját hülyeséged. Le tudod tölteni a miui naptárat ,meg sms appot is amit tudsz is használni. Ezek amiket említesz google appok ,nem az a3 sara. :U

(#1307) macssessz válasza batai15 (#1306) üzenetére


macssessz
tag

Köszönöm kedvességedet. Ja, Nem.
A "A3" az a vas+sw összege.
Igen, le KELL tölteni appokat, hogy normálisan használható legyen a telefon. Pont EZT nem értem, miért nem lehet pár méretet egyszerűen átállítani alapban. Egyébként 4 sms appot próbáltam, amikben van időzítés és nem működtek. Az egyik esetien működik. De ha holnap reggelre állítok, azt már nem biztos, hogy elküldi, pedig fut a háttérben. Gondolom ez sem hiba szerinted. Megint írom.
Ha a méretében, árában, 4/64GB és 4000mAh akkuval találnék más itthon garis telót, sikítva menekülnék tőle. De az akciós 46e/2 év gari -ban nincs semmi alternatíva. Hát ezért küzdök ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#1308) batai15 válasza macssessz (#1307) üzenetére


batai15
félisten

Mint írtam az sms és naptár miatt rinyálj a google irányába . De ez csak amúgy meg szőrszál hasogtás a miui sem out of box használaton . Én most töltöttem le sms appot, érdekes módon beállítottam és küldi. Szidom az a3at mint a bokrot amiért ennyire szarik rá a gyártó,de a problémáiddal nem értek egyet , valamit nem jól csinalsz.
Egyébként beállítások, megjelenített méret segít. Valamint amúgy nem 2x2 centis az sms box ,hanem ahogy írsz bővül.

(#1309) macssessz válasza batai15 (#1308) üzenetére


macssessz
tag

Légyszi segíts! Mond meg melyik sms app működik neked megbízhatóan! Az enyém pár percre próbálva jó, de reggelre ált. nem küldi el. Mi ez a beállítások, megjelenített méret ami segít?
Nekem 4 sorban 9-9 karaktert jelenít csak meg. A többi felül kifut a képből. Lehet ez is különbözik? SW vagy HW szinten lehetnek ekkora különbségek? Mint a nem fogadott hívásra jelzőfény?
Azt gondoltam a google egy alapot ad, azt a gyártók igazítják pontosan a típushoz, kijelző mérethez.

[ Szerkesztve ]

(#1310) batai15 válasza macssessz (#1309) üzenetére


batai15
félisten

Maguk az alkalmazások ugyan azok amik a pixeleken futnak (telefon,sms , naptár etc etc ) ezek ha nézted esetleg a playről frissulnek.
Minden app megjelenítése adaptiv ( kijelző méret ,es felbontáshoz alkalmazkodik automatikusan )
Hirtelen a textra smst próbáltam .
Még egyszer nem a xiaomi sara ez hanem a google és a material design . Mondjuk én evek óta material desing és google app párti vagyok, én kifejezetten szeretem őket és használom is.
Mint írtam beállítások , megjelenített tartalom és allisd kicsire.
Így az sms box legkisebb méret esetén 4x24 karakter
Közepes alapértelmezett esetén 4x16.

[ Szerkesztve ]

(#1311) margithid


margithid
veterán

Az alkalmazások ikon méretét nem lehet valahogy méretezni?
Egy sorba ne 5 ikon legyen hanem csak 4.

(#1312) novinyul válasza margithid (#1311) üzenetére


novinyul
veterán

Poco launcher :) probléma megoldva. Nálam alap volt, azonnal felraktam és azóta is tökéletes.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1313) macssessz válasza batai15 (#1310) üzenetére


macssessz
tag

Textra sms! Köszönöm. Igen. Na így néz ki egy normális sms alkalmazás. Pláne ha a holnapra meg a 2 nap múlvára időzített próbákat is elküldi.
Beállítások , megjelenített tartalom kicsire. Igen átállítottam. Aztán megkerestem a nagyítót és sikerült visszaállítani. :) Hiába fér ki sok karakter, ha bolhaf@sznyi. Ráadásul minden olyan lesz. 55 éves vagyok most 2,5 - 3-as szemüveggel. Miért jó a nagy képernyő ha a sok üres hely mellett nagyítózom a bolhapöcsnyi betűket? Nem csak sasszemű fiatalok használhatják. Nem tudom kinek a hibája de hogy elb@szták az tény. Amit meg a googl-nak írhatnék, ahhoz Haki Tamás kéne hogy kifütyülje. (valamikor a 70-es éveben volt fütty művész) :)

(#1314) margithid válasza novinyul (#1312) üzenetére


margithid
veterán

Tetszik, köszi!
Ezzel fog menni a gesztusvezérlés android 10 alatt?

(#1315) novinyul válasza margithid (#1314) üzenetére


novinyul
veterán

Nekem még nincs fent a 10. Majd karácsonykor biztos megérkezik.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1316) margithid


margithid
veterán

Esetleg akinek van már 10 az megnezhetne.
Köszi

(#1317) batai15 válasza margithid (#1316) üzenetére


batai15
félisten

3rd party launcher gesztus vezérlés melett nem működik rendesen.

(#1318) margithid válasza batai15 (#1317) üzenetére


margithid
veterán

Kár :(

(#1319) batai15 válasza margithid (#1318) üzenetére


batai15
félisten

Ez is a Google sara . :))
Érdekes mielőtt nem volt a stock Androidban gesztus vezérlés , már jó pár gyártó elkezdte használni az efféle navigációs megoldásokat ,amik hasonló elven működnek. Érdekes módon ott nincsenek ilyen gondok.

(#1320) margithid válasza batai15 (#1319) üzenetére


margithid
veterán

Várható, hogy ezt meg fogják oldani? Jó ez a poco laumcher.

(#1321) TaylorPro válasza margithid (#1320) üzenetére


TaylorPro
addikt

Gyárilag tiltva van a rendszerben. Módosított romnál gond nélkül működik.

Pixel 8 Hazel

(#1322) margithid válasza TaylorPro (#1321) üzenetére


margithid
veterán

Egy olvtárs írta, hogy novában valószonű jó lesz majd.
Akkor ott is elfelejthetjük?

(#1323) glacious válasza margithid (#1322) üzenetére


glacious
addikt

Az a kérdés, hogy a nova saját gesztusai működnek-e, mert amúgy hidegen hagy a rendszerszintű.

(#1324) margithid válasza glacious (#1323) üzenetére


margithid
veterán

Én nem látom semmiféle gesztus funkciót novában, de anynira nem is vizsgáltam.
Sima MIUI alatt nekem nagyon bejön a gesztusvezérlés, valami olyasmi kéne.
Kár, hogy pocoval nem fog müködni, nagyon tetszik a letisztultsága.

(#1325) TaylorPro válasza glacious (#1323) üzenetére


TaylorPro
addikt

Működik.

Pixel 8 Hazel

(#1326) glacious válasza margithid (#1324) üzenetére


glacious
addikt

Anno megvettem a PRO-t. Olyan készüléken, ahol nincsenek meg alapból azok a gesztusok, amiket használok, ott nova van. Az értesítési sáv lehúzása és az alkalmazásfiók előhívása "tornázás" nélkül.

(#1325) TaylorPro : köszi

(#1327) Bagoly01


Bagoly01
senior tag

Nem tudom... kipróbáltam jó pár launchert. De annyira feleslegesnek
éreztem, hogy akárhányszor feltettem kis idő után mindig letöröltem.
Sima jobban bejön. Valahogy úgy érzem ez az egyik ok amiért ilyen telefonom van.
Így a legjobb.

(#1328) CSorBA válasza macssessz (#1305) üzenetére


CSorBA
őstag

Szia!

Én egy ideje olvasom a hozzászólásokat. Láttam a képet amit belinkeltél az sms appról. Ott látszik, hogy te a normálnál nagyobb betűméretet használsz, és ezért esik szét. Nálam normál betűmérettel abszolút tökéletes. Jó, tudom, ettől még zavaró és illene ezt is megoldani, de ez akár lehet általános androidos googles betegség, ahogy fentebb is írták.

[ Szerkesztve ]

(#1329) macssessz válasza CSorBA (#1328) üzenetére


macssessz
tag

Igen nagy betűméretet használok, mert már nem jó a szemem. Igazából az zavar, hogy a rendelkezésre álló hely 1/6-át használhatom, többin érdektelen dolgok vannak. Pl. emotikont 3 v. 4 féle képpen is elő lehet hívni. Miért nem lehet 1 gomb és az előugró ablakban választani? Miért van nagy ablakban az előzmények és annak negyedében amit írok? Eleve miért van a bal szélen a nagy kőrben a kezdőbetű? Miért van a jobb szélen olyan széles üres keret? A képernyő berendezésének agyatlansága bosszant de nagyon. Sikít róla az érdektelen, agyatlan összelapátolás.

(#1330) macssessz válasza macssessz (#1313) üzenetére


macssessz
tag

Textra sms: Az időzített elküldés ezzel sem működik. Ha rövid időre, pár perc múlvára időzítem az elmegy. Ha néhány óra nyugalom után kéne küldenie bealszik, amikor kinyitom a képernyőt akkor kap észbe és küldi el. Nekem óránként csipog a telefon. Ha óra+1 percre állítottam, akkor többnyire de nem mindig elment az sms. Akku kímélő kikapcsolva, alkalmazkodó akku kímélő kikapcsolva, alkalmazás speciális beállításaiban a többi alkalmazás fölött engedélyezve.
Valakinek ötlet, hogy mit lehetne még, hogy ne aludjon be az sms küldés?

(#1331) Ryoo válasza macssessz (#1330) üzenetére


Ryoo
senior tag

Engedélyezd a háttérben való futását, az lehet megoldja.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#1332) macssessz válasza Ryoo (#1331) üzenetére


macssessz
tag

Ha az akkumulátor háttérben való optimalizálására gondolsz, az ki van kapcsolva. "Háttérben futást" egyenlőre nem találok. Hol van?

(#1333) Ryoo válasza macssessz (#1332) üzenetére


Ryoo
senior tag

Alkalmazások és értesítések/Itt kiválasztod ezt az appot/speciális/akkumulátor használat

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#1334) macssessz válasza Ryoo (#1333) üzenetére


macssessz
tag

Köszönöm. Akku használat a háttérben nem korlátozhatzó és nem is állítható, optimalizálás nincs engedélyezve. Nálam ennyi van. Optimalizálás alatt írja is, nincs lehetőség optimalizálásra. Ezek szerint akkor ez és a többi is ilyen. Nekem túlzóak az elvárásaim. :F

(#1335) Ryoo válasza macssessz (#1334) üzenetére


Ryoo
senior tag

Ha itt sem lehet, akkor nincs több ötletem. De miért fontos az időzített sms küldés?

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#1336) macssessz válasza Ryoo (#1335) üzenetére


macssessz
tag

Miért fontos az időzített sms küldés? Ez megint az én hibám.
Pl. Holap el kell küldenem összeg értesítőket, megírom este, beállítom de. 9-re, elküldi a teló, nem felejtem el, időben megkapják. A Textra legalább legkésőbb akkor észbekap, ha feloldom a kijelzőt. Az előzőbe újra be kellett lépni, és újra küldeni.
Vagy másik. Pl. majdnem barátnőmmel megbeszéltük, hogy 10-re megyek érte és megyünk tovább. Fél 10-re beállítom, hogy "Itt fordulok a sarkon siess öltözz gyorsan!" (így nem menet közben fél úton kell megírnom.) Így csak kevesebbet kell várnom majd rá mikor 10-re odaérek.
Hát ilyen dolgokra használom az időzített smst.
Annó a 4x-et mikor elkezdtem használni, többször is örültem, jé időzített sms! Előre megírhatom az összeg értesítőket, emlékeztetőket (néha magamnak is).
Jé hívásrögzítés. Milyen jó, vezetés közben mondanak számokat, összegeket, címet, nem kell írogassak a kormányon. Ha megálltam visszahallgatom.
Na ennél a telónál meg jé ez sincs, jé az sincs, jé ami van az sem működik. Mint a nemfogadott hívásra a pitylogás.
Na ezért kesergek.
De ha már megvettem akkor használom. Ha beledöglök is. Meg mert nincs alternatíva. Egykezes, nagy akku, 4GB ram, itteni gari, max. 50k.

[ Szerkesztve ]

(#1337) Ryoo válasza macssessz (#1336) üzenetére


Ryoo
senior tag

Így érthető. Sajnos alapból ezeket nem támogatja a telefon alapból, ilyenkor jöhetnek jól az egyéb appok, csak hát a google is felszállt az agresszív akkumulátor kímélésre, és azért lövi ki az appokat a háttérben. Pedig úgy működnie kéne, ha be van állítva a folyamatos háttérben futás. Annó Meziunál simán működtek a dolgok, ha ez be volt kapcsolva, bár az még 5.1-es android verzión volt, akkoriban még rendesen működtek ezek a funkciók.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#1338) batai15 válasza macssessz (#1336) üzenetére


batai15
félisten

Sms forwarder ? Kollégám ezt használja androidon a riasztások továbbítására , szerintem időzített smst is tud.

(#1339) margithid


margithid
veterán

Egyébként erre a telora még az android 12 is járna ha minden igaz.
Tavaly nyaron jelent meg, vagyis jövő nyarig támogatni kellene, az android 11 meg most nyaron jelenik meg, ergo jövő nyarig tuti kijon a 12 is.
Tudom tudom, először kapjuk meg a 10et, de a hosszú támogatás miatt (is) választottam ezt a telot

(#1340) Ryoo válasza margithid (#1339) üzenetére


Ryoo
senior tag

Nem jár, csak 2 főverzió jár rá, mivel júliusban jelent meg a telefon 9-es droiddal, az új android pedig augusztus végén jelenik meg jellemzően.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#1341) kvojnovics


kvojnovics
tag

Tiszteletem!

Alaphelyzet:

Buildszám: qssi-user 10 QKQ1.190910.002 V11.0.11.0.QFQMIXM
Nyitott bootloader

Szeretnék még egy esélyt adni a PE legfrisebb (unofficial) ROMnak... De a jelenlegi TWRP úgy tudom csak 9es android "kompatibilis"... Szóval TWRP "telepítés" után csak fastboot-ba boot-ol!

Van valami hír arról, hogy 10es támogatású TWRP van/lesz a készülékre?

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

Szép napot!

(#1342) kvojnovics válasza kvojnovics (#1341) üzenetére


kvojnovics
tag

Közben megoldottam!

Szóval már csak annyi kérdésem lenne, hogy létezik-e már erre a mobilra android 10es official fastboot ROM!? Illetve ha nem, vajon mire várható?

Köszönöm! :R

Szép napot!

(#1343) TaylorPro válasza kvojnovics (#1342) üzenetére


TaylorPro
addikt

Még nincs: [link]

Pixel 8 Hazel

(#1344) kvojnovics válasza TaylorPro (#1343) üzenetére


kvojnovics
tag

Köszönöm! :R Akkor türelemmel várok...

(#1345) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Érdekes, jött egy android 10 update android 10-re, ami csak 32mb :F . Egyelőre fel sem merem rakni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1346) batai15 válasza jjeahh (#1345) üzenetére


batai15
félisten

Az csak egy securty Update. Nem leszel vele sem előrébb sem hátrébb.

(#1347) jjeahh válasza batai15 (#1346) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A mérete arra utal, de nem azt írja.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1348) Bagoly01


Bagoly01
senior tag

Úgy látszik a globállal néha próbálkoznak, de az eu verziót hanyagolják.

(#1349) batai15 válasza Bagoly01 (#1348) üzenetére


batai15
félisten

Igen , aszonynak global van ,nekem meg eu . Nekem lófasz nem jön sajnos ... Végül azért döntöttem hogy nem adom el mert jövőre veszek egy elérhető árú szifont , aztán dugják fel a droidos gyártók az összes frissítést ,meg hulladék telefont .
Ha meg már ennyi pénzt kiadok akkor meg ne kelljen a támogatás meg a hosszú használat miatt aggódni.
Nincs kedvem kiadni 250k egy flagshipre ilyenek miatt ,az olcsóbb készülékekel meg több ilyen gond van .
Ezt a fastboot rom telepítés próbálta valaki ?

[ Szerkesztve ]

(#1350) jjeahh válasza jjeahh (#1347) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na frissítettem, eddig nincs gond, V11.0.11.0 volt és V11.0.14.0 lett, elvileg még mindíg van 1-2 apró bug, de ezek engem nem zavarnak szerencsére. Az XDA szerint:

Current bugs/Issues 11.0.14.0
1. Settings Suggestion still cannot be swiped or removed
2. Camera shutter speed on pro mode still limited to 1/4s
Fixes
1. Pickup sensor now works. FP icon shows when picking up the device. FP Still works on or offscreen
2. Camera video recording has now Image stabilization

Vicces, hogy anno amikor még romozgattam-rootolgattam, a napi tákolmány cyanogenmod nyghtly frissítések-ben is sokkal kevesebb volt a bug, mint manapság egy elvileg kész stabil hivatalos ápdétben ;]
szerk: asszem droid 9-es usereknél ez a frissítés 1.3gb vagy valami ilyesmi, szal ők nem a 32mb verziót kapják meg.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.