Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) trebór31


trebór31
csendes tag

Még egy kérdés lemaradt: páran írtátok a fórumon, hogy magas hangerőn elkezd recsegni, meg torzítani, ez mindenkinél előfordul vagy véletlenszerűen néhány készüléknél?

(#602) draco31 válasza Melorin (#597) üzenetére


draco31
veterán

Repülő módba is rakhatod, ekkor megszünik minden kapcsolat, mint ha nem lenne benne sem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#603) tonerz válasza Melorin (#597) üzenetére


tonerz
aktív tag

Ha repülő módba rakod, akkor nem fog zavarni semmilyen e-mail, hívás, sms de a teló reggel ébreszteni fog.

(#604) draco31 válasza trebór31 (#601) üzenetére


draco31
veterán

Nálam nem áll fent hangprobléma. Sőt, kihangosítva telefonálva még egyik mobilomon sem hallottam ilyen tisztán a másik felet. Rendesen élvezek így telefonálni. :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#605) Melorin válasza draco31 (#602) üzenetére


Melorin
addikt

De nem fogom látni, ha esetleg valaki keresett.

(#606) draco31 válasza Melorin (#605) üzenetére


draco31
veterán

Ha vissza mész repülőből, akkor úgy is megérkezik minden.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#607) gyulavezir válasza Melorin (#605) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Szerintem valamit benéztél ezzel az ébresztéssel kapcsolatban! Nekem pl úgy van beállítva a telefonom, hogy 23tól reggel 6ig ne zavarjon DE ettől függetlenül pont ma reggelre be tudtam állítani, hogy 5:30-kor ébresszen. Gond nélkül.

(#608) trebór31


trebór31
csendes tag

Na megvan a telo. Nagyon kiraly. Tok lesz holnap de foliat nem tudom hol lehetne venni ahol ra is rakjak. Valakinek van tipp? Duplakopp feloldast hol kell beallitani? Hirtelen nem talalom :D. Illetve amiota elsonek bekapcsoltam a wifi\mobilnet jel mellett fent van egy kor athuzva az mi lenne? Valami le van tiltva?

(#609) Melorin válasza gyulavezir (#607) üzenetére


Melorin
addikt

Nem "ne zavarj" üzemmódba állítom a telómat, hanem kikapcsgomb sokáig+némít.

(#610) atosan válasza trebór31 (#608) üzenetére


atosan
addikt

Duplakopp: beállítások\megjeleníttés

Maine coon

(#611) gyulavezir válasza Melorin (#609) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Hát, Te tudod. De szvsz a "Ne zavarj" módot egyszerűbb is beállítani, egy csomó lehetőséget kínál fel és nem utolsó sorban, ahogy az iménti példa is mutatja, ébresztéshez is jó. A néma mód meg teszi a dolgát. Némít.

(#612) Kampó


Kampó
senior tag

megjelenése ota azaz kb 2 hónapja van meg ez a kis smart prime... Szerencsét próbálva mire lehetne cserélni a korrekt hardvere és a korrekt kinézetén felbuzdulva... feldobtam ide oldalra.. nem nagyon ugrálnak érte:D:D Akkor hosszútávú kapcsolatunk lesz úgy vélem.. A saját márkás szolgáltatói készülékek akármilyen korrektek és pofásak is úgy nézem eladhatatlanok. :)

AMD volt AMD van AMD lesz

(#613) trebór31


trebór31
csendes tag

Köszi a választ, Draco31 és Atosan.

Na ma dél óta nyomkodom a telót: kijelző tökéletes, fényerő verhetetlen, gyors nagyon, letöltöttem pár progit meg minden ami felesleges volt letöröltem így van 3,6gb szabadon felhasználható ami hát nem igazán sok, de ha telepítenék játékot akkor azt úgyis majd SD kártyára úgyhogy bőven elég ez a 3,6gb a mini appokra.
Ram nálam sose telik be mindig 300-400mb -t szabadot ír úgy, hogy facebook messenger meg ez az megvan nyitva. Akksit is nehéz lemeríteni.
Hangszóró max hangerőn se recseg vagy torzít.
Ami egyetlen negatívum az a kamera, ami gyenge fényviszonyok között elég gyenge gondolok itt a szobában is akár lámpa mellett, kint még nem próbáltam annyira nem volt napsütés. Na de annyira úgyse szoktam fotózni úgyhogy ez annyira nem izgat.

Arra nem jöttem rá, hogy : a gyors ikonok amikor lehúzom az értesítő panelt akkor azok fixek vagy lehet vmiket ott cserélgetni ? meg a wifi elérhetőségeket külön a beállításokon belül kell bemenni ha wifit keresek mert nem megy úgy mint S2-n hogy hosszan nyomok a wifire és bedobja amit talált. Mobilnet meg mindenképp plusz egy "kattintás" a csúszkáig?
Meg itt van külön szinkronizáció be-ki kapcsolás vagy alapból mindig szinkronizálja a gmailt meg ilyeneket? (S2-n volt szinkronizáció gyors gomb)
Akksi százalékot vhogy lehet hogy alapból mutassa a felső sávba vagy mindig le kell húzni a százalékos kijelzésért ?

Egy random dolgot csinált a telefon amire nincs tippem, hogy miért : amikor beléptem a térképbe (bár ez mindegy szerintem) akkor fekete képernyőn nagy vodafone logó aztán töltögetet ilyen kör futkározott 10 másodpercig és bejött aztán a kezdőképernyő, de semmi pin kód vagy ilyesmi ... úgyhogy ezt nem tudtam mire vélni...
Valaki másnak csinált ilyet?

Fólia valaki valahol? :D

(#614) ackos válasza trebór31 (#613) üzenetére


ackos
csendes tag

A WIFI menübe úgy tudsz belépni, hogy lehúzod az értesítési sávot, aztán ott nem az ikonra tapicskolsz, hanem az alatta található Wi-Fi feliratra. Akkor belép az elérhető hálózatok listájába.

Ikonok fixek, nem lehet cserélgetni őket, akksi százalékos kijelzése szintén nem megoldott.

Mobilnetet nem tudom, mert folyamatosan be van kapcsolva, de az áruházban találni egy rakás widgetet, ami a főképernyőre kitéve pontosan ezt tudja.

Szinkronizációt a beállításoknál tudod ki-, bekapcsolni, de egy widgettel ezt is ki lehet tenni a kezdőképernyőre.

Az újraindulás nálam is jelentkezik, Samsung 1A töltővel használom, nem zavar.

Korábbi téma, hogy miként lehet lehalkítani úgy, hogy az ébresztés megmaradjon:

Ha megnyomod a hangerőszabályzó gombot, megjelenik a csúszka, alatta három gomb. Egyik sem, elsőbbség, összes.
Az elsőbbségen belül lehet állítani, hogy mi csöröghet, és mi nem.Én ezt használom, így mindent megkapok hang nélkül, de ébreszt is. Szerintem nagyon jól van kitalálva, lehet csendes időszakokat beállítani, illetve részletesen azt is, hogy mondjuk üzenet csörögjön, de hívás nem.

Fóliát Győrben tudok adni, ha valakinek kell, ebayről való. Gyenge eresztés, de a célnak megfelel és olcsó volt :)

(#615) trebór31 válasza ackos (#614) üzenetére


trebór31
csendes tag

Köszi a válaszokat!
Ez a szinkronizáció be -ki kapcsolás pontosan hol a menün belül? Gondolok itt a gmail szinkronizációra vagy alapból folyamatos?

Hát ez az újraindulás féleség az akkor történt amikor nem volt töltőn a telefon és ahogy írtam pin kódot se kért.

Na még arra nem jöttem rá, hogy miután beraktam az sd kártyát utána hol tudom beállítani, hogy az sd kártáyára telepítsen közvetlenül a play áruházból ? mert amikor rámegyek a letöltésre nem ajánlja fel, hogy hova telepítse.

(#616) atosan válasza trebór31 (#615) üzenetére


atosan
addikt

Ja, az sd-re telepíttés, az apk-t utólag tudod áthelyezni az sd-re, a rákérdezés akkor van, ha nem a playről, hanem az sd-kártyáról telepíttek agy appot, pl facebook, így.

Maine coon

(#617) ackos válasza trebór31 (#615) üzenetére


ackos
csendes tag

Beállítások -> Alkalmazások -> „Letöltés” fül, ott a jobb felső sarokban három pötty -> Preferált letöltési hely

Itt tudod beállítani, hogy hova települjenek az alkalmazások, szerintem ez minden alkalmazásra vonatkozik, forrástól függetlenül.

Beállítások -> Fiókok -> Google ->xxxxxx@gmail.com
Itt állíthatod, hogy miket szinkronizáljon a fiókoddal.

Itt pedig egy jól működő, minimalista widget. Beszél magyarul, és mindent tud, ami kellhet.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.painless.pc

[ Szerkesztve ]

(#618) trebór31 válasza ackos (#617) üzenetére


trebór31
csendes tag

Köszi, hát beállítottam a letöltés dolgot, de a play áruházból továbbra is a készülékre tölti, ha apk-t telepítek akkor ott megkérdezi, hogy sd vagy készülék. A rendelkezésre álló hely az folyamatosan fogy amúgy, hiába kb mindent áttoltam az sd-re meg kb mindent ami volt alapból letöröltem amit lehetett :D.
Ha pl.: facebook, messenger sd kártyán van akkor az lassíthatja ezeknek az appoknak a gyorsaságát ? (kb 3 éves sd kártya :D )

(#619) mentoloshypo válasza trebór31 (#618) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Tárhely/gyorsítótárazott adatok

Nézegesd néha, hogy mennyin áll és nyugodtan töröld ha sokallod.
Én is észrevettem, hogy szép lassan fogy a rendelkezésre álló helyem, pár napja tűnt csak fel, hogy majd 800 MB gyorsítótárazott adatom van. Ment is a törlés. :)

(#620) Sheld


Sheld
senior tag

Van egy olyan problémám, ha matatok a telefonon, és hívnak, akkor nem tudom felvenni. A képernyő tetején megjelenik a bejövő hívás, csak nem tudok rányomni egyik gombra sem. Lehúzni az értesítósávot sem tudom. Ha lezárom a kijelzőt, és újra aktiválom, akkor már fel tudom venni rendesen.

Eléggé zavaró. Valaki tud rá megoldást?

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#621) atosan válasza Sheld (#620) üzenetére


atosan
addikt

Jött már be nekem is úgy hívás, gond nélkül fel tudtam venni. Passzolok megoldás ügyben :(

Maine coon

(#622) trebór31


trebór31
csendes tag

Tegnap este is jelentkezett az ujraindulos effektus pin kod keres nelkul. Epp jatek kozben volt es nem volt tolton. 1-2 emberen kivul masnal is jelentkezett? Mondjuk nem vettem volna eszre ha nem epp akkor tortenik amikor a kezemben van.
Vigyem vissza? Holnapig meg benne vagyok a 3 napban. Kerdes hogy tipushiba vagy egyedi keszulekhiba?

[ Szerkesztve ]

(#623) atosan válasza trebór31 (#622) üzenetére


atosan
addikt

Volt hard reset? Egy próbát megér, aztán nyüstöld, ha jól emlékszem holnao van a harmadik napod, még cserélhetsz. Nálam nem jött ikyen elő.

Maine coon

(#624) trebór31 válasza atosan (#623) üzenetére


trebór31
csendes tag

Hard reset volt. Nem tudom eldonteni hogy mi legyen. Mondom ha nem epp akkor tortenik amikor a kezemben van akkor eszre se veszem.

Amikor gepelek illetve az erintogomboknal a "rezgest" ki lehet kapcsolni valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#625) atosan válasza trebór31 (#624) üzenetére


atosan
addikt

Gépelésnél a bikkentyűzet beállíttásoknál tudod a rezgést kikapcsolni. A másodikat a beállíttások/hang és értesíttés/egyéb hangok alatt.

Maine coon

(#626) trebór31


trebór31
csendes tag

En nemtudom hogy de 5-6 ora kijelzoidot bir a telo ami szerintem kivalo mobilnet vagy wifi mindig volt kiveve hajnalban plusz automata fenyero de jatek is volt kb 3 ora.

(#627) mentoloshypo válasza trebór31 (#626) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Wifi+játék+ egy kis filmezés a vonaton nekem 7.5 óra is volt már.
Igaz fényerő 1/3-n, de az is bőven elég.

(#628) redhunter válasza trebór31 (#613) üzenetére


redhunter
senior tag

Multkor linkeltem ,a 220 voltba is lehet fóliát kapni.Itt is van ,bár nem tudom milyen minőség.[link]

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#629) trebór31 válasza redhunter (#628) üzenetére


trebór31
csendes tag

Mini gsmnel lett vegul foli es fel is rakjak profin ( arena + campona)

(#630) draco31 válasza trebór31 (#622) üzenetére


draco31
veterán

Én sokat nyúzom, csak a töltőn csinált eddig újraindulást.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#631) atikom


atikom
csendes tag

Én is sokat nyúzom a telót,(egy kis ingress,clash of clans,pár gém még),és jól bírja.
Viszont azt vettem észre,hogy az újraindulások töltés közben megszűntek,már kb 2 hete nincs restart,és nem csak gyári töltőt,kábelt használok.Remélem így is marad. :)

(#632) atosan válasza atikom (#631) üzenetére


atosan
addikt

Lehet hogy bejáratóssak, mint az autók ;)
Reméljük így is marad, én kivettem a sim pint, de az alkalmazások futási idejéből látszik, hogy nincs újraindulás.

Maine coon

(#633) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

Vodafone Smart 4 Minivel eddig folyamatos letöltéshez 8 Mbit/sec maximális sebességet értem el. Ez nagyon jó, nem?
Nálatok mennyi ugyanez?
Lehet, hogy többet is tud, itt a hálózat az én előfizetésemhez ennyit ad.
A Prime elméleti sebessége mekkora?
Feltöltéshez mennyit szoktatok elérni?

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#634) Ringman


Ringman
nagyúr

hello!

sikeresen megkarcoltam a kijelzőt, kb fél centi hosszan, ezt a későbbiekben elkerülendő szeretnék vmi fóliát beszerezni a telefonra.

lehet itthon is kapni már protectort rá, vagy az egyetlen beszerzési forrás ebay/aliexpress rendelés 2-3 hetes átfutási idővel?

(#635) mentoloshypo válasza Ringman (#634) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

LINK

Köszönet érte redhunter-nek. :)

(#636) Ringman válasza mentoloshypo (#635) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, rendelek is egyet!

(#637) mentoloshypo válasza Ringman (#636) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Én is gondolkozok rajta.
Gorilla Glass ide-oda, sose tudni.

Amúgy hányas számú gorilla van a telón?

(#638) atosan válasza mentoloshypo (#637) üzenetére


atosan
addikt

Van rajta gázos gorilla? Én nem találtam róla infót.

Maine coon

(#639) draco31 válasza Ringman (#634) üzenetére


draco31
veterán

Ebay-en németből is itt van 3-4 nap alatt.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#640) mentoloshypo válasza atosan (#638) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Nem tudom miért voltam abban a hitben, hogy van.
Bocsi. :)

(#641) trebór31 válasza nyuszi123456 (#633) üzenetére


trebór31
csendes tag

En multkor random nyomtam egy sebessegtesztet es 10mbs volt. Tobbiek?

(#642) atosan válasza mentoloshypo (#640) üzenetére


atosan
addikt

Semmi gond, azt hittem én néztem valamit el a tesztben. Pár oldalon utána rákerestem, de sajnos sehol nem írták.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#643) jamy79 válasza nyuszi123456 (#633) üzenetére


jamy79
tag

Lefutattam a speedtest progit és az alábbi sebesség eredményeket kaptam:
4G; 3G; WIFI

(#644) Ringman válasza draco31 (#639) üzenetére


Ringman
nagyúr

utánanézek, végül mégsem vettem meg, 1000 Ft-os termékre nem volt kedvem még ugyanannyi szállítási díjat fizetni.

(#645) draco31 válasza Ringman (#644) üzenetére


draco31
veterán

Durván 100Ft darabja. Oké, nem a legdrágább minőség, hamar koszolódik, de egy törlés és kész is. 2 hónapot kibír egy.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#646) draco31 válasza jamy79 (#643) üzenetére


draco31
veterán

De azt tudod, hogy ezzel elment majdnem 90 mega neted. Egyszer addig méregettem, hogy fél óra alatt elment a 100 megám :)

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#647) trebór31


trebór31
csendes tag

1. Már nálam is jelentkezett egyszer az, hogy töltésnél újraindul és kéri a pin kódot ( amikor nem kérte a pin kódot és a kezemben használat közben indult újra az 2x volt de azóta nem) végülis ez legyen a legnagyobb baja a telefonnak... kibírható.

2. Most akkor ez a áthelyezem az sd-re a progikat vagy legalább egy nagy játékot akkor ez, hogy is van? pl.: 1,5 gb-s játékot áthelyezek és kb 50 mb szabadul fel a készüléken, mintha csak az apk-t rakná át de a kiegészítő fájlokat nem amit a playből leszokott tölteni. Ez így nagyon gáz, hogy kb egyszerre csak 1-2 nagyobb játék lehet fent. Vagy az alkalmazásoknál a gyári átmozgatás sd-re az csak részlegesen rakja át?

(#648) atosan válasza trebór31 (#647) üzenetére


atosan
addikt

Az mindig csak részlegesen rakja át, előző droidoknál is így volt. Teljesen csak root és Link2sd pakolja át.

Maine coon

(#649) trebór31


trebór31
csendes tag

na most azt próbáltam, hogy apk fájlt letöltöttem meg kiegészítő fájlt és felraktam sdre, OBB mappába a kiegészítő fájlt sd-n belül ugyebár és elindítottam a telepítést, de mikor feltelepítette a játékot akkor hiába volt az OBB mappába a kiegészítő fájl akkor is elkezdte letölteni a készülék tárhelyére...
Biztos én csinálom rosszul mert régebben sikerült valahogy ezt megoldani.

(#650) Sheld


Sheld
senior tag

Még senki nem volt elég bátor custom rom-ot telepíteni a kicsikére? Nekem egyre több bajom van vele. Megtelik a memória, csak úgy. Nem mindig tudom felvenni a hívásokat... Indokolatlanul belassul néha. Lassan egy hete használom úgy, hogy csak a gyári appok vannak rajta, semmit sem telepítettem rá. Szabad memória 14MB...

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.