Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) batai15


batai15
félisten

Szerintem akik szerint nem gáz a 720p a mostani mezőnyben , térjen vissza Nokia 3310re , végülis azzal is lehet telefonálni
. A készülék nem annyira olcsó hogy ezt indokolja.
Értem én hogy a tulajok mindenképp meg akarják győzni a többieket ,de 2019ben egy alsó kategóriás telefon tud ennyit ,ez pedig nem alsó kategóriás tudtommal.

(#52) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Öröm látni, hogy a magyar társadalom nagytöbbsége milyen tökéletes látással rendelkezik.

(#53) kem001 válasza batai15 (#51) üzenetére


kem001
tag

Szerintem sokan kompromisszumot kötöttek volna vele, ha +20000 Ft-ért kap egy Nfc-t és rendes kijelzőt. Pluszban nem úgy néz ki, hogy valaha lesz PRO változat.

(#54) novinyul válasza batai15 (#51) üzenetére


novinyul
veterán

Itt nem az a kérdés hogy jó ötlet volt-e a Xiaomi részéről a hd kijelző használata, mert az bizony nem volt jó ötlet. Viszont normál használatnál(nem pixel vadászoknak) nem lesz gond, a panel jó minőségű, napfénynél is lehet látni és még az ujjlenyomat olvasó is működik rendesen. Mint írtam meg kell nézni előben és el lehet dönteni hogy egy normális használathoz elég lesz-e.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#55) batai15 válasza kem001 (#53) üzenetére


batai15
félisten

PPont most olvastam egy oldalon hogy felbukkant egy vélhetően pro változat amúgy .
Igazából ha rendes kijelző lenne benne ,akkor csak a mérettel kellene barátkozni nekem is ..
Mivel úgy nézem van rá gcam is root nélkül ..

[ Szerkesztve ]

(#56) Saccco válasza novinyul (#54) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kicsit bennem van a para. Majd csinálok összehasonlító képet a 4A-val (5" 720p), attól csak jobb lehet. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#57) kem001 válasza batai15 (#55) üzenetére


kem001
tag

Én meg pont azt olvastam, hogy 9-es szériát nyomatják inkább. Én mindenesetre várom a hamarosan megjelenő Nokia 7.2-t most, ami igaz, hogy drágább, de legalább nincs benne kompromisszum.

(#58) novinyul válasza Saccco (#56) üzenetére


novinyul
veterán

:D Szerintem nem fogsz elszaladni.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#59) rep3at válasza batai15 (#51) üzenetére


rep3at
őstag

Ez most komoly? Ha gáz egy Toyota a mai mezőnyben, nem mondjuk egy olcsóbb Merci akkor vegyél Trabantot, azzal is lehet menni..

Jézusom..

Forward thinking. كرر

(#60) batai15 válasza rep3at (#59) üzenetére


batai15
félisten

Elég fos hasonlattal jöttél,de lényegtelen .
Egy autó teljesen más perspektíva,de ne zavarjon , egyébként is jók a toyoták , szóval keményen be nézted .

[ Szerkesztve ]

(#61) Šolaire


Šolaire
veterán

A2 után a kijelző gyengébb. Nem ad olyan éles képet. Ez visszalépés. Hd nem lenne akkora gond ha nem pentile lenne.
Én több okból váltottam az A3-ra. Jó áron adtam túl az A2-őn. Így nem érintett olyan érzékenyen a 70 ezres ár.
Sok zenét halgatok és nem tudom de nem tudtam megszokni a type c bemenetet, könnyebben kicsúszik stb hiányzott a jack.
A másik a nagyobb akksi. Melóba sokat használom áru rendelés beszálítókkal folyamatosan tartom a kapcsolatot stb üzemidőben nagyon jó a teló.
Fülessel én azt tapasztaltam hogy szebben, hangosabban szól mint az A2.
Kijelző szinei szépek egyébként, pl youtubeon sok játéktrailert nézek teljesen jó.
Viszont aki hozzászokott egy full hd ips kijelzőhöz annak azt tanácsolom nézze meg élőben mert csalódás lehet a vége.
Kamera azt még tesztelem. Este meglepően jó. Szoktam ételeket is fotózni. Kiváncsi vagyok hogy fog teljesíteni.
Összességében szép telefon jól összerakták. Üveg kicsit csúszós de tok megoldja. Ujjlenyomat olvasó lassabb szokni kell de cserébe pontos. Hirtelen ennyi. ;)

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#62) Saccco válasza Šolaire (#61) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tettél rá üveget? Elvileg rontja az olvasó pontosságát, de nem szeretném, ha egy karc lenne az egész.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#63) Šolaire válasza Saccco (#62) üzenetére


Šolaire
veterán

Nem raktam rá semmit. Gyári tok van rajta.

“Praise The Sun” \[T]/

(#64) ates


ates
aktív tag

Fura, hogy plecsni nélkül távozott a telefon. Talán nem is volt még rá példa amióta a gyártó tesztelve van. Egy tetszett belefért volna szerintem, bár lehet, hogy ez annak a következménye, hogy eddig el voltunk kényeztetve.

(#65) NemMo válasza Csepy (#24) üzenetére


NemMo
őstag

Mi 9t-re a jövő hónapban érkezik az android 10 global stabil

(#66) Rolie Polie


Rolie Polie
junior tag

Kapott a MiA1-hez hasonlóan dedikáklt DAC-ot vagy kispórólták megint?

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#67) novinyul válasza Rolie Polie (#66) üzenetére


novinyul
veterán

Csak az A1 kapott "dac-t" a többi széria már nem.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#68) Franklin


Franklin
addikt

Gondolkodás nélkül venném a Mi 9 SE-t, ha 4000-es akksi lenne benne, így viszont nem alternatíva nekem.

A 720p nem lenne baj, de megnézve a képeket a tesztben, ez a pentile tényleg gáz. Nézzétek már azt a Chrome ikont, mi akar az lenni???

(#69) novinyul válasza Franklin (#68) üzenetére


novinyul
veterán

Gondolom ilyen közelről nézed a kijelzőt? Mert így makróban tényleg szar a pentile :U Napi használat esetén ezt így nem látod, csak ha pixel fétished van.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#70) Šolaire válasza Franklin (#68) üzenetére


Šolaire
veterán

Ikonoknál látni a legjobban.

“Praise The Sun” \[T]/

(#71) Šolaire válasza novinyul (#69) üzenetére


Šolaire
veterán

Normál használatnál is látni az ikonoknál ez nem fétis. Engem nem zavar mert melóra kell. Üzemidő volt a fontos nekem.

“Praise The Sun” \[T]/

(#72) xEon1337 válasza novinyul (#69) üzenetére


xEon1337
őstag

Ha csak az ikonoknál lehetne látni.. :U

"Less but better" - Dieter Rams

(#73) kop8


kop8
őstag

Androidon a miui a legjobb, a gyari androidot körberöhögi tudasra...
Nincs olyan amit ne tudna ellentetne a gyarival :K

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#74) Solten


Solten
addikt

Mar a vegleges specifikaciok kihirdetese utan lehetett tudni hogy ez igy ongol.

Saor Alba

(#75) doooo válasza Graphics (#41) üzenetére


doooo
veterán

Ne azt nézd. 5 és 6 inch között van különbség, pontosan ugyanakkora képernyőn nézd meg. Egyébként mit akarsz most bizonyítani, hogy valóban nem elég az A3 felbontása? Mert én is azt mondtam. De azt se akarja bemagyarázni senki, hogy sima LCD-ből bőven elég lenne ugyanekkora.

(#76) doooo válasza Franklin (#68) üzenetére


doooo
veterán

Tényleg azt hiszed, hogy szabad szemmel ugyanezt, vagyis pontosabban ugyanígy látod? Szabad szemmel nem ugyanúgy látod a pixeleket, a pixelsorokat, mint kamerán keresztül. Te pedig még azon belül is jól belenagyítottál egy fényképbe... egy tömörített fényképbe, aminek a szoftveres élesítése (meg eleve rosszabb vonalélessége, mivel úgy tűnik mobillal lett fényképezve) még rádob egy lapáttal. Szóval ez már nonszensz kategória.

[ Szerkesztve ]

(#77) Franklin válasza doooo (#76) üzenetére


Franklin
addikt

Nem nagyítottam bele, ez sima képkivágás a tesztben szereplő második fotóról.

De majd megnézem élőben is és megmondom, hogy látszik-e úgy is.

(#78) doooo válasza Franklin (#77) üzenetére


doooo
veterán

Így biztosan nem, arra most a nyakamat teszem.

(#79) Namelesske


Namelesske
addikt

Az lenne a javaslatom mindenkinek aki ilyen telefont akar vásárolni, várjon fél évet mire beindul a közösség körülötte, már ha be indul valaha... A2-ből okulva amit pont főverzió váltás után vettem és félévig bosszankodtam a PIE hibáin. Ha viszonylag nyugisak lesznek a vélemények meg a kommentek, akkor meg kell várni az első akciót és mehet. Én már eladtam az A2-őt mert annyira a cikk első felét éreztem már, hogy utáltam használni. Pedig semmi baja nem volt nálam se hardver se szoftver brick nem érintett.

A másik amire nagyon készüljetek, hogy ez az AMOLED panel el fog pusztulni viszonylag hamar, impulzív vásárlásra van belőve. Szép fasza meg minden, de úgy be fog égni mint az állat, meg óvni kell az UV sugárzástól. Ez nem egy Samsung Galaxy Note 10 vagy hasonló kategóriás AMOLED.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#80) novinyul válasza Namelesske (#79) üzenetére


novinyul
veterán

Valaki 2 év gyártói garanciával veszi, akkor ha be is ég a kijelző, azt cserélik garanciába. Tegnap az asszony S9 telefonja mellett lehetett látni hogy ez Hd kijelző. Persze ő sem köpködte meg de, a könyvelő szeme kiszúrta a betüknél és az ikonok szélénél a szőrösödést. Viszont tetszett neki a mérete a színe és hogy szépen folyamatosan működik a telefon.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#81) Namelesske válasza novinyul (#80) üzenetére


Namelesske
addikt

A hardver általában jó szokott lenni, hamar döglik a hibás széria.

Várjuk meg az Android 10-et. Utána kiderül mit ér a telefont, a Xiaomi Android One részlege egy dologról híres, minek kiadni jól a frissítést ha a vásárló a béta teszter. Sima biztonsági javításokkal is képesek alap funkciókat megölni. Például A1 hangerő bug, A2 Finger print Merülés, Bootloop, kamera módok közül például nem megy a portré csak mert elfelejtették megnézni kiadás előtt meg stb... Olyan mint egy lelkes custom ROM csapat, csak itt van rollback védelem meg egyéb apróságok, hogy nehezebb legyen bármit is megcsinálni RMA belül.

Hiába küldöm gariba az Android One szoftver annyira erőszakos amikor frissíteni kell, megörülsz ha megint letölti és nem hagy békén. Van rá mód hogy lehet késlelteti, de egyszer úgyis fel kell rá tenni.

A3 biztos jó de Xiaomi esetén ez havonta képes ellenkezőjét produkálni. Eddig két gyenge kezdés után ez se tűnik acélos folytatásnak.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#82) batai15 válasza Namelesske (#81) üzenetére


batai15
félisten

Pedig az mi a1 is úgy volt hirdetve : designed by xiaomi supported by Google .
:D

(#83) Rolie Polie válasza novinyul (#67) üzenetére


Rolie Polie
junior tag

Köszi.Igen sejtettem,hogy a 2 után akkor ez sem.

Franklin
Igen ezt néztem percekig megdöbbenve én is! Valóságban nyílván nem így nézi az ember meg itt egy rész lett kinagyítva egy ki tudja mivel lőtt képről, de akkor is megdöbbentő azért.

[ Szerkesztve ]

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#84) Graphics válasza satz18 (#46) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De 5"-on közel azonos ppi mellett meg jó volt? :) Nem a col a lényeg ebben az esetben..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#85) satz18 válasza Graphics (#84) üzenetére


satz18
őstag

Az se volt jó, nem is ennyibe került, és nem is mostanában volt.
Nekem szimplán van egy olyan véleményem, hogy 2019-ben 200 dollár feletti árkategóriában a 720p kijelző elfogadhatatlan.
Meg 699 dollárért is.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#86) novinyul válasza Graphics (#84) üzenetére


novinyul
veterán

Az már rég volt :)) Hol vannak azok az idők mikor még 101*80-s felbontás és 256 színtől beájultunk(Ericsson T68) A 128*160 meg 4096 szín egyenesen döbbenet volt(Samsung T100) Én örülök hogy a kezdetektől végig kísérhettem a mobilok fejlődését.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#87) fateless válasza novinyul (#86) üzenetére


fateless
veterán

Anno a Siemens S10-től, majd utána az SL 10-től már hanyatt dobtuk magunkat. Néhány ember kész volt arra, hogy a hónapokig spórolt pénzéből vegyen telefont, majd havi 3-4k-s előfizetést fizessen (amiben nem volt még semmi lebeszélhetőség, a hívásfogadásért is fizettél, no meg 20+ éve más volt a 3000Ft) Én inkább megvártam, míg lett feltöltős telefon, és aztán csak 2001-ben lett előfizetésem.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#88) Ádám16


Ádám16
addikt

Miért herélik az Andorid One vonalat? Érthetetlen. Szerintem a MiA1 és 2 is tök jó volt.

(#89) Luck Dragon

Már a topicjában is kifejtettem a dolgot, de itt is megteszem, hogy egyszerűen A1 & A2 ez teljes mértékben visszalépés számomra, egyedül az akkumulátor az ami előrelépés. Mondom mind ezt A1 tulajdonosként.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#90) sxxorp


sxxorp
őstag

Mi 9 Lite a CC9-re alapozva: [link]

(#91) Béééla válasza Ádám16 (#88) üzenetére


Béééla
őstag

Gondolom kevesebb spyware megy így fel gyárilag és ráadásul nem kényszerül a júzer évente telefoncserére. Az A2-vel meg vagyok elégedve (mínusz hogy a dual sim néha hülyéskedik, de ennyi) és nem érik a cseréje. Nagyon tolták, hogy vegyek miuis telót asszonynak, de nem tudják, hány évet vártam az Android One-ra...

Bélabá

(#92) Hallosz


Hallosz
senior tag

Ezzel a fényerővel egy jól megvilágított szobában sem látható a kijelző.

Mert lakni, muszáj.

(#93) DarkChild


DarkChild
senior tag

Aki eddig titokban abban bízott, hogy majd némi csúszással a sima CC9-et kiadják A3 "Pro" néven, az most már nyugodtan nézhet másik készülék után, ugyanis egy mai hír szerint a CC9 hamarosan Mi9 "Lite" néven kerül piacra, természetesen MIUI-al.
Úgyhogy aki mindenképpen Android One vonalon maradna, kezdjen el nézelődni a Nokia háza táján :U

Szerk.: amúgy valaki össze tudja még számolni, hány variáns van már a Mi9 "családban"? :U
Szerk 2: közben elvégeztem én az összeírást :D Tehát a GSMArena alapján ezek vannak a Mi9-szériában: "X", "Lite", "Explorer", "SE", "sima Mi9", "Mi9T", "Mi9T Pro". Remélem nem hagytam ki egyet sem :)

[ Szerkesztve ]

(#94) Graphics válasza DarkChild (#93) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vótmá' :D 3 hozzászólással feletted.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#95) DarkChild válasza Graphics (#94) üzenetére


DarkChild
senior tag

Áhh, valóban. Átsiklottam felette :B

(#96) atike válasza DarkChild (#95) üzenetére


atike
nagyúr

Pedig azt is te írtad... :P

Ja, hogy csak az avatar azonos... :DDD :) ;)

(#97) batai15 válasza DarkChild (#93) üzenetére


batai15
félisten

Kár,tegnap meg örültem hátha igaz a hír de nem sajnos .

(#98) xhege


xhege
addikt

Android One vonalon sajna nagyon nem egyszerű a helyzet... :(
Vártam nagyon az A3-at az asszonynak meg is rendeltem (56eFT-ért), jövő héten remélem érkezik. Nálam azonban az NFC miatt kizárva. Stock droid vonalon sajna nem találok olyat, ami nekem kellene: dual sim, amoled, tisztességes kamera, NFC és normális ár-érték arány.

[ Szerkesztve ]

(#99) Saccco válasza xhege (#98) üzenetére


Saccco
nagyúr

A Samsung készülékei eléggé stock szerűek.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#100) atike válasza Saccco (#99) üzenetére


atike
nagyúr

:F

Ez irónia lett volna...?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.