Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) nicu71 válasza giroud199 (#449) üzenetére


nicu71
addikt

sőt nokia 7-en ami szintén android one,ha megnyitod a google időjárást/a hires békás weather a főképernyőről, után pedig jobbra swipe a google alkalmazásra,akkor átvált az is angolra...szóval ez ilyen.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#452) soko70


soko70
aktív tag

Sikerült az Alza-nál egy 5e-s kupont beszámíttatnom, úgyhogy 128GB-s lesz a vége a 64-est vissza viszem. Így ugyanannyi lesz mint a 64GB-s. :C
Teljesen megvagyok a készülékkel elégedve, végre jó hangos és tetszik a minősége. A beszéd hangminősége sokkalta jobb mint a Samsungban lévő hangszóróé (A70), ez miért van?

[ Szerkesztve ]

(#453) beers válasza soko70 (#452) üzenetére


beers
addikt

Mert ez nem Samsung :))!

M&N

(#454) novinyul válasza soko70 (#452) üzenetére


novinyul
veterán

Már egy ideje sokkal jobb minőségű beszéd hangszórót használ a Xiaomi.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#455) Yack


Yack
csendes tag

Sziasztok!
Ma én is vettem egyet az alzánál. Egy dolog zavar. Nem tudok rájönni hogy kell kikapcsolni az érintési hangot. Ha megnyomom a home gombot bugyog. :) Csak úgy megy ha kikapcsolom az érteítési hangokat, de akkor az sms-nek sincs hangja. Tudja valaki a megoldást? :F

(#456) nicu71 válasza Yack (#455) üzenetére


nicu71
addikt

beállitások-hangok-speciális-egyéb hangok és rezgések-érintési hangok ;)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#457) pmheros


pmheros
senior tag

Üdv!

Az A3-asom értesítési Led-je csak SMS-re villog, és csak töltés közben világít.
Elvileg engedélyezve van az alkalmazásnak a villogó fény.
Viber, Messenger, Gmail app-ra nem villog.

(Az első pillanattól nem megy. Elnyomkodni sem volt esélyem.)

Mit kellene még tennem, hogy működjön?

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#458) Yack válasza nicu71 (#456) üzenetére


Yack
csendes tag

Köszi!

(#459) Yack


Yack
csendes tag

Még egy kérdés. :DD
A szokásos kezelő felületet ( háromszög, kör, kocka ) elő lehet valahogy varázsolni? :R

(#460) #21346560 válasza Yack (#459) üzenetére


#21346560
törölt tag

Mi ez a "háromszög, kör, kocka" kezelőfelület?

(#461) stefi68 válasza #21346560 (#460) üzenetére


stefi68
addikt

A hagyományos navigációs sávra (gombokra) gondolt...

(#459) Yack: Igen vissza lehet, de kell hozzá kicsit mókolni.
[link] (forrás XDA) Csak haladó felhasználóknak!

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#462) #21346560 válasza stefi68 (#461) üzenetére


#21346560
törölt tag

Még nem volt olyan mobilom, amiken ilyen "hagyomásnyos" navigációs gombok lettek volna! :U

(#463) Yack válasza stefi68 (#461) üzenetére


Yack
csendes tag

Igen arra gondoltam. Köszönöm a segítséget! :R

(#464) pmheros válasza pmheros (#457) üzenetére


pmheros
senior tag

Máshogy kérdezem:
Az itt jelenlévő A3 tulajok közül mindenkinek villog az értesítési led a Messenger, Viber, Gmail app nem nyugtázott bejövő üzenetei esetén? (Persze külső app nélkül, szimplán gyári beállításokkal.)

nem vagyok tökéletes

(#465) Dwatti válasza pmheros (#464) üzenetére


Dwatti
addikt

Messenger villog, másra nem jelez.

(#466) soko70 válasza pmheros (#464) üzenetére


soko70
aktív tag

Nekem Viber, Messenger, Gmail, Outlook, Teams működik vele.

(#467) giroud199


giroud199
aktív tag

Nálam alapból mindenre villog amire kell :P

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#468) st6969


st6969
őstag

Üdv,
napokon keresztül belépek a klubba (pontosabban ajándékba adom, de előtte jól be akarom állítani). Előzetesen lenne pár kérdésem.
- A vele adott tok használható?
- Ebay-ről (EU raktárból) már rendeltem üvegfóliát, de ameddig ideér, jó lenne használni. Van rajta valami ideiglenes védőfólia?
- MIUI-ról jövök, ott sok minden app alapból adott. Nincs összehasonlítási alapom...de van valami ajánlott lista (általános must have appok), amit érdemes első körben telepíteni? Tudom, sokminden egyedi preferencia kérdése, de mégis...
- Vannak javasolt rendszer beállítások, amiket első használat előtt érdemes beállítani?
- Javasolt időnként újraindítani, gyorsítótárat törölni, futó alkalmazásokat memóriából kilőni? (Ez utóbbiakat MIUI-n gyakran automatikusan megcsinálta a rendszer)
Amúgy a váltás egy Redmi 4A-ról lesz, már nagyon lassú. Az szintén 720p-s felbontású, a tulajt szerintem nem fogja zavarni. A MIUI millió beállításaiban elveszett, nem is foglalkozott vele, így azért lett Android One-os készülék, mert azt olvastam, egyszerűbbek a beállítási lehetőségek (na meg az Alza akciója miatt) :DDD . Bízom benne, hogy jól döntöttem.
:R

(#469) szazbolha válasza st6969 (#468) üzenetére


szazbolha
addikt

hát... én is Redmi 4A-ról váltok, de épp azért, mert ezen a telon nincs MIUI, meghogy ne legyen rajta semmi, kivéve amit valóban használok.
Remélem, életciklusa végéig gyors marad.

(#470) giroud199


giroud199
aktív tag

Más is észrevette, hogy néha a home gomb, pixelszeruen animal máskor meg nem?? :F

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#471) soko70 válasza st6969 (#468) üzenetére


soko70
aktív tag

Szia,

- szerintem a szilikontok használható, nekem csúszkál, én azt mondom érdemesebb egy jobb minőséget nézni, kinek, hogy.
- nincs rajta fólia
- programok területén nagyon egyedi, én Poco launchert használók, nagyon bevált
- Érdemes végignézni a levelező programok beállításait a visszajelzések miatt, a hang és a villogó led miatt.
- Rendszer beállításokat nem állítottam, ja de a tárhelynél, ott bekapcsoltam, hogy a rendszer kezelje és mivel új, érdemes a frissítést megnézni.
- Nekem megjelent kis rakéta ikon, arra rábökve kicsit rendezi a dolgokat, a memóriában gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#472) soko70 válasza giroud199 (#470) üzenetére


soko70
aktív tag

Nem látom, az mikor jön elő, akármit nyitók meg, semmi.

(#473) giroud199 válasza soko70 (#472) üzenetére


giroud199
aktív tag

Nálam napokig úgy volt, erre egy hatterkep cserenel visszavaltott :DDD
Amúgy így pár nap használat után teljesen meg vagyok elégedve a készülékkel :D

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#474) Monya78


Monya78
veterán

Megérkezett a telo, ismerkedek vele.

Még nem volt oledes készülékem, úgyhogy nekem az eddig megszokott fullHD-s ips kijelzőkhöz képest is WOW érzés.

Video, fényképező része is hozott előrelépést a meizu m6 notehoz képest.

Beszéd hangja kiváló. Beszéd hangereje kicsit lehetne több, zajos környezetben a telefonálás nehézkesebb lesz, bár nekem a fülem se százas már :B

Közelség érzékelője mintha nem lenne tökéletes... be-be kapcsol a kijelző hívás közben. :(

(#475) Ra3 válasza Monya78 (#474) üzenetére


Ra3
őstag

Ez a közelség érzékelős kijelző ki-be kapcsolás valami megoldhatatlan gond lehet a Xiaominál, Redmi 5, MiA1, és ez is csinálja, de Note7 és más modellek kapcsán is olvastam róla.
Meg kell tanulni együtt élni vele.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#476) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Ahányszor új hsz van, mindíg mohón kattintok rá, reménykedve, hogy valakinek megjött az android 10 :DDD . Van valami újabb hír amúgy róla? Anno azt írták, hogy október végén lesz, aztán azt, hogy november végén, most meg néhány helyen már azt lehet olvasni, hogy év végéig... de már kezdek kételkedni, vajon melyik év végéig? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#477) tboy93 válasza Monya78 (#474) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én pont tegnap válogattam át asszonypajti Mi A3-al készített képeit és azt kell hogy mondjam, nagyon jó képeket lehet vele lőni.

(#478) st6969 válasza Ra3 (#475) üzenetére


st6969
őstag

Ez a közelségérzékelő probléma vajon minden Mi A3 modellt érint, vagy szórhat a minőség? Itt mindenkinél xar? Mert amit vált (Redmi 4A), ott ez az egyik legidegesítőbb probléma, és még bontatlan, mivel ajándék lesz. 14 napon belül vagyok, szóval visszaküldhetem...

(#479) szazbolha válasza st6969 (#478) üzenetére


szazbolha
addikt

Egyetértek, nálam is a váltás egyik oka volt a közelség érzékelő bénasága, meghogy telefonálás után "véletlenül" betárcsáztam random számokat.
Azt reméltem MI A3-nál ez megszűnik.
(nálam még nincs használatban a MI A3, a kérdésedre nem tudok válaszolni)

(#480) Monya78 válasza st6969 (#478) üzenetére


Monya78
veterán

Összeszámoltam 15 híváson vagyok túl reggel óta
ebből 2x az aksibeállítás fogadott, 1x a google térkép fogadott a lerakás után, több alkalommal rendben volt.

Telefonáláskor nem mozdítasz nagyot a telót, akkor zárva marad a képernyő.

(#481) Monya78 válasza jjeahh (#476) üzenetére


Monya78
veterán

Csak hogy várjam Én is, miért is várjuk a android 10-et? :B

Sötét téma pl a beállítások menünél, gesztus vezérlés?

Basszus, szerkesztés gomb...

[ Szerkesztve ]

(#482) jjeahh válasza Monya78 (#481) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Sötét téma pl a beállítások menünél, gesztus vezérlés?"

Igen, így van, én ezeket várom nagyon, főleg a gesztusvezérlést :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#483) Bagoly01 válasza Monya78 (#481) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Fel is soroltad.
Jöhetne már, azért ez kezd vicces lenni.

(#484) giroud199


giroud199
aktív tag

Nálam semmi gond a közelség erzekelovel, bár én nem is szoktam sűrűn mozgatni a kezemet telefonálás közben... Tíz már valóban jöhetne, egy oled kijelzohoz nagyon jól tud jönni a sötét mód, ahogy a gesztus és talán az aod is :D

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#485) st6969 válasza Monya78 (#480) üzenetére


st6969
őstag

"Remek"
Mondjuk a 4A meg azt csinálta, hogy random embereket hívott fel, de még telefonálás közben... :((( Annál a Google térkép jobb.

(#486) stefi68


stefi68
addikt

Mi is csatlakozunk a közelség érzékelős témához.
Az asszonyt kiakasztotta az elmúlt napokban. Tényleg nagyon érzékeny a mozgatásokra.
Pedig a teszt progikkal jól működik....
Számtalanszor megszakította neki a hívást, sőt más hívásokat is elkezdett kezdeményezni ez miatt.
Már várjuk az oldalra nyíló fliptokot a távolkeletről. Az megoldja ezt a problémát.
Áthidaló megoldás, hogy teljesen hozzáérinti a füléhez a telefont. Így talán nem kapcsolja vissza a kijelzőt.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#487) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Redmi 3s-hez képest milyen a kijelző? Erre tervezem váltani...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#488) st6969 válasza stefi68 (#486) üzenetére


st6969
őstag

"Már várjuk az oldalra nyíló fliptokot a távolkeletről. Az megoldja ezt a problémát."

Hogyan oldja meg? Gondolom ugyanúgy kinyitja, amikor telefonál. De ha nem, akkor se értem...

(#489) giroud199 válasza st6969 (#488) üzenetére


giroud199
aktív tag

Valószínűleg nem nyitja ki, csak amíg felveszi, így nem nyomkodja el a kijelzőt ;)

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#490) st6969 válasza giroud199 (#489) üzenetére


st6969
őstag

Erre nem gondoltam..ez akár még működhet is :)
(bár így is Xiaomi szégyen marad ez a közelségérzékelő) :((( Nagyon gondolkodom rajta, hogy visszaküldjem-e (karácsonyra szánnám, még bontatlan, tegnap vettem át)

(#491) mferi1988


mferi1988
friss újonc

Hali!
Vettem mia3.Tudnàtok segìteni abban,hogy làssam a SIM kàrtyàn lévő nèvjegyeket?nem talàlom ezt a beàllìtàst. :o :)

(#492) Puszunty


Puszunty
csendes tag

Sziasztok! 3 telefon között sodródom, melyiket ajánlanátok?
Redmi 8, Redmi Note 8T, Mi a3. Köszönöm a segítséget!

(#493) soko70 válasza mferi1988 (#491) üzenetére


soko70
aktív tag

Szia, csak menj a névjegyzékbe ott a beállítások menüpont és importálás SIM kártyáról.

(#494) soko70 válasza Puszunty (#492) üzenetére


soko70
aktív tag

Bocs, de egyértelmű ha már ide írod, de egyébként pénz kérdése, én 50e-ért vettem és teljesen megvagyok vele elégedve. Egyéni preferencia tiszta Android vagy nem. Ezt nehéz így megítélni melyik jobb, mert itt legtöbbünknek csak A3-as van vagy volt vagy lesz. De ha valakinek van vagy volt összehasonlítási alapja, hátha tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#495) mferi1988 válasza soko70 (#494) üzenetére


mferi1988
friss újonc

Sajna nincs ilyen menüpont... :o :(((

(#496) jjeahh válasza mferi1988 (#495) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A húgomnak is ez volt a gondja, de play-en vannak alkalmazások rá, a legelső amit felraktunk megoldotta.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#497) giroud199 válasza Puszunty (#492) üzenetére


giroud199
aktív tag

Kell az android one vagy nem? Ha nem akkor inkább a 8t :)
Nálam semmi baja a közelség erzekelonek amúgy... ;)

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#498) soko70 válasza mferi1988 (#495) üzenetére


soko70
aktív tag

Tehát névjegyzék, nem a hívásoknál, hanem ahol vannak a programok, ott van külön névjegyzék, baloldalon felül három vonal, meg kell bökni, alul van a beállítások, és ott van, hogy importálás.

[ Szerkesztve ]

(#499) tboy93 válasza Puszunty (#492) üzenetére


tboy93
nagyúr

Döntsd el neked mi a fontosabb: felbontás vagy AMOLED, tiszta android rendszer vagy MIUI? Kb ezek a lényeges különbségek a 8t és a Mi A3 között.

(#500) macssessz


macssessz
tag

Üdv márkatársak! A3-as leszek én is. Hogyan lehet beállítani, hogy nem fogadott hívásra is jelezzen a kis pilács?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.