Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:06:38

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 Lite (pyxis)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) tomszli11 válasza Sub-ZeRo (#3549) üzenetére


tomszli11
tag

Értem.
Akkor semmi olyan bosszantó változás nincs benne, hogy rosszabb akku idő, vagy netán fényerő csökkenése...
Mert sajnos korábbi telefonjaimnál ilyenek fordultak elő.

(#3552) Sub-ZeRo válasza tomszli11 (#3551) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ilyennel nem találkoztam.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3553) bulek


bulek
tag

Sziasztok!

Nemrég frissült a telefon Android 10-re. Azóta a GPS nem működik jól. Runkeepert használom, és azt vettem észre, hogy rosszul (kevesebbet) méri a távot, ami 9-s esetén teljesen jól működött. Ha 400-s pályán futok, kb 15% a differencia. Ma pl. a táv 40%-nál, csak 30%-t mért.
Mobilnet megy közben, zenét hallgatok. A nagyon pontos helymeghatározás van beállítva

Tapasztalt valaki hasonlót?

(#3554) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Ma érkezett meg a készülék, így beléptem a klubba én is!
Viszont 6-8 év MIUI után kicsit szíven ütött a Mi dialer hiánya, persze tudtam róla, de így élőben rosszabb, mint gondoltam. Szóval milyen lehetőségek vannak, hogy vissza hozzam? Ha kell lehet xiaomi.eu rom is, csak az érdekel hogy gari szempontjából lehet-e baj a bootloader nyitása? (Alzás vétel volt)
Előre is köszi a válaszokat!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#3555) DroiDMester válasza morfondőr (#3554) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

természetesen csak XIAOMI.EU rom-al fog MIUI tárcsázó és a többi finomság vissza térni!

Nyitott BL bármikor vissza zárható úgy hogy észre sem veszik hogy valaha ki volt nyitva, szóval gari végett nem kell izgulnod érte!

(#3556) morfondőr válasza DroiDMester (#3555) üzenetére


morfondőr
őstag

Megkértem a bootloader nyitást, jelzi valahogy, hogy készen áll? A mi accom már nagyon régi, de a telefon új.
Másik kérdés: a netflix és egyéb streaming szolgáltatások használnak drm-et: Itt egy leírás róla Gyári rommal jelenleg megy a HD lejátszás és a cikk alján lévő alkalmazás is L1 security levelt ír. Kérdésem, hogy ez megmarad a nyitott bootloader és xiaomi.eu rom telepítése után is? Akinek már eu rom van fent, meg tudná nekem nézni?
Előre is köszi!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#3557) kmarci25 válasza bulek (#3553) üzenetére


kmarci25
veterán

Működik a gps, a beállításaid is rendben vannak, de a miui agresszív memóriakezelése bezavar. A runkeeper ikonra hosszan nyomj, ott i betű (alkalmazás adatai), engedélyezd az automatikus indítást, az akkumulátorkímélőt pedig nincs korlátozásra állítsd. Ezek után indítsd el, a középső gombbal lépj ki a főképernyőre, menü gombbal hozd elő a futó alkalmazások listáját, és ott hosszan nyomj a runkeeper-re, majd a lakatot kapcsold be. Így elvileg nem lövi ki az app-ot, és jól fog mérni.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3558) qge válasza morfondőr (#3556) üzenetére


qge
aktív tag

Általában 168 óra szokott lenni ( esetleg 720), próbáld meg az összefoglaló szerint a nyitást, ha még nem telt le az idő, kiírja, hogy hány óra van még hátra (mármint a nyitásig ;))

(#3559) rellif válasza morfondőr (#3556) üzenetére


rellif
senior tag

A legutolsó xiaomi.eu L1, de a korábbi verziókban előfordult, hogy L3 volt a security level. TWRP-ből javítható amúgy.

(#3560) morfondőr válasza qge (#3558) üzenetére


morfondőr
őstag

Elvileg a Miflash Unlock azt írja, hogy nyitható, vagyis megjelenik az unlock gomb. Viszont a TWRP keresésbe kicsit belegabalyodtam: olvasom, hogy más kell android 9-hez és 10-hez stb. Az összefoglalóban is több link van. Hogy biztosra menjek, tudtok ajánlani egy aktuális linket, ami biztos jó lesz? A legfrissebb global rom van fent, android 10 alapon.
Köszönöm előre és az eddigieket is! :R

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#3561) rellif válasza morfondőr (#3560) üzenetére


rellif
senior tag

Hiába van ott az unlock gomb a folyamat nem megy végig. TWRP-ből bármelyik mehet.

(#3562) morfondőr válasza rellif (#3561) üzenetére


morfondőr
őstag

És mikor töröl mindent? Mert nem akarom újrakonfigurálni, csak akkor ha már az új rom van fent.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#3563) eisento válasza morfondőr (#3562) üzenetére


eisento
addikt

"
Bootloader nyitása
Mindenki kizárólag saját felelősségére végezze el.
A bootloader nyitása minden adatot töröl a telefonról!"

tehat bl nyitasnal fog :DDD

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#3564) DroiDMester válasza morfondőr (#3562) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ha végigmegy a nyitás akkor törölni fog mindent, ha még nem telt le a nyitási idő nem fog végig menni, hanem ki írja hogy várjál még x órát a nyitásig, ilyenkor nem töröl semmit minden marad ahogy volt!

Szóval nem kell izgulnod ha törölt mindent akkor már nyitva lesz a BL és teheted fel az EU romot! Ha meg nem tudja kinyitni mert írja hogy várj x órát akkor nem töröl semmit!

(#3565) morfondőr válasza DroiDMester (#3564) üzenetére


morfondőr
őstag

Erre voltam kíváncsi, köszönöm! Csak nem akartam minden próbánál újratelepíteni.
Régi szép időkben a Mi3-nál nem volt ilyen probléma, mert ott még gyárilag nyitva volt a bl. Azután a Redmi Note 4-et nem mókoltam már, de most a csodálatos gdpr rákényszerített! :DDD

eisento: ezzel tisztában vagyok, a mikorra voltam kíváncsi!

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#3566) bulek válasza kmarci25 (#3557) üzenetére


bulek
tag

Egyedül a lakat nem volt beállítva. Az a fura, hogy 9s droid alatt tökéletesen működött

(#3567) Bandi7 válasza rellif (#3559) üzenetére


Bandi7
csendes tag

Nekem L3 legújabb xiaomi.eu-val, TWRP-ből, hogy javítható?

(#3568) rellif válasza Bandi7 (#3567) üzenetére


rellif
senior tag

(#3569) Bandi7 válasza rellif (#3568) üzenetére


Bandi7
csendes tag

Köszi!

(#3570) rellif válasza Bandi7 (#3569) üzenetére


rellif
senior tag

Nincs mit, bár a legutolsó xiaomi.eu-nál nem kellett javítás egy ideje rendbe rakták.

(#3571) bb71


bb71
őstag

Lányom panaszkodik a wifire, sokat szakadozik van rá valami gyógymód?
MiuMix 11.2 beta rom van fent...

[ Szerkesztve ]

(#3572) bb71 válasza bb71 (#3571) üzenetére


bb71
őstag

miumix-ből melyiket érdemes feltenni?

(#3573) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok!

Mi 9 lite túlteljesíti egy Iphone SE (a régi SE) tudását gyorsaságban és kamerában?

Párom szeretne venni telót. Nagyon szereti az Iphone-t, de nem hajlandó 150k-nál többet áldozni rá, így a mai Iphone-k bőven kilőve és hát a csúcs Xiaomik is.

Ami a fontos, napi használhatóság, megbízható és fluid legyen (tennék rá neki xiaomi eu romot) és kamera.

Váltott valaki esetleg SE-ről Mi9 lite-ra?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#3574) DroiDMester válasza retesz147 (#3573) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ha 150. a keret akkor miért nem Mi9 T Pro? annyiból bőven kijön, és az már nem egy közép kategória mint a 9Lite, hanem egy tavalyi csúcs HW

(#3575) retesz147 válasza DroiDMester (#3574) üzenetére


retesz147
addikt

A motoros selfie és hogy nincs fehérben... Tudod, nők...

Xiaomi 13 eu dev...

(#3576) DroiDMester válasza retesz147 (#3575) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

a szelfivel semmi gond, kb 1.sec még előjön, nem fog le esni a karika gyűrű az ujjáról ennyi idő alatt még előbújik.

Fehérbe meg undorítóan néz ki ez a gyöngyház színű tört fehér, amúgy meg ugye vannak szép és hasznos tokok, de ha asse kell, létezik hátlap fólia is akár olyan mintával/színnel amivel te szeretnéd

(#3577) ilkaművek


ilkaművek
friss újonc

Nagyon hálás lennék egy kis segítségért. :)
Xiaomo mi 9 lite. Szeretném a fotókat win10 PC re áthelyezni, mert az ottani két képszerkesztőmet használom kézműves termékeim fotóinak szerkesztéséhez
Amikor megjelenik a Mi 9 SD kártya, DCIM Kamera, és áttenném a PC megfelelő könyvtárába a fotókat, (mivel ott szeretnék rajta babrálni, ) a nézetben nem ad miniatűr képeket, csak ikon, részletek. stb. A mappa beállításokat már megnéztem, kipipáltam, amit kell, de a helyzet változatlan. Korábbi telefonom fotói látszanak miniatűrben az új, xioaomi fotók pedig nem
Az is bosszant, hogy áthelyezést követően is ott maradnak a telefonon a képek. Mintha csak átmásolnám.
Elnézést, látom, hogy itt ennyire laikus kérdések nem annyira szoktak felmerülni, de de google már nem segít nekem és nagyon kellene a megoldás.
Köszönöm, ha valaki válaszol. (
Ili

(#3578) kmarci25 válasza retesz147 (#3573) üzenetére


kmarci25
veterán

Miután választ még nem kaptál... :DDD Sosem volt iPhone-om, úgyhogy ez ügyben nem tudok nyilatkozni, de szerintem igazából nem is a telefon tudásában lesz gond, hanem a 2 eltérő rendszer miatt. Persze, lehet, hogy a párodnak nem okoz ez problémát, de azért érdemes ezt is átgondolni.
Számomra a gyorsasága megfelel, ahogy a kamerája is, de tényleg nem tudom, hogy ez hol van egy iphone-hoz képest. És tényleg nem a harverre gondolok, hanem magára a rendszerre. Az android még most is más mint az iOS, szerintem ezt lenne érdemes átgondolni.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3579) atosan válasza ilkaművek (#3577) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Nem csinálok ilyeneket, de esetleg próbáld meg, hogy nem sd kártyára mented a képeket, hanem a belső memóriába. Csak egy tipp.

Maine coon

(#3580) retesz147


retesz147
addikt

Köszönöm mindenkinek, elválik hogy lesz, mi lesz.

Xiaomi 13 eu dev...

(#3581) rellif válasza retesz147 (#3580) üzenetére


rellif
senior tag

Az eltérő rendszer mellett a méretbeli különbség sem elhanyagolható. Kamerával nem lesz gond, egyre jobb gcam portok jönnek ki.

(#3582) rellif válasza ilkaművek (#3577) üzenetére


rellif
senior tag

Windows fájlkezelőről van szó?
Mert pl, Total Commander-hez van plugin amivel remekül használható pont erre.

(#3583) retesz147


retesz147
addikt

Igen, köszi!

Félek, hogy nem fog tetszeni, ezért nem akarunk sok pénzt elsőre, mert ha nem jön be a péklapát méret és a rendszer, akkor ne legyen nagy "bukó".
Vártam a Mi10-et, de ott is már borsos az árcédula, mint az új Iphone-nál.

Szóval azért gondoltuk a max 150k-t, hogyha csalódás van, akkor sincs 300+ a "nyakunkon".

De ma már eljutottunk odáig, hogy telefonokról nem akar tovább hallani, majd lesz vmi. :W :)

Namármost a várás nem hajtja a vizet se a Mi9 lite se a T pro malmára, mivel már alig kaphatók.

Szóval majd alakul.

Köszönöm mindenkinek a segítségeket, tippeket.

Xiaomi 13 eu dev...

(#3584) szasanyi válasza retesz147 (#3583) üzenetére


szasanyi
félisten

Ajaj...szerintem vegyél neki ájfont, az a biztos. Igaz, hogy sokkal drágűább és nem is jobb (szerintem, és az én használati szokásom szerint) de az nem lesz lutri.

(#3585) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Most vásároltam egy mi 9 lite-ot az S9 után (betojt). Volna pár kérdésem.
- Hívásrögzítő van e a telefonban és ha igen, hol találom?
- Milyen üvegfóliát illetve tokot javasoltok a telefonra?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#3586) rellif válasza vilmaboy (#3585) üzenetére


rellif
senior tag

Szia!
Hivatalosan nincs lehetőség hívásrögzítésre.
BL nyitás után, xiaomi eu rom-ban viszont megtalálod a Miui tárcsázóban.

(#3587) atosan válasza vilmaboy (#3585) üzenetére


atosan
addikt

Szia
Hívásrögzítő nincs. Én a Cube call recorder alkalmazást használom erre a célra.
Üvegfóliát nem használok, tokból nekem jó a gyári is ha megyek valahová, itthon nélküle használom.

Maine coon

(#3588) vilmaboy válasza atosan (#3587) üzenetére


vilmaboy
őstag

Ez a gyári global rommal is megy?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#3589) ilkaművek


ilkaművek
friss újonc

Nagyon hálás lennék egy kis segítségért. :)
Xiaomo mi 9 lite. Szeretném a fotókat win10 PC re áthelyezni, mert az ottani két képszerkesztőmet használom kézműves termékeim fotóinak szerkesztéséhez
Amikor megjelenik a Mi 9 SD kártya, DCIM Kamera, és áttenném a PC megfelelő könyvtárába a fotókat, (mivel ott szeretnék rajta babrálni, ) a nézetben nem ad miniatűr képeket, csak ikon, részletek. stb. A mappa beállításokat már megnéztem, kipipáltam, amit kell, de a helyzet változatlan. Korábbi telefonom fotói látszanak miniatűrben az új, xioaomi fotók pedig nem
Az is bosszant, hogy áthelyezést követően is ott maradnak a telefonon a képek. Mintha csak átmásolnám.
Elnézést, látom, hogy itt ennyire laikus kérdések nem annyira szoktak felmerülni, de google nem segít nekem és nagyon kellene a megoldás.
Köszönöm, ha valaki válaszol.
Ili

(#3590) atosan válasza vilmaboy (#3588) üzenetére


atosan
addikt

Igen, én azon vagyok

Maine coon

(#3591) eisento


eisento
addikt

Hali. Ma megszivatott a teló rendesen gyári 10-es droid, folyamatosan elment a net. 4g volt net viszont elment visszajott...

Csináltam részét idáig jó. Ha szivat felrakom a xiaomi.eu-t újra... Kurva száját. Ráadásul nem jegyzi meg a Bt hangerőt visszarakja félre... :(((

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#3592) Tomasz72 válasza ilkaművek (#3589) üzenetére


Tomasz72
tag

Érdekes..
Fájl átvitel módban rádugtam én is a gépre, és csak egy darabig látszik...
Lehet, hogy a 10-es frissítés nyírt ki valamit..
Viszont már Sonyericsson-on is használtam a MyPhone explorert, azon van előnézeti kép...

T

[ Szerkesztve ]

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#3593) Tomasz72 válasza eisento (#3591) üzenetére


Tomasz72
tag

Nem Telenoár?
Reggel nekem is szarakodott. Repülő mód ki-be, azóta OK...

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#3594) eisento válasza Tomasz72 (#3593) üzenetére


eisento
addikt

de az. probaltam mobiladat ki-be es semmi...

mind1 rakok fel megint xiaomi.eu romot, visszakeresem melyiket erdemes feldobni es felrakom, a bt hangeros szarsag miatt mindenkeppen fel kell tegyem az megjegyzi legalabb.

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#3595) vilmaboy


vilmaboy
őstag

hogyan lehet beállítani hogy a Facebook alkalmazás elindítása akkor ne ajánlja fel a Messenger jelszó automatikus beírását? Jobb szeretném minden alkalommal magam begépelni a jelszót. A jelszavak kezelése gombra nyomva csak a messenger jelszót tudom törölni. Azzal nincsen semmi bajom hogy a messengert használja a telefon automatikusan de a facebookba ne ajánlja fel a bejelentkezést.

illetve hol lehet beállítani azt hogy ha ki van kapcsolva a telefon képernyője és kapok esetleg egy üzenetet e mailt vagy bármit az jelenjen meg a képernyőn. Pontosabban az üzenet szöveget nem szeretném megjeleníteni csak azt hogy érkezett valami. kár hogy nincs a készülék elején figyelmeztető LED Csak a hátulján a villogó felirat...

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#3596) Ferrarer


Ferrarer
tag

Sziasztok,

Ha belakott android 9-et frissítek 10-re, mindenképp kell hard reset?
Mi lesz ha nem nem nyomok resetet?

(#3597) rellif válasza Ferrarer (#3596) üzenetére


rellif
senior tag

A "megfelelő" működéshez ajánlott.

(#3598) rellif válasza vilmaboy (#3595) üzenetére


rellif
senior tag

Lezáró képernyő értésítésein belül az értesítés tartalmának mutatása.

(#3599) Yack


Yack
csendes tag

Hali.
Eddig AndroidOne-t használtam. Át lehet állítani a képen bekarikázott menüt, hogy piros és zöld gomb legyen ne két azonos színű szöveg? Nekem a szabadban szemüveg nélkül ez zavaró.

(#3600) morfondőr válasza Yack (#3599) üzenetére


morfondőr
őstag

MIUI tárcsázó tudja, csak az eu-ban nem engedélyezett GDPR miatt. Másik rom-ot kell feltenni.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.