Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) draco31 válasza varjúdombi (#1750) üzenetére


draco31
veterán

Telefonon MTP kell legyen választva. Gépen oprendszer?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1752) varjúdombi válasza draco31 (#1751) üzenetére


varjúdombi
csendes tag

Gépen XP van. USB csatlakozásai lehetőségek közül kamera volt eddig kiválasztva. MTP-t választva felugrik egy ablak, hogy válasszam ki a művelethez indítandó programot, de nem tudok kiválasztani semmit, mert nincs ott semmi.

[ Szerkesztve ]

(#1753) richfuel válasza varjúdombi (#1752) üzenetére


richfuel
csendes tag

Ha van a biosban az usb beállításoknál legacy mód, akkor azt kapcsold ki.
Nálam ez volt a gond, utána már felismerte médiaeszközként.

(#1754) gyulay62


gyulay62
újonc

Az egynapos telefonom egyenlőre nagyon ok. Intenzív használat után is maradt estére 30 százalékom, és csak pozitívumok!(viszont a töltés naaagyon laaassúúú)

(#1755) [Prolixus] válasza gyulay62 (#1754) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Mert a töltő egy hulladék, nagyon nem megy neki az 1000mA áramerősség. Vagy a kábele gyenge, vagy maga az adapterrel van valami, ezt nem tudom már. Én pl. a korábbi ZTE telefonomhoz kapott (természetesen szintén) 1000mA-es adapterrel+kábellel töltöm, azzal gyorsan felmegy 100%-ra.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1756) draco31 válasza [Prolixus] (#1755) üzenetére


draco31
veterán

A kábel a hulladék. Vettem márkás 2A tudó kábelt, majdnem fele annyi idő kell a gyári adaptettel úgy. Azt sem tudom már hol a gyáti kábele. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1757) fabicska válasza draco31 (#1756) üzenetére


fabicska
aktív tag

Mivel nem Fast Chargeres az akksi, ezért szééééééép lassan ki is fogod vele nyírni. Nem ok nélkül adták 1A-s töltőfejjel, és kábellel. Aztán 4-5 hónap múlva meg megjelenik a hozzászólás, hogy ez egy milyen hulladék telefon, mert nem tölt rendesen, és az akksi is kb a nap végére elég... Mennyi ilyen volt már :)

Üdv.

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#1758) draco31 válasza fabicska (#1757) üzenetére


draco31
veterán

Igen, ha elolvasod leírtam, hogy gyári adapterrel töltöm a 2a-es kábellel. Szóval 1A jön át csak rajta, ahogyan a gyárban akarták. ( Az már más kérdés, hogy a gyári kábel kb. 750mA kóvályog csak át. ) De ez pont tök mindegy, mivel a telefonban van a töltő elektronika, és nem az adapterekben, és az szabja meg mennyivel töltsön. Próbáltam én már PC tápról is, ami 5V-on 25A-ert képes beletolni, akkor sem lett semmi baja, mert nem kell neki annyi, ha jól emlékszem 2.5A volt a plafon amit felvett.
A fast charging pedig 9v-al operál, olyat nem engedek neki, mert nem tudja a telefon, csak a felsőbb kategóriás Snapdragon procik.
Ja és nálam első perctől nem bír ki egy napot az akksi, ha használom is mindenre. Munka közben pl. reggel 6-tól 10-ig lemegy 40% ra is, ha nagyon belendülök a netes játékba.
Egyébként már 9 hónapja van meg nekem.
Benne vagyok elég rendesen az elektronikában, szóval ilyenek miatt biztos nem írok be, max amiatt, hogy kicseréltem az akkut benne. De ha nem zaklatom annyit egy nap, akkor este vígan 70% még az akku. Persze aki nem ért hozzá, az lehet úgy tenne, mint ahogyan írtad.
Adott a MiBand-em, ami töltéskor kb 25mA vesz csak fel, mert olyan pici az akkuja. Hiába dugom 1A-es fejbe, akkor sem tölt gyorsabban, mint a PC-ről, ami csak 500mA--ert ad. Minden cuccban benne az elektronika, és az eldönti mennyi áram kell épp az akku töltéséhez.
A gyárban meg azért adják a kisebb teljesítményű cuccokat hozzá, mert az az olcsóbb....

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1759) #09972224 válasza varjúdombi (#1752) üzenetére


#09972224
törölt tag

XP esetén szükség van a Windows Media Player 11 telepítésére az MTP működéséhez, ha régebbi verzió van fent, az lesz a baj.
Emellett, az SP3 feltelepítése is ajánlott, ha esetleg még nem lenne rajta a gépen :)

[ Szerkesztve ]

(#1760) varjúdombi válasza #09972224 (#1759) üzenetére


varjúdombi
csendes tag

Köszi a tippet (richfuelnek is)! Kipróbálom.

(#1761) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Vodás készüléken melyik droid verzió fut, illetve van-e lehetőség az sd kártyát beállítani elsődleges tárhelynek?

Alister from Hell

(#1762) draco31


draco31
veterán

Sikeresen kinyírtam a telefont, holnap irány a szerviz. :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1763) [Prolixus] válasza draco31 (#1762) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Micsináltál?

Amúgy 5.0.2 van a telefonon.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1764) draco31 válasza [Prolixus] (#1763) üzenetére


draco31
veterán

Egy töltőt szereltem, és mint hogy műszerrel mértem volna rá, a telefonnal próbáltam ki. Ez van.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1765) draco31


draco31
veterán

Na ezt csinálja.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1766) [Prolixus] válasza draco31 (#1765) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Szééép. :Y Az Erő tölti úgy tűnik. :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1767) Konyika válasza draco31 (#1765) üzenetére


Konyika
senior tag

Én azért nyomnék recoveryben egy factoryt szervíz előtt ! Hátha segít.

(#1768) draco31 válasza Konyika (#1767) üzenetére


draco31
veterán

Ez már recovrey utáni állapot. Most viszont itthon hagytam 1 órára töltőn, és 100% ot mutat. Így adok neki egy nap haladékot.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1769) draco31 válasza draco31 (#1768) üzenetére


draco31
veterán

Nem kapott haladékot, 10 perc után elkezdte jelezni, hogy tölt, de nem volt bedugva. Már le is adtam, 2 hét kb. Csak pislogott a csaj, ilyennel még nem találkozott :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1770) draco31 válasza draco31 (#1765) üzenetére


draco31
veterán

Egyébként rájöttem. Alkalmas lett a vezeték nélküli töltésre, és az oxigénből nyeri az energiát. :D :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1771) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Olyannal találkozott már valaki, hogy a hívás-menüből hívást akarok indítani, rábökve egy korábban hívott névre vagy számra, egy pillanatra bevillan a tárcsázó, de marad a képernyő a hívottak listájában. Ugyanekkor fent az értesítéseknél is egy pillanatra megjelenik a kagyló ikonja, mintha telefonálnék, de az is pillanatok alatt eltűnik. De mégis van, amikor bepróbálkozik a hívással, sőt, létre is jön valami, mert ha azonnal újból próbálom ugyanazt hívni, foglaltat jelez. Aztán amikor végre sikerült rendesen hívni az illetőt, akkor meg tőlem kéri számon, hogy na mi van, mit szórakozok? Mert ezek szerint valamit ő is észlel ebből a híváskísérletből.
Nem tudom, mi lehet az oka a jelenségnek.

(#1772) draco31 válasza Voice24 (#1771) üzenetére


draco31
veterán

Nálam volt ilyesmi korábban, főleg az után, ha nagyon le volt előtte terhelve a telefon mondjuk egy játékkal. Én legalábbis ehhez társítottam a dolgot.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1773) Voice24 válasza draco31 (#1772) üzenetére


Voice24
őstag

Én is szoktam rajta néha játszogatni, de semmi komoly játékra nem kell gondolni, csak ilyen Jewels jellegűek. Mellette fut az időkép, egy másik időjárási app, és nagyjából ennyi. Sosem voltam az a típus, aki egyszerre több tucat dolgot is futtat a telefonján, én nagyrészt telefonálok vele, bankolok, időjárást nézek, meg ilyen egyszerű játékok.

(#1774) draco31 válasza Voice24 (#1773) üzenetére


draco31
veterán

Nekem is az a baj azzal a játékkal, hogy netes, így aztán izzad a gép szó szerint, pedig csak 140 mega. De 20 perc után 70 fok a CPU :D Ha játszok már vagy 10 perce, és hívnak, akkor szól a zene, rezeg is, de kell 1-2 másodperc, mire a kép is átvált. Persze ebben az is benne van, hogy 8 hónapja nyúztam már, egy ideje gondolkoztam már egy visszaállításon, ez így most össze is jött.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1775) draco31


draco31
veterán

Már el is küldték a szervizből a boltba. Szerdán adtam le a boltban, kicsit gyorsnak érzem a dolgot.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1776) Konyika válasza draco31 (#1775) üzenetére


Konyika
senior tag

Ne érezd annak :)

Hetente 1x van futár a szolgáltatóknál. Lehet pont szerencséd volt. Többször gariztattam már és általában kb 1 hét volt a javítás. (Telenor és Voda)

(#1777) draco31 válasza Konyika (#1776) üzenetére


draco31
veterán

Ma voltam érte. De ment is vissza, mert most meg már abszolúlt nem töltött, még jó, hogy a boltban kipróbáltam. Bekapcsolás is volt vagy 10 perc, mire hajlandó volt rá. Így aztán várakozás újra, de most még kódot sem kaptam, hogy tudjam figyelni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1778) gyu456


gyu456
tag

Most már KERNEL is van :)

Ha írók, tisztelj meg annyival hogy válaszolsz legalább!!!

(#1779) gyulay62


gyulay62
újonc

Sziasztok!
Kb. 2 hete vettem a telefont. Meg vagyok vele elégedve, bár néha kissé belassul.
A fényképek az Opencam-mal sokkal jobbak. Az egyetlen problémám, hogy semmilyen kamera appal nem lehet sd kártyára menteni a képeket, így miután felkerül a dropboxra, folyamatosan törölgetnem kell a belső memóriából. A gps, ami számomra talán a legfontosabb, gyors, pontos. Még a szobában is megtalál néhány műholdat. Úgyhogy meg vagyok vele elégedve, köszönöm a tanácsokat!

(#1780) draco31 válasza gyulay62 (#1779) üzenetére


draco31
veterán

A gyári kamera progi tud a kártyára menteni a legutolsó frissítés óta. Nézd meg nincs-e rendszerfrissítés.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1781) RiJu


RiJu
újonc

Sziasztok
Nem használom a Chrome böngészőt le is van tiltva, az volna a kérdésem hogy okozhat-e valami galibát ha letiltom az android system webview alkalmazást? Egyáltalán kell ez valamire?
Köszi

(#1782) [Prolixus] válasza RiJu (#1781) üzenetére


[Prolixus]
addikt

A legtöbb google alkalmazáshoz kell.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1783) gyu456


gyu456
tag

MIUI 6.4.7 ROM Szerintem időkérdése és lesz CM-is rá!

Ha írók, tisztelj meg annyival hogy válaszolsz legalább!!!

(#1784) Melorin válasza gyu456 (#1783) üzenetére


Melorin
addikt

Végre valami elkezdődött!

(#1785) #09972224 válasza gyu456 (#1783) üzenetére


#09972224
törölt tag

Nos igen, a TWRP Recovery megjelenése után várható volt, hogy beindul az egyedi ROM-ok gyártása :)
Ez mindenesetre jó, mert sajnos már igazán nincs sok esély arra, hogy 5.1-es vagy akár magasabb verziószámú Android kerül ki hivatalosan a telefonra, illetve már lassan az 5.0.2-höz tartozó frissítéseket is be fogják fejezni (tekintve, hogy általában az ilyen középkategóriás készülékeket jó, ha 1 évig támogatják), így csak ez marad majd az egyetlen frissítési mód.
Például, több éven keresztül használtam egy Samsung Galaxy Mini-t, amit gyárilag 2.3-ig lehetett maximum frissíteni, de a nem hivatalos ROM-oknak köszönhetően egészen 4.4.4-ig sikerült, igaz, az már borzasztó lassan működött. Szerencsére, nem hinném, hogy az Android 6.0 komolyan megizzasztaná a telefon hardverét, itt még van lehetőség a frissítésre.
Sajnos még ami a MIUI romot illeti, a visszajelzések alapján elég sok probléma van vele, de mondjuk ez még csak az első verzió, lesz még ennél jobb is :D

[ Szerkesztve ]

(#1787) [Prolixus] válasza #09972224 (#1786) üzenetére


[Prolixus]
addikt

És ennek van is értelme? TWRP érdemi használatához eleve root kell, root jog mellett meg manuálisan is ki lehet gyomlálni a gyári sz@rokat pár érintéssel.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1788) gyulay62 válasza draco31 (#1780) üzenetére


gyulay62
újonc

Köszi a tanácsot!

(#1789) embike10 válasza gyu456 (#1783) üzenetére


embike10
csendes tag

R2 | Nem rossz a rom, de még vannak hibái:

- Mobilnet nekem nem működik
- A tisztító alkalmazás nem működik
- Kamerában a manuális beállításnál ISO-t nem lehet állítani (crashel)
- Xiaomi fiókba lehetetlen belépni
- Néha-néha beakad a rendszer
- Preferált hálózattípus kiválasztás nem működik (crash)

De amúgy azt vettem észre, mintha egy kicsit gyorsabb lenne (amikor nem akad meg 1-2 másodpercre), meg jobb a multitasking is. :)

(#1790) Móci


Móci
addikt

Nem tudom, hogy a wifi mennyire gyors nálatok, de amióta utazás közben többet használom, rájöttem: ez biza elég harmatos. Nagyon lassan frissít hálózatlistát, nehezen csatlakozik, plusz menet közben képes több percig kiírni, hogy csatlakozott a hálózathoz, hiába nincs az már hatókörön belül. Az csak hab a tortán, hogy kb. 10 (vagy több) elérhető hálózatnál a lista elég szépen beakad, vagy megáll kicsit a telefon görgetésnél.
Tudom, nem egy drága telefon, de ez azért bosszantó. Anno a többi készülékem ezen a téren nem volt ennyire gáz.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#1791) draco31 válasza Móci (#1790) üzenetére


draco31
veterán

Néha kell neki egy újraindítás, lehet ez a gond.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1792) Móci válasza draco31 (#1791) üzenetére


Móci
addikt

Hetente szoktam, néha segít, néha nem. Bosszant azért, mert maga a készülék nagyon tetszik, pláne a flottás árért, amiért vettem. :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#1793) draco31 válasza Móci (#1792) üzenetére


draco31
veterán

Nekem is 22e-re jött ki az ára flottával.
Holnap végre mehetek érte, remélem második nekifutásra meg tudták csinálni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1794) janeszgol válasza Móci (#1792) üzenetére


janeszgol
félisten

Amúgy a telefon rendben van, Olvastam olyat, hogy picit gyengébbek az antennák benne. Azért térerőt nem szokott városokon kívül eldobálni?

Csak azért kérdezem, mert május 28-tól hosszabbíthatok és ezt néztem ki elsőnek (második J1 2016, harmadik a Leon). Ami tetszik benne, az a következő (tesztek alapján). kitűnő beszédhangszóró (ez nálam fontos), jó képernyő, jó érintő, nagyon jó kamera. Ezek fogtak meg.

(#1795) draco31 válasza janeszgol (#1794) üzenetére


draco31
veterán

Leon-t meg ne vedd, 2 hónapja használtam ezt, amikor egy 2 hetes Leon a kezembe került, és az veszettül lassú volt. Szóval utólag nem bántam meg, hogy nem azt vettem. Később még volt a kezemben egy másik példány, az sem győzött meg.
Én az Ukrán határ mellett vagyok, mindig van térerőm vele. Ahogy észrevettem az okozhat neki gondot, hogy itt a környéken váltakozik a 2G-3G-4G hálózatok, és ha 1 órán belül ez megtörténik 4-5x legalább, mert mozgásban vagyok, akkor nehezen hajlandó a mobilnetet visszakapcsolni, kell neki egy restart. Elég sok telefonom volt már, nem gyengébb ebben a térerő, mint mással.
Hát azért a kamerával tudnék vitatkozni, de ezért az árért rendben van, a többi felsorolt dologgal meg semmi probléma valóban.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1796) janeszgol válasza draco31 (#1795) üzenetére


janeszgol
félisten

Köszönöm szépen. Bízom benne, hogy addig nem fog elfogyni. Nem szeretnék sokat költeni, mert van már telefonom.
A Leonról már több rosszat is olvastam. Lehet a belasulás flash hibára utal. (Spirit pl gyárilag hibás.)

[ Szerkesztve ]

(#1797) Krapulax76


Krapulax76
tag

A teló mikrofonjával volt valakinek problémája? Nekem pár hete kezdte, hogy a hangom alig hallja a másik fél, és olyan, mintha vödörből beszélnék. Gyári beállítást már próbáltam...

iPhone 15 Pro Max

(#1798) Móci válasza janeszgol (#1794) üzenetére


Móci
addikt

Nekem Pécsen néha eldobja a térerőt pár másodpercre, de hogy ez miért van, az jó kérdés. Lehet lefedettség, mivel utazás közben műveli, nem tudom.
A kamerától sok csodát ne várj, napfényben amúgy nem vészes, de kicsit rosszabb fényviszonyoknál zajosodik már a kép rendesen.

Ennyiért szerintem nincs jobb a vodánál amúgy. Én sem akartam sokat telefonra költeni, s nem bántam meg, hogy ezt a készüléket választottam.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#1799) draco31


draco31
veterán

Végre megjött a mobilom, alaplapcserén esett át.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1800) Snake111


Snake111
újonc

Sziasztok! Érdeklődnék hogy az akku töltöttségét %-ban mutassa az állapotsávon, hol lehet bekapcsolni? Mert eddig csak lezárt képernyőnél töltés közben láttam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.