Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) kokokka


kokokka
őstag

Megnézve a képeket, amik a cikkben szerepelnek azt kell mondanom, hogy ez a mai telefonok között, főleg ilyen kamerarendszerrel egy katasztrófa. Az A1-em sokkal szebbeket készít még a gyári kamerájával is, a gCam-mel meg egyenesen a sárba tapossa ezeket a fotókat! Azt persze látom, hogy este szebbek mint az A1-é, de a gCam-nél nem, úgyhogy nálam itt is elvérzett. A kijelző felejtős sőt, érthetetlen! Az üveghátlap kinek hogy, de én utálnám ha még erre is pluszban vigyázni kéne. Inkább pár karc, mint törött üveglap. Szerintem kicsit melléfogott a gyártó ezzel a szériával....

[ Szerkesztve ]

(#152) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Az egész A-széria egy trágyahalom. Bocs, de nem tudok jobb szót mondani erre. Mi a bánatos fospudingnak ez az egész stock Android erőltetés, ha közben frissíteni sem tudják és a frissítések minősége is összecsapott?

A gyári kamera a színhőmérsékletet képtelen még csak megközelítőleg is eltalálni, ami Jpeg-ben fotózva elég gáz, RAW-ban kevésbé (csak legyen hozzá jól kalibrált kijelződ... muhaha).. Aztán megnéztem, hogy a kijelzőt eleve 800 kelvinnel hűvösebbre vették az ideálisnál, szóval gondolom valamelyik agyalágyult kitalálta, hogy akkor a kamera lőjön ennyivel melegebb fotókat és akkor majd telefonon visszanézve aránylag oké lesz. Agybaj.

Még a Mi A2-t javasoltam megvételre egy hölgy ismerősömnek a tesztek alapján (nem tudtam az A1 körüli frissítés szerencsétlenkedésről), használta is egy darabig nagy örömmel, amíg az egyik gyári OTA frissítés be nem vágta bootloopba, mivel nem volt előre felkészítve a rendszer arra, hogy gatyába lehessen tenni ilyenkor otthon is, mehetett egy körre a szervizbe, adatok bukva persze. Akkor ráfórumoztam a hibára és láttam, hogy hónapokon át bármelyik OTA frissítés művelhetett ilyet nagyon sok felhasználónál. Azóta az ismerősöm minden frissítés előtt csinál egy backupot és gyomorgörcsben nyom a telepítésre.

(#153) kokokka válasza Stauffenberg (#152) üzenetére


kokokka
őstag

Sajnos az azonnali stock Android firssítés kamu volt, ez már az A1-nél is bebizonyosodott. Mindig késve kaptuk meg, pedig nem ezt ígérték. A kapott frissítéseket viszont azonnal feltelepítem mindenféle utána olvasás nélkül és soha semmilyen gondom nem volt ezzel kapcsolatban. A telefonon ma is gyári rendszer van, nem mókolom, már leszoktam róla. Hibátlanul teszi a dolgát mind a mai napig és a fórumban említet hibáknak nálam nyoma sincs! Imádom most is, minden igényemet kielégíti amiért akkoriban megvettem. Ár/értékben hibátlan. Tudni kell a korlátait, de látni kell az előnyeit is.

(#154) M@cika válasza Saccco (#43) üzenetére


M@cika
őstag

9T sokkal jobb. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#155) Saccco válasza M@cika (#154) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tapasztalat?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#156) novinyul válasza kokokka (#153) üzenetére


novinyul
veterán

Szeptemberi security patch van az A3-n, frissítés után sincs semmi gond vele. Egyedül a HD kijelző az amit meg kell nézni élőben(embere válogatja) amúgy napi használatra tökéletesen alkalmas. A kamera meg nem rosszabb mint a 9T vagy az SE(ugyan az a modul) használtam mindkettőt hosszabb ideig.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#157) Stauffenberg válasza kokokka (#153) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Még jó, hogy az A2-t érintő bootloop probléma miatt nem az A1 topikba járnak az emberek... :) Menj be az A2 topikjába, már eleve ott az összefoglalóban a leírás arra, hogyan kell házilag kivenni bootloopból (persze adatvesztéssel így is jár). De az XDA és a Reddit is tele van az ezen siránkozással és ez nem ilyen egyszeri alkalom volt. Amikor mi belefutottunk az A2 bootloopba, akkor már legkevesebb 4-5 hónapja (!) és ugyanennyi OTA frissítés óta fennálló gond volt.

(#158) kokokka válasza Stauffenberg (#157) üzenetére


kokokka
őstag

Tudom, hogy nem az A1-re írtad a Bootloop-ot. Csak azért írtam, hogy nekem a frissítésekkel sem volt gondom soha, mert letrágyahalmoztad az egész A szériát. Márpedig nekem semmi gondom nincs vele. Persze nem note10, de ha valaha is használtad volna, akkor nem hiszem hogy így beszélnél róla. Gondolom megvan az okod rá, ha már így beírtad ide ezt a szót....

(#159) batai15 válasza Stauffenberg (#152) üzenetére


batai15
félisten

Plusz mi a1 nél hónapokig nem sikerült a rengeteg Update ellenére olyan bugokat javítani ami már a megjelenéskor meg volt a rendszerben . ráadásul bizonyos appok nem is a Google appok voltak például tarcsázó hanem aosp ,így a playen lévő verzió nem is ment fel rá . őszintén szólva az a1 droid oneja sokkal inkább hajazott custom romra mint sem gyári rendszerre már csak a frissítések miatt sem .

(#160) Stauffenberg válasza kokokka (#158) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Márpedig nekem semmi gondom nincs vele."

Valóban nem használtam személyesen egyik A-szériás mobilt sem, de öcsém barátnőjének volt A1-ese. Bugok-bugok-bugok. Öcsém pedig nem egy random félhülye user, ugyanolyan Androidban jártas fórumozó, mint te vagy én. Plusz itt van a 159-es hozzászólás (meg egy csomó Reddit, XDA komment a bugokról). Az A2-est most vitattuk meg, ez az egész bootloop mizéria egyszerűen megengedhetetlen bénázás (hogy aztán mennyire magasról tesz a Xiaomi rá az egy másik történet). Az A3 meg kijön ezzel a vállalhatatlan 720p kijelzővel és egyik A-szériás telefon sem kapja olyan ütemben a frissítéseket, ahogy egy Android One készüléktől elvárható lenne. Nem igazán értem mit akar a gyártó a stock droid piacon.

Most álljak le védeni az A-szériát, mert Te Személyesen nem tapasztaltál gondokat vele? Nem azt mondtam, hogy most azonnal dobd el és válts valami másra, tök jó, hogy nincs vele gondod és meg vagy vele elégedve, ezt senki nem veszi el tőled. Ezt mondtam anno az LG G4-re is (Topikgazda voltam), akinek működik és szereti, használja, jó telefon volt amikor éppen nem nyűglődött, de például nem tudtam rá azt mondani, hogy nyugodt szívvel ajánlanám egy ismerősömnek.

Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy pontosan tudom, hogyan kell kinéznie egy stabil gyári Androidnak, amit példásan frissítenek hosszú időn át, öcsém is, meg én is OnePlus-t használunk. Jó persze messze nem egy árkategória a kettő, de A-szériából sokkal többet is eladtak, nem hiszem el, hogy nem jön ki a matek, hogy ráállítson a Xiaomi nevű megavállalat egy csapatot csak ezeknek a telefonoknak a szakszerű szoftveres támogatására.

(#161) novinyul válasza Stauffenberg (#160) üzenetére


novinyul
veterán

Na most mi is van? Mert egyelőre az A3-l nincs probléma, mint írtam a frissítés is szeptemberi(security) A kijelző meg már szénné lett beszélve. Az A1 meg A2 nem ide tartozik. A1 nem volt gondom az A2 viszont el lett baxva a gyors merüléssel, amit csak jó sokára javítottak.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#162) Bagoly01


Bagoly01
senior tag

(#161) novinyul
Egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#163) Stauffenberg válasza novinyul (#161) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Most dícsérjem meg az A3-at, mert friss telefon létére friss a security patch? Örülök neki. Nekem a 2,5 éves OP5-ösömön is az, mindig is az volt, ehhez még az Android One hókuszpókusz sem kell. Persze biztosan igazságtalan vagyok, hiszen ez más árkategória.

Ha meg már letudtuk a kijelző témát, akkor nem is számít? Vagy a gyári kamera durván félremenő fehéregyensúlya sem?

Az A-sorozat előéletét nézve nem tudom ki az aki az A3 esetén bugmentes és mindig időben érkező frissítésekben reménykedik. Bátor.

(#164) novinyul válasza Stauffenberg (#163) üzenetére


novinyul
veterán

Nem kell dicsérni semmit, az hogy kapja a frissítést abban nincs semmi extra, ahogy az A2 lite sincs elmaradva(bár ott meg kivették a dupla koppot) A kijelző meg egyén függő, van akit zavar és nem tud élni full hd alatt(mert hát 30-40cm távolságból is ótvar szerinte) de nem vagyunk egyformák. A kamera meg akár a 9T vagy SE mellett sem rossz(pláne van rá Gcam) De az is látszik hogy, a Xiaominak nem nagyon van kedve Android One telefon gyártani. Ez egy kötelező kör volt a Google felé. De én azt javaslom hogy ki kell próbálni, meg kell nézni élőben a telefont, majd utána véleményt alkotni. Ráadásul ma megérkezett fehérben és feketében is a MI Store-ba, mindkettő rohadt jól néz ki.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#165) xhege


xhege
addikt

Megérkezett az asszony A3-as telefonja. Neki kimondottan tetszik (a kijelző is), és ez a lényeg. Valaki nem tud hirtelen elérhető (2-3 napon belül) kijelzővédő üveget rá? Köszi!

(#166) novinyul válasza xhege (#165) üzenetére


novinyul
veterán

Pesten a Koppány u. Tescoban a gsm boltban van üveg és tok is rá.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#167) xhege válasza novinyul (#166) üzenetére


xhege
addikt

Sajnos nem vagyok fővárosi :( Mennyibe kerül ott az üvegfólia?

(#168) Stauffenberg válasza novinyul (#164) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"A kijelző meg egyén függő, van akit zavar és nem tud élni full hd alatt(mert hát 30-40cm távolságból is ótvar szerinte) de nem vagyunk egyformák."

Egy jóval olcsóbb alsó kategóriás telefonnál nem is kötne bele senki a 720p felbontásba. Nem az a baj, hogy ilyen is van, hanem az, hogy ennyi pénzért adják és visszalépés a korábbi modellekről.

"A kamera meg akár a 9T vagy SE mellett sem rossz(pláne van rá Gcam)"

A kamerával nem lenne semmi baj. A probléma azzal van, hogy minden gyári kamera appal készült fotón brutálisan mellé van lőve a fehéregyensúly. Ha belenagyítok a fotókba és egyéb aspektusaiban nézem nem tudom azt mondani, hogy rossz. Csak nem értem miért tolja el ennyire melegbe. Ez sok, főleg egy Jpeg kimenethez. A tesztben is lévő Gcam már sokkal jobb, csak ugye abban meg nem megy minden funkció, ne ez legyen már a hivatkozási alap.

"De az is látszik hogy, a Xiaominak nem nagyon van kedve Android One telefon gyártani."

Pont ezt a költői kérdést tettem fel, hogy a Xiaomi mi a fenét keres a stock droid piacon, ha szemmel láthatóan csak púp a hátán az egész. Ennek meg csak a vásárlók isszák meg a levét. Aki valódi stock Android élményt akar, keresse máshol. Akinek meg ez is elég, az fogadja el, hogy mások attól még durván beleköthetnek. Nekem volt Nexusom és most OP-m van, amit a Xiaomi csinál, annak semmi köze ahhoz, amiért a vegytiszta (vagy majdnem vegytiszta) Androidot kedvelők szeretik a műfajt.

(#169) Bagoly01 válasza Stauffenberg (#168) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Én is berendeltem egy A3-at de üveget azt nem találok rá.

(#170) dethroner válasza Neck (#6) üzenetére


dethroner
veterán

Elvileg Samsung féle Amoled van benne.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#171) novinyul válasza Stauffenberg (#168) üzenetére


novinyul
veterán

A 720p valóban visszalépés az előző szériához(felbontás valóban visszalépés, de a minősége nem) viszont az A2 drágábban nyitott itthon, én inkább mondanám az A2 lite folytatásának. Ráadásul az itthoni ár sajnos magasabb, de persze köszönhetjük a faxa adóknak(Artisjus maga majd egy tizes). Valódi stock élményt nem sokan adnak, Pixelek nagyon drágák úgy mind az Oppo széria, Nokia már közelít az elfogadható árazáshoz de ott sem minden kerek. Még a Motorola telefonokat lehet említeni, bár a hazai árazás szintén magasabb.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#172) novinyul válasza xhege (#167) üzenetére


novinyul
veterán

2000ft felrakással együtt.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#173) kokokka válasza Stauffenberg (#160) üzenetére


kokokka
őstag

Senki sem mondta, hogy védj bármilyen telefont, vagy szériát. Leírtam, hogy nálam hibátlan a mai napig minden szempontból. Ami miatt előszőr írtam, az leginkább a kamera. Mert ha ez valóban ennyire szar képeket lő, mint amik a cikkben vannak, akkor nem csak a kijelzőben visszalépés, hanem a kamera szofverben is. Mert valószínűleg tud ez jobbat is, csak nem a gyári programmal. Azt most is tartom ezeket a képeket nézve, hogy az A1-es gyári szoftverrel sokkal szebbeket készít. És bár van gCam minkettőre, ahogy írtad is, ne az legyen a mérvadó, hisz sokan azt sem tudják, mi az. A kijelző meg érdekes kérdés, mert aki használt már Full-HD-s telefont, az biztosan meglepődik egy ilyen láttán. 2019-ben.....

[ Szerkesztve ]

(#174) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Még mindig ott tartunk, hogy egy xiaomi-ba nincs nfc? Ráadásul 70 ezer ft? Vicc.
Ennyiért van jobb samsung is :U

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#175) Bagoly01


Bagoly01
senior tag

Akinek már van, és volna rá ideje esetleg dobna fel pár képet? Pl táj, vagy utca kép érdekelne, csak a fő kamera érdekes.

(#176) xhege válasza novinyul (#172) üzenetére


xhege
addikt

Gondolom postázni nem postáznak vidékre...
Addig nem akarja az asszony használni, míg nincs rajta védelem, mert egy női táskába lenne bedobva, ott meg mint tudjuk második világháborús akna is lehet. :D Rendeltem én a telefonnal egy időben kijelzővédőt is ebayről, de telefon 3 hét alatt itt volt, az meg még sehol sincs.

(#177) Saccco válasza xhege (#176) üzenetére


Saccco
nagyúr

A gyári tok + egy gyerekzokni védi asszonypajtinak.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#178) xhege válasza vodrosjozsi (#174) üzenetére


xhege
addikt

Ezt az egyet adom én is (a kijelző mizéria nem érdekel, mert én az MI 8 mellett nem látok érdemi különbséget). Ha lenne benne NFC már magamnak is megvettem volna.

(#179) xhege válasza Saccco (#177) üzenetére


xhege
addikt

Ez is egy megoldás, köszi :). A gyári tok már felkerült.

(#180) ceripapa


ceripapa
aktív tag

Na megjött tesztelek is , pont jó a kamera miatt mert most kevesebb a fény

(#181) xhege válasza ceripapa (#180) üzenetére


xhege
addikt

Várjuk

(#182) ceripapa


ceripapa
aktív tag

Próbálkoztam meló után most gyorsan a régi a1 és az A3 l . Sajnos szoknom kell a zoomot mert elég érzékeny de már nem kell közel tennem a babuhoz végre .. A képeket messengeren tomoritve teszem fel így egyező a minőség . 2. ,3. A1 , többi A3. A bábu kb 1.8cm
Képek:
Kijelző : nem látom a pixeleket de lehet csak a szemem rossz . Egyedül a káva kanyarokkal lehet észrevenni.

[ Szerkesztve ]

(#183) South Velen válasza ceripapa (#182) üzenetére


South Velen
addikt

Mi volt a cél ezzel a képernyőképpel?

(#184) kokokka válasza South Velen (#183) üzenetére


kokokka
őstag

Ezt én is szeretném tudni :)
@ceripapa
Nem szeretnélek lelombozni, de ezek szörnyű fotók. Lehet, hogy ettől jobb a kamerája, de akkor meg te nem csinálsz jól valamit....

[ Szerkesztve ]

(#185) Bagoly01


Bagoly01
senior tag

Egy tájkép vagy utca képből jobban lehetne látni hogy milyen.

(#186) novinyul válasza Bagoly01 (#185) üzenetére


novinyul
veterán

Lesz időm csinálok képeket.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#187) ceripapa


ceripapa
aktív tag

Re , este későn végeztem de nem épp a szabad verőfényes képek kellettek, mert már A1-nek is ment . A kisebb rekeszre voltam kíváncsi.

A1-s képek reggel + teló képernyő fenykèpezve A1-l.
[link]

Meg A3

[ Szerkesztve ]

(#188) Magnat válasza South Velen (#183) üzenetére


Magnat
veterán

Hát hogy lássuk, h szőrös a kanyarban :U :D

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#189) Graphics válasza ceripapa (#182) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

B.szki... Így nem is nagyon fogsz semmit se látni a kijelző megjelenítéséből... Képernyőképből nem fog kiderülni semmi.... :C

Jajj... :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#190) xhege


xhege
addikt

Teszt fotó Mi8 és A3, mindkettő gcam.

(#191) doooo válasza xhege (#190) üzenetére


doooo
veterán

Gondolom felső az A3 és alsó a Mi8...

(#192) xhege válasza doooo (#191) üzenetére


xhege
addikt

Igen. Mindenféle állítgatás nélkül ellőve egyszerre.

(#193) novinyul


novinyul
veterán

Gyorsan lőttem egy képet(Gcam-l csináltam)
[link]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#194) Bagoly01 válasza novinyul (#193) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Szerintem ez elég jó lett. :K

(#195) jjeahh válasza xhege (#190) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az A3 kép gyengébbnek tűnik, de valszeg azért, mert más a gcam port jpeg motorja és/vagy valamiért jobban feltolta az érzékenységet, ezért a zajszűrést is. Esetleg a mi 8-on nem volt manuálisan alacsonyabbra állítva az érzékenység, vagy ott nincs kikapcsolva a zajszűrés? Én a gcam-et csak RAW-ban használom, úgy élesek a képek, mint a borotva és a dinamika is meglepően jó. Szal a mosott jpeg nem biztos az A3 hibája, szerintem inkább a gcam porté, valszeg ezen reszelnek még. Én azt várom nagyon, hogy az uwa kamerát is támogassa a gcam, remélem annak is eljön az ideje :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#196) xhege válasza jjeahh (#195) üzenetére


xhege
addikt

Én hülye vagyok a fotózáshoz. Nem állitottam át semmit. Full automata módban kattintottam. :)

(#197) netreg


netreg
tag

Redmi 3S+, Redmi 6, Mi A2 Lite után ezt vagy inkább Redmi 7 legyen? A legjobb ár/érték arányú telcsit keresem, de gondolom ez látszik a sorozatból.

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#198) novinyul válasza netreg (#197) üzenetére


novinyul
veterán

Miui vagy stock? Melyik tetszik jobban, amúgy mindkét telefon nagyon jól használható.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#199) Saccco válasza netreg (#197) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kb. 10 pénz a különbség, ha Redmi Note 7-et nézel. [Ár összehasonlítás]

Mondjuk mindkettő:

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#200) Namelesske válasza Stauffenberg (#152) üzenetére


Namelesske
addikt

Ugyanezt gondolom, igaz én finomabban küldtem el őket a picsába és adtam el az A2-őt nem régen.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.