Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) atosan válasza teo77 (#947) üzenetére


atosan
addikt

Semmit nem csináltam, ha jól emlékszem, alapból. A beállítások/megjeleníttés alatt van olyan, hogy villogó jelzőfény. Az be van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#952) draco31 válasza Melorin (#949) üzenetére


draco31
veterán

Igen, nálam elő szokott fordulni, de nem találtam benne rendszert még.

gyulavezir
Nekem nincsenek nevek megcsillagozva, a gyorstárcsázóban olyan olyan sorrend van, hogy kiket hívok legtöbbet, az alapján állítja. Illetve nekem keres is rendesen.
Esetleg egy újraindítás?

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#953) gyulavezir válasza draco31 (#952) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Azok vannak megcsillagozva ugye, akik "fontosak", tehát, ha "elsőbbségi"re állítod be, akkor az ő hívásaik akkor is megjönnek. Ezeket eddig a tárcsázóban is előre rakta és utána ömlesztette hívásgyakoriság szerint a többieket.
Most nem így van és rendszert sem találok benne.
:(
Namindegy.
A telefnokönyves keresési hibát meg pont most nem produkálja...
Kezdem kicsit nyűgösnek érezni ezt az egészet, bár szerintem ez csak azért lehet, mert annyira el vagyok kényeztetve, hiszen az égegyadta világon semmi másba nem tudok belekötni, annyira működik minden...
Csak a méretével tudnék megbarátkozni... ;]

(#954) teo77 válasza atosan (#951) üzenetére


teo77
őstag

Igen, be van, Hangouts-nál villog.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#955) atosan válasza teo77 (#954) üzenetére


atosan
addikt

Nekem az le van tiltva, Viber, Messenger, időkép értesíttés, sms, nem fogadott hívás, Rutin, Skype ezeknél mindnél villog.

Maine coon

(#956) teo77 válasza atosan (#955) üzenetére


teo77
őstag

Hol lehet letiltani vagy engedélyezni?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#957) atosan válasza teo77 (#956) üzenetére


atosan
addikt

Ha a telefonra gondolsz, a fentebb említett megjelenítés részben. Alkalmazásokban nem tudom, nem nyúltam hozzá egyikhez sem.

Maine coon

(#958) teo77 válasza atosan (#957) üzenetére


teo77
őstag

A megjelenés részben nem találok olyat, ahol egy - egy alkalmazás led értesítése tiltható, engedélyezhető

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#959) atosan válasza teo77 (#958) üzenetére


atosan
addikt

Külön nem tudom, azt hittem az egészre gondolsz.

Maine coon

(#960) teo77 válasza atosan (#959) üzenetére


teo77
őstag

Jaa! :) A Hangouts nekem is le van tiltva. De, amikor használom, jelez a led m

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#961) teo77 válasza teo77 (#948) üzenetére


teo77
őstag

Akár el is cserélem szívesen egy JVC - re. (nem "agyba dugós")

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#962) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Hangouts-ot miért tiltja le mindenki? :) Én meg pont beállítottam a standard üzenetes programnak. Mondjuk használni még nem sokat használtam azóta, kaptam vagy 2 sms-t. Ennyire rossz?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#963) teo77 válasza [Prolixus] (#962) üzenetére


teo77
őstag

Pl azert, mert a vibrálást nem lehet benne inaltiválni. És, ha nem lehet, használok mást. Idegesít, hogy minden üzenetnél rezeg a teló. És eszi az akkut is.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#964) atosan válasza [Prolixus] (#962) üzenetére


atosan
addikt

Ötletnek jó, csakhogy a környezetemben mindenki Vibert, Messengert használ, hiába van gyárilag a telóban, sokan azt sem tudják mire jó. Inkább tiltom akkor, ne pörögjön feleslegesen.

Maine coon

(#965) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Hát én alapból keveset pötyögök (telefonon mindig is utáltam, még a szép hagyományos nyomógombos időkben is, érintőpanelen meg rémálom üzenetet küldeni, szal...), szóval ezek az érvek nálam nem játszanak be. Egyelőre marad akkor.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#966) atosan válasza [Prolixus] (#965) üzenetére


atosan
addikt

Egy időben használtam én is, szimpi nekem, csakhát magamban semmi értelme.

Maine coon

(#967) [Prolixus] válasza teo77 (#963) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Egyébként tegnap este néztem, hogy ki lehet kapcsolni a rezgést. Külön lehet állítani SMS-nél meg hangouts üzeneteknél is. :F

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#968) Dennis Wilde


Dennis Wilde
csendes tag

Sziasztok! A telót berendeltem, talán holnap meg is jön. Mivel ez volna az első okostelefonom, valaki tudna adni nekem egy kis összefoglalót az androidról? Pl. látom, hogy fehér alapon feketék az ikonok nevei, ezt hogy tudnám felcserélni? (fekete háttér, fehér ikon betűk) Programokból való kilépés, letiltás érdekelne még. Ill. még egy kérdés, hogy foglalkozik-e valaki ebay-el, mert bankkártyám nincs, és így nem tudok onnan rendelni fóliát, tokot. Köszönöm megértéseteket, és válaszaitokat :)

(#969) [Prolixus] válasza Dennis Wilde (#968) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Mármint a főmenüben? Hát az alap launcher-rel ezt nem tudod megtenni. Valami custom launchert kell letölts, ami erre lehetőséget ad. Legtöbben a Nova launchert használják, tudtommal nagyon jó testreszabható, abban lehet meg tudod ezt csinálni pl.

A programokból nem lehet úgy klasszikusan kilépni, mint egy oldscool nem erőszakos windows-os alkalmazásból. A feladatkezelőben esetleg ki tudod lőni őket (ez a jobb szélső érintőgomb) oldalra csúsztatással vagy az "X"-szel, de van olyan, ami ennek ellenére is aktiválódik később, mert pl. szinkronizál a háttérben vagy hasonló. Mondjuk ettől nem kell megijedni, a legtöbb esetben ez nem foglal le sok erőforrást meg nem szívja az akkut nagyon. A biztos megoldás persze a szükségtelen programok tiltása, vagy eltávolítása. Ezt a beállítások->alkalmazások->...->adott alkalmazás->elvátolítás/letiltás útvonalon tudod megtenni. Utóbbi amolyan kényszermegoldás olyan programoknál, amelyeket root jogosultság nélkül nem lehet törölni. Ha van root jogosultságod, kb. mindent le lehet szedni a telefonról (kis túlzással). A telefon root-olásához meg talász linket ha 1-2 oldalal visszaolvasol, amúgy pofonegyszerű.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#970) Csicsoo


Csicsoo
újonc

Sziasztok!

Telefon csere előtt állok vagy egy smart prime vagy egy samsung core prime lenne a befutó. Szeretnék véleményt kérni tőletek, ha mondjuk játékra is szeretném használni a készüléket mennyire futnak jól a smart prime-on a játékok, mondjuk asphalt 8, modern combat 5, need for speed most wanted, wild blood, spider-man.
köszönöm előre is
üdv.:
Laci

[ Szerkesztve ]

(#971) draco31 válasza Csicsoo (#970) üzenetére


draco31
veterán

Kijelzőben sokkal jobb a voda. Játéknál meg azt elég sokat kell nézni. :D
Este ha lesz időm ,majd kipróbálom őket.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#972) teo77 válasza [Prolixus] (#967) üzenetére


teo77
őstag

És ezt hol egészen pontosan? :S Nem találtam ilyet...

Ez nálam mindig is offon volt:

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#973) [Prolixus] válasza teo77 (#972) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Jaaa, hát az alkalmazáson belül kell beállítani. :)

Hangouts üzenetek és meghívók menüpont (miután az adott fiókra nyomtál, ahol ezeket a beállításokat használni akarod, vagyis ha több fiókod van megdva akkor külön kell mindnél beállítani)). Azon belül ki lehet venni a rezgésről a pipát, és akkor csak az fog megjeleni mint nekem, vagyis hogy csak "hang lejátszása". Amint látható, külön lehet beállítani a videóhívásokat is. Meg ahogy említettem korábban, külön lehet állítani az SMS-re vonatkozó értesítéseket is (ezt egy menüvel visszább lehet, és nem fiókfüggő, hanem en block a készülékre vonatkozik).

draco31

Viszont a szóban forgó Samu kijelzőjének alacsonyabb a felbontása, kevesebb pixelt meg elvileg jobban hajt meg ugyanaz a vas. Szóval ha az a kérdés, hogy melyiken fut jobban a játék, akkor a Samu, ha melyiken szebb, akkor a Vodafone a válasz. Persze elvileg, mert kérdés, hogy a Smart Prime-on mekkora a tényleges teljesítménycsökkenés (lehet elhanyagolható ahhoz képest, mennyivel szebb a kijelző)

Amúgy én biztosan nem vennék Samsung-ot ha nem akarnék mókolni custom ROM-mal, mert a Touchwiz-től kiráz a hideg.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#974) draco31 válasza !attis! (#944) üzenetére


draco31
veterán

Azt válaszolták, hogy a szervizükben a helyijavitas.hu-nál kell érdeklődni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#975) teo77 válasza [Prolixus] (#973) üzenetére


teo77
őstag

Köszi! Nem is értem, hogy eddig mi a fenéért nem találtam meg itt! :)

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#976) Atka89


Atka89
csendes tag

Szerintetek ez a digitizer jó lenne bele? mert két hét után én is összetörtem, aztán most úgy van 2 hónapja :D
[link]

[ Szerkesztve ]

Ámítógép

(#977) draco31 válasza Csicsoo (#970) üzenetére


draco31
veterán

A teszt elmaradt, mert nincs annyi hely most a telefonban, hogy egy nagy játék elférjen rajta. Az sd-re meg nem pakol semmit, hiába ott van 10 giga még. Szóval ezt is vedd figyelembe.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#978) gyulavezir válasza draco31 (#977) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Miért nem pakolod át őket manuálisan?

(#979) draco31 válasza gyulavezir (#978) üzenetére


draco31
veterán

Van másfél giga szabadon, az bőven elég, csak a nagy játékoknak nem már.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#980) Csicsoo


Csicsoo
újonc

Rendben!minden esetre nagyon köszönöm a segítseget mindenkinek. Üdv.: Laci

(#981) Dennis Wilde


Dennis Wilde
csendes tag

Sziasztok! Mai nap folyamán megérkezett az enyém is, fogadtam is sok szeretettel !!! :)

(#982) atosan válasza Dennis Wilde (#981) üzenetére


atosan
addikt

👍👍

Maine coon

(#983) Dennis Wilde


Dennis Wilde
csendes tag

Rögtön volna két kérdésem, előbbiekben írtam, hogy teljesen új nekem ez az okostelefon használat
1. Hogy lehet számítógépről lecsatlakoztatni, ha nincs benne SD kártya? Nem ad ki sem a számítógép, sem a teló lehetőséget erre.
2. Telefonáláskor olyan, mintha a hátsó hangszóróból jönne a hang, nem a képernyő fölött. Mi lehet a probléma?

Köszönöm

(#984) draco31 válasza Dennis Wilde (#983) üzenetére


draco31
veterán

Az adatátvitelnél digitális médialejátszóként látja a gép, nem pedig pendrive-ként. MTP a neve. Fogsz majd olyannal találkozni, hogy biztos rá akarod-e másolni, mert a gép szerint nem tudja lejátszani a telefon. A lényeg az, hogy lassabban másol, de ha kész a másolás, akkor csak kihúzod, és kész, nincs eltávolítás.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#985) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!!
Tegnap megjött az asszonyéra a védőüveg, nagyon jó, és passzol mindenhol.
Screen protector
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#986) Dennis Wilde


Dennis Wilde
csendes tag

Sziasztok! Olyan problémám van, hogy telefonálás közben nem szól a beszédhangszóróm. Első tippem az, és lehet hülyeségnek hangzik, hogy mivel nem vettem le a gyári fóliát róla (igen, amivel érkezik a telefon), és az takarja a hangszórót, nem jön át rajta a hang. Lehetséges ez? Köszi

(#987) gyulavezir válasza Dennis Wilde (#986) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Hát, mivel az a fólia nem arra való, hogy a telefonon használat közben rajta legyen, ezért elképzelhető...
De mire is gondoltál, amikor nem szedted le azt a fóliát és úgy használtad a készüléket?
:))

(#988) Dennis Wilde válasza gyulavezir (#987) üzenetére


Dennis Wilde
csendes tag

Nah, igen, levettem, és most tökéletes. Rajta akartam hagyni addig, amíg nem lesz rá fólia, de így telefonálni nem lehetne, csak kihangosítva. Amúgy eddig teszi a dolgát, nekem a hangszóró nem recseg, szépen dolgozik. Egy észrevételem van, hogy a médiaalbumom felismeri az SD kártyát, de a letöltött fájlkezelő az nem.

(#989) draco31 válasza Dennis Wilde (#988) üzenetére


draco31
veterán

Emiatt elég lett volna, ha csak addig levágod a hangszórónál a fóliát, ha nem akartad még levenni. Amikor meg megérkezik hozzá amit vettél, akkor meg lehúzod az egészet.
Nekem egyébként előbb volt fólia, mint telefon. :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#990) Dennis Wilde válasza draco31 (#989) üzenetére


Dennis Wilde
csendes tag

Igazad van. Amúgy Te hol vettél hozzá fóliát? Ebay? Mennyi idő amíg megérkezik egy ilyen?

(#991) [Prolixus] válasza Dennis Wilde (#988) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Akkor az nyilván a letöltött program hibája lesz. Én total commandert szedtem le. Persze fele olyan jó sincs mint az asztali verzió, azért még így is az egyik legjobb androidos fájlkezelő szerintem.

Fóliát amúgy linkeltek nemrég a topicban, én pl. a linkelt oldalról rendeltem.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#992) draco31 válasza Dennis Wilde (#990) üzenetére


draco31
veterán

Ebay, németből egy hét alatt itt van. 6db 630Ft jelenleg.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#993) Dennis Wilde válasza draco31 (#992) üzenetére


Dennis Wilde
csendes tag

Értem. Mennyire jó ez a fólia? Sűrűen kell ezeket cserélni?

(#994) !attis! válasza draco31 (#974) üzenetére


!attis!
tag

Köszönöm! Hát nekem ugyan ezt válaszolták a TMX-böl... :S.
Minden esetre rendeltem ma aliexpresszről egy OT-7044 érintőpanelt.
Megpróbálom. :). Ha tényleg az és megjön, írom majd a fejleményeket.

[ Szerkesztve ]

(#995) atthany válasza draco31 (#992) üzenetére


atthany
aktív tag

könnyű feltenni egyébként?

(#996) draco31 válasza Dennis Wilde (#993) üzenetére


draco31
veterán

Nekem beledugós tokban van, így bírja. Az előző telefonom szilikon tokban volt ugyanilyen fajta fóliával, azon 3 havonta cserélgettem.

Kell gyakorolni, nekem már könnyen megy a felrakás, sokan hozzák nálam a telefonjaikat, így van gyakorlatom.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#997) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Közben az én telómat elküldték a szervizbe. Tegnapelőtt nem telefonáltam vele, tegnap akartam, de azt csinálja, hogy amint a hívott fél felveszi/én felveszem ha hívnak, egyszerűen azonnal bontja a kapcsolatot.

Szokásos factory reste nem oldotta meg a dolgot. A készülékhez kaptam új SIMet, amit nem aktiváltattam, gondoltam esetleg az van, hogy a régit kilőtték (bár akkor hálózatra sem tudna bejelentkezni elvileg, az meg persze volt), ezért nem megy a dolog. Hát nem, mivel amint visszaraktam a régi SIM-et a régi telefonomba, azonnal tudta rendesen telefonálni vele. Boltban aszondja a nő, hogy így felmerül a hardweres gond lehetősége is, úgyhogy ők nem is foglalkoznak vele, küldik egyből szervízbe.

Ami meglepő, hogy dobozt mindent visszaadott, még a telefon hátlapját is. :F

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#998) Prérikakukk válasza ftsaba28 (#923) üzenetére


Prérikakukk
újonc

Szia! Nálam is ez volt a gond egy vadi új 64GB-os Samsung memkártyával.
Bárhogy formáztam Windows alatt sehogy se ismerte fel a telefon. Viszont Mac-en leformázva jó lett:)
Próbáld ki, nekem bejött ;)

(#999) Dennis Wilde


Dennis Wilde
csendes tag

Sziasztok! Tudna valaki segíteni, aki ebay-en vásárol? Tok, és fólia kellene Nekem a telóhoz. Amúgy ma voltam bent egy Vodafone üzletben, volt tokjuk ehhez a telóhoz, cirka 4.000 ft-ért :SSS

[ Szerkesztve ]

(#1000) draco31 válasza Dennis Wilde (#999) üzenetére


draco31
veterán

Ha át tudod utalni nekem, akkor meg tudom rendelni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.