Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Diamond500 válasza darts0 (#100) üzenetére


Diamond500
senior tag

Azon gondolkodtam, hogy nem e az a gond, hogy magyar nyelvű telefonnal frissítettük a karkötőt,mert úgy a menü bugos. Azoknak akiknek benne van az SPO2 azok milyen nyelven frissítettek
?

(#102) Krinyo válasza Diamond500 (#101) üzenetére


Krinyo
senior tag

Magyar nyelvű telefonnal.

(#103) Diamond500 válasza Krinyo (#102) üzenetére


Diamond500
senior tag

Értem, akkor ez is vakvágány, köszi!
Más:
Milyen fóliát ajánlotok rá? Vettem ilyen vékony nyúlos fóliát, de katasztrófa. Addig jó lesz amíg nincs másik

[ Szerkesztve ]

(#104) szanyi20


szanyi20
tag

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy ebben a Honor band 5-ben bluetooth 4.2 van, az én telefonomban (Huawei p9 lite mini, Android 7.0) pedig 4.1. Van gond itt a kompatibilitással, vagy simán működik a kettő együtt?

(#105) beyruth82 válasza szanyi20 (#104) üzenetére


beyruth82
veterán

Simán műkődik,teljesen kompatibilis a kettő egymással.

(#106) mouzrr


mouzrr
őstag

Nekem ma jött meg Aliexpressről, van veroxigenszint meres benne, ha full kinai a doboz es leiras is, gondolnom nem global verzio.

(#107) Janaboy válasza mouzrr (#106) üzenetére


Janaboy
veterán

Model számot tudsz adni?

Janaboy

(#108) Diamond500 válasza mouzrr (#106) üzenetére


Diamond500
senior tag

..és magyar nyelvű telefonnal nem kínai a menü?

(#109) mouzrr válasza Janaboy (#107) üzenetére


mouzrr
őstag

Honor Band 5 1C1

Diamond500
magyar nyelvvel nincs semmi felirat a menüben, át kellett állítsam angolra a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#110) Janaboy válasza mouzrr (#109) üzenetére


Janaboy
veterán

A dobozon lesz, valami ilyesmit keress: CRS-B19S

Janaboy

(#111) darklemur válasza Diamond500 (#103) üzenetére


darklemur
csendes tag

Ahol vettem ezt írta, bár lehet csak le akart rázni:
"Die Blutsauerstofffunktion des Huawei Honor Band 5 Smart Bracelet (Global Version) wird im Oktober online sein und erst nach dem Upgrade verfügbar sein, die offizielle Uhrzeit wird aktualisiert."

Szóval később lesz elérhető, ez csak Global verzióban, kínaiban a frissítés aktiválta.

Részemről úgy vagyok vele, lesz ami lesz, nem létszükséglet de ha ígérték igazán betarthatnák.

(#112) merlin201 válasza Janaboy (#110) üzenetére


merlin201
tag

Szia,

Nekem is ma jött meg az Aliexpress-től Dtop Store-tól. 2 frissítés volt rá most a 1.1.0.74 verzió van fent.Az SpO2 funkció megy az update után. A modell #:CRS-B19S. A doboz full kínai volt és úgy néz ki mintha NFC verziós lenne mert van benne Alipay funkció is.
Elsőre ennyi, a telefont átraktam angol nyelvre így megjelennek a feliratok az órán. Későbbre ígértek magyar nyelvi támogatást. Egyszer talán lesz.
A használom egy kicsit és megírom a tapasztalatokat..

(#113) beyruth82 válasza merlin201 (#112) üzenetére


beyruth82
veterán

Én is innen rendeltem enyém az országba érkezett,postan van már.Akkor angolul megy a karkötő ha a telefon nyelve magyar?Nem vált kínaira?Az alkalmazással(huawei egészség)teljesen rendben szinkronizál?Honor band 4-et váltok evvel minden tökéletes. Kíváncsi vagyok az 5-nek jobb-e az üzemideje majd írd meg a tapasztalataidat! :)

(#115) merlin201 válasza beyruth82 (#113) üzenetére


merlin201
tag

Szia,
A telefon nyelve angol így most az óra nyelve is angol. Ha magyar a telefon nyelve akkor az óra nem jelenít meg karaktereket a menüben üres marad a helye. Későbbi firmware frissítésben ígértek magyar nyelvet az órához így ha az meglesz akkor a telefont vissza lehet állítani magyar nyelvre.

(#116) merlin201 válasza DarkAvalon (#114) üzenetére


merlin201
tag

Szia,

Egyébként baj hogy nem global verziós? Miben tud az többet mint a kínai?

(#117) beyruth82 válasza merlin201 (#115) üzenetére


beyruth82
veterán

Akkor ha a telefon nyelve magyarra van állítva nem lehet a karkötő angol nyelvű?Magyar nyelv a honor band 4-emen sincsen csak angol de úgyis mindent az alkalmazáson keresztűl csinalok viszont a kínai kriksz-krakszok kicsit zavarnak ha a karkötőn megnézem az időt mondjuk.

(#118) Skillet


Skillet
addikt

Enyém is megérkezett INNEN.
Magyar nyelvű telefonnál nem kínai volt, hanem borzalom. Kínai, német, hiányos stb...
Angolra állítva a telefont a karkötő is angol, teljesen rendben van. Van véroxigén menü is. A karkötő alján van CE jelölés. A dobozon nem tudom, hol kellene keresni, de nem találom. Firmware 1.1.0.74
Akku kijelzés pontosabb, nem 10%-onként változik!
Nagyon sok újítás nincsen. Ugyanúgy az üzenetek végén van a Clear gomb, amit nem értek. Talán kicsit akadozik is, ahogy az előd karkötő. Az új kinézetek eléggé jók, de ennyi.
Gyanítom nemsokára jön majd hozzá magyarítás is. Ami eléggé komoly lesz, hiszen a Band 4 nem tudott magyarul.
Van Alipay a menüben... akkor ez most mit jelent? Van NFC, vagy csak bennmaradt a menüben? Vagy semmi köze hozzá?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#119) merlin201 válasza beyruth82 (#117) üzenetére


merlin201
tag

Sajnos nem. Ha magyar a telefon nyelve akkor nem jelenít meg karaktereket.

(#120) beyruth82 válasza merlin201 (#119) üzenetére


beyruth82
veterán

Ah értem. Köszönöm. Gondolom frissítéssel orvosolják majd.....

(#121) mouzrr válasza Janaboy (#110) üzenetére


mouzrr
őstag

Ugyan ez van rajta nekem is.

(#122) Janaboy válasza Skillet (#118) üzenetére


Janaboy
veterán

Sztem az AliPay nem egyenlő az NFC vel az csak ilyen vonalkodos cucc.
De lehet nagyot tévedek :)

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#123) Skillet válasza Janaboy (#122) üzenetére


Skillet
addikt

De, simán lehet, hogy igazad van. Miből lehetne megállapítani, hogy NFC-s vagy sem?
Többieknek is mindenkinek van CE jelölés a karkötőn? Dobozon nem leltem, de a karkötőn ott virít.

(#124) Janaboy
Sajna nem NFC képes a telóm.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#124) Janaboy válasza Skillet (#123) üzenetére


Janaboy
veterán

Telodban esetleg ha van nfc akkor vmi nfc olvasóval? :)

Janaboy

(#125) merlin201 válasza Skillet (#123) üzenetére


merlin201
tag

Nekem az óra alján van CE jelölés. A dobozon nem volt ilyen.

(#126) darts0


darts0
csendes tag

Összegezve nálam röviden: a karkötőn és a doboz bal alján ([kép]) ott a CE jelölés (global). Két frissítés történt bekapcsolás után, és nincs SpO2 funkció, de a firmware 1.1.0.74 ([kép]).
Értesítések, folyamatos pulzus bekapcsolva és 5 nap után 29%-on van az akku.

Huawei P30 Pro 8/256 - kék

(#127) beyruth82 válasza darts0 (#126) üzenetére


beyruth82
veterán

Folyamatos a telefonoddal a bluetooth kapcsolata a karkötőnek 0-24-ig?

(#128) Skillet válasza darts0 (#126) üzenetére


Skillet
addikt

A telefonod magyarra van állítva? Úgy nekem sincsen véroxigén menü :N angolra állított telefonnál előjön.
Neked angolul vannak a dobozon a feliratok, nekem kínaiul. És nincs a dobozon CE jelölés. De mivel a karkötőn van... szerintem az összes karkötőn van, gyanítom mindegyik egyforma, nulla különbséggel.

Most visszaállítottam magyarra, van véroxigén menü és belépve magyarul írja a dolgokat. A mérés végén az infóra nyomva is magyarul van leírva...

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#129) merlin201 válasza Skillet (#128) üzenetére


merlin201
tag

Szia,

Igen a SpO2-nél megmarad a felirat de a többi menüpontnál eltűnik.Még talán 1 helyen marad meg a kiírás magyar nyelv alatt. Vagy neked minden menüpont magyar lesz?

(#130) darts0 válasza beyruth82 (#127) üzenetére


darts0
csendes tag

Igen folyamatos a kapcsolat.

@Skillet: : jelenleg magyar, de már túl vagyok a nyelv átállításon, újraindításon stb... :) Csak annyi változik angol nyelvnél, hogy megjelenek a menüpontok alatt a megnevezések.

Többen leírtátok, hogy szerintetek igazából két fő típus (sima, NFC-s) vagy max. 3 (Kína, Global, NFC-s) létezik, én is ezt gondolom. Gondolom én a funkciók megjelenése meg későbbi frissítésekkel várhatóak, esetleges régiós lebontások és egyéb üzleti, marketing dolgokat figyelembe véve. Lásd pl. óraszámlapok amiből jelenleg 15-20 darab érhető el (én ezen meglepődtem, sokkal többre számítottam) , de későbbre sokkal többet is ígértek.

Huawei P30 Pro 8/256 - kék

(#131) mouzrr


mouzrr
őstag

Nektek jelzi valahol az Egészség app a veroxigenszintet a meresek utan?

(#132) Janaboy válasza darts0 (#130) üzenetére


Janaboy
veterán

Biztos ott a szenzor, szerintem is csak fw kérdése, megoldodik majd ez is :)

Janaboy

(#133) Diamond500


Diamond500
senior tag

Fóliát nem használ senki?

(#134) merlin201 válasza Diamond500 (#133) üzenetére


merlin201
tag

Szia,

Én felraktam azt amit küldtek hozzá 3db ot. Nagyon jól passzol és nem látni hogy van rajta. Aliexpress tele van ilyen fóliával. A HB4 es is jó lesz hozzá.

(#135) Diamond500 válasza merlin201 (#134) üzenetére


Diamond500
senior tag

Gyárilag küldtek hozzá? :Y Raktam fel, de nagyon vékony nyúlós valami.. Valami komolyabb kellene rá. Link jó lenne honnan milyet érdmes rendelni.

[ Szerkesztve ]

(#136) Skillet válasza merlin201 (#134) üzenetére


Skillet
addikt

Nekem is küldtek hozzá, de szerintem nem jó rá. A széleken nem tapad oda, feljön. Mintha más alakja lenne a kijelzőnek, mint a hb4-nek. Lekerekítettebb, vagy passz.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#137) SirRasor válasza Diamond500 (#133) üzenetére


SirRasor
őstag

Oleophobic coating miatt teljesen fölösleges fóliázni, sőt, még ront is az érintés érzetén.
..hacsak nem vagy 10enéves, aki nem vigyáz a cuccaira :U

Make Love not war!

(#138) Diamond500 válasza SirRasor (#137) üzenetére


Diamond500
senior tag

Szia! Ez nem életkor függő... Meló közben nagy eséllyel megkracolnám stb

(#139) Krinyo


Krinyo
senior tag

Most néztem meg az enyémnek is a dobozát (ez is legelső szállítmányos TomTopos), tiszta kínai, nincs rajta semmi angol szöveg és CE sem. A karkötőn van CE-jelzés. Lehet, hogy akkor azért van SPO2 mérésem, mert ez kínai változat, szerencsére inkább nincs szöveg magyar nyelvnél, semmin a hülye kínai karaktereket kelljen nézni...

(#140) Skillet válasza Diamond500 (#138) üzenetére


Skillet
addikt

Jogos. 40 vagyok, szeretek vigyázni a dolgaimra...
Én ma kezdtem el hordani, de már picit odakoccat az ajtófélfának. Van rajta fólia, raktam rá, de mint írtam, nem passzol rendesen.
Szerintem ez a kijelző nem csont ugyanaz, mint a 4-esé. Megerősítene ebben valaki?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#141) PociAti válasza Diamond500 (#138) üzenetére


PociAti
senior tag

Elég könnyű úgy hozzáérni kézfejjel egy épület vakolatához, hogy összekarcolja a karperec kijelzőjét. Ilyen esetekre pont jók ezek a relatív olcsó, könnyen cserélhető fóliák. (Persze aki gumiszobában él, azzal ilyen nem fordulhat elő.)
Többségünk leszokott már az óra hordásáról, vagy soha nem is hordott órát. (Újra) meg kell tanulni, hogy valami kb. 1 centivel kiáll a kézfejtől, és óvni kell az ütődéstől.

(#142) merlin201 válasza Skillet (#140) üzenetére


merlin201
tag

Amit nekem küldtek az Aliexpress rendeléshez az tökéletesen passzol rá. Ezek a mikro karcok a felhelyezés miatt lettek. Amúgy nem látni ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#143) SirRasor válasza Skillet (#140) üzenetére


SirRasor
őstag

Csont ugyanaz. 4-est váltotta most az 5-ös, de itt van feleségem kezén, 1 az 1-ben egymás mellett és ugyanaz.

Diamond500 hát nem tudom, 2 hónapja kezdtem el ezt az egész okos karkötős dolgot..Mi Band 4, HB4 majd HB5 és még csak hajszálkarcok sincsenek rajta, pedig csak annyira vigyázok rá, mint bármi másomra.
Igaz a lassan 3 éves telefonom is gyári újnak néz ki, ha az ujjnyomatokat letörlöm róla. Lehet az átlagnál sokkal jobban vigyázok a dolgaimra :U Hajszálkarc sincs rajta, oleophobic réteg még mindig jelen van ezen is. Állandóan farmerzsebben hordom és csak S-line tok van rajta, tehát a *pofáját" semmi se védi.

Make Love not war!

(#144) Skillet válasza darts0 (#130) üzenetére


Skillet
addikt

48db számlap van, nem 20 :U

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#145) Skillet válasza merlin201 (#142) üzenetére


Skillet
addikt

Milyen fólia az? Mert ezek nekem a HB4-re tökéletesen passzoltak. Én mindig ilyeneket kaptam a rendelések mellé:
KATT
KATT

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#146) darts0 válasza Skillet (#144) üzenetére


darts0
csendes tag

Ne már.... :)
A hozzászólásban nem ez volt a lényeg, de a 48db is messze van a beígért több százhoz...

Huawei P30 Pro 8/256 - kék

(#147) merlin201 válasza Skillet (#145) üzenetére


merlin201
tag

Szia,

Nekem ilyen mezei műanyag zacskóban küldtek 3db-ot. Az elsőt kicsit elrontottam nem tetszett. De a 2. már tökéletes lett.

(#148) Skillet válasza darts0 (#146) üzenetére


Skillet
addikt

Hol írtak ilyet? :F én nem emlékszem rá.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#149) darts0 válasza Skillet (#148) üzenetére


darts0
csendes tag

Amikor bejelentették a karkötőt, több fórumon lehetett olvasni (emlékeim szerint) a rengeteg, több száz számlapot,de persze elképzelhető, hogy nem így volt és én emlékszem rosszul és mivel látom ez téged érzékenyen érint, így elnézést ha rosszul emlékeznék! :) (szerintem nem kellene átmenni sok fórumon tapasztalható "kákán is keressük a csomót" fórumba) .

Ami viszont tény:
- több karosba nincs (vagy nem jelenik meg - még) a véroxigén mérés (erre biztosan emlékszem, hogy így reklámozták - benne lesz!)
- a telefont ha nem angol nyelvvel használod, akkor csak ikonok jelenek meg a karoson szöveg nem
- 1,5-2 hetes használat után kijelenthetem (nálam) 5-6 naponta tölteni kell (a specifikációknál sem ez volt feltüntetve bekapcsolt értesítések mellet)

Összegezve nem a HB5-öt akarom lehúzni, hisz jelenleg is ez van a kezem, és örülnék ha a beígért specifikációk is helytállóak lennének és ezt hordhatnám! Ezért is váltottam más gyártó karkötőjéről, mert ez sokkal szimpatikusabb volt, de eddig nem vagyok elégedett.
Nyilván ezekbe a sorokba is megtalálják páran a "csomót", de nem kellene erre a vonalra lépni (szerintem).

Huawei P30 Pro 8/256 - kék

(#150) mouzrr válasza darts0 (#149) üzenetére


mouzrr
őstag

A leírások szerint 6 napot megy el bekapcsolt értesítések és folyamatos pulzusmérés mellett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.