Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) margithid válasza Bagoly01 (#1650) üzenetére


margithid
veterán

Ebből nekem nem derül ki.
Mi A4 amúgy nem lesz?

(#1652) Šolaire válasza margithid (#1651) üzenetére


Šolaire
veterán

Azt úgy néz ki elkaszálták a one vonallal együtt.

“Praise The Sun” \[T]/

(#1653) joci86


joci86
senior tag

Sziasztok!
Nem igazán ismerem a Stock Androidot, sosem volt hozzá szerencsém.
Most viszont úgy néz ki, elég jó áron sikerül hozzájutni egy Mi A3-hoz, és tennék egy próbát.
A felbontás valszeg nem fog zavarni, nekem többet ér, hogy AMOLED, méretre egész jó, van noti LED, kb minden, ami számomra fontos.
Viszont találkoztam már olyan telefonnal, aminél nem volt olyan egyszerű pl lenémítani, mint azt korábban megszoktam.
Lényeges lenne, ha a némítás max 2-3 mozdulattal beállítható legyen.
Szóval a kérdés, power gombot hosszan nyomva van-e némítási gyorsbeállítás, illetve az értesítési függönyt lehúzva ugyanez a kérdés.
Mintha DND-t láttam volna egy videóban, de sosem használtam ezt a funkciót, nekem annyi kell, hogy ne adjon ki hangot, csak rezegjen, amikor pl munkahelyen vagyok...

Egyébként a mindennapi használat során elég fürge a készülék? Nem játszom rajta, bőven elég, ha az alap okostelefonos funkciók jól mennek neki.

Köszi szépen!

(#1654) CSorBA válasza joci86 (#1653) üzenetére


CSorBA
őstag

Szia!

Bármelyik hangerő gombot megnyomva, bejön oldalról a hangerő-menü. Itt a harang ikonra kattintva tudod váltogatni hangos -> rezgő -> néma között.

Nekem eddig a legjobb készülékem, teljesen meg vagyok elégedve vele.

(#1655) joci86 válasza CSorBA (#1654) üzenetére


joci86
senior tag

Szuper!
Köszönöm szépen! :R

(#1656) joci86


joci86
senior tag

Van esetleg gyárilag valamilyen átköltöztető app a telefonon?
Samsungról szeretnék majd átvinni minden adatot.
Eddig a legtöbb telefonon találkoztam olyan alkalmazással, ami segített áthúzni az adatokat a régi készülékről (Samsung, Xiaomi, Huawei), de tiszta Androiddal még nem volt dolgom.

(#1657) #21346560


#21346560
törölt tag

Hella!
Kis segítséget kérnék! Szerintetek miért van az, hogy a wifim random ki-be kapcsolgat?

(#1658) Apollo17hu válasza #21346560 (#1657) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ez engem is érdekelne. Tömegközlekedésen random csatlakozni akar védett hálózatokra, és amíg ezt teszi, nem működik a mobilnet, ezért folytn ki kell kapcsolnom.

(#1659) #21346560 válasza Apollo17hu (#1658) üzenetére


#21346560
törölt tag

No akkor nem vagyok ezzel a problémával egyedül! :(((

(#1660) joci86


joci86
senior tag

Nektek jelzi az elmulasztott eseményeket az értesítési LED?
SMS-t, Vibert nem mutatta.
Tegnap vettem a telefont, és egyből frissítettem 10-es Androidra.

Oké, hogy ebben is van AOD, de én jobb szeretem a noti LED-et, ne menjen állandóan a kijelző :)

(#1661) #21346560 válasza joci86 (#1660) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nekem jelzi...

(#1662) macssessz válasza #21346560 (#1661) üzenetére


macssessz
tag

A nem fogadott hívásokat nekem és többekenek nem jelzi. SMS-t, mailt jelzi. Állítólag van akinek a nem fogadottat is jelzi. Talán SW vagy HW verzió függő lehet a dolog?

(#1663) joci86 válasza macssessz (#1662) üzenetére


joci86
senior tag

Na, akkor még kitapasztalom én is, pontosan mit jelez, és mit nem.
Vibert biztosan nem mutatja, pedig jó volna, sokat kommunikálok rajta.

(#1664) Šolaire válasza joci86 (#1663) üzenetére


Šolaire
veterán

Engedélyezted a beállításokban?

“Praise The Sun” \[T]/

(#1665) joci86 válasza Šolaire (#1664) üzenetére


joci86
senior tag

Igen, minden megkapta az engedélyt, amitől LED-és értesítést szeretnék látni.

Vicces ez a tiszta Android. :)
Oké, hogy gyors, de sok funkciót nem tud, amit korábban megszoktam.
Pl nem rezeg a telefon hívás létrejötte és bontásakor, a névjegyzékem külön appal kellett áthúzni, de triplán mutat mindent, és nem hajlandó kigyomlálni az ismétlődéseket.

(#1666) Šolaire válasza joci86 (#1665) üzenetére


Šolaire
veterán

Nekem nincs bajom az értesítési leddel működik rendesen.

“Praise The Sun” \[T]/

(#1667) joci86


joci86
senior tag

Nekem sajnos a nem fogadott hívásokat, SMS-eket sem jelzi, a Vibert szintén nem, ellenben a Gmail pl. használja az értesítési LED-et.
Nagyon tudnék örülni, ha működne rendesen.

(#1668) Šolaire válasza joci86 (#1667) üzenetére


Šolaire
veterán

Villogó fény be van kapcsolva?

“Praise The Sun” \[T]/

(#1669) tom120514


tom120514
őstag

Hali, segítsetek légyszi, ezeket az értesítéseket/figyelmeztetéseket hol tudom kikapcsolni?

Never go full retard.

(#1670) joci86 válasza Šolaire (#1668) üzenetére


joci86
senior tag

Igen, minden alkalmazásnál beállítottam, amelyeknél szeretném, hogy jelezzen a noti LED.

(#1671) macssessz válasza joci86 (#1670) üzenetére


macssessz
tag

Azt állítasz amit akarsz. Aztán azt jelez amit akar. :) Ezt a témát rágtuk már. Van akinek első bekapcsolástól jelez mindent, van akinek be kellett állítania, van akinek beállítva sem jelez mindent. Íj. HW? SW? Eu? Global? zoknid színe? kb. ezektől függ. HeHe. Sok kompromisszum kell, hogy egy kézzel is még épp hogy kezelhető legyen. A 4x után nekem csalódás. Ez viszont gyorsabb kb. mindenben.

(#1672) TaylorPro válasza joci86 (#1670) üzenetére


TaylorPro
addikt

Szoftveres bug ez a villog nem villog. A2 esetében minden villog, de Pixel Experience romon a Viber nem, azon kívül minden.

Pixel 8 Hazel

(#1673) macssessz


macssessz
tag

Még egy érdekesség, hátha valaki tud megfejtést. Telkönyvben több parkoló elmentve "Park Corvin, Park Boráros, Park Mester u." formátumokban, navi cím hozzáírva. Keresésbe ha írom: Park csak a délu pu-t találja meg. Pa v. par ra sem talál többet. Akár kisbetűk akár nagybetűk. Csak lapozva megtalálható a többi. Miért?

(#1674) macssessz


macssessz
tag

És még egy!
Ma egy csörgetés végén ezt írta Mi a fene ez? A google fordító spanyolnak azonosítja. Soha nem volt semmi közöm ilyenhez. Honnan szedte a telefon. Alzától lett vásárolva újonnan, még a határhoz közel sem járt.

(#1675) Apollo17hu válasza macssessz (#1674) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Nálam "usuario ocupado"-t jelez, amikor foglalt számot hívok. :D

(#1676) Bagoly01 válasza macssessz (#1674) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Az enyém is onnan van, de még ilyet nem láttam

(#1677) joci86 válasza TaylorPro (#1672) üzenetére


joci86
senior tag

Hátha jól jön valakinek...

Viberen belül beállítottam, hogy ne villanjon fel a képernyő, ha üzenet érkezik, és láss csodát, működik a noti LED! :)

Amúgy ugyanúgy bekapcsol a képernyő, ha üzenet jön, szóval nem értem, de lényeg, hogy így működik... :)

(#1678) Müszi


Müszi
senior tag

Sziasztok!

Páromnak vettem egy ilyen telót még tavasszal.
Most sikeresen leejtette olyan szerencsétlenül, hogy a kijelző eltört benne. Bekapcsolás után csak villan egyet halványan és sötét marad. A készüléknek egyéb baja nem lett úgy tűnik. Tudnátok esetleg szervízt ahok ki tudnák cserélni? Wayteq-nál nincs készleten sajnos a külföldi rendelés meg ilyenkor eléggé felejtős. :F
Esetleg egy hibás készülék is megtenné amiben ép még a kijelző. Nem gondoltam, hogy ilyen kuriózum lesz ez a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#1679) TaylorPro válasza Müszi (#1678) üzenetére


TaylorPro
addikt

Üdv!

Ezt hívják anyagi totálkárnak. Nem éri meg javítani. Sajnos.

Pixel 8 Hazel

(#1680) Müszi válasza TaylorPro (#1679) üzenetére


Müszi
senior tag

Ez elég szomorú.
Ezt találtam. Hát tényleg elgondolkodtató, de mivel a telefon egyébként újszerű, karcmentes és a rajta lévő adatokhoz is nehéz így hozzáférni, ráadásul páromnak is nagyon bejött így lehet mégis megrendelem. Egyik szervizes azt mondta, ha szerzek hozzá kijelzőt akkor egy ötösért beépíti. :F
Még az is lehet, hogy én is bevállalom a cserét csak attól a kijelző alá szerelt ujjlenyomat olvasótó félek egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#1681) Šolaire válasza Müszi (#1680) üzenetére


Šolaire
veterán

Sehol nem kapni egyébként, ezt találtam csak. [link]

“Praise The Sun” \[T]/

(#1682) TaylorPro válasza Müszi (#1680) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ez egybe van integrálva, ragasztva. Tehát maga az üveg, kijelző, érintő egybe van ragasztva. Csak egy darab csatlakozót kell lehúzni és visszadugni. Nem nagy kaland kicserélni, de ennyi pénzért kapsz ilyen telót használtan. Adatokat meg PC és kábellel letudod menteni. Én nem költenék ennyit rá mert ha más is sérült benne csak fölösleges pénzkidobás.

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#1683) tom120514 válasza Müszi (#1680) üzenetére


tom120514
őstag

hardverapron van kettő.

Never go full retard.

(#1684) Müszi válasza TaylorPro (#1682) üzenetére


Müszi
senior tag

Sötét kijelzővel hogyan tudom az adatátvitelt bekapcsolni? Ha rádugom PC-re akkor csak tölt alapból. :F

(#1685) TaylorPro válasza Müszi (#1684) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ez igaz. Azt nem tudom hogy fastboot módban elérhető-e a háttértár. Azt próbáld meg. Hangerő lenyom, nyomva tart, majd hozzányomod a power gombot kb 4 másodpercig és gépre dugod.

Pixel 8 Hazel

(#1686) joci86


joci86
senior tag

Sehol sem találnom a funkciót, kénytelen vagyok kérdezni.
Tud a készülék olyan képernyőkékpet készíteni, ami egy oldalnál hosszabb?
Pl weboldalon lefelé gördítve egy képen több infó.

(#1687) stefi68 válasza joci86 (#1686) üzenetére


stefi68
addikt

Ha esetleg nem tudna ilyet a Play-en beírod, hogy 'longshot' és találsz olyat ami tudja...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#1688) margithid


margithid
veterán

Nem kéne már jönnie az android 11-nek?
Más gyártók már elkezdtek kiadni a frissítéseket, ez a telefon meg elvileg a gyors frissítésekkel adta el magát.

Ahogy nézem Mi A4 se lesz akkor. Feladja ezt a vonalat xiaomi..

(#1689) Bagoly01 válasza margithid (#1688) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Csak az októberi frissítés jött nekem ma.
Eu verziója.
A 11-re várhatunk egy darabig gondolom. Ahogy a 10-nél is vártunk, hosszú hónapokat.

(#1690) TaylorPro válasza margithid (#1688) üzenetére


TaylorPro
addikt

Majd jövőre valamikor megkapja annyit elszoktak szüttyögni. Az A4-ről semmilyen hivatalos bejelentés nincs. Valaki anno leírta hogy szerinte nem lesz, erre a sok hülye leközölte tényként hogy a Xiaomi kilépett az One vonalból. Sok értelme nincs várni, ezért is váltok Pixelre.

Pixel 8 Hazel

(#1691) margithid válasza TaylorPro (#1690) üzenetére


margithid
veterán

Pedig tök jó vonal lenne egy salangmentes android, középkategóriás hardverrel.

(#1692) TaylorPro válasza margithid (#1691) üzenetére


TaylorPro
addikt

Valamiért az egész One vonal döglött. Más gyártónál sincs új modell. A gyártók ontják ki az új modelleket, a Xiaomit már nem lehet követni. Nem szeretnek a gyártók elköteleződni, és hosszú termékciklust vállalni. Inkább ez áll a döglött One vonal hátterében.

Pixel 8 Hazel

(#1693) tom120514 válasza tom120514 (#1669) üzenetére


tom120514
őstag

Léccilécci :))

Never go full retard.

(#1694) HDR123


HDR123
tag

Szeretnék venni egy ilyen készüléket. Eddig A1-em volt, de összetörött... 2 eladónak is írtam az elmúlt napokban, de válaszra sem méltatnak. Az új ára szerintem kicsit sok, főleg hogy 1 éves. Jó, tudom, brutál jó ebben a kategóriában ez a telefon, ezért nem értem miért nem lehet kapni...

(#1695) TaylorPro válasza HDR123 (#1694) üzenetére


TaylorPro
addikt

Euronics üzletekben még lehet, végig tudod nézni a listát.

Vagy itt az aprón van 2db, egyik még egy év alza garival.

Pixel 8 Hazel

(#1696) HDR123 válasza TaylorPro (#1695) üzenetére


HDR123
tag

Túlárazva van Euronics-on. Itt pedig már írtam az eladónak, de nem válaszol...

(#1697) macssessz


macssessz
tag

Üdv Guruk!
Tegnap, majd egy év nem működés után, kb. 6 nemfogadott telekomos hívás után villogni kezdett a jelző pilács. Leesett az állam. Mégis tudja. Megnéztem nem sms és nem egyéb értesítés volt.
Utána csináltam nemfogadott hívásokat, és nem sikerült megint előidézni.
Hogyan lehetne működésre bírni a pilácsot? Valakinek esetleg ötlete?

(#1698) Müszi válasza macssessz (#1697) üzenetére


Müszi
senior tag

Helo!

Ez jó kérdés. Páromnak most vettem újra egy ilyet használtan. Míg az előzőn amelyiknek sajnos eltörött a kijelzője tökéletesen működött az értesítő led addig ezen nem jelez semmire. Ugyanaz a szoft. verzió fut rajta mint a régin és vissza is lett állítva alapra. :F
Ez valami anomália lehet a típusnál?

(#1699) macssessz válasza Müszi (#1698) üzenetére


macssessz
tag

Van akinek alapból működik, van akinek beállítgatások után működik, van akinek beállítgatások után sem működik. Nekem csak töltésre, sms-re, emilre működik. (fb meg hasonlók nem tudom, nem használom) nemfogadottra nem.
Ezért lepett meg annyira, hogy egyszer csak nemfogadottra is jelzett. Azóta sem sikerült megint előidézni. :(

(#1700) macssessz


macssessz
tag

Régebben jegyzet írásnál volt a billentyűzet jobbfelső sarokban mikrofon jel, lehetett diktálni a telefonnak. Eltűnt, nem tudom beállítani. Most szóköz hosszan nyom, kézírás kiválaszt és csak utána van mikrofon jel amivel diktálni lehet. Hogyan lehetne beállítani, hogy a betűknél is legyen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.