Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:06:38

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 Lite (pyxis)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) rellif válasza somé (#3450) üzenetére


rellif
senior tag

Teljes formázás is megvolt?
(adatok formázása--yes)

(#3452) somé válasza rellif (#3451) üzenetére


somé
őstag

Igen, minden a leírás szerint. Viszont a gyárit vissza tudtam tenni, hála az égnek minden rendben.
Azt hiszem majd valaki hozzáértőbbre hagyom a dolgot, ha találok a közelben. (Csak kell az a hívásrögzítés.:)

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#3453) fehermokus


fehermokus
aktív tag

Nézelődőknek szól, akik vergődnek rajta, hogy Note 8 Pro-t, vagy Mi 9 Lite-ot vegyenek: olvassátok el előtte ezt a cikket!

[ Szerkesztve ]

(#3454) atosan válasza Andris837 (#3447) üzenetére


atosan
addikt

Köszi :)
Első kérdésem: tárcsázónak nincs közvetlen tárcsázás widgetje?

Maine coon

(#3455) Yack


Yack
csendes tag

Sziasztok.

Gondolkodom egy ilyen telon. Azt olvastam, hogy a hangszóró hangereje, nem túl acélos. Én főleg telefonálás mellett filmnézésre használnám. Most egy Mi A1-em van. Valakinek van összehasonlítási alapja hangerő terén? Ha legalább olyan hangos megfelel.

(#3456) novinyul válasza Yack (#3455) üzenetére


novinyul
veterán

Bőven van olyan hangos, bár nem annyira telt a hangzás mint a MI8 lite-n. De filmezni meg beszélgetésre(kihangosítva) tökéletes.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#3457) Yack válasza novinyul (#3456) üzenetére


Yack
csendes tag

Köszi!

(#3458) atosan válasza atosan (#3454) üzenetére


atosan
addikt

Érdekes, Poco launcherrel meg van :Y

Maine coon

(#3459) qge válasza atosan (#3458) üzenetére


qge
aktív tag

Bár nekem nem gyári rom van, de a telefonkönyvből sztem tudsz kitenni kontaktokat az asztalra....ha erre gondoltál.

(#3460) Faterkam válasza qge (#3459) üzenetére


Faterkam
addikt

Kitenni ki lehet, de nem hívja egy érintésre! :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#3461) zsola400 válasza somé (#3452) üzenetére


zsola400
aktív tag

TWRP frissítést még megpróbálhatod a legújabbra:

Ebben csak angol/orosz nyelv van viszont több plusz funkciókkal
twrp 3.3.1-8 pyxis by brigudav

vagy

Ebben van magyar nyelv is kevesebb extrával
twrp 3.3.1-3 by mauronofrio

A frissített twrp-k mehetnek az összefoglalóba is.

(#3462) atosan válasza qge (#3459) üzenetére


atosan
addikt

Köszi, nem arra gondoltam. Közvetlen tárcsázás a neve, rábökök és már hívja is a kontaktot. Gondoltam most, hogy már van alkalmazáslista, maradok a gyári launcheren, de ez a funkció nincs benne. Ment fel a Poco, végül is házon belüli cucc ez is.
Azért érdekes, hogy ott meg van alapból ilyen widget, tehát nem a google névjegyek sara.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#3463) rellif válasza zsola400 (#3461) üzenetére


rellif
senior tag

Délután berakom.
Épp tegnap néztem, hogy van már kb 10 TWRP variáns. :U

(#3464) Ferrarer


Ferrarer
tag

Sziasztok

A telóm feldobta a V11.0.1.0.QFCEUXM frissítést.
Mik a tapasztalatok, érdemes feltenni, nem lett rosszabb az akkuidő?
Általában nem a legjobbak a főverziós frissítések elsői kiadásai...

(#3465) qge válasza atosan (#3462) üzenetére


qge
aktív tag

Erre gondoltál te, látom, csak azon a romon, amit te használsz, nincs. Nekem ilyen:

(#3466) atosan válasza qge (#3465) üzenetére


atosan
addikt

A romban benne van, elég volt egy launcher csere. Valószínűleg MIUI kezdőképernyő bug.

Maine coon

(#3467) rellif


rellif
senior tag

Tegnap belefutottam a 3.26-os ROM-nál az üres asztal hibába. Egy ideig jól ment(11.28 volt az alap, erről frissítettem.)
Már mindent leszedtem,visszaállítottam mikor gyanús lett, hogy az App Vault frissült a play áruházból. Töröltem a frissítést és megszűnt a hiba is. Érdekes, hogy a - 1 képernyő ilyen kavarodást tud okozni. :U

(#3468) Winnie The P válasza Ferrarer (#3464) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia! Olvass egy kicsit visszább, volt már szó róla.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#3469) fehermokus válasza rellif (#3467) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Nova launcherrel szerencsére még ilyesmi nem fordult elő :O .

(#3470) qge válasza rellif (#3467) üzenetére


qge
aktív tag

Ezt már akartam kérdezni, tehát neked volt 11.28, aztán arról frissítettél 3.26-ra....mennyiben számít, hogy miről frissítettél 3.26-ra? A telepítés nem ír felül minden fájlt, funkciót? Wtf? :DD

(#3471) rellif válasza qge (#3470) üzenetére


rellif
senior tag

Tisztán telepítve nem volt jó 3.26-os.
Pár nap múlva visszaraktam a 11.28-ast, majd erre frissítettem a 3.26-ost és hozza a 11.28-as szintjét akkuidőben ill. minden másban is. Régebben custom ROM-nál sem volt mindegy milyen alapra ment fel. Szóval passz, de így jól működik... :C

(#3472) qge válasza rellif (#3471) üzenetére


qge
aktív tag

Érdekes.......ha biztosan tudnám, hogy vissza tudom állítani a twrp backup-ot (mert eddig ezen a telefonon még sosem sikerült) megpróbálnám. Most 11.28 miuimix van....

(#3473) ginola válasza zsola400 (#3461) üzenetére


ginola
addikt

Ezek a TWRP sem tudják a teljes rendszer visszaállítást?

(#3474) vizibolha


vizibolha
tag

Sziasztok!

Az normális, hogy egy 30-60 másodperces fhd/60fps video mérete 3.25gb?
Egy rögtön előtte felvett meg 141mb?

(#3475) rellif válasza vizibolha (#3474) üzenetére


rellif
senior tag

Szerintem valami nem stimmel.
Egy 4K videó nálam 30fps/50Mbps mellett, percenként 400MB alatt van.
Mediainfo-val nézz rá.

(#3476) atosan


atosan
addikt

Arra még mindig nincs megoldás, hogy az értesítési sávon az óra, akku ikon stb méretét picit megnövelni?

Maine coon

(#3477) rellif válasza atosan (#3476) üzenetére


rellif
senior tag

Sajnos nincs.

(#3478) vizibolha válasza rellif (#3475) üzenetére


vizibolha
tag

Megnéztem, fél óra eltéréssel csináltam két videót március elején, ugyanazokkal a beállításokkal és az egyik 3.25 a másik 146.

(#3479) vizibolha


vizibolha
tag

(#3480) atosan válasza rellif (#3477) üzenetére


atosan
addikt

Köszi! Régebben volt egy ilyen téma, de nem mentettem, azóta sem találom.

Maine coon

(#3481) gixxergabi válasza atosan (#3476) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Itt tudod, kisebbre kell írni a számot, de minden változik nem csak az értesítési sáv mérete...

(#3482) zsola400 válasza rellif (#3463) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ma is jött egy frissített TWRP

twrp 3.3.1-9 pyxis by brigudav

(#3483) atosan válasza gixxergabi (#3481) üzenetére


atosan
addikt

Köszi! Próbálgatom, de nem akar olyan lenni mint szeretném.

Maine coon

(#3484) ginola válasza zsola400 (#3482) üzenetére


ginola
addikt

Ezt hogyan kell telepíteni?

(#3485) zsola400 válasza ginola (#3484) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ha van már fent TWRP:
install > instal image (kiválasztod a fájlt .img) > flash recovery

(#3486) ginola válasza zsola400 (#3485) üzenetére


ginola
addikt

Köszi, ezzel már jó a rendszer teljes lementése és visszaállítása?

(#3487) Stephan89


Stephan89
aktív tag

Sziasztok!

A kijelzővel kapcsolatban igaz az, ahogy a Media Markt hirdeti? Valóban Samsung Amoled panel van benne, mint az MI9-ben? [link]

A feleségem Iphone SE-jét váltaná, többek között a minőségi kijelző, és a pontos érintésérzékelés feltétel lenne (miután az SE-t már néha kivágnám az ablakon, annyira pontatlan :D ) . Ezért vacillálok ez, és a Samsung A71 között. Továbbá még a hívás közbeni hangerő, és a hangszóró fontos feltételek, mert lusták vagyunk néha csatlakoztatni a bluetooth hangszóróhoz egy két zeneszám erejéig. :)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3488) atosan válasza Stephan89 (#3487) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Nem tudom, hogy Samsung gyártmány a kijelző vagy sem. A70-ről jöttem, nekem jobban bejön ennek a telefonnak a kijelzője, kalibrációja. Pontosság ok.

Maine coon

(#3489) DroiDMester válasza Stephan89 (#3487) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Az összes XIAMOMI telóban, amiben AMOLED van mind SAMSUNG panel van.

(#3490) zsola400 válasza ginola (#3486) üzenetére


zsola400
aktív tag

Teljes rendszer lementést tudja, csináltam többet is de visszaállítás még nem kellett, azt nem tudom. Elvileg tudnia kell, nem írták még hogy nem menne. Viszont android 10-ről visszafelé 9-re volt akinek nem sikerült visszaálítani.

(#3491) ginola válasza zsola400 (#3490) üzenetére


ginola
addikt

Köszönöm. Teljes mentésnél miket jelölsz be?

(#3492) novinyul válasza DroiDMester (#3489) üzenetére


novinyul
veterán

Már nem igazán így van. Egyre jobban állnak át a VisionX kijelzőkre Amoled szinten, MI széria még Samsung kijelzőket kap.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#3493) galervin93


galervin93
őstag

Van egy olyan gondom (Global 11.0.1, frissítés után FR volt), hogy ide a PH lapcsaládba hsz. írásakor néha durván beakad a gépelés (Gboard), nem mennek be a karakterek, pontosabban mondva minden leütést érzékel, mert pl. felkínál következő szót, helyesírás-javítást stb. azokra a szavakra is, amiket nem is látok, aztán egy pár pillanat múlva megjelenik gyorsan az összes addig gépelt karakter, szó (maga a telefon nem fagy, nem akad, minden egyéb funkció fluid). A törlés ugyanígy "darabos", ha pedig folyamatosan nyomom a törlést akkor ziher "túlszalad" azon a részen, mint amit törölni szeretnék. FR óta ilyen. Mi lehet a gyíkja?

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#3494) rellif válasza galervin93 (#3493) üzenetére


rellif
senior tag

Nálam is gyakran előfordul, pedig én SwiftKey-t használok.

(#3495) Klaya1986


Klaya1986
aktív tag

Hali . Eléggé off téma. Elégedett vagyok a mi 9 lite-tal, de mivel nálam egy felsőkategóriás teló is max 1 évig húzza, így a mi9 lite így 5 hónap után lassan lehet cserélendő lesz.Elég a mindennapokra, de valahogy hiányzik a premium érzet, ami a mate 10 pronál megvolt. Keresnék valami komolyabb telefont, de nagyon elszálltak az árak. Olyan 200 körül szánnék rá max. Sz s10 plus már elég jó áron van, de a fórumot olvasgatva hát... Van valakinek esetleg tapasztalata vele? Esetleg más, hasonló kategóriájú telefonnal? Mire lenne érdemes cserélni ? Ezzel a 90 körüli árával elég magasra tette a lécet a telefon a kategórián belül. Ezért elég nehéz váltani valami sokkal jobbra , aminek az ára sincs elszállva.

(#3496) atosan válasza Klaya1986 (#3495) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Merem ajánlani a Honor 20, Honor 20 prot. Ugyan az a bele mint a P30 szériának. H20-am volt, most a feleségem használja. Nem igazán van benne kivetni való.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#3497) Klaya1986 válasza atosan (#3496) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Bár nem írtam, de amoled mellett maradnék. Jó dolog, hogy nyári napsütésben is látok mindent :D A honor 8am imádtam, de nyáron kb nulla amit láttam a kijelzőből. A balatoni nyaralást vakon fényképeztem végig :D

(#3498) havri1 válasza Klaya1986 (#3497) üzenetére


havri1
félisten

Még egy kicsit teszel hozzá, és mi10.
Szerintem.

havri

(#3499) Timer válasza Klaya1986 (#3495) üzenetére


Timer
veterán

OnePlus 7T, amíg kapható. El nem tudom képzelni, mi ok lehet arról váltani 1 éven belül. Alza hivatalos partner, gyári garanciát kapsz tőlük, és hazai számlát (ha ez esetleg fontos).

[ Szerkesztve ]

(#3500) Klaya1986 válasza Timer (#3499) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Néztem már, és valóban kb tökéletes telefon lenne. Egy bajom van vele, előlről tucat, mint a mi 9 lite kb. Notch nélkül már venném is. A pro változata már drága és talán már túl nagy is lenne. Samsung vonalon S10 lite , note 10 lite gagyi külsejű tégla, huawei kilőve.. hm, talán megvárom a k30 prot, hátha megáll 200 körül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.