Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:06:38

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 Lite (pyxis)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) havri1 válasza havri1 (#3400) üzenetére


havri1
félisten

Kicsit kibontanám ezt a kérdést.
Nagyon régóta használom a MIUI-t, kezdetek óta csak a developer romokat (eleinte MIUIHU, aztán a Mi8-ra -én azt használom - ez nem készült, ekkor tértem át a multi/EU-ra). Hogy miért?
Alapvetően az újdonságok, és az tiszta rendszer használata miatt. Tapasztalataim szerint a CN alapú romok jobbak. (EU Mi8-nál arra épül már régóta, többinél nem tudom, nem néztem utána)
Nem szeretem a google tárcsázót, nem szeretem a sok google applikációt, amit alapban a stabil tartalmaz, nem beszélve a reklámokról.
Megszokás. A dev-ek nagyon nagyrészt már napi használatra alkalmasak. A stabil is dev, csak át van nevezve, esetleg kicsit zsúfoltabb a heti lebontáshoz képest.
Amit fentebb írtam problémákat, egyedül a Mi9-nél jelentkeztek. Ez a TWRP titkosítás, meg ez az SD engedély..egyik készüléknél sem találkoztam egyik hibával sem. Ezért furcsállottam. Nagyon nem másznék bele, mivel nem az én készülékem, gondozásmentes (OTA nem megy, sosem szedi le, szerver hibát dob minden alkalommal, tehát ha nem szedem le a zip-et, nem frissül, ez is csak Mi9).

[ Szerkesztve ]

havri

(#3402) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok. Két kérdésem lenne :

-Telefon ne zavarj módban van, ennek ellenére qrva hangosan pittyeg a messenger. Hogy lehet ez? Ráadásul ha lehúzom a hangerőt az nem szabályozza a pittyegés hangját. Valahogy hülyén működik. Nektek is?

- Másik kérdés :Bekapcsoltam az allways on display oráját. Beállítottam, hogy éjjel 2-től reggel 8-ig működjön. Éjszaka random módon 1-1 percre bekapcsol, majd elalszik, de reggel 6 óta kb folyamatosan működik. Ennek mi a logikája?

(#3403) havri1 válasza havri1 (#3399) üzenetére


havri1
félisten

Szóval itt van a művelet.
Engedélyt megnéztem, elvileg van neki. Hol kellene még megadni?

havri

(#3404) kmarci25 válasza qge (#3396) üzenetére


kmarci25
veterán

Mert két külön app a kamera és a galéria. Mindkettőnek kell az sd írás jog.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3405) Andris837 válasza lizakattila (#3389) üzenetére


Andris837
senior tag

Biztosan a háttérben frissített és azért nem tűnt fel. Mostanság eléggé elfoglalt vagyok és nem mindig "figyelem" a nem fontosabb értesítéseket. A frissítésről talán nem is kapok a kezdőképernyőre értesítést.

egyedülülő (3398): Véleményem szerint szép képeket csinál. Az, hogy az S7-hez képest milyet, azt inkább te magad tudnád lecsekkolni. Érdemes lenne a tesztben készült fotókat (köszi érte AliceWake :R ) összehasonlítani pár általad készített képpel és tisztul a kép, illetve még ezen az oldalon is érdemes nézelődni. Ha van kedved egy-két videós tesztet is nézz meg, hogy ők mit mondanak a készülékről, kamerájáról.

Összességében nekem egyébként a véleményem az, így pár hét használat után, hogy nagyon jó döntést hoztam amikor ezt a készüléket választottam. Amire én használom arra bőségesen megfelel, talán ki se használom teljesen a készülékben lévő lehetőségeket.

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#3406) havri1 válasza kmarci25 (#3404) üzenetére


havri1
félisten

És ezt hol?
Esküszöm nem találom.

havri

(#3407) rellif válasza havri1 (#3403) üzenetére


rellif
senior tag

Cloud szinkronizálást ha kikapcsolod és a Google fotót használod a galéria helyett, akkor mit csinál?

(#3408) havri1 válasza rellif (#3407) üzenetére


havri1
félisten

Basszus, én voltam a hülye, megoldva:D
Egy lépés kimaradt..... :W

havri

(#3409) Faterkam válasza vizibolha (#3393) üzenetére


Faterkam
addikt

Nálam pár banki app, Waze, Bkk, Voda, Tkom van fent. Semmi más. Itt olvastam, hogy 9-re visszamenni nem egy egyszerű dolog. Én meg nem vagyok egy nagy telefonguru :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#3410) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Ha a Sprinter nem csúszik ismét, akkor kedden én is egy ilyen készüléket fogok nyomkodni.
Ahogy a hozzászólásokat olvasgatom, szerintem én nem frissítem 10-es droidra. Inkább kivárok vele.

Maine coon

(#3411) akos3


akos3
addikt

Valaki tud ajánlani egy működő futó appot? Már egy csomót kipróbáltunk, de csak az idő kezd el szamlalodni, az útvonalat nem mutatja pedig be van kapcsolva a GPS.

(#3412) Winnie The P válasza atosan (#3410) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia! Őszintén, szerintem jobb mint a 9-ed droid volt. Jobb az akksi idő, színesben jönnek az értesítések az aod-ra amit én használok appokat (fb,gmail, msn, nem fogadott hívás, szemetes,) lehet kihagytam valamit. Persze ez saját vélemény. Volt gondom, még van is de együtt tudok vele élni.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#3413) rellif


rellif
senior tag

Talán a MIUI 12 jobbra sikerül majd,mert ez elég "érdekes" lett.

(#3414) atosan válasza Winnie The P (#3412) üzenetére


atosan
addikt

Köszi,
Amíg megjön még őrlődök a frissítésen. Egyelőre a nem felé húzok.

Maine coon

(#3415) Winnie The P válasza atosan (#3414) üzenetére


Winnie The P
őstag

Ennek a telefonnak már akkor is így kellett volna működnie amikor kivettem a dobozból.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#3416) kmarci25 válasza akos3 (#3411) üzenetére


kmarci25
veterán

Az app akkuoptimalizációját kapcsold ki, adj meg nekiminden engedélyt, és lakatold le (menü gombra mutatja a futó appokat, ott hosszan nyomsz rá és a lakatot választod). Ez elvileg segít.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3417) atosan válasza Winnie The P (#3415) üzenetére


atosan
addikt

Ok, döntetlen :)
Azért még jöhet mástól is pro kontra

Maine coon

(#3418) gyépés válasza atosan (#3417) üzenetére


gyépés
aktív tag

Az android 10 jobb. Pláne, ha rögtön frissíted, mielőtt belaknád és nem frissítgeted később sem a gyári appokat alfa meg béta apk-kból, és kivárod, míg megjön a stabil verzió OTA-n. Így szuper.
A frissítés után az akksiidőm beesett kb. felére, de mostanra mintha magához tért volna. Megint 7 és fél óra képernyőidőnél járok és még 30 százalék van benne. Az AOD, a sötét mód meg az ujjlenyomat olvasó is sokkal jobb a 10-esben.
Ja, és a developer menüben NE kapcsold ki a MIUI optimalizációt! Olyan anomáliákat tud okozni, el sem képzeled. :N

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#3419) Gabor.Sz


Gabor.Sz
csendes tag

Sziasztok!

Kerestem itt a fórumban, de nem találtam, hogy mi a véleményetek a xiaomi eu romokrol? Nekem most a global stabil van fent (amivel jön a teló). De aggaszt a Google tárcsázó, a miuis szimpatikusabb volt, és még hívásrögzítés is volt. A xiaomi euban van ugye? Vagy a sima globálban, ami nem herélt?

Válaszotok előre is köszönöm!

(#3420) atosan válasza gyépés (#3418) üzenetére


atosan
addikt

Köszönöm!
Alakul ez. Pont az akku idő kellene a legjobban, de ha beáll néhány töltési ciklus alatt, akkor oké. Már csak keddig kell várni.

Maine coon

(#3421) Klaya1986 válasza atosan (#3420) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Nekem legalább ugyanolyan jó a rendszer, mint előtte. Aksi is jól bírja. Aod meg végre teljesen frankó, használom már én is. Igaz én frissítés után csináltam egy teljes gyalulást. Két SIM, folyamatos mobilnet, háttérben torrent, másfél óra játék, automata fényerőn. Ha nem játszok☢️ , akkor általában másfél nap és kb 7 óra képernyő idő az átlag.

(#3422) rellif válasza Gabor.Sz (#3419) üzenetére


rellif
senior tag

Szia!
Pedig elég sokszor ki lett tárgyalva. A dev. verziók mindig hozhatnak meglepetéseket, így nem a többség kedvence.
A 11.28-as "etalon" -nak számít ill. ha arról frissítesz, akkor a 3.26 is jól fog működni. Miui tárcsázó hívásrögzítéssel benne van.

(#3423) gyépés válasza atosan (#3420) üzenetére


gyépés
aktív tag

Torrent nélkül még a 10 óra is kijöhet:

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#3424) atosan válasza gyépés (#3423) üzenetére


atosan
addikt

Köszi Neked is. Nálam 10 óra nem lesz. Mióta otthon tanulás van, lányommal délután megy a COD ezerrel :D
Meggyőztetek. Megjön, frissíttem, biztos ami biztos kap egy fr-t, aztán belakom.

Maine coon

(#3425) DroiDMester válasza gyépés (#3423) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Telefon NEM arra van hogy torrentezzél rajta! :O

Ahogyan bevásárolni sem járunk tankkal!

Sok embernél ez a probléma, hogy nincsenek tisztába mi mire való! Aztán meg jönnek bőgni hogy milyen szar a telefon meg lemerül 3-4.óra alatt! :W

(#3426) Gabor.Sz válasza rellif (#3422) üzenetére


Gabor.Sz
csendes tag

Szia rellif!

Nagyon köszönöm a választ!
Azt tudtam, hogy a dev meglepetésekkel teli, de úgy láttam van belőle stabil is. Nekem csak a hangrögzítő megléte a lényeges, meg ez a Google üzenetek is elég fura. Mindenesetre sokat segítettél, hogy melyik az ajánlott verzió! Köszi mégegyszer!

(#3427) gyépés válasza DroiDMester (#3425) üzenetére


gyépés
aktív tag

Gondolom ez félrement, Klaya1986-nál látszott, hogy a torrent kliens a fő fogyasztó, arra utaltam. Bár szerintem a panaszkodókkal kellene ezt inkább közölni...

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#3428) Klaya1986 válasza DroiDMester (#3425) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Miért? Szerinted mire való egy okostelefon 2020ban? Szerintem mindenre,amire alkalmas. Ide tartozik a torrent is.

(#3429) kmarci25 válasza DroiDMester (#3425) üzenetére


kmarci25
veterán

Jaj, dehogynem járnék bevásárolni tankkal, ha lenne itthon egy! Nem lenne gondom a parkolóhellyel! :D

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3430) Andris837


Andris837
senior tag

Torrentezni valóban nem érdemes telefonról, de néha-néha én is elindítok 1-2 kisebb fájlt (pl. ebookot), de nem futtatom a telefonon, hanem PC-n "töltöm majd vissza".

Klaya: Igazad van, minden olyan dologra alkalmas, amire van alkalmazás, az már más kérdés, hogy ennek vannak hátrányai is. A torrent, ami folyamatosan fut a háttérben az persze, hogy használja az energiát, adatforgalmat generál folyamatosan. :K

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#3431) Klaya1986 válasza Andris837 (#3430) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Egy szóval sem mondtam, hogy elégedettlen vagyok az aksival. Ahogy látható,16 órával a töltés után,5 óra képernyő idővel még 30% voltam. Teljesen rendben van. Nyilván nem egész nap megy a háttérben a torrent.3 filmet töltöttem le. Utána kikapcs.

(#3432) DroiDMester válasza Klaya1986 (#3431) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

a 3.filmet PC.n 10-15.perc alatt letöltöd, és nem kell a telefont kínozni és totál feleslegesen meríteni az aksit!

Ahogy írtam, minden dologra megvan a megfelelő célhardver!

(#3433) Klaya1986 válasza DroiDMester (#3432) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Telefonon is kb annyi volt, 15 perc :D amúgy meg miért lenne kínzás neki? Ezek nem telefonok már elsősorban , hanem multimédiás eszközök. Mate 10 pron rendszeresen nyomtam így majd otg és mehet tv-re. Másfél év után ugyanolyan jó volt az aksija. Ha ez megfekszik arra van a turbados prémium garanciám.

(#3434) gyépés válasza DroiDMester (#3432) üzenetére


gyépés
aktív tag

Ezek már zsebszámítógépek telefon és kamera funkciókkal megtoldva. Én akkor vettem az első normálisabb okostelefonom, mikor kiderült, hogy kb. ugyanarra tudom használni, mint az asztali gépem, csak kisebb a kijelzője. Mivel a telefon meg a kamera nem érdekelt sosem. Vonalas telefonnal, fényképezőgép nélkül bőven ellennék most is, de beleépítették a zsebszámítógépembe. :) Mindenkinek mást jelent egy ilyen eszköz. Van aki folyamatosan fényképez, videózik vele, neki inkább kamera.
Amúgy is errefelé halad a világ. A Tesla sem autógyátó, hanem IT cég, csak a cuccait egy autó funkcióival gyúrja egybe, úgy árulja. Épp azért van ennyi funkció mindenben, hogy ha valaki arra szeretné használni, használja arra, más meg ha másra akarja, használja másra. Lehet nem ideális, de lehet használni.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#3435) vizibolha


vizibolha
tag

Sziasztok!

Az akku használati statisztika ablak akkor "resetelődik", mikor 100%-ra töltöm fel?

(#3436) rellif válasza vizibolha (#3435) üzenetére


rellif
senior tag

Igen. :K

(#3437) bodorjanos


bodorjanos
aktív tag

Sziasztok!

Mindig nyuglodok valamin :)
Nem merul veszesen a telefon, de furan sokat van ebren.
Mintha az accelerometer es a motion detection (sns_smd) sokszor felebresztene az eszkozt es nem hagyna aludni. Fura, hogy 4 orabol majdnem 1 orat ebren van...
Global 10-es rom, 9-rol frissitve wipe nelkul. Nem akartam mindent ujra beallitani...
Jogokat korlatozom, amennyire tudom. Gps, nfc, mobil net bt es wifi is aktiv normal esetben.
Talalkozott valaki mar ilyennel?

Koszi elore is!

J.

[ Szerkesztve ]

(#3438) gixxergabi válasza bodorjanos (#3437) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Ezek a zsebben figyelő képernyőzár funkciók meg felemelem felvillan az ujjlenyomat ikon be van kapcsolva?

(#3439) somé válasza rellif (#3422) üzenetére


somé
őstag

Ezt a 11.28-as "etalon"-t honnan lehet letölteni? Bocsánat a tudatlanságomért, de ha ez megvan, akkor azt a telefonra másolom és recovery (ezt is fel kell tenni?) módban kiválasztva tudom telepíteni? Ezek a dolgok kicsit kínaiak nekem. Bootloader-t viszont nyitottam, ha az szükséges. :)
Köszönöm előre is.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#3440) bodorjanos válasza gixxergabi (#3438) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

A zsebmod be volt kapcsolva, a felemelesre bekapcs es a ujjnyomat erzekelo megjelwnese ki van kaocsolva. Zsebmodot kilottem, meglatjuk, ez segit-e vagy sem. Koszi a tippet!

(#3441) rellif válasza somé (#3439) üzenetére


rellif
senior tag

TWRP-re lesz szükség a telepítéshez. Az összefoglalóban a leírással megtalálod.
Xiaomi EU 11.28-as

(#3442) qge válasza bodorjanos (#3437) üzenetére


qge
aktív tag

Ezeket nem teszi le aludni a gms doze magisk modul?

(#3443) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Keddre számoltam a telefonnal, de meglepődtem mikor ma megjött. Szíp kík :D
Megy a frissítés, aztán belakom.

Maine coon

(#3444) bodorjanos válasza qge (#3442) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Huuu, ennyire nem vagyok guru, hogy ezt meg tudjam valaszolni 😃😃😃 Gyari rom van rajta, gondolom abban nincsenek magisk modulok. Ds ha.igen, es memondjstok, mit kene csinalnom a mukodesehez, kiprobalom ;)

(#3445) qge válasza bodorjanos (#3444) üzenetére


qge
aktív tag

Nem, gyári romban tényleg nincs Magisk. :B

(#3446) bodorjanos válasza qge (#3445) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Akkor jol.sejtettem 😃 Azt ki lehet szerintetek valahogy deriteni, hogy melyik app keri az adatokat az erzekelotol?
Az sns_smd a legnagyobb ebrentarto. A betterbatterystats es a gsam battery monitor van fennt, de egyik se mondja meg egyertelmuen, melyik progi is generalja... lehet.persze a rendszer a ludas...

(#3447) Andris837 válasza atosan (#3443) üzenetére


Andris837
senior tag

Használd egészséggel! :)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#3448) somé válasza rellif (#3441) üzenetére


somé
őstag

Köszönöm. Odáig eljutottam, hogy telepíteném a ROM-ot (Opció1), de amikor a Swipe to confirm Flash csúszkát elhúzom azt írja pirossal, hogy Updater process ended with ERROR: 7
Error installing zip file 'ROM név'

Tégla lett :F

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#3449) zsola400 válasza somé (#3448) üzenetére


zsola400
aktív tag

Melyik TWRP használod, format data megvolt?

(#3450) somé válasza zsola400 (#3449) üzenetére


somé
őstag

Ezt: mi9lite_twrp_install_By_DroiDMester_v3.zip
Igen, megvolt.

A fantáziához intelligencia szükséges.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.