Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:06:38

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 Lite (pyxis)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) rellif válasza qge (#3947) üzenetére


rellif
senior tag

Lehet az előre telepített alkalmazásokra gondolt.

(#3952) huberpe válasza huberpe (#3949) üzenetére


huberpe
aktív tag

szpali: oh köszi. persze miután megírtad megjelent az értesítési sávban is, hogy service framework update. ott nyilván angolul. 🙂
globál romnál azért ezek mehetnének angolul szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#3953) musli26 válasza qge (#3947) üzenetére


musli26
tag

Egy 4éves alap samsungot váltott le.
Ahhoz képest egész más.

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#3954) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok a gyorstöltést ki lehet valahol kapcsolni ? Általában úgy is este töltöm ha nem muszáj nem strapálom az aksit.

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#3955) qge válasza csucsu21 (#3954) üzenetére


qge
aktív tag

Nem, használj kisebb teljesítményű töltőfejet.

(#3956) pvt.peter válasza DroiDMester (#1144) üzenetére


pvt.peter
őstag

Meggyőztél a hozzászólásoddal, én is rendeltem mind a kettőből :P

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#3957) darthsmoke


darthsmoke
Korrektor

Sziasztok!

Az előbb lefuttattam az alábbi parancsot:
fastboot getvar anti
És 1-et kaptam eredményül...

Ez azt jelenti, hogy van anti-rollback protection?
Jelenleg crDroid van rajta, de a 20.5.14-es firmware. Vissza tudom zárni biztonságosan a készüléket, vagy téglásítom, ha megpróbálom?

Köszi,
G.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#3958) zsola400 válasza darthsmoke (#3957) üzenetére


zsola400
aktív tag

Mi 9 lite-on nincs anti-rollback! Miért akarod vissza zárni?

(#3959) darthsmoke válasza zsola400 (#3958) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Azért, mert megválnék a készüléktől, és a leendő vevőm szeretné zárva, hogy ne legyen gond a garival.
Akkor MiFlash-sel fel tudom rakni pl. ezt?
pyxis_global_images_V11.0.1.0.QFCMIXM_20200309.0000.00_10.0_global_40cdbc7698.tgz

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#3960) kszthly válasza zsola400 (#3958) üzenetére


kszthly
senior tag

Több helyen is azt olvastam, hogy a 10-es android óta van arb.
Valószínűleg így is van, nekem is azt mondja a fastboot.
A legfrissebb gyári rommal nem lehet probléma.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3961) darthsmoke válasza kszthly (#3960) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Én azt olvastam, hogy ha MiFlash-sel rakom fel, akkor nem tudom téglásítani, mert legfeljebb azt mondja, hogy nem tudja felrakni. Az xda-n egy cikkben azt írták, hogy a TWRP-s install okozhat téglásítást.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#3962) kszthly válasza darthsmoke (#3961) üzenetére


kszthly
senior tag

Valószínűleg így igaz, de a biztonság kedvéért csak a legfrissebbet.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3963) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Véletlenül benéztem és szilikon tokot rendeltem aliról a kerékpárom telefontartójához. Viszont nagyon égető szükségem lenne egy kemény tokra, ilyen fajta is bőven elég lenne: [link]
Nincs esetleg valakinek elfekvőbe otthon? Mindegy milyen színű, munkámhoz lenne nagy szükség a tokra hogy a telefontartóra feltudjam szerelni.
Helyileg Budapesten tudnám átvenni!

Ezzel kapcsolatos kérdésem hogy ha nem tudnák SOS-be szerezni ilyen tokot, akkor aliról tudtok olyan minél vastagabb kemény tokot linkelni aminek a hátulja sima? Mert nekem ez a quadlock-os telefontartóm van ami úgy néz ki hogy a tok hátuljára kell felragasztani a bepattintós rész. Tehát ezért lenne fontos hogy sima legyen a tok hátlapja, de minél masszívabb.

-Norbi-

(#3964) Tomasz72 válasza Norby86 (#3963) üzenetére


Tomasz72
tag

Szia!

Nem a legóccsób, de gyorsan hozzáférhető...

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#3965) darthsmoke válasza kszthly (#3962) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Én csak a 20.5.14-es firmware miatt parázok kicsit, hiszen az már MIUI 12, az elérhető fastboot ROM-ok viszont még mind MIUI 11-esek...

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#3966) i3odnar válasza darthsmoke (#3905) üzenetére


i3odnar
csendes tag

Rendeltem 2 db-ot belőle, illetve a DroiDMester (#1144) féle üvegfóliából is egy 2es pakkot, ha megjön mindkettő leírom majd a véleményt róluk. :)

(#3967) kszthly válasza darthsmoke (#3965) üzenetére


kszthly
senior tag

Jogos az aggodalom.
El is felejtettem, hogy a hivatalos rom még mindig 11-es....

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3968) darthsmoke válasza kszthly (#3967) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Közben vettem egy nagy levegőt, és feltoltam a fenti Fastboot ROM-ot. Hiba nélkül felment, és visszazárta a telefont. Köszi a megerősítést... :R

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#3969) i3odnar


i3odnar
csendes tag

Sziasztok!

Lenne pár észrevételem, illetve kérdésem így 2 hónapos Mi 9 Lite 11.0.1.0.QFCEUXM használat után.

- Közelségérzékelő: hívás közben akaratlanul el tudom nyomkodni a telefont/letenni a hívást a fülemmel. Olvastam még a topik elején, hogy másnál is probléma volt ez, viszont azóta nem sikerült követnem a témát ezzel kapcsolatban, hogy van-e rá azóta megoldás.

- Jack/Bluetooth fülhallgató, kihangosító halk a megszokotthoz képest: ez leginkább akkor tűnt fel, amikor egy AirPods fülest próbáltam ki i7+ on, majd a Mi9L-on és utóbbival jelentősen, már már használhatatlanul halk volt max hangerőn az AirPods. Hagyományos jack-es Pioneer fülessel is halkabb volt a telefon, mint mondjuk egy Huawei P8. Azóta a beallításokban találtam egy menüpontot "Hangeffektek" néven ahol a "MI hangjavítás"-t bekapcsolva egy fokkal javult a helyzet, de még mindig nem az igazi. [kép]

- Képernyővideó-felvevő: fülhallgatóval használva tapasztaltam a dolgot, de anélkül is fennállhat a probléma. Szóval egy YouTube-videót felvéve (nem mindig, szerintem minőségtől függ) vagy egy mixcloud-os zenét videózva, miközben teljes hangerőre van véve a telefon, a visszajátszott felvétel sokkal hangosabb illetve már recsegős hangot ad vissza, mintha erősítve lenne a hangsáv. Ha egy két egységgel visszaveszem a hangerőt, hallgathatóvá válik a felvétel.

- Képernyőkép: előfordul, hogy képernyőkép készítés után (ha esetleg rosszul, nem egy időben nyomom meg a gombokat) az értesítési sávon hibajelentés bukkan fel, egyet lementettem, de nem értek hozzá, így sokra nem mentem vele. Ez inkább csak érdekes.

- Sötét mód [kép] : így néz ki a beállítási menüje, nincs Global Dark Mode kapcsoló (egy videóban láttam, hogy ott megtalálható) viszont ez csak azért tűnt fel és kerestem rá, mert a Facebook egyáltalán nem akar átváltani sötét módra, és az alkalmazás beállításaiban sincs erre lehetőség [kép]

Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha valamit kihagytam volna még amibe belefutottam, akkor posztolom.

(#3970) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Az miért van, hogy ha megosztom a mobilnetet wifi hotspoton keresztül és hívnak telefonon akkor megszűnik a net megosztás (1 SIM kártya van a telóban)?
Lehet ezen valamit konfigurálni?
Megoldás lehet a 2 SIM kártya használata?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#3971) zsola400 válasza i3odnar (#3969) üzenetére


zsola400
aktív tag

Bootloader nyitás és fel kell rakni egy "normális" romot .eu vagy MiuiMiX ezekből is van heti fejlesztői vagy stabil és a fent említett problémáid megoldodnak.

(#3972) kszthly válasza darthsmoke (#3968) üzenetére


kszthly
senior tag

Közben utána olvastam és kiderült, hogy az "1" azt jelenti, hogy nincs anti-rollback.
Szóval felesleges volt aggódni, de jobb félni, mint megijedni.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#3973) rellif válasza pvt.peter (#3970) üzenetére


rellif
senior tag

Múltkor én is meglepődtem, hogy hívás közben nem tudtam a netet használni. :F

(#3974) ZolkoW válasza rellif (#3973) üzenetére


ZolkoW
őstag

én úgy tudom,ez minden telón normális: vagy mobilnet, vagy hívás (dual active mobilok meg már talán nem is nagyon vannak)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#3975) Tomasz72 válasza ZolkoW (#3974) üzenetére


Tomasz72
tag

Nem szűnik meg hívás közben a net, lehet csak a megosztást kapcsolja le...

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#3976) darthsmoke válasza kszthly (#3972) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Köszi, csak kicsit beparáztam... :B

Mivel elkelt a telefon, én elbúcsúzom, köszi srácok az infókat! :R

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#3977) rellif válasza darthsmoke (#3976) üzenetére


rellif
senior tag

Elég hamar (f) eladtad. Ha nem titok mi lesz az utód?

(#3978) Klaya1986 válasza darthsmoke (#3976) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Mennyiért sikerült eladni?

(#3979) darthsmoke válasza Klaya1986 (#3978) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Valamennyivel 70k HUF alatt adtam el, lényegében újként.
Az a helyzet, hogy leginkább személyes okai vannak az eladásnak, mert amúgy bitang jó készülék.
Egyrészt én a stock droidot sokkal jobban szeretem, mint a MIUI-t, és a crDroid sajnos nagyon nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet, az ujjlenyomat-olvasótól idegbajt kaptam, nyilván a gyári-alapú rendszeren jól működött volna, de nem volt kedvem kipróbálni a MIUI 12-t, mert hányok a kínai iOS-koppintástól, találjanak már ki valami eredetit... :W
Másrészt - és ez a személyesebb indok, és a nagyobbik fele - decemberben vettem egy ilyet az akkori páromnak. Nemrég szakítottunk, és azt hittem, nem fog zavarni, hogy ugyanolyan telefonom van, mint neki, de egyszerűen ilyen körülmények között képtelen voltam szeretni a készüléket. Tudom, ez baromság, de nálam sajna ez így működik... :(
Az utód egy Huawei Mate 20 lesz, külföldről rendeltem. Tudom, áruló vagyok, de az EMUI nekem sokkal inkább bejön, mint a MIUI. És az a helyzet, hogy az is "flagship lite" készülék, de valahogy azt gondolom, hogy nekem megfelelőbb lesz.
Bocsánat a hosszú fejtegetésért. Köszönök minden segítséget, hosszú idő óta ez volt az első fórum, ahol nem lehurrogtak és olvasni küldtek, ha kérdeztem valamit, hanem értelmes és normális válaszokat kaptam... :B

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#3980) Norby86 válasza Tomasz72 (#3964) üzenetére


Norby86
őstag

Szia!

Köszi a linket, de sajnos ez nekem nagyon drága opció. Ha nincs más megoldás akkor marad az ali. :(

Viszont akartam kérdezni hogy aki MIUI 12-es romot használ, menyire stabil? Mert gondolkodok rajta hogy frissítek. Sok benne még az angol szöveg?

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#3981) rellif válasza Norby86 (#3980) üzenetére


rellif
senior tag

MIUI 12-ből az első volt eddig a legjobb. Az utána lévő kettő merült rendesen. Az animációk akadoztak és a szabad RAM is 2GB körül volt. Gesztusvezérlés szintén hülyéskedett. A tegnapi már jobbnak tűnik, de majd meglátjuk.

(#3982) csucsu52 válasza Norby86 (#3980) üzenetére


csucsu52
aktív tag

Ahogy rellif is írta kb ez a tapasztalat.
Szép, friss, de kissé laggos....
VOLT!!!
Merthogy a tegnapi frissítés után sokkal smoothabb, erőtelejesebb érzet a rendszer.
Nincs mikrolagg, akku rendben, angol szöveg max a menük mélyén, de nem is fogsz vele találkozni.
Én hagyom ezt a verziót most egy darabig.

(#3983) Klaya1986 válasza darthsmoke (#3979) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Mielőtt megvettem ezt,mate 10 prot hasznàltam. A Huawei rendszere sokkal jobb szerintem is. Minden megy, minden működik. A 10-,és droiddal már nincs probléma a miuival sem. Eladtam a mate 10 prot 😭,mert kellett a 2 sim. Használtan mate 20at kerestem , nagyon tetszett megjelenése óta. De mivel drágán adták,meg nem amoled a kijelző és ki akartam már próbálni a xiaomit, így lett ez. És valóban full jó telefon ez, főleg 80ert.

(#3984) Norby86 válasza rellif (#3981) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi neked és csucsu52-nek is a választ. Végülis mennyi pluszt ad az e MIUI 12-es rendszer? Gondolok itt funkcionalitási pluszokra. Lett bene valami változás a 11-hez képest?
Bár ha valóban eltűntek a mikro lagok akkor teszek vele egy próbát. Mert engem ezek az animációs akadások, meg akku merülés kitud készíteni.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#3985) rellif válasza Norby86 (#3984) üzenetére


rellif
senior tag

Elég sok alkalmazáson módosítottak,de inkább a kinézetre mentek,mint a funkcionalitásra.

(#3986) aprokaroka87 válasza rellif (#3985) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Úgy a miui 12 kapcsán kérdezem, a beállítások-ban mennyire történtek változások, gondolok itt pl olyanra hogy valamit át raktak más helyre.

(#3987) rellif válasza aprokaroka87 (#3986) üzenetére


rellif
senior tag

Nagyjából minden maradt a helyén apró animációkkal kiegészítve.
Pár újdonság jött mint pl. képernyőidőn belül a Fókusz mód ami segít leszoktatni a túlzott telefonhasználatról :DDD vagy magánszféra védelem ami már nagyon részletesen beállítható.
stb...

(#3988) aprokaroka87 válasza rellif (#3987) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értem köszi:)

(#3989) fehermokus válasza rellif (#3981) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Érdekes tapasztalat, nálam másképp volt. Az elsővel egy kicsit jobban merítette az akksit, aztán egyre jobb lett, most már hozza a 11-es szintet. A smooth-sága nem változott, az elsőtől fogva szépen megy.
Néha olyan, mintha nem is azonos telóról beszélnénk :O . Csak nem a launcher okozza a legtöbb gondot?

(#3990) rellif válasza fehermokus (#3989) üzenetére


rellif
senior tag


05.07 és 05.14-nél is többször kellett töltenem egy nap.
Régebben 1 óra alatt 10-12%-ot csökkent az akku. :F
Minden frissítés után csinálok wipe-ot.

(#3991) Tomasz72 válasza Norby86 (#3980) üzenetére


Tomasz72
tag

Esetleg Ebay....?
Vannak svábok, akik elég gyorsan postáznak...

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#3992) Norby86 válasza Tomasz72 (#3991) üzenetére


Norby86
őstag

Ezek ahogy nézem sajnos mind szilikon tokok

-Norbi-

(#3993) fehermokus válasza rellif (#3990) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Ezzel a használattal úgy látom, hogy még az 5 óra SOT sem jön össze. Nálam szerencsére sokkal jobb a helyzet. Valószínűleg teljesen másak a telefonhasználati szokásaink, ennek köszönhető. Játék nálam nem fordul elő, csak appokat futtatok, abból is a leghúzósabb a GPS. De még azzal együtt is meg merem kockáztatni az 5 óra SOT-t, de majd egyszer kipróbálom :).

(#3994) Norby86


Norby86
őstag

Abban még tudtok esetleg segíteni hogy jelenleg melyik a legfrissebb TWRP amit érdemes feltenni a telefonra? Nem fontos a magyar nyelv csak minél frissebb legyen és stabil.

-Norbi-

(#3995) rellif válasza fehermokus (#3993) üzenetére


rellif
senior tag

Én sem játszom egyáltalán.Ez egyszerűen ilyen sz@rul teljesített.
Talán a mostanival újra meglesz a 6-8 óra.

(#3996) rellif válasza Norby86 (#3994) üzenetére


rellif
senior tag

(#3997) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Hol tudom beallitani azt, hogy a hivas vege jelezve legyen egy hanggal?
Redmi Note 3 Pro -ban volt erre lehetoseg.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#3998) Norby86 válasza rellif (#3996) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi!
Gondolom az hogy a "test" szó szerepel a nevében, nem azt jelenti hogy hibásan működne. :) Ezt próbáltad, minden gond nélkül működik?

-Norbi-

(#3999) huberpe


huberpe
aktív tag

az nfc topikban már próbálkoztam, de megpróbálom itt is, hátha tudtok rá megoldást.
szóval ma nyomtam egy tesztkört a telefon+simple kombóval. egy helyi kisboltban és a müllerben minden flottul is ment, elég volt feloldani és odatartani. viszont a tesco és a médiamarkt terminálja csak úgy volt hajlandó működni, hogy beléptem az app-ba és megnyitottam a kártyát (mondjuk így legalább volt visszajelzés :) ).
a simple-t használóktól kérdezném, hogy nekik szokott e hasonló gondjuk lenni ill. van e rá valami megoldás (mondjuk vmi miui specifikus beállítás)?
a készülék egyébként hce-re van beállítva és a simple az alapértelmezett fizetőapp.

[ Szerkesztve ]

(#4000) rellif válasza Norby86 (#3998) üzenetére


rellif
senior tag

Ezt nem próbáltam. Nem ragaszkodom a legfrissebb verzióhoz. A legelső Android 10-hez készült van fent most is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.