Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Trebron09 válasza draco31 (#1596) üzenetére


Trebron09
őstag

Nekem se jelentkezett ez.. :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#1602) [Prolixus] válasza Harkovz (#1600) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Alkalmazáson belül nem lehet beállítani? Hangouts üzentek esetén is be lehet kapcsolni a led-es értesítőt ha jól emlékszem, alkalmazáson belül.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1603) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Egyet már sikerült rendelni neten.Boltokban hiánycikk.Kíváncsian várjuk!

(#1604) MrCsiT válasza draco31 (#1544) üzenetére


MrCsiT
addikt

Nekem még most sincs 130FUN1 frissítésem :(

..viszont, az én telóm az elejétől kezdve, sosem indult újra töltéskor, -től, -nak, hoz.. :)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#1605) Sheld válasza MrCsiT (#1604) üzenetére


Sheld
senior tag

Mennyiért lehet eladni most egy Smart Prime 6-ot?

Váltanék windows phone-ra...

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#1606) gyulavezir válasza Sheld (#1605) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Én 28ért adtam el. Tokkal, tempered glassal gyakorlatilag karcmentesállapotban. Bontatlan fülessel. Dobozában fél évesen. De én tutira nem váltanék wpre ... Onnan jöttem, szerintem nagyon gáz a rendszer. :-(

(#1607) Sheld válasza gyulavezir (#1606) üzenetére


Sheld
senior tag

Ami nekem WP-n tetszett:

-Rendeszer gyorsasága elsőosztályú, még egy belépő készüléken is sokkal reszponzívabb, mint egy droidon (pl Lumia 520) Eléggé zavaró, de másodlagos problémám a droiddal
-Ingyenes navigáció, ami jobb, mint eddig próbált ingyenes Droidosak <- Ez lenne a váltás fő oka
-Reklámmentes a rendszer (legalábbis, amiket használtam, abban egy sem volt) Szintén zavaró, és másodlagos probléma droidon

Ami WP-n nem tetszett:
- Kesze-kusza beállítás menü
- kevés alkalmazás a store-ban (bár ami kellett, azokat megtaláltam)

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#1608) Harkovz válasza atosan (#1389) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Helló. Hogy hoztad elő az akku százalékot?

(#1609) [Prolixus] válasza Harkovz (#1608) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Külső app és egy kis mágia. :) Alapból nem lehet beállítani. pl.:[link]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1610) Harkovz válasza [Prolixus] (#1609) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Köszi! Olyan nincs ami jelzi milyen hálózaton van? 3g,4g.

(#1611) Ringman


Ringman
nagyúr

hello!

ezt a kijelző-sérülést vajon mivel sikerült összehoznom?

egyszer csak megláttam.

[ Szerkesztve ]

(#1612) Nagya21 válasza Ringman (#1611) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Nem biztos, hogy ütődés, az ismerősöm Huawei telefonja is besárgult, csak neki egy csíkban.
Sztem vidd gariba, valszeg kijelzőcsere.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1613) MrCsiT válasza MrCsiT (#1604) üzenetére


MrCsiT
addikt

user error volt:
A Noroot Firewall blokkolta a frissítési folyamatot, nem kapott netet. :DDD
Most már, az én telómon is fent van a 130FUN1 :)

Sheld: mivel a Here Maps elérhető Androidon is, a fő okot már nem látom, amiért WP-re váltanál.
Ha mégis azt tennéd, azért, egy jótanács: 1 GB alatti ramos modellt ne vegyél, mert a WP10 nem fog, vagy nem fog jól futni rajta.
Nekem van egy Lumia 830-am, az nagyon prémium érzést ad, és apróban garral is vannak fent példányok szerintem.
Én nem vennék hardveresen butább WP-t. :N

Ami iszonyatos hátránya a platformnak, hogy nagyon sok, droidra is létező alkalmazás, hiába létezik WP-re is, WP-n sokkal funkciószegényebb. (pl. Viber is, ahol van partnerhez rendelhető saját háttér droidon, de WP-n nincs, vagy akár a Fitbit alkalmazás, ami okosórával hívásértesítést tud droidon, de WP-n nem, stb..)

A Smart Prime ár-értékben szerintem nagyon erős jelenleg.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#1614) Sheld válasza MrCsiT (#1613) üzenetére


Sheld
senior tag

Nem is tudtam, hogy elérhető droidon, letöltöttem, remélem pont olyan jól fog majd működni, mint WP-n.
Így talán megmarad a Smart Prime 6.

(Bár egy Lumia 640 vagy 735 továbbra is kecsegtetőbb számomra. :D)

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#1615) MrCsiT válasza Sheld (#1614) üzenetére


MrCsiT
addikt

ha már WP, akkor, 830.. :) hidd el :)

Ám.. azt olvastam, hogy - bár itthon jól tervez a Here Maps - külföldön, pl. Romániában, a Sygic szoftvere pontosabb. (tapasztalat alapján írták. WP phone topicban.)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#1616) Sheld válasza MrCsiT (#1615) üzenetére


Sheld
senior tag

Hát igen, a 830 mind megjelenésben, mind tudásban jobb a 640/735 társaságához képest, viszont az árcédulája használtan is magas.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#1617) draco31


draco31
veterán

Most látom csak, lehet SD-re menteni a kamera cuccait, ez eddig nem volt. Gondolom az utolsó frissítéssel jött.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1618) embike10


embike10
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kéréssel fordulnék felétek, hogy egy hibás .zip flashelés után a musicfx nem működik, mert a .zip az equalizerhez való libeket kicserélte. Nem tudom, hogy az alapból melyik fájlok vannak benne, de ha valaki megtudná nézni, és átküldeni nekem bármilyen úton-módon, azt nagyon megköszönném! :)

libatciserv_jni.so ; libaudioeffect_jni.so ; libaudioinfo_jni.so ; libdlna_jni.so ; libtaglib.so

(#1619) Móci válasza MrCsiT (#1613) üzenetére


Móci
addikt

A funkciószegénység sajnálatos dolog WP-n. Mondjuk amikor anyám szeretett volna facebook messengeren hanghívást indítani, s hiányzott az opció (mert nincs a kliensben WP-n), az elég mókás volt.

Nekem is tetszik azért a WP platform, de nem váltanék a Smart Prime-ról már.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#1620) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Eddig nagyon pozitívak a tapasztalatok a telefonnal. Gyors, szép kijelző, erős akksi. Remélem így is marad. Nincs ellenfele még drágábban sem jelenleg!

(#1621) varmi2


varmi2
nagyúr

Milyen ütésálló üveget használtok ehhez a telóhoz?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1622) Bandit21


Bandit21
addikt

Üdv, Húgomnak vettünk egy ilyen telefont, és a fényerőt csak manuálisan tudtam állítani csúszkával, az autó beállítást hol érem el? A legördülő gyorsmenüben és a beállításokban sem találtam. Már 1x cserés a telefon, mert egyszer csak elszállt a mikrofonja, és a fél névjegyzék is eltűnt valami miatt.
Kb. csak 1 percet volt a kezemben, mert rövid időre találkoztunk, még ami feltűnt, hogy a közelség érzékelő mintha nem lett volna aktív. Igaz nem hívás közben tettem az arcomhoz, lehet olyankor a képernyő kikapcsol. Ez működik mindenkinél?

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#1623) Voice24 válasza Bandit21 (#1622) üzenetére


Voice24
őstag

A közelségérzékelővel én sem vagyok kibékülve. Nálam többször is előfordult, hogy telefonálás közben a fülemmel kihangosítottam a telót, vagyis aktív volt a képernyő... :U

(#1624) draco31 válasza Voice24 (#1623) üzenetére


draco31
veterán

Én már megszoktam, hogy ha felveszem, vagy inditom a hívást, automatikusan nyomom a lezáró gombot. A régi telefonommal is voltak ilyen gondok, így nekem ez már fel sem tűnik.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1625) Bandit21 válasza Voice24 (#1623) üzenetére


Bandit21
addikt

Ok, akkor elvileg van benne, csak max nem teljesen ok. A fényérzékelőre nem írtál, azt hol tudom auto-ra rakni?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#1626) Voice24 válasza Bandit21 (#1625) üzenetére


Voice24
őstag

Lehúzod fentről a beállítások menüt, ott nekem baloldalt lent van az automatikus fényerő kapcsolója.

(#1627) djtörök


djtörök
senior tag

Én még nem vettem észre, hogy bekapcsolt volna a kijelző telefonálás közben.

(#1628) draco31 válasza Bandit21 (#1625) üzenetére


draco31
veterán

Beállítások megjelenítés alkalmazkodó fényerő.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1629) Móci válasza Voice24 (#1623) üzenetére


Móci
addikt

Ismerős a dolog, néha nekem is sikerül ezt a bosszantó hibát reprodukálni...
Ami hívásnál nem tetszik még, hogy elég halk a mikrofon, s néha jó közel kell tartani a számhoz, hogy normálisan halljanak.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#1630) Nagya21 válasza Móci (#1629) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Nincs eldugítva zsebszösszel a mikrofon lik????
Mert az megtréfálhatja az embert.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1631) draco31 válasza Nagya21 (#1630) üzenetére


draco31
veterán

Ott valami olyasmi lehet. Én sokszor úgy telefonálok, hogy a pulóveren van zseb, ott ahol az ingeken, oda bedobom kihangosítva, mindig hallanak, pedig nem beszélek hangosabban.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1632) csgeri80


csgeri80
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap-Ma végigolvastam a topikot. Nekem 1 hete van meg a telóm, leírom a tapasztalataimat:

-Nekem végig bekapcsolt wifi és mobilnet mellett tudja a 3 nap üzemidőt.
-Most töltöm harmadjára, de nem tapasztaltam újraindulást eddig.
-Valóban torzít kicsit max hangerőnél, de ha 1-2 fokozattal lejjebb vesszük, akkor már rendben van.
-Képek közepes minőségűek, személy szerint én keveset használom fotózásra.
-Nálam a gyári camera app-al is be lehet állítani, hogy SD-re mentse a képeket.(mivel én 130FUN frissítéssel vettem, elképzelhető, hogy ez az oka)
-Nem tapasztaltam melegedést, még csak nem is langyos a hátlapnál.
-Nálam 99%-ban akadásmentes a rendszer. (Fb alkalmazást illetve Chrome böngészőt nem használok)

Egy kérdésem lenne: Írtátok többen is, hogy a voda update progit is le tudtátok törölni. Nekem ez nem sikerült, korábbi verziót tudok csak helyette telepíteni(ezt ajánlja fel).
Hogyan szedtétek le? Már csak ez az egy voda alkalmazás van fent, a többit sikerült száműznöm) :)

Összességében nagyon elégedett vagyok a telefonnal.

(#1633) [Prolixus] válasza csgeri80 (#1632) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ha jól emlékszem simán volt eltávolítás opció, nem ellett semmit trükközni. Lehet ez megszűnt a legutóbbi rendszerfrissítéssel akkor. Mindenesetre letiltani letudod még így is elvileg.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1634) draco31 válasza csgeri80 (#1632) üzenetére


draco31
veterán

Nem lehet törölni, letiltás van, és eltűnik a rendszer mélyén. Ott ahol törölni akarod, kell lennie letiltás gombnak is.
Az akku persze használat függő. Én reggel 8-kor vettem le a töltőről, most dugtam be 20% on, netes játék zabálja az akkut. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1635) [Prolixus] válasza draco31 (#1634) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Én nem vagyok egy power user, 4-5 naponta töltöm, de van amikor majdnem egy hétig is húzza. Régi szép időket idézi picit a telefon, amikor elfelejtettem hova raktam a töltőt, mert másfél hetente volt rá csk szükség.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1636) csgeri80 válasza [Prolixus] (#1633) üzenetére


csgeri80
csendes tag

Köszi sikerült ezzel a módszerrel. Néhány gúglis programmal is eljátszottam ugyanezt(google újság, google könyvek, google drive), remélem nem fog semmilyen rendszer zavart okozni.

Nekem egyébként amióta FB-t leszedtem és Chrome-ot tiltottam 400-500 MB között van a szabad memória.
Amióta így van, azóta érezhetően gördülékenyebb a teló.

(#1637) draco31 válasza csgeri80 (#1636) üzenetére


draco31
veterán

Én opera minizek, néha chrome.
Azok tiltása semmit nem okoz, esetleg később visszamásznak, mert azok olyanok. :)
Azt az fb-t nem is szabad használni, ha már nagyon kell, akkor a lite változatot.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1638) csgeri80 válasza draco31 (#1637) üzenetére


csgeri80
csendes tag

Én pár napja váltottam erre:
http://napidroid.hu/a-het-appja-cm-browser/

Nagyon meg vagyok elégedve vele, piszok gyors és nagyon okos.

(#1639) [Prolixus] válasza csgeri80 (#1636) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Chrome-ot leszámítva én is letiltottam az összes sutyok helyzabáló google alkalmazást. Nem okoz semmilyen gondot ezek hiánya, ahogy írják előttem is.

Mondjuk az az érdekes, hogy nekem nem volt előtelepített facebook app a telefonom. Ezt azóta sem tudom hogy lehet. :)

Szerk: Na erre a CM browser-re rálesek, köszi. :K

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1640) csgeri80


csgeri80
csendes tag

Nekem sem volt az FB előre telepítve, én tettem fel vásárlás után, majd nemrég pedig uninstall. :)

A CM browser nekem nagyon bevált, már elsőre megtetszett és azóta csak jobban..
Előtte kipróbáltam több böngészőt is.

(#1641) [Prolixus] válasza csgeri80 (#1640) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Én is próbáltam vagy 3-mat, de nem volt egyik sem túl jó. Chrome is csak azért maradt meg mindig, mert voltak asztalról szinkronizált könyvjelzőim. Egyelőre tetszik amúgy ez a CM browser, meglátjuk hosszú távon hogy szuperál.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1642) varjúdombi


varjúdombi
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudok görgethető háttérképet beállítani. Tudja valaki, mi lehet az oka? Köszi!

(#1643) draco31 válasza varjúdombi (#1642) üzenetére


draco31
veterán

Mekkora a kép mérete? Nagyobbat kell, mint a kijelző felbontása, akkor lesz olyan.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1644) richfuel


richfuel
csendes tag

Egyik windows-os gépem hajlandó a másik nem volt hajlandó felismerni médiaeszközként az androidos kütyüket, többek között ezt a telefont.
Nagy nehezen végre rájöttem, hogy a biosban az USB beállításoknál a legacy módot nem szabad engedélyezni, akkor felismeri.
Gondoltam megosztom ezt a tapasztalatot, hátha tudtok segíteni ezzel valakinek.

[ Szerkesztve ]

(#1645) varjúdombi válasza draco31 (#1643) üzenetére


varjúdombi
csendes tag

Nem a felbontással lesz a gond. Bármekkora a kép, nem kínálja fel azt a lehetőséget, hogy görgethető legyen a háttérkép, vagy csak én vagyok vak:) Azért köszi!

(#1646) draco31 válasza varjúdombi (#1645) üzenetére


draco31
veterán

Nekem görgeti, most kipróbáltam egy saját fotóval.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1647) Paci.


Paci.
tag

Sziasztok!
Én is beújítottam egy ilyet, bár majd egy hónapig tartott mire hozzájutottam. Boltban hiánycikk, online meg pötschök nem tudtak rabláncot hosszabítani. Röviden:
Mióta felment a 130-as frissítés lehet az sdkarira fotózni, viszont a régieket a telefonnal nem tudom átpakolni. Kéne neki egy wipe, és újra feltolni minden alkalmazást? Még kipróbálok bele egy másik karit majd, de ha számítógépre dugva tudok másolgatni akkor csak nem a kari a ludas...
Böngészőnek CM browser, még az Xcover2-n megszoktam. MX Playerhez tudja valaki milyen codec pakkot kell esetleg leszedni még? Hisztizik hogy nem érti az aac hangot... :F
OTG-t tud? A Ghost commander a gyökérkönyvtárban lát olyan mappát.
Hirtelen ennyi, még jövök :DDD

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#1648) draco31 válasza Paci. (#1647) üzenetére


draco31
veterán

Én átmásoltam, de lehet géppel, már nem emlékszem, rég volt. :)
OTG-t nem tud, próbáltam mindennel.
Próbáld ki a VLC-t is, nekem az is rajta van épp emiatt.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1649) Paci. válasza draco31 (#1648) üzenetére


Paci.
tag

Rajt van a vlc is, de anno valahogy az xcovert is rábírtam hogy ne nyavajogjon az mx.
Tokot vettem rá, értelmes fóliát honnan érdemes? Jó az íbéj vagy van jobb? Köszi! :-)

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#1650) draco31 válasza Paci. (#1649) üzenetére


draco31
veterán

Ebay 6db 700Ft környéke, attól olcsóbb nincs. Ezeket használom mindig mindenre.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.