Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) [Prolixus] válasza Sheld (#1200) üzenetére


[Prolixus]
addikt

*nevermind

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1202) gyulavezir válasza Sheld (#1200) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

"Fingerprint support."
?????????????????????????????

wattafakkk????

[ Szerkesztve ]

(#1203) Alonso válasza atosan (#1198) üzenetére


Alonso
csendes tag

Köszönöm, megleltem :)

(#1204) Alonso


Alonso
csendes tag

Jól bìrja az én tepsim is, 1 napja és 9 órája volt töltőn, elég sokat nyomkodom, adatforgalom folyamatosan be van kapcsolva, idehaza állandóan wifin lóg, játszom is vele bőven. És még bìrja, 14%-on áll jelenleg :)
Nem kiemelkedően jó, mint anno a kis sony k310i-m, de egy ekkora tepsitől a másfél napos akkuidő engem boldoggá tesz :)

[ Szerkesztve ]

(#1205) djtörök válasza Sheld (#1200) üzenetére


djtörök
senior tag

Vajon kamu lehet, vagy tényleg 6.0-ás rom?

(#1206) [Prolixus] válasza djtörök (#1205) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Tökmindegy, mert CMW vagy más ismert custom recovery nincs a telefonra. EZ a tutorial egy vicc, copy paste módszerrel csinálják, csak a telefon nevét írják át a leírásban gyakorlatilag anélkül, hogy ellenőriznék, a tartalmát meg lehet-e valósítani a valóságban vagy sem.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1207) Trebron09


Trebron09
őstag

Ma voltam Szolnokon, előfizus vagyok és még sem volt 4G akkor most a telefon a rossz vagy nem minden előfizusnak jár? :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#1208) mentoloshypo válasza Trebron09 (#1207) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Szolnokon és Jászberényben nekem mindig van.

(#1209) Trebron09 válasza mentoloshypo (#1208) üzenetére


Trebron09
őstag

Az érdekes, nekem a legkisebb előfizum van, pedig direk nyomtam egy hálózat keresést és a 4G-s vodára nyomtam, utána "nincs hálózat - kizárólag segélyhívás" lett belőle, aztán visszakapcsolt a HSPA+

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#1210) mentoloshypo válasza Trebron09 (#1209) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Én flottában vagyok, nem tudom ez miben számít ebben az esetben. de szerintem semennyire.
Sajnos nem tudok okosat mondani neked erre, nekem van szinte mindig. Persze előfordul, hogy nem talál hálózatot nekem se, van hogy percekig, lehet hogy ilyenkor próbálkozol.

(#1211) atosan válasza Trebron09 (#1209) üzenetére


atosan
addikt

Nem olvastam vissza, bocsi ha már volt. A sim kártyád 4g képes? Ügyfélszolgálatot is érdemes volna megcsörgetni szerintem.

Maine coon

(#1212) Trebron09 válasza atosan (#1211) üzenetére


Trebron09
őstag

Teljesen új SIM-et kaptam, mert a feltöltőkártyás csomagom váltottam élőfizusra, csak a számom tartottam meg.. :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#1213) stb


stb
csendes tag

Sziasztok!

Nem régen vettem ilyen telefont hosszas keresgélés után. Előtte volt egy Galaxy S3-am, amit eskü alatt állítok bárkinek hogy egy kalap **r. Simán megfőztem és megittam egy kávét míg bejöttek a Névjegyek, pedig semmi mókolás nem volt mert céges volt a teló.
Na mindegy, ezért is féltem én is az 1 Giga memóriás telefonoktól. De az itt olvasottak, na meg az ára miatt beruháztam egybe. Hát nagyon nem bántam meg!
Arra amire nekem kell ez megfelelő (1db játék van és az a Sudoku :-) ). Ha jobb lenne a kamerája akkor mondanám hogy tökéletes.

Nálam eddig nem volt újraindulás, melegedés, stb...sőt! Sokkal hidegebb mint a Galaxy S3 Neo (ami amúgy nem rossz teló már).

Kamerára visszatérve...érdekes hogy videó sokkal jobb minőségű mint a fotó. :-O
Ezek alapján indultam el. A jpeg tömörítés 95% így az nem okozhatja. (Mondjuk vki ellenőrizhetne, mert nekem 3 progiból kettő 95%-ot írt a harmadik viszont quality 6-ot ami messze nem jó minőség!)
Amit viszont találtam hogy az ISO-t 100-ra, a képarányt 16:9-re és a képméretet közepesre téve marha jó képeket csinál (mármint magához képest). Szembe tűnő a zaj csökkenése és már majdnem vonal élességről is beszélhetünk. Ezzel már el is lehetne éldegélni, persze a képméret egy kérdés. Hosszabb távú tapasztalat gyűjtés kell, pl nappali fényben is rá kell nézni stb.

Minden más beállíás rosszabb eredményt adott. Mondjuk az ISO-ból még csak ezt meg az automatikusat próbáltam, de pont ez fényképező gépek nagy hányadát is megfekteti, akkor mit várunk egy sz*ros telefontól ugye? Éjszakai képhez normális gép kell vagy állvány, that's life.

Érdekes kérdés továbbá, hogy miért kell a Kamera app-nak az SD kártya íráshoz jog ha egyszer nem akar oda írni? Lehet van vhol egy config file sor amit átírva......?

Hát egyenlőre ennyi röviden. ;-)

(#1214) atosan válasza Trebron09 (#1212) üzenetére


atosan
addikt

Mindenféle ilyen aktiválásra elméletileg 72 órájuk van, ami hamarabb meg szokott történni. Szerintem hívd fel az ügyfélszolgálatot. A Voda topikban olvastam hasonlót, az üfsz segített.

Maine coon

(#1215) teo77


teo77
őstag

Sasztok!
Nagyon zavar, hogy nem tudom a hangerőt lejjebb venni, mikor Whatsapp - on beszélek. A minimum hangerő is igen bántja a fülemet. Létezik valami megoldás, hogy ezt a minimumon csökkentsem? Köszönöm!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#1216) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Én is tulaja lettem egy ilyen készüléknek. Még szoknom kell a kicsikét, kicsit más a Prestigio után.
Azt kérdezném tőletek, hogy hogyan tudom ezt a leggyorsabban, legegyszerűbben néma üzemmódra kapcsolni, hogy csak rezegjen? Nem találtam erre vonatkozó gyors beállítást. A Prestigio-n a fentről lehúzható beállítási menüben volt olyan, hogy audio profilok, ott csak kiválasztottam a találkozót (vagy bármi mást), és már meg is volt a dolog. Itt ezen a kütyün egyenlőre úgy tudtam megoldani, hogy a beállításokban a hangerőt levettem 0-ra, de ez így elég macerás.
Amúgy az akksija nagyon jól bírja, lassan két napja lesz, hogy levettem a töltőről, és 66%-on van most. Igaz, nem nyúztam állandóan, de akkor is meg vagyok ezzel a részével elégedve.

(#1217) Akane-chan válasza Voice24 (#1216) üzenetére


Akane-chan
újonc

Ha a lezárógombot hosszan nyomva tartod, akkor be lehet állítani, hogy csak rezegjen ^^

(#1218) djtörök


djtörök
senior tag

Nem nagyon pörög a fórum, ami nem feltétlen rossz, val.színűleg mindenki meg van elégedve a készülékkel. Azért kíváncsi lennék mennyit tud eladni belőle a vodafone.

Más: valaki próbálta már valami izmosabb játékkal, hogy bírja e?

[ Szerkesztve ]

(#1219) akess válasza Voice24 (#1216) üzenetére


akess
csendes tag

Én a magyarított Profile Scheduler alkalmazást használom, a régi Nokiákhoz hasonló elven lehet vele profilokat szerkeszteni, beállítani.

(#1220) Voice24 válasza djtörök (#1218) üzenetére


Voice24
őstag

Én Nagykanizsán vettem, ott állítólag ahogy megérkezik egy szállítmány, nagyon hamar el is hordják, tehát népszerű a teló.

A többieknek köszönöm a válaszokat.

(#1221) mentoloshypo


mentoloshypo
senior tag

Sikeresen szereztem egy fél centis karcot, halvány gőzöm sincs hogyan de már mindegy.
A továbbiak elkerülése végett vásárolnék fóliát (a helyi Voda üzletben jelenleg nincs hozzá való) itthon hol lehet kapni ami jó hozzá?
Tudom, már sokat volt téma, de semmi kedvem visszanézi X hsz-t, nézzétek el nekem. ;)

(#1222) Akane-chan válasza mentoloshypo (#1221) üzenetére


Akane-chan
újonc

Ha jól emlékszem leginkább az eBay-t javasolták. Én is onnan fogok majd valamikor. :)

(#1223) hugi0 válasza mentoloshypo (#1221) üzenetére


hugi0
őstag

Ajanlom figyelmedbe: 1097-es komment

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#1224) mentoloshypo válasza hugi0 (#1223) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Még aznap kellett volna jelezni neki, és ez már több mint egy hónapja volt, szóval ez nem sokat segített sajnos.
Ebay-ről nem rendelek negatív tapasztalat miatt.

[ Szerkesztve ]

(#1225) draco31 válasza mentoloshypo (#1224) üzenetére


draco31
veterán

Én is onnan rendeltem, előbb volt fóliám mint telefonom.
Valaki meg is kért egyszer, hogy rendeljek neki, ki is kerestem mindent, de aztán csak nem utalta a pénzt rá, még szerencse, hogy nem rendeltem meg.
150 rendelésen túl vagyok, eddig nagy gond nem volt.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1226) gerson


gerson
újonc

Sziasztok!

Egy hete használom a telefont. Nexus 4-ről váltotta, meghibásodása miatt! A Prime 6 és a Lumia 640 között gondolkodtam, végül nem bántam meg a döntésem. Igazából csak a platform volt kérdés. Kíváncsi lettem volna a windows phone rendszerre.

A Prime 6 mellett szólt előzetesen:
- Lolliop mint a Nexusomon (a megszokás nagy úr:)
- olcsóbb volt mint a 640 (8 ezerrel)
- 2 db (számomra fontos) alkalmazás futtattatása, amit a windows phone oprendszer nem tud
- jó aksi (üzem) idő

A Prime 6 ellen szólt előzetesen:
- a fórumban is szerepeltetett problémák (pl. töltés alatti újraindulások, 1 gb ram (andoidra), melegedés, gps és sima hálózati jelvesztés, recsegő hátlapi hangszóró stb ((röviden átfutva ezeket találtam))..)
- az hogy vodafone a márkája :)
- nem cserélhető akksi
- gorilla glass hiánya

A 640 mellett szólt előzetesen:
- windows phone oprendszer kipróbálása (valami új)
- win 10 érkezésének reménye
- jól optimalizált rendszer
- jó akksi (üzem) idő
- cserélhető hátlap (akár sérülés esetén is praktikus)
- fórumok alapján jó szervizháttér
- gorilla glass megléte

A 640 ellen szólt előzetesen:
- windows phone rendszer hiányosságai
- újat megszokni
- win 10 elméletileg jön rá, de ki tudja.., aztán ha jön is megéri e várni, ha megéri, akkor a 640-en hogyan fog futni, stb.
- picit drágább

Hát mivel ugye a Prime 6-ot vettem a 640 dilemmáiról nem tudok nyilatkozni, viszont a Prime 6 abszolút bejött. A fórumban szereplő dolgokból egy dolgot leszámítva semmi nem jött még elő (igaz 2 hete használom még csak). Az előzetesen pozitívnek vélt dolgokat hozza.
Akksi kicsivel több mint kétszer (!) annyit bír, mint a nexusom bírt. 1,5 napot (első feltöltéssel) akkor is ment, amikor az első időszakban nagyon nyúztam folyamatos mobilnettel, otthon wifivel, böngészéssel, navigálással (40 perc) telefonálással (játszani nem játszok telefonon). Így is több, mint 5 órás kijelzőidőt produkált ( nem tudom mennyi lett volna a vége mert 15% után dugom mindig töltőre, és ha sikerül 100% előtt picivel lehúzom). Normál használattal 2 napot lazán kibír, 4,5 óránál még nem láttam rövidebb kijelzőidőt.
Navigáláskor (gyári google) sík területen egyszer vesztett jelet 4 másodpercre, de ennyi a nexusnál is előfordult.
Sokkal kevésbé melegszik nálam, mint a nexus. A 640-nél kézben fogva minőségérzetre, anyaghasználatra sokkal jobb volt. A világító navigáló gombok (amik ugye kikapcsolhatóak) egyáltalán nem zavaróak és órmótlanok használat közben számomra. Kijelző fényereje azt tudja mint a nexus kb, viszont az üveg kevésbé gyűjti az ujjlenyomatot. Gombok nem lötyögnek, kijelző nem karcolódott idáig, hangminőség kiváló beszélgetés közben.
Az 1 gb ram bőven elég. Belakva is simán fut minden. Annyi, hogy a nexushoz (2 gb ram) képest kisebb röccenéseket produkál pl. néha netes oldalak betöltésénél, vagy több (legalább 7-8) háttérben futó alkalmazás esetén főoldalra lépésnél, de ennyi és ez egyáltalán nem zavaró. Fényképeket kicsit rosszabbakat lő, mint a nexus (pedig ugye az sem világverő), de teljesen vállalható, főleg nappali fényviszonyok között. Videofelvétel terén nem érzek különbséget, szerintem szépen vesz fel képet is, hangot is.
Az egyetlen dolog, ami előjött az első pillanattól kezdve az a recsegő hátsó hangszóró full hangerőn. Ezért azt 2 értékkel lejjebb állítottam úgysem szeretem, ha üvölt a telefon csengetéskor, zenét meg ritkán hallgatok, de még így is elég hangos.

Hát kicsit hosszúra sikeredett, ezért elnézést, de remélem segítettem annak, aki ezen a telón gondolkodik.

(#1227) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Ide is felteszem a kérdésem mert a Dogee topicban félek a részrehajlástól. :DDD

A dogee x5 pro es a vodafone smart prime kozul melyik jobb kamera minosegben? Illetve mi az egyeb lenyeges kulonbseg a ketto kozott egyik-masik javara?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#1228) atosan válasza $p@rr0w (#1227) üzenetére


atosan
addikt

Nem tudom az x5 pro milyen képeket készít, szerintem ez igényesség dolga , nekem elég a Voda minősége. X5 proról a műszaki adatokon kívül mást egyelőre nem tu. Én teljes megelégedéssel használom, mint itt mindenki, szerintem. Kérdezz rá a Melyik okostelefont vegyem topikban, ott nem annyira elfogultak.

Maine coon

(#1229) $p@rr0w válasza atosan (#1228) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Jo otlet, koszi.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#1230) Voice24


Voice24
őstag

Ha már tulaj lettem, ne maradjak ki a "jóból" én sem: megvolt az első, töltés közbeni újraindulásom. Nem tudom, másnál is így volt-e, de nálam nem elég, hogy egyszer csak kérte a Pin-kódot, de még a hálózatot sem találta hirtelen, aztán mire meglett, úgy ajánlgatta a Smart rendszert, mintha most lett volna először bekapcsolva, vagy most lennék először a Voda hálózatán.
Lehet, hogy rossz ómen volt, de most próbaképpen a Prestigio töltője volt rádugva...

(#1231) djtörök válasza Voice24 (#1230) üzenetére


djtörök
senior tag

Nekem 2és fél hónap alatt nem volt még újraindulás, gyári töltővel, viszont a gps jelet sűrűn elveszti pár másodpercre, ez ma derült ki, persze együtt lehet vele élni.

(#1232) Romeoo


Romeoo
újonc

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni nekem ?Nekem is van egy Vodafone Smart Prime 6 telefonom.Sajnos leejtettem és bepókhálosodott az érintő panelja.Azt szeretném megtudni ,hogy honnan lehetne rendelni hozzá és mi a pontos típus száma.
Azt már ki derítettem, Alcatel pop 2 (5"),de pontosan melyik jó hozzá.
Előre is köszönöm

(#1233) Voice24


Voice24
őstag

Lenne egy furcsa gondom, nem tudom mire vélni.
Arról van szó, hogy letöltöttem pc-re, átmásoltam, majd telepítettem a telefonra a snapszer.apk-t. (mivel a play-en már nincs fent). A korábbi Prestigion és tableten gond nélkül működik is. Ennél a telefonnál azonban igaz hogy elindul, de a játék megkezdése után odáig jutok, hogy kikérem az első lapot. Innentől pedig vége, a géptől nem jön válasz, ha egy percig várok, akkor sem. Valamiért nem kompatibilis a telefon ezzel? (bár akkor talán el sem kellene indulnia)

(#1234) tpeti78 válasza Voice24 (#1233) üzenetére


tpeti78
senior tag

Próbálj ki esetleg másik verzió számú .apk-t. Hátha.

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#1235) Voice24 válasza tpeti78 (#1234) üzenetére


Voice24
őstag

Esetleg ez az op.rendszer nem tetszik a játéknak? Mert ugyanez a verzió műxik szerintem a többi eszközömön.

Még egy furcsaság történt ma: volt egy bejövő hívásom, ráadásul nyilvános helyen. Próbáltam diszkréten beszélni, erre egyszer csak átváltott kihangosításra. Mivel nem vettem el a fülemtől a telefont, valószínűleg azzal aktiváltam ezt a módot. Normális ez? Ez a telefon nem sötétül el, ha fülünkhöz emeljük? Mert az elég gáz, ha telefonálás közben a fülünkkel tudunk barangolni a menüben...
Mit ne mondjak, ha hozzáveszem, hogy naponta látom rajta azt az üzenetet, hogy "bejelentkezés a hálózatba", azaz eldobálja a térerőt, akkor nekem eddig kicsit csalódás a teló.

(#1236) draco31 válasza Voice24 (#1235) üzenetére


draco31
veterán

Néha van nálam is menüben barangolás telefonálás közben nekem is, de csak azért, mert nem jól tartom, és nem érzékeli a telefon, hogy fülnél van. A régi telefonommal is ez volt, szóval már megszoktam azt, hogy felveszem, aztán lezárom gombbal.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1237) Voice24 válasza draco31 (#1236) üzenetére


Voice24
őstag

Oké, majd próbálom úgy tartani, hogy jó legyen, de azért két centire történő eltávolodástól még nem kellene életre kelnie a menünek.
A hálózatot most megpróbálom úgy, hogy csak 2G-n legyen. Eddig automatikuson volt, tehát éppen amit talált, elképzelhető, hogy az zavarhatott be neki.

[ Szerkesztve ]

(#1238) draco31 válasza Voice24 (#1237) üzenetére


draco31
veterán

Könnyen tesztelheted, felhívod az ügyfélszolgálatot, aztán az ujjaddal nézed a távolságot, a kamera és a hangszóró között van a szenzor.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1239) gyu456


gyu456
tag

Reggel jött egy frissítés, de még mindig maradt 5.0.2

Ha írók, tisztelj meg annyival hogy válaszolsz legalább!!!

(#1240) gyu456 válasza gyu456 (#1239) üzenetére


gyu456
tag

Egy apró probléma hogy nem tudja telepíteni, Recovery-ben, Hiba! üzenettel megáll... :((( Másnak nincs ilyen gondja ezzel az Updatel?

Ha írók, tisztelj meg annyival hogy válaszolsz legalább!!!

(#1241) [Prolixus] válasza gyu456 (#1240) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Nekem felrakta gond nélkül.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1242) borras11111


borras11111
újonc

Sziasztok, szeretném megkérdezni, hogyha az amazonon rendelek egy ilyen telót azt tudom magyar voda kártyával használni? Érvényes a garancia a magyar vodánál? Köszi!

(#1243) gyu456


gyu456
tag

Valaki tudna csinálni egy teljes gyári rendszer mentést?

Ha írók, tisztelj meg annyival hogy válaszolsz legalább!!!

(#1244) $p@rr0w válasza borras11111 (#1242) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Amazonon olcsóbb? Belilinkeled?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#1245) draco31


draco31
veterán

Frissitett nekem is, jó lenne tudni mit javítottak.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1246) borras11111 válasza $p@rr0w (#1244) üzenetére


borras11111
újonc

http://www.amazon.co.uk/Vodafone-Smart-Prime-Handset-Smartphone/dp/B00XJRHP18/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1445945302&sr=8-2&keywords=vodafone+smart+prime+6

(#1247) Konyika válasza gyu456 (#1240) üzenetére


Konyika
senior tag

Nekem is lefrissített gond nélkül. Most bootol be. Kiváncsi vagyok lesz-e valami változás vagy csak valami stabilitási problémát orvosoltak.

Bár az enyém eddig is beton stabil volt lehet nem is kelett volna frissítenem. Na mindegy mostmár 120 FUN1 :)

(#1248) Konyika


Konyika
senior tag

Akku kimélő mód :)

Van más is?

Vagy az volt már eddig is? Csak nem tünt fel?

[ Szerkesztve ]

(#1249) [Prolixus] válasza Konyika (#1248) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Volt, de nem volt rá gyorsgomb a lehúzható bar-ban. Kb. én is enniy változást vettem észre.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1250) $p@rr0w válasza borras11111 (#1246) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Nem rossz, ha kiderül a 2 kérdésre a válasz akkor jó ajánlat lehet.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.