Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) tomp válasza Janaboy (#700) üzenetére


tomp
félisten

Ha úgy állítják be a frissítés kiadását, hogy mindenki megkapja(100%-ot adnak meg) akkor mindenkinél megjelenik. Itt nyilván csak pár tíz %-ot adtak meg. Ami érthető mert a friss verzió sem jó...

(#702) nullpoint


nullpoint
senior tag

Az újabb verzió kisebb verziószámmal jön mint az előző??? :D

[link]

Vannak bajok hüvelyékkel.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#703) tomp


tomp
félisten

Nálam a Play Áruházban megjelent. Frissítés után mutatja újévtől az alvást.:)

(#704) nullpoint válasza tomp (#703) üzenetére


nullpoint
senior tag

[link]

Ezzel már szinkronizálja a januári alvásokat.

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#705) Orgi válasza nullpoint (#702) üzenetére


Orgi
őstag

511-ről 519-re vált a verzió, Play nekem sem mutatja, de az Appgallery már igen.

(#706) lacib


lacib
tag

Play áruházban megjelent. Működik. Mégsem kell kidobni. :DD
Az elsejei szundítás eltűnt, de bánja kánya.

[ Szerkesztve ]

Nokia1611- Nokia3330- Sie Me45- Sie M65- SE C702- ZTE Blade- ZTE GrandXIn-Huawei G620s-Lumia 735-Xiaomi RN4

(#707) atosan válasza atosan (#697) üzenetére


atosan
addikt

Itt már jó.

Maine coon

(#708) Krinyo


Krinyo
senior tag

Éjszaka csendben lefrissült a Huawei appján keresztül, csak a dátumból látni. Leszinkronizálta a hiányzó adatokat.

(#709) tomp válasza Orgi (#705) üzenetére


tomp
félisten

Play Áruházi kiadás teljesen más!

(#710) kmarci25 válasza tomp (#709) üzenetére


kmarci25
veterán

Mert nem Huawei telefonod van.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#711) mrThomi


mrThomi
őstag

Hello helló.

Tudja valaki hogy a band5 es a band5i között mi a külonbség ?

OnePlus 12 White

(#712) nullpoint válasza mrThomi (#711) üzenetére


nullpoint
senior tag

Nem kell bölcső a töltéshez, szíjat lecsatolva lehet tölteni. A kijelző felbontás kisebb és nem Amoled. Picit kisebb akksi.

Band 5i [link]

Band5 [link]

Összehasonlítás: [link]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#713) mrThomi válasza nullpoint (#712) üzenetére


mrThomi
őstag

Köszi. Férfi csuklón az i jobban mutat szerintem.

OnePlus 12 White

(#714) Varshi


Varshi
aktív tag

Írta valaki, hogy nem tudja a karkötőn megjelenő almenük sorrendjét változtatni.

Pedig lehet ilyet az appban:
Eszközök menü -> A rajzzal jelölt HONOR Band eszközre kopp -> Funkció testre szabása menü

(#715) SirRasor válasza Varshi (#714) üzenetére


SirRasor
őstag

Én írtam, hogy az edzések sorrendjét nem lehet változtatni. Nekem mindig csak az "Egyéb" kell, ami a legalsó és elég macerás mindig lescrollozni...

Make Love not war!

(#716) nullpoint


nullpoint
senior tag

Ma éjjel nem mérte az alvást. Nullát mutat az óra, a Sleep App meg értelemszerűen nem lát semmit.

Tönkrement volna 5 nap használat után?

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#717) beyruth82 válasza nullpoint (#716) üzenetére


beyruth82
veterán

Nekem méri rendesen csak pici hibát vét.Tegnapi 20-20:21-ig 21 perc pihenést is beleszámol az összes alvásba (23:50-kor aludtam el és 5:39-kor keltem ezt halál pontosan mutatja éjszakai alvásként) mikor egyrészt nem is aludtam 20-kor csak moziban voltam este(ok ezt még elnézem mert 2 órát ültem szinte mozdulatlanul) másrészt miért számolja a mai pihenésbe/alvásba a tegnapi szundit?Tehát szerinte 20-kor elszundítottam 21 percre majd felkeltem és 23:50-kor elaludtam....Szerencse hogy az éjszakai alvást viszont halál pontosan mutatja.

(#718) hzsolee


hzsolee
őstag

Jó ez az alvásmonitorozás téma....
Miből gondolja bárki is, hogy egy pár ezres kacat, néhány érzékelővel halál pontosan megmondja mennyit aludtam? Érzékel valamit, erre írnak valami algoritmust, rajzolnak néhány grafikont, és jól elszórakozik a nép... Kb mintha Stevie Wonder fogná a csuklóm :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#719) Varshi válasza hzsolee (#718) üzenetére


Varshi
aktív tag

Azért ez nem nagy tudomány, tök primitív szenzorokkal meg lehet oldani. A többi meg finomhangolás (az előző karkötőm pl. a tévézést nem vette "szundizásnak" - programozás kérdése csak).
Számítási/processzor háttér meg van hozzá; egy ekkora karkötőben több a "számítógép kapacitás", mint ami anno a holdraszálló űrhajóban volt.

(#720) tomp válasza beyruth82 (#717) üzenetére


tomp
félisten

Nekem az év végi mozi alatt óránként riasztott, hogy ideje felállnom és mozogni... :D
Szerintem nem örültek volna...

(#721) Ra3 válasza hzsolee (#718) üzenetére


Ra3
őstag

Nálam nagyon jól működik, veszi rendesen a napközbeni szundikat is, ha néha felébredek éjjel azt is regisztrálja.
Nyilván a mélyalvás, remfázis meg a könnyed alvás pontosságát nem tudom, de az nekem nem annyira lényeges.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#722) nullpoint válasza hzsolee (#718) üzenetére


nullpoint
senior tag

Senki nem gondolja, és nem is állította hogy ez pontos.

Nyilván nem egyenértékű az alváscentrumban lévő méréssel , ahol 20 féle szenzort aggatnak rád.

Ugyanakkor támpontnak hasznos, hogyha folyamatosan mosottszarként ébredsz és ez a kütyü is azt mutatja hogy valami nem jó, akkor elmész egy komolyabb vizsgálatra.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#723) SirRasor válasza nullpoint (#722) üzenetére


SirRasor
őstag

Mondok egy vadabbat: sokkal hasznosabb, mint egy alváscentrumos mérés. Hogyhogy?
Mert gondolom nem járhat minden nap oda az ember.
Ez még az önmagához való viszonyítás miatt is sokkal pontosabb képet ad az alvási szokásokról, mert csomó mindent ki lehet próbálni.
Pl: mindig ugyanúgy alszol el, azaz
1. ugyanabban az időben
2. ugyanannyival előtte eszel utoljára (igen, ez is nagyon fontos) és kb. ugyanannyit, tehát nem zabálod halálra magad..
3. ugyanolyan egyéb körülmények között, tehát nem kelsz fel 8x az éjszaka stb., tehát az a cél, hogy minél egységesebb méréseket tudj produkálni.
Ezzel arra mész, hogy megnézed az alvási diagramokat, memorizálod, hogy kb. milyen éééééés utána kezdődhet a móka!
MEGVÁLTOZTATSZ EGY PARAMÉTERT
Pl: fél órával hamarabb fekszel le, vagy nem 3 hanem 4 órával alvás előtt eszel utoljára stb.
És megnézed, hogy mi történik a diagramokkal az előzmények tükrében. Persze vannak általánosságok pl: 3-4 órával lefekvés előtt ne egyél már stb, de elmondható, hogy minden ember más és nem vonatkozik mindenkire ugyanaz. Így meg mindenki magának kikísérletezhetni mi a legjobb.
Na ilyet egy alváscentrumban tényleg csak akkor tudsz csinálni, ha rendszeresen oda jársz...
Tehát mondhatni másodlagos a pontosság, mert a viszonyítás többet ér. Ha 5x alszol kb. ugyanolyat(érzetre) és a diagramok is kb. hasonlítanak, akkor onnan már el lehet indulni.

Make Love not war!

(#724) mrThomi válasza SirRasor (#723) üzenetére


mrThomi
őstag

Jelenleg melyik kütyünek a legjobb az alvásmérése ? A huawei féle trusleep teknológiát nagyon dícsérik. Erre keresem a legmegfelelőbbet, a pulzus meg egyéb az másodlagos.

OnePlus 12 White

(#725) SirRasor válasza mrThomi (#724) üzenetére


SirRasor
őstag

A huaweié. A következő a sorban a Xiaomi, de az is mérföldekkel le van maradva. Próbáltam Mi Band 4-et, arról váltottam Huaweire. A többi huaweis okos kütyü is a trusleep-et használja, tehát ott nem lesz különbség.

Make Love not war!

(#726) mrThomi válasza SirRasor (#725) üzenetére


mrThomi
őstag

Egyenlőre anyám használja ő is szarul alszik. Ugye össze van kötve telóval appon követni tudja a dolgokat. Olyat lehet csinalni hogy az ő telefonjáról megosztva egy másik fel pl én, nyomot tudjam követni a saját telómról az ő értékeit ellenőrzés szempontjából ?

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12 White

(#727) SirRasor válasza mrThomi (#726) üzenetére


SirRasor
őstag

Sajnos nincs ilyen lehetőség, pedig ilyen nekem is kéne :-/

Make Love not war!

(#728) nullpoint válasza SirRasor (#727) üzenetére


nullpoint
senior tag

Mi van akkor, ha mind a két telefonon:
-feltelepítem a Health appot
-összepárosítom a karkötővel
-beállítom hogy szinkronizálja az adatokat a Hüvely szerverrel,

és akkor elvileg mindkét telefonon kellene látszódni ha változás van, nem?

Nálam tiltva van hogy szerverre mentse az adatokat, de lehet hogyha engedélyezve van, akkor frissülhet a távollévő telefonon is.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#729) kmarci25 válasza nullpoint (#728) üzenetére


kmarci25
veterán

A karkötő tud egyszerre két készülékkel párban lenni? Szerintem nem... Ezt max úgy lehet megcsinálni, hogy az egyikről lecsatlakozik, a másikat szinkronizál, majd arról is le.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#730) SirRasor válasza nullpoint (#728) üzenetére


SirRasor
őstag

Ez működhet, de nem jó irány, hacsak a másik felhasználónak nincs karkötője.
Feleségemmel néznénk a másikat, de akkor a sajátunkat nem látnánk.
Viszont ilyen van a Mi Band-ben. Tényleg a két gyártót kéne összegyúrni és kapnánk egy tökéletes karkötőt. Ja a Mi-ben olyan is van az alvásnál, hogy a teljes alvási hosszhoz kirak egy hatalmas diagramot, hogy az összes Mi bandes felhasználóhoz képest milyen helyezést értél el, mintha egy verseny volna, hogy ki tud többet aludni. Na ez nagyon tetszett :D

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#731) Teddybobtail válasza SirRasor (#730) üzenetére


Teddybobtail
újonc

Ez működik úgy, hogy az egyik telefonhoz párosítod a karkötőt, a másikon csak a progit rakod fel azonos felhasználóval, és nem párosítasz karkötőt hozzá. A másik telefonon beszinkronizálódik a felhőn át az első telefon adatai.

(#732) Varshi


Varshi
aktív tag

Már másodjára történt (2 hete , mióta megvan a cucc), hogy nem ébredtem fel a beállított ébresztő idejére, hanem később keltett a nejem. Igazából azt se tudom, hogy próbált-e kelteni rezgéssel (valszeg igen), és csak én nem éreztem, vagy elaludt ő is...

Mással is volt már ilyen?

(#733) tomp


tomp
félisten

Úgy tűnik működik az intelligens ébresztő! Eddig nem ment de érdekes, hogy a legutóbbi bugfixen app frissítés óta tökéletesen megy. Nem tudom mi köze az appnak ehhez mivel alvás alatt nincs bt kapcsolat.

(#734) =Mentor= válasza hzsolee (#718) üzenetére


=Mentor=
őstag

Én valahol azt olvastam, hogy pl a Honor band 4/5 és egyéb Tru sleep cuccok sok több tízezres monitorozó csodát kenterbe vernek.

[ Szerkesztve ]

(#735) kmarci25 válasza tomp (#733) üzenetére


kmarci25
veterán

A 4esen akkor működött csak, amikor a trusleep ki volt kapcsolva. Most nem tudom mi a helyzet, mert nem használom.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#736) beyruth82 válasza hzsolee (#718) üzenetére


beyruth82
veterán

Mondjuk azt hogy mikor alszom el,mikor kelek fel és alvás közben hányszor es mikor ébredek fel a legtöbb esetben szinte percre pontosan méri.Ez nagyon nagyon jó egy ilyen pár ezer forintos "kacattól" :)
Lehet hogy maga az alvásciklus amit ír nem igaz de hogy a felébredések időpontja és időtartama (a sárga szakasz jelzi) pontos az biztos minden reggel látom.

[ Szerkesztve ]

(#737) Ág Zsolt


Ág Zsolt
friss újonc

Sziasztok! Az hogy lehet hogy a karkötő és az app más adatot mutat a lépésnél? A karkötő adata jó az app vajon honnan adott meg hozzá plusz lépéseket? Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#738) radio11


radio11
tag

Alvás monitorozásról:
3 műszakba dolgozom, így az alvás nálam nem egyszerű dolog. Délelőttös műszak előtt sz@rul alszok (f@sok, hogy nem tudok reggel felkelni) emiatt alacsony a mélyalvás arányom és magas az éber/REM. Délutános és szabadnapos esetben normális, vagy kicsit sok az alvás. Éjszakás műszakban (ilyenkor munka után, délelőtt alszom) megint magas az éber /REM arány. És ezeket a különbségeket érzem is a pihentségben.
Ezeket a délelőtti alvásokat néha nem veszi észre, gondolom az algoritmust megtréfálja ez az irreguláris időpont. Viszont az elalvási időket mindig precízen jegyzi. Sőt annyira kifinomult, hogy az éjszakás műszakban előforduló kis szundikat is észreveszi és ilyenkor értelemszerűen nem csinálja az óránkénti jelzéseket sem. Téves szundit (mondjuk mereven ülve olvasok) még nem érzékelt.
Szóval osztom SirRasor olvtárs véleményét, hogy alkalmasint jobb, mint egy alváslabor.

(#739) nullpoint válasza Ág Zsolt (#737) üzenetére


nullpoint
senior tag

Azt hiszem a telefont is használja a lépésszámláláshoz, lehet az kavar be. mintha ki lehetne kapcsolni, holnap leellenőrzöm.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#740) Litta08 válasza nullpoint (#739) üzenetére


Litta08
csendes tag

Hol lehet kikapcsolni? Ez engem is érdekelne, mert eddig nem találtam :)) Valóban nagyon zavaró, hogy összemossa a 2 adatot.

(#741) Candygram


Candygram
újonc

Sziasztok!

Érdemes megvenni a Band 5-öt úgy, hogy alapvetően elégedett vagyok a 4-esemmel, csak tetszenek az új funkciók? Olvastam, hogy furcsán számolja a lépéseket.
Esetleg most már inkább várjam meg a következőt?

Köszi a segítséget!

(#742) gyanalitta


gyanalitta
friss újonc

Sziasztok! Találkoztatok már olyannal, hogy minden beállítás rendben, de semmit nem mér? Üzenetek, ébresztő ok, de semmi mérérést nem csinál, pedig a ledek villognak, mint állat?

(#743) Diamond500 válasza Candygram (#741) üzenetére


Diamond500
senior tag

Szerintem nem.. Meliyk új funkcióra gondolsz? SPo2 mérés miatt tuti nem.

(#744) Candygram


Candygram
újonc

Köszi!

A zenevezérlésre, néhány helyzetben megkímélne némi bosszúságtól, illetve a kültéri biciklizésre. Az SPo2 csak kíváncsiság alapon, anélkül lehet élni.

(#745) Diamond500 válasza Candygram (#744) üzenetére


Diamond500
senior tag

Azt neked kell eldönteni, megéri e csak a zenevezérlés miatt cserélni..

[ Szerkesztve ]

(#746) Rebel007


Rebel007
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy HB5 aktivitásmérőt. Erre a célra az edigitalt néztem ki. Viszont náluk a leírásban nem láttam a véroxigén mérést. Létezik, hogy ők más verziót árulnak vagy csak nincs frissítve a leírása?
Köszi a válaszokat :)

(#747) lacib válasza Rebel007 (#746) üzenetére


lacib
tag

Szia! Én is ott vettem, van benne. Szerintem semmire nem jó, de van.

[ Szerkesztve ]

Nokia1611- Nokia3330- Sie Me45- Sie M65- SE C702- ZTE Blade- ZTE GrandXIn-Huawei G620s-Lumia 735-Xiaomi RN4

(#748) merlin201


merlin201
tag

Sziasztok,
Nektek jó a firmware update funkció a Huawei Health applikacióban? Nekem pár napja hálózati problémát ír ki és nem tudja ellenőrizni van e újabb verzió. Azt eszköz kommunikál a teloval minden megy rajta csak ez halt le most.
Köszi.

(#749) beyruth82 válasza merlin201 (#748) üzenetére


beyruth82
veterán

Teljesen jó

(#750) merlin201 válasza beyruth82 (#749) üzenetére


merlin201
tag

OK megvan a hiba. A legujabb Health frissítés az AppGalery-bol kinyirja a FW frissítést. Az utolsó ami a Play áruházban megtalálható azzal tökéletesen megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.