Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:06:38

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 Lite (pyxis)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) Timer válasza Klaya1986 (#3500) üzenetére


Timer
veterán

Most, hogy úgy 1 órája engedtek a 7T árából száz dolcsit, talán megbarátkozhatnál a noccsal! ;)

(#3502) DroiDMester válasza Timer (#3501) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem tudom mit erlölteted a 7T-t? Ezzel az erővel vehetne Mi9 T Pro-t is ami egy 50.esel olcsóbb is mint a 7T, és kb semmivel sem rosszabb nála, és még noccs sincs rajta!

Volt 7T-m(a megjelenése után ~2.hónappal) és nem estem tőle hanyatt, tele volt bugokkal, így nem bírtam vele sokáig néhány hét múlva eladtam!
És van Mi9 T Pro-m is(már ~8.hónapja) sokkal jobban szeretem

(#3503) Klaya1986 válasza DroiDMester (#3502) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Nekem a mi 9t pro megfelelne tudásilag mindenképp. De ahogy írtam, hiányzik a prémium érzet 😂 nekem a mi9t pro minden csak nem prémium. Elég gagyi a hátulja.

(#3504) DroiDMester válasza Klaya1986 (#3503) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

a 7T nek még gagyibb a hátlapja mint a Mi9 Lite-nak akkor már kapásból az is felejtős lesz neked!

Bár nem értem mi a gond az Mi9 szériával! nekem van jelenleg Lite és T Pro-m is, semmi gond a készülékházzal, sem a hátlappal!

Munkatársam nemrég vett S20 Plus-t annak sincs semmivel sem prémiumabb érzete akár hogy fogdostam, előtte S10 Plus volt neki, az sem volt jobb!
Szóval nem értelek mi az ami hiányzik neked!

Inkább az van hogy sok felesleges zsetonod van, és szereted cserélgetni a telóidat mint más az alsógatyáját!.....

[ Szerkesztve ]

(#3505) kmarci25 válasza DroiDMester (#3504) üzenetére


kmarci25
veterán

És akkor mi van? Nem mindegy, hogy mire költi a pénzét? Amúgy meg ha úgy érzi, hogy valami prémium, akkor neki az, szubjektív dolgokról felesleges vitázni...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3506) Timer válasza DroiDMester (#3502) üzenetére


Timer
veterán

Nem erőltetem, csak feltett egy kérdést a Kolléga, és annyiért szerintem bestbuy az a teló. Olvasom a 7T topikot, őszintén szólva nem rémlik, hogy találkoztam volna jelentősebb buggal. 7 Pro-m van, az is működik szépen, nem emlékszem különösebb gondra annál sem, a szoftver verzió pedig lényegében azonos. De no offense, a Mi9 T Pro sem rossz gép. Azt viszont cáfolom, hogy Mi 9 Lite jobb lenne a hátlap tekintetében, mint a 7T. Konkrétan a közelében sincs az anyaghasználata, pláne tapintásra, a design viszont lehet megosztóbb, ezt aláírom.

Novinyul: nekem élőben meggyőzőbb a 7T, de ez tényleg egyéni preferencia.

[ Szerkesztve ]

(#3507) novinyul válasza Timer (#3506) üzenetére


novinyul
veterán

Anyaghasználatot annyira nem emelném ki egyiknél sem. A 9lite is fém keret GG5 üveg között, ráadásul kifogástalan kidolgozással. A 7T szintén fém + üveg kombó, szintén kifogástalan szereléssel. :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#3508) Klaya1986 válasza DroiDMester (#3504) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Nem az összeszerelés minőségével van bajom , sem az anyaghasználattal. Igazából nehéz ezt megfogalmazni. Szintén csak a mate 10 prot tudom példának hozni. Szintén üveg és fém. De mintha egy darabból lenne kifaragva az egész, brutálian egyben volt, talán rátett még a szálcsiszolt fém keret is a prémium ézretre. Mellesleg vékonyabb volt ,amin lehet rugózni, hogy 1 mm csak. De egy tokkal még mindig elegáns volt, a mi 9 lite ha nem is tégla, de semmiképp nem egy kecses telefon tokban. Az s10 plus is azért tetszik , mert légies. Hát vannak igényeim na :D De ezek az idióta árazások.... lassan 400 alatt nem lesz flagship. Az új oneplus 8 pro is több , mint 1000 dodó. Nálam 200 a lélektani határ, bár már az is sok egy telefonért.

(#3509) novinyul válasza Klaya1986 (#3508) üzenetére


novinyul
veterán

Minden Xiaomi megfordul nálam, de pont pl. a 9lite egy rohadt jól összerakott telefon volt, persze valamivel vastagabb volt(4000mAh akkumulátor) de egy minőségi tokban nagyon jó fogása volt. De ha a Mate 10pro-t hozod fel minőségre, ott engem max a színe fogott meg(bronz barna), de semmivel nem volt jobb akár egy HTC, Samsung, Xiaomi stb. telefonnál.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#3510) atosan


atosan
addikt

Aod frissítés

Maine coon

(#3511) morfondőr válasza atosan (#3510) üzenetére


morfondőr
őstag

Üdv!
Már egy ideje szemezek ezzel a készülékkel, de most azt látom, hogy egyre több helyen kerül nem rendelhető státuszba. Ezek szerint lassan kivezetik a modell-t, nem igazán érdemes várni a vétellel? A következő generáció ahogy nézem sokkal drágább lesz, mint a 9-es, ennél többet pedig nem szívesen szánnék rá.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#3512) atosan válasza morfondőr (#3511) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Szerintem már nem lesz új készlet. Nem bántam meg, jó kis gép ez :)

Maine coon

(#3513) zzola válasza morfondőr (#3511) üzenetére


zzola
félisten

MM-ban van még 64GB-os 90--ért.

(#3514) eisento


eisento
addikt

Hali. Mcdonalds app megy vkinek gyari android 10-en?

Nekem nem akar azt irja rootolt. Bootloader nyitva van de eddig is nyitva volt es xiaomi eu romnal nem csinalta gyarin meg igen :DDD :F

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#3515) morfondőr válasza zzola (#3513) üzenetére


morfondőr
őstag

és atosan

Köszi a választ! Alzán nézem 85-ért, 2 év garival, ha jól tudom ők is hivatalos forgalmazók. Még a 9T is tetszik, de az meg ennyiért csak zuggsm üzletben kapható, amitől tartok.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#3516) soslajos1987


soslajos1987
csendes tag

Sziasztok!
Esetleg használ valaki crDroid ROM-ot? (crDroid version - 6.5 | Build date - 2020-04-11)
Feltettem és nagyon tetszik :) Egy gubancot találtam benne, hogy az ujjlenyomat olvasó egy istenért sem akar menni. Elsőnek ment, de döcögve. Na mondom leszedem az ujjnyomokat és újra hozzá adom őket. Erre már fel sem veszi... :D Hihetetlen :)

SM-G780G

(#3517) csucsu52 válasza eisento (#3514) üzenetére


csucsu52
aktív tag

Megy nálam, igaz először kiírta, h ellenőrizzam a legújabb verzió van-e letöltve, de rákerestem, nem volt update-je, újra elindítottam és ment.
nyitott BL globál 11.0.1.

(#3518) kmarci25 válasza soslajos1987 (#3516) üzenetére


kmarci25
veterán

Béta, úgyhogy ne csodálkozz... :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3519) gyépés válasza eisento (#3514) üzenetére


gyépés
aktív tag

Gyári global MI 11.0.1-en nekem teljesen jó, viszont nincs nyitva a bootloaderem.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#3520) akos3 válasza kmarci25 (#3416) üzenetére


akos3
addikt

na csak most tudtam megnézni, mert nem az én telefonom, de köszi a segítséget, úgy tűnik ebben volt a bibi!

(#3521) maglew


maglew
aktív tag

Ma jött allways on display frissítés (bejelentettem már többször hogy nem működik jól).

Namost annyit sikerült elérni, hogy időzítve beállítva az eddigi 1 perc helyett 5 perc után kapcsol le automatikusan az AOD. Mi lehet a gond?

A messengeres csipogás ne zavarj módban továbbra sem oldódott meg.

(#3522) Yack


Yack
csendes tag

Hali.

Na megvettem :).
Mit javasoltok, frissítsem android 10 -re vagy még vannak hibái és jobb egyenlőre a 9?
Mikor jelent meg a 10-es?

(#3523) atosan válasza Yack (#3522) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Nekem szombaton jött meg a telefon. Még mielőtt belektam volna frissítettem. Kb 20-40 hozzászólással vissza tárgyaltuk ki. Nincs bajom vele, teszi a dolgát, elégedetten használom.
Ebből következik, hogy a 9-ről nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#3524) Klaya1986 válasza Yack (#3522) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Nekem semmi bajom a 10el, igazából nulla különbség van a 9hez képest.

(#3525) Yack válasza atosan (#3523) üzenetére


Yack
csendes tag

Köszi, olvastam a témát csak nem győzött meg egyik oldal felé sem.

(#3526) atosan válasza Yack (#3525) üzenetére


atosan
addikt

Én többek között azzal győztem meg magam, hogy ha nem tudom milyen a 9-es, nem fogom a 10-ban a hibákat keresni/találni.

Maine coon

(#3527) Faterkam válasza Yack (#3522) üzenetére


Faterkam
addikt

Az akkuidő párunknál jobb volt 9-cen, (ott nálam 7-8h SOT, 10-en max 4-5h)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#3528) Yack


Yack
csendes tag

Lefrissítettem 10-esre majd kiderül. Köszi a válaszokat.

(#3529) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!
Nemrég váltottam egy miA2lite-rol, a mi9lite-ra, egy elszúrt frissítés miatt.
Most dobdta fel a telefonom, hogy frissíthető a miui v11.3.4.0, viszont olyan kérdésem lenne akinek ez fut az eszközén, hogy mennyire megbízható?
Előre is köszönöm.

(#3530) rellif válasza tomszli11 (#3529) üzenetére


rellif
senior tag

Szia!
Pár oldalt olvass vissza,elég sok hozzászólás van ezzel kapcsolatban. Valakinek bejött, valakinek FR után lett használható, egyeseknek rosszabb lett az akkuidő...

(#3531) atosan válasza tomszli11 (#3529) üzenetére


atosan
addikt

Ez még a 10-es előtti frissítés. A 10-é 11.0.1.0

Maine coon

(#3532) tomszli11 válasza rellif (#3530) üzenetére


tomszli11
tag

Viszont ez nem MiFlash-es, hanem gyári frissítés, amit a telefon magától dob fel.

[ Szerkesztve ]

(#3533) gyépés válasza tomszli11 (#3532) üzenetére


gyépés
aktív tag

Igen azokról is alaposan elbeszélgettünk.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#3534) Faterkam válasza tomszli11 (#3529) üzenetére


Faterkam
addikt

Nálam ez volt a legjobban működő még Android 9-ces frissítés!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#3535) tomszli11 válasza Faterkam (#3534) üzenetére


tomszli11
tag

A v11.3.4.0-ra gondolsz?

(#3536) maglew


maglew
aktív tag

Nektek jól működik az Allways on display jelző? Nem kapcsol ki? (időzítve van beállítva és 10 perc után lekapcsol)

(#3537) galervin93 válasza maglew (#3536) üzenetére


galervin93
őstag

Sötétben automatikusan kilövi az AOD-ot is.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#3538) maglew válasza galervin93 (#3537) üzenetére


maglew
aktív tag

Miért? Barátnőm Samsungja egész éjjel mutatja az időt. Itt miért lövi ki a rendszer? Nem az lenne a logikus hogy éjjel óraként funkcionál?

(#3539) galervin93 válasza maglew (#3538) üzenetére


galervin93
őstag

Nem tudom, de az AOD - Tételek megjelenítése pontban írja. Kicsit vicces igen, mert ez így minden, csak nem Always. De az is igaz, hogyha csak meg is mozdítod a telefont, már mutatja, szóval nem olyan haszontalan funkció ez, mert ha alszik az ember tényleg csak feleslegesen megy. Akkor kényelmetlen, ha sötét helyiségben anélkül szeretnél informálódni, hogy hozzányúlnál, na az nem fog menni.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#3540) maglew válasza galervin93 (#3539) üzenetére


maglew
aktív tag

Na igen.. Csak én lerakom a szekrényre ami az ágytól 3 méterre van és nem érem el. Arra lenne jó ez. Tudom van egész napos brkapcsolt állapot de azt hittem logikusabban működik...

(#3541) malloryquinn


malloryquinn
újonc

Sziasztok. Mostani helyzet miatt online óráim miatt pár dolgot fel kéne vennem viszont képernyő rögzítő nem vesz internal hangot.. Arról már találtam infót hogy a google ezt tiltja egy ideje.. Tudtok esetleg valami system buherációt rá? A telóm nyitott, magisk és társai fent vannak szóval van már rajta hack bőven, de erre nem találtam semmi cuccot ami engedélyezné a belső hang rögzítését képernyővideózás közben :/

(#3542) rellif válasza malloryquinn (#3541) üzenetére


rellif
senior tag

Külső app lehet?
Screen Recorder ez tud internal sound-ot rögzíteni.
...közben megnéztem xiaomi.eu alatt a gyári is rögzít rendszerhangot is. :K

[ Szerkesztve ]

(#3543) malloryquinn


malloryquinn
újonc

Persze lehet külső app :)
Pont ezt a screen recordert próbáltam és kiirja a beállításokban hogy a belső hanganyag rögzítését a google nem támogatja ahol egyébként át lehetne állítani hogy ne mikrofonról hanem internalból vegyen :/ eu-s ez is. Konkrétan ez a verzio: xiaomi.eu_multi_MI9LiteMICC9_V11.3.3.0.PFCCNXM_v11-9

(#3544) rellif válasza malloryquinn (#3543) üzenetére


rellif
senior tag

Ez a legutolsó stabil ugye? Ez még nem Android 10-es?
Dev-nél,ahogy írtam gond nélkül működik a gyári és a linkelt verzió is.

(#3545) malloryquinn


malloryquinn
újonc

Jaja ez még 9es, és ha jól tudom kijött rá még egy az enyém után csak akkor esélyes hogy ebbe még nincs engedélyezve ez a funkció mert közbe ráírtam haveromra akinek ugyanilyen telója van és neki újabb verziónál már megy ez az internal beállítás. Akkor kénytelen leszek ujrarakni, de mire lementegetek mindent róla meg kell új twrp is hozzá na mindegy majd nekiesek. Na meg talán megoldja végre valahára a 2es SIM jelének időközönkénti elvesztési hibáját is mert már az is igencsak idegesít hogy random időpontokba lecsatlakozik a hálózatról és nem is olyan régi egyik kártyám se :D Köszi azért a segitséget, a napokba valamikor nekiesek újrahúzni a telót :) Úgy látszik itt normálisabb arcok vannak, MIUI HU fórumon válasz helyett illegális HBO letöltést feltételeztek utána meg az admin elég bunkó módra kiosztott minket mert haverom is hozzá mert szólni és idézett :D

(#3546) DroiDMester válasza rellif (#3544) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

gyári ROM al nem fog menni, ahogyan a hívás rögzítés sem megy csak a xiaomi.EU ROM-al!

(#3547) rellif válasza DroiDMester (#3546) üzenetére


rellif
senior tag

Ok, gondolhattam volna.

(#3548) tomszli11


tomszli11
tag

Na srácok, most dobta fel nekem a v11.0.1.0. frissítést Android 10-el.
Van aki már lefrissítette?
Köszi előre is.

(#3549) Sub-ZeRo válasza tomszli11 (#3548) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen. Teljesen jó.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3550) atosan válasza tomszli11 (#3548) üzenetére


atosan
addikt

Szerintem egy-két kivétel lehet aki nem frissítette.

Maine coon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.