Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) topyjo


topyjo
aktív tag

Tegnap délután szundiztam egy órácskát, nem vette észre, és az éjszakai alvást sem mérte. Minden be van kapcsolva, 2 hete működik, eddig mért mindent.
Mitől nem indul be az alvásfigyelés?
Az okos hozzászólások pl: " szar a perec", kíméljék a sávszélt!

Amúgy nekem 4 napot bír folyamatos kapcsolattal, folyamatos méréssel.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#502) mouzrr válasza beyruth82 (#499) üzenetére


mouzrr
őstag

Szombaton 18:40-kor vettem le a töltőről, és most 19%-on van. :R

(#503) Janaboy válasza topyjo (#501) üzenetére


Janaboy
veterán

Szerintem indítsd ujra, a beállításokban van egy Restart.

Janaboy

(#504) pprod94


pprod94
aktív tag

Sziasztok! A telefonom szenvedett egy ideje, ha kapcsolódott a Band, ezért újratelepítettem a Huawei Services-t és a Health-t. Eddig a telefon BT menüjében is jelezte, hogy csatlakoztatva van, beviteli eszközkébt, most viszont eltűnt, nem is látja a telefon. A Health-hez csatlakozik így is, de nem tűnik olyan stabilnak a kapcsolat(nehezebben kapcsolódik újra). Nektek is vannak hasonló tapasztalataitok? LG G6-tal használom egyébként.

(#505) SirRasor válasza topyjo (#501) üzenetére


SirRasor
őstag

Egyszer volt nekem ilyen, bár akkor szerintem én voltam túl sokat ébren és azzal nem tudott mit kezdeni. Neked normális alvásod volt? Tehát lefeküdtél ÉJFÉL ELŐTT és 5-6-7-8-kor keltél? Nem volt egy nagy ébrenléti szakaszod éjszaka?
Amúgy utána újraindítottam a karperecet, amit javasolt is Janaboy és utána már ment rendesen.
Más: azt vettem észre, hogy ha megy a pulzusmérés, akkor ahhoz is köti az alvást és akkor 60 fölött nem is veszi annak, csak azalatt.

Bár hülyeségnek tűnik, mert az alvásfigyeléshez se BT se pulzusmérés sem kell...

beyruth82 vettél észre különbséget az alvásfigyelésben, ha folyamatos volt a BT kapcsolat?

Make Love not war!

(#506) beyruth82 válasza SirRasor (#505) üzenetére


beyruth82
veterán

Nem. Nekem mindig ugyan olyan pontosan méri, tényleg elképsztő.A pulzushoz meg azért nem kötheti(illetve csak ahhoz) mert nekem alvás közben is sokszor megy 60 fölé és méri az alvást rendesen, felébredéseket is meg elalvás,ébredés idejét is.

(#507) tom570


tom570
aktív tag

Sziasztok. Most ismerkedem a karkötővel, szinte minden ok csak a számlapot nm tudom változtatni, kivéve a karperecen lévőket. Telefonról az egészség appon belül ha az óraszámlapokra koppintok akkor ez a képernyő fogad [kép] és csak az app kilövésével tudok kilépni. A telefon egy galaxy s7 és ami engedélyt kért azt engedélyeztem, legalább is azt hiszem. Van ötletetek, hogy mit nem csinálok, csináltam jól?

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#508) szumoo@gmail


szumoo@gmail
tag

A telefonról érkező értesítéseket ha törlöm törli a telefonról is?
Vagy azon ott maradnak?
Illetve el lehet olvasni sms-eket, messenger üzeneteket, emaileket?
Gyakran használok sms tokent (nem netbankhoz) jó lenne ha nem kellene mindig elővenni a telefont, illetve az értesítés utána nem várna ott a telefonon, ha már a karkötőn elolvastam.

(#509) Diamond500 válasza szumoo@gmail (#508) üzenetére


Diamond500
senior tag

Nem törli és kb 9 sornyi üzit jelenít egyszerre ami persze lapozható lefele

[ Szerkesztve ]

(#510) Brandynew válasza beyruth82 (#495) üzenetére


Brandynew
őstag

A családban lévőt 3-4 naponta egyszer szinkronizálják, nem jönnek értesítések, éjszakára nem hordja, nem végez soha pulzusmérést. Gyakorlatilag csak az óra funkciója van használatban, az is alacsony fényerőn. Így bírja max. 6 napig. Ezért nem értem, hogy neked hogy bírja eddig...

[ Szerkesztve ]

(#511) Diamond500 válasza Brandynew (#510) üzenetére


Diamond500
senior tag

Nincs neki állandó bt kapcsolatban a telefonnal, csak akkor amikor szinkronizál.

(#512) Janaboy válasza Brandynew (#510) üzenetére


Janaboy
veterán

Nekem HB4 van, truesleep, hivas jelzés (nem sok van) es napi ébresztés van bekapcsolva kb 10-12 napig megy.

Janaboy

(#513) Ra3 válasza Brandynew (#510) üzenetére


Ra3
őstag

Nekem egy hetet bír úgy hogy folyamatos bt kapcsolat van a telefonnal, hívásjelzés, értesítések, truesleep bekapcsolva.
A 4-esem is ugyanennyit tudott, ismerősöknek is (5-6 db) vegyesen hb4-hb5 ennyit megy.

Nekem mondjuk furcsa ez a pörgés az üzemidőn, hetente egyszer kell töltőre rakni egy-másfél órára, annyi férjen már bele.
Ha mondjuk két nap vs. egy hét lenne a különbség a miband4 javára akkor azt mondanám jogos, de messze nem ez a helyzet.
Én mondjuk a forma miatt választottam ezt, az ovális alak, meg a körbe szilikon pánt egyszerűen nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#514) mouzrr válasza Brandynew (#510) üzenetére


mouzrr
őstag

Ilyen visszafogott használat mellett magyon kevés a 6 nap, másnak (többek között nekem) ennél többet bír folyamatos pulzusméréssel és alvásfigyeléssel.

(#515) Brandynew válasza Ra3 (#513) üzenetére


Brandynew
őstag

Na de pont azt mondom, hogy a Mi Band 4-em 30-40 napot bír egy töltéssel, a Honor Band 5-öm pedig 6-7 napot. Szóval valami nem stimmel.

(#516) Daisy2 válasza Brandynew (#492) üzenetére


Daisy2
friss újonc

Szia, ha próbáltad mindkettőt, abban segítenél, h melyik jobb szerinted az alábbiakra:
Értesítések
Ébresztés
Futás
Vízállóság tényleg fontos
Női, viszonylag kicsi csukló

Kicsit érdekel az alvás is, de nem annyira fontos, mint a fentiek. Legjobb GPSes lenne, de a H band 3 pro nagyon nagy és kényelmetlen, így maradtak ezek. Köszi.

(#517) Brandynew válasza Daisy2 (#516) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Egy az egyben ugyanolyan a kettő, ugyanúgy mér, ugyanúgy viselkedik. A különbség, hogy a Honor Band 5 véroxigénszintet is tud mérni, a Mi Band 4 pedig jobban testreszabható. Ellenben a Honor Band 5 léptékekkel rövidebb ideig bírja egy töltéssel, de valamivel nőiesebb, főleg a pink pánttal.

[ Szerkesztve ]

(#518) Orgi válasza Brandynew (#515) üzenetére


Orgi
őstag

Ezt írja a hivatalos oldala, e szerint ez a normális üzemideje ha bekapcsolod a dolgait:

"Az energiatakarékos, nagy teljesítményű akkumulátorral, amelyet rendszerszintű optimalizálás erősít, az AMOLED színes kijelző készenléti állapotában akár 14 napig bírja egyetlen töltéssel. A folyamatosan bekapcsolt pulzusszám-követés és az alváskövetési funkciókat pedig akár 6 napig használhatod. Az akkumulátor üzemideje a felhasználástól és más tényezőktől függ."

(#519) masssza29


masssza29
csendes tag

HB5 Nem mutatja a valós időjárást. Mi lehet a gond ios el használom?

(#520) gabor2007


gabor2007
csendes tag

Másnál is okozott gondot az óra átállítás?
Vasárnapra virradóan az alvás diagram az egészség alkalmazásban 3:44 órakor véget ér cirka 3 óra alvás után, de az órán, a menüben mutatta, hogy több mint 9 órát aludtam azon az éjszaka.
Párom HB4-ese ugyanez, de neki 4 órakor szakad meg az alvásdiagram...
A tavaszi óra átálláskor nem tapasztaltam hasonlót.

(#521) Litta08


Litta08
csendes tag

Igen, nálam is produkált érdekes dolgokat. Például éjjelre nem volt aktív BT kapcsolat (telefont kikapcsoltam), így magától nem is állította át az időt, csak reggel, amikor szinkronizáltam az alvást. Még jó, hogy nem kellett időre felkelnem :DD Viszont mikor frissítette magát, észrevettem, hogy visszamenőleg, a korábbi napokra is átírta az összes elalvási/felkelési időt, 1 órával korábbra.... Például lefekvést éjfél helyett este 11-re, felkelést pedig 7 helyett reggel 6-ra. Szóval mondhatni most rossz az időpont az összesnél, kivéve a legutóbbi éjszakát. Kínában vajon nincs óraállítás, hogy ezt nem kalkulálták bele?

@masssza29: Nálam sem mindig jó az időjárás, pl van, hogy este is még 24 fokot és napocskát mutat, nem tudom, hogy ez milyen időközönként frissül amúgy. Szintén iOS.

Viszont közben nekem is lenne egy kérdésem: az mitől van, hogy elégett kalóriákban mást mutat az óra, mint az app? Többször is szinkronizáltam, a lépés, távolság, minden stimmel, ugyanaz, viszont a kalóriáknál vagy 40-el többet mutat az óra. Ilyenkor melyik a jó érték, miért nem egyeznek az adatok? :(

(#522) Degeczi válasza Litta08 (#521) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, ez az oka, Kínában nincs óraállítás. A Xiaomi MiBand-nél is éveket kellett várni rá, mire kezelni tudták a programozóik.

(#523) Diamond500


Diamond500
senior tag

Na, most látom csak, hogy vannak új számlapok! Akkor ezekszerint fog ez bővülni máskor is. :C

(#524) lacib válasza gabor2007 (#520) üzenetére


lacib
tag

Nekem 4:24 kor ért véget a számolás. Az óra jól mutatta, az app nem.

Nokia1611- Nokia3330- Sie Me45- Sie M65- SE C702- ZTE Blade- ZTE GrandXIn-Huawei G620s-Lumia 735-Xiaomi RN4

(#525) SirRasor válasza gabor2007 (#520) üzenetére


SirRasor
őstag

Nem okozott gondot, mert nem volt aktív a BT kapcsolat.
Sőt, még várni se kell 1 órát utána, mert 6:46-kor keltem(az új időszámítás szerint és a band szerint is) és a szinkronizálás után még csak 6:38 volt, tehát a dátumot statikusan tárolja, nem dinamikusan.

masssza29 miért mutatná a valósat? Mert megadod a helyed? De azt honnan/melyik szerverről kérdezi le? AccuWeather? MyWeather2? WorldWeatherOnline? Foreca?
Semmit se tudsz állítani rajta, tehát lutri.
Személyes tapasztalat alapján a Foreca áll a legközelebb a valós magyar időjáráshoz(legalábbis Szegeden), de nyilván ezek a külföldi cuccok sose helyi szerverekről kérdeznek, csakis globálisakról, amik sose olyan pontosak...

Make Love not war!

(#526) Diamond500


Diamond500
senior tag

Valaki megnézné nekem, hogy a "minimal" nevü számlapot beállítva, mutatja e neki a napot? Előnézeti képén mutatja, de nekem csak dátum látszik :U

(#527) hzsolee válasza Diamond500 (#526) üzenetére


hzsolee
őstag

Nem.

Ja, a helóvineseknél meg magyar a nap megnevezése :)

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#528) Diamond500 válasza hzsolee (#527) üzenetére


Diamond500
senior tag

Rendben, köszi! Akkor ez valami hiba.

(#529) Litta08


Litta08
csendes tag

Most már több, mint 2 hete használom a "kicsikét", így vannak már róla tapasztalataim, ezek néhány szóban:

- Üzemidő: látom, hogy elég eltérő álláspontok vannak itt vele kapcsolatban, nekem eddig pozitívum. Az első használatnál mindössze 4 nap volt, na de hát itt még játszott az "újdonság varázsa", sokat nyomkodtam, ismerkedtem vele, plusz működött a csuklóemelésre ébresztés is, ami csomószor feleslegesen égette a kijelzőt, és mint tudjuk, az összes ilyen eszköznél az a legnagyobb energiazabáló. Viszont miután ezt kikapcsoltam, és beállt normál használatra, így 7-8 napokat simán elmegy (pulzusmérés intelligens, truesleep megy, BT kapcsolat is aktív a nap nagy részében), heti 3-4 edzéssel.

- Alvásfigyelés: na ez egy érdekes dolog, itt már okozott némi meglepetést :D Meglepően hatékonyan eltalálja, hogy mikor milyen minőségű az alvás, és az éjszakai felkeléseket is percre pontosan rögzíti. Viszont: nem véletlen írtam felkelést, ugyanis ha csak szimplán felébredek, de nem kelek ki az ágyból, azt nem veszi észre. Ugyanez van reggel is: ha mondjuk felébredek 8-kor, de 8:30-ig még fetrengek, akkor ébredési időnek az utóbbit írja, hiába voltam fenn már fél órával előtte, váltakozva könnyed és mély alvást mutat erre az időszakra is.... érdekes.

- Lépésszámlálás: Telefonnal összehasonlítva alapvetően rendben van, amikor mindkettő nálam van, nagyjából azonos értékeket mutat. Viszont sok fals lépést generál. Erre akkor jöttem rá, amikor pudingot főztem, és holott végig egy helyben álltam, és kevergettem, az óra szerint 500 lépést megtettem, mire elkészült :DD Illetve az appban a "mászás" menüpontban soha semmit sem mutat, pedig azt kellene érzékelnie, amikor túrán hegymenet van, vagy pl fellépcsőzök a 10.-re nem? Vagy mit ért az óra mászás alatt? Nálatok működik?

- Telefonos app: Összehasonlítva az Androidossal, sajnos azt kell mondanom, az iOS verzió fényévekkel le van maradva :( A design valóban szép, viszont sok funkció hiányzik. Ebből a legfájóbb a választható óralapok, de pl edzésterveknél is csak 1 van (a futás) az alváselemzés sem olyan részletes, és a beállításokban is jóval kevesebb opció van. Tudom, ez nem az óra hibája, de azért jó lenne, ha végre ezzel is foglalkoznának a fejlesztők, nem csak az Androidossal.

Összességében viszont azt kell mondanom, elégedett vagyok, nagyon megszerettem ezt a kis eszközt :)) Ha esetleg ti is tapasztaltatok a leírtakkal kapcsolatban hasonlókat, vagy az ellenkezőjét, írjátok meg nyugodtan, jó lenne, ha kicsit felpörögne ez a topik :)

(#530) blue_23 válasza Litta08 (#529) üzenetére


blue_23
senior tag

Sziasztok!
Aktivitásmérőt szeretnék venni, Honor 5 vagy MI 4.
Tudtok mondani pozitívumot és negatívumot a két készülékre, amely megkönnyítené a döntésem?
Előre is köszönöm!

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#531) beyruth82 válasza blue_23 (#530) üzenetére


beyruth82
veterán

Nekem volt mi band 4 és 1 hét után visszatértem honor band 5-re.
Honor band 5:
-pontosabban mér(főleg az alvást)
-sokkal jobban lehet látni a kijelzőjét
-az alkalmazása a huawei health sokkal jobb,informatívabb,szebb
-külsőre is jobb szerintem
Mi band 4:
-üzemideje sokkal jobb

(#532) Diamond500


Diamond500
senior tag

Xiaomi Mi Band4 sokkal testre szabhatóbb..sok egyedi számlap van, saját képet is rakhatsz be. Rezgés tipusok is változtathatók. Külső programmal még jobban testre lehet szabni. Hosszú az üzemideje.
Honor 5 korlátozott lehetőségek, rövidebb üzemidő. De nekem akkor is a Honor 5 jobban bejön.

(#533) hzsolee válasza blue_23 (#530) üzenetére


hzsolee
őstag

Milyen telefonod van?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#534) Litta08 válasza blue_23 (#530) üzenetére


Litta08
csendes tag

A Honor mellett szól még, hogy teljesen magyar az óra menüje, és az összes ékezetes karaktert kiválóan is kezeli :))

(#535) blue_23 válasza hzsolee (#533) üzenetére


blue_23
senior tag

Köszönöm az eddigi válaszokat! A

Honor 5-nek tényleg annyival rosszabb az akkumulátora? Nektek hány napot bír?

MI 9 SE telefonom van. Miért?

[ Szerkesztve ]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#536) Diamond500 válasza blue_23 (#535) üzenetére


Diamond500
senior tag

Ez használat függő, attól függ kinek mi van bekapcsolva rajta. Én értesítésekre és néha pulzusmérésre használom, minimum fényerőn..így nekem 7 nap.

(#537) Ra3 válasza blue_23 (#535) üzenetére


Ra3
őstag

Nálam folyamatos bt kapcsolattal, alvásfigyeléssel egy hét után még menne egy napot talán, de olyankor már töltöm. Közepes fényerő, csuklófordításra ébredő kijelző.
És még mindig nem értem miért akkor gond, hogy egy héten egyszer le kell venni másfél órára.
Azt hogy miért van mi9se-d csak te tudhatod :DDD

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#538) hzsolee válasza blue_23 (#535) üzenetére


hzsolee
őstag

Akkor én Band4-et vennék...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#539) beyruth82 válasza blue_23 (#535) üzenetére


beyruth82
veterán

Nekem 10 napot bírt legutóbbi feltöltéssel de én naponta kb 3x szinkronizálom a telefonnal.Ha állandóan kapcsolatban van a telóval és minden értesítés megérkezik rá akkor 5 napot bír kb.Én 1 hétig használtam mi band 4-et és ha folyamatos kapcsolat van telóval,minden értesítés bekapcsolva,folyamatos pulzus,alvásfigyelés,stb akkor közel sem bír 20 napot az sem max 10-14-et de még így is jóval többet mint ugyan ilyen használat mellett a honor band 5.

[ Szerkesztve ]

(#540) blue_23 válasza Ra3 (#537) üzenetére


blue_23
senior tag

Telefonom 1-2 naponta kell tolteni, így nem akartam még egy eszközt, ami csak pár napot bír. Heti 1 belefér.

@hzsolee: Hogyan függ össze milyen mobilt használok és milyen aktivitás mérőt érdemes vennem?

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#541) mouzrr


mouzrr
őstag

Folyamatosan pulzusméréssel, alvásfigyeléssel és folyamatos bt kapcsolat mellett 6-7 nap, ugyan ez intelligens pulzusméréssel pedig kb 10-11 nap. Nem ébred a kijelző csuklófordításnál.

(#542) Krinyo


Krinyo
senior tag

Új firmware, egyedül arab nyelvi támogatást ír.

(#543) hzsolee válasza Krinyo (#542) üzenetére


hzsolee
őstag

Allah akbar... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#544) Jakesz


Jakesz
őstag

A szíj felesleges részét el lehet rejteni, hogy ne lógjon ki?
Erre gondolok: [link]

(#545) hzsolee válasza Jakesz (#544) üzenetére


hzsolee
őstag

:( Én ilyet használok

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#546) Oldman2 válasza hzsolee (#545) üzenetére


Oldman2
veterán

Jól látom, hogy ezen belül van a "kilógó rész"?

Valami Ali vagy Ebay linket tudsz adni rá?

(#547) hzsolee válasza Oldman2 (#546) üzenetére


hzsolee
őstag

Igen, itt be kell fűzni a végét. 2 fajta is van belőle. Amelyik nekem van az védi az órát is körben. Alis mindkettő. Link nem biztos, hogy sikerül telefonról, de majd megpróbálom. Honor 5 strapra keress rá...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#548) hzsolee válasza hzsolee (#547) üzenetére


hzsolee
őstag

Talán, jó lesz:

Link

Link

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#549) Oldman2 válasza hzsolee (#548) üzenetére


Oldman2
veterán

Tökéletes, köszi!

(#550) hzsolee válasza Oldman2 (#549) üzenetére


hzsolee
őstag

;)

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.