Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Bagoly01 válasza batai15 (#1349) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Annak ellenére hogy amúgy magával a készülékkel meg vagyok elégedve.Már
rég eladtam volna ez miatt, mert felháborít amit a xiaomi művel. Valamelyik pixelre lecserélném, esetleg visszatérnék pixel 2xl-re, de még mindig nekem nem tetsző áron adják. Főleg ha azt veszem hogy több mint egy éve adtam el 85-ért.
Iphone is jó választás, csak ott is az ár...

[ Szerkesztve ]

(#1352) margithid válasza jjeahh (#1350) üzenetére


margithid
veterán

Nálam továbbra se jelez frissítést android 9 alatt.

(#1353) batai15 válasza Bagoly01 (#1351) üzenetére


batai15
félisten

pixelbe gondolkodtam, de 200k sem épp kevés pénz egy szürke importos telefonért ami 64 gigás , és noha eleinte nem lennék vele hátrányban pl egy xr hez képest, az idő mulásáváal igen . pixel2 xlben gondolkodtam, de 1 2 éves használt készülékért megit csak nem akarok pénzt adni.
Alapvetően nekem sincs bajom az a3al, bár nyilván nem bika hardver, de ha nem hardcore modba tolom akkor bőven fürge.
meg nálam hibátlan a pie.
Jelenleg már nálam eléggé át alakult a felhasználási szokás, már nem igazán az új rendszerek próbálása vezérel, hanem a minnél zökkenő mentesebb használat, minél kevesebb nyűggel., a romolás nélkül.
Most jelenleg már úgy érzem ha van egy normális telefon, normális rendszerrel és támogátással akkor lazán 2 évet birna már, még lehet többet is .

[ Szerkesztve ]

(#1354) Bagoly01 válasza batai15 (#1353) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Na igen, ez a másik ok. Használtan csak pár hónapos jöhetne szóba, de egy másfél-két éves 2 xl-ért kérnek el 85 ezret, az nekem nagyon nem gyerebe kategória. Pixel 3a az nekem tetszik, csak ott is az van hogy ki kell fogni a jó, "normális ajánlatot. Szuper kamera, sztereó hangszórók, stb.. a hardver sem rossz, nekem elég.

(#1355) batai15 válasza Bagoly01 (#1354) üzenetére


batai15
félisten

pixel 3a nekem is tetszik, viszont a harver nem annyira combos hogy azzal hosszu távba gondolkodjak, rádásul 128as ritka, továbbá a tároló sebessége sem begyere.

(#1356) jjeahh válasza Bagoly01 (#1351) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem csak 2 bajom volt vele: sokáig késett a droid 10 és az első 10-essel nagyon merült a telefon egy bug miatt. Ezeket leszámítva azóta is elégedett vagyok, de persze ma lehet már mást vennék (miuis xiaomit? :F ). A pixelekkel 4 gondom van:

- drága és mivel nem vagyok mobilbuzi csak egy használati tárgy számomra, elvárom, hogy minél olcsóbban tudja azt amire szükségem van
- az a vastag gyászkeret zavar
- köv. telómon azt akarom legyen uwa, wide és teleoptika is
- eddig majdnem minden pixel küzdött valamilyen hardveres problémával, kijelző hibák, brutálisan karcolódó hátlap stb, már nem tudom követni, van köztük olyan, ami hibátlan? ;]

Az iphone meg... drága és ma már nem érzem azt az iphone mobiloknál mint régen, hogy epítési minőségben meg egyebekben többet nyújtana, mint a többiek, sőt!, élőben a sokkal olcsóbb A3 is egy minőségibb, összeszedettebb, modernebb telónak tűnik mellette, ami gáz, mert az iphone 4-5x-ös áron megy. Iphone-on nem tetszik a vastag keret, a vaskos notch, az, hogy hiába 6", mivel szélesebb az A3-nál, olyan kézbevenni, mint egy note 8-at, sőt, még annál is nagyobbnak érződik, mert az iphone a szélei fele nem vékonyodik el, ezért vastagabbnak is tűnik. Ez a szélek fele vékonyítás amúgy marha jó trükk, a haverom mi 9 SE telója is vastagabbnak érződik az A3-nál, pedig az elvileg vékonyabb.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1357) Bagoly01 válasza jjeahh (#1356) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Igen, ezekkel egyet tudok érteni..
Iphone mindenképp kilőve nálam, az ár miatt.

(#1355) batai15
Ebben is van valami.

(#1358) margithid


margithid
veterán

Én is nézegettem iphonet, de nekem is kilőve az ár miatt.. Most 2 telefont használok, egy mi 9t és egy mi a3, a kettő volt kb 135k, ennyiért max használt iphone jöhetne szóba.

(#1359) batai15 válasza margithid (#1358) üzenetére


batai15
félisten

Nyilván ha nem hánynék a miuitol még nem is lenne gond , vennék egy felső kategóriásat belőle .
Én végig próbáltam a az összes értékelhető márkát , samsung ,huawei , lg , Xiaomi , iPhone , meg még amik le morzsolodtak az évek során .
Samsung lassú nehéz rendszer, emui miui nagyon ios akar lenni, főleg az emui . Plusz sok rettentő idegesítő dolog van mind2 ui esetén .
Oneplus nem próbáltam , valahogy mindig le maradtam az aktuális szériáról, a használt készülékek meg enyhén viccesen drágák .
Pixelhez nem volt szerencsém ,csak pixel romokhoz (legutóbb poco f1) pie alapon.
Eléggé jó volt az élmény , nulla lagg atom stabil stb stb. Csak sipakolt állandóan jó pár app , hogy rootolva van (hiába volt magisk hide ) plusz előbb utóbb mindig az volt a vége hogy vagy egy elbaszott update után rakhattam újra a rendszert .
Szóval abból meg nem kérek megint
iPhonebol nálunk volt 4s ,5s ,6s aszonynak ,meg nekem se.
Igazából ott az volt a problémám hogy próbáltam androidos készüléként használni.
Most nyilván mivel van okos órám is , nekünk 2 xr pl meg óra vásárlás eléggé sokba fájna . Szóval inkább gyűjtünk aztán majd jövőre lesz belőle valami.
Realme nálam az új reménység lenne ,de rohadtul nincs kedvem mint ami a xiaomival történt , előbb utóbb ők is át esnek majd a ló túloldalára .
Mind amellett a piac is nagyjából igazolja hogy kikben érdemes gondolkodni .
Nem mellesleg amennyit elvertem az évek során a telefonok próbálgatásával hogy meg találjam az ár érték arányban jó készüléket, lazán vettem volna 2 évente egy csúcs kategóriás készüléket .meg talán maradt volna még pénz is .

[ Szerkesztve ]

(#1360) Bagoly01 válasza batai15 (#1359) üzenetére


Bagoly01
senior tag

One plus 6-ot kipróbáltam, szinte csak jót tudok róla mondani, bár azért az üzemidőt nem tudom dicsérni. Ráadásul még mindig drága. Poco nagyon jó még mindig.

(#1361) batai15 válasza Bagoly01 (#1360) üzenetére


batai15
félisten

Poco nagyon jó volt custom rommal,ott az akku kezdett szarakodni , és nem találtam bele eredetit , plusz amit írtam a romolással kapcsolatban.

(#1362) Bagoly01 válasza batai15 (#1361) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Tudom hogy a Miui miatt romoltad. Én nem romolgattam, persze nem is értek hozzá, viszont nem is akartam.
Nekem nem volt zavaró, bár a miui-t, én sem csípem.

(#1363) feco1


feco1
csendes tag

Én tegnap legyalultam az android 9 eu romot, és feltettem a globál 9-et, majd hagytam, hogy letöltse a frissítéseket. Szépen feltette a 10-est. Majd visszazártam a bootloader-t, csináltam én is egy gyári visszaállítást, aztán belaktam. Kb. 2 óra volt az egész + 2x fél óra, mert az sd kártyát minden áron formázni akarta, ezért le kellett mentenem, aztán formázás után vissza...
Nem vettem észre eddig semmilyen hibát, az akku használat is jónak tűnik. Most 70%-on van 3óra 5 perces képernyő használat mellett...

"Hülye lehet az ember, én is szoktam hülye lenni. Talán többször is mint kellene, de bunkónak, Barátom! Bunkónak születni kell!"

(#1364) batai15 válasza feco1 (#1363) üzenetére


batai15
félisten

Tudnál dobni linket a menetéről ?

(#1365) margithid válasza feco1 (#1363) üzenetére


margithid
veterán

Valahonnan le lehet tölteni a 10est vagy várni kell amíg megtalálja?

(#1366) novinyul válasza margithid (#1365) üzenetére


novinyul
veterán

Itt csak az a módszer van amit feco1 írt, vagy vársz az OTA-ra.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1367) feco1 válasza batai15 (#1364) üzenetére


feco1
csendes tag

Szigorúan csak saját felelősségre, minden adatod ami a telón van törlődni fog. Nekem sikerült elsőre bootloop-ot összehozni, de készültem rá, ezért előre rákerestem...
Itt a leírás (itt találod a linket a Minimal ADB and Fastboot Installer-hez is, a Step 1: Fulfill the Requirements résztől jön a lényeg):
https://www.thecustomdroid.com/how-to-unlock-xiaomi-mi-a3-bootloader/

Innen tudod letölteni a XiaoMiFlash.exe progit (jelszó is ott van):
https://www.xiaomiflash.com/download/

Nézz videót a használatáról, itt van 2:
https://www.youtube.com/watch?v=CvhjrQb33Qs
https://www.youtube.com/watch?v=TJJGXa34Dr8

Innen tudod letölteni a rom-ot (én a V10.3.13.0.PFQMIXM Flashboot verzót tettem fel):
https://xiaomifirmware.com/roms/download-latest-roms-for-xiaomi-mi-a3/

Itt van a segítség a bootloop esetére (fastboot --set-active=a):
https://forum.xda-developers.com/mi-a3/help/stuck-bootloop-t4061709

"Hülye lehet az ember, én is szoktam hülye lenni. Talán többször is mint kellene, de bunkónak, Barátom! Bunkónak születni kell!"

(#1368) stefi68


stefi68
addikt

Már kérdezni akartam a hozzáértőktől, mi ez a Slot A/B? (Nem volt még szerencsém Xiaomi-t romolgatni)
Ahogy olvasom sok esetben ez a felelős a helytelen flash-elésekért.
Amit leszűrtem, hogy meg kell győződni a műveletek előtt melyik az aktív.
De pl. TWRP-t ahogy olvasom az inaktívra kell.
Valaki elmagyarázhatná...

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#1369) stefi68 válasza stefi68 (#1368) üzenetére


stefi68
addikt

Meg is válaszolom magamnak: [How A/B Partitions and Seamless Updates Affect Custom Development on XDA] :)

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#1370) macssessz


macssessz
tag

Ti milyen progit használtok a teló adatainak pc-re mentéséhez?
Eddig én a MyPhoneExplorer-t használtam, de most nem tudja törölni a már szükségtelen sms-eket.

(#1371) batai15 válasza feco1 (#1367) üzenetére


batai15
félisten

Tehát akkor csak annyi hogy nyitott bl kell,meg mi flashelni a romot , ha nem indul aktiválni kell a particiot .
Mi flash úgyis vissza zárja a blt.

(#1372) margithid


margithid
veterán

Nálam még mindig nem dobja fel az android 10 frissítést.
Mennyi idő mire az összes készülékre kiadják?

(#1373) batai15 válasza margithid (#1372) üzenetére


batai15
félisten

Elnézve azt a szánalmas támogatást amit a globallal művelnek ,az eu hónapok még.

(#1374) feco1 válasza batai15 (#1371) üzenetére


feco1
csendes tag

Igen, de nálam nem zárta vissza bootloader-t, mauálisan kellett. Illetve én a particio aktiválás után felnyomtam a romot megint, így láttam biztosnak.

"Hülye lehet az ember, én is szoktam hülye lenni. Talán többször is mint kellene, de bunkónak, Barátom! Bunkónak születni kell!"

(#1375) margithid


margithid
veterán

Nekem továbbra sincs android 10 frissítés.
Más se kapta még meg?

(#1376) batai15 válasza margithid (#1375) üzenetére


batai15
félisten

Globál jobban van frissitve az eu viszont kb semennyire .

(#1377) novinyul válasza margithid (#1375) üzenetére


novinyul
veterán

Nálam sincs semmi :(

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1378) batai15 válasza novinyul (#1377) üzenetére


batai15
félisten

Már ott tartunk hogy a havi biztonsági update is egy hónapot késik .

(#1379) Csepy


Csepy
senior tag

Én árpilisban 2 update-et is kaptam, mindkettő 10-es volt és minden remekül megy a telón. Igaz, volt egy újraindulásom is, de az azóta nem fordult elő.

Regards: Csepy

(#1380) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Fastboot rom itt elérhető. Android 10 Április: [link]

Pixel 8 Hazel

(#1381) batai15 válasza Csepy (#1379) üzenetére


batai15
félisten

Gondolom te globál romon vagy.

(#1382) Csepy válasza batai15 (#1381) üzenetére


Csepy
senior tag

igen

Regards: Csepy

(#1383) batai15 válasza Csepy (#1382) üzenetére


batai15
félisten

Ők legalább kapnak valamit. Az eu romon lévők lassan a biztonsági Updatet se kapják meg .

(#1384) margithid válasza Csepy (#1382) üzenetére


margithid
veterán

Én is azon vagyok, mégse kaptam android 10et.
A gesztus vezérlés nagyon hiányzik..

(#1385) Csepy válasza margithid (#1384) üzenetére


Csepy
senior tag

Én feltettem a legelső 10-es OTA-t, még februárban, amikor feldobta a frissítést a teló, ha jól emlkékszem és azóta folyamatos a frissítés.

Regards: Csepy

(#1386) margithid válasza Csepy (#1385) üzenetére


margithid
veterán

Nem tudom, hogy akkor nálam mi van..

(#1387) TaylorPro


TaylorPro
addikt

A2 lite-on is jó nagyon a 10. Nem tudom mi lehet itt ennyire elcseszve. Lassan már tényleg a 11 jön. :Y

Pixel 8 Hazel

(#1388) novinyul válasza margithid (#1386) üzenetére


novinyul
veterán

Nálam sincs semmi azóta sem, még security patch sem jön :((( Lehet neki kell állni romot cserélni.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1389) batai15 válasza novinyul (#1388) üzenetére


batai15
félisten

Azt kellene ,csak rohadtul nincs kedvem hozzá .

(#1390) novinyul válasza batai15 (#1389) üzenetére


novinyul
veterán

Nekem sincs, de ha nem lesz frissítés, akkor kénytelen leszek megcsinálni.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1391) batai15 válasza novinyul (#1390) üzenetére


batai15
félisten

Én is így vagyok vele .

(#1392) novinyul válasza batai15 (#1391) üzenetére


novinyul
veterán

Igazából csak a sötét mód és a gesztus vezérlés hiányzik. Magával a telefonnal semmi gond.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1393) batai15 válasza novinyul (#1392) üzenetére


batai15
félisten

Szintén.
Bár mostanság néha sikerül meg akasztani.

[ Szerkesztve ]

(#1394) need


need
addikt

Sziasztok..

Annak rendje és módja szerint nekem is jött a v.10 rendben fel is ment de egy hibát találtam
még pedig a mailt vagy is ha gmailra levelet kapok az itt nem jelenik meg nem értesít mint eddig minden már úgy tűnik rendben van.Néztem a google résznél a gmailt ott be van állítva az értesítés most fogalmam nincs mit lehet még állítani....

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#1395) need válasza need (#1394) üzenetére


need
addikt

többszöri próbálkozás és újra indulás után végre valahára megjelentek az üzenetek ..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#1396) Ra3


Ra3
őstag

A global meg az eu rom között tényleg ekkora különbség van hogy hónapokba telik mire elkészül az eu így hogy a globál már rég kint van?
Van pár dolog a 10esben ami hiányzik, nem tudom meddig kell még várni, már megfordult a fejemben hogy váltsak, de most nem nagyon látok 50ezer környékén értelmes alternatívát, Huawei P20 lenne 60ért, de még nem döntöttem el hogy mi legyen.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#1397) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Valakinek valami tippje bevált prémium jó minőségű üvegre aliról vagy ebayről, ami olcsóbb a Nillkinnél (10$)?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1398) Pfiucska


Pfiucska
aktív tag

Megjott a 10-es droid :))

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#1399) Šolaire válasza Pfiucska (#1398) üzenetére


Šolaire
veterán

Itt is, köszi.

“Praise The Sun” \[T]/

(#1400) batai15


batai15
félisten

Megjelent nekem az Android 10 ota.
1.3 gb eu.
Ha ezek után még mindig bugos a rendszer akkor megy a háztól

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.